Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40800) üzenetére


deadwing
addikt

:(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40802) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

No, megtörtént a feltöltés. Megmondom őszintén, rosszabbra számítottam. Ha tapasztalatom lett volna, fél óra alatt kész az egész. A sztori annyi, hogy az egyik végén betöltöttem a vizet tölcsérrel, amíg magától folyt. Utána pumpa be, és folyamatos víztöltés. A másik végén ment ki az edénybe. Aztán másik vége is az edénybe, ami így egy bazi nagy tartály lett. Aztán rázás, légtelenítés, amíg nem unja az ember. Aztán víz alatt becsavartam a csatlakozót. Most megy szárazon egy darabig, hogy kiderüljön, ereszt-e valahol, illetve sok levegő maradt-e benne, aztán mehet be a helyére. Ez még izgalmas lesz, mert a GPU-blokkot a gépen kívül kell a kártyára szerelnem, és majd együtt mennek a helyükre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40803) gyiku válasza KAMELOT (#40783) üzenetére


gyiku
nagyúr

(#40804) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Kisebb kihagyás után, újra visszatérek a vízhez, mert enélkül nem élet az élet.

Már a cuccok 90%-a megvan, most merev csövezésű, asztalba épített rendszer lesz. Alig várom, hogy kész legyek vele :DD
Egyetlen kérdés merült fel bennem,hogy nincs-e valami gyors csatlakozós megoldás merev csövezésnél, hogy a vga-t könnyebb legyen cserélni? ( Leengedős csapot rakok hátra mindenképp, de a vga-t lehet hamarabb cserélném, mint a rendszer többi elemét).

www.adatfalodesign.hu

(#40805) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van valami jó trükkötök pumpa felfogatására?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40806) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40805) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Metrikus csavar?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40807) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha valaki hűt komplett gépet 360x45 radiva, mik a gyakorlati tapasztalatai? Elbír egy ilyen "csenevész" hőleadó egy 300W-os high-end kártyát egy húzott procival?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40808) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#40806) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van angolszász is. Olyan megoldást keresek, ami minimálisra redukálja a vibrációt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40809) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40808) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szivacs + kilós rézdarab.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40810) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#40809) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alakul. :D Hogy kell ezt elképzelni? :DDD
Nincs egy kép róla?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40811) ViZion válasza Jim Tonic (#40808) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a csöveken lóg, akkor nem adja tovább a rezgést...
De a szivacs elég, normális szivattyúnak nem ké'ne nagyon rezonálni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40812) Jim Tonic válasza ViZion (#40811) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minimálisan rezonál, ami normális, de ugyebár halkabb, ha a csöveken lóg, mint amikor a házhoz rögzítem. Műszakilag nem gond, hogy lóg most, csak a mérnök agyam akarná rögzíteni, de majd legyőzöm a hülyeségem. Forgó cucc mindig rezonál, pl. a HDD-k is. Azokra vannak bevált megoldások, gondoltam, hátha itt is van valami talp, vagy ilyesmi.

szerk.: szivacs nekem azért nem megoldás, mert a ház oldalán van a pumpa.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40813) deadwing válasza Jim Tonic (#40812) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam pl mosogatószivacson van. A csövek is fogják nyilván, meg a szivacs is. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40814) Bakus válasza TESCO-Zsömle (#40807) üzenetére


Bakus
tag

Nekem régen úgy ment a gépem és elvitt egy 4790K-t plusz kettő 230W-os VGA-t , de terhelve a hőfokok már nagyon magasan voltak bár veszélyesnek nem mondanám. Bár az igazsághoz tartozik, hogy a radi házon kívül volt. Konklúzió biztos elég de az 100% hogy a ventiknek a maximum közelében kell pörögniük.

"A víz örök, de a gép változik"

(#40815) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40810) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt úgy, hogy 1 kiló réz megrázásához nagyobb erő kell, mint amit egy szivattyú produkálni tud.

