Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) OhAi27 válasza BonFire (#16987) üzenetére


OhAi27
tag

jo post, igazan inspiralo ahogy azt toled megszokhattuk :)

(#17002) OhAi27


OhAi27
tag

amator kerdes kovetkezik:

ugyanezt szeretnem megcsinalni, a hatter adott nekem csak ra kene huzni egy ilyen 6 szoget de ugy ahogy a kepen van (tehat benne is legyen egy hatszog ami ott fent kozepen megszakad [es lehetoleg ugyanakkora tavolsagra helyezkedjen el az oldalaktol]) tovabba azt is szeretnem elerni, h a belso reszek ugyanugy nezzenek ki mint a kepen (felulrol - lefele halvanyodjon el a dolog).

koszi elore is

(#17003) ViZion válasza OhAi27 (#17002) üzenetére


ViZion
félisten

Shape tool-t lenyitod, polygon tool lesz a Te embered eszközöd... :D
Fehérrel shift-et nyomva tartva rajzolsz egyet, fx -> stroke pár px vastagon, majd ctrl+j, ctrl+t és shift-el resize. FX-nél a stroke-ot kisebbre veszed, ennek a kitöltését 0-ra húzod (réteg paletták tetején a fill csúszka). Adsz neki egy rétegmaszkot, FX-ek első oldalán layer mask hides effects elé pipa. leecseteled feketére a maszkon, ahol a "szakadást" szeretnéd. Vissza a nagyobb 6szögre, rétegmaszkot hozzáad, a rétegmaszkot BW átmenettel kitölt, kísérletez. Shiftel pont függőlegesen lehet beönteni vödörrel a színt.
Kb. ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17004) OhAi27 válasza ViZion (#17003) üzenetére


OhAi27
tag

koszi, nekiesek

(#17005) Met


Met
nagyúr

Nem tudjátok, hogy ha kirakok egy város címert egy weboldalra akkor annak lesz jogi következménye?
Szolnoki a cég és szolnok címerét gondoltam a fejlécbe megjeleníteni.
Azt tudom hogy a magyar címert nem lehet használni csak úgy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17006) BonFire válasza Met (#17005) üzenetére


BonFire
veterán

Kérdezd meg a város jegyzőjét! Szerintem neki vágnia kell fejből az ilyen jogi xarságokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17007) Met válasza BonFire (#17006) üzenetére


Met
nagyúr

Jó ötlet, meg is kérdeztem.
Kíváncsi leszek hány hét alatt válaszol :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17008) BonFire válasza Met (#17007) üzenetére


BonFire
veterán

Van egy hivatalos átfutási idő, de nálunk általában komoly dolgokkal nem szokták mesterségesen húzni ezt az időt. Amit eddig én kérdeztem, arra mindig korrektül válaszoltak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17009) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Nem tudom, itt lehet-e kérni "képet", ha igen, valaki segítene ? Erről kellene eltüntetni a kifehérített rendszámtáblát valahogy, háttérnek raknám be.

(#17010) jhos910 válasza utgyuru (#17009) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szia, nem gond. Tessék:

[link]

(#17012) Clemi válasza jhos910 (#17010) üzenetére


Clemi
veterán

:C :DD

(#17013) jhos910 válasza utgyuru (#17009) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem akarok sokáig szívózni, úgyhogy felteszem a rendes képet. Csak így munka közben megjött a kedvem viccelni kicsit. :DDD

[link]

(#17014) utgyuru válasza jhos910 (#17013) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi zsíros lett.

(#17015) ViZion válasza jhos910 (#17010) üzenetére


ViZion
félisten

:C

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17016) BonFire válasza jhos910 (#17010) üzenetére


BonFire
veterán

:DDD :DDD :DDD :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17017) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Pár éve használok Photoshop-ot, viszont van egy dolog amire még nem sikerült rájönnöm. Nap, mint nap képeket vágok és nagyon hasznos lenne, ha a crop tool használatakor a horizontal / vertical orientation-t nem csak odakattintva hanem billentyű kombinációval változtatható lenne. Hogy lehet ezt megoldani? Valami script? vagy Action?

