Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Mr. Erikszon válasza jhos910 (#19048) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Ez egy teljesen más láda...
Lejeb tekersz ott láthatod hogy azt már megfejtették nekem és nem volt meg.

[ Szerkesztve ]

(#19052) Crystalheart válasza tokimoric (#19044) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm!

BonFire: Ja hát igen, én is átkozom, hogy spéci aksi való bele, ami drágább egy új gépnél. :DDD

(#19053) GergőBp


GergőBp
tag

Szevasztok!

Történt egy kis probléma :) Ilyent még soha nem csináltam, de most belefutottam a "csapdába". Valamilyen gombkombinációt lenyomhattam, mert eltűnt a jobb felső sarokból a "vonal, négyzet, ", illetve a tálcámat is kitakarja a PS. Jó pár tutorial videóban ezt a módszert alkalmazzák. Előre is köszönöm, aki megválaszolja a titkot :) Sajnos a google-ban béna voltam és nem leltem rá! :B

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19054) GergőBp válasza GergőBp (#19053) üzenetére


GergőBp
tag

Probléma megoldva! A felső fülek közül a rendezésnél kellett átállítani. De hogy a fenébe állította át magát egyik pillanatról a másikra, ha ott még 1szer sem jártam? Mellesleg gyorsbillentyűje sincs!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19055) BonFire válasza GergőBp (#19054) üzenetére


BonFire
veterán

Valószínűleg az F gombot nyomtad meg nem is egyszer. Az F gombbal lehet váltogatni a nézetet, a Full Screeen-t is. Többszöri megnyomásra visszaáll az eredeti állapot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19056) GergőBp válasza Crystalheart (#19039) üzenetére


GergőBp
tag

Ez nem mozog, szóval nyugodtan mehetett volna egy hosszabb expo-s kép. Külső kioldóval vagy mezei időzítővel, ami a gépben van. Egyébként a nap fénye a legjobb, mert az 100%-osan visszaadja a színeket. Most gondolj bele, ha színhelyes kép kell és esetleg egy kisnyomású nátriumlámpával van megvilágítva... Na akkor ha tökön szúrod magad se lesz fényképed :) CRI értéke 0, szóval nem szabad ócsárolni a gyenge napfényt :)

TAMÁS

Köszönöm szépen, ott a megfejtés. Gyorsan ki is próbáltam. Nagyon hasonlít a TAB-os gyorsbillentyűre. Mindig azt a módszert használtam, de ez az "F"-es jobbnak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19057) Crystalheart válasza GergőBp (#19056) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz a tanácsokat. Ékszerekre szerintem is jó a napfény, habár ez olyan masina, hogy ha elfordítom két fokot (megremeg a kéz), és belelóg még három milliméternyi háttér, máris egészen más lesz az egész színe. Utálom a kikapcsolhatatlan automatizmusokat, de ez van. Hosszabb expo meg esetemben jó vicc. :P Ezzel kevesebb a (még működő) funkcionalitás, mint egy közepes telefon esetében. Az időzítő működik, de azt a funkciót használva még a szellő rezdülései is homályossá teszik a fotót, minden elképzelhető beállításban. Tényleg tönkrevan.

Lesz egyszer egy 60D meg állvány hozzá, de addig ki kell húzni ezzel, a semminél több. Köszönöm mindenkinek, aki fáradozott a képpel!

[ Szerkesztve ]

(#19058) Dluinet válasza Crystalheart (#19057) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem közvetlen napfény, hanem enyhén borús idő kell, amikor nincsen árnyék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19059) Crystalheart válasza Dluinet (#19058) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetes, a felhők megszórják a fényt. Filmezni is abban a legjobb, kiváló drámai jeleneteket lehet benne fölvenni, akár kevés vagy semennyi derítővel is, ezt már kitapasztaltam. Egy jó (nem tönkrement) géppel. :)

[ Szerkesztve ]

(#19060) neko18


neko18
senior tag

Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy képem amit megszerkesztgettem, de akárhogy mentem el mindig más lesz a mentési kép a photoshopban nézett képhez képest.
Hiába mentem el BMP-be vagy JPG-be egyszerűen mintha rádobna valami silány kontrasztot az egész képre és így sokat romlik a minőség is. Valahogy nem olyan szép sima mint amit pohotoshopban megszerkesztettem. Az alapkép BMP.

