Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) LK


LK
addikt

Sosem értettem a statnézegetést. (WOT-ban sem) Én tier 5-7-ben játszottam legtöbbet, ráadásul DD-vel. Sosem tudtam volna 55k átlagot összeszedni. És ettől lenne bárki jó, vagy rossz játékos? Az sem látszik,hogy szakaszban követi ezt el, vagy egyedül. Játszott tier? Prémium hajó? Prém. előfizu? Klán? Preferált hajóosztály? Ettől mind függ. A PR is csalóka. Max. ha nagy a különbség, annak van üzenetértéke esetleg. Én arra használtam, hogy saját hajónként elért teljesítményemet hasonlítottam össze. Pl. BB-kel voltam a legjobb, mérföldekkel, Cruiserekkel kutyaütő voltam.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38002) FoxiestFox válasza LK (#38001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért nem tudtál, mert mid tier maradtál. Ha átlagot akarsz növelni (szerintem sincs semmi értelme), T10 játssz cirkálóval, vagy BB-vel.

(#38003) LK válasza FoxiestFox (#38002) üzenetére


LK
addikt

Így van. Pont ezt próbálom magyarázni. Én szándékosan játszottam ott, mert élvezetesebb csaták voltak ott. És, ha ránéztél volna a statomra azt mondtad volna, hogy "na még egy noob" . És ez nem is állhatott volna távolabb az igazságtól :DDD Valamire lehet használni a statot, valamire nem. Emberek tudásának lemérésére csak korlátozottan alkalmas. Tehát itt vitázni átlagsebzéseken fasság, meg persze röhögni a másikon, az is. Itt sokan el vannak szállva, mert jobb az átlaguk. Akinek nem inge, blabla. Ha valaki vesz prémet, rendszeresen szakaszban játszik, fasza prémhajókkal, jó kis klántagokkal, sokkal messzebbre tud jutni, sokkal eredményesebben, mint mások.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38004) ddt500hu válasza LK (#38003) üzenetére


ddt500hu
veterán

75k. :DDD

(#38005) LK válasza ddt500hu (#38004) üzenetére


LK
addikt

Neked az E-, nekem a valódi hosszabb.... :DD
Ha Alonso egy szar Minardiban maradt volna, sosem lett volna világbajnok. Én meg csak 3000 forintot költöttem a játékra. Te mennyit is? És a többiek? Kíváncsi lennék anélkül,hogy bárkinek a zsebében turkálnék. :))

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38006) ddt500hu válasza LK (#38005) üzenetére


ddt500hu
veterán

400 000 000Ft-ot költöttem rá eddig. :) :B :K
1500PR felett minden 500PR +1cm a péniszmérethez. Így már 40cm. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38007) LK válasza ddt500hu (#38006) üzenetére


LK
addikt

nem sok a nulla egy kicsit? ha tényleg így van, mennék hozzátok dolgozni... Ha 400 k-t akartál írni, az nagyon kemény... :Y

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38008) FoxiestFox válasza LK (#38005) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért a ló túloldalára ne ess át szerintem, hogy a prém acc, és a prém hajók miatt lesz valaki sokkal jobb nálad, vagy bárkinél.
Persze, OP prémekkel a legkönnyebb statpaddolni, de erre a topikra szerintem nem jellemző ez. Aki itt jó, az leginkább tech tree hajókkal játszik.
Wowsnumbersen megnézheted bárki solo wr-ját, nem csak a divben elértet.
Én pl meccs előtt csekkolom a DD-k wr-ját, aminek bizony nagy jelentőséget tulajdonítok, ha van elég csatájuk, hiszen a cap control az ő kezükben van a legtöbb esetben.
Ha egy DD-vel valakinek van egy halom csatája, nem új játékos, és negatív a wr, azt marha nehéz kimagyarázni.
Ugyanígy a 150k átlagú Yamatot 45% wr-ral, mert egyértelműen sniperkötsög. :D