(#17018) ViZion válasza Morgal (#17017) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... ezt nem értem :U
Crop-nál hol van orientation? Kézzel állítom hol vágjon, nem tudom mit keresel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17019) GergőBp válasza privacy99 (#16961) üzenetére


GergőBp
tag

Ez nem a Gimp topik,hanem a PS!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17020) Met válasza jhos910 (#17013) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem az első verzió jobban tetszik :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17021) Morgal válasza ViZion (#17018) üzenetére


Morgal
tag

Mondjuk beállítom, hogy 4x6" 300 dpi, de ha hirtelen egy vízszintes képet kell vágni akkor meg kell nyomni egy gombot a két beviteli mező között, hogy 6x4"-re váltson. Na és ennek nincs gyorsbillentyűje? Vagy nem lehet valami script-et rárakni?

(#17022) BonFire válasza Morgal (#17017) üzenetére


BonFire
veterán

A crop tool eszköztárába bármilyen számot beírhatsz. Az miért nem jó?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17023) jhos910 válasza utgyuru (#17014) üzenetére


jhos910
aktív tag

Majd szólj ha már nem elég jó háttérnek, megtunyingolom kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#17024) ViZion válasza Morgal (#17021) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, így már érthető. :DDD
X gombal cserélsz, mint mindenhol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17025) ViZion


ViZion
félisten

Copywriter topik nincs PH!-n. Nekem meg kellene egy jómunkás. Ejnye. :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17026) Met válasza ViZion (#17025) üzenetére


Met
nagyúr

Micsi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17027) ViZion válasza Met (#17026) üzenetére


ViZion
félisten

ööö.... ezt nem értem. Vagy mire gondolsz, h mi a feladat konkrétan, vagy mit csinál a copywriter? :U

A konkrét meló elég hosszú lenne ide, a copywriter munkája kb.:
termék leírás + copywriter = "marketig bullshit" ;]
Szal. adott termékről a meglévő infókból, célcsoport, terület, megjelenés, stb. figyelembe véve prezentál szöveget, szlogent, stb. amiből majd én dolgozok. Jelenleg nekem kellene szöveget is ötölni, de túl sok a paraméter (nekem :DDD ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17028) Met válasza ViZion (#17027) üzenetére


Met
nagyúr

Azt nem tudtam hogy a copywriter, foglalkozás, program, vagy micsoda :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17029) khalox válasza Morgal (#17021) üzenetére


khalox
őstag

[upsz. mégsem]

[ Szerkesztve ]

(#17030) privacy99 válasza GergőBp (#17019) üzenetére


privacy99
senior tag

Köszi, hogy mondod, mert órák óta próbálom, de nem tudtam elolvasni a topik címét. Egyébként nagyon sajnálom, ha ez a szemedben szentségtörés volt, de én csak segíteni akartam. Mivel a kolléga segítséget kért gondoltam mondok egy ötletet, ha meg tudja PS-ben csinálni, és esetleg sürgős a dolog, akkor átmenetileg jó lehet, és akkor nem kell megvárnia, míg egy hozzáértő válaszol órákkal később.

Képzeld, a PS3 topikban is előfordul X360-ról beszélgetés, sőt, bármennyire is meglepő, egy HTC hír alatt bőven van Samsungos hozzászólás is. Gondold át még egyszer, hogy probléma-e, ha valaki próbál segíteni.

(#17031) #40835072


#40835072
törölt tag

Csehovról kéne egy hasonló leegyszerűsített fekete sablon vagy mi ez, kihez lehet fordulni ilyen kéréssel akár
pénzért?

A képen láthatót nem én csináltam, hanem egy pólón található, hasonló kéne :R

(#17032) BonFire válasza #40835072 (#17031) üzenetére


BonFire
veterán

Most lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de ez miért nem jó neked? Ez Csehov. Vagy mi kellene?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17033) BonFire válasza #40835072 (#17031) üzenetére


BonFire
veterán

Ha ez megfelel, akkor a vendégem voltál!

[LINK]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17034) #40835072 válasza BonFire (#17032) üzenetére


#40835072
törölt tag

Ez tökéletes lenne, csak ezt egy pólógyárócég csinálta és használta, és így nem igen szeretném felhasználni sehol.

Amúgy logónak kellene, és ez is tökéletes lenne de az tulajdonképpen lopás.

Ezért gondoltam valami hasonlóra Csehovról. :R

a munkádat köszönöm :R

(#17035) BonFire válasza #40835072 (#17034) üzenetére


BonFire
veterán

Ha ráilleszted az eredetire, láthatod, hogy nem hajszálpontosan ugyanaz, már csak azért sem, mert automata trace-szel csináltam, az pedig hagy bizonyos hibákat.

