Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) Melorin válasza LGG555 (#62444) üzenetére


Melorin
addikt

Egy körben a legkisebb keresztmetszet határozza meg az áramlást vagy annak mennyisége is? Pl. 5db könyök ellenállóbb mint 1db? Jobban lefogja a pumpát?

(#62452) LGG555 válasza Melorin (#62451) üzenetére


LGG555
aktív tag

A könyökök 11 mm fölötti átmérővel rendelkeznek így tehetsz 10 könyököt is még mindig a fitingek 8 -9mm átmérője lesz a szűk keresztmetszet.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#62453) Jocoo1


Jocoo1
újonc

Sziasztok!
Egy 240x30-as és egy 120x30-as radiátor elég egy Ryzen 5 3600-nak és egy RTX 2060-nak?
A választ előre is köszönöm!

(#62454) holczy válasza Jocoo1 (#62453) üzenetére


holczy
aktív tag

Igen. A procid 65 wattos. A vga-ra meg 120-as aiokat pakolnak rá +a blower. Nyilván tehetsz nagyobb, vastagabb radikat is a házba, ha hely/pénztárca engedi.

(#62455) tomcat78 válasza pokmky (#62448) üzenetére


tomcat78
őstag

Ipar... :DDD :DDD :DDD
Baszki, pont azt a szférát emlegeted, ahol az esetek java részében a költséghatékonyság a mérvadó?? Megfelelő anyagok. Há hogyne... :D Legyen olcsó, és minimálisan alkalmas. Ebben a sorrendben... Kalkulált selejtszázalékkal és társaival. Remélem ezt a baromságot te sem hiszed el. Az ipar, mint olyan az épp megfelelő kategória, csak profit legyen... Ezt természetesen a tömeggyártásra értem elsősorban.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#62456) Melorin


Melorin
addikt

Ma szedtem szét a vga-mat, hogy rászereljem a vizes blokkot, de siralmas látvány fogadott. Valószínűleg ezt a kártyát is valami jóképességű kenőspray-el fújták le mert egy vékony olajos réteg volt a nyákon és bele volt ragadva a por és apró fémpor szerű anyag is. Én többek között ezért nem használnék wd40 és társait elektronikában mert utána porfogóként működik.

(#62457) pokmky válasza Melorin (#62456) üzenetére


pokmky
tag

Nyugi ez nem WD40, csak a hővezetőpadból folyt ki a szilikon és abba ragadt bele a trutyi remélhetőleg. A szaga egyértelműen elárulja a WD40-et. :)

tomcat78

Te már csak tudod... Képzeld nem csak tömeggyártás létezik a világon és nem csak végfelhazsnálói berendezéseket lehet gyártani de továbbmegyek a kommersz cuccokat sem WD40 és haosnló barkács cuccok segítségével gyártják. Szerinted egy CNC-be, amivel a vízblokkgyártók is gyártják a blokkokat WD40 az emulzió? :O

[ Szerkesztve ]

(#62458) LGG555 válasza Melorin (#62456) üzenetére


LGG555
aktív tag

Inkább arra tippelnék hogy a kondenzátorokból folyt ki valami trutyi mert túlmelegedett a cuccos, ráadásul erősen korrozív tehát nem WD 40 és társai a bűnösek, amúgy jó lenne elengedni ezt a témát ameddig fel nem mérgelődik a módi..

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#62459) pokmky válasza LGG555 (#62458) üzenetére


pokmky
tag

A szilárdelektrolitos kondenzátorból egy működő kártyán? :U Nem korrózió ami rajta van, hanem a ventilátor fújta bele azt a dzsuvát, amilyen környezetben használták.

[ Szerkesztve ]

(#62460) RazoR


RazoR
veterán

Grózi csinálj már valamit légyszi WD40 ügyben..... :DDD

(#62461) Pakmara válasza pokmky (#62457) üzenetére


Pakmara
őstag

(#62462) rup1u5 válasza Pakmara (#62461) üzenetére


rup1u5
nagyúr

+1 :K Ilyennel találkoztam már én is. A megoldás, hogy szilikonnal jó alaposan be kell fújni az egész kártyát!

;] :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#62463) Melorin


Melorin
addikt

Kíváncsiságból elinditottam úgy a gépet, hogy még nincs víz a rendszerben, így a vga-n csak üresen van a blokk. Féltem, hogy a windowsig sem fog eljutni a gép mert túlmelegszik a GPU de nem így történt, 30 fokon megállt a hőfok idle. :Y Alphacool GPX blokkról van szó.