(#38009) LK válasza FoxiestFox (#38008) üzenetére


LK
addikt

Nem estem semerre. Ezt írtam: "Emberek tudásának lemérésére csak korlátozottan alkalmas." Azt is írtam, hogy nagy különbségeknél azért van üzenet értéke. Ha prémed van, hamarabb megveszed a hajókat és hamarabb kihúzod őket, hamarabb kerül rá a fejlesztés is. Nem beszélve arról,hogy egyes prémhajók sokkal jobbak a többinél. Acc. Rerollról nem is beszélve. 45% win rate-ről és 600 PR-ről, Tirpitzzel 29 ezres átlagról nekem is hasonló a véleményem mint neked, nézd meg a régi privát üzeneteimet... :) Nem erről beszélek. Arról beszélek, hogy egyéb nem játéktudásbeli különbségek is közrejátszanak abban, kinek milyen a statja. Játszanék itt a legjobbakkal 1 hónapig, az egekbe ugrana az enyém, (a tietek meg kicsit rosszabb lenne). :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38010) FoxiestFox válasza LK (#38009) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi privátoltunk? Nem is emlékszem, ki vagy :B

Néha rám írnak emberek random topikból, az utóbbi 10 privátom ilyen, miért gondolja mindenki, hogy barátságos vagyok? :DDD

Ja emlékszem már, tavaly írogattál te ide, és még velünk is játszottál :D

[ Szerkesztve ]

(#38011) LK válasza FoxiestFox (#38010) üzenetére


LK
addikt

Nyugi nem tűnsz annak. Szerintem ez a kedves rókafej vezeti őket félre. Pár emberrel már összekaptál itt :DDD Na erről beszélek, meg is ugrott az átlagom, hogy értelmes emberekkel játszottam.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38012) FoxiestFox válasza LK (#38011) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor jó :D

(#38013) Prosector válasza Chabe89 (#37994) üzenetére


Prosector
addikt

Mihez volt turelmed, mit kell nezni?

(#38014) Chabe89 válasza Prosector (#38013) üzenetére


Chabe89
addikt

Magához a hajóhoz. A napokban vettem ki, de akkor semmi kedvem nem volt játszani.

(#38015) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Csak én érzem szopásnak ezt a hotfixet? Baltimora-al Def AA-val meg jó oldalra irányított AA zone-al(tudja a rák mi a rendes neve) egyetlen egy plane-t nem lőttem le ami a shokaku-tól jött, ami ugye azonos tier. Ki is torpozott a 'csába. És ez 3-ból 3 meccsen, hogy azonos tierben semmit se ér ismát az AA.

(#38016) capulet75 válasza LK (#38009) üzenetére


capulet75
addikt

De hiszen pont ezt mutatja a stat, ami nem csak a WR és a PR meg az AVDMG. Minden benne van. Nézd meg au én statomat, és nézd mellé mondjuk a rókáét aki itt talán a legjobb player, mondjuk csirkét leszámítva ( csirke, róka, hahaha) . Papíron fényévekkel jobb játékos nálam. WR 57.2 / 63.7 - PR 1530 / 2019 ( idei PRja van ) AVDMG 54k / 84k. Csakhogy itt jön képbe az hogy sokan csak ezt nézik aztán jaj, megy a rinya hogy statpadder meg fennhordja az orrát. Pedig van 87593 másik érték amiből kiolvasható hogy én pl relatíve sokat játszonm LT-ben mert szeretem azt is, tök poén a t5-6 is, és nem fogok folyamat BB-ben ülni, egy T5 cirka meg nem nagyon tud huzamosan 60+os köröket menni. Arról nem is beszélva amikor kibaxnak egy salvoból. De nézzük a többi értéket: Hit Ratio 30.8 - 32.1 itt már látszik hogy nem találja el szignifikánsan többször mint én, de ugye a Myoko nem Yamato. A torpedóhit nálam a jobb 8 vs 5.6% pedig határozottan középszar DDsnek tartom magam. MaxKill az 7 - 7 topdmg 286 vs 301, lelőtt gép 52 vs 55. Tier X-ben mindösszesen 1% a WR difi, persze meglátszik a sok DD-s bénázásom, amit róka elvtárs nem ott csinál.
.