Előre is köszönöm! :R

kdxsv

(#19061) GergőBp válasza Dluinet (#19058) üzenetére


GergőBp
tag

Hú, azért én ezzel nem értek egyet...

Crystalheart

Milyen géppel fotózol most? Ahogy a szavaidból kivettem valami kompakttal lövöldözhetsz. Egyébként egy sima mezei állvánnyal is megteszi neked (gondolom én). A Beton stúdióban van faszingeres műtermi állvány, azt nyugodt szívvel merem ajánlani. Na az amit a válladon nem viszel el, szóval azon biztos nem mozdul be a kép. Múltkor érdekes volt, hogy egy pohár bor fotózására meg egy kávéscsésze fotózásáért a nagyteremben voltunk :C

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19062) Picturemaker válasza neko18 (#19060) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Lehet, színprofil problémád lesz. Nézd meg, hogy a PS, a Win és a használt képnézegető ugyanazt a színprofilt használja.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19063) *Ropi* válasza neko18 (#19060) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom nem kalibrált monitorral és sRGB színtérben dolgozol, mert ezek szükségesek ahhoz, hogy azt lásd amit kell a munkafolyamat elejétől a végéig, majd utána a webre feltöltve és onnan visszanézve is.

(#19062) Picturemaker: Csak az ne a monitor színprofilja legyen, mert akkor csak nála lesznek jók a képek, sehol másutt! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19064) neko18 válasza Picturemaker (#19062) üzenetére


neko18
senior tag

Ezeket hol tudom megnézni?
Sehol sem találom :(

kdxsv

(#19065) *Ropi* válasza neko18 (#19064) üzenetére


*Ropi*
félisten

Utolsó 2 kép ami neked kell, meg a Windows beállításainál ez, de utóbbi csak példa, mert ott a monitorod kalibrált profiljának kell lennie beállítva. Viszont ha már ezt kérdezed akkor biztos, hogy nincs kalibrálva a rendszered, onnantól meg teljesen mindegy. ;) Ahhoz, hogy ezek a beállítások ténylegesen értelmet nyerjenek, kalibrált monitor kell: tudok benne segíteni, keress PÜ-ben!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19066) neko18 válasza *Ropi* (#19065) üzenetére


neko18
senior tag

Köszönöm :R
Ment a pü :R :R

Egyébként fura hogy csak most vettem észre, jpg formátumnál jó volt, csak bmpnél csinálja ezt szerintem :((

kdxsv

(#19067) Picturemaker válasza *Ropi* (#19065) üzenetére


Picturemaker
őstag

Inkább használjon szabvány sRGB-t. A saját profillal az a baj, ha "elviszed" a képet valahová tök más lesz.
Még a "mentés webre" is más színt ad.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19068) neko18 válasza Picturemaker (#19067) üzenetére


neko18
senior tag

Arra van állítva a monitor is és a photoshop is :)
Hogy pontos legyek: sRGB IEC61966-2.1

kdxsv

(#19069) neko18 válasza neko18 (#19068) üzenetére


neko18
senior tag

Mindegy, megoldottam, rádobtam egy áttetsző fehér réteget kis átfedéssel és így ugyanazt kaptam mintha PS-ben nézném :)

kdxsv

(#19070) BonFire válasza *Ropi* (#19063) üzenetére


BonFire
veterán

#19060 „mindig más lesz a mentési kép a photoshopban nézett képhez képest.”

