Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) MPowerPH válasza Apollo_21 (#55294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pastel miert lenne kirakat gepekbe? Az az Aurora. Pastel 3 evig volt a rendszerben, tisztitas nelkul. Miutan leengedtem, a blokkok tisztak, csovek szinten, pumpa szigetelo gyurujen volt egy keves feheres lerakodas. Most is Pastel van bent....

Don't Tread On Me

(#55302) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nemrég leeresztettem / újratöltöttem a gépet, és láttam hogy a hűtővízben vannak nagyon apró festék szemcsék, szerintem a radiból/ról.

Nemsokára megint szétrobbantom az egészet. Szerintetek elég ha jól átkeringetem sima desztvízzel párszor és leengedem, majd bemegy a rendes hűtőfolyadék?

Vagy érdemes lenne szétkapni a CPU és GPU blokkot? Mindkettő jet plate-es, gondolom ha valahol, akkor a blokkokban gyűlik fel az ilyesmi :F
Kicsit ódzkodom a blokkok szétszedésétől, de ha azt mondjátok érdemes, lehet hogy megteszem :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55303) hash99 válasza LLKobe (#55302) üzenetére


hash99
senior tag

Én mindig ki szoktam pucolni egy fogkefével :D nem nagy ördöngősség szétszedni a blokkokat. Kb. 10-10 perc időben a két blokk és a microfinek között azért szokott lenni trutyi.

(#55304) Dealer95 válasza MPowerPH (#55301) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem nagyon mocskos volt fél év Pastel White után a Sea Hawk EK blokkos 1080.
Takarítottam is vagy egy órát mire eredeti fényében csillogott :D

(#55305) tomcat78 válasza Dealer95 (#55304) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem lehet,hogy függ az áramlás sebességétől,hogy mennyire hajlamos lerakódni? :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55306) MPowerPH válasza Dealer95 (#55304) üzenetére


MPowerPH
félisten

En a pirosat hasznaltam sokaig, azzal okes volt. Most piros-feher, de a piros osszetetelen mar modositottak. Most lesz szetszedes, de nem szamitok semmi extrara.

Don't Tread On Me

(#55307) JSandor


JSandor
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy EKWB hivatalos boltjából a rendelés összegére még rámegy a magyar adó és vám ? Tudtommal a szlovén adó már rajta van a megjelenített árban de ha jól tudom az 22%-os itt meg ugye 27% os van vagy még ez a plusz 5% rámegy ?

(#55308) MPowerPH válasza JSandor (#55307) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem megy ra semmi.

Don't Tread On Me

(#55309) Dealer95 válasza JSandor (#55307) üzenetére


Dealer95
őstag

EU-n belülről ha rendelsz, semmit nem kell hozzáadni :)

(#55310) Joshi válasza JSandor (#55307) üzenetére


Joshi
titán

Annyit vonnak le amennyit a kosár lezárásakor látsz.

(#55311) JSandor válasza Joshi (#55310) üzenetére


JSandor
tag

:R Köszönöm a válaszokat!

(#55312) Joshi


Joshi
titán

Használtan vettem egy DDC-1plus T 18W-os pumpedlit, ki szeretném cserélni a tetőt valami 1/4"-os menetes megoldásra. Mit ajánlanátok? A lehető legolcsóbb megoldást szeretném. Köszi. :R

ui.: ja és esetleg érdekelne 3D nyomtatós terv is, egyik kollégámnak van 3D nyomtatója. De akár 3D nyomtatott is érdekel ha olcsó. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55313) Analog79 válasza Joshi (#55312) üzenetére


Analog79
kezdő

A legolcsobb...[-Katt-]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#55314) Joshi válasza Analog79 (#55313) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, ez tökéletes lesz úgy se fog látszani. :R

(#55315) Analog79 válasza Joshi (#55314) üzenetére


Analog79
kezdő

Szívesen de legalább 2db rendelj mert könnyen reped...

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#55316) energy4ever válasza Analog79 (#55315) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez nem olyan repedos. Nem annyira plexis anyag(nem olyan mint egy CD tok, inkabb picit gumisabb mint egy DVD tok) Ettol fuggetlenul mivel ennyire olcso, erdemes lehet tenyleg tobbet venni. Viszont rettegni sem kell, mert nem annyira repedos.

Tody-tol volt nekem ilyen 2db is. HA jol emlekszem egy fekete, es egy atlatszo.

Apropo Tody... Hogyhogy befejezte? :F

(#55317) Joshi válasza Analog79 (#55315) üzenetére


Joshi
titán

Ok hogy olcsó de azért ne repedjen, az nagyon nem lenne jó. :Y

(#55316) energy4ever agyon nem szoktam tépni a csatikat meg a csavarokat, szóval akkor vállalható?

