Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40951) fsb1000 válasza gordonfreemN (#40949) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elsősorban a hőtágulás miatt lehet létjogosultsága a tartálynak, de a legtöbb rendszer olyan kevés hűtőfolyadékot tartalmaz, hogy egy rugalmasabb cső vagy T elégazásban egy 2 cm-s légbuborék elegendő lenne helyette.

(#40952) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#40947) üzenetére


jones965
Modder

A radik is passzív módban voltak? ( venti nélkül)

Visszatérve az alapkérdésre, a helyzetet tovább nehezíti a különböző hőtermelésű hardverek egy körön belüli hűtése. Egy hőforrásnál működik a dolog, többnél már kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#40953) gordonfreemN válasza jones965 (#40952) üzenetére


gordonfreemN
addikt

szóval akkor lehetséges? És egészen jól is működhetne?
Ami kérdés még nálam, hogy az én esetemben, 6850@130W, a hőleadó felület és a víz közti blokk anyaga mennyire szigetel-ne? Ha a blokk rézből van. Minnél vékonyabb gondolom annál jobb. De ha tul vékony, akkor a felfogatás következtében el is repedhet.

És most mit tegyünk az elméletekkel, ha TESCO-Zsömlének gyári vizesblokk is megbirkózott a feladattal?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40954) HUfantom válasza jones965 (#40952) üzenetére


HUfantom
őstag

hát az érdekes látvány mikor a GPU ból elindul visszafelé a melegvíz a CPU felé :Y

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#40955) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#40952) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem. 4 darab 5V-on tengődő GlacialTech venti forgott rajta, már amikor hajlandóak voltak elindulni 5V-ról... A Radi egy XSPC RX480 volt.

Dehogy nehezíti... Mivel a hőtermelő egységek maguk adják a keringést, lelkifurdalás nélkül lehet őket párhuzamosítani...

Problémát az egyedi blokkok megtervezése/kivitelezése jelentheti, valamint hogy a keringés beindulása előtt nem lehet egyik részegységet sem igazán megterhelni.

gordonfreemN: Először is prociblokk, nem VGA! Név szerint egy Enzotech Luna. Ez egy elég speciális blokk, ugyanis átmenetet képez a turbulens és tüskés blokkok közt, valamint nagyon kicsi az ellenállása. Ennek köszönhető, hogy gyenge áramlás mellet is képes kimagaslóan jó teljesítményre. A modern, turbulens blokkok lételeme a nagy áramlási sebesség. Ezért fojtanak akkorát a rendszeren, hogy a beömlő után a víz felgyorsulva, nagy sebességgel érkezzen a hőleadó felületen.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40956) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#40955) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Másodszor nekem a radiátorban gyakorlatilag szoba hőmérsékletűre hűlt a víz, ami kompenzálja az alacsony áramlás okozta dT növekedést.

Harmadszor, itt alapvetően borulnak az ökölszabályok, és olyan dolgok jönnek be, amire aktív víznél nincs gond.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40957) Laraxior


Laraxior
titán

Beazott DDCvel lehet valamit kezdeni? Megkoszontem az eladomnak h milyen ugyesen rakta ossze, csak eppen forditva,elol volt a kabel... es a csavarok sem voltak tokig meghuzva...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#40958) TaaT válasza Laraxior (#40957) üzenetére


TaaT
veterán

egy srác akinek eladtam egy DDC-t, tetőcsere után eláztatta az övét és azon már nem lehetett segíteni, vett még egyet tőlem... :B

csavar meghúzásra figyelni kell :(

Give them hell Ukraine!

(#40959) sinya85


sinya85
senior tag

ő az enyéééém

ஜ۩۞۩ஜ

(#40960) HUfantom válasza sinya85 (#40959) üzenetére


HUfantom
őstag

mint a Bomb Bayben a bomba úgy lebeh a tartály vagy demoklész kardja a konfigod felett :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#40961) MontyCrew válasza sinya85 (#40959) üzenetére


MontyCrew
senior tag

jó ez a zöld lötyi, én is ilyesmit próbáltam összehozni:) amúgy szépen néz ki, jók ezek a fektetett megoldások is:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40962) sinya85 válasza MontyCrew (#40961) üzenetére


sinya85
senior tag

kábeleket kéne eltüntetni még valahogy
a zöld lötyi meg [link]

ஜ۩۞۩ஜ

(#40963) MontyCrew válasza sinya85 (#40962) üzenetére


MontyCrew
senior tag

lol 5%os keverési arány, az derék:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40964) Vartanus


Vartanus
őstag

Hali srácok visszatértem :DD

Sokat gondolkodtam asszem mégis belevágok a vizezésbe :))

Ez a Mo-ra cucc nekem is megtetszett, ez a típusú radi tényleg képes passzívban is üzemelni ? és ha igen milyen hőfokkal?:D egyébként ilyen radihoz milyen pumpa szükséges :F

Másik terv a Nexxxos Extreme III,EK blokkok Laing v Eheim pumpa..később meg esetleg a radiból dupláznék :U

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#40965) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Valakinek van a DDC pumpáról olyan műszaki rajza amiben be van méretezve minden része? vagy esetleg egy méretezett összeszerelési rajz?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40966) DigitXT válasza gordonfreemN (#40931) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem erről egy bizonyos film bizonyos jelenete ugrik be.:DDD "Nem mondtam, hogy nem bízok benned. De azt sem, hogy igen. Pedig nem." Lényeg az, hogy abból az információból tud bárki is kiindulni, amit leírtál. Amit hozzágondoltál, az nem jött át... Továbbra is fenntartom, hogy a "macerássága" miatt nem éri meg a dolog, még ha amúgy kivitelezhető is lenne. Azért ha megépíted, majd számolj be róla.:DDD (Végülis olyan ember is van a PH-n, aki hőcsövekből, meg baszomnagy alubordákból full passzív rendszert épített. Víz nélkül.)