#19063 „Gondolom nem kalibrált monitorral és sRGB színtérben dolgozol…”

Az a gyanúm, hogy elbeszéltek egymás mellett! Állandóan a kalibrációról van szó, de a különbségnek nem lenne szabad jelentkezni ugyanazon a monitoron. Akár kalibrált, akár nem, a két képnek teljesen egyformának kellene látszani. Más kérdés, hogy két eltérő monitoron két eltérő képet kapunk (főleg, ha valamelyik vagy egyik sem kalibrált), de ugyanazon az eszközön nem volna szabad kétféle megjelenítésnek lennie.

Vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19071) BonFire válasza neko18 (#19069) üzenetére


BonFire
veterán

Ez csak tüneti kezelés, ugye tudod? Az okokat kéne feltárni, de úgy látszik, senki nem akarja érteni, amiről beszélsz. (Rajtam kívül; én meg a megoldást nem tudom.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19072) neko18 válasza BonFire (#19071) üzenetére


neko18
senior tag

Tudom, de most nincs pénzem elvinni kalibráltatni vagy megoldani a problémát :) Egyetem sok zsét elvisz sajnos
Ideiglenesen meg nem tudok jobb megoldást :)

kdxsv

(#19073) Picturemaker válasza neko18 (#19069) üzenetére


Picturemaker
őstag

A képet mivel nézted vissza?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19074) BonFire válasza neko18 (#19072) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kalibrálni kell! Te sem érted? A képnéződ micsoda?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19075) Crystalheart válasza GergőBp (#19061) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Olyannal fotózok, amihez nem éri meg állványt venni. :D (Egy régi Olympus, ilyen, fogalmam sincs, hány évesen kaptuk, de akkor már nem igazán működött, ki kellett tapasztalni, milyen beállítással lehet egyáltalán valami képfélét készíteni vele.) A 60D-hez meg majd olyan állvány kell, amivel egyenletesen lehet svenkelni, mert ott már a videó is számítani fog, ezt majd akkor kitotózom.

Ami a napvilágítást illeti, filmhez biztosan jó a felhős ég, rendes géppel rendes fotót még nem volt alkalmam lőni se mesterséges, se természetes fény mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#19076) neko18 válasza BonFire (#19074) üzenetére


neko18
senior tag

Sima win7 képnézegető, de ha paint.NET vagy sima paint el nyitom meg akkor is ugyanazt kapom :) Csak PS-ben más és csak is BMP-vel csinálja ezt. Ha JPG képet szerkesztek és az az alap akkor nincs ilyen eltérés :)

kdxsv

(#19077) *Ropi* válasza BonFire (#19070) üzenetére


*Ropi*
félisten

A programok megfelelő beállítása (összehangolása) csak az egyik fele: én is értem, hogy miről beszéltek, csak nem akartam itt litániát írni: privátban megírtam neki. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19078) Andrew31 válasza *Ropi* (#19077) üzenetére


Andrew31
senior tag

Itthon ACDSee 3-at használok, mert ezt anno megszerettem, nem cserélem le. A munkahelyemen újabbat kellet felenni, mert a 3-as nem látta a hálózati meghajtót. Ott, amikor még csak a képnézőben nézem a képet "helyesen" jeleni meg, ám ha megnyitom a főprogramot, minden tök sárga lesz, majd megnézem ezeket a beállításokat. Köszönöm én is. :R

Majd lesz nekem is egy kérdésem hozzád, csak össze kell szednem hozzá pár dolgot. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19079) nemdan


nemdan
senior tag

Üdv nektek! Az alábbi két üzenetet kapom, nem tudom mi lehet a hiba, meg sem nyílik a PS.

