Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) OhAi27 válasza Jinxb1rd (#18000) üzenetére


OhAi27
tag

szep, de az ilyenek miatt lett nyitva a masik topic. Ott lehet bragelni!

(#18002) Jinxb1rd válasza OhAi27 (#18001) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Azt tudom, hogy létrehoztatok topikokat, csak nem sok értelmét látom, ha az ember nem talál rájuk. Most oda akartam volna átírni a postomat, de fogalmam sincs mire kellene rákeresnem.

Na jó, csak visszarakom ide... A hozzászólásokat is visszanéztem...

--------------------------------------------

Na sziasztok!

Este megint kreatív kedvemben voltam, ez lett a végeredménye. Mit gondoltok róla?

Tudtátok, hogy a ctrl + shift + alt + e -vel létrehozunk egy külön réteget a látható felületeket egyesítve? Én nem tudtam, pedig... :D Ezért is érdemes tutorialokat böngészni.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#18003) BonFire válasza Jinxb1rd (#18002) üzenetére


BonFire
veterán

>>>Ide tegyed!<<< – és könyvjelzőzd meg! Majd ott kitárgyaljuk.

ON: tudtuk. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18004) jhos910 válasza Jinxb1rd (#18002) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mondjuk keress rá a grafika szóra. :DDD

(#18005) zuzu000


zuzu000
őstag

halihó

egy lehet hülye kérdésem lenne hozzátok: hogy lehet hajat szőkíteni photoshopban?:D

(#18006) trisztan94 válasza zuzu000 (#18005) üzenetére


trisztan94
őstag

[link] :U

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18007) zuzu000 válasza trisztan94 (#18006) üzenetére


zuzu000
őstag

yep, ezt a google nevű oldalt ismerem. csak azokkal nem sikerült rendesen megcsinálni, meg szinte mindegyik más leírást adott.
de köszönöm..

(#18008) Dluinet válasza zuzu000 (#18007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hajszín retusálása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18009) ViZion válasza Jinxb1rd (#18002) üzenetére


ViZion
félisten

...valahol az első hsz-ben van linkelve a PS gyorsbillentyűs cikkem, ami kb. 100 éve írtam. Abban van említés ilyesmi kombókról. Sőt! Meglepődsz ha esetleg elolvasod, h mennyi mindent lehet bill. kombókkal elérni. Van amit menüben már keresnem kell, annyira átszoktam erre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18010) pufancska válasza ViZion (#18009) üzenetére


pufancska
tag

Én is így vagyok a gyorsbillentyűkkel azt sem tudom, hogy a menüben egyes funkciók hol vannak sokszor, főleg, hogy egy tucatot már a CS3-tól magam állítom be és kísér egészen a CS6-ig. Ha az ember ezzel dolgozik úgy is erre kényszerül, hogy gyorsabban haladjon.

(#18011) BonFire válasza pufancska (#18010) üzenetére


BonFire
veterán

Nem véletlenül nevezik angolul „shortcut”-nak. Ez tényleg a rövidebbik út, piszok gyorsan lehet gyorsbillentyűvel dolgozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18012) pufancska válasza BonFire (#18011) üzenetére


pufancska
tag

Sokszor más programnál is automatikusan nyomom a kombókat és semmi, akkor jövök rá, hogy belém égtek ezek az infók.

(#18013) BonFire válasza pufancska (#18012) üzenetére


BonFire
veterán

Főleg ha sok programmal párhuzamosan dolgozol, akkor már keverednek az emberben ezek a dolgok, mert sok esetben nem fedik egymást. Példa: A Sony Vegas videoszerkesztőben a kurzort a projekt elejére a W-vel lehet ugrasztani. A Cakewalk Sonar DAW-ban úgyszintén ezt csinálja a W. Megnyitom az Audacity hangszerkesztőt, és nyomom a W-t, mire nem történik semmi. Mivel itt már a Home billentyű látja ez ugyanazt.