A legendásan jó Phobya DDC-tetőnek is az a trükkje, hogy fél kiló sárgaréz. Igaz, azt úgy már nem lógatod a csöveken... :DDD

(#40814) Bakus: Köszi, akkor marad a 2-kör, mint terv. 360x30 a procinak meg a sallangnak, 360x45 a VGA(k)nak. Igény esetén egy 120x45-öt még be tudok majd toldani valahova.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40816) mpierre válasza Jim Tonic (#40812) üzenetére


mpierre
veterán

A korábbi rendszeremben dupla elválasztás volt. :DDD
Egy falap lett rögzítve az alaplapi tálcára, alátétként bicikli belsőt használtam, majd erre a falapra volt rögzítve a D5 tartója, de ott is bicajbelső volt az elválasztó.

A mostaniban talán valami rissz-rossz gyári megoldás lesz. Ha megérkezik.... Ott szivacs van a pumpatartó alján.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#40817) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez lesz szerintem a megoldás: [link]

Mpierre: Nincs fotó? Látványra nem lehetett rossz. :D

TESCO-Zsömle: Az elgondolás nem rossz, de az a gyanúm, attól a házra még valamennyire átterjedne. Mondjuk a mosógépek pont így működnek, betont rögzítenek a dobra, amivel megnő a tehetetlenség, majd az egészet rugókra akasztják.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40818) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40817) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak ott azért, hogy a ruha ne tépje ki a dobot a helyéről, mikor a motor megtekeri.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40819) Csokilama válasza Jim Tonic (#40780) üzenetére


Csokilama
tag

A jó öreg Phenom, mennyit szórakoztam a vizezésével.
Mondjuk levegő+hybrid hűtéshez jobb.
Később amennyiben kevesled a hőleadó felületet akkor egy Magicool Extreme 180 és "slim" 180-as venti elfér alulra. (amennyiben kell írj, akinek eladtam az enyémet szerintem nem használta fel)
Nálam 240x45, 120x30, 180x35 elvitte a 4690k OC+R9 290x CF triót. :)

(#40820) mpierre válasza Jim Tonic (#40817) üzenetére


mpierre
veterán

De: [link] :D A gumi vágható ollóval.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#40821) Jim Tonic válasza Csokilama (#40819) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Befért egy CF és még egy 45-ös radi? :Y
Nekem elég, ha elbír egy erősebb processzort és egy erősebb dGPU-t. Nincs tuning, nincs CF/SLI. Illetve hátul 140-es van.

Mpierre: Nem is látszik. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40822) Csokilama válasza Jim Tonic (#40821) üzenetére


Csokilama
tag

A 45 már csak a tetejére :DDD
Annyival nem lesz gond. :)

Utólag már nem építenék fordított alaplapos házba vizet, inkább high-end luftot, főleg 1 kártyánál ;]

(#40823) Jim Tonic válasza Csokilama (#40822) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az már megvolt. Passzív hűtésű kártya és egy kompakt. Felül két venti, alul meg egy 230-as. Nálam az egész koncepció arra épül, hogy a meleg levegő felfelé száll. Alul tolja be a 230-as, kifelé meg a két felső és a hátsó. Emiatt baromira hatékony az egész. Emiatt kellett a passzív hűtés a GPU-ra, mert az lefelé szívná a levegőt. Viszont egy erősebb kártyára a passzív borda kevés lehet. Először kompakt vizet akartam oda is, de aztán úgy voltam, hogy akkor már megcsinálom egyben.
Ennél nagyobb házam már nem lesz, max kisebb, ebben kell elférni. Ezért nincs tartály sem. lehetett volna talán szorítani helyet, nem nem éreztem létszükségletnek. Nincsenek képeid? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40824) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40823) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam az egész koncepció arra épül, hogy a meleg levegő felfelé száll.

Ezt ott rontottad el, hogy ventiket raktál a rendszerbe.

