Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) FoxiestFox válasza sh4d0w (#43198) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem mindig segítek ilyen lelkesen ;]

(#43202) LK válasza sith7 (#43195) üzenetére


LK
addikt

Valld be most már, hogy vállalkozó vagy és nincs is munkatársad, és valójában te kérdezed :DDD :R
Fox: ha nem lennél, ki kellene találni :D
Egyébként néztem régi 2016-18-as hozzászólásokat, és ha beírod az MM kombinációt a keresőbe, minden második hsz-ben rinyálsz az MM miatt :DDD . Mondjuk jogosan. 18 elején vmi történt veled, jó klánba kerültél vagy nemtom. Belilultál vagy mi, azóta tolod a magabiztos vakert. :DDD Áruld már el a titkot, milyen aimbotot használsz ? :))

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43203) FoxiestFox válasza LK (#43202) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkoriban még azt hittem, a trágya MM bug, azóta rájöttem, feature :DDD
De ha megnézed a régi hsz-eim, én is átmentem ugyanazokon a núbiai lépcsőkön, mint a legtöbben.
Mondjuk én nem ragadtam meg. :D

Mikor kezdtem jó lenni, jelentkeztem a SPUDS-ba, hogy tudjak kláncsatázni (BIF-ben nem toltunk olyat).
SPUDS akkor még egy relatíve ismert kompetitív klán volt.
Ba is kerültem egy többé-kevésbé fix komp csapatba (a jobbikba ráadásul).
Azóta sajnos ennek a komp csapatnak nagy része szélnek eresztette a játékot azzal párhuzamosan, hogy a wg elfosott benne sok mindent, a maradék pedig nem igazán tudtott újraszerveződni.
Most vannak új srácok, nem unipónik, de ügyesek, úgyhogy egy közepes-jó comp csapat kinéz.

[ Szerkesztve ]

(#43204) sith7 válasza LK (#43202) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem vagyok vállakozó, és van munkatársam :U

Nem tudom miért gond, ha valakinek tetszik egy hajó pl. Graf Spee, akkor az miért egyszerre noob ?

Mindegy, az alapkérdés nem ez volt

Ezt üzeni:

Ilyen válaszok után örülök is, hogy nem fórumozok; miközben több tucat hivatalos fórum foglalkozik az Ohio vs Colbert kérdés-körrel, addig ezen a fórumon gyakorlatilag a legtapasztaltabb játékos hülyét csinálva magából szánalmas megjegyzésével 2 kommenten belül lenoob-ozott egy érdeklődő olvasót

Itt felnőtt emberek fórumozgatnak, vagy kisiskolások?

(#43205) FoxiestFox válasza sith7 (#43204) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Üzenet: felnőtt emberek kisiskolás lélekkel!

(#43206) LK válasza sith7 (#43204) üzenetére


LK
addikt

Csak hülyéskedtem. Legközelebb odaírom zárójelbe, hogy viccelek :D ÉN, hogy mostanában nem játszok és annak ellenére hogy az ölembe hullott 7-8 T9-10 cirka, azt sem tudom hogyan kéne játszani velük. Tuti nem tudok hozzászólni egyébként. T8-ig vagyok kalibrálva.

Fox: végre ezt is megtudtuk, hogy Jobbikos vagy. Mondjuk az nagy J. :DDD

A hivatalos fórumokról meg annyit, hogy ránéztem egy wg topicra, ami arról szólt miért vannak és hogyan lehet elkerülni a hosszú vereség sorozatokat. Ez az ami a legjobban idegesít. És az emberek nagy része így reagált: jaj nekem 15 volt a legtöbb, de nem baj, nekem 25, nekem xy... Senki nem kérdezte meg, vagy kitörölték ezeket a hsz-eket, hogy matematikailag nem piszkált MM hogy a retekbe képes ilyet produkálni?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43207) LK válasza sith7 (#43204) üzenetére


