Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) doom8311


doom8311
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.

Szerintetek az úgy jo pc elejében van egy Phobya G-Changer 240 V.2 belső részére szerelve Akasa Apache PWM 120mm 2db de szívóra nem fújásra-nyomára... Arra a célra 2db Akasa Apache PWM 140mm Van felrakva, Mivel a Pc elejébe 14-ek férnak a nagy kialakítás miatt.

Az lenne a kérdésem így ugyan olyan jól meg van hűtve a radiátor , vagy még jobb hogy 2db szívó és 2db fújó venti van fent?

Ezeket a típusokat nyomásra tervezték a szívóhatásuk is ugyan olyan jó?

(#55102) DonK válasza doom8311 (#55101) üzenetére


DonK
aktív tag

Nem mondom, hogy nem négyszer olvastam át, amit írtál, de azt hiszem értem. Tehát push-pull-ban van 2-2 venti felszerelve egy radiátorra. Van valami, ami a házból kihúzza a levegőt (hátul, felül, etc...)? Ez a konfig nem rossz, ha csak 1 radiátor van a gépben, nekem is ilyen a front (pull nélkül).

(#55103) doom8311 válasza DonK (#55102) üzenetére


doom8311
csendes tag

Hááát :D

Fent Phobya G-Changer 360 V.2 2db Alphacool Susurro Fan - 120 1db Akasa Apache PWM 120mm Push üzemmódban bentről kifelé fújnak.

Hátul ami kihúzza a levegőt szintén egy Akasa Apache PWM 140mm
Szerintem így nem rossz :)
VGA és a CPU közzé beakartam még rakni egy EK-CoolStream SE 240, van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#55104) tomcat78 válasza doom8311 (#55103) üzenetére


tomcat78
őstag

Van,valamennyi(alacsonyabb fordulaton tudod esetleg járatni a ventiket),de tökmindegy hová kötöd be a rendszerbe.Érdemi változást nem fog hozni a cpu-vga között hőmérsékletben.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55105) doom8311 válasza tomcat78 (#55104) üzenetére


doom8311
csendes tag

Köszi!

Így a 2db Radiátorral pont jól elférek és a 3. már nehézkes lenne...
Arra gondoltam még 5-10 fokot tud hűteni ami a VGA-rol megy víz a CPU-ra, de akkor nem?

Pásztázásnál van jelentősége gyári pl Alphacool a CPU blok és azt a pasztát használom, ez jó vagy van jelentősége pl egy Thermal Grizzly Conductonaut folyékony fém. Ez jobb lenne??
Ti mit javasoltok?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55106) tomcat78 válasza doom8311 (#55105) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha 5-10 fokot nyernél vele,akkor gyakorlatilag zéró áramlásod lenne,ami nem jó.Nálam 3 radival kb 2 fok az eltérés a kb két "vége" között a rendszernek.Mivel zárt rendszerről beszélünk,ezért idézőjeles a vég.Ergo egy rendszerben-hacsak nincs valami galiba-kb ugyanaz a víz hőmérséklete.A plusz radival ezen tudnál esetleg faragni sztem kb mondjuk egy fokot-talán.De hogy hová kötöd be gyakorlatilag mindegy a fent vázoltak miatt.
Én folyékony fémet kupakra nem tennék,de ez az én véleményem,tapasztalatom nincs vele.Mx4-et használunk itt sztem sokan,de nem tudom mennyivel jobb a gyári pasztánál.Ha egyálltalán jobb.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55107) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok,

aquatuning.co.uk oldalt esetleg ismeri valaki? Postáznak Mo-ra? Kinéztem egy full cover VGA blokkot... (link)

Speed is the only truly modern sensation

(#55108) MPowerPH válasza NightGT (#55107) üzenetére


MPowerPH
félisten

Menj a nemet oldalra, es azok postaznak Mo.-ra is. Raktarkeszlet elvileg ugyan az.

jones965: Ugyan az a ceg... Ha az angol oldalrol rendelsz, akkor is nemetbol kuldik, es a customer services is cvancog.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#55109) jones965 válasza NightGT (#55107) üzenetére


jones965
Modder

Miért nem a németországi cégtől veszed?

(#55110) rup1u5 válasza doom8311 (#55105) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Gelid GC-extreme

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55111) NightGT válasza jones965 (#55109) üzenetére


NightGT
senior tag

Ach so...vagy úgy :) Köszönöm h felhívtátok rá a figyelmem. Kezdő vagyok...kerestem egy ideje, mire találtam a típusra :D

Speed is the only truly modern sensation

(#55112) rup1u5 válasza NightGT (#55111) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én aquatuning.se-ről szoktam rendelni és az is Németo.-ból jön. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55113) NightGT válasza rup1u5 (#55112) üzenetére


NightGT
senior tag

Postaköltség megkérdezhetem, mennyi szokott lenni? Fix/súlyhatáros összeg, vagy értékfüggő?

