Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) PazsitZ válasza Zoltán (#450) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mondjuk telepítsd fel a lengyel nyelvkészletet kijelölöd h lengyel és nem pofázik tovább.
Nekem is fenn van angol német(beírsz 1 szót dupla katt oldalt -teljes kijelölés- és átálítod, onnantól minden beírt szöveget lengyelnek kezel)

Amúgy Eszközök/beállítások/helyesírás fül / helyesírás ellenőrzés beíráskor OFF + nyelvhelyesség ellenőrzés beíráskor OFF.

- http://pazsitz.hu -

(#452) Zoltán válasza PazsitZ (#451) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi. Bár úgy emlékszem, hogy ezeket már próbáltam, de akkor nem ment. Most jó.
Köszi!

(#453) mahatma


mahatma
aktív tag

egy Win95 rendszer doc fájljait szeretném egy office xp sp2-ben megnyitni, de csak négyzeteket látok minden karakter helyén...az elején felajánlotta egy konverter telepítését, amit meg is tettem, ám ezek után is csak ezeket a négyzeteket látom..elég fontos doksik, muszáj lenne őket megnyitni, legalább a nyomtatásig....valami ötlet?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#454) akasp válasza mahatma (#453) üzenetére


akasp
senior tag

próbáltad más programmal? openoffice/staroffice?
Nekem is voltak ilyen file-ok. word 2000-rel meg tudtam csinálni.

(#455) mahatma válasza akasp (#454) üzenetére


mahatma
aktív tag

ezekkel még nem próbáltam, de lehet h teszek egy kísérletet....köszi a tippet, este nekiállok

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#456) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki gyorsan segíteni nekem?
Hogyan lehet Word-ben (XP) a szöveget vízszintesen tükrözni, illetve megforgatni (fejre állítani)?

Köszi!

(#457) Chili7


Chili7
őstag

Hali!
Több tucat - egyenként 4-5 oldalas - word file-t össze lehet fűzni valahogy?
Köszi

(#458) Chili7 válasza Chili7 (#457) üzenetére


Chili7
őstag

Hagy ne kelljen egyenként bemásolnom egy fájlba!
Konkrétan 100 file-ról van szó! Valahogy, esetleg valamilyen prg-vel össze lehet fűzni?

(#459) mahatma válasza Chili7 (#458) üzenetére


mahatma
aktív tag

ez egy shareware progi, egy próbát talán megér
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#460) Chili7 válasza mahatma (#459) üzenetére


Chili7
őstag

Jópofa, csak share révén max 2-őt fűz össze!
Ahol a progikat szoktam venni, ott meg nem árulják egyiket sem!
Tudsz még ilyet?

(#461) mahatma válasza Chili7 (#460) üzenetére


mahatma
aktív tag

szerintem ingyenes nem nagyon lesz, bogarássz itt egy kicsit
[link]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#462) Chili7 válasza mahatma (#461) üzenetére


Chili7
őstag

Találtam! Ha kell valakinek: MS Word Join [link]
Folyton megnyit egy ablakot, hogy fizess, de ezzel azért meg lehet oldani!
Köszi!

[Szerkesztve]

(#463) Burnusz


Burnusz
csendes tag

Ha wordbe van egy képem, azt hogy tudom átmenteni jpg formátumba?

Burnusz

(#464) Benmartin válasza Burnusz (#463) üzenetére


Benmartin
senior tag

kijelölöd - jobb klikk - másolás - paint megnyit - szerkesztés - beillesztés - mentés másként - fájlt típusa: jpg. :)

[Szerkesztve]

(#465) Burnusz


Burnusz
csendes tag

Köszi ezen már tul vagyok, csak az a bajom, hogy ezzel sokkal rosszabb minőségü lesz a kép, mint a word-be. Ha scennelek, akkor nem lehet képként elmenteni a scennelést?

Burnusz

(#466) Benmartin válasza Burnusz (#465) üzenetére


Benmartin
senior tag

hát igen a paint lerontja a minőséget ha jpg mented. mentsd png-be.

