Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) gyiku válasza Grózi (#40600) üzenetére


gyiku
nagyúr

korrekt, akkor csak 1 link kellene az itteniben oda.

hüllő

(#40602) Grózi válasza gyiku (#40601) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem rajtam múlik,addig itt az ottani Összefoglalóhoz a közvetlen link:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40603) energy4ever


energy4ever
addikt

Normal laing DDC-t, tehat nem T Plust-t, ami Molexes, 12V-olt mivel tudom vezerelni? :F

(#40604) seniman válasza energy4ever (#40603) üzenetére


seniman
addikt

DC-DC elektronika,vagy valami kanosabb ventiszabályzó.A Lamptronnak,meg a Phobya-nak van csatornánként 30W-os vezérlője.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40605) Jim Tonic válasza energy4ever (#40603) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link] Ezen kijelző is van. Vagy vannak ennél egyszerűbbek is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40606) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hétfőn itt vannak a cuccok. 60e blokkok, tartály és pumpa nélkül. :( Jó, ebből a két Alphacool radi 36e. A többi csatlakozó, cső, egy hátlapi merevítő és szállítás. Drága egy hobbi ez. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40613) Laraxior


Laraxior
titán

Létezik olyan kütyü h 3-4 pines alaplapi csatira dughato vezetek es homero? Asszem remlik valami hogy regebben az asus eog laphoz adtak. Valami socket 775 idejeben. Vagy 1366...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40619) jones965


jones965
Modder

Kedves Érintettek!

A nem idevaló dolgokat töröltem, maradjunk a fórum témánál. :)

(#40620) #90933760 válasza Laraxior (#40613) üzenetére


#90933760
törölt tag

Létezik, de az alaplap manualt kell áttúrni hogy van-e ilyen csatlakozó. Ha igen akkor lehet hozzá venni. [link]

(#40621) proci985 válasza Grózi (#40600) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Mivel nagyon sokadszorra merült fel a kérdés a topikban az utóbbi időben, ezért az összefoglalóba beraktam egy linket a ventitopikos összefoglalóra a ventik fül alatt. :R

A topikban egy ideje nincs topikgazda és ahogy nézem a ventis összefoglaló foglalkozik eléggé áll erre a topikra is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40622) seniman válasza proci985 (#40621) üzenetére


seniman
addikt

" nincs topikgazda "

Hogy-hogy?Mióta?Miért? :F

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40623) Grózi válasza proci985 (#40621) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R Ha tudok szívesen segítek ez ügyben odaát vagy akár itt is.
"A topikban egy ideje nincs topikgazda és ahogy nézem a ventis összefoglaló foglalkozik eléggé áll erre a topikra is."
Mármint melyik topicban? Itt? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40624) #90933760 válasza Grózi (#40623) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vagy 3-4 hónapja leadtam. Egyébként pont te vagy az aki szerintem mehetne, ha már a ventis topikban is vagy. Persze vannak akiknek több a tapasztalata, de topikgazdának nem feltétlenül az való aki perfekt mindenben. Ahogy én se voltam az, nálam ezerszer a témát jobban vágók is vannak, mégis én vittem.

[ Szerkesztve ]

(#40625) Grózi válasza #90933760 (#40624) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megtisztelő,hogy rám gondoltál-de ahogy írtad is nálam sokkal több tapasztalattal bíró emberek is vannak ebben a topicban.
És még az is hozzátartozik a dologhoz,hogy ingázom Németország(ott melózok) és Magyarország között,néha már a Ventis topicot is soknak találom rosszabb napjaimon.Most 1 hónapja itthon vagyok-ezért több időm van írogatni. Mivel kiemelt topicról van szó,szerintem nyugodtan lehetne 2 Topicgazda is-párban azt mondom szívesen segítek,de egyedül nem hinném hogy megfelelő szinten eltudnám látni ezt a feladatot mindennap.(van hogy 2 maximum 3 nap nincs is időm,lehetőségem fellépni)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40626) proci985 válasza Grózi (#40623) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A nincs topikgazdát amiatt írtam, mert jellemzően ők szokták updatelni az összefoglalókat mostanában. Mivel valamennyire képben vagyok a témában ezért úgy gondoltam, hogy egy háromsoros kiegészítőt egy linkkel be tudok gyorsan szúrni aztán megspórolunk egy csomó fölös kérdést. Én a léghűtésesből jöttem át, viszont ventik szintjén utoljára 5 éve vettem valamit, a ventisdobozom azóta is kitart. Amiket használok jók, de jellemzően már jó közelítéssel beszerezhetetlenek.