Sony Vegasban szimpla egérgörgővel lehet zoomolni a projektbe. Audacity-ben már a CTRL-t nyomni kell ugyanehhez. Sonarban pedig az ALT-ot kell nyomni ugyanehhez. A Photoshopban a V eszköz teljesen mást csinál, mint az Illustratorban.

Lehetne sorolni a végtelenségig. Én viszont szeretem a gyorsbillentyűket, mert iszonyat módon meggyorsítják a munkát. Windowson is használom őket, amikor csak lehet. Ha nem muszáj, spórolok az egerezéssel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18014) ViZion válasza BonFire (#18013) üzenetére


ViZion
félisten

...én meg most Apple gépen dolgozom, nem kicsit van kavar...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18015) OhAi27


OhAi27
tag

nos uj hazifeladatba kezdek, azonban megfogadva Bonfire tanacsat mostmar nem postolom (max ha kesz).
valoszinuleg lesz egy halom kerdesem ezzel kapcsolatban ezert elore is elnezest :)

lenyegeben hasonlo koncepcioval rendelkezo kepet akarok letrehozni mint alabb, az elso kerdesem az lenne, hogy a kepen atlosan elhelyezkedo teglalapok (?) -hoz hasonlo hatast, hogy erhetek el? Tehat ugye szeretnem ha a vege elhalvanyuljon (ez talan meg megy is majd), es szeretnem ha ennyi es ilyen szinu teglalapaim lennenek.

masodik kerdesem, hogy nehany haromszognel ha megfigyelitek (inkabb a zoldeknel), ilyen szep 'ragyogo' hatas van a korvonalakon? ez is erdekelne, hogy milyen modszerrel kivitelezheto.

tovabba ami meg kerdes, hogy a jobb felso sarokhoz legkozelebb eso haromszognek van nemi terhatasa, (ugye olyan mintha a hatterbol 'torne' elo), ehhez is kellene valami modszer!

koszi!

[ Szerkesztve ]

(#18016) BonFire válasza OhAi27 (#18015) üzenetére


BonFire
veterán

A téglalapok létrehozása alapművelet, hadd ne fejtsük ki. Vektoros eszközzel csináld, akkor büntetlenül csűrheted, csavarhatod őket. Meg színezheted is.

Az elhalványulást többféle módon is megoldhatod. Vagy magára a téglalapra alkalmazol egy gradient overlay-t, ami fokozatosan megy át átlátszóba, vagy az összes téglalapréteg fölé helyezel egy db rétegmaszkot, amin gradientet festesz, így az egészet egyszerre tudod halványítani.

A téglalapok felső vége el van mosva. Az eredeti téglalapokat csoportba rendezed, majd duplázod. A felső csoportot raszterizálod és elmosod tetszőleges homályosítással. Majd úgy maszkolod ki, hogy a homályos téglalapoknak csak a felső felül legyen látható., alul az éles, halványulók fussanak. A kettő közötti átmenetre jön rá a takaró grafika.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18017) OhAi27 válasza BonFire (#18016) üzenetére


OhAi27
tag

okes, koszi.

idokozben szerkesztettem az eredeti postom, a kep ala meg kerult ket kerdes :)

(#18018) BonFire válasza OhAi27 (#18017) üzenetére


BonFire
veterán

Blurozod őket, meg maszkolod. Van amelyik része itt éles, és van, amelyik amott homályos. Ennyi a trükk.

A 3D hatást meg vagy lemodellezed Max-ban, vagy megrajzolod Pennel Ps-ben. Nem olyan nagy dolog az.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18019) OhAi27


OhAi27
tag

koszi Bonfire megprobalom.

delutani gyors:

epp ujratelepitettem a ps-t (eddig cs4 volt most cs6-ot tettem).

