Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Pret_1


Pret_1
csendes tag

Sziasztok!

Hátha valaki találkozott már a problémával:

Nem csak a word, más is mintha egyfajta vonalkódot nyomtatna az oldalak szélére. Valamilyen install tehette ezt.

Azt már próbáltam, hogy minden nyomtatót törlöl majd ujra install :( nem segített.

Valakinek tipp ??

Köszi!

(#702) Szaszati válasza Pret_1 (#701) üzenetére


Szaszati
tag

Próbáltál olyasmit, hogy újabb vagy akár régebbi drivert teszel fel? Az is lehet gond néha.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#703) Szaszati válasza mAtech (#700) üzenetére


Szaszati
tag

Ha nem muszáj nyitva legyenek a fájlok akkor egy fájlmenedzserből egyszerűen drag'n'drop-al ráhúzhatod a nyomtató ikonjára.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#704) Pret_1


Pret_1
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget de nem igazán értem mit is akarsz mondani (Szaszati
) ez nem függ a nyomtató drivertől mert sokhelyen dolgozom egyszerre van telepítve vagy 15 helyi és 5 hálüzati mindenhól ugyanezt a hibát produkálja.

Már leszettem az összeset és vissza is tettem de nem segít.

A drag'n'drop-al való áthúzás mit sem számít hiszen ugyanazt a műveletet hajtja végre így is úgy is.

Egyszerüen csak az ujrainstallt szeretném megúszni mert nincs egy hónapos a telepítés és elveszi két napomat.

De nem tudom mivel kerülhetett fel ez a funkció.

Köszi.

Azért ha valaki tud segítsen.

(#705) Szaszati válasza Pret_1 (#704) üzenetére


Szaszati
tag

Oké, nem teljesen értettem a szitut :D Nincs telepítve valami szoftver/egyéb eszköz ami beleszólhat a nyomtatásba? Ilyesmi is lehet ludas. Gondolom csak egy gépről jelentkezik a probléma, ha a hálózati nyomtatókra más gépről nyomtatsz akkor nem.

A drag'n'drop-os tanács nem neked szólt, hanem mAtech-nek.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#706) bevi


bevi
csendes tag

Sziasztok! Én most lépet be a fórumra. Nagyon jó és köszi az eddigi segítséget! :C Még egy kérdésem lenne: nagyon bonyolult egy tök üres PC-re telepíteni op.rendszert particionálva? Köszi

(#707) róland válasza bevi (#706) üzenetére


róland
veterán

Nem. Nem sokkal bonyolultabb, mint egy particionálatlan merevlemezre telepíteni. (XP-nek én otthon 20 GB-ra állítottam a C meghajtót, s a maradék a D meghajtó az adatoknak. 3 éve működik így a gépem, s közben volt pár reinstall, de ugye a "kényes" adatok a különálló D meghajtón vannak, amit a későbbiekben nem érint a Windows újratelepítése.)

Bár teljesen kezdőként nem vágnék bele a particionálásba

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#708) PazsitZ válasza bevi (#706) üzenetére


PazsitZ
addikt

nagyon bonyolult?
Ez relatív kérdés. Plusz annak is függvénye, hogy milyen oprendszerre gondolsz.
Nekem pl. nem nehéz.
Egy win XP installálás mondjuk csak kattingatásból áll. következő...következő...
Particionálás sem egy ördöngős dolog szvsz, max egyeseket talán elriaszthat a karakteres felület...
Ilyesmi kérdések elférnek ebbe a topicban: [link] vagy [link] ;)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#709) DelArco


DelArco
aktív tag

Üdv!

Lenne egy nagyon sörgős megoldásra váró problémám.
Adot egy word dokumentum 44 oldalas. Az első 8 oldalon semmi probléma nincs tökéletes de a 8 oldaltól vki minden sor felénél ütött egy entert igy most úgy néz ki mintha a sorok csak félig lennének teleírva. Nos hogyan tudnám eltüntetni azokat az enterekt onnan. Vhogy úgy tördelni el a szöveget hogy a sorok végéig kitartson mindig a szöveg? Mert sajnos nincs időm mind a 44 olalt átnézni és mindig visszatörölni az elöző sort aztán szóközt nyomni.
Lehetséges ezt vhogy megoldani? Előre is köszi a válaszokat! :R

Youth hides the key to salvation

(#710) student


student
őstag

hogyan lehet legegyszerübben word doc fájlbol pdf fájlt csinálni?