(#62464) Demo07 válasza Melorin (#62463) üzenetére


Demo07
aktív tag

pumpát remélem azért nem hagytad bedugva... szárazon tönkre megy a motor!!!!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62465) Melorin válasza Demo07 (#62464) üzenetére


Melorin
addikt

Nem dugtam be, arra nagyon figyelek :)

(#62466) varmi2 válasza Pakmara (#62461) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi nem folyik ki a gap padból, ez flux maradvány. Javitva volt a kártya, és nem takaritották meg rendesen a fluxtól. És hő hatására megolvad és szét folyik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62467) pokmky válasza varmi2 (#62466) üzenetére


pokmky
tag

Hogy lenne flux maradvány a kondenzátorok és a fetek környékén, amiknél látszik, hogy nem voltak javítva? Ez szilikonolaj minden kártya ilyen, ahol böhöm nagy hővezetőpadok vannak, valaki flejebb még képkeresést is linkelt, ami televolt ilyennel...

(#62468) varmi2 válasza pokmky (#62467) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha minőségi javítás történt, az nem látszik, mert pont olyan, mintha nem lett volna javitva. A gyártás során is használnak fluxot, nem csak a javitáskor. Az smt gyártósoron is a forrasztó paszta tartalmaz fluxot. Jó esetben a kemencében elpárolog, de előfordulhat, hogy marad valamennyi, és később a használat során kiolvad. Nem használnak az smt gyártás során silicon olajat...

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62469) pokmky válasza varmi2 (#62468) üzenetére


pokmky
tag

Honnan szeded ezeket a nevetséges elméleteket? Nem SMT gyártás során használnak szilikont, hanem a hővezető pad tartalmazza, amiből egy jó nagy szőnyeg volt a feteken.

Az én kártyám is ilyen volt még a túloldalra is átszivárog a furatokon.

Képtalálatok a következőre: thermal pad oil

20170717_180646.jpg

[ Szerkesztve ]

(#62470) varmi2 válasza pokmky (#62469) üzenetére


varmi2
nagyúr

Onnan veszem, hogy javító műszerész vagyok már tizen sok éve, az egyik hazai multinál, és sok nyák fordult meg a kezeim között(mobil, hálózati termékek, kamerák), és sosem tapasztaltam, hogy a hővezető padból bármi is kifolyna, noha az tény, hogy sosem használt, sok időt ment termékekkel kerültem kapcsolatba, hanem zsír új, épp a gyártósorról lejött, vagy összeszerelés után, megbukott termékekkel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62471) Pakmara válasza varmi2 (#62466) üzenetére


Pakmara
őstag

"Semmi nem folyik ki a gap padból" Nem mondom, hogy nem lehet a te verziód a valós a konkrét esetben, de az "trutyi kicsapódás" mint jelenség létezik. Saját kártyánál is találkoztam vele ( nincs róla képem, de linkeletem egy pár neteset). Back platet kapott a kártya, mikor x idő után bontottam azon is látható volt.

(#62472) varmi2 válasza Pakmara (#62471) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pár napja szedtem szét egy nitro rx580-t, hogy újra pasztázzam, meg hogy lefényképezzem a nyákot, hogy megfelelő full cover blockot keressek rá. Bányász kártya volt, használtan vettem, és én is tovább bányászok vele, ezen is vannak hővezető padok, de semmi nincs kifolyva belőle.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62473) Pakmara válasza varmi2 (#62472) üzenetére


Pakmara
őstag

Ezzel nem tudok vitatkozni, ha nem volt akkor nem volt. :)
Csak két linket szeretnék még kitenni [link] [link] ha nem győz meg akkor elengedem. Nem kell, hogy egy véleményen legyünk :) .

(#62474) varmi2 válasza Pakmara (#62473) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezen a videon jól látszik a flux maradvány a nyákon, a video első pár másodbercében látszik.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62475) Melorin válasza varmi2 (#62474) üzenetére


Melorin
addikt

Nem azt mondják, hogy nincs olyan, hogy flux maradvány, hanem hogy egy vga-n a padokból kicsapódott szilikon a jellemző.

(#62476) Melorin


Melorin
addikt

Néhány mm-rel rövidebbre vágtam egy csövet a kelleténél, így a barrow fittingben lévő 3 belső tömítőgyűrűjéből csak 2-ig ér be. Ez vajon mekkora aggodalomra ad okot? Vágjam újra a csövet vagy nyugodtan használhatom így?