Tody56 azt írta a honlapjára, hogy nincs idejük ezzel foglalkozni, aztán ki tudja az is lehet hogy már nem érte meg neki, vagy csak kevés megrendelése volt.

(#55318) Analog79 válasza Joshi (#55317) üzenetére


Analog79
kezdő

vállalható...annyira azért nem gagyi.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#55319) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz épített vizem... (ha csak be nem szerzem én külön... :U )
Potyára vettem az 5 db Akasa Apache Black (120mm) ventiket
Esetleg a (házhűtő) 3pin Nanoxia Deep Silence 1100rpm-t (3db) érdemes lecserélni az Akasára , vagy az csak radira jó/jobb?

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55320) Tikakukac


Tikakukac
titán

No egész nyáron le volt sajnálva a víz, most állok neki takkerolni. Van mit. 3 hónap alatt a 130l/h-ból 62 lett. Érdekes lesz a szűrő meg a blokk is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55321) Mate válasza Tikakukac (#55320) üzenetére


Mate
nagyúr

Enyém már 1 éve dübörög, lassan nekem is takarítanom kéne. Hőfokok rendben vannak, de egy tisztítás sosem árt. Csak időm kevés és lusta is vagyok :D

(#55322) MaxxDamage válasza Mate (#55321) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én 1 max. 2 havonta takarítom (emeleti szobából leviszem az egész gépet a műhelybe) :DDD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55323) Tikakukac válasza Mate (#55321) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljes takker nekem sem fér bele. 2 pumpa, a nagy radi, 2 ventisor, gépben 3 ventisor plusz a blokk, teljes cső, kupplungok, 2 filter meg ég tudja mi van még ebben a cuccban. Egy szűrő most elég, télen meg szétborítom ha úgyis konfigot cserélek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55324) energy4ever válasza Tikakukac (#55320) üzenetére


energy4ever
addikt

Hogy micsoda? 3honap alatt? Az hogy lehet, hogy nalam kozel 2eve semmi lerakodas?
Milyen folyadek van a gepedben? Nem kellene annak ilyen hamar szetmennie... 8-10-12evet siman birnia kellene...

En most csak azert kapom szet a vizet kivetelesen, mert eloregedett a gep alatta... :DDD De ha ugyan ott lenne a proci a lapon, mint az elozon, akkor ugy ahogy van atraknam leengedes nelkul... :DDD :DDD :DDD

(#55325) Tikakukac válasza energy4ever (#55324) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha így mennének a dolgok, akkor nekem egy évtizede nem kellett volna vizet cserélni :P

Hogy nálad mi van és mi nincs azt passzolom. Az biztos, hogy a 2 szűrő ha nincs fent sokkal kevésbé látható a változás. De mivel van, így elég látványos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55326) tomcat78 válasza Tikakukac (#55325) üzenetére


tomcat78
őstag

Csak az UAZ radi lehet az oka ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55327) Tikakukac válasza tomcat78 (#55326) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy időben futott anélkül is a rendszer. Volt itt már mindenféle folyadék is, mindegyiknek lesz baja. Ha nem nyálkás, akkor majd a blokkban rak le valamit, ha azt sem, akkor kinyírja a 20k-s gyorscsatikat. Ezerszer inkább takarítok és tudom, hogy ütemezhetek, mint random nyírok ki eszközöket :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55328) DigitXT válasza Tikakukac (#55327) üzenetére


DigitXT
félisten

Most, hogy mondod, nekem is uaz a radim... már vagy 7-8 éve.:))

(#55329) Tikakukac válasza DigitXT (#55328) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen, ha így nézzük :B

De amúgy ez tényleg egy elég fix téma. Hacsak valami nem törik vagy adja be a kulcsot egy stabilmotor szint. Tápom, házam, ventik meg az egész rendszer nálam amíg a szabványok maradnak nem fognak változni, mert minek ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55330) CMST2015


CMST2015
tag

nálam friss vadzsi új klima radi van kiépítve : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55331) KAMELOT válasza energy4ever (#55324) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is 2,5 éve megy a rendszer csak vizet szoktam néha hozzáönteni. A víz benne tiszta és átlátszó mindig!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55332) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Anno nagy vágyam volt most 14 év után beszereztem egy ilyen Tt Xaser V-ös kuckót (tudom elég elavult hűtés téren, de masszív 1mm-es alu lemezből épült és moddoltam kicsit)
Vízhűtés gyanánt egylőre egy DDC 10W,T56 CPU blokk, 5,25" bay tartály és egy Watercool HT1 360-as radi házon kívül lesz.
A hátsó 92mm-s ventihelyre tervezek egy radit venni amit a GPU és VRM után a proci elé tervezek bekötni.
Varázslónál láttam egy Magicool 92-es radit ~9K-ért és egy Alphacool 92-es radit 18K-ért. A kérdésem hogy a magicool radik(meg úgy általában az összes termékük) minőségben/megbízhatóságban milyenek vagy Alpháék radija megéri a 2x-es árat?