Amikor type eszkozt akarom hasznalni ebbe utkozok: could not complete your request because something prevented the text engine from being initialized

gugliztam de annyifele verzio van a megoldasra (aminek a fele egesz egyszeruen marhasag), hogy gyorsabban valaszt kapok ra itt ha esetleg valaki tud ra egyszeru megoldast.

koszi

(#18020) Met válasza OhAi27 (#18019) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdés, mivel tud többet a CS6 mint a CS4, amire feltétlenül szükséged van csak olyat mondj :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18021) OhAi27 válasza Met (#18020) üzenetére


OhAi27
tag

tilt shift plugin miatt ujitottam cs6-ra. (sokat hasznalom es idot sporolok vele).
tovabba mert win 8 alatt macerasabb volt cs4-et telepiteni.

a kerdes viszont nem ez. :B

(#18022) BonFire válasza OhAi27 (#18021) üzenetére


BonFire
veterán

Hát magad is láthatod, hogy a Google ezerféle megoldást ajánlgat fórumokon keresztül, ha mi nyálazzuk át, mi sem leszünk okosabbak tőle. Nálam még például sosem jött elő ilyen hiba, de sokaknál – látom – igen! Ha az újratelepítés nem oldja meg, akkor frissítsd a Windowst, imádkozz. Lehet, hogy holnapra megjavul. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18023) OhAi27 válasza BonFire (#18022) üzenetére


OhAi27
tag

na igen...az elso dolog amit megprobaltam helyrehozta a problemat. Mar csak annyi a bajom, hogy most perpillanat barmit irok barhova, az nem latszodik.

a reteg nevenel megjelennek a leutott karakterek, viszont alapbol a kurzor sem latszodik ugy ahogy az szokott...

(#18024) ViZion válasza OhAi27 (#18023) üzenetére


ViZion
félisten

A CS6 egy rakás sz@r és ezzel még finom és nőies voltam. De ha NEked az kell, akkor hajrá. Viszont ne írj be minden hibát, mert akkor hetekig csak Te fogsz ide írni... ;]
Ha lehetne CS4-et licencelni, akkor váltanék rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18025) BonFire válasza OhAi27 (#18023) üzenetére


BonFire
veterán

A pontos hardver ismerete nélkül nem nagyon lehet erre mit mondani, de a PS-ben az efféle megjelenéssel kapcsolatos problémák legtöbb esetben a videokártya hardveres gyorsítása miatt keletkeznek. CS4 óta meg be-bezavar némelyeknél a 32/64 bit eltérés stb.

Viszont mivel nem vagyunk hardveresek, nem valószínű, hogy távdiagnózissal célt érünk, még ha tudnánk is a pontos konfigodat. Azt lehet általánosságban elmondani, hogy menjél bele a beállításokba, és ott kapcsolgasd a vga hardveres gyorsítását ki-be, vagy állítsd rajzolási módot alapra, közepesre vagy fejlettre. Kapcsolgasd ki-be a GPU-t, az OpenCL-t stb, aztán meglátod, mi történik.

Nekem például a Liquify bugos GPU gyorsításnál, csak cián fótokat látok. Ha meg kikapcsolom a GPU-t, akkor elveszítem a pixel gridet, a rotate view-t estébé. Tehát inkább az van, hogy nem használom a Liquify-t. Ez van, sajnos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18026) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok photoshopban, még csak most ismerkedem a programmal.. :)
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott két kb. A5-ös méretű kép, külön fájlokban. Azt szeretném tenni, hogy ezeket valahogy áttenni egy A4-es fekvő méretbe, és egy fájlban elmenteni.
Lehetséges ez, ezzel a programmal? Nagyon köszönöm a segítséget előre is! :)

Üdv: Dugos

(#18027) pufancska válasza Dugos (#18026) üzenetére


pufancska
tag

"Lehetséges ez, ezzel a programmal? " - Igen lehetséges

(#18028) BonFire válasza Dugos (#18026) üzenetére


BonFire
veterán

A két képet megnyitod, Backgroundból Layert konvertálsz, majd drag'n'droppal rárakod őket egy A4-es új dokumentumra, vagy a Crop toollal megnöveled valamelyik canvast és arra teszed a másikat is. Save for Webbel JPG-be mented.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18029) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Lehet rossz helyen kopogtatok, dehát én nem értek ehhez a tudományhoz, így itt kérdezek!
Van köztetek valaki, aki egy általam egyszerűnek tűnő photoshop-olási feladatot elvégezne nekem?

