Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) ddt500hu válasza Tüzi (#42850) üzenetére


ddt500hu
veterán

És ha felzászlózod még fizet is. :DDD Én csak a konténerek miatt vettem elő.

[ Szerkesztve ]

(#42852) FoxiestFox válasza ddt500hu (#42851) üzenetére


FoxiestFox
félisten

;]

(#42853) ddt500hu válasza FoxiestFox (#42852) üzenetére


ddt500hu
veterán

Lenin? Az meg mi?

(#42854) FoxiestFox válasza ddt500hu (#42853) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyan mint a Vlad, csak ez jó. :D Túl jó.

(#42855) Tüzi válasza ddt500hu (#42851) üzenetére

Nincs prémiumom... zászlóm se nagyon :( de legalább volt egy jó köröm ma, 3 kivételével közel 20 csata defeat megint :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42856) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Vlagyivosztok átugorva free-ből.

(#42857) Tüzi

STOPASKINGFORCODESPLS
TORPEDO
STOLENFROMOFFICIALCHANNEL

ezek működnek ha kell valakinek...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42858) ddt500hu válasza Tüzi (#42857) üzenetére


ddt500hu
veterán

Köszi működött.
Átugrottam a 9-est is. Behúztam vele a konténert és annyi.

(#42859) TCSZ válasza Tüzi (#42857) üzenetére


TCSZ
senior tag

Nekem már csak a középsőt fogadta el!. De azt is köszönöm! :R :R
Köszönöm mindenkinek az elmúlt két heti kódokat! :R :C

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#42860) Tüzi

ywc :)

gkf-en van értelme az ifhe-nek? át van húzva a skill, de kipróbálnám a secondary build-et, aztán az a +30% azér sokat dobna szerintem.
a 128asok ütnének 42mm-t, a 150-esek meg 48-at. főleg ha még idén ki tudom venni a legendary-t :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42861) ddt500hu válasza Tüzi (#42860) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ha át van húzva a skill, hogy lenne értelme? Nem tudod rárakni.
Vannak gondok. :D

(#42862) Tüzi válasza ddt500hu (#42861) üzenetére

Attól függetlenül megadja a stat-beli növekedést, vagy sem.
Gondoltam azért van áthúzva, mert nem ajánlott, nem pedig azért mert nem működik :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42863) TCSZ válasza Tüzi (#42862) üzenetére


TCSZ
senior tag

Engedi rá rakni. Én ki próbáltam az egyik BBnél. Bár érdemi változást nem tapasztaltam, de az lehet, hogy az én hibám.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#42864) ddt500hu válasza Tüzi (#42862) üzenetére


ddt500hu
veterán

Látom a 20 vereség nem volt elég figyelmeztetés. :DDD

(#42865) olivera88 válasza Tüzi (#42860) üzenetére


olivera88
veterán

Felesleg. Mert buffolva lett a pár hónapja Német BB ken másodlagos HE lövedek átütése.
Többet ér a túlélés.

ddt500 Attól rá lehet tenni h át van húzva.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42866) ddt500hu válasza olivera88 (#42865) üzenetére


ddt500hu
veterán

Igen tudjuk. Te is rátetted a CV skill-t az Iowa-ra. :C :DDD

(#42867) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Na megvettem a GK-t, rátettem a nagy csúzlikat, de a keptön még átképzés alatt van... Tier10ben még beszaribbak a csapattársak...

Orosz ágon a Sinoppal egész jó csatákat megyek. Valahogy több citadelt lövök, mint a fdg-vel.

(#42868) olivera88 válasza ddt500hu (#42866) üzenetére


olivera88
veterán

Jó az még kurva régen volt, még 1000 csatanál voltam kb. Ja mert nem olvastam el rendesen a skillt. :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42869) ddt500hu válasza olivera88 (#42868) üzenetére


ddt500hu
veterán

Igen meg valaki gun boat-ot akart csinálni a Shimakaze-ból is. :DDD

(#42870) Tüzi válasza SoulReaver (#42867) üzenetére

kisebbekkel jobban jársz.
-3sec töltés, és igazából semmi haszna a 420asnak, sőt, talán még jobban pattog mint az alap.