Szóval a stat nagyon is fontos ha nem ragadsz le az első 5 sornál, gyakorlatilag minden le van benne írva.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38017) Akagi válasza Nordic (#38015) üzenetére


Akagi
tag

Balanszolnak, pár nap múlva lesz egy újabb "bug" amit majd javítgatnak... Ha már ennyire akarják ezt a cv dolgot akkor meg kéne állni vagy 2 hétre és azt mondani: oké 2 hétig balanszolunk a live szerveren aki részt vesz benne kap 6 hét prémet (vagy valami _értékes_ jutalmat) és figyelünk a visszajelzésre, akkor esetleg lenne esély egy egyensúlyi állapot elérésére. Tudom a kezem a bilibe lóg, ideje lenne felébredni :U .

capulet75: akkor 8.39% torphittel ne sírjak, hogy az égvilágon semmit sem találok el? Mondjuk én a DD-k legaljára sorolom magamat, de szoktam élvezni, meg a megmaradt kevés hajam is tépni. Örülök ha 49% felett tudom tartani a wr-emet... :O .

[ Szerkesztve ]

Segítség eltévedtem!

(#38018) Nordic válasza Akagi (#38017) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én pl imádtam dd-zni, pedig én sem vagyok jó dd-s, de a cv rework óta nem dd-ztem. Látom streameken milyen szenvedés, és nincs idegzetem hozzá, hogy ki is próbáljam. Az egyetlen high tier dd-m a Daring, az meg megvédeni se tudja magát a planek ellen annyira szar rajta az AA, így kb bukta, hogy azzal játszak.

[ Szerkesztve ]

(#38019) LK válasza capulet75 (#38016) üzenetére


LK
addikt

Tökéletesen egyetértek,de ez nem cáfolja azt amit írtam, hanem egyenesen egyetért vele (ne csak a 38009-et nézd! ). A hit ratio-ban van valami, igaz ami igaz. A PR képletében meg súlyozva az okozott DMG, tessék megnézni. Amúgy hol mondtam,hogy statpadder lenne ? Még dícsértem is, (igaz burkoltan) :) Pont erről beszéltem, hogy számtalan egyéb dolog is befolyásolja azt ki milyen játékos.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38020) capulet75 válasza LK (#38019) üzenetére


capulet75
addikt

Nem te mondtad, általában a magas WR-el rendelkező playerek kapják ezt, főleg ha kizárólag HT-ben játszanak. Mondjuk már rám is rámoltották, nem is értettem, a legtöbb csatám egy T5 hajóval van. :DDD
Jó az a stat, főleg ha klánt keresel, vagy játékosokat, meg kicsit néha nem árt alaposabban is átnézni, nem csak a winraten rúgózni. Az csak az első benyomáshoz kell.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38021) LK válasza capulet75 (#38020) üzenetére


LK
addikt

Nem nem nem. Pont arról van szó, hogy itt volt egy korábbi, ki kinek mennyi átlag sebzése van bonyodalom :D , az az érték magában nem mond semmit. Te is jó példa vagy erre. T5 dmg lehúzza az átlagod, és nem ebből fog kiderülni,mennyit is érsz élesben. Mondjuk pont a Hit Ratio-ja a két "pöcsnek" 38% és 39% akin itt nevetgélés folyt, hogy alacsony az átlagsebzése. Már ha vissza akarsz olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#38022) ddt500hu válasza LK (#38007) üzenetére


ddt500hu
veterán

Csak vicceltem. Nem számolom.
Lassan 4 éve játszom vele. Gondolom csak a prémium acc-ra elment vagy 100k. Hajót csak a Tirpitz-et vettem. Karácsonykor szoktam venni konténert. 200k ráment 4 év alatt. :U
A statból valóban nagyon sok mindent ki lehet olvasni. Pl. azt is oliver miért ragad be rank10-en egy életre, pedig a Jean Bart-al 40k-val!!! magasabb az átlagsebzése mint nekem!
De a közös csatánkban láttam mit művel.
Nem a győzelemre hajt. :N

[ Szerkesztve ]

(#38023) capulet75 válasza LK (#38021) üzenetére


capulet75
addikt

Dehogynem, arra is ott a részletes értékelés. Hajókra, tierre lebontva. Sőt még solo/2div/3div is van. Szal minden.