(#18030) Met válasza zolikaDB (#18029) üzenetére


Met
nagyúr

Ha belinkeled a képet és leírod mit szeretnél akkor megmondjuk hogy megcsináljuk vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18031) OhAi27 válasza zolikaDB (#18029) üzenetére


OhAi27
tag

mutasd a kepet es, h mit kell vele csinalni

(#18032) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#18033) Dugos válasza BonFire (#18028) üzenetére


Dugos
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Sikerült! :R

(#18034) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nem találtam erre jobb topicot ezért itt kérdezném meg

tudnátok ajánlani valami programot szines szórólap készítésére?
(pc konfigurációk lennének rajta)

esetleg olyan program amiben van pár template vagy pár ötletet elfogadnék köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18035) Met válasza flash- (#18034) üzenetére


Met
nagyúr

Akár word-ben is össze lehet rakni egy szórólapot, csak hát ugye a minőség...

Photoshop ha pixeles, ha vektoros akkor Corel, Illustrator. Vagy Indesign.

Szerintem jobban jársz ha megkérsz valakit hogy szerkessze meg Neked mert ha esetleg találsz is egy sablont ami tetszik a hozzá való programhoz nem fogsz érteni. :(

Esetleg vázold mit szeretnél hátha valamelyikünk megcsinálja ha nem túl bonyolult.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18036) BonFire válasza flash- (#18034) üzenetére


BonFire
veterán

Szórólap vs „konfigurációk” – halva született ötlet! Vagy kurva nagy lap lesz.

Szórólapon ne legyen komplett konfig, azon legyen a boltnak egy vevőcsalogató, figyelemfelhívó reklámja. Akciós Asus, Dell, HP laptop, 999 Ft/kg stb…

Elérhetőség, cím, telószám. A részletek a boltban.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18037) jhos910 válasza flash- (#18034) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sajna ha nincs meg a tudásod akkor csak kontárkodás lesz a szórólap szerkesztésből....én sem vagyok kőműves és nem is vállalok ilyen melókat mert tudom a képességeim...

(#18038) BonFire válasza jhos910 (#18037) üzenetére


BonFire
veterán

A félprofi kételkedik a tudásában, ezért elszalaszt egy munkát, amit az amatőr Vérpistikék sörért megcsinálnak (mert nem tudják, hogy mennyi mindent nem tudnak, és hogy a kontárkodással mennyit ártanak)!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18039) Pityu. válasza BonFire (#18038) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindenki a saját hibájából tanul nem tudom miért kell leszólni egy nem profit,láttam én már jó munkát amatörtől is,olyan ez mint a fényképezés egyre több a tehetséges amatőr és mégis elég tuti képeket összedobnak és a profik szívják a fogukat hogy el veszik előlük a munkát és egyből le kontározzák meg béna bla bla bla,azért mert valaki "profi" ő szarta volna a spanyol viaszt,vagy más nem válhat profivá gyakorlással?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18040) zetecR válasza flash- (#18034) üzenetére


zetecR
addikt

Ilyesmire gondolsz?
Ugyan ezen csak 1 konfig van, de szerintem ez ok.

(#18041) OhAi27 válasza flash- (#18034) üzenetére


OhAi27
tag

en megcsinalom neked ha megirod a konkretumokat, ugyis kell referencia melo.

(#18042) OhAi27 válasza Pityu. (#18039) üzenetére


OhAi27
tag

pontosan.

Egyebkent szerintem egy szorolapon (foleg ha a flyer ket oldalas) elfer 4-6 konfiguracio ugy, hogy az izleses, egyseges es atlathato marad.

Nezz meg elektronikus zenei flyereket (amiket viszont verprofik dobnak ossze), ott is a kissmillio logotol kezdve a jegyarusito helyeken at a kovetkezo bulin keresztul a jegyarakon es a fellepokon tul meg nem egy olyan elemet talalsz ami nem feltetlen kell a szorolapra es csak a design miatt van ott. Megis egyseges es atlathato marad az egesz...
Tovabba en szeretem ha egy szorolap minel tobb infot tartalmaz, mivel talan ugy jobban felkelti az eredklodesemet mint egy olyan amin csak annyi van, hogy "akcio - reszletek a boltban.".

tovabba addig amig nem is tudjuk, hogy mekkora a szorolap (lattam en mar a4-es szorolapot 4 fele hajtva ugye), addig ezt felesleges kotekedesnek erzem.

