Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Szaszati válasza R (#900) üzenetére


Szaszati
tag

Úgy, hogy kijavítod a hibákat :DDD

Na de amúgy meg Eszközök > Beállítások > Helyesírás > Helyesírás ellenőrzése gépelés közben - innen kiveszed a pipát (angolul Tools > Options > Spelling & Grammar > Check spelling as you type)

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#902) R válasza Szaszati (#901) üzenetére


R
aktív tag

most éppen nem vagyok az előtt a gép előtt, de úgy rémlik, hogy a helyesírási résznél az összese pipát kiszedtem, a zöldet (aláhúzás) hol lehet még kiszedni? köszi

[ Szerkesztve ]

(#903) lúzer válasza R (#902) üzenetére


lúzer
veterán

helyesírás - alul: ....nyelvhelyességi hibáinak elrejtése

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#904) Szaszati válasza R (#902) üzenetére


Szaszati
tag

Hát ha a helyesírás ellenőrzéséből kiveszed a pipát akkor elméletileg nem kéne aláhúzzon semmit. De ha be van pipálva akkor alatta van egy olyan, hogy rejtse el a hibákat ebben a dokumentumban (Hide spelling errors in this document), ha az bejelölöd akkor a hatás elvileg ugyanaz.

Vagy ezt lehet alkalmazni egy szövegrészre is. Kijelölöd, Eszközök > Nyelv > Nyelv megadása > Ne ellenőrizze a helyesírást.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#905) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani azt, hogy ha van egy olyan szövegem ami duplán (kétszer) van aláhúzva, akkor az a wordbeli html konvertálás után a htmlben is megmaradjon duplán aláhúzva?
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#906) Szaszati válasza piadex2 (#905) üzenetére


Szaszati
tag

Nekem azt mondja, hogy nem lehet, mert nem kompatibilis IE 4-el és Netscape 4-el. Azt nem tudom ki lehet-e ezt a "védelmet" lőni valahol, de lehet hogy más HMTL szerkesztő kell, hogy meg lehessen oldani.

Kaptam itt valamit [link]. Ez CSS kód, nem kizárt, hogy csak ezzel fog összejönni a dupla aláhúzás.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#907) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Először is köszönöm a választ Szaszati-nak.
Most egy olyan kérdésem volna, hogy tudjátok-e, hogy hogyan lehet dupla aláhúzást figyelő makrót készíteni?
Előre is kösz a választ.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#908) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni egy Word-ös elválasztási problémában?

Úgy tudom, ez minimum a 97-estől jelentkezett és még a 2007-esben is benne van. Arról van szó, hogy vannak dokumentumok, amelyeknél működik az automatikus elválasztás, míg másokban nem. Sőt, van úgy, hogy bizonyos bekezdésekben működik, másokban nem.

Tudja valaki a megoldást?

(#909) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, az érdekelne, hogy létezik-e bármi olyan kütyü, amivel ha word-ben beírunk egy számot, akkor varázsütésre odaírja szépen betűvel is az értéket.
Nagyonsok dokumentumot csinálunk a munkahelyemen nagyonsok értékkel és mindet ki kell írni egyenként szöveggel is, a ráfordított időt megrövidíteni jelentősen ha megoldódna a dolog!
üdv!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#910) Bandit21


Bandit21
addikt

Gógli a barátom! ;)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#911) VIC20 válasza Bandit21 (#910) üzenetére


VIC20
őstag

Írtam egy privátot.

(#912) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Csöcs!

Az lenne a kérdésem, hogy eredeti cirill betűs szöveget hogyan tudok megnézni cirill karakteresként a wordben. Az a bajom, hogy nem cirill karakterekkle jeleníti meg, hanem így:

Őđĺíîâî

Mit kell tennem hogy ezek cirill karakteresként jelenjenek meg?

(#913) VinoRosso válasza VinoRosso (#912) üzenetére


VinoRosso
veterán

senki? :(

(#914) mezis válasza VinoRosso (#912) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én először a Vezérlőpult/Trületi és nyelvi beállítások/Nyelvek/Részletek útján telepítenék egy orosz billentyűzetet is a meglévők mellé. Aztán majd meglátjuk...

Az lenne a kérdésem, hogy eredeti cirill betűs szöveget hogyan tudok megnézni cirill karakteresként a wordben.

mezis

(#915) VinoRosso válasza mezis (#914) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem beírni akarom csak konvertálni

(#916) lúzer válasza Bandit21 (#909) üzenetére


lúzer
veterán

megoszthatnád, jópofa dolog!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#917) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogyan lehet azt megoldani, hogy az oldalszámozás ne az első és ne a második lapnál kezdődjön, hanem az azt követőknél. Előre is thx! :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#918) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy az Office 2003-as (és afölötti) verziókban át lehet-e állítani valahogyan a billentyűkombinációkat úgy, hogy az Office XP-vel (és az előtti verziókkal) egyezzenek meg? Mi nagyon hozzászoktunk itt a munkahelyemen pl. az Alt+D, Alt+F, Alt+A stb. kombinációkhoz. (Különben is milyen bunkóság: elvileg magyarított a program, akkor meg miért kellene angol rövidítéseket használni? Meg hát a szokás nagy úr.)

