Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) lesaux válasza klepto (#2000) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem nem jön be a kép. Nem tudnád valami emberi szerverre felpakolni?
(No, nem mintha érteném, mi a feladat.)

(#2002) lesaux válasza klepto (#2000) üzenetére


lesaux
veterán

Holnap reggel 6-ig kellene
"Ha nem lenne utolsó pillanat, soha semmi nem készülne el." :D

(#2003) sekli


sekli
addikt

helo,

Olyan hatast, hogy lehet elerni, mint ami a Vista sidebar-jan van ezen a kepen...?

rajzolok egy teglalapot feketevel, atlatszuva teszem valamennyire, es utana...?

(#2004) delta9 válasza sekli (#2003) üzenetére


delta9
senior tag

aztán csinálsz róla egy másolatot, annak adsz egy pár px-es fekete stroke-ot, és ennek a layernek az opacity-jét 100-ra állítod, a fill-jét meg 0-ra. erről a layerről is csinálsz egy másolatot, amin a stroke színét fehérre állítod, és a move tool-lal néhány px-nyivel eltolod lefele az egész layert, hogy a két stroke-ot tartalmazó layer ne fedje egymást. ezután új layer, csinálsz egy fehér-átlátszó átmenetet, ami a sáv tetejénél kezdődik és a közepe körül ér véget, majd ctrl+klikk a téglalapos layerre, amiből lesz egy kijelölésed, ezt ctrl+shift+i billkombóval megfordítod, és a fehér-átlátszó színátmenetes layert teszet aktuálissá, és nyomsz egy del-t, hogy kitöröld a fölösleget, majd lejjebb veszed az opacity-jét.

[ Szerkesztve ]

(#2005) sekli válasza delta9 (#2004) üzenetére


sekli
addikt

fuu, koszi..., nagyon komoly ez a leiras..., elkezdtem megvalositani, de szerintem te a talcara gondoltal nem...? (a szinatmenetbol es a lefele tolasbol gondolom) en a jobb oldalon talalhato oldalsavra gondoltam..., de nem gond, mert a talcat is meg akartam csinalni, csak az sokkal komplikaltabbnak tunt...:B

(#2006) sekli válasza sekli (#2005) üzenetére


sekli
addikt

meg is csinaltam a talcat, de valahyogy nem egeszen olyan lett, bar szerintem nagyon jo..., nem tudom pontosan megfogalmazni, de nekem az eredeti kepen az oldalsavnak meg a talcanak az also fele is olyan, mintha nem egyszeruen atlatszato lenne, hanem egy kicsit talan csillog..., olyasmi mintha lelakkozol egy feluletet..., ezt nem sikerult meg utanoznom...

(#2007) delta9 válasza sekli (#2006) üzenetére


delta9
senior tag

tálca vagy sidebar, nem kell minden apróságon fennakadni :DDD

nem tudom mire gondolsz pontosan, sztem az alap a sima átlátszó, ha jól lövöd be a stroke-okat és a színátmenetet, ugyanolyannak kell lennie, mint a képen.

a sidebar ugyanígy készül teljesen, csak ott a fehér-átlátszó átmenet csak a bal felső sarkára van alkalmazva

(#2008) sekli válasza delta9 (#2007) üzenetére


sekli
addikt

akkor lehet, hogy en latok bele tobbet...:)

mindenesetre koszi szepen, sikerult...

(#2009) delta9 válasza sekli (#2008) üzenetére


delta9
senior tag

amit leírtam annak így kellene kinéznie:
[link]

(#2010) sekli válasza delta9 (#2009) üzenetére


sekli
addikt

ilyen is, koszi...:)

(#2011) Gave


Gave
addikt

Sziaztok , ...kéne egykis segitség: adott egy png rajta egy játék render sajnos vmi noobzor rárakott egy elég erős fehér outerglow-ot...ezt ,hogytudnám legkevesebb melóval szépen lekaparni?...mert a levágásához nincs sok türelmem /energiám...ha van 5lete vkinek akkor pls ossza meg , előre is köszi ...

(#2012) sanyixXx válasza Gave (#2011) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem ha varázspálcával a ragyogást jelölöd ki és törlöd, akkor az gyorsabb. csak a tűréssel kell játszani. már ha jól értem a problémát...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2013) Gave válasza sanyixXx (#2012) üzenetére


Gave
addikt

Ahhh , megspóróltálnekem pár órát ,nagyon köszi... :R :R :R
Igazából magic wandal rosszak a tapasztalataim ezért nem is vettem számításba :B ,de profin megoldotta...

