Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) ViZion válasza jhos910 (#18300) üzenetére


ViZion
félisten

Rengeteg munkaórát beleölt, tudja mit csinál. Ezt szerintem rátetováltatja a fenekére, hogy a kis homi barátai olvassanak pár kedves szót, mielőtt beledöngölik a bránert. Hajrá és jó farpofa-tágítást kedves újonc admIn. :DDD

ejj, törölve lett. kár érte. Biztosan viszontlátjuk, mert tudjuk ki volt :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18302) jhos910 válasza ViZion (#18301) üzenetére


jhos910
aktív tag

Én töröltettem de csak mert nem kedvelem a homikat. :DDD

(#18303) ViZion válasza jhos910 (#18302) üzenetére


ViZion
félisten

... le sem mentettem :W
a múltkori sincs meg, lassú vagyok. :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18304) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdést teszek fel, de nem vagyok profi benne.
Az adobe photoshop cs6/cs6 extended és a photosop CC között mi a különbség? vagy a cs6 utódja a CC?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#18305) BonFire válasza Adler (#18304) üzenetére


BonFire
veterán

Az Extended a bővített változat. Több funkciója van. A teljes funkciólistát az Adobe oldalán olvashatod el. A CS (Creative Suite) vonal a 6-os után megszűnt, innentől már Creative Cloud (felhő) szolgáltatás van, innentől kezdve CC. Gondolom a következő vagy CC2 lesz, vagy CW (Creative World), aztán jön a CU (Creative Universe) stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18306) GergőBp válasza Adler (#18304) üzenetére


GergőBp
tag

CS6 alap csomag. Extended 3D tervező és képelemző eszközöket is kínál. A CC pedig egy CS7, szóval fejlesztésen esett át, ami vagy jó vagy nem :) Egyébként meg a Cloud annyiban más, hogy akár havonta kibérelheted x ezer forintért a szoftvert és nem kell egy zsák pénzt fizetned érte. Neked elegendő lesz szerintem a CS3 is (remélem nem haragszol meg érte).

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18307) Andrew31 válasza ViZion (#18303) üzenetére


Andrew31
senior tag

A gyorsítótárban?... :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18308) Met válasza ViZion (#18303) üzenetére


Met
nagyúr

Mikről maradok le :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18309) BonFire válasza Met (#18308) üzenetére


BonFire
veterán

Én se voltam itt. Egy cipőben evezünk... :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18310) Adler válasza BonFire (#18305) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a válasz. :R

GergőBp (#18306):
Neked is köszönöm. és nem haragudtam meg. :)

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#18311) pufancska


pufancska
tag

sziasztok, valaki tudna segíteni. Hogyan kéne megoldanom ezt az effektet.

A csík húzás megy :DD , viszont a ragyogást hogyan is?

(#18312) BonFire válasza pufancska (#18311) üzenetére


BonFire
veterán

Kört rajzolsz, kitöltöd, blurt rá, aztán ellipszissé torzítod. Esetleg a torzítás után kerülhet rá a blur.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18313) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!

Valamelyikőtök esetleg találkozott már a nagy internet nagy mezején viszonylag értelmes képpel, amin egy tank van, oldalnézetből?
A cél egy laptop fedlapja lenne, amin fekete alapra lenne ráfújva matt feketével, tehát egy sablonhoz kellene a kép, azonban sajnos még nem találtam, de a sablon kialakításához megfelelő képet se. Tudnátok ebben segíteni?
[Igen, tulajdonképpen nem sok köze van a ps-hez, de jobb topicot nem találtam, meg az utólagos szerkesztés, ha találok képet, valószínűleg ps-el történne.]

Előre is köszönöm! :R

Everybody lies.

