Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

hi

hogyan tudok hasábokat csinálni egy oldalra?
pl. két oszlop szöveg legyen egymás mellett egy oldalon

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#352) emitter válasza MyKonzerv (#351) üzenetére


emitter
őstag

most nincs előttem a word, de vmelyik fölső menüt lenyitod, és van közte olyan, h Hasábok
legalábbis a 2003-ban :U

(#353) róland válasza MyKonzerv (#351) üzenetére


róland
veterán

Formátum menű/Hasábok

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#354) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

köszönöm :R :R


mod: és ha ezt kétoldalasan nyomtatom a hasábok fedik egymást a két oldalon?
csak mert puskát gyártok és két oldalasan jobb lenne :DDD

[Szerkesztve]

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#355) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Hogyan kell egy Word által készített doc fájl szerzőjét átírni? Egy félreérthető dolgot kell kijavítanom.

Köszi!

(#356) moonman válasza kem (#355) üzenetére


moonman
titán

fájl menü - adatlap

(#357) kem válasza moonman (#356) üzenetére


kem
addikt

Köszönöm szépen: ))

Köszi!

(#358) booy


booy
csendes tag

Kedves listatársak!

Segítséget szeretnék kérni.

Word doksit szeretnék valamilyen kép formátumba menteni.
Sajnos az irodai gépemre a jószívű rendszergazdák nem telepítették az office konvertáló moduljait így csak valami külső progi jöhet szóba.

Plíz írjátok meg ha ismertek ilyet. :R

Köszönöm!

BAZSi

(#359) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Word-be lehet olyat csinálni, hoy megadok egy mailcímet a doksban és ha arra kattolnak akkor a doksit elmenti és elküldi arra a mailcímre?
Szal ez egyy fordmula és a végén lenne egy szöveg ''Küldje el reelntkezésé'' rákattol és a kitöltött doksit elküldi az xy@zy.hu címre.
Valaki?

Gondolom makrót kell használni, a mentésnek meg is tudom csinálni, de ha e-mailben való küldést is akarok akkor a cím is bekerül a makróba?
Ha kész is van a makró, hogy tudom a gombhozrendelni?
És Olyanra szeretném, ha megnyitná azt valaki akkor természetesen, a gombot ne tudja editálni:)

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#360) moonman válasza booy (#358) üzenetére


moonman
titán

kép?

(#361) moonman válasza .::cHeKkk::. (#359) üzenetére


moonman
titán

erre van a fájl-küldés emailben parancs. [link]
persze biztos nem erre gondoltál, de majd jön valami okosabb, azt megaszongya jól. :)

(#362) Fauszt válasza booy (#358) üzenetére


Fauszt
senior tag

print screen, persze ha több oldalas akkor kissé macerás...

[Szerkesztve]

(#363) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Faterom elállított valammit és nem tudom visszacsinálni: mikor megnyitom a Word 2003-om, akkor a fejléc nincs a megnyitott oldalon. Manuálisan elő tudom varázsolni, de ha bezárom és ismét megnyitom nincs ott. Hol lehet ezen állítani, hogy egyből az üres lapon megjelenjen? :F Köszi

(#364) Fauszt válasza dpetiba (#363) üzenetére


Fauszt
senior tag

nézet -> nyomtatási elrendezés?

(#365) dpetiba válasza Fauszt (#364) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Neeem. Nem a nézettel van bajom. Az van bekapcsolva és azon nincs induláskor rajta a fejléc. Manuálisan elő tudom hozni(Nézet-> Élőfej és élőléb), de azzal van bajom, hogy a Word megnyitásakor nincs ott!! valaki segítsen , ha tud. Köszi

(#366) Fauszt válasza dpetiba (#365) üzenetére


Fauszt
senior tag

hát de a word indulásakor egy üres lap jelenik meg, amin nem látsz semmit, csak azt, hogy fehér. Nem értem mit akarsz látni...

(#367) dpetiba válasza Fauszt (#366) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Na: nyomtatási elrendezési négyzettel jön be a Word. Viszont idáig volt fejléc részem is. Most nincs. Ez a bajom. A lap tetején közvetelen kezdődik a szöveg. Érted? A kérdésem, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy megnyitáskor is ott legyen a fejléc egyből...

(#368) moonman válasza dpetiba (#367) üzenetére


moonman
titán

arra gondolsz, hogy nincs üres rész a lap és a vonalzók között? kattints a karikával jelzett részre (amikor fel-le nyíllá változik a kurzor)
[kép]

(#369) Fauszt válasza dpetiba (#367) üzenetére


Fauszt
senior tag

így már értem, akkor valszeg az lesz a megoldás, amit moonman írt, vagy pedig nagyon kicsire van levéve a margó, ill. az élőfej távolsága a lap szélétől...

