Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Apollo17hu válasza Drizzt (#496) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Beszúrás / Objektum... / Microsoft Equation 3.0

(Ha nincs Microsoft Equation 3.0 a listában, akkor asszem Office cédéről lehet telepíteni.)

[Szerkesztve]

(#502) Drizzt válasza Apollo17hu (#501) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, köszi közben megtaláltam én is, most viszont az a gondom, hogyha írnék egyenlőség, vagy +, - jeleket, akkor ilyen borítékokat, meg egyéb wingdings-szerű karaktereket ír.

I am having fun staying poor.

(#503) Drizzt válasza Drizzt (#502) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valami ötlet esetleg erre is?

I am having fun staying poor.

(#504) Apollo17hu válasza Drizzt (#502) üzenetére


Apollo17hu
őstag

nálam eddig még nem jelentkezett ez a probléma
up neked, hátha vki tudja a választ

(#505) jhos910 válasza Drizzt (#502) üzenetére


jhos910
aktív tag

hát nemtok segíteni sajna :(
nálam minden tökéletesen szokott müxeni office 03 al

(#506) mahatma


mahatma
aktív tag

sziasztok, kéne egy olyan körlevelet vagy tájékoztató anyagot csinálnom, ami egy word-ben megírt levélbe beszúrt táblázat adatait egy excel táblába beírt adatokból veszi át. így én beírnám az adatokat excelbe, a word automatikusan átvenné, és már mehetne is e-mailben a tájékoztató anyag. Van erre lehetőség? vagy egyszerűbb az excel táblát beszúrnom, aztán kész?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#507) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Segítség kéne

cimkéket kell gyártanom sorszámozva
margó 0,7mm minden oldalon.
méret: 48,5*16,9mm
sorszámozás 07/0001 től.


opoen officom van mert MS re nem tellik:) de remélem a megoldás hasonló..... én seajna nem jöttem rá... és reggelre kellene:)

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#508) akasp válasza PeliScan (#482) üzenetére


akasp
senior tag

most nem jut eszembe semmi, de meg kellene próbálni, hogy a sorszámozásnál nem lehe valami egyedi karaktert csinálni? Mert ott vannak mindenféle előre definiált karakterek is. gondolom, lehet, hogy van ott vmilyen funkció, de javítsatok ki ha nem így van.

(#509) Vangelis válasza Vangelis (#507) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ezzel nem leszek kész reggelre:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#510) Vangelis válasza Vangelis (#507) üzenetére


Vangelis
nagyúr

hogyafészkesbe kellll?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#511) Vangelis válasza Vangelis (#510) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#512) rdi válasza Vangelis (#511) üzenetére


rdi
veterán

körlevél cimke :))

Fej! Tor! Potroh!

(#513) mahatma válasza Vangelis (#511) üzenetére


mahatma
aktív tag

Szia Vangelis! rég voltam MSN-n, mert letiltottuk az irodában :) muszáj volt :) otthon meg nincs netem már.

lehet hogy nem jó ötlet, meg gagyi, de mi van ha megcsinálod ''excelben'', aztán átkopizod a címkékre? talán...esetleg.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#514) rdi válasza rdi (#512) üzenetére


rdi
veterán

De ne várj tőle túl nagy csodát ....

viszont ez excel jó ötlet, mert ott meg a sorszámot gyorsan meg tudod csinálni. Tehát a körlevél adatbázisa legyen az excel fájl, amiben a sorszámokat készíted el.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#515) Vangelis válasza mahatma (#513) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Atyám azt se tudom miről beszéltek:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#516) rdi válasza Vangelis (#515) üzenetére


rdi
veterán

hajajj
mindenesetre az MS woordben van olyan parancs, körlevélmajd azon beül, hogy címkék. A cimkék közül lehet normalizáltakat választani pl hama, vagy be lehet állítani egyéni mértetet. Az a baj, hogy úgy látom, csak tized centimétereket lehet beállítani, de ebben nem vagyok biztos.

A sorozatkészítés pedig táblázatkezelőben a legegyszerűbb.

Fej! Tor! Potroh!

