Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#765) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,
Tegnap üzemeltem be egy ilyen ketyerét, de egyelőre kicsit megnehezíti a dolgomat a nas kívülről elérése. Persze az sem könnyít a helyzeten, hogy van egy UPC-s routerem, és mögé van rakva egy saját is (asus).
A Transmission-t sikerült aktívra varázsolnom úgy, hogy a transmission-ben megadott portot az asus routeren forwardoltam a upc routerre, onnan pedig mehetett már kifelé egy hasonló port forward beállítással.
De gondoltam könnyebb lenne az UPnP beizzítása, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Nem használtam még korábban UPnP-t, az a normális működése, ha az asus router WAN oldali IP címét látom az UPnP router oldalon?
Nem akartam beállítani kézzel IP címet a nas-ban, gondoltam majd a router-ben megmondom neki, hogy mit osszon ki neki. Aztán amikor UPnP port mapping-ot állítanám, akkor ezt írja ki:
Javasoljuk, hogy az UPnP Port Mapping használata érdekében a NAS-nak statikus IP-címe (vagy statikus DHCP IP-címe) legyen. A beállítások módosításához menjen a 'Network' > 'TCP/IP' oldalra.
Ami ugye csak egy javaslat, de amíg nem állítottam be neki fix ip-t, addig tényleg nem engedett itt semmit sem csinálni. És átváltottam angolra is, mert feltűnt, hogy a fordítás azért nem 100%-os, de ott is csak javasolják. A legfrissebb firmware van rajta, a korábbiakban is így működött ez? Úgy gondolom, hogy vagy a kiíráson, de inkább a működésén változtathatnának.
De miután sikerült engedélyeznem, próbáltam mindent aktívra rakni, viszont csak 2 szolgáltatást fogadott el a gyári értéken, a többihez -1-et írt a porthoz. Na itt módosítottam mindegyik ilyet, és kiválasztottam 10.000 feletti portot. Ezek után már megjelent az asus routerben néhány UPnP bejegyzés, de nem értem, hogy miért csak 6-ot sikerült beállítania. Mondjuk legalább a nas és a router szinkronban vannak, mindkettőben 6db látszik.
Viszont nem úgy tűnik, hogy a UPC-s router ezeket lekezelné. Most vagy az nem működik (elég fapadosnak tűnik), vagy maga az UPnP nem az igazi így láncba kötve, vagy én vagyok a szűk keresztmetszet. És könnyen lehet, hogy ezek kombinációja is előfordulhat. :D

A zCloud-ot pedig nem érem el kívülről, de ha jól sejtem, akkor az az imént ecsetelt probléma miatt lesz.

A zyxel.me -s cím egyébként mire jó? Lényegében ugyanolyan, mint pl a dyndns, csak ez a gyártó sajátja a termék mellé? Mert mondjuk azon keresztül sem érem el, pedig miután a https://mycloud.zyxel.com/ oldalon felismerte így is a nas-t, gondoltam hátha egyéb beállítás nélkül is menni fog.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.