(#370) dpetiba válasza moonman (#368) üzenetére


dpetiba
aktív tag

neeem. A fenébe hogy tudok itt képewt beszúrni?

(#371) moonman válasza dpetiba (#370) üzenetére


moonman
titán

akkor a menük tűntek el?
feltöltöd valahova a képet és [ img ] [ /img ] tag-ek közé teszed az url-jét.

(#372) dpetiba válasza moonman (#368) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Ja deee! Jól van köszi. Sikerült. Ez volt a probléma. Hihhetetlen 1 klikk:) Lol. Na mindegy, de akkor már az is érdekelne hogy lehet ide képet beszúrni?

(#373) dpetiba válasza moonman (#371) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Oké, most már vágom. tehát a magyar Office-ba az Üres területek elrejtése a megoldás erre. Köszi

(#374) dpetiba válasza moonman (#371) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Egyébként megtaláltam már menüből is: Eszközök-Beállítások-Megjelenítés-Üres területek megjelenítése. Hátha valakinek szüksége lezs majd rá...

(#375) booy válasza moonman (#360) üzenetére


booy
csendes tag

Hali!

Igen, .jpg vagy jó a .bmp is csak a kinyomtatás idejére kellene, utána úgy is törölném.

(Van egy csatolásokkal és hivatkozásokkal teli űrlap doksim amit e-mailben továbbítanom kellene de sajnos az a tapasztalat, hogy a továbbított anyagból elvesznek a csatolások és a hivatkozások :F Ezért szeretném átkonvertálni valami kép formátumba és így továbbítani.)

BAZSi

(#376) booy válasza Fauszt (#362) üzenetére


booy
csendes tag

Igen ez már nekem is eszembe jutott de sajnos 2 oldalas a cucc.

BAZSi

(#377) Fauszt válasza booy (#376) üzenetére


Fauszt
senior tag

akkor nem is olyan macerás print screen-nel. Nyomtatási kép teljes képernyős nézetben használd a print screen-t és vagy két oldalt jelenítesz meg egyszerre, vagy 1-1 oldalt aztán egymás mellé téve paint-ben elmented

(#378) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

Azzal szenvedem, hogy nem bírom rávenni a Wordöt, hogy automatikusan felismerje a dokumentumok angol/német/magyar nayelvét.
Be van kapcsolva az automatikus nyelvfelismerés,telepítve az Office eszközök/nyelvi eszközök, ennek ellenére mégsem hajlandó felismerni, hogy a dear az angol a sehr meg német. :U

(#379) Winner_hun


Winner_hun
félisten

#FFE4B5 kódú színt hgoy lehet beállítani wordben? A dokiumnetum html-ként van lementve. Sürge lenne, előre is kösz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#380) Winner_hun válasza Winner_hun (#379) üzenetére


Winner_hun
félisten

egyeltalán megoldhat, hgoy kód alapján adjak meg háttérszínt wordben?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#381) Winner_hun válasza Winner_hun (#379) üzenetére


Winner_hun
félisten

:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#382) Winner_hun válasza Winner_hun (#379) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#383) Gabás válasza Winner_hun (#382) üzenetére


Gabás
addikt

minek a háttérszínét pontosabban?

(#384) Winner_hun válasza Gabás (#383) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van egy feladat. honlapot vagy mit kell csinálni, amit *.html néven kell elmenteni és ott van, hgoy a háttérszín az a kód legyen. Namost ha az ember pl szövegszerkesztővel csinálja,ott meg lehet adni kód szerint, de wordben ezt nem találom:( Aztmodta a tanár ő sem tudja, hgoy van-e ilyen benne. Gondoltam ha van azt csak tudja vki

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#385) Gabás válasza Winner_hun (#384) üzenetére


Gabás
addikt

hát ammilyen tanár :DDD
nem foglalkoztam nagyon részletesen html kódokkal, de pofonegyszerű megtalálni az ilyesmit

tehát akkor

BODY COLORS
Body colors are those that are set as the basic colors for your page. They cover the colors of the background, text, links, visited links and activated links.
The body colors are not written individually, but are all set within one body tag.
NOTE: You must only ever have ONE BODY TAG on your page, and it should be immediately after your </head> tag. If you have more than one body tag, or you have it in the wrong part of your page, then the page may not load correctly with some browsers!

For example ... here is a sample body tag
<body bgcolor=''#99CCCC'' text=''#000000'' link=''#C0D9D9'' vlink=''#663399'' alink=''#ffcc99''>

or

<body bgcolor=''white'' text=''MidnightBlue'' link=''DarkMagenta'' vlink=''MediumOrchid'' alink=''DeepPink''>

BACKGROUND COLOR
bgcolor=''#xxxxxx''
This code sets the background color for your page. If you have a background image, you can still select a background color for your page. This background color will show until the image file has loaded.