(#517) Vangelis válasza rdi (#516) üzenetére


Vangelis
nagyúr

open -em van:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#518) rdi válasza Vangelis (#517) üzenetére


rdi
veterán

Értem. Ott nincs ilyen körlevél funkció? Táblázatkezelőd meg abban is van a sorozatokat tehát könnyen el tudod készíteni.

Fej! Tor! Potroh!

(#519) Vangelis válasza rdi (#518) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ok megpróbálom elkészíteni a sorozatokat:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#520) róland válasza Vangelis (#507) üzenetére


róland
veterán

Legegyszerűbb, ha elkészíted a megfelelő táblázatot a címkéknek.

Majd a táblázatot kijelölve a ''Formátum'' menü ''Felsorolás és számozás'' menüpontján belül a beállításoknál kell értelemszerűen beírni a megfelelő adatokat.. Sajnos így is csak a 07/1, 07/2, ..., 07/12, ..., 07/547, ... 07/1238 formában lehet elkészíteni a számozást. Az általad kívánt 07/000x formátumban nem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#521) rdi válasza Vangelis (#519) üzenetére


rdi
veterán

na akkor itt az idő megtanulni kezelni az openofficet :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#522) regent


regent
aktív tag

Szakdolgozat, szépen megformázva, ahogy kell, de elfelejtettem hogyan lehet az élööfejben megjeleníteni az éppen aktuális fejezet/alfejezet címét. Temészetesen nem úgy gondoltam, hogy beírom. :)

Ja, ez egy kérdés volt, tudja valaki a választ? :)

[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#523) raver válasza regent (#522) üzenetére


raver
aktív tag

Én is most írom a szakdolimat. Menyire egyszerűbb lenne ha htmlben kéne megcsinálni :C :))

(#524) rdi válasza regent (#522) üzenetére


rdi
veterán

idézet a súgóból:

''Ha élőfejbe vagy élőlábba

(élőfej és élőláb: Az élőfej, mely szövegből vagy képekből állhat, az oldalak tetején külön részben jelenik meg. Az élőláb az oldalak alsó részén látható. Az élőfejek és élőlábak tartalma általában oldalszámozás, fejezetcím, dátum és a szerző neve lehet.)
szeretnénk fejezetszámot vagy fejezetcímet beszúrni, a dokumentumot először szakaszokra
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
kell osztanunk.

Ha még nem tettük meg, akkor szúrjunk be szakasztörést
(szakasztörés: Szakasztörést oda szúrunk be, ahol új szakaszt szeretnénk kezdeni. A szakasztörés tárolja az előző szakasz formázási tulajdonságait (például margóbeállítások, oldaltájolás, élőfejek, élőlábak és oldalszámozás).)
oda, ahol a más fejezetet tartalmazó szakasz kezdődik.
Hogyan?

Vigyük a kurzort arra a pontra, ahová szakasztörést
(szakasztörés: Szakasztörést oda szúrunk be, ahol új szakaszt szeretnénk kezdeni. A szakasztörés tárolja az előző szakasz formázási tulajdonságait (például margóbeállítások, oldaltájolás, élőfejek, élőlábak és oldalszámozás).)
szeretnénk beszúrni.
Kattintsunk a Beszúrás menü Töréspont parancsára.
A Szakasztörés csoportban kattintsunk arra a beállításra, amely az új szakasz
(szakasz: A dokumentum olyan része, amelyben bizonyos oldalformázási beállításokat írtunk elő. Akkor érdemes új szakaszt létrehozni, ha például a sorszámozás, a hasábok száma vagy az élőfej és az élőláb beállítását kívánjuk módosítani.)
kezdetét a kívánt helyre szúrja be.
Megjegyzés: Ha már beillesztettünk egy oldaltörést

(oldaltörés: Az a hely, ahol az egyik oldal véget ér, és egy másik kezdődik. A Microsoft Word automatikus oldaltörést illeszt be a megfelelő helyen, de kézi oldaltörést is beszúrhatunk a dokumentumba.)
, hogy a fejezet új oldalon kezdődjön, töröljük az oldaltörést, és a helyére tegyünk egy új oldalon kezdődő szakasztörést.

