Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) RAM válasza lapa (#199) üzenetére


RAM
őstag

''Hiba! Nincsenek tárgymutató-bejegyzések.''
:F

Csak tisztán

(#202) lapa válasza RAM (#201) üzenetére


lapa
veterán

#199 második fele?

(#203) RAM válasza lapa (#202) üzenetére


RAM
őstag

Az a baj, hogy azt nem nagyon értettem sajnos.
Magyarul van beállítva.
Hol tudnám angolra váltani?

Csak tisztán

(#204) lapa válasza RAM (#203) üzenetére


lapa
veterán

beszúrás --> hivatkozás --> tárgymutató és tartalomjegyzék.

utána: tagolás eszköztár megjelenítése utána #199

(#205) RAM válasza lapa (#204) üzenetére


RAM
őstag

#199-et nem értem,
de ha ''tagolás eszköztár megjelenítése'' katt után (alapból 3-mas tagolás van)
OK-zom akkor kiad egy
szöveg......4
szöveg......10
vmi elqrt tartalomjegyzékféleséget... :F

Csak tisztán

(#206) Cos


Cos
senior tag

Nekem adódott egy olyan problémám hogy a képek láthatatlanná válnak ha egyszer kigördítem a szerkesztett területről.. utána hiába gördítem vissza legfeljebb akkor látom újra ha a word-öt kikapcs és ujra megnyitom a file-t! :F Nagyon bosszantó de még a nyomtatási képnél sem látom mindíg őket! :( De egyébként ott van és ki is nyomtatja csak így elég nehézkes egy ábrát elkészíteni mert fele eltűnik készítés közben! :(

Valakinek valami ötlete hogyan lehetne láthatóvá marasztalni a képeket ? ? ?

Brr Brr

(#207) Cos válasza Cos (#206) üzenetére


Cos
senior tag

Senki? :F

Brr Brr

(#208) koob


koob
senior tag

A zöld aláhúzást, hol lehet kikapcsolni? :)

(#209) moonman válasza koob (#208) üzenetére


moonman
titán

eszközök-beállítások-helyesírás-nyelvhelyesség-ellenőrzés.

(#210) renegade


renegade
aktív tag

Segítsetek lsz.
Disszertáciomat irom, és meg kellene oldani a következö problémát a word-del:
adottak ugye az ábrák, field-es képaláírásokkal, melyek szépen ujraszámozzák magukat, ha változások állnak be. A feladat az lenne, hogy a szövegben az ábrákra hivatkozást is field-del oldhassam meg, mely az ábra számozásában történö változást követné. Nem tudom, érthetöen tudtam-e elmondani... tud valaki segiteni..? :U

szerk: ja, word2000, bár gondolom az összesben ugyanugy müködik az ilyesmi.

[Szerkesztve]

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#211) renegade válasza renegade (#210) üzenetére


renegade
aktív tag

Nna jo, megtaláltam magamtol is. Mások okulására: ''kereszthivatokozás''-nak hivják, Beszurás/kereszthivatkozás menünél érhetö el. Ha valaki tudja, hogy a mezök menet közben hogyan frissithetök kollektive (a doksi ujratöltése nélkül), az azért még érdekelne.
üdv

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#212) rdi válasza renegade (#211) üzenetére


rdi
veterán

olyan nincs,hogy jobbegérgomb klatty bármelyik mezőn és összes mező frissítése? Vagy vmi ilyesmi?

Fej! Tor! Potroh!

(#213) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Azt a billentyűkombinációt szeretném megtudni, ami pl. egy táblázat kijelölt oszlopában az összes szót csupa kisbetűssé / nagybetűssé / nagy kezdőbetűssé alakítja.

(#214) moonman válasza Apollo17hu (#213) üzenetére


moonman
titán

(#215) badbrother


badbrother
aktív tag

Az a problémám, hogy a word minden megynyitásakor alapesetben megnyílik egy dokumentum1 nevüü file 2 oldalas szöveg valami régi vacak. Csak a mentés másként módon lehet elmenteni, azaz nem régi file, hanem olyan mintha a legelsöö dokumentum nem fehér lap lenne, hanem tele lenne írással. Miért?
Hogyan lehet eltüntetni, azaz elérni, hogy ne jelenjen meg. Természetesen a Word újratelepítést nem szeretném használni, nem mintha nagy meló lenne, de tudni szeretném mi okozza ezt a jelenséget.