LK
addikt

Sajnos a játékban is megy a moronozás, noobozás, agyhalottozás.
Én megpróbálok kérdezni ennek ellenére is, de nem véletlen, hogy van aki elrejti a statját. Mert statbuzulás van. Van ami egy jó játékosnak egyértelmű, valakinek nem az. Egyébként, ha leszeded a fellengzős dumát, van értelme annak amit írt. Csak a stílus miatt elveszik a valódi mondanivaló :( Az itt jelenlévő 6-8 nagyon jó játékosból 1 lett ilyen. ;] Hátha visszaváltozik a szerény topiclakóvá. Soha ne mondd hogy soha :DDD

Fox:#43203
Mondanám már megint, hogy lám ez a kulcs, de most két név is eszembe jutott itt aki klán nélkül is jó. És igen, a klasszikus fejlődési lépcsőfokok felismerhetőek nálad. :) Én pl. visszafejlődök. És nem jövök rá, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43208) Tüzi válasza LK (#43206) üzenetére

Játssz népszerű/sokat használt hajókkal sokat. GKF, Hindi, ilyenek (nekem ezek vannak, ezek gyakran jönnek szembe)
Figyeld meg, hogy neked miket ad be az rng. Majd a tapasztalataidat hasonlítsd össze azzal, hogy másoknak (főleg lilák) olyan hajókkal miket ad be amikor rád lőnek.
Ha jó a megfigyelő képességed/józan paraszti eszed/memóriád, akkor rájössz arra, hogy olyan szinten manipulál az rng, hogy az vérlázító.
Ez a tipikus "nekem már a csőből is szöget zárva jön ki a skuló" vs "rám madzagon húzva jön az áldás".
Szoktam nézni yt-on videókat, és megesik, hogy hangosan röhögök azon amit látok :) Mert valljuk be, amikor 25-30sec a reloadod, 3-4 salvo is ellipszis formában esik le a hajók körül (semmi sem talál), beléd meg szemből 10-20ezreket vernek, az azért kicsit lelombozó.
Ja, és így nyerjél meccset.
Hát... sok sikert.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43209) LK válasza Tüzi (#43208) üzenetére


LK
addikt

Volt egy accom, hangyányival az átlag felett, mindenben a jó tartományban (kivéve cirkák, cv-k). DD,BB átlag felett, cirkák átlag alatt. Német BB-k T8-ig , többi BB T6-ig kifejezetten jól mentek. DD-k nagyon jól mentek(JPN+USA). (Direkt nem statbuzulok) Nem használtam prémcuccokat,prémet,prémhajót, 5-10 ezrenként használtam fel az fxp-t, nem ugrottam át semmit. Hagytam a francba az egészet, mert volt egy egész hónap, hogy minden harmadik meccset buktam. Kihagytam hnegyed évet.
Új accot nyitottam, full BB-vel. Azért gondoltam, mert BB-kkel jó voltam. Prém idővel,felzászlózva,prém fogyóeszközökkel, jó menedzsmenttel, és kevés játékkal (3hét) eljutottam FR+Brit ágon T-8 ig. A csatákat úgy játszottam, hogy jó pozíciót kerestem, és elég jó átlagsebzéssel lehoztam a legtöbb csatát.
És egyszer csak véget ért a mese. Alacsony tierben is 40%-ra visszaestem majdnem minden hajómmal.kb. 2 csónakkal maradtam 58% felett. A többi leves. És fogalmam sincs mit csesztem el. Semmi összefüggésre nem tudtam rájönni, mert itt lassanként tételesen cáfolva lett mind. Most megint szüneten vagyok. Persze volt közben egy cv rework, de nem akarom ráfogni. És nem játszok máshogy, mint annak idején.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43210) sh4d0w válasza Tüzi (#43208) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából lehet, hogy ők azért lilák, mert tudják, hogyan kell meglőni a hajódat. Ezzel persze nem állítom, hogy nincs manipuláció, mert van, de ennek egy részét ki tudod védeni.