(#711) Szaszati válasza student (#710) üzenetére


Szaszati
tag

Ingyenes megoldásként használható például a CutePDF, amit innen letölthetsz. Szükség van még hozzá a szintén ingyenes GhostScriptre, amit innen kapsz meg.

Pénzért meg persze ott van az Adobe Acrobat csomag.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#712) lúzer válasza student (#710) üzenetére


lúzer
veterán

pdfcreator - keress rá gugliban
beépül mint egy valódi nyomtató csak pdf-be nyom, a megadott mappába
magyar nyelvű
PDFCreator-0_9_3_GPLGhostscript.exe

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#713) student


student
őstag

kösz

aztán eszembe jutott még valami amihez telepíteni se kell.
van gmail fiokom. uploadoltam a fájlt a google docs-ba és simán exportáltam utána pdf-ben.

(#714) róland válasza student (#710) üzenetére


róland
veterán

OpenOffice.org Write-tal. Az alapból tartalmazza a .PDF-be "nyomtatás"-t.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#715) student válasza róland (#714) üzenetére


student
őstag

csak ezét nem töltöm le. inkább office 2003 wordbe kéne egy plugin hogy kimentse pdf-ben.

(#716) róland válasza student (#715) üzenetére


róland
veterán

Ne ezért töltsd le. Hétköznapi használatra bőven sok a tudása az OOo-nak is. Ráadásul nyílt forráskódu és ingyenes szoftver. Profi (kiadványszerkesztő) munkára pedig az MS Word se alkalmas.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#717) lúzer válasza Gabás (#609) üzenetére


lúzer
veterán

ááááááááááá
most olvastam, de fájt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#718) lúzer válasza student (#715) üzenetére


lúzer
veterán

PDFCreator
vedd úgy hogy plugin, király progi
csak nem vistára

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#719) whelp


whelp
csendes tag

Kéne egy kis segítség.

Wordos dokumentumban valahogy megjelent egy vízszintes vonal az oldalak tetején, a header fölött, és nem tudom, hogyan kéne/lehetne eltüntetni. Kijelölni nem engedi, normál nézetben nem látható, de a nyomtatási nézetben, illetve a generált PDFben konstansan ott van...

(#720) mikoljan válasza whelp (#719) üzenetére


mikoljan
tag

Egy adott dokumentumban, vagy globálisan mindegyikben?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#721) Szaszati válasza whelp (#719) üzenetére


Szaszati
tag

Ha csak egy konkrét dokumentumnál jelentkezik a hiba, akkor postázd emilben s rápillantok. Ha meg mindenikben akkor esetleg egy screenshot segítene.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#722) Digital


Digital
addikt

Hali!
Egy kis segítség kellene: [link]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#723) lúzer válasza whelp (#719) üzenetére


lúzer
veterán

banális, de nem az élőfejben van ugye?
(esetleg halványan látszik)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#724) lúzer válasza Digital (#722) üzenetére


lúzer
veterán

kicsit nehéz így, kezdésnek talán ezt ajánlom, lehet másképp is, de most így:

-tab- =tabulátor billentyű
-tab- hónap -tab- fok1 -tab- fok2 -tab- fok3

ha megvannak a sorok, akkor kijelölöd őket
formátum tabulátorok
pozició: 8 cm, igazítás jobbra, felvétel
pozició: 10 cm, igazítás középre, felvétel
pozició: 13 cm, igazítás középre, felvétel
pozició: 16 cm, igazítás középre, felvétel
és OK.

próbálkozz, kapcsold be a nem nyomtatandó karaktereket, ha törli az első tabot, üsd be újra
---------------
másik is hasonló, csak kisebb értékkel kezd, első meg igazítás balra, következő nagyobb hézaggal követi

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#725) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Animált gif-et be lehet rakni word dokumentumba úgy, hogy az animáció ne tűnjön el?

<< Heimdal >>

(#726) róland válasza Digital (#722) üzenetére


róland
veterán

Formátum/Tabulátorok... menüpontban felveheted egyből az összes tabulátor pozíciót és igazítást. Ha még nem gépeltél semmit a dokumentumban, akkor ezek az egész dokumentumra érvényesek lesznek.

