Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) szöSsZI válasza sekli (#550) üzenetére


szöSsZI
tag

Mi a borzasztó? :DDD
A nyelv v. a megoldás? :D

Ha gondolod, a kulcsszavakat lefordíthatom ;]

Próbáltad a Word2007-est? Na, az borzasztó!Ott lehet elveszni igazán... :))

[Szerkesztve]

(#552) sekli válasza szöSsZI (#551) üzenetére


sekli
addikt

hát a megoldást én nem látom benne...:B

legalább most már tudom, hogy a Naslov horvátul címsor...:DDD

mod: próbáltam a 2007-et, szokni kell, de szerintem nem rossz..., a kérdés mondjuk most a 2003-ról szól...

[Szerkesztve]

(#553) szöSsZI válasza sekli (#552) üzenetére


szöSsZI
tag

És azt próbáltad, h : kijelölöd a felsorolást v. amit akarsz javítani, és a New Style-ra kattintasz, és ott beállított a bekezdést és a felsorolást mondját újból...

Másként ahogy próbáltam, az volt a gond ahogy mondtad, a bekezdés inaktív...
nem lehet javítani :)

És a ''drága'' Help nem mond semmit? :DDD

[Szerkesztve]

(#554) sekli válasza szöSsZI (#553) üzenetére


sekli
addikt

egen, így jó lett köszi... tehát formázom felsorolásnak -> új stílus -> stílus alapja felsorolás -> bekezdés és így jó... köszönöm....:R

(#555) szöSsZI válasza sekli (#554) üzenetére


szöSsZI
tag

Végre, jó lett! Nagyon örülök :DD

(#556) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Hogyan tunám használni a kínai, koreai és egyéb betűket wordben??

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#557) szöSsZI válasza Tosee (#556) üzenetére


szöSsZI
tag

Hello.

Először is, az a kérdés, h a Win.re fel van e installálva ez a nyelvcsoport. Ha nincs, gondolom nincs... akkor ezt a köv. képpen teheted meg:
Control Panel -> Regional and Language Options -> Language lapfül és a Install files for East Asian languages -kis négyzetet bepipálni, és majd kéri a Win.CDt ...

A wordben meg, gondolom majd a nyelvek között ki lehet választani. Nem próbáltam.
Esetleg rákeresel a helpben... ;]

[Szerkesztve]

(#558) Tosee válasza szöSsZI (#557) üzenetére


Tosee
őstag

telepítettem de így sem jelennek meg. :W

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#559) szöSsZI válasza Tosee (#558) üzenetére


szöSsZI
tag

Nem felejtetted el a billentyűzet nyelvek közé tenni?
Nekem a kínai betűk működnek...

[Szerkesztve]

(#560) Tosee válasza szöSsZI (#559) üzenetére


Tosee
őstag

a word-ben beraktam a használandó nyelvek közé, amit leszedtem betűtípust beraktam a vezérlőpult, betűtípusok mappába, telepítette. majd vissza word-be és megkerestem a betűtípusok között, de csak normál betűkkel tudom használni...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#561) Tosee válasza szöSsZI (#559) üzenetére


Tosee
őstag

a word-ben van még arab betűtípus is de annál is normál betűkkel ír... :W

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#562) szöSsZI válasza Tosee (#561) üzenetére


szöSsZI
tag

Nem arra gondoltam, h a wordben válaszd ki előbb, hanem lent a talcán a billentyűzet nyelvek között ott van e amivel írni szeretnél...(jól meg mondtam :B )

(#563) Tosee válasza szöSsZI (#562) üzenetére


Tosee
őstag

köszi így már működik... :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#564) szöSsZI válasza Tosee (#563) üzenetére


szöSsZI
tag

Szívesen. :)

sekli
Mizu a ComplexBarral? Sikerült lelőni?

(#565) Dictator^


Dictator^
veterán

mod: megtaláltam amit akartam.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#566) sekli válasza szöSsZI (#564) üzenetére


sekli
addikt

köszönöm kérdésed, a problem még fennáll...:U

(#567) szöSsZI válasza sekli (#566) üzenetére


szöSsZI
tag

Lehet, a megoldást a DVDjogtárban kellene keresni, bár nem ismerem a progit.
Amikor telepítetted, nem bírtad kíválasztani milyen ''alkatrészeket'' akarsz felrakni :DDD , egyben felpakolta az egészet?