(#42869) ddt500hu
most azon filózok, hogy rárakom a z-re a legendary-t, a 6-osból leveszem a torpedó modult, és felrakom a töltésgyorsítót.
bukok 300 méter detectet, de nyerek ágyú reloadot, kvázi +50% torpedo survivabilityt, meg a torpedó is ugyan annyi idő alatt tölt vissza.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42871) olivera88


olivera88
veterán

Francia balansz. :DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42872) ddt500hu válasza Tüzi (#42870) üzenetére


ddt500hu
veterán

Mennyi a GK-val az átlagsebzésed?

(#42873) FoxiestFox válasza Tüzi (#42860) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha sec buildet építesz, annak csak IFHE-vel értelme.
Ebben a metában viszont a sec build sajnos nem sok mindenre jó... 15 csatából lesz 1-2, amin hasznát veszed, a többin viszont csak szopsz miatta...

(#42874) dokee78


dokee78
félisten

Kitakaze melyik torpedó fejlesztéssel a hatékonyabb?
Ki melyikkel használta?

(#42875) sh4d0w válasza dokee78 (#42874) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Miért nem az ágyúkat fejleszted? Ez egy gunboat.

https://www.coreinfinity.tech

(#42876) FoxiestFox válasza sh4d0w (#42875) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Óh, sokakban még az a tudat él, hogy a japán, az torpedóóóóóós!
Há nemáhogyágyúzzak!
Tegnap is láttam egyet, fullhp-s Kitty nem lőtt rá a 3k hp-s Fletcherre, hanem torpedózta.... meg is lépett a Fletcher. :D

(#42877) ddt500hu válasza FoxiestFox (#42873) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ebben igazad van a GK-val is inkább szopok mint nem de azért néha élvezem! :DDD
Viszont ha felrakod az IFHE-t akkor vagy nem leszel full secondary, vagy leveszed a concealment expertet, de akkor meg 16km-ről látnak.

(#42878) FoxiestFox válasza ddt500hu (#42877) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sosem volt CE-m Kurfurston. Első dolgom, hogy megyek a közepébe, így is, úgy is látni fognak :D
A wg ajánlását kapitány perkek terén jobb mellőzni amúgy, elvégre a hp buffot sem húzták át BB kapitánynál, pedig elég nagy ökör, aki BB-re teszi :D És az minden BB-n fasság, az IFHE legalább GK-n mókás.

[ Szerkesztve ]

(#42879) ddt500hu válasza FoxiestFox (#42878) üzenetére


ddt500hu
veterán

Hát amióta ennyi égetőmű van a játékban szerintem nem árt ha nem elsőnek spottolódom fel.
Tiszta vicc, hogy mindig rá tudnak tenni még egy lapáttal.
Worcester, Conqueror most meg ez a kurva Smolenks...

(#42880) FoxiestFox válasza ddt500hu (#42879) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon éri már meg BB-vel tolni, hacsak az a BB nem elég retardált, hogy a retardációt kompenzálja.
Épp az összes class hajóinak vagy 80%-a arra van kihegyezve, hogy farmold le a bébét a *ecibe három perc alatt.

(#42881) Tüzi válasza ddt500hu (#42872) üzenetére

95k.
Az a bajom, hogy tohonya, 4-en 5-en elindulunk az egyik oldalon, megjelenik 2 piros a térképen, kettőt pislogok, és kajak egyedül vagyok. Ezen esetek 80%-ában az másikaktól minimum 2dd arra jön amerre én megyek. Aztán így... :) Azért építenék secondary-t, hogy legalább sz.passam már a dd-ket.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42882) olivera88 válasza FoxiestFox (#42880) üzenetére


olivera88
veterán

:D Szegény BB k. Így akarják csökketi BB népszerűségét a játékba lehet. :U
Battleships need a buff. :))

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42883) FoxiestFox válasza olivera88 (#42882) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Főleg annak fényében mókás, hogy eredetileg World of Battleships lett volna a játék neve, mára eljutott oda, hogy World of Everything Except Battleships :DDD

(#42884) Nordic válasza Tüzi (#42881) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És hogy szopatod a dd-ket, amikor nem is látod őket felspotolva? Vagy másképp mondom, ha én DD-zek és valaki jön sec builddel, és spec leszarom. ha meglát smoke, + torpok(el is szelel gyorsan), ha nem lát, akkor meg simán topok, a végeredmény ugyanaz. A secondary nem csinál semmit, cserébe én spotolom, amíg a csapat többi része szarráégeti.