[ Szerkesztve ]

(#18043) BonFire válasza Pityu. (#18039) üzenetére


BonFire
veterán


Pityu. Mindenki azt csinál, amit akar, illetve amit tud! Nem erről van szó. Hanem arról, hogy a hirdetőnek pénze bukhat egy rosszul megszerkesztett reklámon (ugye nem felejtjük el a szórólap elsődleges célját, ami a reklám!). Nos, amíg egy babaruha börzéről van szó, amit a kismamák unalmukban csinálnak és nincs anyagi tétje, egy bármilyen rosszul megszerkesztett hirdetés megteszi, legfeljebb a kutya nem fog róla tudni.

Viszont amikor többszázezer forint értékű eszközöket árusítunk, akkor nagyon nem mindegy, hogy két-három (vagy még több) potenciális vásárlót elszalasztunk, mert a reklámunk nem ért célba! Mindig meglepődöm, amikor az ilyen hirdetők olcsójánoskodnak, és nem hajlandók tízezer forintot egy profin megszerkesztett reklámra kiadni. Ha két órát seggel rajta a profi, akkor is megvan ennyiből, és ez a kiadás bőven megtérül. Persze egy Wordart vagy PP sablonba is bele lehet hajigálni az infót, csak aztán legyen, aki elolvassa. Mindenkinek magánügye, hogy melyiket választja. Komoly üzlet ezen nem kockáztat.


OhAi27 „Nezz meg elektronikus zenei flyereket (amiket viszont verprofik dobnak ossze), ott is a kissmillio logotol kezdve a jegyarusito helyeken at a kovetkezo bulin keresztul a jegyarakon es a fellepokon tul meg nem egy olyan elemet talalsz ami nem feltetlen kell a szorolapra es csak a design miatt van ott. Megis egyseges es atlathato marad az egesz...” – Csókoltatlak! Akkor hát elérkeztünk a lényeghez! Profik csinálják, és átlátható marad. Na, ezért nem mindegy, hogy ki csinálja. Aki ért hozzá, az sok infót is meg tud úgy jeleníteni, hogy ne rontsa az összképet, sőt. De azért ne hidd, hogy ez pikkpakk, bárkinek megy mindenféle előtanulmány nélkül.

Viszont az ilyen szórólapoknál, amelyek már inkább plakátnak minősülnek, az esetek 99%-ában mindben lehet olyan tervezési hibát találni, ami a lényegről eltereli a figyelmet. Amikkel én találkozok, azok között igen sok a kontármunka. A támogatók logóit nem lehet lehagyni a plakátról, a metálzenekarok olvashatatlan logóiról már nem is beszélve. De azt azért háromszor is meg kell gondolni, hogy egy szórólapon szimultán több komplett konfiguráció részletezését is kifejtjük, mert a sok bába között elvész a gyerek. Nem az a jó reklám, ami tele van firkálva, sőt. Engem például taszítanak az efféle „danceparty” flyerek, és egy PC hirdetést nem is lehet ezekkel egy napon emlegetni, mert merőben mások a követelmények.

De már ismét nagyon eltértünk a témától, ezért lett létrehozva a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topic, hogy ott bréjnsztormingoljunk ezeken, mert már ez a hsz is nagyon off a Photoshophoz. Menjünk át inkább oda, aztán ott lehet linkelni képeket is, és kivesézni, mi mért jó, vagy miért nem jó.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18044) Met válasza Pityu. (#18039) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem inkább az a bajom hogy az ilyen vérpistikék nyomják le az árakat.
Amikor megkérdezik hogy mennyi a tervezés mondom xk/óra akkor felhördülnek hogy az ismerős szomszédjának az unokája azt mondta hogy egy tábla csokiért megcsinálja. Letöltötte a PS-t akkor már graphixdizájner és itt kérdezgeti hogy ezt meg azt hogy kell vagy valaki csinálja meg neki mert neki fogalma sincs róla és határidős a munka

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18045) jhos910


jhos910
aktív tag

Néha nem lenne rossz egy ilyen like vagy up gomb a kommentekhez mert vannak azért elég jól megfogalmazott dolgok is...

