Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) BonFire válasza eeXaa (#15000) üzenetére


BonFire
veterán

Így van. A Photoshopban ún. adjustment, vagyis korrekciós rétegek állnak a rendelkezésre, amely az alatta lévő tartalomra fejti ki a hatását. A korrekciós réteg nem feltételül az egész képre hat, mert mindegyikhez tartozik egy rétegmaszk, és ezzel lehet szabályozni, hogy csak bizonyos helyekre hasson. Ezek mellett a rétegek összatásmódjával is különféle hatásokat lehet elérni. A korrekciós rétegek között van Levels (kontraszt és a szintek beállítására), Curves (szintén ugyanarra színcsatornánkénti görbével), Black and White (különféle fekete-fehér hatások), Hue/Saturation, Vibrance, Color Balance, Channel Mixer meg még jó néhány egyéb.

Ezekkel szinte mindent meg lehet csinálni, amit a lightroommal, sőt, még picivel többet is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15002) kiskornel válasza eeXaa (#15000) üzenetére


kiskornel
addikt

Először a Camera RAW nevezetű (ACR) progi jön be RAW állomány megnyitásakor. Nagyon kényelmes, sok-sok utólagos fényképezőgép beállítást el lehet vele végezni. RAW állományban továbbiakban nem ment semmit. A módosításokat egy un. sidecar fájlba (xmp) tárolja.
Újbóli megnyitáskor betölti az adatokat a RAW fájlból, és az xmp fájlban tárolt beállításokat ráhúzza.

PS-be megnyitva már más néven kell elmentened (vagyis az eredeti állomány nem sérül).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15003) eeXaa válasza BonFire (#15001) üzenetére


eeXaa
addikt

..köszönöm a választ... :R
bár mégcsak most kezdtem bele pár hete, azt azért világosan látom, hogy jóval több lehetőségem van... mondjuk nem töltöttem plug-in eket lr-hez, de sztem már végigzongoráztam a lehetséges variációkat, amit alapból tud a program.. (bár a kezelése egy álom a ps-hez képest,) Remélem azért nem törik bele a bicskám az ismeretek elsajátitásába egyhamar.. :)

(#15004) eeXaa válasza kiskornel (#15002) üzenetére


eeXaa
addikt

..jahh.. ez tiszta sor, volt.. de tulajdonképp nem sok értelmét látom így a raw-ok piszkálásának... de lehet tévedek... igazából amin elakadtam, az a saját presetek létrehozása, vagyis mentése, mármint a layer kombinációké...

(#15005) ViZion válasza eeXaa (#15004) üzenetére


ViZion
félisten

Arra action-t kell írnod. Egyik képet megnyitod, elindítasz egy új action rögzítést, majd megcsinálod a korr. rétegeket, actin record stop, fájl ment. Új fájl nyit, actionra egy play és kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15006) eeXaa válasza ViZion (#15005) üzenetére


eeXaa
addikt

...áááhh,,
...nna mindegy, szoknom kell még... :)

(#15007) BonFire válasza ViZion (#15005) üzenetére


BonFire
veterán

Azt nem tudod véletlenül, mit csináljon az ember, ha eksönt ír, és mondjuk vignettázni vagy átméretezni akar? Az a baj, hogy egyik kép álló, a másik fekvő, így mindkét feladat hibásan lesz végrehajtva. Vignettát úgy szoktam csinálni, hogy

új réteg -->feketével kitölt -->ellipszis eszközzel kijelöl majdnem az egészet -->Ctrl+I -->Multiply -->Gauss Blur -->Opacity.

Az átméretezést megadom 1280×960, de ha álló képre alkalmazom ezeket, akkor egyrészt a kijelölés fix méretű és elhelyezkedésű az orientációtól függetlenül, az álló kép esetén meg 1280 széles lesz, holott ott a magasságának kellene lennie a nagyobb értéknek.