A fejezetszámra és a fejezetcímre alkalmazzunk beépített címsorstílust
(címsorstílus: Címsorra alkalmazott formátum. A Microsoft Word programban a Címsor 1 formátumtól a Címsor 9 formátumig kilenc különböző beépített címsorstílus van.)
, amelyet a Formázás eszköztár
(eszköztár: Parancsok végrehajtását szolgáló gombokat és egyéb elemeket tartalmazó vezérlőelemsáv. Az eszköztárak megjelenítéséhez válasszuk az <b>Eszközök</b> menü <b>Testreszabás</b> parancsát, majd az <b>Eszköztárak</b> lapot.)
Stílus listájából választhatunk ki.
Ha azt akarjuk, hogy a Microsoft Word automatikusan sorszámozza a fejezet címsorait, azok formátumát a Felsorolás és számozás párbeszédpanelen állítsuk be.

Hogyan?

Kattintsunk a Formátum menü Felsorolás és számozás parancsára, majd a Többszintű fülre.

Kattintsunk egy fejezetsorszám-stílusra (amely tartalmazza a „Címsor 1” vagy „Címsor 2” szöveget), majd az OK gombra.

Írjuk be a számozott címsor szövegét, majd nyomjuk le az ENTER billentyűt.

A következő számozott címsor hozzáadásához keressük meg a következő fejezet címsorát, kattintsunk a Formázás eszköztár Stílus listája melletti nyílra, és válasszuk ki a 2. lépésben megadott címsorstílust.

Fej! Tor! Potroh!

(#525) regent válasza rdi (#524) üzenetére


regent
aktív tag

Köszi, ez kimerítöö volt. Nekem angol verzióm van, és nem találtam meg amit te igen.
De. Sajnos még mindig nem tudom, hogy a fejlécben hogyan jelenik majd meg minden fejezetnél más-más szöveg.
Lehet bennem van a hiba, de a leírásban ezt nem találtam.

Valaha tudtam, de már elfelejtettem. Valamiféle kódot kellett beírni a fejlécbe, és az automatikusan kiírta az aktuális fejezet címét.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#526) rdi válasza regent (#525) üzenetére


rdi
veterán

mert nem akartam beidézni az egészet a topikra. De rögtön elküldöm neked privben...

Fej! Tor! Potroh!

(#527) rdi


rdi
veterán

azért majd írjál ha megoldódott :))9

Fej! Tor! Potroh!

(#528) Chili7


Chili7
őstag

4 hasábnál többel nem lehet dolgozni? Gyanítom, hogy lehet, csak nem tudom, hogy hogy!
köszi

(#529) PazsitZ válasza Chili7 (#528) üzenetére


PazsitZ
addikt

Formátum/hasábok menüben ahol ki lehet választani 1-2-3-bal-jobb hasáb közvetlen alatta van egy hasábok száma rubrika, ahol lehet növelni a hasábok számát 12-ig.

- http://pazsitz.hu -

(#530) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hogyan tudok x-elhető négyzetet berakni a szöveg mellé (pl. ha egy kvízsort akarok összeállítani)?

<< Heimdal >>

(#531) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mit lehet állítani, hogyha minden weblapnál amikor megnyitom, s vannak benne a megszokott logikai kifejezések jelei(és, vagy, ...), s helyettük valami fura kriksz-krakszokat jelenít meg a Word?

I am having fun staying poor.

(#532) Drizzt válasza Drizzt (#531) üzenetére


Drizzt
nagyúr

hope.

I am having fun staying poor.

(#533) lesaux


lesaux
veterán

rtf doksiból hogy nyerek ki egy képet? Jobb gomb, másolással csak 256 színű képem lesz, ha beillesztem más programba.

(#534) Jazz


Jazz
veterán

Hi!

- word csak német->angol vagy, angol->német fordít. (Office XP) Olyan van hogy magyarról németre, vagy magyarról angolra oda vissza? Honnan lehet ezt bővíteni?

free your mind

(#535) Jazz


Jazz
veterán

UPP!

free your mind

(#536) kraftxld válasza lesaux (#533) üzenetére


kraftxld
nagyúr

mentsd el html-ként.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#537) kraftxld válasza Jazz (#534) üzenetére


kraftxld
nagyúr

proofing tools

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#538) _Hunter_ válasza mahatma (#506) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szia!

Lehet, hogy már nem aktuális de szerintem így lehetne megoldani.