Én pl nem tudom, hogyan kell jól célozni, nem is leszek lila soha (hacsak nem nyerek az eurolottón).

https://www.coreinfinity.tech

(#43211) FoxiestFox válasza sh4d0w (#43210) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan erről van szó.
Nem atomfizika a játék amúgy, konkrétan gondolkodni kifejezetten keveset kell benne, csupán figyelemre van szükség, hogy lásd a saját helyzeted, az ellenfélét, fejben kicsit előre tudd pörgetni, hogy ez 1 perc múlva, 2 perc múlva, 5 perc múlva hogy várható, hogy alakul, és tudd, mit bír a hajód.
Ha ezek megvannak, a többi (célzás, elétartás, "prediction", hogy oda lőj, ahová tudod, hogy a pánikforduló valszeg ki-befordul) igazából automatikus. :D

Ha egyik nap azt mondaná a wg, hogy oké, minden hajón mostantól minden lövés ugyanolyan szórást fog produkálni, mellé kicsit összébb is húzzuk, hogy szinte minden shell landolni tudjon a célkereszt helyén, a vörös, sárga, de talán még a zöld játékosok egy része is egy héten belül törölné a játékot, ugyanis olyan szinten és mennyiségben kezdenénk el kicsapkodni őket 1-2 salvokból, hogy az nem lenne fun nekik sem, nekünk sem.

Aki pl azt írja, hogy négyesével eszi a citeket a Yoshino orrába BB ellen...
Mit keres a Yoshinoval orral előre egy BB ellen? :D Nem arra való a hajó, az egy rolling heavy cruiser, semmi dolgod a BB-vel szemben ;) Folyamatosan mozgásban kell lennie, hogy dodge-olni tudjon.
Két cirkáló van, ami használható nose in, a Stalingrad, és a Moskva. :P

[ Szerkesztve ]

(#43212) Tüzi válasza LK (#43209) üzenetére

Anno a Musa-val volt ilyen, amikor kivettem freexp-ből.
Valami brutálisan k.rva jó volt vele játszani. Imádtam, volt olyan, amikor rajt után huszonpár km-rről spotolta a cv a kirajzó hajókat, monti, kajak oldalával, mondom, rálövök.
Kevesebb mint 1k hpja maradt, mert kapott hat vagy hét citát. Brutálisan ment, 150k alatt szédültem.
Aztán ezt egyik napról a másikra elvágták. De ezt már leírtam korábban, onnantól minden mellé, vagy overpen.

ez ilyen játék :)

(#43210) sh4d0w
Baszhatom én a pontos célzást, amikor körülötte potyognak le a lövedékek. Pontosan célzok, csak minden mellémegy, pont ezt írtam az előbb. Majd az rng eldönti, hogy eltalálod-e vagy sem. Az esélyeiden javíthatsz ez tény (nem a hátad mögé lősz amikor előtted vannak), de amikor az ellipszisben mindenhova esik lövedék, csak pont a hajóra nem, és ezt játszod egész meccs (nap) alatt, akkor azért megfordul az ember fejében, hogy valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43213) Tüzi válasza FoxiestFox (#43211) üzenetére

Black list van ha jól rémlik.

Amúgy úgy, hogy sziget mögött spawnon kempelt, én meg belefutottam. És nem az volt a lényeg, hogy hány cita (négy a gkf-től volt 16km-ről, nekem még sose volt ilyen lövésem, pedig van vele 150 meccsem már), hanem az, 15km-ről is tűpontosan lőtt a kreml, mikor pont a ruszkinak nem szabadna messzire pontosan lőnie, mert azt mondták a dev-ek, hogy dogfightos BB-k lesznek. Nem új yamák.
Elvileg.
Gyakorlatilag meg mégsem :)
Beszoptam, ez van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43214) LK válasza LK (#43209) üzenetére


LK
addikt

Omg :DDD . Minden harmadikat nyertem ,nem vesztettem. :B

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43215) Tüzi

feladom :) [kép]
ha nem lehet nyerni, akkor neki kell állni filmet nézni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43216) TCSZ


TCSZ
senior tag

Elnézést az off témáért.
De ha már filmnézés. Novemberben jön az új Midway. Nem lenne kedvetek közösen megnézni moziban?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#43217) sith7 válasza TCSZ (#43216) üzenetére


sith7
nagyúr

Én ülök Foxi mellé stipi - stopi :D :DDD

(#43218) LK válasza sith7 (#43217) üzenetére


LK
addikt

:DDD
(most viccelni fogok :DDD ) Kiderül, hogy sith7 egy 2 méteres izomkolosszus. Máris egyetértünk a cv rework létjogosultságával :DDD (Mondjuk nekem 30 év küzdősport háttérrel kevesebb félnivalóm lenne.)
Poénosak lennének az első pillantások. Ki lehetne olvasni a szemekből: Te voltál aki.... ? Ki a noob wazze... ? Mindenesetre vicces lenne.
Mondjuk már a cím is gáz. Ha mondjuk a film címe Bismarck lenne.......