(#62477) holczy válasza Melorin (#62476) üzenetére


holczy
aktív tag

Ér annyit egy 200ft-os cső, hogy esetleg eláztasd a gépet? Ha nem vagy benne biztos, hogy jó, inkább vágd újra (ha mérethibás én is mindig újravágtam). Nem véletlenül van rajta 3 gyűrű.
(Nem rossz szándékkal, vagy lehordó hangvétellel írtam.)

(#62478) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok, vettem egy régebbi kiadású d5 pumpát réz tetővel (nem is gondoltam volna, hogy ekkora és ilyen nehéz).

A d5-ön csak molex csati van, nincsen kontroll szignál az alaplap felé, márpedig nekem most egy dcp 4.0 szivattyúm van és annak monitorozom a sebességét, és, ha egy bizonyos fordulat alá esik, akkor a gép kap egy shut down parancsot (hw info segítségével).

Gondoltam kiváltom ezt valamilyen áramlásmérővel, de egyszer volt egy rotoros, amit fan csatira kellett kötni, de gondolom olyan alacsony volt a freki, hogy az alaplap meg sem látta (több alaplap sem).

Milyen áramlásmérőt javasolnátok aminek a jelét értelmezi a hw info is? Nem gáz, enélkül is megoldom, de szeretek biztosra menni és nem csak hőmérsékleti limitet megadni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#62479) varmi2 válasza Leon77 (#62478) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem ilyen áramlás mérőm van, és érzékeli a lap, ha a pumpa minimumra van is véve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62480) Leon77 válasza varmi2 (#62479) üzenetére


Leon77
őstag

Köszi

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#62481) anubis6 válasza varmi2 (#62474) üzenetére


anubis6
aktív tag

Ebben most pokmky-ékkal vagyok, amit te mutatsz, az ónból kicsapódó gyanta, a másik meg szilikon jellegű ami a pad mellett van. Ha túl nagy hőterhelésnek vannak kitéve a padok, simán szivároghat ilyesmi belőlük. Ha smd-ket ilyen gyantás szarral forrasztanák, elég érdekesen néznének ki. Azokat általában lakkozzák gépi forrasztás után, úgy tudom..

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#62482) Grózi válasza RazoR (#62460) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Remélem és ajánlom,hogy elült a dolog-következőre már nem szólok..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#62483) tomcat78 válasza pokmky (#62457) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem az említett anyag megfelelőségét firtattam, hanem az ipar hozzáállását a minőséghez( nem feltétlen az ott dolgozók munkáját! ). Mert az bizony szar. Ez az elvárás, ezt kreálja a fogyasztói társadalom. Azért a megfelelő vagy épp jó köszönő viszonyban sincs sokszor a tökéletessel. Mert bizony spéci emulzió nélkül is lehet jót marni, esztergálni simán víz-olaj keverékkel. Meg lehet szartengert gyártani mindenféle hangzatos cuccal. Ahol még kb adnak a minőségre, az pl a manufaktúra. Ami ugyebár egy kihaló létforma. Mivel a nagyok, az épp megfelelő, olcsó cuccaikkal letarolják a piacot. Lehet ez ellen önérzetesnek lenni, de attól, hogy valami megfelel, még nem lesz jó. És félre ne érts, eszemben sincs vitatni a hozzáértésed valamihez. De az ipart, mint olyat felhozni valaminek az alkalmasságára, mint párhuzam... Számomra kicsit morbid és mulattató. Vagy baromi jó helyen dolgozol, vagy idealista vagy...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#62484) Grózi válasza tomcat78 (#62483) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked is szólt az elöbbi,legyen elég a témából.A topic témájára korlátozodjanak a hsz.-k!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#62485) tomcat78 válasza Grózi (#62484) üzenetére


tomcat78
őstag

:R
Bár az EK, mint iskolapélda szerepelhetne... :D ;]
Amúgy meg, ha már spéci löttyök... Van valakinek tapasztalata a Nanoxia pasztel cuccaival?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#62486) Grózi válasza tomcat78 (#62485) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem csinált szépen lerakodást3 hónap alatt-részemről többet inkább nem használom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#62487) tomcat78 válasza Grózi (#62486) üzenetére


tomcat78
őstag

Affene... Mayhems asszonyéba jól működik. Akkor lehet az lesz nekem is...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#62488) fboldog válasza tomcat78 (#62487) üzenetére


fboldog
senior tag

Mayhemsszel óvatosan. Igen sok gyártó írja, hogy ha azt használod az garivesztéssel jár.

üdv.: Boldog Ferenc

(#62489) RazoR válasza fboldog (#62488) üzenetére


RazoR
veterán

Csak az Aurorára vonatkozik ez, nem?