Speed is the only truly modern sensation

(#55114) doom8311 válasza tomcat78 (#55106) üzenetére


doom8311
csendes tag

Köszönöm! :)

(#55115) rup1u5 válasza NightGT (#55113) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szedd össze a kosárba ami kell és nézd meg mennyiért postázzák Magyarországra! Egy bizonyos értékhatár fölött ingyenes. Hogy nekem mennyibe szokott kerülni tőlük a PK az számodra teljesen irreleváns, hidd el! ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55116) abridabri válasza abridabri (#54768) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt mar nem tudom elhinni,hogy az uj pumpa is hibas ,ez is hol leall menet kozben hol indul /nem indul. Gyanus a dolog igy hat kiprobaltam azt a "doglott pumpat " egy regi Deer tapegysegre rakotve azonnal indult .
Akkor ezek szerint nem is a pumpa doglott meg ,es feleslegbe vettem megegyet ?!
Letezik ,hogy a tapegyseg szarakodik ? De miert csak ez az 1pumpa ? Minden mas mukodik megfeleloen a gepben. Ventik /masik pumpa /alaplap stb minden kap aramot.
Kiprobaltam 2 kulon tapegyseg agon is ,es mindket esetben random hiba.

(#55117) tomcat78 válasza abridabri (#55116) üzenetére


tomcat78
őstag

Az,ha másik kábelre dugod még nem feltétlen külön ág szerintem.A másik,hogy nem PWM-es a pumpa?Nem lehet,hogy esetleg az alaplap szabályzó részénél hülyült meg valami az áramszünetnél?Máramennyiben használod.Más ötletem nem nagyon van,annak alapján,amit írsz...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55118) abridabri válasza tomcat78 (#55117) üzenetére


abridabri
veterán

Tudna pwmet a pumpa ,de nincs alaplapra dugva , csak beallitottam fix 3as fokozatra +molex tapcsati (tehat DC modban megy ).

(#55119) DigitXT válasza rup1u5 (#55115) üzenetére


DigitXT
félisten

Ingyenes? Németországon belül lehet, de külföldre nem...:N
Szerk: sőt, ide még nő is a PK, ahogy nő az érték (ill. a súly).

NightGT: egyébként ráhibáztál: érték, súly (és szállító) függő.
Megpakolod a kosarat, és a rendelés leadása előtt meglátod.

Szerk2: a svéd honlapról lehet ingyenes Svédországba: talán
ha lenne magyar cégük, ide is lenne. Bár nincsenek illúzióim!

[ Szerkesztve ]

(#55120) NightGT válasza DigitXT (#55119) üzenetére


NightGT
senior tag

Egyáltalán nem vészes összeg a csomagküldés...ami azt illeti, mire mindent összerakok, az ingyen szállítás is meglesz kb :D (nekem 200 eurótól írja, nemzetközi DHL...teljesen jó)

Speed is the only truly modern sensation

(#55121) rup1u5 válasza DigitXT (#55119) üzenetére


rup1u5
nagyúr

.se-ről 2000sek fölött ingyen jön (ups) Svédországba a csomag a német központjukból.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55122) DigitXT válasza NightGT (#55120) üzenetére


DigitXT
félisten

És be vagy lépve a magyar címeddel, amikor ingyen szállítást látsz?
Csak mert párezer eurót elvertem jómagam is náluk. Sosem volt az.
Ellenben olyan volt, hogy vki állította, hogy az, amíg be nem lépett.:DDD

Szerk: de amúgy tévedhetek, mert az utóbbi időben csak beugrottam
rendelésekbe, pont azért mert úgy éri meg, ha megoszlik a PK...:R

[ Szerkesztve ]

(#55123) mpierre válasza rup1u5 (#55121) üzenetére


mpierre
veterán

Kishazánkba nem szállít ingyé'. Sajnos. :O Ellenben kimondottan gyorsan teszi.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#55124) NightGT válasza DigitXT (#55122) üzenetére


NightGT
senior tag

Hmm, ellenőriztem, mostmár nem látok ingyen szállítást...érdekes, kapásból magyar címmel regeltem, akkor még ott volt :D Lehet hogy kellett kis idő, amíg átfutott rendesen a rendszeren...

210 eurós tétel mellé (csak megdupláztam a vga blokkot - hogy még mi, illetve milyen fog kelleni mellé, arról az alapokon túl egyenlőre nem sok fogalmam) 18 eurós pk-t ír.