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43219) sith7 válasza LK (#43218) üzenetére


sith7
nagyúr

:)

nem vagyok 2 méteres , és izomkolosszus se, és tényleg érdekes találkozás lenne ...

Bismarck: [link]

(#43220) LK válasza sith7 (#43219) üzenetére


LK
addikt

A kedvencem. De úgy a Sabaton egészében.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#43221) KJ82 válasza LK (#43220) üzenetére


KJ82
senior tag

Nekem is. Az egyetlen zenekar számomra,amelyiknek nincs olyan száma amit ne bírnék meghallgatni.

Amúgy erős a gyanúm hogy ez a Midway ugyanaz a kategória lesz mint a Pearl Harbor volt annak idején :(((

Számomra valahogy a " régi ", 60-as,70-es évekbeli háborús filmek sokkal jobban bejönnek, az elavult technikai megoldásaik ellenére is,mint a mostaniak.

Na meg az örök kedvenc, a Végső Visszaszámlálás..........ha nem láttam vagy harminc alkalommal, akkor egyszer sem.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#43222) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kettes DD szakasszal sem volt nyerhető :DDD
De ez a hajó, ez kész, hihetetlen jó :D

(#43223) sh4d0w válasza KJ82 (#43221) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Remélem, hogy nem...

https://www.coreinfinity.tech

(#43224) redzsi válasza KJ82 (#43221) üzenetére


redzsi
senior tag

Milyen jó is volt a Tora! Tora! Tora! Akagi, Nagato modellekkel. link.

De a 2005-ös Yamato filmhez is megépítették a hajó egy részét 1:1 méretarányban, pedig már bőven volt cgi:


A Battle of Britain filmben meg kb. 100 repülőt használtak, igaz sok replikával, de volt vagy egy tucat Spitfire, pár Hurricane, kb 30db He-111 -es, és ugyanennyi Me-109 -es spanyol verziója.
A Végső visszaszámlálás nálam is örök kedvenc, a "Zero" vs Tomcat összecsapása klasszikus. :)

A Midway kapcsán meg úgy tűnik a kassza nagyobb részét elköltötték a nevesebb színészekre, normális cgi-re már nem sok maradt.

[ Szerkesztve ]

(#43225) sh4d0w válasza redzsi (#43224) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem bánom, ha nincs telefosva cgivel.

https://www.coreinfinity.tech

(#43226) Novver


Novver
senior tag

Elkezdtem húzni az RN DD ágat. Daringre érdekelne build. Kíváncsi vagyok mikkel toljátok :R

Life is a game... The game is my life!

(#43227) FoxiestFox válasza Novver (#43226) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem rég tettem be a képmegosztóba Discordon a buildemet, csak görgess vissza.

(#43228) Novver


Novver
senior tag

Oh carp, máris nézem :D
Meglestem, állítólag IFHE lóf.szt sem ér. Flamu anélkül is bontja a hajókat. Nem pazarlás az a 4 pont?

Ezt találtam leginkább életképesnek:
1 Priority Target - Know how many are shooting at you
1 Preventative Maintenance - 30% to not get stuff dead
2 Jack of All Trades - Get 15% reduction with flag for your HEAL, SMOKE, HYDRO, and REPAIR PARTY
2 Last Stand - Incredibly Obvious
3 Basic Firing Training - 10% more gun. Buffs both your HE and your AP. Your AP is for DDs and broadsides. Your HE is for starting fires, not for damage. Don't get IFHE
3 Survivability Expert - 3500 more HP AND it boosts your heal amount. You're a knife fighter, you want to be in there as much as possible.
3 Superintendent - +1 Smoke, Hydro, Heal. Never going to be not useful.
4 Concealment Expert - Puts you at your low concealment of 5.7 (5.9?) ((6.1????)) (((They haven't finalized this I guess)))

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#43229) FoxiestFox válasza Novver (#43228) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez nem egy jó build :N

(#43230) redzsi válasza sh4d0w (#43225) üzenetére


redzsi
senior tag

Akkor mi marad? Manapság ha egy blockbuster háborús filmben nincs CGI akkor nincs csatajelenet, ergó marad a kötelező romantikus, hazafias, érzelgős, limonádé szál.
De ha CGI akkor tegyék már oda magukat 'sszameg.