(#42885) dokee78 válasza sh4d0w (#42875) üzenetére


dokee78
félisten

Az ágyú az,12,6 km lő úgy rémlik.

(#42886) frame>24 válasza dokee78 (#42885) üzenetére


frame>24
addikt

Nem (csak) a lőtáv a lényeg. Tűzgyorsaság (BFT), IFHE és/vagy erősebb gyújtás (DE), Adrenalin rush... Amúgy a Kitakaze elég jól rejtőzik, ezért én nem szerettem túl nagyra növelni a lőtávot --> ugyebár van az a mechanika, hogy a lövésed pillanatában akkora távra villansz fel, amekkora a max lőtávod. Tehát lehet jó móka 15+ km-re lévő BB-ket puttyogatni, de kb. az egész ellen csapat látni fog.
Ha jól rémlik, ezt a mechanikát változtatják a köv. patchben:

"Spotting and Detectability System
After receiving numerous requests from our players, we plan to introduce changes to the spotting and detectability system in Update 0.8.9.
Now, the penalty to a ship’s detectability after firing a shot will be reset 2 seconds after it leaves the enemy's spotting range. We've also added a period of guaranteed acquisition: if a ship is detected by an opponent, it will remain visible for at least 3 seconds. This change will allow us to eliminate cases when an enemy ship "flickers" at the edge of the observer’s spotting range, appearing on the map and disappearing from it in rapid succession."

Az a 2 sec jelenleg még 20...

bulletin

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#42887) SoulReaver


SoulReaver
veterán

G.K -val első 6 csatám csak t10 volt... Elsőre szerintem sokkal szarabb, mint FDG.

vladivostok is be úszott ma. Azzal is vegyesek a tapasztalataim. Ez a rövid hatótáv a másodlagos lövegeknél kiábrándító... 5.5 km... Se hidró...

(#42888) sh4d0w válasza SoulReaver (#42887) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Rá fogsz jönni, hogy az FDG sokkal szarabb...

https://www.coreinfinity.tech

(#42889) FoxiestFox válasza SoulReaver (#42887) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem hót mindegy a másodlagosok lőtávolsága?

(#42890) Nordic válasza FoxiestFox (#42889) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sokan még mindig azt hiszik, hogy secondary buildekkel fognak halomra ölni mindenkit... :U Én már a Bismarck-nál leragadtam német vonalon. A hajó is csak azért van még meg, hogy ha van a mostani eventhez hasonló cucc, eggyel több hajóm legyen valami szart gyűjteni :DDD.

Ha valaha is folytatni fogom az FDG-vel, az már tuti nem lesz sec build.

[ Szerkesztve ]

(#42891) Tüzi válasza FoxiestFox (#42889) üzenetére

hát amikor bő 11km-re puffogtat (és gyújt rendesen), akkor azért nem.
lesz skillreset, rárakom ifhe-t, és csinálok full secondary-t a gkf-ből.
ágyúk úgysem érnek szart sem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42892) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nálam a másodlagos buildek mind gyújtásra vannak faragva, de ezzel tisztában lévén, ha hegy mögül bukkanok ki az elé aki sugárban akkor az HE főágyús salvo-t kap, aztán menedzseljen magának!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42893) SoulReaver válasza Nordic (#42890) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem hiszem azt, de amíg a többiek 10km ről már gyújtanak, nekem közel kell menni, hogy kapja az is.. Na mind1, nem olyan nagy gond ez. Nem kell egyből anti csapatépíteni...

(#42894) FoxiestFox válasza SoulReaver (#42893) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó, csak az alapokkal legyünk tisztában, hogy mely BB-ken érhet valamit a secondary, és melyeken nem.
Amelyeken nem, ott ezt nem is tekintjük szempontnak, hisz nem az.