Előre is köszi!

(#919) lúzer válasza VIC20 (#918) üzenetére


lúzer
veterán

ctrl -eket akartál írni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#920) VIC20 válasza lúzer (#919) üzenetére


VIC20
őstag

Bocs, tényleg, CTRL-t.
Valakinél ötlet?

(#921) lúzer válasza VIC20 (#920) üzenetére


lúzer
veterán

gyorselérési eszköztár - további parancsok
billentyűparancsok testreszabása - ott felveheted pl. ctrl+F félkövérre

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#922) lúzer válasza VIC20 (#920) üzenetére


lúzer
veterán

itt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#923) svédcsepp


svédcsepp
tag

Be lehet úgy illeszteni vagy linkelni több ugyanazon doksit (pdf.xls.ppt fileokat) több WORD fileba, úgy hogy ne nőjön mindenegyes word file mérete a linkelt doksik méretével ? :F ?
és az egész cókmók egy zip fileban legyen. :Y

[ Szerkesztve ]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#924) Szaszati válasza svédcsepp (#923) üzenetére


Szaszati
tag

Ha linkeled akkor nem nő a méret, mert csak hivatkozást szúr be. Beszúrás > Objektum > Létrehozás fájlból, s ott van olyan opció, hogy csak hivatkozzon. Ha a könyvtárszerkezetet megtartod akkor gondolom utána az egészet gond nélkül össze lehet zippelni, nem lesz gond kicsomagolás után sem.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#925) svédcsepp válasza Szaszati (#924) üzenetére


svédcsepp
tag

Kösz a tippet.
Kiprobáltam, két opcio volt az objectum fileból való beillesztésnél :
¤ Csatolás
¤ Ikonként látszik
de mind2 esetben növeli az összes word file méretét az összes objektumként.
:O
Sajna nincs az az opció hogy csak hivatkozzon.
:F

[ Szerkesztve ]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#926) Szaszati válasza svédcsepp (#925) üzenetére


Szaszati
tag

Hát elvileg pont erre lenne kitalálva a csatolás. A méret természetesen növekszik egy keveset, de közel sem annyit, mint a csatolt fájlt mérete. Idézet Office Online-ról:
"Csatolt objektum esetén az információ a forrásfájl módosításakor frissíthető. A csatolt adatok a forrásfájlban vannak tárolva. A Word-fájl vagy célfájl csak a forrásfájl helyét tárolja, és a csatolt adatok képét jeleníti meg. Csatolt objektumokat akkor célszerű használni, ha a fájl mérete fontos szempont."

Szóval elvileg a "Csatolás"-t kéne kipipáld, az "Ikonként látszik" nincs befolyással a beillesztés típusára, csak annyit tesz, hogy a dokumentum képe helyett egy ikont jelenít meg, ami a beszúrt dokumentumra hivatkozik.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#927) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

word dokumentumba ágyazott képet ki lehet szedni onnan valahogy?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#928) 5xl válasza sanyixXx (#927) üzenetére


5xl
tag

kijelölöd és delete

maffiozo nick: morr

(#929) sanyixXx válasza 5xl (#928) üzenetére


sanyixXx
senior tag

még hatott a tegnap esti fogalmazásgátló ezek szerint :)
úgy értem, hogy kimenteni a file-ba valahova. így utólag belegondolva, tényleg tök félreérthető voltam :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#930) svédcsepp válasza sanyixXx (#929) üzenetére


svédcsepp
tag

Kép kijelöl , Ctrl C , paintbe megnyit , Ctrl V
Ezt pedig lehet menteni olyan filenek amilyenek szeretnéd.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#931) sanyixXx válasza svédcsepp (#930) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi
valami elegánsabb nincs esetleg? ezzel a módszerrel sajnos némelyik kép szörnyű minőségben kerül a paintbe. zajosak, kiégettek, itt-ott túltelítettek lesznek.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#932) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi van egyolyan gondom hogy a munkatársam kap egy word dokit e-mailben és ha megnyitja e-mailből akkor a benne lévő ábrák megjelennek de ha lementi a gépre és onnan nyitja meg akkor nem látszanak az ábrák. Nekem átküldte mailbe és ha lementem a gépre nekem megjelennek az ábrák ha gépről nyitom meg nem a mailből. Mi lehet a gond?

(#933) RoyalFlush válasza RoyalFlush (#917) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Senki nem írt szakdolgozatot? Vagy ha igen, hogy oldaotta ezt meg? :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#934) bocX válasza RoyalFlush (#933) üzenetére


bocX
tag

Szia!