(#43231) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sajnos el lehet engedni a jó és modern háborús film témáját, nem fog megtörténni, nem olyan a filmes klíma hozzá sem hollywoodban, se máshol. :(
Nem lesz több épített modell, nem lesz több húsbavágóan valósan elmesélt csata, csak szép cgi robbanások, romantikus szál, és némi pc verziója a történteknek.

(#43232) sh4d0w válasza redzsi (#43230) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Régen meg tudták csinálni cgi nélkül is

https://www.coreinfinity.tech

(#43233) redzsi válasza FoxiestFox (#43231) üzenetére


redzsi
senior tag

A közelmúltban azért még csináltak elég jó, és meglepően kritikus háborús filmeket, egy évados sorozatokat: Band of brothers, Levelek Iwo Dzsimáról, A dicsőség zászlaja, Irak (Over there), Generation Kill, Sólyom végveszélyben stb.
De igazad van, ilyenekre már én sem számítok. Marad az Acéllövedék, A szakasz, A tengeralattjáró stb. és a fent említettek újranézése.
....
Én a Top Gun: Mavericktől sokat várok. Főleg azért mert a végén még repül egy (pixel)Tomcat. :D

(#43232) sh4d0w: #43224 Hozzászólásom első részét olvastad? Én veled vagyok jó reggelt! :)

(#43234) sith7


sith7
nagyúr

Ha már a Midway-ről van szó, akkor felteszem a nagy kérdést: hogyan tudta elveszteni Japán ezt a csatát, abszolút túlerőben?

(#43235) sh4d0w válasza sith7 (#43234) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Felderítési hiányosságok, az erők szétforgácsolása, pech, rossz szervezés - gyakorlatilag minden ellenük volt.

Más kérdés, hogy a japánok miért nem hagyták, hogy az USA támadjon először, miért szolgáltattak casus bellit...

https://www.coreinfinity.tech

(#43236) redzsi válasza sith7 (#43234) üzenetére


redzsi
senior tag

Ha van időd itt egy ajánlott videó.

(#43237) sith7 válasza redzsi (#43236) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm, meg fogom nézni :R

(#43238) sith7 válasza sh4d0w (#43235) üzenetére


sith7
nagyúr

Szerintem Midway pontosan az az ütközet volt, ahol a japánok túlerőben voltak, és mindent -a saját felderítési adatok alapján- jól csináltak, és mégis elvesztették.
Sok videót megnéztem, és sokat utánaolvastam ... az én meglátásom szerint az a döbbenetes pech, hogy az amerikai ellencsapás akkor éri őket, amikor már szállnának fel a bombával agyonrakott gépek (kb. 20 percről beszélünk) ... továbbá az, hogy a Midway-ről egy hihetetlen béna, koordinálatlan támadássorozat teljesen lemerítette a japán védő vadászokaz üzemanyag szempontjából ... közben a kiküldött felderítők semmit sem találtak .... Nagumo hihetetlen dillemába volt: midway továbbra is veszélyes volt, tudta, hogy valahol vannak az amcsi anyahajók ... továbbá a saját védővadászokat le kéne szállítani az anyahajókra, de addig nem lehet a gépeket felkészíteni a támadásra

A lehető legjobb döntést hozta meg ... még egy támadással végleg kiiktatni Midway-t .... miközben ez történt megjöttek a felderített amcsi hajók infói .... itt is a lehető legjobb döntést hozta: azonnal átszerelni a gépeket, és fogadni a vadászokat.... súlyos fél óra ment el a fogadással ... és közben megjelentek az amcsi anyahajó támadói is (az első Midway-i támadás miatt az amcsik sejtették, hogy a japánok hol vannak) ... és itt jön a csata szempontjából az egyik legérthetetlenebb faktor: hogy a pick-be tudott 3 tucat zuhanóbombázó elintézni 4 japcsi anyahajót!!!?????