(#18314) bAtt001


bAtt001
addikt

sziasztok

elég reménytelen de hátha vannak még csodák :D radeon 4500 notebook video kártya és ps cs6ot kellene össze varázsolni windows 8.1 alatt. eddig működött 1 évig most újratelepítettem rendszert és nem találok rendes drivert amivel nem dobálja ezt a hibát és nem fagy le pl zoomolás közben :(

[ Szerkesztve ]

(#18315) aldebaran válasza bAtt001 (#18314) üzenetére


aldebaran
őstag

8.1 nincs 1 éve :N
Tedd vissza a korábbi oprendszert. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#18316) bAtt001 válasza aldebaran (#18315) üzenetére


bAtt001
addikt

nem nem :N amikor kijött 1 hónapja a 8.1 frissítettem még aznap és tökéletesen működött minden funkció eddig, míg újra nem raktam az egészet :) keresgélek még a neten akkor biztos meglesz a megoldás

(#18317) bAtt001 válasza bAtt001 (#18316) üzenetére


bAtt001
addikt

okés megoldva, nem szabad hogy felülírja a windows a frissebb, "jobb" driverrel amit felrakok az amd honlapjáról :)

(#18318) GergőBp


GergőBp
tag

Ezt valaki eltudná nekem mondani értelmesen. Sajnos a videó alapján nem jött le, hogyan kezdte a dolgot. Milyen eszközt használt, stb..

[link]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18319) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy olyasmi tutorialra / leírásra lenne szükségem, amivel egy fotót tudnék fekete-fehér, kontúros rajzzá alakítani. Egészen konkrétan arról van szó, hogy van egy fényképem egy női arcról, és kb. ilyenné szeretném alakítani. Vagy még ennél kevesebb részletesség is megfelel, igazából az lenne a lényeg, hogy csak néhány egyszerű vonalhúzásból álljon az arc, de az illető vonásai felismerhetőek legyenek, tehát rá lehessen ismerni, mintha egyenesen róla készült volna egy elnagyolt rajzvázlat. :)

Minden segítséget köszönök előre is! :R

(#18320) GergőBp válasza Pala (#18319) üzenetére


GergőBp
tag

Ezt szerintem megrajzolta az egyén!

Rakjad be a képet és egy másik rétegen kezd el a körvonalát megrajzolni toll eszközzel. Aztán jobb klikk és görbe kitöltése. Aztán meg ugyan így a jellegzetes vonásokat készíted el. Valami ilyesmire gondolok. Utána már színezheted is, ha gondolod Ha esetleg sablont (stencil) szeretnél készíteni például fekete fehérben, akkor a Vector Magic-et ajánlom. Ott elkészíted a képet úgy nagyjából, majd elmented a végeredményt png fájlban. PS, Paint, stb-ben meg hozzáadsz, elveszel és mehet ismét vissza a Vector Magicbe. Itt a végeredményt majd ai-ben elmented és kész. Igaz ez módszer nem az a fajta, leegyszerűsített módja a portré ábrázolásának. Kicsit realisztikus lesz. Bár kiindulásnak nem rossz, ha esetleg gyenge a rajztudás. Elég jó alapot ad a tollas megoldáshoz PS-ben.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18321) pikszel válasza GergőBp (#18318) üzenetére


pikszel
őstag

Itt találod a plugin-t, de ez illustrator-ral működik (CS6 nem támogatott).

@Crytec210: tank oldalnézetben

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18322) GergőBp válasza pikszel (#18321) üzenetére


GergőBp
tag

Annak csak jobban örülök, mert vektoros. A végén úgyis intelligens objektívként megy majd vissza PS-be :) Ezer hála! :R

Oh, akkor most szedhetem le a CS5-öt :) Kellett nekem abból is a CC-t megvenni felrakni... :O

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18323) Met válasza GergőBp (#18322) üzenetére


Met
nagyúr

intelligens objektív :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18324) ViZion válasza Met (#18323) üzenetére


ViZion
félisten

Az ostoba vaku párja, mi a baj? :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18325) GergőBp válasza ViZion (#18324) üzenetére


GergőBp
tag

Igen, erre én is kíváncsi vagyok. Mégis mit sikerült hibáznom? Nem :W jeleket kell rakni, hanem segíteni, kijavítani.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18326) jhos910 válasza GergőBp (#18325) üzenetére


jhos910
aktív tag

Objektum helyett objektívat írtál, ennyi :DDD
Én pl átsiklottam felette, asszociált az agyam arra ami a szövegkörnyezetből következett....