Word doksi megnyit. -> Beszúrás -> Objektum -> Létrehozás fájlból -> megkeresed, hogy melyik xls-t szeretnéd.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#539) nbk


nbk
aktív tag

sziasztok,

húzzatok bele egy pl mp3 filet egy word doksiba és szépen belementi. Na ugyanezt akarom egy xls-el is megcsinálni, de azt kinyitja a szerencsétlen és belerakja a táblázatokat, és persze hülyén néz ki, elcseszi, meg egyébként sem ezt akartam... shit!

nem lehet ezt az auto open funkciót kikapcsolni?

valaki help!

thx

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#540) szöSsZI válasza nbk (#539) üzenetére


szöSsZI
tag

Hello.

Szóval, ha jól értem csak egy linket szeretnél a doc.ra, ami megnyitja az xls file-odat?

Köv. lépésekkel érheted el:
Az xls fileban kijelölöd az egész munkafelületet, és Copy.
Wordben:
Edit menü- Paste special: a Paste link-et választod, majd a M.Office Excel Worksheet Object –et, a lényeg,h a Display as icon ki legyen jelölve.

(#541) sekli


sekli
addikt

Helo

Miért van, hogy az eszköztárak minden indításkor visszaállnak egysorosra, a második sorban meg csak egy ComplexBar nevű használhatatlan (a DVD jogtár által telepített) eszköztár van, amit hiába tüntetek el, ujraindítás után visszatér... :F

(#542) sekli válasza sekli (#541) üzenetére


sekli
addikt

:U

(#543) szöSsZI válasza sekli (#541) üzenetére


szöSsZI
tag

Hello

Ha jól értem az eszköztár 1soros problémát:
View - Toolbars - Customize - Option lapfülön : - Show Standard and Formatting toolbars on two rows- t bepipálni.

A második problémára meg próbáltad, h, ugyanitt, csak a Toolbars lapfülön, ott van e ez a ComplexBar nevű eszköztár, és ha igen akkor csak kiveszd a pipát.


[Szerkesztve]

(#544) sekli válasza szöSsZI (#543) üzenetére


sekli
addikt

a két sorra közben rájöttem, de onnan a listából hiába veszem ki a complexbar-t, mindig elindul ujra...:F

és van még egy kérdésem:

Egy felsorolás és számozással formázott bekezdégnek hogy lehet a jobb oldali behúzását állítani?

(#545) szöSsZI válasza sekli (#544) üzenetére


szöSsZI
tag

És gondolom a Delete gomb sem aktiválódik amikor rákkatintasz? :(

Az az igazság, h én fent a vonalzón szoktam állítani a csúszkát, és h ne legyen cikkcakkos, a Justify-t haszn. Erre gondoltál? :B

(#546) Gabás válasza sekli (#544) üzenetére


Gabás
addikt

a Templates and add-ins menüből távolítsd el. Vagy ha végképp nincs rá szükséged, töröld a C:/Documents and Settings/[user]/Application Data/Microsoft/Templates (vagy Microsoft/Word/Startup) mappából.

(#547) sekli válasza Gabás (#546) üzenetére


sekli
addikt

nincs benne semmi...:U

szöSsZI:
a törlés kitörli, de akkor is feltámad.... :DDD

arra gondoltam, hogy a stílus és formázásnál hogy lehet megoldani, ugyanis ha valami felsorolás stílusú, akkor a bekezdég rész inaktív...

(#548) szöSsZI válasza sekli (#547) üzenetére


szöSsZI
tag

''a törlés kitörli, de akkor is feltámad....'' - :(((

Tudod mit, töröld le a DVD progit, azt ami ezt a kalamajkát okozza! ;]
És ha kész vagy a wordel, vissza... :D
(Bocsi... :) )

Jajj, értem már :B

Nem szoktam használni a meghatározott formázást és stílust...
Magam alakítom :DDD

(#549) szöSsZI válasza szöSsZI (#548) üzenetére


szöSsZI
tag

Aha, értem már...

Találtam egy kis leírást a stílusokról, de horvátul van, azért hátha segít [link]
...ad egy kis ötletet ...

(#550) sekli válasza szöSsZI (#549) üzenetére


sekli
addikt

ez borzasztó...:) a Jogtárat meg nem tudom letörölni, mert használom..., meg a Word-öt is...;)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.