Szóval ezt hogy oldjátok meg? Az nem jó megoldás, ha az álló és a fekvő képekre külön szkriptet eresztek, és az sem, ha különválogatom őket. Sok ezer kép esetén ezek nem járható opciók.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15008) BonFire válasza BonFire (#15007) üzenetére


BonFire
veterán

Az átméretezés problémájára már megtaláltam a megoldást, a vignettázással még tökölök.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15009) ViZion válasza BonFire (#15008) üzenetére


ViZion
félisten

Én 2 megoldást csináltam anno: mindent elforgattam egy állásra, vagy 2 eksön: álló és fekvő...
Van pár bugyutaság, olyan apróságok, amiket sok ingyé progi tud, de PS-ből kihagyják valamiért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15010) BonFire válasza ViZion (#15009) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ez a méreg, nem a cián. Emlékszem, mennyi jó dolgot irkáltunk össze a CS6 wishlistbe, aztán mi lett belőle? Semmi. Timeline videoszerkesztő (persze csak extendedben), gyorsított Liquify motor, Content-Aware Move tool, meg Puppet Warp meg ilyen szarságok, amit azóta sem használ senki. Na jó. Tettek bele úgy blur cuccokat, de azok meg annyira erőforrás-zabálóak, hogy egy átlagos gépen használhatatlanok.

Az Ellipszis kijelöléshez ennyi kéne: Select All -->Modify Selection -->Shape (pár alakzat választási lehetőség) -->Oval. És akkor tökmindegy lenne, álló-e vagy fekvő a kép.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15011) delta9


delta9
senior tag

Valami újdonság történik a nyomdaiparban, ez érdekesnek ígérkezik. Az AS a rotációs ofszetről hibrid tintasugarasra vált.

[link]

Bővebben:
[link]
[link]

(#15012) BonFire válasza delta9 (#15011) üzenetére


BonFire
veterán

Végül is, ha praktikusabb, és ugyanolyan gyors, könnyebb vele a munka, akkor miért ne haladjanak a korral? Gondolom kész tintapatronokat fognak cserélni, az meg tisztább meló, mint spaklival dagonyázni a festékben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15013) jericho69


jericho69
tag

Ha csinálok CS3-ban a rétegeknek 1 csoportot amibe beledobálom őket, utána hogy tudom megoldni, hogy ha a képen ctrl+bal egérgombbal kattintok egy kiválasztott rétegre, ami a csoportban helyezkedik el, akkor jobb oldalt a ne a csoportra ugorjon, hanem a benne található rétegre, amire előzőleg kattintottam?

(#15014) ViZion válasza jericho69 (#15013) üzenetére


ViZion
félisten

mutató eszköznél van fent a vízszintes sávban az eszköz tul.-nál, h select layer vagy group.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15015) delta9


delta9
senior tag

Néhány használható free font. (Leginkább nem folyószövegnek valók.)

[link]

(#15016) total90


total90
veterán

Wacom Intuos5 touch S rajztáblán gondolkodom, csak nem tudom elég-e a mérete. Tehát ez a legkisebb... de nem tudom ezen már élvezhető-e a munka. Valaki nem használ esetleg hasonlót?
Esetleg más alternatíva? Olyan 2-300€ magasságában gondolkodom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15017) jhos910 válasza total90 (#15016) üzenetére


jhos910
aktív tag

Volt előtte rajztáblád? Mert én pl elsőnek egy wacom bamboo pen & touch-ot vettem A5ös méretűt. Csak laptopom van 15,6"-al és jól elvagyok vele.
Mérlegelni kell azt is, hogy mire használod majd, nem tudom milyen szinten vagy ezekben a dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#15018) total90 válasza jhos910 (#15017) üzenetére


total90
veterán

Nem volt még semmilyen és cégben lesz januártól... itthonra is akarok, hogy gyakoroljak, meg úgy egyébként is. Maga a PS ismeretem azt hiszem elég jó.
Néztem a Bamboot most, egész korrekt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15019) peron válasza total90 (#15018) üzenetére


peron
tag

Mielott beleugrasz egy nagyobb erteku tabla vasarlasaba - ahogy elottem is irtak - gondold at, hogy mire es mennyit fogod hasznalni. Ha skilles vagy szabadkezi rajzban, ugy ajanlott a dolog. Ha csak maszkolashoz, patholashoz, vagy egyebb kisebb melokhoz hasznalod eleg egy belepo szintu kezdonek mint a Bamboo. Regebbi tablak is korrekt aron vannak, amit ajanlok elsonek egy Intuos3, hasznaltan kb 40k, ha bejon es gyorsitja a munkavegzesed upgradelj egy ujabb tipusra.

(#15020) bubi92


bubi92
őstag

van itt olyan jófej ember aki ezt meg csinálná nekem úgy, hogy szimpla fehér legyen, transparent háttérrel(vagyis háttér nélkül)?

[ Szerkesztve ]

(#15021) pufancska válasza bubi92 (#15020) üzenetére


pufancska
tag

Huhhhh, de nem értek hozzá. Szívesen segítenék, de nem értem. Letöltöm a képet, ami _icon.png, eleve nincs háttér. Mit kell csinálni, akkor most?