(#467) VIC20 válasza Burnusz (#465) üzenetére


VIC20
őstag

Használj inkább IrfanView-t!

(#468) petyus11


petyus11
tag

Hogy lehet tört számot beírni???
Nem tizedest!

Élet ünnepnapok nélkül: hosszú út vendégfogadók nélkül.

(#469)



addikt

Azt be lehet állítani, hogy az egész szövegben egy bizonyos betűméretet változtasson meg egy másikra, de a többit ne bántsa?

Pl van egy szövegem használok benne össze-vissza mindenféle betűméretet 10-20ig, kijelölöm az egész szöveget és azt szeretném, hogy mi 13-assal van az legyen mondjuk 12-es a többi pedig ne változzon.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#470) PazsitZ válasza petyus11 (#468) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az egyedüli ötletem annyi, hogy ha beírod a futtatásba: charmap bead egy karakterkészletet abban van néhány törtszám azokat be tudod szúrni. Tetszőleges törtsazámot nem tudom, hogy lehet beírni.

- http://pazsitz.hu -

(#471) ballington


ballington
addikt

azt szeretném megkérdezni, h van-e valamilyen modul az office word 2003-ban, amivel egy állandó képaláírást lehetne csinálni.
tul.képpen nem is kell hozzá modul, az is jó, ha valami jó módszert mondanátok.
előre is thx.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#472) Chili7


Chili7
őstag

Volt egy olyan gondom, hogy word file-okat akartam összefűzni, és ezt átmenetileg sikerült megoldani pl: MS Word Joiner-rel. Kár, hogy lejárt a ''shared'' idő!
Hiába telepítem újra, regelni kéne.
Tudtok másik ilyen progit?
Twins file merger, és a Text & Word joinnerrel is hasonló gondok vannak!
Köszi

(#473) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki arra valami módszert , hogy hogyan lehetne automatizálni a következő folyamatot?
Adottak a Wordben megírt jelentések amik mind egyforma szerkezetűek csak az adatok változnak benne, és van egy excel tábla amiben táblázatszerűen szerepelnek azok az adatok amik a worben is szerepelnek. A cél az lenne , hogy ne kelljen mindig megcsinálni 2-szer a dolgot hanem csak 1-szer és a másik meg 1-2 kattintásra megszülessen. Mind1 , hogy most az excel táblából alakítunk vagy importálunk (stb) wordbe vagy vissza, a lényeg , hogy a 2. lépés leegyszerűsödjön valahogy.... Valakinek valami tipp? :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#474) Fauszt válasza hefe (#473) üzenetére


Fauszt
senior tag

körlevél?

(#475) amzso


amzso
tag

Sziasztok!
Valaki el tudná magyarázni, hogyan tudnék angol fonetikai karaktereket beszúrni Word-be? Vegyesen a többi normál karakterrel, magyar Word 2003... Köszi

[Szerkesztve]

(#476) Winner_hun válasza amzso (#475) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alt Gr + ami a billre van festve? Vagy beszúrás / szimbólum és ott válogathatsz. Vagy nem ilyenre gondoltál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#477) Gabás válasza amzso (#475) üzenetére


Gabás
addikt

hehe:
1.Lucida Sans Unicode betűtípust kiválasztani
2 Insert/symbol (IPA extensions)
:)

(#478) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok!

Tanácsot és/vagy segítséget szeretnék kérni.

Körleveleket kell nyomtatnom egy folyamatosan cserélődő excel ''adatbázisból'', még hozzá úgy, hogy ez a folyamat teljesen automatikus legyen. Mindehhez felhasználtam a Word körlevél készítésének funkcióját, amelyre makrót is rögzítettem és gondoltam, hogy igénybe veszem a Win feladat ütemezőjét, igen ám, de hogyan tudom megoldani, hogy ne csak a Word induljon el, hanem a makró is?! A másik probléma, ha el is indulna a Word, mivel a dokumentumhoz hozzá van rendelve az ''adatbázis'', egy figyelmeztető ablak leokézása után lehet csak a munkát folytatni. A bajt még tetőzi, ha le is fut a makró még mindig ott van a Print gomb, amit szintén élesíteni kellene.
Mindezt hogyan tudnám megoldani?