(#568) sekli válasza szöSsZI (#567) üzenetére


sekli
addikt

nem én voltam...:B

(#569) szöSsZI válasza sekli (#568) üzenetére


szöSsZI
tag

Aham... :)
Nincs több ötletem... :DDD

(#570) Elrond


Elrond
senior tag

Tud valaki megoldást arra hogy emailben kaptam 1 word.doc fájlt de nem engedi megnyitni azt és az Írja a a súgó hogy sérült a fájl hogy lehet ezt helyreálltani?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#571) Oliii


Oliii
tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni.
Szakdolgozat leadása előtt vagyok 5 nappal, és be kell köttetnem. De ehhez be kell húznom a bal margót a wordben 3 cm re. Alapból a word 2,5 et állít be, tehát én erre ráraktam még 0,5 öt. Jobb oldalon marad a 2,5.

Namost ha kinyomtatom a margókat felcseréli, és a jobb oldalon lesz a behúzott 3 cm és a bal oldalon a 2,5.
Mi az oka ennek?
Köszi
Üdv Oliii

Üdv, Oli

(#572) alitak


alitak
senior tag

Megoldható az, hogy egy word dokumentum csak jelszóval legyen megnyitható/olvasható?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#573) alitak válasza alitak (#572) üzenetére


alitak
senior tag

UP!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#574) Oliverda


Oliverda
félisten

Láma on

Hogy lehet egy bizonyos oldalt duplikálni/tükrözni? Úgy hogy az utána következő oldalon pontosan ugyanaz legyen. CTRL+C, CTRL+V kizárva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#575) peterzonex


peterzonex
tag

Helló.
Újra lett rakva a gép(persze előtte elmentettem a dolgok pl. dokumentumok). A gépet sikerült újraraknom vissza is helyeztem az elmentett filékat de a Word-ös dokokat ha megnyitom akkor fájlátalakítást ír ki. Hiába választom ki bármelyiket akkor se tom elolvasni a szöveget. Mivel lehetne olvashatóvá tenni?

(#576) Apollo17hu válasza Oliverda (#574) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Fájl / Beszúrás / Fájl...
Beszúrod a dokumentumot, majd törlöd belőle, ami nem kell. Többször egymás után.

(#577) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Megoldható, hogy egy Word doksiban ne az első oldaltól induljon az oldalszámozás?
Nekem történetesen a hatodiktól kellene hogy induljon.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#578) PazsitZ válasza Pinya007 (#577) üzenetére


PazsitZ
addikt

Gondolom az élőfej- élőláb-ban akarod az oldalszámozást
Tehát Nézet/élőfej és élőláb, előjön az eszköztár hozzá azon az oldalszám formázása és ott a számozás módja-nálbeállíthatod a kezdőszámot.

- http://pazsitz.hu -

(#579) Pinya007 válasza PazsitZ (#578) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi a tippet, igen élőláb-ban kell számozni oldalakat, de nem oldotta meg problémát.
Kezdő oldalszámot be tudom állítani, de azt is az első oldaltól, vagy max a másodiktól kezdi(ha ''Oldalszám az első oldalon is'' elől kiveszem pipát) .
Nekem arra lenne szükségem, hogy a most 6. oldaltól kezdődjön 1-el a számozás. Vagy inkább tegyem az első pár oldalt külön doksiba?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#580) PazsitZ válasza Pinya007 (#579) üzenetére


PazsitZ
addikt

Van az élőfej élőláb eszközmenüben egy oldalbeállítás opció.
A kurzort arra az oldalra rakod ahol kezdeni akarod a számozást és ott átállítod a hatókört aktuális pontra.

- http://pazsitz.hu -

(#581) Pinya007 válasza PazsitZ (#580) üzenetére


Pinya007
tag

Így meg azt csinálja, hogy 6. oldal előtt lévő 5 oldalt is megszámozza 1-5-ig.
Nagyon láma vagyok ehhez! :B

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#582) PazsitZ válasza Pinya007 (#581) üzenetére


PazsitZ
addikt

Érdekes :F . Akkor lehet egyszerűbb ha külön szeded...

- http://pazsitz.hu -

(#583) Pinya007 válasza PazsitZ (#582) üzenetére


Pinya007
tag

Nem látok jelenleg én sem más megoldást! :) Elkülönítem a két részt..

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#584) rdi válasza Pinya007 (#579) üzenetére


rdi
veterán

A megoldás a szakasztörés. Ajánlom figyelmedbe :)

Fej! Tor! Potroh!