(#386) Winner_hun válasza Gabás (#385) üzenetére


Winner_hun
félisten

aha és ezt hol tom beállítani wordben:F:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#387) Winner_hun válasza Gabás (#385) üzenetére


Winner_hun
félisten

ezt hova írjam?:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#388) Gabás válasza Winner_hun (#387) üzenetére


Gabás
addikt

gondolom, nem most kezdtél html kódokban írni (vagy mégis?)
Benne van az angol idézetben, tehát:

az alap html kódok sorrendje:
<html>
<head>
<title>
</title>
</head>
<body>
</body>
</html>

a színekre vonatkozó kódsor, a body részbe kerül, ami láthatóan mindjárt a ''head'' rész után következik, így:

<body bgcolor=''#99CCCC'' text=''#000000'' link=''#C0D9D9'' vlink=''#663399'' alink=''#ffcc99''>

ahol a bgcolor az, ami kell neked, vagyis a háttérszín, a text a szöveg színe, a link a hivatkozás színe stb


[Szerkesztve]

(#389) Winner_hun válasza Gabás (#388) üzenetére


Winner_hun
félisten

De ezt wordben hova írjam????

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#390) Gabás válasza Winner_hun (#389) üzenetére


Gabás
addikt

basszus, hát a dokumentum elejére, a header és a cím után, ezek a kezdő html kódok, már elmondtam.
egyáltalán hogyan akarsz html-t írni, ha azt sem tudod, hogy kell elkezdeni :F

(#391) Winner_hun válasza Gabás (#390) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem értesz, úgy tűnik. Megnyitom a word-öt. Rámegyek, hgoy mentés másként, ott kiválasztom, hogy weblap legyen. Namost megadom, hogy weblap.html legyen a fájl neve. Ha ez megvan, oda csak be kell rakni a szöveget képet ....
Namost háttérszínt kód alapján hgoy lehet megadni?

mod: egyeltalán lehet?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#392) Gabás válasza Winner_hun (#391) üzenetére


Gabás
addikt

Úgy látszik, te nem értesz:
1. attól, hogy wordban html-ként lementesz valamit, az attól nem lesz igazi, minden részletében szerkeszthető weblap. Meg tudod nyitni a dokumentumot a böngészőben, de mindent a wordban kell beállíts, tehát bemásolod a képeket, bírod színessel a szövegeket etc. Hogy a hátteret hogy fested ki wordban? fogalmam sincs, valószínűleg sehogy.
2. egy html dokumentum tag-nak nevezett kódokból épül fel, ami egy ''html'' nevezető kóddal kezdődik, oszt még van rengeteg. Mivel te egy színnek a html kódját adtad meg, azt hittem, tudod mi a téma. Ha viszont, ahogy válaszodból tűnik, a copy-paste az alapvető html művelet számodra, és a tag-ek semmit nem mondanak számodra, felejtsd el a kódokat és keress valami kifestős megoldást a háttérszínnek.

3. mod: persze, hogy lehet, csak nem úgy, ahogy te elképzelted


[Szerkesztve]

(#393) Winner_hun válasza Gabás (#392) üzenetére


Winner_hun
félisten

kösz, erre voltam kíváncsi, szal nem lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#394) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Valaki segítsen, hogy hogyan lehet azt beállítani a Wordnek, hogy új dokumentumnál nem Letter legyen a méret, hanem A4. Állandóan nekem kell manuálisan átirogatni... Köszio

(#395) moonman válasza dpetiba (#394) üzenetére


moonman
titán

fájl-oldalbeállítás-megadod a papírméretet majd rákattansz balra lent az alapértelmezés gombra.

(#396) dpetiba válasza moonman (#395) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Wazzé, én meg a Normal.dot-al szórakoztam... :B

(#397) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv! Segítséget kérek. Kerestem, de nem találtam itt a fórumban: Hogyan tudnék egy word dokumentumot képként elmenteni? Eddig csak a PrintScreen gombot használtam erre, dehát az elég körülményes, levágni a felesleges részeket, stb... Kösz előre is

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#398) moonman válasza zjuhasz (#397) üzenetére


moonman
titán

ha az a cél, hogy ne lehessen belemódosítani, inkább javaslom, hogy exportáld pdf formátumba, ehhez ingyenesen elérhető a CutePDF konvertáló program, vagy megvárhatod az Office 2007-et, az alapból tud ilyet :)

(#399) Fauszt válasza zjuhasz (#397) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ha fent van a Microsoft Office Document Image Writer, akkor azzal tudsz képfájlba nyomtatni...

(#400) zjuhasz válasza Fauszt (#399) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Nagggyon köszönöm, ez kellett nekem THX! :R

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.