Ha már -akárcsak egy- venti van, akkor a meleg levegő nem felfele fog szállni, hanem amerre a venti keltette légáramlatok viszik. Egyszerűen akkora a differencia a gravitációs (sűrűségkülönbségen alapuló) áramlás és egy venti közt, hogy összehasonlíthatatlan. Már csak azért is, mert amint a venti belép a képletbe egy ilyen kis téren, gondoskodik a hideg-meleg levegő keveredéséről is, amitől megint nem lesz ami magától felszálljon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40825) mpierre


mpierre
veterán

Szerintetek - a korábbi gépemből kiindulva igen - elegendő 2 db 280-s 45 mm vtg radi, apache kopterekkel mint hőleadó egy x99 deszka vrm + e5 1650 proci + r9 390 fc blokk összlethez? Nagyjából a szobahőmérséklet +10-15°C körül szeretném, ha ellenne idle... (levegővel most ez meg is van) A ventik pwm vezérlést fognak kapni.

Elméletben még egy 140-s slim radi beépíthető a ház hátuljába, ha nagyon kell. Most pont ezen töröm a fejem, hogy szerezzek-e egy ilyet. Ártani nem árt... Még is csak nagyobb lesz a hőleadó felület. :F Vagy ezzel már nem nyernék semmit hőfokban?

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#40826) Snip3r_HUN válasza Jim Tonic (#40808) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Gumibakos csavar ? Ilyet használok én is. EK szokta mellékelni a szivattyú tartóihoz.
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#40827) Bakus válasza mpierre (#40825) üzenetére


Bakus
tag

Igen elég lesz. Bár a hőfokokat tekintve biztosat nem tudok mondani. De idle szerintem a víz biztos max 10°C-os deltaT-vel ellesz.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#40828) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#40824) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor lenne igazad, ha nem a ventilátorok is felfelé tolnának mindent. Én csak kihasználom a pluszt, amit a fizika ad.

Snip3r_HUN: Ilyen volt az első gondolatom, mindjárt megnézem Ebayen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40829) gyiku válasza Snip3r_HUN (#40826) üzenetére


gyiku
nagyúr

d5 xres140-et rezges nelkul rogzit nalam.

hüllő

(#40830) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40828) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy gépészmérnök osztályfőnököm mondta anno a témával kapcsolatban: az a "plusz" teljesítmény kb avval ekvivalens, mikor a légy f*sz* meglibben a friss sz*r látványától.

Gyakorlatilag semmi.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40831) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#40830) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem keményen tévedett a témában, de én nem állok le vitatkozni senkivel. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40832) ViZion válasza Jim Tonic (#40831) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig igaza van Zsöminek. Passzív gépnél számít a kialakuló légáram, stb. Ventikkel mindegy, kitalálsz egy irányt és kész. Gondolj csak az épületgépészetre, szellőztető rendszerekre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40833) duc válasza Jim Tonic (#40817) üzenetére


duc
aktív tag

Szilikon melltartópánt?

[link]

:)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#40834) Jim Tonic válasza ViZion (#40832) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy ventilátorral nem tudod legyőzni a természetes áramlási irányt. De nézz utána pl., mi az a napkémény. A felfelé áramló levegővel erőműveket hajtanak meg.

duc: :D Nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40835) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40834) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De nem azért, mert erősebb, hanem mert abban a méretben gazdaságosabb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40836) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#40835) üzenetére


DigitXT
félisten

És ha ő is AKKORÁBAN építette a vízhűtését???:DDD

inkább kihasználom a fizikát, mint harcolok ellene
Jim Tonic: ez arra emlékeztet, amikor egyik haverom azt találta mondani,
hogy az autók kipufogója azért van ám hátul, mert akkor az is hajtja előre!
Egyrészt persze ebben is van igazság!:D De azért valljuk be nem sok autót
láttunk alapjáraton pöfögve attól elindulni, hogy a kipufogó gázt hátul löki ki.
Szóval nem biztos, hogy lassabb az az autó, ami oldalra pufog, vagy felfelé.
És akkor finoman fogalmaztam. Az elhanyagolható hatás... elhanyagolható!
(Ahogy a tautológia klub első szabálya a tautológia klub első szabálya...:DDD)

Az ilyen dolgokat érdemes lemérni, már ha mérhető, aztán hagyni a fenébe,
ha az ember belátta, hogy valójában felesleges a macera, mert "marginális".
Addig lehet csak azt hinni, hogy csoda tévő hatása van, míg le nem mérted!

