Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) FoxiestFox válasza frame>24 (#42197) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi a kecsegtető bennük amúgy? Őszintén érdekel, hogy miért kéne egy kakapempő alacsony kaliberű Scharnhorst-szerű T8-ba is, ami már a saját tierjében is max a cirkálókat fogja tudni vakargatni, de úgyis 9-10-ben kell majd játszani, ahol meg lesz lőve. :DDD
Úgy értem, elfér, mert senkit sem bánt, csak miért akarná valaki, aki nem német? :D Hogy kéne versenyképesnek lennie egy NC, Massa, Alabama ellenében?
A 4x3-as cirka már más pálya, a Hipster és a Prinz Potato mellé kéne már valami ütőképes (mondjuk én állat vagyok mindkettővel, de többség szerint pocsék hajók).

[ Szerkesztve ]

(#42202) frame>24 válasza FoxiestFox (#42201) üzenetére


frame>24
addikt

Kihagytál egy "és" kötőszót a szövegemből és így félreértelmezted. :D
(tehát hogy ezt én a submárínokra értettem, hogy érdekesebbek, mind a német terveknél, egyéb prem hajóknál és halloween-i szaroknál...)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#42203) Chabe89


Chabe89
addikt

Hát ez még mindig ugyan olyan szar, mint volt. :D :U

(#42204) FoxiestFox válasza frame>24 (#42202) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor tárgytalan :))
Pedig már azt hittem, megtaláltam az első embert, aki várja a T8 Shinyt. ;]

(#42205) LK válasza Chabe89 (#42203) üzenetére


LK
addikt

Ha te vagy Sunhawk, akkor ki Tavaszi ? Vagy volt felesleges 2500 dubid? :DDD Mondjuk nemzetközi kárrierhez jobb az előbbi. Meg azt is megértem, hogy levédetett névvel is kockázatos játszani: link Jobb a békesség. :DDD
Szép kör :R

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42206) FoxiestFox válasza Chabe89 (#42203) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T8-cal T8-ak között én élvezem már a losst is, ha jól sikerül. :)

(#42207) Chabe89 válasza LK (#42205) üzenetére


Chabe89
addikt

Volt. Meguntam, hogy mindenki betalál, hogy ha magyar vagyok akkor létesítsek szexuális kapcsolatot az édesanyámmal. Na nem azért mert szégyellem, hogy magyar vagyok csak ahogy te is fogalmaztál, jobb a békesség. :D

FoxiestFox: Igen, pislogtunk is a sok T10 után. Mondjuk itt is vért kellett hugyozni.

[ Szerkesztve ]

(#42208) LK válasza Chabe89 (#42207) üzenetére


LK
addikt

Valaki itt belinkelte, hogy lesz egy számláló,ami figyeli,hogy ne lehessünk adott mennyiségnél többször sokkal magasabb tierben. Fejlesztési naplóban, vagy valamelyik pöccsben lesz, van, volt.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42209) FoxiestFox válasza LK (#42208) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már működik, a hatása elenyésző még csúcsidőben is. T6-ban mintha lehetne érezni valamit, hogy nem folyamatos T8, a T8 viszont továbbra is szinte folyamatos T10.

[ Szerkesztve ]

(#42210) tbw


tbw
aktív tag

Azt valaki tudja hogy ha nincs meg az elegendő szén akkor mennyit vált át az acélból?
Mert az acélt nem akarom elcseszni.
Viszont ez a rohadt Smolensk csábít.

[ Szerkesztve ]

TBW

(#42211) FoxiestFox válasza tbw (#42210) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kiírja váltás előtt, ha nem tetszik, nem váltasz.

(#42212) KJ82


KJ82
senior tag

Annak, akit esetleg érdekel a Friesland : 1 millió FXP-be fog kerülni.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#42213) tbw válasza KJ82 (#42212) üzenetére


tbw
aktív tag

Az a szar? :D

TBW

(#42214) FoxiestFox válasza KJ82 (#42212) üzenetére


FoxiestFox
félisten

1M kreditért se. :D

(#42215) olivera88


olivera88
veterán

Aki NVIDIA-s , és tapasztalt valami gondot a WOWS al, vagy más játékkal.

[TELJESÍTMÉNYPROBLÉMÁKAT OKOZHAT A LEGUTÓBBI GEFORCE DRIVER]

Meg is jött már az említett hotfix.