[ Szerkesztve ]

(#2014) Gave


Gave
addikt

Azt meg tudja vki mondani miért csinálja a PS CS2 néha ,hogy attom felnagyitja a betűméretet..és 2-esre kell állitanom ,h elfogadható legyen...ami egyébként optimális esetben 18-as lenne :( :( ,,, így nemtudom megfelelő méretre belőni a betűket ...pls ha tudtok rá vmi orvoslást...thx

(#2015) Badb0y


Badb0y
addikt

Hogy lehet úgy megvágni egy képet, hogy méretarány megmaradjon ? Ha shiftet nyomok, akkor négyzetet tudok vágni. És nekem az eredeti méretarány kellene.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2016) Cathfaern válasza Badb0y (#2015) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha tudod a kép méretarányát, akkor egyszerűen csak átváltod fixed ratio-ra a style-t normal-ról. Ha nem tudod, akkor talán a legegyszerűbb ha ctrl+a (ezzel kijelölöd az egész képet), majd jobb klikk és transform selection. Ha itt tartod nyomva a shiftet, akkor már az arányt tartja.

(#2017) Dexter68 válasza Gave (#2014) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem ez a kép felbontásától függhet. A betűt pontban méri, amit nem lehet pixelre váltani, így aztán az adott kép mm-méretétől függhet a betűméret, ami egy 72 dpi-s képnél elég nagy.
De ez csak feltételezés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2018) Gave válasza Dexter68 (#2017) üzenetére


Gave
addikt

Köszi , meglesem hátha jutok vele valamire...

(#2019) lesaux válasza Badb0y (#2015) üzenetére


lesaux
veterán

2. megoldás: C betű megnyom (Crop tool), a Width és Height értéket eltünteted, a DPI-t megadod, kijelölöd az egész képet, aztán az egyik sarkát megfogod, és shittel mozgatod. És a trükk: ha éppen a kép közepe kell neked, akkor az altot is nyomod a shifttel.

(#2020) Badb0y


Badb0y
addikt

Köszönöm a segítségeiteket :R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2021) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Ez mi a ****??? :W
Bármit rajzolok ilyet rak be mellé és csak akkor látható az adott dolog ha a szürkére kattintok. :Y :F

"Csak úgy mondom"

(#2022) Dexter68 válasza Csapi007 (#2021) üzenetére


Dexter68
addikt

Shape layers módban van a pen eszköz. fent a menüsor alatt az ikonokat váltsd át. De arra készülj fel, hogy a path-ok akkor látszanak, ha rájuk kattintasz. Ez nem illustrator.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2023) Arnold2


Arnold2
őstag

Segítségeteket kérném egy számomra igen fontos ügyben. A következő két képet kéne úgy manipulálni,hogy olvasható legyen rajta a nyomtatott szüveg.Remélem tudtok segíteni!
[link]
[link]
(A képekhez nem nyúltam,így kaptam meg őket.)

(#2024) sekli válasza Arnold2 (#2023) üzenetére


sekli
addikt

szvsz ez lehetetlen... a maximum amit tehetsz, hogy megprobalod kibogaraszni, es ujrairod... (meg ez se konnyu, mivel szamomra helyenkent olvashatatlan...)

(#2025) Cathfaern válasza sekli (#2024) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos tényleg az. Amit meg lehet tenni, hogy az amúgyis olvasható feliratokat kicsit könnyebben olvashatóvá tenni. De ami olvashatatlan, az menthetetlen.

(#2026) Arnold2 válasza sekli (#2024) üzenetére


Arnold2
őstag

:( Rossz hallani.Akkor megpróbálom kinagyítani s úgy bogarászni a dolgokat.
Azért köszi!

(#2027) Syl válasza Arnold2 (#2026) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már kibogarászod a szöveget, csináld meg wordben, egyszerűbb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2028) Csapi007


Csapi007
veterán

Még egy kérdés:
Fater gépén még régebben fent volt a CS2, nagy nehézségek árán sikerült felrakni a CS3-at de nem működik tökéletesen.
A "jobb oldali" menüsör kattintásra egyáltalán nem működik, csak az ablak menüből lehet előhozni a funkcióit. :F
Vmi ötlet?

"Csak úgy mondom"

(#2029) Syl válasza Csapi007 (#2028) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem igazán értem a kérdést (egy képernyőmentés jól jönne), de próbáld ki:
Window,
Workspace,
Reset Palette Locations.
Vagy valami hasonló, mert nálam csak CS van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2030) Csapi007 válasza Syl (#2029) üzenetére


Csapi007
veterán

Volt már de nem segített.
Képernyőmentés felesleges, ennél jobban nem tudom elmondani:
A jobb oldali eszközökön egyszerűen nem lehet kattintani.