(#15022) bubi92 válasza pufancska (#15021) üzenetére


bubi92
őstag

ilyen ikon pakk-ba szeretném belerakni mert hiányzik a messenger ikon. a keretbe már beletudnám rakni, de sehogy sem tudom SZÉPEN átalakítani az előző hsz.-ben linkelt ikont egy színű fehérré.

[ Szerkesztve ]

(#15023) pufancska válasza bubi92 (#15022) üzenetére


pufancska
tag

Mint írtam nem értek hozzá. Remélem erre gondoltál

(#15024) bubi92 válasza pufancska (#15023) üzenetére


bubi92
őstag

igen, erre gondoltam, köszönöm :R

(#15025) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

Pen toollal kijelőltem ,amit ki szeretnék vágni a képből,utána mit kell tennem, a kijelölés után.
thx

(#15026) Dluinet válasza qamu74 (#15025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

görbe betöltése kijelöléskén

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15027) total90 válasza peron (#15019) üzenetére


total90
veterán

Régebben sokat rajzoltam ceruzával, talán annyira nem is vagyok béna... de egyre jobban nézegetem ezt a Bamboot :B Lehet akkor most egy ilyen olcsóbb cucc, lesz aztán majd meglátom. Köszi azért :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15028) ViZion


ViZion
félisten

Mai napi horror: Este ügyfél hív, épp boltban vok. Módosítani kell, minden szép, de a szöveg nem fain, pl. cégnév nem jó (poén: kapott adatok...)
Mondom fain, de nem ülök gép előtt, e-mailben jöhet a válasz, javítom, küldöm. De nem sok minden, nem akar írni. Jó, de NEM jó, boltban vagyok, hívjon 1 óra múlva.
Pozitívum: pontos. Telefon fel, ügyfél sorol... Hááát a szöveg kb. 70%-a csere. Na ezért nem akarta levélben. Persze telefonnal a kézben egy ujjal pötyögök. Ha már szopcsizok, legalább a telefon szolgáltatójának legyen egy jó napja ;]
Néha szeretnék alkoholista vagy vmi gumiszoba-lakos lenni, elzárni agyam a világ elől... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15029) Dluinet válasza ViZion (#15028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a nagyon jó grafikusok alkoholisták is egyben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15030) peron válasza bubi92 (#15020) üzenetére


peron
tag

Sztem amennyit vartal ra, gyakorlas keppen regen kivaghattad volna. ;) amugy ha lemented kepkent csodat fogsz latni mert hatter nelkuli png amit linkeltel...

(#15031) ViZion válasza Dluinet (#15029) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, ismerek olyat. :R
Megyek, iszom valamit. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15032) BonFire válasza Dluinet (#15029) üzenetére


BonFire
veterán

Én absztinens vagyok 6 éve, de előtte igen nagy alkoholista voltam (vagyok, vagy mi?). :P De már az alkoholizálás előtt is próbálgattam a grafikát, meg utána is, tehát igen rutinos vagyok.

Ha akarsz róla beszélni, szívesen meghallgatlak. :K

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15033) Dluinet válasza BonFire (#15032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sajnos nem vagyok nagyon jó grafikus :U

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15034) ViZion válasza BonFire (#15032) üzenetére


ViZion
félisten

...én meg nem bírom az Absinth-ot. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15035) BonFire válasza ViZion (#15034) üzenetére


BonFire
veterán

Én ezt az Absynth-et szeretem. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15036) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Hogy lehet olyan képeket csinálni, amit sokszor látni, hogy szinte az egész fekete-fehér és csak bizonyos részletek színesek, mint pl. ezen a képen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#15037) Dluinet válasza gabber01 (#15036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amit fekete fehére szeretnénk azt kimaszkoljuk (kijelöljük), majd telítettségét lecsökkentjük vagy Alt+shift+ctrl+b és a nekünk tetsző metódust kiválasztjuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15038) BonFire válasza gabber01 (#15036) üzenetére


BonFire
veterán

Sin City effekt

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15039) gabber01 válasza BonFire (#15038) üzenetére


gabber01
addikt

na ez az!! Köszönöm! Szóval ez a neve :D

Dluinet-nek is köszi, biztos az is járható út.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#15040) ViZion