(#18327) GergőBp válasza jhos910 (#18326) üzenetére


GergőBp
tag

Jó, elméletileg fotósnak tanulok, szóval akár elhanyagolható a hiba. Idővel azt is mondhatom, hogy szakmából adódó hiba :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18328) Pttypang válasza pikszel (#18321) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszi, én is így kerestem rá tegnap, csak akkor még nem találtam megfelelőt, téged úgy tűnik jobban szeret a gugli, köszi :R

Everybody lies.

(#18329) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Ilyen és hasonló meghívókhoz hol lehet pontos sablont szerezni?

[link]

Igazából csak a méretezés része lenne fontos, de abból ha lehet többféle is jó lenne.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18330) ViZion válasza Breki (#18329) üzenetére


ViZion
félisten

WTF? Sablont? Template-ként keresd, de pontosan ilyent nem találsz. Bontsd részekre és úgy csináld újra. Pár vektoros-stilizált virág (smart object(ív ;])ként), pár dobozocska, nem para ez. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18331) Andrew31 válasza Breki (#18329) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Ez egy összehányt valami, sztem ilyet nem találsz (bár, lehet vannak), ennél igényesebbeket viszont találni.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18332) Breki


Breki
veterán

Lehet félreérthető voltam, igen inkább templete

ezt csak most kerestem példának
csak annyi, hogy három oszlop ami kifér A4-esre és nem kell méretezgetni.

A grafikai részét megoldom itt az a lényeg, hogy különböző meghívóméretek meglegyenek.

Meglegyen pontosan a széle ahogy vágni kell és ha minkét oldalra nyomtatok pontosan illeszkedjenek a hajtásvonala.

Ilyesmiket szeretnék

[link]

Csak nem mockup-ot hanem élőben a a szabványméretekre vágva

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18333) jhos910 válasza Breki (#18332) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ezt akár magadtól is meg tudod ám csinálni, nem ördöngősség!

A4-es lap méretű négyzetet hozol létre (pl illustratorban v corelben), annak a méretét csökkented 1-1cm-el (magasság, szélesség) majd ezt 3 részre osztod és kész is az alap. A két oldalas nyomtatáshoz meg annyira van szükség, hogy ezt a második oldalra is elvégzed :D

Attól függően, hogy mivel hajtod meg a meghívót vagy beteszel a hajtásokhoz egy egy jelölő vonalat (ne feketével, csak annyira sötét legyen, hogy épp lásd) vagy nem.

(#18334) BonFire válasza Breki (#18332) üzenetére


BonFire
veterán

Ha már három részre van osztva, akkor brosúrának hívják, angolul "broschure". Van ingyenes sablon is. Saját tervezésnél egyre kell ügyelni. Hogy a hajtás környékére ne essen fontos szöveg, vagy információ, max grafikai elem, aminél nem baj, ha kettévágja a hajtogatás, és esetleg kikopik. Mert ha szövegből marad ki lényeges infó, az gáz. A többi fantasy…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18335) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szükségem lenne egy kis segítségre. Nagyon nem értek a képszerkesztéshez. Teljesen magánfelhasználásra szeretnék egy kis hozzáértőtől segítséget kérni.

