Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40501) AssAssynn válasza jones965 (#40493) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a felvilágosítást.
Kicsit utánanéztem ennek az elektrokémiának, de nagyjából arra jutottam, amire a nevéből is következtettem, tehát, hogy az elektromos áram és valami kémiai anyag lép reakcióba egymással. (Remélem jól mondom.)
Szóval itt valami olyasmi történt, hogy (bocsáss meg a fogalmazásomért) áram alá került maga a blokk, s ez lépett reakcióba a blokkal (réz felülettel), s a benne áramló folyadékkal?

Ha hülyeséget írtam, akkor bocsánat, csak azért írtam, hogy kérdezzek, nem okoskodni szeretnék. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40502) TESCO-Zsömle válasza MontyCrew (#40500) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem csak réz volt venne, és mégis volt elektrolízis...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40503) MontyCrew válasza TESCO-Zsömle (#40502) üzenetére


MontyCrew
senior tag

jah már nikkel is lesz a rendszerben...:D szval aranyos ez így.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40504) ZetorGumi válasza csib41 (#40492) üzenetére


ZetorGumi
addikt

ismerőős a helyzet, iskolát nem lehet kibírni pia, vagy más hallucinogén anyagok nélkül. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#40505) tom_tol válasza TaaT (#40483) üzenetére


tom_tol
addikt

víz és fagyálló keveréke
-20 °C-n elég sűrűnek mondható

(#40506) ZetorGumi válasza tom_tol (#40505) üzenetére


ZetorGumi
addikt

És fagyasztóval hűtöd, vagy hogy? Mesélj már róla egy kicsit többet. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#40507) TaaT válasza ZetorGumi (#40506) üzenetére


TaaT
veterán

erre én is kíváncsi leszek :D

Give them hell Ukraine!

(#40508) Razermazer válasza TaaT (#40507) üzenetére


Razermazer
őstag

Én tudom a választ tom tol-nak kompresszoros hűtése van még a régi asetek vapochill ha jól tudom bár nem emlékszem tisztán. Tom tol a tuningmágus evvel a hűtéssel lehet is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40509) TaaT válasza Razermazer (#40508) üzenetére


TaaT
veterán

akkor Jones-t kell megkérdezni mert ő is kompresszort használ... :)

szerk: De ha mégis sűrű lenne a cucc akkor 2db DDC-1plus sorbakötve...

azok eltolnak mindent még a berlini falat is :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40510) Razermazer válasza TaaT (#40509) üzenetére


Razermazer
őstag

Elnéztem gombcom-nak van kompresszoros hűtése, de lehet hogy tom-nak is van passsz.
Igen Jones-nak is van :K az tuti biztos.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40511) jones965 válasza TaaT (#40509) üzenetére


jones965
Modder

DDC-t nem alkalmas hideg vízzel használni, mivel nem zárt, ezért páralecsapódás keletkezik a nyomtatott áramkörön.Kipróbáltam......
A D5 ebből a szempontból megbízhatóbb. Ellenben az én vízhűtőm 3°C-ig hűt.
Amennyiben kiveszem a hőfokszabályzót, akkor pedig a kompresszor hatásfokáig.
Ez kb - 8-9°C lehet.

(#40512) TaaT válasza jones965 (#40511) üzenetére


TaaT
veterán

hmm kacifántos dolog ez a harmatpont alá hűtés :B

Give them hell Ukraine!

(#40513) ZetorGumi válasza TaaT (#40512) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az. :D Először oda jussak el, hogy legyen egy normális vízhűtésem. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#40514) Razermazer válasza ZetorGumi (#40513) üzenetére


Razermazer
őstag

Már a negyede megvan :D :C a lényeges elemek

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40515) tom_tol válasza ZetorGumi (#40506) üzenetére


tom_tol
addikt

örülök az érdeklődésnek bár jobb lett volna ha valaki a kérdésemre válaszol
igen egy régi fagyasztó szekrény lett az "áldozat"
egyenlőre kísérleti stádiumban van az egész ha kész lesz akkor szívesen beszámolok

[ Szerkesztve ]