TBW Nem szar az. :U

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42216) LK


LK
addikt

Csak a wowsban felcserélődött a z és az y. Melyik bill kombináció állítja vissza? Nem tudjátok? THX

Hát ez az Alsace nagyon jó hajó. Nem is tudom minek nyúltam a Lionhoz.... Tudom, tudom, Conqurerorért meg kell szenvedni.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42217) frame>24 válasza olivera88 (#42215) üzenetére


frame>24
addikt

Szvsz azért gondolják szarnak, mert nincs rajta torpedó... viszont olvasztó gun van, és szerintem magának a hajónak már szerepet szánnak a leendő u-boatok ellen, lehet azok ellen egy erősebb fajta eszköz lesz. (a cucc még1x)

Armament:

4 × Bofors 120 mm guns (2 × 2)
6 × 40mm Bofors AA guns (6 × 1)
2 × quad 357 mm anti submarine mortars :F
2 × depth charge racks

Kell. :B

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#42218) #65675776 válasza frame>24 (#42217) üzenetére


#65675776
törölt tag

Flamu nem látott még modern rombolót, ha ez szerinte az. Max '60-as évek legeleje. De magukról a II. vh-s rombolókról, és alkalmazásukról, fegyverzetükről sem igazán tud semmit a jelek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#42219) redzsi válasza frame>24 (#42217) üzenetére


redzsi
senior tag

Igen, azok a csövek ott az első lövegtorony mögött az az.

De van még hasonló mortar a Smolensken is (rbu-2500). Neustrashimynek is volt, de a játékbelinek nincs.

(#42220) #65675776 válasza redzsi (#42219) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredetét tekintve meg a Hedgehog és a Squid utódja. Csak párszáz rombolót és korvettet szereltek fel velük anno. De még a legkisebb (rombolónál kisebb) hajókra is telepítették.

[ Szerkesztve ]

(#42221) frame>24 válasza #65675776 (#42220) üzenetére


frame>24
addikt

Na ebből akkor ez is kiderül:

Statistics show that during WWII out of 5,174 British depth charge attacks there were 85.5 kills: a ratio of 60.5 to 1. In comparison, the Hedgehog made 268 attacks for 47 kills: a ratio of 5.7 to 1.

Szóval kb. 10x kevesebb elég volt belőlük a killhez a mélységi bombákkal szemben.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#42222) Borisz76


Borisz76
veterán

Egész jó kört sikerült mennem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42223) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha valaki klán keresne, vagy csak szólózna, a WOWS-ban most várjuk szeretettel

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42224) Kotomicuki válasza frame>24 (#42221) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Viszont, ha azt veszed, hogy 24 db töltetet lő ki, akkor máris kiderül, hogy "pazarlóbb" fegyver volt, mint a mélységi bomba, de mivel - ideális esetben - a cél észlelése utáni egységnyi időintervallumban - amikor a cél még "elérhetőbb"/lekövethetőbb közelségben van - sokkal nagyobb területet fedett le a Hedgehog tüze és előbb támadhatott, mint a mélységi bomba(vető), ezért sokkal biztosabb volt a találat is.
Arról nem is beszélve, hogy a mélységi bombáknál volt némi "vakfolt" a bevetésükben és ezt ki tudták használni az U-Boot-ok azok elkerülésére.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#42225) tbw


tbw
aktív tag

Szerintem ilyen RBU kaliberű mélységi bombavető rakétákat nem fognak hozni a játékba.
Így is eléggé érdekes lesz ez a sub gameplay.
Viszont amit látok sikerült újra elbaszniuk az AA-t megfelelően hogy a CV-k ne sírjanak.

TBW

(#42226) LK válasza tbw (#42225) üzenetére


LK
addikt

Hiába az előtesztelés, biztosra veszem, hogy aratni fognak az elején a sub-ok, hogy vegyenek elegen ládákat dubiért , pénzért, hogy egy hónappal előbb játszhassanak velük. Lesz Grind prémsub-ért, aminek a végén derül ki,hogy ládák nélkül lehetetlen megcsinálni. Ezeken az első időkben jól meg akarja majd szedni magát a wg. Lesz minden, mint a búcsúban. Ott is meg kell majd várni a sub nerfet, hogy játszani lehessen.
Csak egyre leszek kíváncsi, hogyha majd 4-5 sub lesz egy csapatban a meccsen, milyen lesz a többi hajó eloszlás? Ha meg maximálják a csapatonkénti sub számot, mennyit kell majd várniuk csatába kerülésre? Rengeteg kérdőjel.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42227) tbw válasza LK (#42226) üzenetére


tbw
aktív tag

Igazad van. Előbb jól kiszednek minden pénzt ezekből. És tényleg ha csak 1-2 sub lesz körönként, akkor évekig is várhatsz majd mire bekerülsz.