Lenne egy ilyen képem:

Valaki meg tudná csinálni a kutyát átlátszóra? Nem kiszedetni szeretném, hanem átlátszó legyen. Azért ezt a képet választottam, mert szerintem a környezetből lehet mintát venni a mögötte lévő dolgokhoz. Ha valaki esetleg tudna segíteni, dobjon egy privátot légyszíves, mert ez nem a nagy kép, direkt nem a nagy képet raktam be ide.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18336) #40935168 válasza TazLeacher (#18335) üzenetére


#40935168
törölt tag

Spot healing brush tool, vagy körbevágod némi feather-rel és content aware fill. ;]

(#18337) TazLeacher válasza #40935168 (#18336) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy részét értettem...konkrétan ezt:

vagy körbevágod némi :DDD

De, ha túl egyszerű van jobb képem, csak ott "kicsit" bonyolultabb a háttér. Bár lehet egyszerűbb...ez még jobb lenne:

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18338) pufancska válasza TazLeacher (#18335) üzenetére


pufancska
tag

Tessék az átlátszó kutya. Ha így kéred akkor elég hitelesen rá tudom retusálni még más képekre is.

(#18339) Dluinet válasza pufancska (#18338) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én erre a képre raktam az átlátszó kutyát:

;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18340) TazLeacher válasza pufancska (#18338) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ment egy privi! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18341) ViZion


ViZion
félisten

Leborulok! :R Ezek nagyon jók! Dluinet: kicsit tedd balra, mert akkor jobban érvényesül a háttér. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18342) pufancska válasza Dluinet (#18339) üzenetére


pufancska
tag

Most csináltam még 200db. csak lassan tölti fel. :DD

(#18343) jhos910 válasza Dluinet (#18339) üzenetére


jhos910
aktív tag

Örülök, hogy az alkalmankénti trollkodás megvetette lábát itt a topikban. Jót nevettem. :DDD

(#18344) ViZion válasza jhos910 (#18343) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem alkalmankénti, csak ritkán jönnek alanyok... de sebaj. ;)
Most vírusírtottam a munkatársam gépét: hosszú haj+szakáll @ 165 cm... nah bent csak hobitnak vagy legolas-imitátornak hívjuk, ennek megfelelően alakultak a bejelentkezési képek, háttér, stb... :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18345) BonFire válasza ViZion (#18344) üzenetére


BonFire
veterán

Ugyanez 181 cm-re kiterjedve rövidlátó szemüvegben milyen lenne? Orákulum, vagy mi? ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18346) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

A Type eszközben a betűméretet eddig pt-ban adta meg a program, most meg valahogy mm-ben, nem tudjátok, hogy/hol lehet visszaállítani?

Van arra lehetőség, hogy adott egy kép, mondjuk egy ember, és annak a körvonalait ergo "dombornyomásként" szeretném rárakni pl. egy patternre? Ha van, lennétek szívesek belinkelni/ leírni?

Előre is köszönöm! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18347) ViZion válasza INTELligent (#18346) üzenetére


ViZion
félisten

edit/preferences/unit& akármi: type-hoz point legyen. Mondjuk CC-ben mindegy, mert sz@r mindenképp.

A másikat lehet nem jól értem, az ember körvonala lenne pattern? :U Vagy meglévő patternt szeretnél ezzel még kombinálni? :U

BonFire: háát, ez ilyen. Beszólt párat a srác a kollégáknak, azóta keresi mindenki, hol tudna bosszút állni... ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18348) *Ropi* válasza bAtt001 (#18314) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyaluld le az AMD Vision Engine Control Centert (leánykori nevén Catalyst Control Center), hogy csak a VGA driver maradjon! Ez elég sok problémát megold általában: én monitorok kalibrálásánál futok bele állandóan, hogy összekavarja a színprofilokat, meg a lapos TV-mre küldött képet széthúzta a full HD felbontásnál nagyobbra (kikapcsolhatatlan overscan)...Nem tudom erre a gondra konkrétan jó-e, de egy próbát megér: max. visszatelepíted. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18349) bAtt001 válasza *Ropi* (#18348) üzenetére


bAtt001
addikt

nem szoktam használni am sem mert felesleges, de az automatikus update kikapcsolása segített, ott van a buta driver update-ek között de legalább nem telepíti magától most már :)

(#18350) *Ropi* válasza bAtt001 (#18349) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eszerint megoldódott a dolog?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.