Köszi előre is a válaszokat/javaslatokat :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#55333) Tikakukac válasza Vartanus (#55332) üzenetére


Tikakukac
titán

Értelmét nem látom ilyen radinak. Hőfokban kb. semmit sem ér, cserébe jó sok pénz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55334) LLKobe válasza Tikakukac (#55333) üzenetére


LLKobe
veterán

+1, szerintem sincs semmi értelme.

Más:

Nekem is megjöttek nagyrészt a rendeléseim:

- Új tartály tartó konzolok
- Új, 20 centis tartály
- Harisnyázott 24 pines, és 8 pines kábelek, ezekhez kábelrendező

És még pár apróság. Nem tudom mikor lesz időm a beszerelésre, mert a terv része még egy teljes takarólemez gyártása az alaplap köré plexiből, egy teljes vízkör tisztítás, blokkok szétszedése / tisztítása.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55335) Vartanus válasza Tikakukac (#55333) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszi a választ :)

Ha ezt nem nézzük is érdekelne hogy ezek a magicool cuccok milyenek, mert sokszor jóval olcsóbb mint többiek (Pl. A.cool, EK, Phobya stb)?

Egy Ryzen 1600/1700 @ 3,8Ghz + RX 560 (később 570)+ alaplap VRM (+esetleg RAM) konfigot elbírna egyedül egy 360x60-as radi?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#55336) abridabri válasza Vartanus (#55335) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem volt 1 evig egy magicool copper 360*30 as radim, teljesen rendben volt , az uj gazdaja se panaszkodott meg ra.

(#55337) Dr.FantastiK válasza Vartanus (#55335) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

erosen BelepoKategoria ! (Magicool.).

2. felteve ha csucsra jaratod a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#55338) LLKobe válasza Dr.FantastiK (#55337) üzenetére


LLKobe
veterán

A 360-as radim nekem is MagiCool, semmi különbséget nem látok a töbi gyártóhoz képest.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55339) Tikakukac válasza Vartanus (#55335) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy elég szép árszintig szerintem mindegyik 1 helyen készül. Lásd szivattyúk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55340) #65675776 válasza Tikakukac (#55339) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már megint a Barrow?

(#55341) Tikakukac válasza #65675776 (#55340) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár. De az a sok csidicsudi pumpa is mind innen indul tőlünk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55342) Vartanus


Vartanus
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

Én is úgy gondolom hogy szinte teljesen egyformák.

Akkor ha én relatív halkan akarom hűteni a fentebbi konfigot, kevés a 360x60-as radi? Ha igen akkor eladom és veszek egy MORA3-at.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#55343) LLKobe válasza Vartanus (#55342) üzenetére


LLKobe
veterán

Halk (tudom relatív hogy mi halk...) működéshez egy 360-as radi szerintem is kevés oda. Legalább még egy 240-es kéne, és normális ventik rájuk.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55344) Vartanus válasza LLKobe (#55343) üzenetére


Vartanus
őstag

Hát ha sikerülne úgy 20K-ért(reális lenne ennyit kérnem érte?) a 360-ast eladni megvenném a Mora-t az már tuti elég lenne.

Ami a nagy fejtörést okozza még a hütőfolyadék..annyi féle vélemény és tapasztalat van. Lehet így első custom esetén gyári lenne célszerű :F :F

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#55345) Tikakukac válasza Vartanus (#55344) üzenetére


Tikakukac
titán

Hááát nem néztem. 20k most egy sima tripla?

Folyadékból meg minden gyári. Hiszen gyárban lötyögtetik össze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55346) LLKobe válasza Vartanus (#55344) üzenetére


LLKobe
veterán

Itt nagyon sokan (köztük én is) desztvíz + gyógyszertári alkohol kombót használunk, minden probléma nélkül. Nem kell túlbonyázni. Az összefoglalóban benne van milyen arányban kell keverni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55347) KAMELOT válasza LLKobe (#55346) üzenetére


KAMELOT
titán

Én sima Coolforce CF1 használok 2,5 éve.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55348) tomcat78 válasza Vartanus (#55335) üzenetére


tomcat78
őstag

Minek akarod a RAM-okat melegíteni? :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55349) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Van egy X299 monoblokkom a deszkán és felmerült bennünk, nekem és a merlinhardveres ügyfélszolgálatos cimborával, hogy forditsam meg az áramlási irányt...
Kérdezem én...
Az x299 monoblokknak mindegy, hogy merről folyik bele a viz?
Vagy azzal inkább ne szorakozzak?

Pontosabban egy Asus strix x299 gaming e alaplaprol van szó amin van egy Ek strix x299 rgb monoblokk.

ÁdiBá

(#55350) seniman válasza ÁdiBá (#55349) üzenetére


seniman
addikt

Nem mindegy:

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.