(#40516) FireFox1996 válasza jones965 (#40469) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ha hasznaltad mar venti nelkuli tapot, pl. FSP ZEN 400, akkor tudod, hogy milyen qrva meled a tap also fala, ami kozvetlenul a cpu folott van... az siman felmelegiti a haz belsejet... de vmennyiben igazad van, hogy kell egy jo haz is hozza... es jol kell felepiteni, hogy ne melegedjen a haz belseje... egyebkent ha dolgoztatod a vinyodat, akkor is eleg forro lehet a vinyod, meg a ramok is tudnak melegedni... en szoktam tapizni az elemeket (ramok, vinyok, tap, vga...) es tudom hogy mennyire melegek ezek mukodes kozben... (ami nincs rakotve a vizre...)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40517) Cybertrone válasza FireFox1996 (#40516) üzenetére


Cybertrone
veterán

Alsotapos hazben nemigen melegit a tap... Normalis hazben pedig sem a winyok 35 foka, sem a ramok kezmelegsege nem szol bele a belso homersekletbe...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#40518) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Ma szétszedtem a rendszeremet (koleszba költözöm), s észrevettem, hogy a CPU blokkban van egy kis trutymó. :S
A kérdésem, hogy van-e valami olyan módszer, amivel jól kilehet tisztítani a blokkot szétszedés nélkül(!), s ha van, akkor mi az?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40519) Cybertrone válasza AssAssynn (#40518) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sterimob?:D... Mi tart vissza a ssetszedestol?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#40520) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Jöttem tájékozódni. :) A közeljövőben új gép összeállítását tervezem. Mivel a környezeti hőmérséklet állandóan magas (25-35°C) így vízzel szeretném megoldani a fölös hő elvezetését.
Ugyan a konfig még nem fix, de a költségek felmérése végett szeretném nagyjából tudni, hogy egy vizes rendszer mekkora pénzmagot emészt fel. Nem törekszem a legjobbra, de nem is szeretnék a komponensek rossz minősége miatt bosszankodni.

Várhatóan az alábbi rendszert kellene hűteni:
-egy középkategóriás CPU pl i5 2500k (remélem jó példa)
-6950, később akár CF-ben
-opcionálisan HDD-k

Tehát az érdekelne, hogy átlagos/közepes minőségű komponensű rendszert mennyiből lehetne kihozni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40521) TaaT válasza Cybertrone (#40519) üzenetére


TaaT
veterán

a régi fc vga blokkom kezelési utasításában az volt hogy még a vízhálózatra sem szabad rákötni mert károsodhatnak a tömítések...

AssAssynn: egyik tippem mosószerrel átmosni a blokkot...

de a tuti módszer a szétszedés lenne...

Give them hell Ukraine!

(#40522) AssAssynn válasza Cybertrone (#40519) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hogyne. :DDD Szét is szaggatná. :DDD

Az tart vissza amúgy, hogy ugye ez egy shteer CPU blokk, aminek egyrészt nem ismerem a pontos felépítését, másrészről nem tudom, hogy mennyire lett úgy megcsinálva, hogy bírja az össze-vissza szét-,összeszereléseket.
Az igazság az amúgy, hogy kicsit félek, nehogy miután szétszedtem és kitisztítottam valami módon rosszul rakjam össze. Tehát, hogy nem húzom eléggé rá a csavarokat, vagy túlságosan is ráhúzom, vagy valami ilyesmi. :DDD
Tudom hülyeség, s általában szétkapok mindent, de ez most nagyon egyben van, aztán nem szeretném tönkretenni. :N
Meg kitudja milyen állapotban van a gumigyűrű, lehet nem tetszene neki ez a szerelgetés, aztán ugye nincs is itthon kéznél tartalék.
Ha minden kötél szakad szétszedem, de ha nem muszáj nem. (:

TaaT: Értem, s köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40523) gabipaci válasza TaaT (#40521) üzenetére


gabipaci
addikt

Ja, CPU blokknál felejtős, a többinél jó. A CPU blokkot szét kell szedni, mert olyan sok apró vájat van benne, hogy minden megakad. Szinte mást ki sem kell takarítani, mert szűrőként szolgál. Tudom, mert egy hete takarítottam a rendszert, és minden tiszta volt, a CPU blokk meg tele volt minden f*ssal.