(#38017) Akagi: nem tudom mennyi a jó DD-sek HR-je. :N

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38024) FoxiestFox válasza capulet75 (#38020) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha low és mid tier mégy, seal clubber vagy, ha high tier, akkor statpadder, ha szar a wr-od, núb, ha túl jó, akkor biztos csak tryhard divben tolod, stb. Semmisejó :D
Ezt most nem neked LK, csak a sértett önérzetű nemtúljójátékosok szokták ezek valamelyikét ellőni, ha szóba kerül a wr-pr kérdése.

Hmm ezt a torp hit arányt nem is néztem eddig. Most sem találom, hol lehet csekkolni?
Mondjuk én elég béna vagyok DD-vel, ha torpedózok is, az többnyire nem direkt célpontra indított salvo, hanem prediction, hogy én mit gondolok, merre fog kanyarodni :D
Igazából nem is nagyon játszom torpboat hajókat, inkább daka-daka.

(#38025) FoxiestFox válasza LK (#38021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennek a hit rationak amúgy nem tulajdonítok nagy jelentőséget, túl sok tényező befolyásolja.
Legtöbbet használt hajótípusok, a játéksítlusod, hogy biztos célra lősz-e, vagy arra is, akit azon a távon már szinte biztosan nem találsz el, vagy akiről már leesett a spot, lockban van-e a célpont, rng, stb

[ Szerkesztve ]

(#38026) capulet75 válasza FoxiestFox (#38024) üzenetére


capulet75
addikt

csirkével teszteltük hogy bementünk mindketten Montival, aztán nekem szignifikánsan több lett a találatom. vmi 60/90 környéke. Nek 170k lett a dmg, nekem 80. És tudom hova kel lőni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38027) FoxiestFox válasza capulet75 (#38026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:D Fentebb kerestem, kösz.

(#38028) ddt500hu válasza capulet75 (#38023) üzenetére


ddt500hu
veterán

Nem hiszem, hogy a torpedó HR bármit is jelentene. Persze ha Shimakazeval 3% alatt vagy az elég szar.
De pl. pont a Shima az, hogy elküldesz 15 torpedót, mind a 15 talál és még is csak 50% a találati arányod mert a 7-nél meghal a BB. Tudom szélsőséges eset csak mondtam valamit.
Minekaze-Isokaze-val 14% HR, Harugumo-Shima 7%, Z-46 11,5%.

(#38029) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Illene már nekem is egy T10 DD amúgy. A Daring felé hajlok, van single torpolás, much daka, és panic smoke.
Intenzív cuccnak tűnik.
Csak elég fasságnak gondolom pont a rework után elkezdeni DD-t húzni / játszani magas tierben.

(#38030) capulet75 válasza ddt500hu (#38028) üzenetére


capulet75
addikt

Gondolom ha van vmi DD-vel 200+ csatád, az már elég reprezentatív minta. Bár nem tudom hogy hajóra lebontva is elérhető-e a stat.

(#38029) FoxiestFox: Harugumo-t is gondold át.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38031) ddt500hu válasza capulet75 (#38030) üzenetére


ddt500hu
veterán

Details fülön ott van "minden".[link]

[ Szerkesztve ]

(#38032) FoxiestFox válasza capulet75 (#38030) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nekem túl lomha lenne, mondjuk a daka kétségkívül ott a legdurvább. :D

(#38033) capulet75 válasza ddt500hu (#38031) üzenetére


capulet75
addikt

És tényleg, köszi. :)

Nekem ez a legtöbb csatás ( 528 ) DD-m, szóval az a 11% sztem tekinthető egy állandóhoz közeli értéknek.

(#38032) FoxiestFox A Daringon nincsen boost és 36 környéke a vége. Csak szólok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38034) FoxiestFox válasza capulet75 (#38033) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Viszont jól fordul, és asszem hydro is van, így lehet torpokat kerülgetni. Kita-Haru hosszú is, rosszul is fordul. Inkább ilyen szuperkönnyű cickálók azok.

Előző accomon (jó, azóta degradált rajta a vásárló) 11.6% a torp hitem.
Hát igen, még a Missouri előtt belevertem 1k csatát a Kamikazéba. :D Régi szép idők. Akkoriban durvának számító kreditet lehetett farmolni azzal a hajóval, és ha jól tudom, még mindig nagyon jól hoz.