Egyébként topikgazdaság itt annyiban egyszerűbb, hogy a topikot folyamatosan követi két nagybetűs is még ha nem is mindig szólunk hozzá (Jones házigazdaként, én modként).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40627) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Most rakom ossze a vizes gepem, es az lenne a kerdesem, hogy halkabb lenne e a gep, ha a radi a gep tetejen lenne, a venti pedig a radi alatt, kifele fujo megoldassal. Most ugy van, hogy a gep tetejen 3 tb vegas venti, ami befele szivja a levegot, ra a radira. Hagyjam igy, vagy tegyem alulra kifele fujatva a ventiket? Igy kicsit tartok a szelzajtol...

A masik kerdes: van egy olyan resz a gepemben, amit nem szivesen bontanek meg, mert fel napba telne visszarakni mindent a helyere... Viszont itt van ket mezogazdasagi boltos pvc cso, ami kicsit el lehet szinezodve. Es tartok attol, hogy lehet el is van oregedve. Szerintetek? 3 eve van a gepben a cso, nem tudom eloregedhet e ennyi ido alatt. Csak ha nagyon muszaj, akkor cserelnem ki, mert rohadt nehez hozzaferni :-S Szerintetek megbontsam ezt a reszt?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40628) Grózi válasza proci985 (#40626) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alszom rá egyet és folytassuk privátban!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40629) energy4ever válasza seniman (#40604) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezekrol tudsz irni kicsit bovebben?

Nekem ilyen erintokijelzos, automatizalt vacak nem kellene, mert itt is, es tobb masik topikban is sokan irtak, hogy hamar megpusztulnak, vagy elkezdenek hulyeseget csinalni, stb.
Arban viszont megfizetem ha korrektul osszevan rakva, esetleg van hozza itthon is konnyen elerheto gari.

(#40630) tomcat78 válasza energy4ever (#40629) üzenetére


tomcat78
őstag

Phobyáról én tudok írni,azt használok egyet.Az érintő kijelző nálam nem gond rajta,jól működik.Csatornánként 30watt,ezt is tudja.Mondjuk,mivel fesz alapon szabályoz,brutál fogyasztót,nagyon vissza venni vele...tennék rá extra hűtést,melegedés miatt.
Nálam az egyetlen kis hibája,hogy valamiért visszavett fényerőnél vibrál kicsit a kijelző.Amúgy jól reagál,kb pontosan mér(hőmérsékletet).Az autómata része is működik,hőmérséklet alapon szabályoz.Én ezt mondjuk nem használom rajta,de ettől függetlenül teszi a dolgát rendesen.
Ja,és azt az agyatlan pittyegést is lehet likvidálni rajta :D
Erről van szó:[link]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40631) KAMELOT válasza Satyricon (#40387) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondjuk én sem értem, hogyan tud egy zárt rendszerben egy totál letisztított víz trutyisodni. Nekem is megy fél éve és semmi baja nincs.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40632) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Van itthon majdnem egy liter ebből az orvosi fertőtlenítőből:

A neve Bode Bacillol AF. Szerintetek lehetne ezt használni adaléknak desztvízhez?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40633) seniman válasza rup1u5 (#40632) üzenetére


seniman
addikt

A plexi nem tolerálja.Kérdés mit szólnak hozzá a csövek. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40634) #90933760 válasza rup1u5 (#40632) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a baj nem tudjuk meg ebből hány %-os alkoholnak felel meg a hatása és mennyire legyen bekeverve vízzel. Márpedig ha túl erős lesz megeszi a tartályt meg a csöveket, meg mindent ami műanyag. Bár a mennyiség alapján fele Propán1, negyede Propán2 és egy kevés alkohol, tehát ~75%-os lehet. (?) Talán így számolható belőle valami.
Sima alkohol meg hígítók oldószere lényegében. Nem tudjuk ezek az anyagok a sima alkoholhoz képest hogy viselkednek a műanyaggal, ugyanakkora mennyiségre vetítve is. Mert lehet jobban eszi, hiába lenne hígítva.
A Propán 2 mondjuk hasonlóan a fagyállós glikolhoz, mérgező. Nyilván itt töményebb, ezért könnyebb belélegezni és rosszul lenni tőle,szóval a kevergetést így okosabban kell csinálni, mint egy mezei fagyállónál.
Én nem tudom megéri-e a kockázatot, mert nem csak homokfújt effektet adhat a rendszernek, hanem a plexi tartály ami alapból feszített, el is reped.

[ Szerkesztve ]

(#40635) Jim Tonic válasza #90933760 (#40634) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan. Ha így ismerősebbek a nevek: ez propanol, izopropil és etanol. Ebből a második kimondottan mérgező, még bőrön át is. Gyanítom, az egésznek enyhén maró hatása is van műanyagokra. Én biztosan nem tenném bele a rendszerbe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40636) rup1u5 válasza #90933760 (#40634) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi az alapos levezetést!
El is felejtem ezt a cuccot inkább. Nem éri meg a kockázat. :N

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40637) Laraxior válasza rup1u5 (#40636) üzenetére


Laraxior
titán

Én alkoholt javaslok, de a többiek simán vodkának hívják :D
Gyógyszertárban adnak ki alkoholt, vagy bemész a bótba és veszel egy kis laposüveget, ott legalább nem kérdeznek semmit :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40638) Jim Tonic válasza Laraxior (#40637) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valaki említette múltkor, hogy 9x%-ost kapott, én tegnap vettem, és csak 70%-ost adtak. Jó ismerős a gyógyszerész, és mondta, hogy ez a törvény, sőt, egyszerre abból is csak 100 ml.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40639) Laraxior válasza Jim Tonic (#40638) üzenetére


Laraxior
titán

Én vettem egy deci 96%-ost.
De adtak volna többet is, csak osztottam szoroztam és ennyi elég volt a két liter deszt vízhez.
2 decinél már megkérdeznék, hogy mire kell, elmondtam... Csak annyi volt a kérdés, hogy akkor mennyi legyen :))

De egyszerűbb ha bekevered ott helyben, vagy bekeverteted, és akkor mindjárt csak 5%-os alkoholt adtak ki...
Ha nagyon kukacoskodnak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40640) #90933760 válasza Jim Tonic (#40638) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tudom most hogyan van, de anno 96%-os receptre volt kapható, jó fej adott ki esetleg anélkül is. 70% adható anélkül, de abból is 50g.
Egyszerűen azért, mert sok idióta megissza. Neten lehet rendelni "tiszta" alkoholt 96%-osból is, persze közel se gyógyszertári, alatta a kommentek nagy része abból áll ki hogy keverte be piának...

Jó a 70%-os is mert az is tiszta, csak akkor úgy kell vele keverésnél számolni. Ha piát akarsz bele keverni akkor valami olcsó vodka, az kb. tiszta. Nem nagyon látott fahordós érlelést vagy akármit, így nagy eséllyel nem válik ki belőle semmi a gépben se.