(#18046) BonFire válasza jhos910 (#18045) üzenetére


BonFire
veterán

Emlékszik még valaki a MÜSZI reklámra? A világ egyik leghatásosabb reklámja volt, ami megelőzte a korát. Bejött a faszi, csettintett, és azt mondta: „MÜSZI”. Egy egész ország törte rajta a fejét, mi a fészkes fene lehet ez, és mire megtudták, már annyira beivódott a köztudatba, hogy gyakorlatilag kiirthatatlan mém lett.

Pedig nem volt benne kifejtve semmi, a plusz infó is csak annyi volt, hogy „szoftver, kötvény”, de akkoriban a 80-as években senkinek fingja sem volt arról (a szakembereken kívül), hogy mi az a szoftver, a kötvényről meg csak annyit tudta, hogy valami imperialista métely, a reklám mégis tette a dolgát.

Ez pontosan megfelel annak, amikor egy hirdetésre csak a kulcsszót tesszük, meg néhány kiegészítő infót olyan piciben, hogy ne terelje el a figyelmet a fókuszpontról.

Azt nem értik sokan, hogy a Photoshop kezelése egy szakma. De emellett a grafikai tervezés egy másik szakma, ami magában foglalja a tipográfiát, ami egy harmadik szakma, meg a reklámot, ami egy negyedik szakma. Tudhat valaki vérprofin retusálni, meg absztrakt cuccokat, sosem volt dolgokat létrehozni, ahogyan tudhat valaki helyesen írni és szövegszerkesztőt kezelni. Ebből még nem következik, hogy egy reklámot meg tud szerkeszteni, amin minden egyes esetben súlyos pénzek sorsa múlik! Legyen szó akár egy rendezvényről (koncert, party, kulturális közhasznú szirszar), vagy egy üzlet hirdetéséről (árucikkeket kívánunk értékesíteni). Ez a tudás nem a szent Grál, nincs eltitkolva a szabadkőművesek által, meg lehet találni a tananyagot, és meg lehet tanulni. Csak sokan ezt már nem hajlandók meglépni. „Tudom én kezelni a Photoshopot, 10 éve Photoshopolok!” – és azt hiszi, ez a dolgok teteje. Aztán elkezd weboldalt csinálni, és mindenféle koncepció híján van, még odáig sem jut el, hogy az elképzeléseit egy papírra felvázolja, sakkozzon a layouttal, rendszerezze a logikailag egybetartozó információkat stb.

Nem! Tanul egy új dropshadow tutorialt, aztán rögtön rá akarja erőltetni mindenre. Az egyik doboz ezért dudorodik, a másik be van horpadva, ha harmadiknak a csücske kunkorodik, a negyedik meg tanszparens. És csodálkozik, hogy szar. :O És minél tovább faragja, annál rosszabb lesz, mert nem ismeri a tervezési szempontokat, amiknek meg kéne felelni, csak találomra nyomkodja a gombokat, hátha kijön valami jó belőle. Persze elméletileg lehetséges, ahogy az is, hogy ha egy majmot leültetünk az írógép elé, és végtelen időt bocsátunk a rendelkezésére, akkor meglehet, hogy véletlenül lepötyögi Sexpir összes műveit, csak a dolognak elképesztően kicsi a valószínűsége.

És direkt a téma iránt érdeklődőknek létrehozunk egy topikot, ahol ezeket a dolgokat meg lehet beszélni, és még csak meg sem találják.