ViZion
félisten

Szerintetek ha korábbi munkahelyemen készült hirdetéseket felrakom mint kvázi protfólió azért basztathatnak?
Másik: bogarászva a képeimet találtam egy érdekeset. Csináltam anno hullámot effektekkel, dehát sehogy nem tudom miként... Amire emlékezem: kék háttéren fehéren egy raszter réteg vízszintes csík, fehér-kék szín beállítva. Kapott egy filter wave-t, utána azt hiszem feather és még egyszer wave más beállításokkal. Ilyen lett anno:

Most meg nem akarja. :((

gabber01: nézd meg a filmet is! Nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15041) gabber01 válasza ViZion (#15040) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, igen, a filmet láttam! Tényleg nagyon jó. Csak azt nem tudtam, hogy arról nevezték el az effektet. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#15042) BonFire válasza gabber01 (#15041) üzenetére


BonFire
veterán

Igazából már videoklipekben régebben is csináltak ilyen effektet, de ez a film volt az, amelyben 90%-ban ilyen képsorok voltak, csak a vörös volt kiemelve, a többi fekete-fehér volt. Ezért is ragadt rajta a Sin City effekt név.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15043) mijos


mijos
senior tag

2 képpel kapcsolatban szeretnék segítséget érni tőletek:
1. az első kép mondjuk úgy egy tájkép, egy mező, amin szeretnék 1-2 embert elhelyezni, de úgy, hogy élethűbbnek tűnj az, hogy ott állnak, ahogy elhelyezkednek. pl. az egyik lábfejük vagy mindkettő, esetleg térdig álljanak a fűben, a gazban. Hogy tudnám őket mögé rejteni ?
2. egy családi képet szeretnék de nincs közös ezért 3 képről kellene kivágnom 4 személyt, meg adott még egy háttér amit be kéne vágnom. Hogy tudnám megoldani, hogy ne tűnjön olyan gagyinak az egész?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#15044) BonFire válasza mijos (#15043) üzenetére


BonFire
veterán

Az első kérdésre a rétegmaszk a megoldás. Maszkot raksz a rétegre, majd a lábuknál besatírozod, mintha a fű eltakarná. Ez nem nehéz, csak élethűen megcsinálni nehéz. Akárcsak a második kérdésedet. A baj az, hogy látatlanban nem lehet tanácsot adni. Ha pl. három kép háromféle felbontással rendelkezik, akkor az lesz a mérvadó, amelyiknek legkisebb a felbontása. Azt felnagyítani ugyanis nem lehet a többihez. Ugyanígy nem biztos, hogy megoldható a kompozíció, az egyik vakuval van fényképezve, nagy látószöggel, közelről, sötét helyszínen, a másik természetes fénynél világosban. Az egyikre jobbról vetül az árnyék, a másikra balról. Ezeken a dolgokon bukik el az ilyen vállalkozás legtöbb esetben. Ha valamelyiken is árnyék van, a többire meg kell azt rajzolni, és ez már nem olyan könnyű feladat.

A csoportképet én inkább úgy oldanám meg, hogy a négy személyt három külön keretbe, mondjuk egy szépen halványuló fehér vignettába raknám, és úgy rá egy kompozícióra. Akkor együtt vannak, mégsem gagyi az összkép. Ha pedig a négy személy a lényeg a képen, akkor a háttér ne legyen túl figyelemfelkeltő.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15045) hertzeg


hertzeg
csendes tag

Helló!

Ilyen v. valami ehhez hasonló fontot keresek, de -What the font nem talált semmi használhatót... :(
Esetleg valakinek valami ötlet? :F

(#15046) Met válasza hertzeg (#15045) üzenetére


Met
nagyúr

Angry Chalk?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15047) peron válasza hertzeg (#15045) üzenetére


peron
tag

http://www.dafont.com/

(#15048) BonFire válasza peron (#15047) üzenetére


BonFire
veterán

Bármilyen kézi firka megfelel, amit textúrákkal vagy Illustratorban megfirkásíthatsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15049) Chapel


Chapel
addikt

Lightroomban kérnék segítséget, sajnos nem találtam megfelelő topicot :B

Alapból ha megnyitom lr-ot bejön a katalógus amin éppen dolgozom. Be kellett töltenem pár képet, ezért lementettem. Most miután végeztem, újra már csak a nyers képeket töltötte be, az összes képen elveszett az utómunkám. 1 heti munka, nem kevés és lassan át kel ladnom pár képet.

Vissza tudom nyerni valahogy az eredeti modósításokkal a képeket?

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15050) #83381760


#83381760
törölt tag

Tudnátok segíteni? :F
Hogyan tudom megcsinálni h a kép maga a háromszög legyen? (szóval hogy egyáltalán ne legyen benne fehér rész)

Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.