Minden építő jellegű hozzászólást előre is köszönök!

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#479) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

A word-öm nem bírja megnyitni a word fájl-jaimat, azzal a dumával, hogy:

'' nincs eleg endő memória vagy lemezterület a képernyő frissítéséhez''

Mi lehet a gond?

(#480) Gh0sT válasza Chili7 (#479) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mennyi memóriával dolgozol? Virtuális memória mekkora? Van elég szabad hely a rendszer partición?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#481) Chili7 válasza Gh0sT (#480) üzenetére


Chili7
őstag

[kép]
Nem tudom melyik adatot kell nézni, de minden más simán nyílik. Solid edge dok, autocad, jpg, mpeg, exe, stb.
A C:/- n is van egy halom hely.

(#482) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

Egy egyszerű kis kérdésem lenne, viszont nagyon sokat tudnátok vele segíteni nekem! Le kell gépelnem majdnem száz oldalnyi interjút, magnóról. Kb így néz ki az egész:

...
K: Testvéreid akkor otthon laktak még?
V: Nem, egyikőjük sem.
K: Tehát akkor egyedül voltál már?
V: Igen, már csak hárman voltunk.
K: Említetted a szüleiddel való konfliktusodat. Ez csak a szokásos tinédzserkori lázadás volt?
V: Igen! Meg hát alsóban nagyon jó tanuló voltam, ezért nagyon nagyk voltak az elvárásaik, és ezért kicsit elegem lett belőle, hogy mindig nekem kellett lennem mindenhol a legelsőnek, és zavart.
K: Ezt elvárták tőled?
V: Igen, elvárták hogy ott is kitűnő legyek meg osztályelső.
K: Nekik mi volt az iskolai végzettségük?
...


Tehát majdnem minden enter után be kell ütnöm hogy Kérdező: vagy Válaszoló, rövidítve K: vagy V:

Megoldható az, hogy minden enter leütése után egyszer K: legyen a sor elején, másszor V: ? Nagyon sok időt spórolna meg nekem...

köszi előre is! üdv all,

(#483) micro


micro
addikt

Mit kell kikapcsolni, hogy a Word egyáltalán ne változtasson automatikusan a szöveg formátumán?
Mostanában a tartalomjegyzéket szereti kicsit átformálni, amikor újra megnyitom a doksit. :(

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#484) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék filmekhez való feliratokon helyesírás-ellenőrzést lefuttatni. Ez eddig rendben is van, megy a dolog, de az SRT feliratokban a dőlt betűt kódokkal jelölik, pl.: Halló --> <i>Halló?</i>
A Word ezt egybe veszi és hibának jelzi az ellenőrzés. Be lehet valahogy állítani, hogy a <i> és a </i> sztringeket ignorálja? Úgy sajnos nem lett jó, hogy felvettem a szótárba.

(#485) Chili7


Chili7
őstag

uppocska a (#479) nek

(#486) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Segítséget kérek SOS!

Van egy word-be ágyazott xls file. Na most ez egy szép nagy táblázat. Viszont nem fél ki széltébe, ezért el kellene forgatnom a Word-ön belül 90 fokkal, hogy fejjel lefelé álljon.

Valaki tudna segíteni hogy csináljam? Én egyszerűen nem találtam olyat, hogy forgatás.

Köszi

(#487) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok!
Van egy problemam: van egy yahoo-s cimem, az oda kapott leveleket copy-paste-el mentem el Word-be ha a szukseg ugy kivanja. A mai napi tapasztalat, ami eddig nem fordult elo: a Word fogja maga es paste kozben lefagy..... Ha ugyanezt a szoveget paste- special-unformatted text akkor csont nelkul beveszi. Ha Firefox alatt nyitom a levelesladat, akkor ott csont nelkul megy a copy-paste..... A szamitogepen nem allitottam semmit a frissites (exp7) letoltese ota es ez a problema nem is azzal jott elo ma este kezdte.... szerintetek ez miert lehet, es hogy tudom orvosolni?
Valaszotokat elore is koszi..