(#585) róland válasza rdi (#584) üzenetére


róland
veterán

Igen, ez az egyetlen jó megoldáas az oldalszámozás kihagyására.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#586) Pinya007 válasza róland (#585) üzenetére


Pinya007
tag

Bszúrtam szakasztörést (''Új oldal'' és ''Folyamatos''-sal is próbálkoztam ) az 5. oldalra de ha a 6-on beállítottam oldalszámozást, az 1-ről indult szépen mint eddig is, de az első 5 oldal is meg volt számozva megint 1-5-ig :W

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#587) rdi válasza Pinya007 (#586) üzenetére


rdi
veterán

idézet a súgóból:

''Helyezzünk el szakasztörést
(szakasztörés: Szakasztörést oda szúrunk be, ahol új szakaszt szeretnénk kezdeni. A szakasztörés tárolja az előző szakasz formázási tulajdonságait (például margóbeállítások, oldaltájolás, élőfejek, élőlábak és oldalszámozás).)
arra a helyre, ahonnan az oldalszámozást kezdeni szeretnénk.
Hogyan?

Kattintsunk arra a pontra, ahová szakasztörést szeretnénk beszúrni.
Kattintsunk a Beszúrás menü Töréspont parancsára.
A Szakasztörés csoportban kattintsunk arra a beállításra, amely az új szakasz
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
kezdetét a kívánt helyre szúrja be.
Megjegyzés: Ha korábban már beszúrtunk egy oldaltörést

(oldaltörés: Az a hely, ahol az egyik oldal véget ér, és egy másik kezdődik. A Microsoft Word automatikus oldaltörést illeszt be a megfelelő helyen, de kézi oldaltörést is beszúrhatunk a dokumentumba.)
abból a célból, hogy az új fejezet új oldalon kezdődjön, távolítsuk el azt, és cseréjük fel egy szakasztöréssel, amellyel új oldalt kezdhetünk..

A következő lehetőségek közül választhatunk:
Az oldalszámozás indítása tetszőleges helyen

Lehetőségünk van például arra, hogy az oldalszámokat elhagyjuk a dokumentum címlapján vagy bevezetésében, és az oldalak számozását a dokumentum későbbi pontjától kezdjük.

Kattintsunk abba a szakaszba
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
, ahol az oldalszámozást kezdeni szeretnénk.
Kattintsunk a Nézet menü Élőfej és élőláb parancsára.
Ha az oldal alján szeretnénk elhelyezni az oldalszámokat, kattintsunk az Élőfej és élőláb eszköztár
(eszköztár: Parancsok végrehajtását szolgáló gombokat és egyéb elemeket tartalmazó vezérlőelemsáv. Az eszköztárak megjelenítéséhez válasszuk az <b>Eszközök</b> menü <b>Testreszabás</b> parancsát, majd az <b>Eszköztárak</b> lapot.)
Váltás az élőfej és az élőláb között gombjára.
Ha a dokumentum egy korábbi szakaszához már definiáltunk élőfejet vagy élőlábat, akkor a korábbi és a jelenlegi szakasz élőfeje és élőlába közötti kapcsolat megszüntetéséhez kattintsunk az Élőfej és élőláb eszköztár Csatolás előzőhöz gombjára.
Ha az élőfejben vagy az élőlábban nem kívánt szöveg van, az oldalszámok beszúrása előtt töröljük.
Kattintsunk a Beszúrás menü Oldalszámok parancsára.
Kattintsunk a Formátum gombra.
A Kezdő sorszám mezőbe írjuk az 1 értéket.
Tetszőleges számmal kezdődő oldalszámozás

Megszakítás nélkül számozhatunk meg több dokumentumot oly módon, hogy például az első dokumentum oldalait 1-től 20-ig, a másodikét pedig 21-től 40-ig számozzuk.

Kattintsunk abba a szakaszba
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
, amelyben a kezdő oldalszámot módosítani szeretnénk.
Kattintsunk a Beszúrás menü Oldalszámok parancsára.
Kattintsunk a Formátum gombra.
A Kezdő sorszám mezőbe írjuk be a kívánt oldalszámot.
Minden fejezetben vagy szakaszban 1-től kezdődő oldalszámozás

Lehetőségünk van arra, hogy például az első fejezetet tartalmazó oldalak számozása 1-5-ig, a második fejezetet tartalmazó oldalaké pedig 1-8-ig történjen, illetve például arra, hogy a tartalomjegyzéket tartalmazó oldalak számozása i-iv-ig, a dokumentum többi oldalának számozása pedig 1-25-ig történjen.