A másik meg tényleg a sörért és perecért dolgozó ifjúság üzletromboló hozzáállása, ami kiakasztó. Gondolom, ha a szakmában marad, és ő is fog 10 éven át száraz szakmai elméleteket magolni, hogy még jobbá válhasson, akkor ő is elvárja majd, hogy az erre fordított idő kamatostól megtérüljön. Aztán majd akkor ő lesz az öreg róka, és az ő árait fogják leverni az ifjú titánok, akik e mellett még a szakma megítélését is rombolják a kontár munkájukkal. Mert ha a megrendelő ránéz egy összevissza hányt „dizájnra”, azt mondja: minek fizessek ezért? Ezt én is meg tudom csinálni. – és valamilyen szempontból igaza lesz.

Igazság szerint sokkal jobban járna a megrendelő is, ha kész template-eket használna, ha már nem akar fizetni a hirdetésért vagy a webdizájnért, mert azok legalább meg vannak tervezve normálisan. Csak át kell írni a szöveget, meg megváltoztatni a színeket, a képeket kicserélni saját fotóra és kész. Össze van rakva. A gyerek meg hadd szórakozzon a torrentoldal GUI-jával – azoktól lehet még rosszul lenni fizikailag! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18047) ViZion válasza Pityu. (#18039) üzenetére


ViZion
félisten

Nem érted a lényeget. A saját hibádból tanulj úgy, h megcsinálod, megnézik, értékelik. Amikor üzlet van, akkor nem lehet ilyen gyakorlást művelni, mert a nyomda kitol 10000 sz@r szórólapot, akkor azt valakivel ki fogják fizettetni. Gyakoroljon, de ne ilyennel kezdjen, vagy legalább ott kezdjen, h az első hszt elolvassa, mert ott van benne m inden a kezdéshez. Azt kellene megérteni, hogy ez a topik nem arra van, hogy "könyvet írtam, nyomdába küldeném illusztrációkkal, mit csináljak?", vagy "fúúú, teCCik a fotosopp, hogyan kell elindítani". Tessék akkor ide jönni, ha probléma vagy kérdés van. Mert az nem kérdés, hogy 0 tudásom van, nem akarok/nincs időm elolvasni hogy működik, valaki fogja a kezem és "megcsinálom".

Lehet, hogy nem a profik sz@rják a szivárványt, de egyelőre amíg segítünk, elvárnánk pár egyszerű dolgot.
Jah, és még egy kis matek: hány nyomdász, hány grafikus rohangál az országban? Abból hányan görcsölnek itt, hogy segítsenek? Félre ne értsd, szívesen segítünk. BonFire is, csak kicsit nyersen fogalmaz néha, jah, ilyen, nem vagyunk egyformák. Csak tudod ilyen dologban, mint pl. komplett szórólap A-tól Z-ig ezernyi a buktató. Kérje meg valakit, a fórumban nincs lehetőség minden lépést kitárgyalni, és nincs is értelme, mert jórészt az 1. hsz tartalmazza. Olvasni, tanulni nem tudok senki helyett. Aki elakad, nem tiszta valami, akkor kérdezzen. Konkrétan. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18048) Pityu. válasza BonFire (#18043) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Aki nem akar kockáztatni,(ami nem mindíg kockázat csak a profik pofáznak erről)itánna néz az illetőnek ha nem tetszik a munkája tudása nem rendel tőle ennyi,nem tudom mit kell ezt túl dramatizálni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18049) Pityu. válasza Met (#18044) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem van egy haverom már vagy 6 éve fotózik de nem profi ha úgy nézzük hogy a profik milyen drága gépekkel szaladgálnak meg mennyire oda vannak magukért,nos az utóbbi időben a srácot hívják esküvőre fotózni és nevetséges pénzért csinálja volt olyan hogy ismerősnek 5EFt ért csinálta és nagyon tuti képek lettek és nem kellet több százezer forintot fizetni érte (itt jön gondolom a dumátok hogy olcsó jános meg annyi pénzért olyan is lehet a minőség meg bla bla bla)a srác jó képeket csinál legyen ennyi elég.Tehát más is érthet normálisan olcsóbban a photoshophoz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18050) stranger28 válasza Pityu. (#18049) üzenetére


stranger28
addikt

Viszlát!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.