Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Gabás válasza vagamo (#650) üzenetére


Gabás
addikt

sztem nem lehet a cella értékét így makrózni, csak Excelben. A formázás nélküli beszúrás viszont egyszerű: [link]

(#652) vagamo válasza Gabás (#651) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! :O

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#653) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Sziasztok!

Van egy folyamatosan sorszámozott listám (1-200-ig), amit folyamatosan változtatgatok, (berakok, törlök pontokat, és értelemszerűen a többi pont ilyenkor mindig elcsúszik).

Igen ám, de az egyes pontok hivatkoznak más pontokra (mint pl. egy jogszabályon belüli hivatkozások), egyszerűsítve valahogy így néz ki:

10. kutya, macska, aranyhal
...
28. elefánt, vérmókus valamint a 10. pontban felsorolt dögök...

Hogy tudom azt megoldani, hogy ha automatikusan megváltozik a 10. pont sorszáma (pl. törlöm a 9. pontot), akkor az arra történő hivatkozások is automatikusan módosuljanak?

[Szerkesztve]

(#654) BoGyo[ME] válasza BoGyo[ME] (#653) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Kereszthivatkozással többé kevésbé sikerült megoldani a dolgot, csak sajna nem frissül magától... Erre valami megoldást nem tudna valaki? :F

[Szerkesztve]

(#655) pilóta


pilóta
nagyúr

Wan egy office XP-m. Abban van egy szép nagy 160 oldalas word dokumentum telis-tele lábjegyzetekkel, de töméntelen mennyiségben. A probléma az, hogy nekem ezek egyáltalán nem kellenek. Sajnos csak egyesével lehet törölni őket, ha kijelölöm az összeset, akkor nem engedi törölni.
Ki lehet valahogy törölni könnyen-gyorsan-egyszerűen az összes lábjegyzetet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#656) pilóta


pilóta
nagyúr

Up

Aki él és nem boldog, az téved!

(#657) pilóta


pilóta
nagyúr

UP :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#658) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Kissé halottnak tűnik, a topic, de hátha:

Van arra valami egyszerűbb mód, hogy egy dokumentumban szereplő összes megjegyzést eltávolítsuk, és ne egyenként kelljen?



MOD:

:B :B :B

És már rá is jöttem (véleményezés eszköztár / piros x-es ikon / minden megjegyzés törlése)...

[Szerkesztve]

(#659) X@b3e


X@b3e
addikt

Sziasztok!

Van egy olyan gondom Word 2003-ban, hogy bármely szóban, ahol az "f" betű után "i" következik, az "i" karaktert automatikusan hosszú "í"-re javítja a program. A nyelvet angolra átállítva is ugyanez a helyzet, pedig ők nem is hallotak még hosszú "í"-ről :((
Hogy lehetne ezt orvosolni :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#660) Makaveli válasza X@b3e (#659) üzenetére


Makaveli
senior tag

Eredeti??? Mondjuk azzal tudnád orvosolni, hogy tessék: fi*-> másolás->beillesztés talán így könnyebb :D

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#661) X@b3e válasza Makaveli (#660) üzenetére


X@b3e
addikt

Márhogy a Word eredeti-e? Mert az igen :) Orig Office 2003-am van.
Hiába copy/paste-lem máshonnan is, átjavítja hosszú í-re, de csak ha f után van. Mi ez, vmi tiltott összesküvésre bújtó betűkapcsolat az MS szerint, hogy nem engedi?? :W

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#662) Makaveli válasza X@b3e (#661) üzenetére


Makaveli
senior tag

Nem tudom, mert nekem működik, mondjuk ez tényleg idegesítő... Miért nem keresel szinonimát a szóra?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#663) X@b3e válasza Makaveli (#662) üzenetére


X@b3e
addikt

Szinoníma nem jó sajna, mert idézni kell benne, és azt ugye nem változtathatom meg

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#664) Makaveli válasza X@b3e (#663) üzenetére


Makaveli
senior tag

Akkor tényleg nem tudom, mit csinálj, hogy mi lehet a baja nem tudom. Másik író programmal nem lehet? Vagy haverod megcsinálja, stb...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#665) Alex91


Alex91
félisten

Word 2003 SP2-es szerkesztoben a nyomtatási elrendezesben a margok vonalában a lap mind a 4 sarkaban megjelenik egy rovid visszintes es fuggoleges vonal. (Olyan mint a vagasi jel.) Nem tudom, hogyan kerult oda, es sajna arra se jottem ra, hogy mivel tudom kikapcsolni. Alapbeallitas, fuggetlen a megnyitott doksitol, mindegyiknel kiteszi. Nyomtatasban nem latszik. Ja, es a Mindent megmutat ki-be kapcsolasaval se tunik el...