AssAssynn: ha eddig még nem szedted szét, akkor nyugodtan állj neki, elő alkalommal 99% hogy nem fog eltörni a gumi. Csak az összeszerelésnél figyelj, hogy a helyén legyen rendesen

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#40524) szijartg válasza gabipaci (#40246) üzenetére


szijartg
senior tag

gabipaci: Had kérdezzem meg, hogy ezt a csövet úgy rendelted tőlük?
Vagy ott laksz helyben? Írtam nekik mailt de még nem válaszoltak...

(#40525) gabipaci válasza szijartg (#40524) üzenetére


gabipaci
addikt

Rendeltem, de előtte beszéltem velük telefonon is. Múlt héten megint rendeltem tőlük emailben, de nekem sem válaszoltak. Hétfőn felhívom őket, és jelzem ide, hogy mi a pálya. De Te is rájuk telefonálhatsz, ha akarsz. Én mindenképpen rájuk csörgök, mert én külföldre postáztatok.

Logitech hardware tester

(#40526) AssAssynn válasza gabipaci (#40523) üzenetére


AssAssynn
őstag

Rendben van, akkor lehet, hogy nekiállok, hacsak nem mond valaki valami jó ötletet.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40527) TaaT válasza AssAssynn (#40526) üzenetére


TaaT
veterán

ha shteer csinálta akkor kérdezd meg őt mi a véleménye a szétszedésről... :U

Give them hell Ukraine!

(#40528) csib41


csib41
aktív tag

valaki leírja pm-ben menniybe csinálja stheer a blokkját?

(#40529) AssAssynn válasza TaaT (#40527) üzenetére


AssAssynn
őstag

Zseniális ötlet. Régen már beszéltem vele a lefogató cseréjéről, amit ugye, csak szétszedés árán lehet megtenni, s nem mondta, hogy ne tegyem.

csib41: Nem akarok a nevében beszélni, de ha jól tudom shteer már nem is vizezi a rendszerét, s ezekből a blokkokból is csak két darab készült, szóval nem tartom valószínűnek, hogy még csinálna.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40530) szijartg válasza gabipaci (#40525) üzenetére


szijartg
senior tag

Lehet nyári szünetelnek... Majd hétfőn felhívom őket én is azt hiszem ;)
Köszi szépen az infót

(#40531) fsb1000 válasza AssAssynn (#40501) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem egészen.
A PC vizhűtésekben különbőző fémek vannak jelen és ezeket egy oldat köti össze.
Az elektrokémiai folyamatok spontán beindulhatnak. Nem kell áramot vezetni a blokkba sem máshova.
Az oldat kémhatásától, hőmérséklettől és a fémek tulajdonságaitól függően a fémek ionoson oldódnak illetve oxidálódnak. Az oldott fém a rendszer más részein kicsapódhat.
Ez is egyfajta korrózió.

(#40532) AssAssynn válasza fsb1000 (#40531) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm szépen a választ!
Lehet értem már. Tehát az is egy olyan folyamat lehetett, mint amikor egy rendszerben van tiszta alumínium és vörösréz is együtt, s sima fagyállóval öntik fel? Tehát ugye akkor reakcióba lép a két anyag.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40533) fsb1000 válasza fi:zi'k (#40520) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyszerűnek tünő, de a legnehezebben megválaszolható kérdést adtad fel
(bár gyakran elhangzik... vagy '"zott" ebben a topikban)

Én még mindig úgy gondolom, hogy kétféleképp lehet PC vízhűtést építeni.
- egyszerűen és praktikusan, főleg szettekre koncentrálva és vigyázva a költségekre
- lépésről lépésre válogatva, több alkalommal átépítve, hatékonyságra és dizájnra törekedve

A két metódus eredménye között alig van különbség hőfokban, mert mindig az utolsó 3-4 fok emészti fel a költségvetés és az idő nagyobbik részét.
Sokkal inkább az építés, tervezgetés és kisérletezés élvezete, valamint az elkészült mű feletti öröm miatt járják sokan a második és egyben nehezebb útat.
-----------

Szerintem Nálad az első lenne a nyerő. Egy olcsó de jó szett + hozzá egy VGA blokk. Könnyen szerelhető, gyorsan beszerezhető, nem tú drága stb, stb
"Boltból" vagy gyártótól garival venném.