De amit te mondasz, azt egy grafikusnak kell újrarajzolnia. Egyébként hálás a téma, mert egy szakáll és egy cvikker tökéletesen felismerhetővé teszi Csehovot, csak kicsit más szögből kéne ábrázolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17036) ViZion


ViZion
félisten

Pl. én nem ismertem fel, de gyenge voltam kémiából, szal.... :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17037) #40835072 válasza BonFire (#17035) üzenetére


#40835072
törölt tag

értem és köszönöm.

amúgy más szögből egy ilyet egy átlag grafikus ~ mennyiért csinál meg? :R

szóval 5-6 vagy 7 jegyű szám? :DDD

(#17038) ViZion válasza #40835072 (#17037) üzenetére


ViZion
félisten

hááát százezerért én egy egész koncerttermet rajzolok neked, vonósnégyessel, Csehovval, Asimovval, meg mittomén felőlem lehet ott Ady is. Szent István csodálatos dolgokra képes :R :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17039) BonFire válasza #40835072 (#17037) üzenetére


BonFire
veterán

Gőzöm sincs, és nem szeretném a rajzos emberkék renoméját rombolni azzal, hogy a nevükben bármiféle ajánlatot is tennék. Ha valaki csinál ilyet, az majd felajánlja, és meg kell alkudni vele. Megsaccolni sem tudom egy ilyen mű árát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17040) jhos910 válasza #40835072 (#17031) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mikorra kellene? Ha gondolod megcsinálom, kitaláljuk a részleteket...

(#17041) pufancska válasza #40835072 (#17037) üzenetére


pufancska
tag

Sohasem csináltam ilyet, sőt átlag alatti "grafikus" vagyok. Most egy kis időhiányban szenvedek, a jövőhétre összedobom jobban. Most első nekifutásra ennyi, tudom, hogy kevés, de ennyi.

(#17042) GergőBp válasza pufancska (#17041) üzenetére


GergőBp
tag

Ez tényleg NAGYON kevés :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17043) #40835072 válasza pufancska (#17041) üzenetére


#40835072
törölt tag

a koncepció nagyon jó :R

[ Szerkesztve ]

(#17044) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik progit ajánlanátok:
Amire szükségem van:
- Képi formában beolvasott .pdf fájl szövegessé alakítása.
- Többoldalas szöveges és képi .pdf fájlokon szöveg kiemelése (többféle színnel és módon) és szöveg felismerhetetlenné tétele.
A felismerhetetlené tételt úgy értem, hogy az ne bárki által lehúzható réteg legyen.
- .pdf fájl tömörítése.

Egy régebbi Acrobatom van meg, az Acrobat 8.0, de az ezeket nem tudja, vagy csak nem tudom használni.
Díjmentes progikat már próbáltam, de csak a baj volt velük.

Köszönöm szépen előre is.

(#17045) Met válasza peter889 (#17044) üzenetére


Met
nagyúr

Képi formában beolvasott .pdf fájl szövegessé alakítása.
OCR program kell neked, pl. Abby Fine Reader.

Kiemelés: Grafikai programmal. pl Illustrator.

Pdf mentés: szintén Illu és mentés előtt görbésíteni a rétegeket, így a pdf-ből nem tudják kijelölni a szöveget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17046) peter889 válasza Met (#17045) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infót. De ezeket nem lehetne egyetlen progival normálisan megcsinálni?
(Ezek annyira alapdolgok, amik egy egyszerűbb irodai munkánál is kellenek.)

[ Szerkesztve ]

(#17047) Met válasza peter889 (#17046) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudok róla, illetve úgy lehet hogy Illuba be a kép, szöveg bepötyög de ahhoz meg gondolom sok a szöveg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17048) peter889 válasza Met (#17047) üzenetére


peter889
őstag

Aha.
Az Abby Fine Reader-t honnan töltsem le?
Az Illustrator melyik verzióját ajánlanád?

(#17049) Met válasza peter889 (#17048) üzenetére


Met
nagyúr

Abby
Vannak más OCR programok is.

Illuból akár CS3 is elég de angol nyelvűt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17050) peter889 válasza Met (#17049) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi. De miért fontos az angol nyelv? Magyarítottakat szeretem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.