[ Szerkesztve ]

(#40837) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#40835) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt nem vitatom. Én csak annyit mondtam, inkább kihasználom a fizikát, mint harcolok ellene. :)
Egyébként nem csak nagyban létezik. Berakják már homlokzatokba is.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40838) Weareus válasza Jim Tonic (#40837) üzenetére


Weareus
addikt

Az arányokat kell átgondolni, akkor megérthető a fizika.
Egy pc hőtermelése során a sűrűségkülönbségből kialakuló felhajtóerő a ventilátor légmozgató képességével (erejével) szemben infinitezimális. (Bocs a szó miatt...)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#40839) Jim Tonic válasza Weareus (#40838) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt már én is leírtam. Túltárgyaltuk. Lépjünk tovább. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40840) DigitXT válasza Jim Tonic (#40839) üzenetére


DigitXT
félisten

Én inkább olyat olvastam, hogy amit a hozzáértő mond, az "kemény tévedés".:DD
Egyébként mindig van korszakalkotó ötlet: egy-két mérés kell, abból tanulhatunk!

(#40841) tomcat78 válasza Jim Tonic (#40823) üzenetére


tomcat78
őstag

Tévhit....A meleg levegő,könnyebb,mint a hideg,így igaz,hogy felfelé mozog,de csak akkor,ha a fajlagosan nehezebb hideg levegő kiszorítja azt...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40842) Jim Tonic válasza DigitXT (#40840) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A gépészmérnök nem szakértő. Egy fizikus az. Nekem is mérnöki diplomám van, méghozzá 2, lehetek eltérő véleményen egy másik mérnöktől, nem fog bele összeomlani a világ. Lehet, hogy csak eltérő dolgokat tanítottak nekünk. Nekem azt tanították ipari berendezéseknél hűtésénél is, hogy érdemes figyelembe venni, hogy meleg levegő felfelé igyekszik. Nem ok nélkül van általában bármilyen ipari kasztni tetején a ventilátor kifelé, esetleg alul befelé, és az általam tervezett ipari termináloknál is így van. Pontosabban egy gépészmérnökkel dolgoztam rajta, és ő is így tervezte.
Senki nem állítja, hogy nem lehet ezt legyőzni, csupán annyit mondtam, hogy a lehetőségeket érdemes kihasználni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40843) tomcat78 válasza Jim Tonic (#40842) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha a meleg levegő csak úgy magától kéne ki igyekezzen,kb mindenki szénmonoxid mérgezésben döglene meg....Ha kicsit bele gondolsz pl a kéményekbe,rájössz mekkora faszság a felfelé szálló meleg levegő!
A hideg kiszorítja,csupán ezért mozog felfelé.... :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40844) DigitXT válasza Jim Tonic (#40842) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy ne csak offoljunk: lemérted már a vízhűtésed hőfokváltozását
kéményhatással és nélküle? Passzívan is kipróbáltad esetleg?:R

(#40845) Jim Tonic válasza tomcat78 (#40843) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem nagyon értem, hogyan kapcsolódik a témához. Nem arra a kérdésre kerestük a választ, miért száll felfelé a meleg levegő. Tényleg zárjuk viszont a témát, mert nem szeretnék ezen tovább vitázni senkivel. :)

DigitXT: Nem terveztem megfordítani a ventilátorokat, mert nagyon macerás, az alsóhoz pl. ki kellene venni a 140-es hűtőt, de passzívan szívesen kipróbálom majd. :) Amúgy értem, mit akarsz a fordított áramlásból kihozni, megelőlegezem neked, hogy nem lehet látni a különbséget. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40846) ViZion válasza Jim Tonic (#40834) üzenetére