Word-ben szakdolgozat írásnál mi is így jártunk. Nem tudtuk hogy lehet megoldani. Legegyszerűbb megoldásnak az kínálkozott, hogy az első két oldalt kivágod, és beilleszted új word dokumentumban és ott nem lesznek sorszámok. Míg maga a szakdogozat fájlban, az első két oldal ugyan nem lesz, mer az a külön a doksi, de akkor már az ebben a fájlban tudod szabályozni hogy honnan kezdődjön. Számunkra ez volt a legegyszerűbb megoldás...szóval két fájlban. :B :)

Más, kellene segítség: hogy tudom az egy mappában lévő fájlokat egyesíteni egy word dokumentummá? mert nem akarok 300 állományt egyesével kinyomtatni, és legegyszerűbb lenne ősszefűzni egy dokumentummá őket. Ezt hogy lehet kivitelezni? :R

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#935) localhost válasza bocX (#934) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mielőtt a számozást elkezdenéd, egy szakasztörés-t kell beilleszteni. Azután a törés utáni oldalon beállítod a sorszámozást.
Csak ekkor is 3-tól látod >> ekkor oldalszámozás/kezdő menüpontban sorszám állítása '1'-es értékre

Lásd még word súgó.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#936) bocX válasza bocX (#934) üzenetére


bocX
tag

erre valakinek valami okosság (#934) bocX - hogy tudom az egy mappában lévő sok word fájlt egyesíteni egy darab word dokumentummá? :U

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#937) bandus válasza bocX (#936) üzenetére


bandus
veterán

ctrl+c-->ctrl+v

más megoldást nem hiszem hogy fogsz találni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#938) lúzer válasza bocX (#936) üzenetére


lúzer
veterán

hát ha csak a nyomtatás miatt kell, beállítod alapértelmezettnek a nyomtatót amire akarod küldeni, kijelölöd az egészet, és jobb klatty->nyomtatás :U

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#939) Biaggio


Biaggio
őstag

Nemcsak a Word, hanem általában az Office minden induláskor fájlokat hiányol, hiba 1706, helyezzem be az eredeti telepítőlemezet. A hibát talán ott követtem el, hogy az Office XP-t felültelepítettem egy Office 2003 programmal...

A hiba 1706 minden frissítés után előjön, a karbantartás mindig meg is oldotta, de volt olyan karbantartás, ami pl. az összes Outlook levelet is eltüntette. Ki lehet valahogy teljesen irtani ezt a problémát, vagy szembesüljek minden service pack után vele??

(#940) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv srácok!

segítség kéne,mégpedig ahhoz,hogy egy szakdolgozatban vannak álló és fekvő lapok is,és az oldalszámozásnál,hogy lehet azt egtenni,hogy a fekvő lapoknál oldalt legyen a számozás,magyarán ne ugyanott mint az álló lapoknál?vki tud erre megoldást?

Forza Italy!

(#941) VIC20 válasza lúzer (#922) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi szépen, működik!

(#942) szabzolee


szabzolee
tag

Sziasztok! Az utobbi napokban meghulyult mindket gepemen az Office 2007, azon belul is csak a word. Ha egy wordfajlra rakattintok, elindul a program, de nem nyitja meg a fajlt, kiveve, ha a programon belul a megnyitas menuponttal megkeresem. ez meg nem is lenne baj, de a megnyitott dokumentumokba nem lehet belekattintani egerrel, se bal se jobb klikk semmit nem csinal. A gombok, a formazas el, tabulatorral lehet benne maszkalni, de kattintani azt nem lehet. Mindenfele fajlnal ez van, mindket gepemen, reinstall nem segit. Mi tortenhetett?

(#943) kolja


kolja
tag

Üdv!
Van egy kis problémám az MO Word 2003-al, piti dolog de engem piszokul zavar, és nem tudom orvosolni, nevezetesen a kurzor a kis betűk feléig ér, kb akkora mint egy vessző, villogni villog, de ez számomra kicsit zavaró, lehet-e tenni neki valamit? Súgót már próbáltam de igazábol semmi.
Lama-e vagyok?
Minden segítséget előre is kössz!

kolja

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#944) rdi válasza kolja (#943) üzenetére


rdi
veterán

'Ctrl alt +' ?
majd esc

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#945) kolja válasza rdi (#944) üzenetére


kolja
tag

Hatalmas Köszönet!

:R

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#946) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egyszer már valahol kérdeztem, de ott se kaptam választ. meg lehet oldani valahogy címkenyomtatásnál a sorszámozást? tehát van egy zweckform 3666 ív, ezen 13x5 címke, és ezekre kellene szép sorban 1-től 65-ig sorszámokat írni egyszerűen és automatikusan. ötlet?

(#947) rdi válasza ngabor2 (#946) üzenetére


rdi
veterán

felsorolás és sorszámozás nem műxik?

Fej! Tor! Potroh!

(#948) ngabor2 válasza rdi (#947) üzenetére


ngabor2
nagyúr

címkénként nem sikerült rávenni.

(#949) localhost válasza ngabor2 (#946) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És muszály ezt WORDBŐL, amikor az avery-Zweckform oldaláról ingyen letölthető a cimkenyomtató segédprogram, ami viszont BIZTOSAN tudja .... illetve van Wörbe épülő varázsló is, ingyen ?

Tessék

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#950) copin


copin
őstag

Hi!

Ez lenne a problémám. Nem nyitja meg és ilyen hibaüzenetet rak ki. Xp sp3 és 2003-as. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.