[ Szerkesztve ]

(#40641) rup1u5 válasza Laraxior (#40637) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Itt Skandináviában az alkohol minden formája horror áron van. Kétlem azt is, hogy itt tiszta szeszt vehetnék gyógyszertárban vagy ha igen az még drágább lehet.
Van itthon kb 1dl 70%-os amit még otthon vettünk gyógyszertárban de az a gyerekre kell.
Megpróbálok hozatni vagy gyógyszertárit vagy egy kis üveg vodkát.
Te mennyiért vetted azt a 96%-osat?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40642) ViZion válasza rup1u5 (#40636) üzenetére


ViZion
félisten

Leírom újra... alkoholok az elég széles, ne ragadjunk le a tisztaszesznél. Alkonek FTW... (bolt link a leírás miatt, nem akartam bemásolni ide mindent...)
Ilyen ipari alkoholnak kell lennie mindenhol. Mérgező és büdös (töményen, higítva már csak közelről), nem fogod meginni. Ha mégis megkortyintod higítva (sajnos volt rá itt is példa korábban), ilyen 5 % körül nem para, orvos, hányás, mittoménmi. Amúgy is alap, h nem szívunk a vízzel, hanem fújjuk. :D

Jah, vagy ott a fagyálló. Abból is van több féle, van, ami fémbarát, adalékolt, színezett, stb... sokan használják.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40643) #90933760 válasza rup1u5 (#40641) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha olyan drága, egyszerűbb gyári folyadékot venni, van belőlük színtelen is. Vagy akkor sima fagyállót.

(#40644) rup1u5 válasza #90933760 (#40643) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az lesz. Sima gyári folyadékba nem kell plusz alkohol? Csak mert írta itt korábban valaki a "spermásodást" :DDD és ha jól emlékszem az is gyári folyadékban képződött.

(#40642) ViZion:
Leírtad újra.....most olvastam először. :R

Új vagyok a témában, ez lesz életem első vízhűtése és még minimum 6 hónap lesz mire minden alkatrészt apránként beszerzek. Ez idő alatt nagyon sok hülye kérdésem lesz még, mert a legtöbb alkatrész, csövek, csatik, méretek, anyagok és ezek kölcsönhatásai egyelőre teljesen homály terület számomra. Igyekszem olvasni a témában. Köszönöm a türelmet!

Ezt a blokkot néztem ki mert olcsó.
Érdemes vagy felejtős és nézzek inkább egy jobbat?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40645) #90933760 válasza rup1u5 (#40644) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kiválás előfordulhat akármilyen folyadékkal, a vízhűtés gondozásigényesebb egy léghűtésnél. De ilyen esetekben, sokkal egyszerűbb, meg ezek szerint olcsóbb is a gyári folyadék.

Jó az a prociblokk teljesítményre, annyi baja van csak hogy nagy az ellenállása és ésszel kell meghúzni bele a csatlakozókat, mert elrepedhet a teteje. Nem tudom milyen szivattyút akarsz majd a rendszerbe mellé. Itt EK termékeket használnak legtöbben, nem a legolcsóbb, de olyan all in all módon jók és mindenki elégedett vele, nincs túlvariálva.

(#40646) abridabri válasza rup1u5 (#40644) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is olyan blokkom van ,nincs vele gond . 2x is szedtem mar szet tisztitas celjabol, de nem ereszt sehol.

(#40647) rup1u5 válasza #90933760 (#40645) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Meglett a napokban a pumpa is. :K tomcat78 kollégától egy EK dcp 2.2 xRes.

(#40646) abridabri:
Köszi!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40648) Grózi válasza rup1u5 (#40647) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Volt nekem is,kíváncsi leszek hogy mi lesz a véleményed a hangjáról.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40649) Jim Tonic válasza rup1u5 (#40644) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is nézegettem, de többen is írták róla, hogy megreped, illetve utána szivárog.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40650) rup1u5 válasza Grózi (#40648) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hangosnak találtad?

(#40649) Jim Tonic:
Ha nem tépem bele a csatlakozót akkor csak nem reped meg. :U
Ezt néztem még de ez meg majdnem másfélszer annyi és olyan nagy különbséget nem látok köztük.

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.