Példa: [1155 / 1156 PRO (HF) Tripla szett] + [Watercool HK GPU-X³ 69X0]

És kész is...
A Tripla radi elég a kissé tuningolt 2500K + 6950 pároshoz (130W + 170W)
Az ár: 45.000 + 28.000 = 73.000
---
Én kihagynám a HDD-ket a vízből, úgy is kell szellőzés a házba a RAM + alaplap miatt.

Hasonló, de kicsit szebb és pár fokkal jobb összeállítás akár 100K felett is lehet ha újként veszed. Használtam talán fele.

[ Szerkesztve ]

(#40534) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Közben szétkaptam a blokkot, köszi mindenkinek a bátorítást. (:
Nem volt benne sok piszok, viszont, legalább megcsodálhattam ezt a remek felépítményt belülről is. :K
Mondjuk az összeszerelésnél már jobban kellett figyelnem, mert itt a csavarok csak az alsó réz talpba kapnak bele, amiben ugye elég kis menet van, tehát nagyon óvatosnak kellett lenni, nehogy mellékapassam őket, de szerintem minden rendben ment. (:
Ugyan csak egy-két hét múlva tudom újra összerakni a rendszert, tehát csak akkor tudom majd a gyakorlatban is tesztelni, de bízom Istenben, hogy nem lesz gond. (:
Köszönöm még egyszer a segítséget.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40535) gabipaci válasza AssAssynn (#40534) üzenetére


gabipaci
addikt

akkor már későn írok, hogy fényképezd le nekem a belsejét, ugye? A mart részre gondoltam, arra lettem volna kíváncsi.

Logitech hardware tester

(#40536) AssAssynn válasza gabipaci (#40535) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen későn, viszont vannak fényképeim róla a gépem. (:

Sajnos nem a legjobb felbontású, de talán látod a lényeget. A talp olyan 2mm vastag, s abból áll ki több száz kis oszlop.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40537) gabipaci válasza AssAssynn (#40536) üzenetére


gabipaci
addikt

köszönöm, pont jó a kép, amit akartam megtudtam. Az én hűtőmnek kb 6szor ennyi kis oszlop áll ki, értelem szerűen sokkal vékonyabbak. Én feleslegesnek tartom az enyémben azt a rengeteg apró bordát, és ez a kép meggyőzött arról, hogy jól gondolom.
köszi

Logitech hardware tester

(#40538) fi:zi'k válasza fsb1000 (#40533) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszönöm, támpontnak tökéletes. :R
Azonban nagyobb esély van az egyedi összeállításra, mert nem hagyományos gépház lesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40539) Razermazer válasza gabipaci (#40537) üzenetére


Razermazer
őstag

Már miért lenne felesleges :Y a sokkal több pont hogy jobb. Minél sűrűbb annál jobb az egységnyi területre jutó hőelszállítás. Míg a kollégáén egységnyi területre egy kis torony jut, addig nálad valószínű kettő, esetleg három tehát intenzívebb a hőelszállítás. Aztán a mérnökök szoktak játszani a kis tornyocskák alakjával is hol henger alakú, hol gyémánt(eddig úgy tudtam, hogy ez a legjobb lehet kitaláltak már más alakot is).
Pont a te swiftech blokkod az etalon ilyen téren, le ne cseréld mert sok kis kémény van benne :DDD, az amerikai mérnökök nem véletlenül csinálták ilyenre.
Jól gondolom ugye kollégák?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40540) evola


evola
senior tag

NVIDIA nForce 980a SLI-re (Asus M4M82 Deluxe) típusú laphoz látott valaki már blokkokat?