TBW

(#42228) sith7 válasza LK (#42226) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez így lesz, és mindegyik op lesz az elején, mindenki szidni fogja őket, mindenki venni fogja őket, aztán 1-2 hónap múlva le lesznek nerfelve, mint a CV - k.
Ugyanaz a forgatókönyv lesz megint, mint a CV- k esetén.

(#42229) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

CV-hez mérhető sem lesz az ereje a suboknak.
Ha kicsit elgondolkodtok, rájöttök, miért.

(#42230) LK válasza FoxiestFox (#42229) üzenetére


LK
addikt

A wg várható viselkedésének nincs köze ehhez. A subok akkor is vonzóak lesznek, mert különlegesség.
Mit jelent, hogy ereje? Mert nem csak csapásmérő képesség jelenthet erőt. Jelenthet erőt a nagy találati pontosság valamint ha valamit nagyon nehéz felderíteni, ezáltal megsemmisíteni is. Ha egy kicsit elgondolkodsz, rájössz, hogy valahogy a wg vonzóvá fogja tenni őket, különben nincsen kereslet.
Pl.: lehet-e víz alatt cappelni vele? bármi vicceset ki lehet találni,amit falni fognak
De, majd kiderül. Kívánom nekik-nekünk, hogy legyen minden szép és jó.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42231) FoxiestFox válasza LK (#42230) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha kiadnak egy sub classt, ami történelmileg legendás volt, de a játékban annyit tud, hogy úszik, meg fogják venni a tech nerdök akkor is.

Pár dolog, amit a CV tud, a sub nem:
- hull risk nélküli sebzés ellenfélen (suboknak fel kell jönniük levegőzni, tehát a núbok, akik elkalkulálják magukat, ki lesznek csapkodva)
- a map bármely pontján bármely célpontot hatékonyan vegzálni
- a map bármely pontját 1 percnél kevesebb idő alatt megközelíteni
- ignorálni radart, hydrot, AA-t, sebességet, spotting távot, mélységi bombákat etc
- 3 oldalról megtorpedózni
- 3 különböző csapásmérő erőt magáénak tudni (DB, rakéta, torp)
- felspottolni 12 hajót 60 mp alatt

A legrosszabb szitut, legjobb sub játékost, és a nyomkövetős torpokat is figyelembe véve a sub negyed annyira sem lesz köpet, mint a CV.
És ebbe már belekalkuláltam a wg által biztosított kezdeti op faktort.

[ Szerkesztve ]

(#42232) LK válasza FoxiestFox (#42231) üzenetére


LK
addikt

:DDD
Azt kihagytad, hogy a mostani cv-ket fél óráig kell lőni, hogy megdögöljenek. Egy sub gondolom alacsony hp-t fog kapni. Egy sub, hogy milyen extrákat fog tudni arra is kíváncsi leszek. Visszatérünk erre a kérdésre,ha már két-három hónapja kint lesznek.
De még mindig nem tudom, hogy most is rendszeres, hogy füstből és levegőből is lőnek, közben figyelni kell az nmy BB-t, hogy fogunk figyelni nyomkövető torpokra. Kicsit túlzás sztem.
Te várjál... nem sith-nek kellett volna írnod a hsz-t? :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42233) #65675776 válasza FoxiestFox (#42231) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés pontosan hogyan implementálják őket.
-mennyire lesznek a felszínre kényszerítve
-radar képes lesz-e a periszkópot érzékelni (II. vh-s radarok már képesek voltak rá)
-hydro hozzá lesz-e idomítva, illetve kapnak-e a tengók hidrót
-függ-e majd a felderíthetőségük a sebességüktől
-függ-e majd a víz alatt tölthető idő a sebességüktől
-mivel lehet majd támadni őket
-mit tudnak majd használni támadásra
-ugyanonnan indulnak-e majd, mint a flotta többi része

Egyébként egy nagyon jó eszköz lenne capek blokkolására (capelni ne tudjanak), szigetek mögötti kempelés ellehetetlenítésére.

[ Szerkesztve ]

(#42234) FoxiestFox válasza LK (#42232) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tökmindegy, kinek írom, szeme mindenkinek van.