(#62490) hash99 válasza tomcat78 (#62485) üzenetére


hash99
senior tag

Én nanoxia coolforcet használok jelenleg fehéret fél éve az előtt meg zöldet 1 évig. Egyik sem okozott lerakódást nem váltak ki festék lemezek és a csöveket sem fogta meg. Nekem ez a lötty márka vált be eddig.

(#62491) fboldog válasza RazoR (#62489) üzenetére


fboldog
senior tag

Igen, az a kiemelten problémás. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#62492) pokmky válasza hash99 (#62490) üzenetére


pokmky
tag

Nálam is ugyanez megvolt, semmi gond nem volt vele.

(#62493) LGG555


LGG555
aktív tag

Srácok valaki használt ilyen lötyit, ha igen milyenek a tapasztalatok: Raijintek RAIAQUA-T1

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#62494) fox_mulder válasza varmi2 (#62479) üzenetére


fox_mulder
tag

Lenne egy két kérdésem, hogy ez az áramlásjelző mennyire hangos, vagy egyáltalán nem? Gondolom nincs nagy ellenállása, vagy még is? Szóval gondoltam beszerzek egy ilyet, csak előtte jó lenne róla több infó.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#62495) varmi2 válasza fox_mulder (#62494) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi hangot nem tapasztalok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62496) LGG555 válasza fox_mulder (#62494) üzenetére


LGG555
aktív tag

Elméletileg semmilyen hangja nem szabad legyen ahogyan ellenállása is nagyon csekély.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#62497) fox_mulder válasza varmi2 (#62495) üzenetére


fox_mulder
tag

Köszönöm! Akkor bizony beszerzek egy ilyet.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#62498) Melorin


Melorin
addikt

Összeraktam a vízhűtésemet végre. Igaz, egyelőre csak a 1080 Ti-t hűti mert a cpu blokk nem érkezett még meg kínából, de ha megjön, csak egy csövet kell kivegyek a mostaniak közül. Egy kicsit túllőttem az eredeti célon, mert a gpu 32-35 fokos csak 1 óra Furmark után, pedig minden minimumra van csavarva. Megelégedtem volna 45-el is :D

A jelenlegi átlátszó folyadékot be tudom valamivel színezni? Vagy tudtok csőre szerelhető RGB világítást ajánlani?

(#62499) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
Na, eddig bírtam november óta szerelés nélkül :DDD (ja nem, mert közben vettem egy hőszenzoros dugót, de az nem tétel)
Érkeznek a merev csöves rendszer alkatrészei, GPU blokkal megtámogatva :)
Illetve föl kell avatni a lidlis dremelt, a kívülre akasztott radit be fogom ba szabni a ház elejébe ;]
Ja és készül egy táptakaró, mert elég ocsmány spagettiszörny lakik a gép aljában...

Kicsit merész lesz a következő verzió, i7-6700k + VRM + GTX1070 víz alatt, 1db 240x45 radival. Overclokcers fórumon találtam egy tagot meg a buildjét, amikor azt próbáltam guglizni, vajhon mennyire halvaszületett az ötlet (első hozzászólásban link a kommentekhez, ha vkit érdekel). Ő 280-as radival hűt egy i7-3930K-t és 3(!) GTX780-at. Valószínűleg megejtem a 6700k delidelését is, ami biztos segíteni fog a hőfokokat kordában tartani. A proci kb hasonló TDP (lehet az övé több is), GPU jóval kevesebb (3x250W vs 150W). Amit nem tudok belőni, az a VRM hőtermelése. A radi felület viszont nálam jóval kisebb, a 280x2 kb a 3x120-nak felel meg, az enyém 2x. mrbean kolléga vize kb 35 fokig melegedett játék és 45 fokig GPU benchmark közben, 1000 rpm venti (csak push) és 200 l/h áramlás mellett.

Szóval én nagyon kíváncsi vagyok, mert ebből kb bármi IS kijöhet. Mindennapi használat (net, rajzolóprogram, WoW, CS:GO) szerintem békében fog maradni, torture teszt alatt meg valószínű ki fog hallatszani a tornádó :) . Megírom majd az előtte-utána állapotok adatait. Sajnos áramlásmérő nincs, egy ideig nem is lesz (következő nagyobb beruházás valószínűleg egy "rendes" ház lesz, utána tervezek komolyabban fejleszteni a vezérlésen, áramlásmérővel és Aquaeroval).

Truss me, I'm an engineer.

(#62500) mormota79 válasza Melorin (#62498) üzenetére


mormota79
tag

Gratula hozzá. De szépen mutatna ott a vgan egy full cover block :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.