Német BB ágon T7-10-ig, US: Massachusetts, Georgia, Ohio.
A meta nem kedvez a közeli, brawler játékstílusnak (ezzel ki is húztuk a német BB-ket), marad a három US, egyiket sem érdemes full másodlagosra húzni, mert az alternatív perkek (tank buildek) hasznosabbak.

Sokakat láthatsz francia BB-ket másodlagosra húzni: ne. Fölösleges. Csomó pontot elvesztegetnek arra, hogy menjen a dakka dakka, miközben az apró keliberű ágyúk nem csinálnak semmit, csak néha tüzet.
Ezt elérhetik az elsődleges ágyúkból HE lövöldözéssel a perkek elvesztegetése nélkül is.
Legalább akkora hülyeség, mint a hp perket feltenni BB-re.

(#42895) Nordic válasza SoulReaver (#42893) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak a 10km-es gyújtással semmit se érsz. A torp DD-k nem fogják magukat spotra tenni, az új gunboat DD-k, meg gyorsak, meg range-en kívül maradnak, a cruiserek bőven átlövik azt a távot. Egyedüli haszna kb mid/endgame-ben jöhet elő, ahol már kevesebb a hajó, ergó közelebb mehetsz. Ha nyerésre áltok, már kb semmit se csinál, ha meg vesztésre, akkor meg nem ment meg. Innentől értemét nem látom. Régen lehet jó volt, amikor még kevesebb dakka hajó volt, de manapság életembe nem mennék be meccsbe sec builddel.

(#42896) SoulReaver válasza Nordic (#42895) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor a BB vonalat el is lehet felejteni?

Én meg nem szeretek kempelni a sziklák mögött.

(#42897) Nordic válasza SoulReaver (#42896) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát mostanság semmi előnye BB-vel menni, de nem is az a BB játék, hogy beállsz egy sziget mögé campelni.

(#42898) FoxiestFox válasza SoulReaver (#42896) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A BB játék jelenleg elég nagy szopás. A legtöbb class arra van kihegyezve, hogy alacsony skillel is farmolhassa a BB-ket, a lövéseiket pedig túlélje.
Túl erősek a tüzek, túl erős a HE, befüstölt könnyűcirkálók égetnek le percek alatt, miközben a torplevesben úszkálsz.
Ezért kell minden secondary BB-t is normál tank buildre húzni, hogy próbáld a tüzek számát, esélyét limitálni, a repair party reloadot csökkenteni, és kicsit maradj kezdetben távolabb.
Régebben megtehetted azt, hogy a játék kezdeti szakaszában is kicsit közel mentél tankolni (hisz a BB szerep lényege, hogy lőjenek rád, elvond a tüzet a cirkálóitokról, DD-kről), majd visszavonulj javítani.
Most ez nagyon szitufüggő, nem éri meg bemenni, csak akkor, ha látod, hogy normális hajók vannak ellened azon a flanken (és nincs HIV, Smolensk, Asashio, Conqueror, stb).
Régen az IFHE+man sec GK-vel kinézted a legközelebbi capet, előreküldtél egy DD-t, belenyomultál, lőttél pár perc alatt 200+k-t, és meghaltál több száz secondary hit és vagy 3M potential után.
Ma ezt megpróbálod, az átlagos élettartamod 3-4 perc lesz, és még csak közel sem jutsz, a távolból farmol le mindenki.

(#42899) Akagi válasza FoxiestFox (#42898) üzenetére


Akagi
tag

Én is tervezek Gokut venni ha összejön rá a credit. Akkor az AFT-n kívül ne rakjak semmi más secondary kapitányi skillre (+a 2 secondary modul)? A bismarcknal és fdgt a főágyúkra húztam, de a goku ágyúi valahogy riasztanak A bismarck moduljait átraktam secondaryra jobb nem lett csak más...

Segítség eltévedtem!

(#42900) SoulReaver válasza FoxiestFox (#42898) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szépen leírtad, hogy milyen lenne egy normális játék menet! :)

Én is kezdek ráállni, hogy az elején távolról csipegetek, csak mire beindul a csata, behúzzák a kepet...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.