(#488) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Le lehet valahonnan tölteni ingyen a word-öt?

(#489) painkillerx


painkillerx
tag

hello!
Tudna nekem valaki segiteni Wordben?
Egy jegyzethez kéne tartalomjegyzeket irni. En elkuldom MSNen a dokumentumot.
Köszi! BYE!

(#490) Jarod1 válasza Chili7 (#479) üzenetére


Jarod1
addikt

Milyen konfigurációval próbálkozol? :F

(#491)



addikt

Egy gyors kérdés:
Wikipediaról copypasteltem egy szöveget wordbe és ilyen fura kék háttere lett, azt hogy tudnám eltüntetni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#492) jhos910


jhos910
aktív tag

Pá: Egy gyors kérdés:
Wikipediaról copypasteltem egy szöveget wordbe és ilyen fura kék háttere lett, azt hogy tudnám eltüntetni?
Válasz: kijelölöd az egész szöveget és a formátum, bekezdés menüben a mintázat fülön beállítod a fehér színt vagy az h nincs.Remélem ez a probléma, vagy ha nem akkor próbáld meg a betű háttérszínét fehérre állítani.

TriackFeri: Le lehet valahonnan tölteni ingyen a word-öt?
Hát sajnos word-t nem , de van egy egész jó kis progi az Open office, az ingyenes.

dpetiba: Fájl oldalbeállítások, papírméret fülnél betudod állítani hogy a lap fekvő legyen.
van másik megoldás is, de ez könyebb.

csoszogi: hát akkor csináld firefox-ban :)

gyors így írogattam ........remélem aktuális még és el is olvassátok :)



(#493) róland válasza jhos910 (#492) üzenetére


róland
veterán

Tudtommal jelenleg kipróbálható az MS Office 2007. Tehát jelenleg ingyen letölthető és egy ideig működni fog. Csak sajnos nem örökké.

Alternatíva az OpenOffice.org letöltése.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#494) róland válasza painkillerx (#489) üzenetére


róland
veterán

Amennyiben használtál címsorokat a szöveg formázásakor, akkor azokból automatikusan elkészíti a Word a tartalomjegyzéket. (Csak nyomtatás előtt ne feledd aktualizálni, különben furcsa meglepetések érhetnek. Van rá menüpont.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#495) válasza jhos910 (#492) üzenetére



addikt

Nincs mintázat fül. :F

''behúzás és térköz'' valamit ''szövegbeosztás'' van.
A formátum/háttér/kitöltési effektusok résznél találtam mintázat fület de ott fehérre van állítva szóval nem ez a gond.

Amúgy Microsoft Word 2002 SP3-ról van szó.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#496) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Képletekete hogy lehet egy word doksiba beszúrni?

I am having fun staying poor.

(#497) Drizzt válasza Drizzt (#496) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valami ötlet? Házi feladatot kell csinálnom doc, vagy pdf formátumban, s kellenének bele mindenféle exponenciális függvények is, nem tudom ezeket hogy lehet leírni.

I am having fun staying poor.

(#498) válasza (#491) üzenetére



addikt

Légyszilégyszi valaki mondja meg hogy tüntethetem el, ma estig mindenképp le kéne szedjem a kékséget.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#499) lesaux válasza (#498) üzenetére


lesaux
veterán

Nem tudom.
Workaround: belecopyzod notepadbe, majd onnan visszacopyzod.

(#500) válasza lesaux (#499) üzenetére



addikt

Köszi ez működik. És milyen egyszerű.

Amúgy érdekes mert formátum másolása visszateszi rá a ''kéket'', de el már nme tünteti.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.