Valaki talalkozott mar vele? Hol kapcsolhatom ki?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#666) koob


koob
senior tag

a pont, bekezdés után ne legyen nagy betűvé konvertálás,
hol lehet ezt pontosan kikapcsolni?

(#667) koob


koob
senior tag

up

(#668) Brutforsz válasza koob (#667) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

up :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#669) lesaux válasza koob (#666) üzenetére


lesaux
veterán

Eszközök / Automatikus javítási beállítások / Mondat első betűje

Szerk.: hehe, Brutforsz megoldása ott van a hozzászólásban, láttam is, csak azt nem, hogy az egy link. :D

(#670) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
office 2003 pro-t használok, de nem találom seholsem a word-ben a képletszerkesztőt. megmondanátok hol találom? :B
köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#671) Brutforsz válasza bandus (#670) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Itt.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#672) bandus válasza Brutforsz (#671) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm, végre összejött :R már szenvedtem vele pár napja :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#673) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, lenne egy gondom.
Beszkenneltem egy dokumentumot, de többszöri próbálkozásra sem lett tökéletes.
Hogyan tudom kideríteni, hogy a beszkennelt doksi milyen betűtípusban írodott?
Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#674) szöSsZI válasza Uzmany (#673) üzenetére


szöSsZI
tag

Hello.
Első gondolatra, én a Recognita nevű programot ajánlanám. Lehetővé teszi a beszkennelt anyagok szerkeszthető szöveggé alakítását...így a betűtípus is meghatározható.(Régen használtam már :) ) Rem.segítettem.

(#675) Uzmany válasza szöSsZI (#674) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm szépen.

® visions created with passion

(#676) netboy


netboy
senior tag

Sziasztok,,,
Valaki megmondaná nekem hogy lehet a szövegdobozban körbefuttatni a szöveget egy belehelyezett képen?
(az erre alkalmas opció inaktív )

(#677) netboy válasza netboy (#676) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#678) t-shirt


t-shirt
veterán

Hogyan lehet titkosítani a word dokumentumot, úgy én könnyen tudjam használni, de más ne tudja olvasni?

(#679) t-shirt


t-shirt
veterán

Sehol egy vőrd szakértő? :)

(#680) Tosee válasza t-shirt (#679) üzenetére


Tosee
őstag

mentésnél lehet beállítani jelszavat

megnyitásra: kéri minden indításnál
módosításra: csak akkor kéri ha módosítani akarod a dokumentumot, de ettől még olvasásra meg lehet nyitni

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#681) Tosee válasza t-shirt (#678) üzenetére


Tosee
őstag

Ha már mentve van akkor, fájl-mentés másként-eszközök/bal alsó sarka az ablaknak/-általános beállítások.

Office 2007-nél, 2003-nál is vhogy így van nem tudom melyiket használod...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#682) netboy válasza netboy (#676) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#683) t-shirt válasza Tosee (#681) üzenetére


t-shirt
veterán

köszönöm

(#684) netboy válasza netboy (#676) üzenetére


netboy
senior tag

nem hiszem el, hogy senki nem tud ebben segíteni...

(#685) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

Egy profi segítségét szeretném kérni:

Képleteket szeretnék beírni wordbe. Ezek közgazdasági jellegű képletek és ábrák.

Valami ilyesmire gondolok:
[link]

Please help me

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#686) Tosee válasza Carpio (#685) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Office 2007-nél alapból bent van a Word-ben... Beszúrás, Egyenlet.

Office 2003-nál ha jól emlékszem nem telepűl fel azonnal, hanem a word súgójába írd be, hogy egyenletszerkeztő vagy vmi ilyesmit és leírja, hogy hogyan kell telepíteni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#687) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Office XP word-el dokumentumban táblázatot készítek. A táblázat középvonalában vannak ilyen elválasztó vonalak: [link].

Ilyeneket hogy kell betenni a cellákba?

Köszi!

(#688) Zsotie


Zsotie
tag

A megnyitni kivánt féjl a Microsoft Office régebbi verziójával készült. Az ilyen típusú fájlok megnyitását a jelen verzióban a rendszerleíró adatbázis egyik házirend-beállítása tiltja.

Ez a hiba akkor lép fel, ha egy Microsoft Office-dokumentum megnyitására tesz kísérletet, de az adott fájltípust a rendszerleíró adatbázis egyik házirend-beállítása letiltotta. A Microsoft vagy a rendszergazda a számítógép biztonságossá tétele érdekében definiált egy olyan beállítást a rendszerleíró adatbázisban, amely tiltja az ilyen típusú fájlok megnyitását.