Speed is the only truly modern sensation

(#55125) DigitXT válasza NightGT (#55124) üzenetére


DigitXT
félisten

Az nagyjából reális.:)

(#55126) KAMELOT válasza NightGT (#55124) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem németből MO-ra 18 euro nem nagy pénz főleg azért, hogy gyorsan kiszállítják! Azt hiszem 1x fizetsz csak az meg aprópénz a többihez képest!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55127) tomcat78 válasza abridabri (#55118) üzenetére


tomcat78
őstag

Akkor pedig csak a tápod környékén ludas valami,ha másikkal gond nélkül megy....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55128) Laraxior válasza NightGT (#55124) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Sima DHL/Deutsche Post postai árazása. 5kg-ig. :K 10kig-ig, meg asszem 22.99

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#55129) proci985 válasza rup1u5 (#55121) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk DHL nem szokott draga lenni cegeknel, nekem a 15-20 kilos kormanytarto assemblym is nemet amazonrol jott filleres postaval, ha nem ingyenessel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55130) CMST2015


CMST2015
tag

Az normális hogy az ek-supremacy evo Threadripper edition ekkora ellenálása van hogy a ek csq editio18w alig látszik az áramlás a tartályba ….
ki veszem a jet belőle romlik a hatásfoka ?
2x560 slim radi őnmagába vereti a lét a ek csq 18w a swift tartályba de a cpu blokkal meg épp …. nincs dugulás se a vga se a cpu blokkba és jól van bekötve minden

[ Szerkesztve ]

(#55131) CMST2015 válasza CMST2015 (#55130) üzenetére


CMST2015
tag

120as HardwareLabs xflow slim radival is ezt produkálja a TR4 blokk

(#55132) F e Z o válasza CMST2015 (#55130) üzenetére


F e Z o
veterán

Bekötés helyes? Próbád ki jetplate nélkül is a rendszert. Nekem sincs benne a Phobya UC-2LT-ben a jetplate.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#55133) CMST2015 válasza F e Z o (#55132) üzenetére


CMST2015
tag

Igen bekőtés jó ja csak ebbe a jetplate nem kicsi XD ott a gond azért kérdeztem hogy ha kiveszem okés e [link1] [link2]
[link3]
azon nem múlik hogy átalakítsam … mert a felfogatása is a TR átvan fúrva teljes AMx sorozatra ha esetleg modolni kell a jetjét az se zavarna de ha megy anélkül is rendesen akkor nem bántanám

[ Szerkesztve ]

(#55134) CMST2015 válasza F e Z o (#55132) üzenetére


CMST2015
tag

bocs már emlékszem amikor megvettem szétkaptam a jet a fém lap tudom ... ezt nem tudtam mi benne az insert müanyag Xara gondoltam de mostmár értem akkor az kell kivennem "insert pin-t + jet-et" és akkor okés minden ?.

[ Szerkesztve ]

(#55135) jones965 válasza CMST2015 (#55134) üzenetére


jones965
Modder

Én a helyedben nem szednék ki a blokkból semmi, gyakorlatilag a megnövekedett térfogatáramodon kívül más nem lesz. Hűtés meg pláne....
A belső jet plate a mikrobarázdákra irányítja a folyadékot az általad insert műanyagnak nevezett segítségével. Ha ezt a funkciót megszünteted, a blokk elveszíti azt a tulajdonságát, amire tervezték.

(#55136) ByBeni válasza CMST2015 (#55134) üzenetére


ByBeni
tag

az insert pin, az a műanyag idom, egy terelő ami a blokk közepére nyomja a vizet először, azt hagyd benne és csak a jetplate-et, a fém lapkát vedd ki! én is kioperáltam az x99 monoblockból mert túl nagy az ellenállása ha benn van, éppcsak csordogált a víz pedig nincs nagy vízkör

(#55137) CMST2015 válasza jones965 (#55135) üzenetére


CMST2015
tag

oké rendbe köszi mind kettőtöknek a válaszát :R

(#55138) LLKobe


LLKobe
veterán

Na a héten átköltöztem a 750D-be. Képeket egyelőre nem lövök, mert csak összedobtam ahogy tudtam, nem végleges a dolog még. Az 5,25"-ös tartót kiflexeltem a házból, így sokkal jobban néz ki.
Tegnap megrendeltem a nagyobb tartályt, ha megjön megcsinálom plexiből a takarót az alaplapi tálcára, ha meglesz lövök képeket. 1-2 hónap:D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55139) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnap bebizonyosodott, hogy jo dontes volt, hogy nem a merev csovezest valasztottam... Egy sata kabelt az istenert nem tudtam addig atdugni, amig a vga -t ki nem szedtem. Most 20s volt, merem csonel meg 3 ora biztos lenne. :DDD

Don't Tread On Me

(#55140) tomcat78 válasza MPowerPH (#55139) üzenetére


tomcat78
őstag

Asszony gépéből még a procit is ki tudtam szedni a feltöltött merevcsöves rendszer alól :-D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55141) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Thermaltake cl-w0081 külső vízhűtés szettet.
Igazából csak a ház meg a tartály miatt vettem meg, a radiátort, és a ventiket, cserélni fogom benne.