(#38035) belaazallat válasza capulet75 (#38033) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezt most miért kellet?! :P A 9%-kal már azt hittem király vagyok.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38036) capulet75 válasza FoxiestFox (#38034) üzenetére


capulet75
addikt

Úristen, kinek adtad el, egy fej salátának?

Nem tudom, a creditet sosem nézem, de sztem szépen hoz. Szilárd azt mondta h a brit DD-ken nagyon jó a sonar modul, gyakorlatilag ez egy tényleges aktív torpedóvédelem. Tényleg faxán mozog, gyorsúl, lassúl, a Treload elég jó, a main is, csak hát 0 AA, nincs boost, egy ijn cirka is lazán odaveri sebességben. Viszont tényleg szórakoztató, nekem tetszik.

(#38035) belaazallat: király vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38037) Nordic válasza FoxiestFox (#38034) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Daring nagyon jó kis dd, csak jelenleg a nullához közeli AA védelme nem tudom mennyit ér a jelenlegi metában. A torpedóitól se kell csodát várni, viszont agilis, gyors, és IFHE-vel igazi dakka monster.

(#38038) FoxiestFox válasza capulet75 (#38036) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Karalábénak :D

(#38039) ddt500hu válasza capulet75 (#38033) üzenetére


ddt500hu
veterán

Tier 4-5-ben a legjobb torpedo boat-tal menni. 6-7 percig egyenesen haladó BB-k tömkelege. :U

(#38040) #65675776 válasza ddt500hu (#37954) üzenetére


#65675776
törölt tag

Detto.

(#38041) FoxiestFox válasza #65675776 (#38040) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Belőled nem nézném ki, mert szelíd vagy, csak frusztráló, azért meg nem banolnak senkit. ;]

(#38042) azka79


azka79
aktív tag

Tengeralattjáró van má?

(#38043) FoxiestFox válasza azka79 (#38042) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#38044) sutyerák007 válasza azka79 (#38042) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Csak az van. :K

(#38045) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, a mai ranked eddig minősíthetetlen, 3/3 loss, DD-k mögöttem, torpozgatunk, torpozgatunk, egy kis dombra lecsücsülünk csüccs.

És még a csillagmegtartáshoz valót sem tudom összelőni, mert engem öten lőnek, mert látnak, de én nem látok senkit, max 1-2 nose in Musashit... aztakurva... R10 óta nem láttam ilyen csapattársakat...
1 csillagot tudtam megmenteni. R5 3 csillagon vagyok :(((

(#38046) Honzi


Honzi
senior tag

Jól indul a ranked.

Emberünk elment a map másik felébe majd mikor mindenkit kinyírták elkezdet lövöldözni.
Csak tudnám hogy a francba került hozzánk mikor rank 17-be van...


Ez a következő ezt megnyertük.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#38047) sith7 válasza FoxiestFox (#38045) üzenetére


sith7
nagyúr

Random is nagyon jó ... T8 cv only T10 - ben,- nem röhög/örül - aztán az egyik meccsen azt veszem észre, hogy mindenki szidja az egyik Yamato - nkat ... mondom miért ? ... mögöttem volt ... onnan lövöldözött ... aztán a végén adtam neki 4 torp + flooding - ot, azt meg nem értette miért ... :o

(#38048) FoxiestFox válasza sith7 (#38047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nice. Randomban meg sem próbálok játszani ezek után.

Minden csatában nálunk a negatív wr rombolók, enemynél a pluszosak.
Nem vicc, mindben. Azt hiszem, az egyikben volt egy 50%-osunk, de lehet, az is enemy volt.
És akkor én vagyok konteós, ha azt mondom, mesterségesen lassítják a többség számára ezt a fost :D Nyilván egyik nap én vagyok szuper unipóni, másnap pedig a zöld se megy. Hihető. :DDD
Most egy TWA Black nyomja be a Kitakazénk és Jutlandunk agyát a seggükön át.
Az egyikük nickje mondjuk találó.

R5 két csillag.

[ Szerkesztve ]

(#38049) sith7 válasza FoxiestFox (#38048) üzenetére


sith7
nagyúr

csodás :o

(#38050) Honzi


Honzi
senior tag


Mintha széllel szemben hugyoznék ha ez így folytatódik elpattan egy ér az agyamban. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.