ViZion
félisten

jajj... nyilván van az a méret, ahol érdemes vele számolni. Volt modding topikban is kéményes gép, szab-tam is épített sok full passzív gépet. Mindegyik hááát... nem kicsi. Szal. azt csinálsz amit akarsz, ha neked ez a venti dolog "harc", akkor legyen. :K

DigitXT: ennyi. Méréseket kérünk és kiderül az elmélet vs. gyakorlat. Mint az alkatrészek sorrendje, hideg-meleg víz és hasonló elméleti esetekben.

Nekem még mindig az épületgépészet a legjobb példa: radiátor passzív dolog, fontos az elhelyezés, stb. De a hőlégfúvásnál, vagy egy központi elszívó rendszernél csak az irány számít (nyilván vannak más szempontok is lakásban azért), X helyen betolja a friss levegőt, másik helyen megy ki - ez többnyire WC, fürdő, konyha, amik sokkal hidegebbek amúgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40847) tomcat78 válasza Jim Tonic (#40845) üzenetére


tomcat78
őstag

Te írtad,hogy a meleg levegő felfelé száll,ezt használod ki,csupán erre reagáltam.Ennyiben,ha már hűtésről van szó,kapcsolódik is a témához.
Én nem vagyok mérnök,egy sima érettséginél nem jutottam tovább,de azt a fizika tanárt,aki ezt így tanítja is simán tökön kéne rugni...Mivel alapvetően nem igaz.És ugyanígy nem igaz ha már víznél tartunk,arra sem.A meleg víz sem áramlik felfelé,csupán a hideg szorítja ki...(most tegyük félre pl a gejzíreket,túlnyomásos rendszereket,stb :D )
Nem vitatkozom,mert nincs min,csak a felvetésed volt hibás,hűtés szinten is,mivel a megmelegedett levegő helyére törekszik a nehezebb hideg,kiszorítva azt.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40848) Jim Tonic válasza ViZion (#40846) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt is írtátok, hogy szívás a zárt rendszer feltöltése. Kicsit nekem olyan, mintha szembementem volna az itteni hitvallással, és most meg kell büntetni az eretneket. :D
Egyáltalán nem állítottam, hogy nem a ventilátor dönti el az irányt. De eleve, ha pl. szűkebb helyen vagy, lefelé kitolod a meleget, aztán szépen visszaszívod, oldalt, felül. Mondom, ez nem biztos, hogy ekkora méretben kimutatható, de ellentmond (számomra) a logikának, az ideálisnak, elvnek stb. Szerintem az a normális, ha onnan szívom a levegőt, ahol a leghidegebb (kivéve padlófűtés), és arra tolom, ahová amúgy is menni akar. Ennyi. Ne legyek már ezért eretnek. Én nem mondtam senkinek, hogy nem úgy irányítja a ventilátorait, ahogy akarja. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40849) abridabri válasza Jim Tonic (#40848) üzenetére


abridabri
veterán

Senki nem mondta ,hogy eretnek vagy,mitobb 100% ig igazad van . Lentrol felfele fujunk a ventikkel ,ha megvannak a kello nyilasok a hazon ,ez alapszabaly. Kar ezen vitatkozni.
A masik alapszabaly meg ,hogy legyen tulnyomas a hazban(tobb CFM befele) akkor a meleg ugyis eltavozik.

[ Szerkesztve ]

(#40850) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#40848) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a zárt rendszer feltöltése szívás, hanem a tartály nélküli rendszeré. Az összes vízhűtéses rendszer zárt, ha csak nincs valahol lék. Tartály nélkül nincs egy olyan hely, ahol a víz le tud lassulni és a buborékok ki tudnak válni. Ettől lesz nehezebb a légtelenítés. De meg lehet ezt is oldani, nem az ördögtől való.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.