A kérdésem az lenne, hogy egy ps4-et szeretnék majd vele hűteni, és az gondot okozhat e, hogy a ps4 és a hűtés közt kb 1,5 méter magasságbeli eltérés lenne?
A ps4 fent lenne a polcon, a hűtés meg a földön.
Ennek a Thermaltake hűtésnek a gyári pumpája 400l/órát tud.
Ez elegendő lehet a feladatra, vagy cseréljem ezt is egy D5-re?

A választ, segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#55142) energy4ever válasza Pöttön (#55141) üzenetére


energy4ever
addikt

Jo eg... Ez mikori gyartmany 2003? :D
Blokk milyen allapotu, mennyi maradt meg a belsejebol? A a tomitesek nem estek szet? A pumpat en a kora miatt alapbol is cserelnem.

Az hogy mire eleg a 400L/h magassagban, nem tudni. A L/h nem mindig = az emselesi kepesseggel. Pl van olyan villanymotor ami 2000-ret fordul masodpercenkent de egy hajszal-al megallitod, illetve van olyan is ami 1-et fordul masodpercenkent de a kezed eltori.

A D5:
Maximum pressure head: up to 3.9m
Maximum flow: up to 1500L/h

A venticsere ertheto. De a radival mi bajod van? Oda boven eleg lesz azis.

[ Szerkesztve ]

(#55143) MPowerPH válasza tomcat78 (#55140) üzenetére


MPowerPH
félisten

Procicsere alap, azt is mar vagy 4x megjatszottam az evben.

Don't Tread On Me

(#55144) Pöttön válasza energy4ever (#55142) üzenetére


Pöttön
őstag

Ez mikori gyartmany 2003?
Kb igen. A ház jó minőségű, a többi meg úgy is cserélős. :)

A blokk az egy EK Annihilator lesz, a radiátort azért szeretném kicserélni, mert alu. A radiátorból a kiszemelt az egy MagiCool Copper Radiator II PRO
Ez elvileg pont befér, és 46mm vastag, ezt meg 2db Noiseblocker eloop ventivel szellőztetném.

Amúgy is van egy Bitspower D5 pumpám elfekvőbe, akkor majd beteszem azt és akkor tutira nem lesz vele gond. :)

Másik kérdésem az lenne, hogy egy 1,5 Amperes 12v-os dc adapter elég lehet a D5 pumpa, és a 2db eloop meghajtására?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#55145) doom8311


doom8311
csendes tag

Mi a véleményetek,
Phobya G-Changer 360 V.2
Phobya G-Changer 240 V.2
Elég ennyi radiátor, 8700K és egy 1080Ti kártyához? Egyenlőre nem fogom húzni egyiket sem.
Vagy érdemes még berakni egy Phobya G-Changer 560 V.2?

(#55146) abridabri válasza doom8311 (#55145) üzenetére


abridabri
veterán

Attol fugg mi a cel ; a teljesitmeny vagy a hang .
Nekem 8700k @5ghz +1080TI @ 1987 mhz
420 +420*45mm radival kulon koron 1-1 D5 pumpaval , CPU 70C VGA 60-62C (vizhofok CPU 40 / GPU 48) mert a radiventik nem mennek 750rpmnel tobbet . Es erezhetoen forro a VGA radiator ,kellene a plussz rpm ,de a hang nekem fontosabb mint 5-8C vagy par mhz .
Ha te nem tuningolsz (miert nem ha mar viz ?) es nem banod a kicsit hangosabb gepet (700-1000 rpm) akkor eleg lehet a 360+240.

[ Szerkesztve ]

(#55147) energy4ever válasza Pöttön (#55144) üzenetére


energy4ever
addikt

Az a radi biztos alu? Nem alu lamellas, de rez csoves? :F

Nem eleg!
I(A) = P(W) / V(V)
23W/12=1,92
1,92A a D5!

(#55148) Dealer95 válasza abridabri (#55146) üzenetére


Dealer95
őstag

A CPU delidelve van?

(#55149) abridabri válasza Dealer95 (#55148) üzenetére


abridabri
veterán

igen :K csak sajnos1,39V kell neki az 5ghzhez .

[ Szerkesztve ]

(#55150) doom8311 válasza abridabri (#55146) üzenetére


doom8311
csendes tag

Pont ez a lényeg, hogy halk legyen!
Első szempont hogy csendes legyen és jobb legyen a hőfok mint a levegőhűtéssel! :)
Ha nem tuningolom akkor ez így tökéletes? :)
Ha húzni akarom mint Te akkor mi lenne még ehhez elég radiátor?

Muszáj 2db D5? Nem elég 1 körre rákötni az egészet és 1db D5?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.