Én amúgy legépelném sima tabulátorokkal a szöveget, majd utána állítanám be a pontos tabulátor pozíciókat és szövegigazítást.

(Amúgy 1/2 év után emiatt nyitottam meg az MS Word-öt, hogy megnézzem ott hogyan működik. OOo Write-ban a "Bekezdés" formázásánál van egy "Tabulátorok" fül, aminél ugyanezek a lehetőségek.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#727) lúzer válasza Retekegér (#725) üzenetére


lúzer
veterán

nyomtatásba semmiképp :)) ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#728) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Heló!
Táblázaton belül, hogy lehet tabulátorral szöveget igazítani?
beteszem felül a tabulátort majd a szöveg elé teszem a kurzort és ha nyomok egy tab-ot akkor oszlopot vált..

Egy másik kérdés.. kördokumentuom készítettem, de véletlen arra mentem rá h mindet tudjam külön szerkeszteni, ezt hogyan lehet visszatenni, hogy az összeset egyszerre tudjam formázni?

(#729) lúzer válasza MIFtIli (#728) üzenetére


lúzer
veterán

tab helyett balra, jobbra stb igazítás

törzsdokumentumba menj vissza, ahol a mezőnevek is vannak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#730) Retekegér válasza lúzer (#727) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

:D

Lehet, hogy nem lehet? Pedig jó lenne szemléltetni valamit a bedandómban...

<< Heimdal >>

(#731) lúzer válasza Retekegér (#730) üzenetére


lúzer
veterán

még nem próbáltam de ha html-ként mented, és külön gifre hivatkozik, ahogy illik akkor animált kell hogy legyen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#732) róland válasza MIFtIli (#728) üzenetére


róland
veterán

CTRL+Tab

OpenOffice.org-ban is ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#733) Retekegér válasza lúzer (#731) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mit kellene html-ként menteni? A word doksit?

<< Heimdal >>

(#734) camino


camino
tag

Valaki segítsen! Ismerősöm elmentett egy word dokumentumot, majd pendrive-ra akarta menteni. Ám a pendrive-on lévő korábban elmentett fájllal felülírta azt. Vissza lehet még nyerni? Vagy csak egy részét pl az automatikus mentésből???

(#735) lúzer válasza Retekegér (#733) üzenetére


lúzer
veterán

aha
azt nem tudom, animált marad-e a gif, de ha nem trükköz a html kóddal, akkor igen.
ha nem, akkor megnézni és javítani

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#736) lúzer válasza camino (#734) üzenetére


lúzer
veterán

inkább valami adatvisszaállító progit futtasson, ha jól értem itt már nincs automentés, a probléma független a wordtől, ha JÓL értelmezem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#737) camino válasza lúzer (#736) üzenetére


camino
tag

igen, tanácsoltam neki egy progit, ami a törölt fájlokat állítja helyre, de azzal nem sikerült. ezért gondoltam, hogy esetleg valami temp könyvtárban meg lehetne-e találni?

(#738) lúzer válasza camino (#737) üzenetére


lúzer
veterán

ha jól tudom, az automentés nincs meg, ha szabályosan lépett ki a wordből.
esetleg wbk kiterjesztésű fájlt nézni, de az feltűnt volna gondolom, a doc mellett

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#739) camino válasza lúzer (#738) üzenetére


camino
tag

:( mindegy... legalább tanult az esetből. A ciki az, hogy egész nap ezen dolgozott :D azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#740) róland válasza camino (#734) üzenetére


róland
veterán

Mostanában nem használom a Microsoft Word-öt, de a Word95-ig biztosan készített másolatot a dokumentum előző verziójáról. Azaz egy .doc kiterjesztés mellett mindig volt egy .bak kiterjesztésű fájl is, benne a dokumentum előző mentésével. Ha 10 percenkénti biztonsági mentés volt beállítva, akkor az utolsó ilyen biztonsági mentés és a tényleges mentés volt a két fájl.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#741) róland válasza róland (#740) üzenetére


róland
veterán

Átnéztem, s csak akkor van biztonsági másolat készítés, ha azt a beállításoknál külön engedélyezte valaki.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#742) Retekegér válasza lúzer (#735) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez rendben is lenne, de nem html oldalt akarok beadandóként elküldeni, hanem Word-ben megszerkesztett dogát.
Ezek szerint passz... Pedig jól mutatott volna.