Az ilyen típusú dokumentumok megnyitásához tiltsa le a rendszerleíró adatbázis szóban forgó házirend-beállítását. További információkat a Microsoft Tudásbázis 922850. számú cikkében találhat.

Na szóval egy 2003-as .doc fájl akarok megnyitni 2007-ben és ezt írja ki. Ami a tudásbázisban van, azt megcsináltam, de persze nem müködik.
Valami ötlet?

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#689) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni egy feladat megoldásában. (nem az én feladatom, és csak részben én csináltam, csak engem kértek meg, hogy segítsek, de szégyenszemre a wordhoz nem igazán értek :B )
Adott egy előre elkészített szöveg le print screenelve amit teljesen pontosan reprodukálni kéne.
Az eredeti szöveg, ami csak print screenként lett eleve elküldve a delikvenseknek, hogy reprodukálják:
[link]

Ez csak erős hiányosságokkal ment, a főbb eltéréseket beszámoztam (az olyasmitől tekintsünk el mint a betűtípus/betűméret, nem lényeg, meg azzal utólag lehet még játszani könnyen)
Szóval ami eddig készült: [link]

Az első pont ugye értelemszerű, hogy kell olyan rövid kettős vonalat húzni, Rajz eszköztár és had szóljon, vagy valami módja van?
Kettes pont: Az eredetin a kis négyszögek nem jelentek meg a "mindent mutat" hatására sem, annál totál nem tudom mi van :F
Hármas pont: Itt ugye az van, hogy a római számok az eredetiben az utolsó I-hoz vannak rendezve, a reprodukció-kezdeménynél meg az elsőhöz, de fogalmam nincs, hogy hogy kéne az ztolsóhoz rendezni.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném :R
(Ha van még benne eltérés amit nem vettem észre így negyed kettőkor, arra is felhívhatjátok a figyelmem :) )

(#690) Szten Márs válasza Szten Márs (#689) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:U

(#691) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hogyan tilthatom le azt, hogy a word frissítse nyomtatás előt a tárgyjegszéket. A helyzet az, hogy átirogattam, és sok helyen a Hiba' Könyvjelző nem létezik van.

(#692) RAM


RAM
őstag

Hi!

a helyesírásellenőrzőhöz (magyar) mit kell bekapcsolni, mert piros zöld aláhúzások vannak, viszont még mindig nem talál meg ilyen hibát hogy: "ttartjuk"

Csak tisztán

(#693) expander


expander
senior tag

sziasztok, ha wordbe nem mentettem el egy dokumentomot, tehat kileptem belöle es arra kattintottam h nem mentem akkor lehetseges h visszahozzam valahogy megis a dolgokat amiket a legutobbi mentes ota irtam bele ?

(#694) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Sok oldalas dokumentum, mely táblázatokat és szövegeket is tartalmaz, hogyan lehet űrlappá konvertálni vagy alakítani relatíve egyszerű módon? Nagy mennyiségű anyag, tehát a gépeljük újra egyesével az jelen esetben nem elfogadható. Egyáltalán létezik ilyenfajta paraméterezhető konverzió Wordben? Vagy esetleg exportálni kéne hozzá másik Office progiba?
Sürgős lenne, köszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#695) gaben


gaben
aktív tag

Üdv!
A wodben hogy tudok duplanyilat tenni?

(#696) rdi válasza gaben (#695) üzenetére


rdi
veterán

alakzat formázása?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#697) rdi válasza BlacKSouL (#694) üzenetére


rdi
veterán

szövegmezőket használhatsz az adatbevítelre.
Az eszközöket az ürlap eszköztárban találhatod

valamint ga xml formátumban elmented, akkor utána megnyithatod az infopathban

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#698) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Hellosztok!

Van 2 szakaszom, az első 4 oldalas, a második kb 40. Az már megvan, hogy az oldalszámozást a 2. szakaszban is egytől kezdje, viszont szeretném eltüntetni az első szakasz oldalszámozását természetesen úgy, hogy a másodiké megmaradjon.
Ha valaki tud segíteni azt előre is megköszönöm!

(#699) JustMusicFm válasza JustMusicFm (#698) üzenetére


JustMusicFm
csendes tag

A problémám megoldódott, legközelebb először visszaolvasok, aztán kérdezek...sorry :B

(#700) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Office 2000-ben hogy lehet azt kivitelezni, hogy több doksi megnyitása után (mondjuk 10 db) ki lehessen egyszerre nyomtani az egészet (vagyis nem egyenként megnyit, nyomtatás, majd bezár és elölről kezdve az egész)?
Súgóban van megadva instrukció, de az nem müxik...

Köcc,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.