(#216) moonman válasza badbrother (#215) üzenetére


moonman
titán

documents and settings\usernév\application data\microsoft\templates\normal.dot
lett felülírva.
ments rá egy üres lapot.

(#217) badbrother válasza moonman (#216) üzenetére


badbrother
aktív tag

köszi a gyors választ

(#218) Apollo17hu válasza moonman (#214) üzenetére


Apollo17hu
őstag

thx

(#219) Sanya


Sanya
nagyúr

ms word 2003 alatt hogyan lehet irodalomjegyzéket készíteni?

amit szeretnék: a szövegbe egy-egy helyre beszúrni egy hivatkozást, a hivatkozást lehessen frissíteni, mert ezek az iromány végén lévő, automatikusan sorrendberendeződő jegyzék sorszámátrakná be




pl:

..jóska elment a boltba (27), de nem kapott tejet. másnap visszament(43), akkor már volt tej, de tegnapi (2), ezért kiverte a balhét (13)...

jegyzék:

...
2.: az előző napi tejről kép
..
13: elvertek a rendőrök egy rendbontót a kisboltban
...
27: jóska boltba megy minden nap
...
43: visszajár

és, ha beszúrok mégegy irodalmat, ne kézzel kelljen mindet átírni, mert már helótom van a számoktól.
pl:

...jóska elment a boltba biciklivel (27, 13), de nem kapott tejet. másnap visszament(44), akkor mkár volt tej, de tegnapi (2), ezért kiverte a balhét (14)...

...
2.: az előző napi tejről kép
..
13.biciklivel jár a jóskánk
14: elvertek a rendőrök egy rendbontót a kisboltban
...
28: jóska boltba megy minden nap
...
44: visszajár

(elnézést az egyszerű példáért, de a pályamunkám részletét nem másolnám ide be :)

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#220) X-COM válasza Sanya (#219) üzenetére


X-COM
nagyúr

lábjegyzetnél be lehet állítani, hogy a dokumentum végére tegye

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#221) Sanya válasza X-COM (#220) üzenetére


Sanya
nagyúr

a lábjegyzet képes olyasmire, amit én akarok csinálni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#222) X-COM válasza Sanya (#221) üzenetére


X-COM
nagyúr

szerintem igen, de nézd meg aztán kiderül

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#223) Dufresne


Dufresne
addikt

Kérdésem, hogy ha a doc-ban marad 1 felesleges üres oldal, azt hogy lehet törölni/eltávolítani. Most nem jut eszembe és nem találok rá gombot:DD

(#224) moonman válasza Dufresne (#223) üzenetére


moonman
titán

del gombbal :)

(#225) Dufresne válasza moonman (#224) üzenetére


Dufresne
addikt

Nyilván ezzel kezdtem:D

(#226) Azazello-


Azazello-
senior tag

sziasztok!

kerdesem az volna, hogy hogyan lehet word-hoz uj betutipust hozzaadni?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#227) WillChi válasza Azazello- (#226) üzenetére


WillChi
senior tag

Szerintem nem kifejezetten a Word alá kell fontot pakolni, hanem a Win alá valamiféle font-managerrel. Pl.: Printer's Apprentice 7.5

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#228) Rici válasza Azazello- (#226) üzenetére


Rici
tag

A Word alapból a Windows alá felinstallált fontokat látja. Ha megvan a font .ttf vagy egyéb formátumú fájlja, akkor azt pl. Windows Intézővel egyszerűen húzd bele a \WINDOWS\Fonts mappába. Ezek után a Wordnek látnia kell.

Ha valami nagyon egzotikus fontot használsz, és azt akarod, hogy másik gépen is ugyanúgy jelenjen majd meg a Word fájl, akkor ajánlom beállítani a mentési opcióknál, hogy a .doc fájlba mentse el a fontokat is.

(#229) Azazello-


Azazello-
senior tag

joh, akkor a kerdes, hogy hogyan tudok uj fontot beilleszteni winfosba? :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#230) lesaux válasza Azazello- (#229) üzenetére


lesaux
veterán

Vezérlőpult, Bötűtípusok, Fájl, Új bötűkészlet telepítése. Telepíted. Ezek után látnia kell a Wordnek. Ha mégsem, akkor restart után, de nem hiszem.