<< Heimdal >>

(#743) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Valaki meg tudja mondeni nekem hoyg a Word miért nem akarja elmentenia file-t? Azt írja ki hoyg a lemez megtelt vagy túl sok a megnyitott file.
Volt már iylen gondom de akor a automatikus mentés kikapcsolása megoldotta, de most nem.
Valaki tudna segíteni?

http://djadji.fw.hu

(#744) lúzer válasza djadji (#743) üzenetére


lúzer
veterán

nincs tele valamelyik partíció?
vagy a telepített wordé, vagy a temp, vagy a docé

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#745) djadji válasza lúzer (#744) üzenetére


djadji
senior tag

ÁÁÁ.. vagy 20-30 gb minden az összes partíción...
Ezért is nem értem...

http://djadji.fw.hu

(#746) Bandit21


Bandit21
addikt

Az excel topikból ide küldtek, hátha... TEHÁT:

Üdv, látom sok probléma megoldótott már itt, hátha az enyémre is van gyógyír.
Van egy elég nagy excel táblám, benne ügyfelek neve, város, utca, irszám külön oszlopokban. Emellett az ügyfeleknek tulajdoni hányada bizonyos ingatlanokon, illetve még két adat. (kisajátítással foglalkozom a közszférában) Ez a két adat a területkimutatásbeli sorszám és az ingatlan helyrajzi száma.
Mivel egyes ingatlanoknak több tulajdonosa is lehet ezért felmerült 1 probléma.
Eredetileg szakértői kirendelést végzünk, aminek a lényege, h meg van írva a határozat, word-ben, körlevél formátumban, és ebbe vannak behelyettesítve a megfelelő helyekre a megfelelő adatok.
(pl a területkimutatásban 3-as sorszámmal szereplő Kiss Ábel 7600 Bp Vár tér 1. alatti lakos mint tulajdonosnak a 12345/12-es helyrajzi számú ingatlan 1/2 tulajdoni hányadában lévő területet érintő 4000 nm-nyi terület kisajátítása)
Ez odáig rendben volna, h minden tulajdonosnak külön körlevél rekord készül. Nekünk azonban ha 1 ingatlannak több tulaja van, akkor 1 levélben kell értesíteni Őket.
Így egy körlevél rekodba kellene egyszerre több név cím irszám tul hányad ésatöbbi.
Elég nehéz körülírni de a lényeg, h egy adatsor (oszlop) mégpedig a helyrajzi szám szerint kellene válogatni az embereket. Egy rekodba kellene tenni a közös helyrajzi számú ingatlanok tulajdonosait, ezek jelentenék a külön rekordokat, de ezeken belül kellene egyszerre egymás mellett több "név" "cím" "irszám" "város" "tul hányad" ráadásul nem ömlesztve, tehát nem a nevek sorba majd a címek sorba és a többi, hanem egymás mellett a személyek adatai.
Megoldható-e ez valamilyen formában, vagy meg kell írnunk 700 külön levelet?
kb 280 ingatlan kb 700 tulaját érinti az ügy így egy hetes munka lenne egyesével megírni, és idegesítene a végén ha kiderülne, h volt "okos" megoldás!
Előre is köszi és várom a válasz/ötleteket!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#747) djadji válasza Bandit21 (#746) üzenetére


djadji
senior tag

Adatbázis... és azt használni wordben.. csatolt táblákkal meg lehet valósítani amit akarsz.. (bár régen volt mikro ilyesmit csináltam..)
pl jól műxik együtt az Access és a Word..

http://djadji.fw.hu

(#748) Bandit21


Bandit21
addikt

Hmm, érdekes. Ki fogjuk próbálni!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#749) Tomics


Tomics
addikt

Üdv!

Egy doksit csinálok épp, de amikor bele akarok szerkeszteni úgymond felülírja, ráírja az utána lévő szövegre a szöveget! Régen tudtam hogy kell kikapcsolni, de már nem emlékszem! Sürgős, help!

PH! addikt since 2004

(#750) Gabás válasza Tomics (#749) üzenetére


Gabás
addikt

nyomd meg az Insert gombot:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.