[alaplap]
Valami általános chipset blokkal le tudnám cserélni a hűtőket a két alsót? A fetekre nem tudom mit lehetne tenni?

Valamint ezt a fajta Corsair Ramot hűti valaki vízzel?
[dominator]
Tudna valaki linkelni rá blokkot?

[ Szerkesztve ]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#40541) MontyCrew válasza evola (#40540) üzenetére


MontyCrew
senior tag

kérdezd meg k.mamut kollégát, ő csinál egyedi kérésekre cuccokat.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40542) evola válasza evola (#40540) üzenetére


evola
senior tag

A ramról le lehet szerintetek szedni a hűtőbordát sérülés nélkül?
Erre gondoltam vennék egy ilyet rá:

[Dominator blokk]

[ Szerkesztve ]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#40543) MontyCrew válasza evola (#40542) üzenetére


MontyCrew
senior tag

a ram tetejérűl a tüskés rézs leszedhető? ha igen akkor sztem csak azt kell leszedni,

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40544) gabipaci válasza Razermazer (#40539) üzenetére


gabipaci
addikt

Értem, és megbékülök vele, csak azt nem tudom, miért 3mm-es az anyagvastagság, nekem olyan gagyinak tűnik :(
És azon gondolkodtam, hogy azt a részt legyártatom egy 6mm-es lemezből, 3mm lenne az oszlopok magassága, és még mindig maradna 3mm a hőfelvevő felületnek.

(#40542) evola: Nekem GT Dominaror ramom van airflow-al adták, és leszedtem a bordákat (három csavar fogta), ment a helyére a vízhűtés. De ez inkább csak jól néz ki szerintem, mint valós értelme lenne. Talán abban az esetben, ha nem lenne venti a gépben egy sem, akkor oké, de egyébként felesleges.

szerk: visszaolvastam, és látom a ramokat is, szerintem arról nem leszedhető, de ha igen, akkor a tüskéknél látsz rajta csavarokat.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#40545) Whit3Rav3n válasza evola (#40542) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja itt vagy corsair dominator ramod van aminél csak azt a felső bordát kell leszedni ami rá van csavarozva, vagy ha nem azod van akkor nem lesz jó ez a blokk mert nincs hozzá heatspreader a ram chip-eknek, ez arra van tervezve hogy az eredeti dominator heatspreadert használod.

(#40546) gabipaci válasza Whit3Rav3n (#40545) üzenetére


gabipaci
addikt


Ezen a képen jól látható, hogy sajna nem leszedhető a tüske, nem felrakható rá a víz. De van frankó airflow-om elfekvőben, ha kell.

Logitech hardware tester

(#40547) evola válasza gabipaci (#40546) üzenetére


evola
senior tag

Airflow nekem is van 2 is. Akkor ezek a ramok nem kapnak vizet.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#40548) evola válasza gabipaci (#40544) üzenetére


evola
senior tag

tehát ha jól értem csak a lecsavarozható tüskesor helyére lehetne felcsavarozni a blokkot.
Az érintkezési felület tényleg elég gyér a gyári hűtésen keresztül.

Én úgy gondoltam a ramokról lejön a gyári hűtőborda, és a csupasz chipekre fekszik fel a blokk valami befogatókkal ami a képen nem látszik.

De így értelmetlennek tűnik tényleg.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#40549) Razermazer válasza evola (#40540) üzenetére


Razermazer
őstag

Alaplapra szerintem általános chipestblokkok vannak csak furattávolság függő.
Aquatuningnál meg kell nézni az összeset és kiválasztani a megfelelőt.
A fetekre meg szintén lehet kapni csak általános fet blokkokat, megint csak furatmérés utáni keresés kell.
Jó sokba fog kijönni így a dolog. Esetleg Todynál kell kérdezősködni hátha van és csinál neked, mivel általában asusra és gigára csinál blokkokat. Mérd meg a furatok távolságát, rögtön fogja tudni mi jó rá, és van e neki vagy nincs. Ez az olcsóbb út.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40550) evola


evola
senior tag

Én ilyesmi megoldásúra gondoltam:

[link]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.