"Csak úgy mondom"

(#2031) Syl válasza Csapi007 (#2030) üzenetére


Syl
nagyúr

És ha Shift+Ctrl+Alt trióval indítod a programot és törlöd a beállításokat?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2032) Csapi007 válasza Syl (#2031) üzenetére


Csapi007
veterán

Hogy-hogy azzal indítom? :F

"Csak úgy mondom"

(#2033) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha kijelölök egy részt, akkor az külön rétegen lesz. Namost ha azt a réteget én mozgatni próbálom, akkor a legelején nem 1, hanem 2-3 pixelnyit mozdul odébb a kép, amikor csak 1-et kéne. Ezt hogy tudnám megvalósítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2034) Csapi007 válasza Winner_hun (#2033) üzenetére


Csapi007
veterán

Az igazításokat kapcsold ki és a kurzorgombokkal próbáld.

"Csak úgy mondom"

(#2035) Syl válasza Csapi007 (#2032) üzenetére


Syl
nagyúr

Elindítod a programot, rálépsz az említett trióra és tartod. Egyszercsak majd megkérdezi, törölje-e a beállításokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2036) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A CS3 egérlassítását le lehet lőni valahol?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2037) Dexter68 válasza Winner_hun (#2036) üzenetére


Dexter68
addikt

Milyen egérlassítás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2038) Winner_hun válasza Dexter68 (#2037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elindítom a programot és a dpi a felére esik. Ha mást futtatok, ismét normál sebességgel megy az egér.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2039) Syl válasza Winner_hun (#2038) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez szerintem inkább egér(driver) probléma lesz. A PS ilyet nem csinál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2040) Winner_hun válasza Syl (#2039) üzenetére


Winner_hun
félisten

A driver betöltődik a windowsba induláskor, szóval háttérben fut. Megnyitottam a beállításait megnézni, nem állítottam át semmit és jó lett. Nem értem, de thx:)

más:
png mentésénél mi az a váltottsoros?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2041) Syl válasza Winner_hun (#2040) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyenkor a kép csak fokozatosan jelenik meg, mintegy folyamatosan élesedve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2042) Winner_hun válasza Syl (#2041) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szóval a kép eredetét megőrizvén a nincs opciót válasszam mentésnél?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2043) Cathfaern válasza Winner_hun (#2042) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

egér: szerintem jó eséllyel a drivere tud olyan, hogy programspecifikus beállítás, és PS-nél automatikusan állítja a dpi-t

interlace (váltottsor): a kép információtartalmához ennek semmi köze, csakis a megjelenítés módjában van. Főleg nagy képeknél, vagy lassú netnél van jelentősége. Ha ki van kapcsolva, akkor a képet az első pixelsortól kezdi el letölteni és kirajzol, ha be van kapcsolva, akkor látod egyből az egész képet, de rossz minőségben, és ahogy tölti le, úgy lesz egyre jobb minőségű (így régen lassú neteknél egyből láttad, hogy mi az a kép és érdekel-e egyáltalán, ha nem, nem kellett megvárni hogy betöltődjön). Nem jó analógia, de hasonlót képzelj el, mint a google earth mikor bezoomolsz: először rossz minőséget kapsz, aztán szépen betölti közben a jobb minőségű képet, s ha megvan berakja azt.
Annyit tennék hozzá, hogy bizonyos eszközök/szoftverek nem szeretik az interlaced képet (pl. egyes mobiltelefonok nem ismerik fel képként).

(#2044) Winner_hun válasza Cathfaern (#2043) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már világos néhány kép igen pixeles, majd egyre javuló megjelenése a böngészés során:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2045) Csapi007 válasza Syl (#2035) üzenetére


Csapi007
veterán

Ez se akar működni. :(
Nem kérdez semmit.

"Csak úgy mondom"

(#2046) Syl válasza Csapi007 (#2045) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ott valami nagyon nem kerek. Javaslom minden adobe szoftver eltávolítását és újratelepítését.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2047) Csapi007 válasza Syl (#2046) üzenetére


Csapi007
veterán

:O
Azé kösz.

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#2048) Badb0y


Badb0y
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék úgy egy actiont létrehozni, hogy benne van a mentés webre funkció, és azon belül, hogy mondjuk 200kb-ra optimalizáljon minden képet maximum. Vagyis 200kb-ba ami belefér legjobb, olyan legyen. De ezt egyszerűen nem úgy csinálja meg, hogy minden képetabba sűrít bele :(

Ötlet ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2049) Met válasza Badb0y (#2048) üzenetére


Met
nagyúr

Azért azt ne várd el egy programtól, hogy eldöntse neked mik az optimális beállítások, szerintem.
Az action arra jó ha gyakran kell ugyan azokat a műveletekt (méretezés, színkorrekció stb.) végrehajtani képeken akkor ne neked kelljen végigklikkelni.
Én legalábbis így gondolokozok az action alkalmazhatósági lehetőségeire. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2050) Badb0y válasza Met (#2049) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem tudom, sztem nem kell annyira nagy inteligencia ahhoz, hogy Mentés webre/optimalizálás/50kb/kész :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.