(#42235) LK


LK
addikt

daa-raa: Ezért jó, hogy ennyiféle ember "jár" ide. Nem kevés kérdés halmozódott fel itt hirtelen. Mindenki máshonnan közelíti meg a dolgot. Van amire én sem gondoltam.
Fox: Tehát a lényeg, hogy bárhogy is b@sszák el a subokat, a cv rework közelébe sem érhetnek :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42236) FoxiestFox válasza LK (#42235) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan.

(#42237) #65675776 válasza LK (#42235) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CV rework legnagyobb fassága a korlátlan számú repülőgép. Mondjuk valahol érthető, egyedül a hordozók voltak korlátozva, minden más végtelen lőszerrel ment alapból.

Azért érdekes lenne egy "taktikai mód" a játékba, ahol minden hajónak korlátozott lenne a lőszer, torpedó és minden egyéb készlete. Kláncsatákra pont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42238) sith7 válasza LK (#42232) üzenetére


sith7
nagyúr

ne izgulj , veszem az adást :)

(#42239) LK válasza sith7 (#42238) üzenetére


LK
addikt

Semmi semmi, csak én elkezdtem válaszolni, aztán rájöttem, hogy nem is nekem szólt igazán :DDD
Itt mindenkinek lelkivilága van kéremszépen. Van aki ezt utálja,valaki azt. Bonyi. :D

A subokról meg remélem raknak ki további gameplayeket, mert elképzelni sem tudom hogy megy majd velük a játék.

daa-raa: Nekem megvan a Benham, és 16-osával küldöm a torpokat. Percenként.... Mekkora raktérrel kéne rendelkeznie....

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42240) frame>24 válasza redzsi (#42219) üzenetére


frame>24
addikt

LoL post a fórumon. :))
Ugyanott feltettem a kérdést a te infóddal kiegészítve. Úgy látszik, másokat is érdekel, de (a WGstaffon kívül) senki nem tud semmit.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#42241) olivera88


olivera88
veterán

Eljutottunk a Tájfun selejtezőig végre. ,,

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#42242) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

enniy év után mire jövök rá?!
a Blyska messzebre lő AFT-vel, mint az Atlanta AFT-vel.. beteeeg... :DDD
14.4 vs 13.3...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42243) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#42242) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bár teszem hozzá, alapból messzebre lő a Blyska, nemhogy AFT...
12 vs 11.1... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42244) ledgeri


ledgeri
nagyúr


Meg kellet néznem, hogy co-op-e vagy random...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42245) LK


LK
addikt

A wows-staton furcsa adatokra bukkantam: Conqueror-nál a nagyobbik ágyúnak nagyobb a max. dmg-je, de a salvo-ja alacsonyabb. Reload nem változik papíron. Ez elírás? Ja, és angyobbik ágyúnak -1 Artillery van írva :F
És már sokan feltették a kérdést, de visszanézve sem találtam választ. Conqueror kisebb v. nagyobb ágyú? Melyiket használjátok? Mondjuk a nagyobbnak 63% gyújtása van. Azonos reload-nál evidens gondolom.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42246) Chabe89 válasza LK (#42245) üzenetére


Chabe89
addikt

Egyiket se, add el a francba. :P

(#42247) LK válasza Chabe89 (#42246) üzenetére


LK
addikt

Ó, hogy tennélek tombolára.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#42248) FoxiestFox válasza Chabe89 (#42246) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1, van elég kenször Kenszörör nélkül is. :D

(#42249) ddt500hu válasza LK (#42245) üzenetére


ddt500hu
veterán

A nagyobbik ágyúból kevesebb van. A 419-ből 12, a 457-ből 8. Mind a kettővel használtam de semmi különbséget nem éreztem. Maradt a kisebbik a több lövedék miatt. :U

(#42250) LK válasza ddt500hu (#42249) üzenetére


LK
addikt

:DD
Úristen, megvakultam ! Azt hittem kiírja a különbségeket a wows-stats. :R
Nem gyújtott érezhetően jobban a nagyobbik? Elég troll gyújtása van.
Köszi. Akkor a kisebbik lesz az elején.

Fox: mér lenne kenször a Kenszörör? 50%-kal sehol sincs a Burgonyához (59%). Na, az kenször. És jó játékos kezében lesz kenször a Kenszöröből. Meg meg is emelték a citjét. És mi van a Szovjet kenszörökkel? :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.