Erre a válaszom a technológiailag teljesen elavult type 96 25 mm-es légvédelmi löveg
az egész háború ideje alatt a csöves japán légvédelem érthetetlenül gyengén muzsikált ... gondoljunk a nagy Yamato elsüllyesztésére ... hiába tettek a hajóikra a japcsik több tucat löveget, szart sem értek
A japánok nem alkalmazták a közelségi gyújtót; a type 96 tárad töltésű volt (ha elfogyott a tár, akkor ki kellett szerelni, majd újat betenni) ... míg a bofors-nál automatikusan tolták be a töltényrekeszeket
A japán anyahajókon gyenge volt a kárelhárító csapat! az amcsi hajókon már ekkor az üzemanyag-töltő csövekbe szén-dioxidot fuvattak !

Nem normális, hogy 6-7 zuhanóbombázó tacsra vágott egy anyahajót .... a japánokat nem csak a döbbenetes pech-sorozat súlytotta, hanem a háború végéig meglévő elképesztően gyenge légvédelem is. Gyakorlatilag ha nem volt védővadász az égen, a japán hajók félelmetesen sebezhetőek voltak

(#43239) sh4d0w válasza sith7 (#43238) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, a felderítés katasztrofális volt. Nem a hordozókról küldtek ki repülőket, hanem a cirkálókról - de a Tone 4 valamiért nem vette észre a Yorktownt.
Tengeralattjárókból kordont húztak Hawaii és Midway közé, hogy jelentsék az amerikai flotta kifutását, de túl későn értek oda. A K művelet szintén befuccsolt, de Nagumot senki nem értesítette.

A légvédelmi fegyverek akkoriban nem értek sokat a repülők ellen: a modern Bismarck sem lőtt le egyet sem a Swordfishek közül.

Nagumonak abban a helyzetben egy 45 perces időablakra lett volna szüksége a támadáshoz, amit viszont az amerikaiak nem adtak meg neki.

https://www.coreinfinity.tech

(#43240) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Mindehhez azért hozzátehetjük, hogy ha a Japánok totális győzelmet aratnak Midway-nél a háborút akkor is elveszítik. Legfeljebb 1 évvel később.

(#43241) sh4d0w válasza sh4d0w (#43239) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Még valami: az egész Midway-terv nagyon függött attól, hogy az amerikaiak úgy reagálnak-e, ahogy azt a japánok elképzelték, nem volt B tervük. Kondo az aleuti erőkkel túl messze volt, hogy érdemben be tudjon avatkozni, a Shokaku és a Zuikaku nem volt bevethető állapotban. Felszíni hajókban Yamamotonak valóban 3x túlereje volt, de hordozókban nem. Ha van még kettő Nagumonak, lehozza a csatát, az amerikai hordozók veszteségei elképesztőek voltak, főleg a torpedóvetők terén.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#43242) tbw válasza sith7 (#43238) üzenetére


tbw
aktív tag

Azért a Yamatot több száz géppel vadászták le.
Akkor meg baszhatod az AA-t.

TBW

(#43243) sith7 válasza sh4d0w (#43241) üzenetére


sith7
nagyúr

de hordozókban nem.

4 vs 2 - anyhajó ... ez mi, ha nem túlerő?

Ha pl. az amcsi légvédelem nem lett volna hatékony a II. VH-ban, akkor legalább fél tucat anyahajóval több feküdne ma a Csendes óceán mélyében

A 40 mm-es Bofors-okkal felszerelt amerikai rombolók, és cirkálók még a 100-as nagyságrendű kamikaze-támadásokkal szemben is megállta a helyét
közelségi gyújtóval, központi tűzvezérléssel, folyamatos adagolású töltőtálcával a boforsok igazi falat tudtak képezni

A japánok nem rendelkeztek közepes kaliberű légvédelmi fegyverzettel .... nem volt központosítva a légvédelmi ütegek tüze ... és nem rendelkeztek közelségi gyújtóval sem
egy amerikai típusú légvédelemmel szemben nem fog 30+ Dauntless elsüllyeszteni 4 japán anyahajót