Van hely a merevlemezen.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#19080) aldebaran válasza nemdan (#19079) üzenetére


aldebaran
őstag

Jobb gomb és futtatás rendszergazdaként?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#19081) nemdan válasza aldebaran (#19080) üzenetére


nemdan
senior tag

Próbáltam, semmi változás.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#19082) ViZion válasza nemdan (#19081) üzenetére


ViZion
félisten

scratch disk probléma lehet... az mire volt állítva?
Indításkor ctrl+alt+shift (ha jól emlékszem) és reseteli a beállításokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19083) nemdan válasza ViZion (#19082) üzenetére


nemdan
senior tag

Újratelepítés megoldotta.

Azért köszi mindenkinek. :R

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#19084) *Ropi* válasza Andrew31 (#19078) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19085) kiskornel


kiskornel
addikt

Nem tudtok egy ehhez hasonló, ingyenesen letölthető fontot: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19086) Fandango válasza kiskornel (#19085) üzenetére


Fandango
veterán

(#19087) BonFire válasza kiskornel (#19085) üzenetére


BonFire
veterán

Ez hasonló: Arista 2.0

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19088) Met válasza kiskornel (#19085) üzenetére


Met
nagyúr

Ez?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19089) Ryder62


Ryder62
őstag

Egy emberi nyaknál kilógó ruhadarabot (ing) hogy lehet a legkönnyebben eltüntetni? Próbálgatom folt eszközzel meg javító ecsettel de nem az igazi. Kicsit kilóg az ing a kabát alól és azt akarom eltüntetni mintha nem lenne.

(#19090) ViZion válasza Ryder62 (#19089) üzenetére


ViZion
félisten

Klón, ha van honnan klónozni. ha nincs, akkor új réteg, kitöltöd, maszkolod, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19091) Met válasza Ryder62 (#19089) üzenetére


Met
nagyúr

Sál? :U
:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19092) Ryder62 válasza ViZion (#19090) üzenetére


Ryder62
őstag

Ok, megkeresem. :)

Met

Ez egy analóg megoldás, digitálisat keresek :D

(#19093) Ryder62 válasza ViZion (#19090) üzenetére


Ryder62
őstag

Zsír, nagyja meg is van. Köszi. :)

(#19094) kiskornel válasza Fandango (#19086) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm a linket... egy fél órás keresés után megtaláltam pontosan azt, amit kerestem.

(#19088) Met; (#19087) BonFire: nektek is köszönöm. Egyik talált! Letöltöttem ezeket is, jók lesznek a következő projekthez. ;)

Tudtam, hogy itt segítségre találok. :R Köszi srácok még1x.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19095) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Adott egy fénykép, amin én vagyok 1 csajjal lefényképezve. A baj az, hogy kicsit homályos a fejem, mert kicsit elmozdultam fényképezéskor. Az lenne a kérdésem, hogy ki lehet-e ezt valamilyen úton-módon élesíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19096) jhos910 válasza Satyricon (#19095) üzenetére


jhos910
aktív tag

Vagy bevágsz egy másik képről egy fejet vagy elfelejted a képet és a csajt is. :DDD

(#19097) GergőBp válasza jhos910 (#19096) üzenetére


GergőBp
tag

Múltkori válaszod nem volt valami kedves hozzám, de ez hatalmasra sikerült :)

*Hát attól függ mennyire ÉLETLEN a kép. Szűrő, egyéb, élkiemelés. Esetleg a CC-nek van egy új funkciója, ami apró bemozdulásokat tud korrigálni, de ha "homályos" az arcod, akkor oda az kevés lesz. Szerintem felejtsed el. Esetleg küld át a lányt hozzá és megcsinálom előlről és hátulról is megcsinálom, mert ez szükséges egy képhez. :C

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19098) Met válasza Satyricon (#19095) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel el tudod tüntetni a bemozdulást

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19099) BonFire válasza Satyricon (#19095) üzenetére


BonFire
veterán

Bemozdulás ellen ez is segít:

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19100) Dluinet válasza Met (#19098) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ritkán látni ekkora kromatikus aberrációt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.