Kattintsunk abba a szakaszba
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
, vagy több szakasz esetén jelöljük ki azokat a szakaszokat, amelyekben újra szeretnénk kezdeni az oldalszámozást.
Kattintsunk a Beszúrás menü Oldalszámok parancsára.
Kattintsunk a Formátum gombra.
A Kezdő sorszám mezőbe írjunk 1-et.
''

Fej! Tor! Potroh!

(#588) Travelos


Travelos
őstag

az új office2007-ben a betűk nekem homályosak, pont úgy, mint az IE7-ben volt!

ott a ClearType kikapcsolásával ez megoldódott, de itt ilyen nincs, mit tegyek?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#589) X@b3e


X@b3e
addikt

Word 2007-ben ha ''f''betű után rövid ''i''-t írok, automatikusan átjavítja hosszú ''í''-re :((( :(((
Mit kell mahinálni, hogy ne csinálja?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#590) Pinya007 válasza rdi (#587) üzenetére


Pinya007
tag

Kicsit hanyagoltam formázást, inkább szöveget írogattam.
Agyhugykövet kapok ettől az oldalszámozástól! :)
5. oldalon van a tartalomjegyzék, mindenhonnan eltávolítottam oldaltöréseket, szakasztörést (új oldal, vagy folyamatos) tettem 5 oldalra, kipróbáltam 6 oldal elejére beszúrva, DE semmi változás!!!
Beszúrom oldalsázmot, és szépen megszámozza első 5 oldalt is, aztán hatodikon újrakezdi számozást. ÁÁÁ :W

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#591) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Olyan kérésem lenne, hogy a Wordben hogy tudnám megcsinálni, hogy egy kész szöveget hasábokra bontok, de a jobb oldali hasábban ne legyen semmi, mert oda pl. jegyzeteket akarok írni vagy képeket tenni.

(#592) frankie! válasza frankie! (#591) üzenetére


frankie!
őstag

up

(#593) emitter válasza frankie! (#592) üzenetére


emitter
őstag

Nem tudom biztosan, de a hasábnál automatikusan a jobboldaliban folytatja a szöveget. ha a bal betelik. Szóval az neked nem jó, nem akarod inkább táblázattal megcsinálni? Szerintem úgy könnyebb kezelni a dolgot

(#594) frankie! válasza emitter (#593) üzenetére


frankie!
őstag

Lehet hogy igazad van. Köszi a tippet!

(#595) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy a word 2000 magától bezár. Nem rögtön hanem csak akkor ha beleírok a dokumentumba és legörgetek. És nem mindegyik dokumentumban. Próbáltam már rtfbe is elmenteni, akkor is ezt csinálja. Átneveztem a normal.dot-ot, kikapcsoltam a biztonsági-, gyors-, háttér, sablon-mentést.
Semmi. Kilép. Nincs hibaüzenet. A kérdéses dokumetum(ok) amúgy tele van hiperhivatkozással, és mindenféle helyről lett összevágva...lehet hogy ez a probléma?

(#596) Xtoph


Xtoph
csendes tag

Sziasztok,

a kérdésem az lenne, hogy szerintetek teplatot (.dot) ellehet úgy helyezni szerveren, hogy onnan utána megtudja nyitni mindenki?
Remélem érthetően fogalmaztam.. :)

köszi
Kristóf

(#597) paramedic válasza hefe (#273) üzenetére


paramedic
aktív tag

Frissen készített dokumentumom nem engedi megnyitni ráklikkeléssel.
''Érvénytelen dokumentum- vagy útnév.''

Word menüből : Fájl menü -> Megnyitás - megnyitja.
Office hibajavítás volt, semmi eredménye. :(

Mit csináljak, hogy működjön, mert ez így marhára idegesítő! :(((

(#598) paramedic válasza paramedic (#597) üzenetére


paramedic
aktív tag

Probléma forrása talán megvan, az ékezetes (ő,ű,í) magyar karakterekkel ellátott könyvtárneveket nem szereti. Ezidáig kiválóan működött, ilyen nevekkel is.
Megoldási javaslat? :F (Repair nem segített.)

(#599) doc válasza paramedic (#598) üzenetére


doc
nagyúr

nekem excellel volt ugyanilyen gondom (nem ekezetek miatt), a mai napig nem talaltam megoldast...

(#600) Ramius válasza paramedic (#598) üzenetére


Ramius
őstag

openoffice talán helyrerakja

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.