A Hiryu ellentámadásában 28 támadó japán repülőgép vett részt - 3 bombatalálatot, és 2 torpedótalálatot értek el, miközben elvesztettek 18 támadó repülőgépet - és a yorktown még mindig nem süllyedt el!!!!!
Ezzel szemben az Akagi 1 találatot kapott, a Soryu 3 találatot, a Kaga 4-et ... mind a 3 ment a levesbe
A Bismarck-nak fos légvédelme volt .... egy szerencsétlen Swordfish-et sem tudtak lelőni .... egy bismarck típusú hajó a távol keleten pontosan arra a sorsra jutott volna, mint a Repulse

Ja, és a japán anyhajó-fedélzeti pilóták tapasztalatban agyonverték az amcsikat .... ehhez képest nézzük a végeredményt

A Yamato, és az őt kísérő rombolók 10 amcsi gépet szedtek le !!! ..... egy szánalams vicc volt a japán hajófedélzeti légvédelmi tüzérség ... pontosan, mint a tengeralattjáró elhárításuk .... és ez teljesen érthetetlen.

Aztán hogy ez technológiai (nem rendelkeztek azzal a tudással) vagy gondolkodásmódbeli (csak támadás, a védekezés nem fontos) különbség volt ... ez jó kérdés ...

[ Szerkesztve ]

(#43244) scyllarus válasza sith7 (#43243) üzenetére


scyllarus
veterán

A Bismarck-nak fos légvédelme volt - Ez pont nem igaz mondjuk.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#43245) tbw válasza scyllarus (#43244) üzenetére


tbw
aktív tag

Ott az volt a baj asszem hogy nem tudták a légvédelmet hozzáigazítani a nagyon lassú repülőkhöz.

TBW

(#43246) scyllarus válasza tbw (#43245) üzenetére


scyllarus
veterán

Pontosan, az elavult, lassú, alacsonyan szálló gépekre nem készült fel a tűzvezérlő rendszer. A modern utódjából bezzeg leszedegetett a Tirpitz, gyakorlatilag ugyanazzal a rendszerrel, és közben sértetlen maradt :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#43247) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sajnos a wowsban sem lehet hozzáigazítani a légvégelmet a nagyon lassú repülőkhöz. :DDD

(#43248) sh4d0w válasza sith7 (#43243) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

4 vs 3 hordozó volt, az nem elsöprő fölény - más kérdés, hogy a japánok tudták, hogyan kell összehangolni egy légicsapást. Ellenben a japánok nemigen próbálták meg kimenteni a tengerből a tapasztalt pilótáikat, mert legyőzöttként tekintettek rájuk (ugye, a japán szamuráj mentalitás...). Az Akagit 3 bomba találta el, ami nem rossz arány, ha azt vesszük, hogy 7 gép támadta. A legnagyobb baj mégis az volt, hogy a fedélzetek tele voltak feltankolt, felfegyverzett repülőkkel. A Kagán egy üzemanyag kocsit talált el az egyik bomba - gondolom nem kell bemutatnom a napalmot.

A Bismarckot mondjuk a Repulse-szal összehasonlítani egyenesen ostobaság. Nem egy korból származnak és a brit hajó még a Hoodnál is gyengébb védelemmel rendelkezett, a vesztét pedig nem a rossz légvédelem okozta, hanem a légifedezet hiánya. Repülő ellen akkoriban egy hatékony védelem volt: másik repülő.

A Bismarck légvédelme pedig kimondottan erősnek számított, ha a vele egy időben létező csatahajókkal hasonlítod össze.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#43249) SoulReaver válasza sh4d0w (#43248) üzenetére


SoulReaver
veterán

A Bismarckról megnéznék egy filmet... Van benne potenciál :)

(#43250) sh4d0w válasza SoulReaver (#43249) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én is, de nagyon fontos a prezentáció elfogulatlansága. Okun és társai hihetetlen sok baromságot összehordtak a hajóról, csak mert német. Az angol interpretáció szintén sokat ártott a hajónak, mint fegyvernek a megítélésében.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.