(#231) Azazello- válasza lesaux (#230) üzenetére


Azazello-
senior tag

megvan!

zsir! thx a helpet!! :R

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#232) dobi


dobi
aktív tag

Hogyan tudom beállítani, hogy word-ben ua az élőláb legyen minden új doksinál? és ne kelljen külön mindíg belőni!

(#233) RAM


RAM
őstag

:B
A piros aláhúzásokat hol lehet kiszedni?

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#234) moonman válasza RAM (#233) üzenetére


moonman
titán

eszközök-beállítások-helyesírás ellenőrzés

(#235) RAM válasza moonman (#234) üzenetére


RAM
őstag

A zöldet sikerült is a pirosat is máskor, most vmiért nem (a pirosat). :B

Csak tisztán

(#236) RAM


RAM
őstag

Az automatikus nagybetűvé válás
pont, bekezdés után kikapcsolaható, hol?

Csak tisztán

(#237) moonman válasza RAM (#235) üzenetére


moonman
titán

zöld a nyelvhelyesség-ellenőrző, piros a helyesírás.

nagybetű: formátum-automatikus formázás-egyebek-autojavítás fül-mondat első betűje

(#238) L3zl13 válasza _Petya_ (#50) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld meg a wordpad-del esetleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#239) RAM válasza moonman (#237) üzenetére


RAM
őstag

akkor most már nem fogok annyi backspace-t ütni. :C;]

Csak tisztán

(#240) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Sziasztok. Nem találom hol kell kikapcsolni azt a jelölést, hogy mikor megjelenik a lap a Word-be, akkor a lap 4 sarkába ne látszódjon 4 db derékszögű jelölés(a vonalzók pozícióját mutassa). Valaki segítsen ha tud plíz. Köszi!

[Szerkesztve]

(#241) moonman válasza dpetiba (#240) üzenetére


moonman
titán

eszközök-beállítások-megjelenítés fül-szövegrészhatárok pipa ki

(#242) dpetiba válasza moonman (#241) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Köszi Moonman, de nem erre gondoltam. Nem egy keret van, hanem a sarkaiba van 4 db kis ''_I'' és ''L'' jel. Ebből 2-2 a négy sarokban. Már uninstaláltam is a word-öt, de ha újrateszem megjegyzi. Hogy kellene kiszedni, vagy úgy megcsinálni, hogy újrainstall után álljon vissza minden eredetire?

(#243) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Valakinek esetleg ötlete a fentire?

(#244) moonman válasza dpetiba (#242) üzenetére


moonman
titán

egy képet ha mutatnál róla, mert hirtelen nem tudom elképzelni.

(#245) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Jó, du rakok fel...

(#246) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Na itt a kép a Word-ről. A kurzornál van az egyik és a további 3 sarokba pedig így összesen 4 ilyen jel van. Hogyna kell ezt kikapcsolni? Bővebben: link

(#247) moonman válasza dpetiba (#246) üzenetére


moonman
titán

ez word 2002? pedig ez szövegrészhatárnak tűnik.

(#248) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Word 2002 (10.4219.4219) SP-2. Ja és ha leszedem és újrarakom, megjegyez minden beállítást. Kerestem regedittel, ed nem találtam.Volt fent a gépen egy Acrobat Professional, le lett szedve és azóta ilyen, pedig nem állítottam semmit. Igazából az érdekelne, hogy elsődlegesen hogyan lehet kikapcsolni, másodlagosan, hogy hogyan lehet visszavarázsolni a default beállításaokat?

(#249) moonman válasza dpetiba (#248) üzenetére


moonman
titán

hát most hirtelen nem tudom, nekem 2003 van, és azért mondtam az előbb, mert lehet, hogy 2002-ben így néz ki a szövegrészhatár. 2003-ban is ugyanúgy megjelennek a derékszögek, csak vonalat is húz közéjük.

alapértelmezett beállításokra könnyen vissza lehet állítani: csukj be minden Word-öt, regedit, majd a
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Office/10.0 alatt a ''Word'' kulcsot töröld, majd indítsd el a Word-öt.

(#250) dpetiba válasza moonman (#249) üzenetére


dpetiba
aktív tag

na megcsináltam amit mondtál, de nem hiszem el, hogy megint ott vannak a kis derékszögek!:Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.