(#40967) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#40966) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amit hozzágondoltál, az nem jött át...

Nem gondolta elég hangosan...

Továbbra is fenntartom, hogy a "macerássága" miatt nem éri meg a dolog

Ez elmondható a sima vízről is egy léghűtéssel szemben.

Végülis olyan ember is van a PH-n, aki hőcsövekből, meg baszomnagy alubordákból full passzív rendszert épített. Víz nélkül.

Nem is egy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40968) gordonfreemN válasza DigitXT (#40966) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Este elbizonytalanodtam teljesen, aztán rendeltem 2db szivattyut, DDC1 + DDC1 T plus 7500-ért, elvileg ujak. De ha egyszer eladom mert már "nincs rá szükségem" akkor írok egyet ide mindenképp :K
Szóval a hirtelen terhelhetőség problémája volt egyedül a buktató benne, nem jártam eléggé körül még a témát én sem, de nem lehet tudni mi lesz belőle később.
Most radi blokk meg tartály kérdés van, mit honnan. Minél kevesebb összeget szeretnék rászánni, hogy miért, az legyen az én titkom, de amúgy azért, mert már volt VGA csere, házcsere stb abban reménykedve, hogy majd jobb lesz a hűtés másabb elrendezésű házban, aztán rá kellett jönnöm, hogy a baj a VGA gyártók hülye megoldásaival van, hogy a meleg levegőt befelé fújatják a házba. Ami meg kifele fúj, az hangos. Ezt kiküszöbölni csak új hűtéssel lehet. Arra meg rámegy majdnem annyi, mint a vízre, na jó kicsit kevesebb.

Tehát ott tartunk, hogy amit nem muszáj nem vennék meg, amit meg lehet csinálni, azt megcsinálnám. Blokkról itt lebeszéltek, :R akkor nem gyártatok, de mi a helyzet a többivel? Radiátor és tartály?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40969) DigitXT válasza gordonfreemN (#40968) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha továbbra is csak egy VGA-t akarsz hűteni, ráadásul a legolcsóbban,
akkor miért rendeltél hozzá rögtön 2 db szivattyút? (Felesleges - szvsz.)

Radit, és tartályt is legolcsóbban az apróból szerezhetsz. Nem érdemes
gyártatni szerintem radit: tartályt azt lehet csinálni akármiből, csak gány.
(Radit is lehet venni pl. autóbontóból, csak az megint csak gány, és nem
is igazán optimális: fűtésradi lenne a jó, csak az meg nagyon sűrű, tehát
nagy légnyomás kellene az átszellőztetéséhez, amire a PC-s ventik nem
igazán képesek, legalábbis elviselhető zaj mellett semmiképp. És neked
az elég fontos szempont. Vicces lenne, ha építenél egy "hangos vizet", a
hangos léghűtéses VGA-d lehűtésére - ott lennél, ahol a part szakad.:D)

Csöveket sem kell zsír újakat venned, bár ritkán szoktak külön árulni, de
előfordulhat.:K (Én pl. most cseréltem le a csöveimet, szóval majd dobok
fel egy hirdetést, hogy mi maradt szabadon: Clearflex 16/10-es darabok.)

Egyébként egy normális kifelé fújó VGA hűtés bőven nem elviselhetetlen
kategória. Nekem semmi gondom nem volt a GTX285-öm gyári hűtőjével,
amíg le nem halkult mellette eléggé a gépem ahhoz (a víz miatt), hogy az
a kis zaj is kihallatszott a házból. Szóval minden relatív: ha amúgy légen
van a géped, és nem túl halk, akkor eléggé hangosnak kell lennie a VGA
hűtésének, hogy kihalld, de hogy "megéri-e" ezért vizezni, ha a gép többi
része ugyanolyan hangos marad, mint most, az nem túl egyszerű kérdés.

(#40970) gordonfreemN válasza DigitXT (#40969) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Passzív tápom van. Aminek még hangja van, az egy big shuriken. Gondolom nem kell bemutatni, ezért nem eröltetném a CPU hütését vizzel, de még ki tudja. Van két szivattyúm, mert a kettöt olcsóbban kaptam, mint egyet-egyet, külön és majd kezdek vele valamit, abból nem árt a tartalék.
Autós témára én is gondoltam egyből, de az nagyon gány. Viszont úgy érzem a tartályt simán meg lehetne igényesre csinálni, jó helyen dolgozok.
Csatik és csöveknek gondolom megfelelnek a pneumatikában használt gyorscsatlakozók és csövek.
Néztem egy radiátort, ránéznél/tek, hogy rendben lesz-e? [link] :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40971) DigitXT válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


DigitXT
félisten

Néztem egy radiátort, ránéznél/tek, hogy rendben lesz-e?
Ez egy szimpla radi, ráadásul slim (vékony kivitel): szerintem karcsú lesz.
(Nem mondom, hogy nem fog működni, de elég meleg lesz vele a VGA-d.)

(#40972) Fail3D! válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


Fail3D!
addikt

nekem 3,5 tripla radim van:) jo arert elado:P

[ Szerkesztve ]

(#40973) DigitXT válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


DigitXT
félisten

Jah, esetleg jó lehet, csak akkor hangos 12-es venti kell rá (1000+ rpm).:DDD
(Én amondó vagyok, hogy ha halk megoldásra vágysz, nagyobb radi kell...)

[ Szerkesztve ]

(#40974) Fail3D! válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


Fail3D!
addikt

de vigyazzal azert... kerdes mi a celod... mert az igazi vizesek 30 fokos cpu n is kitudnak akadni plusz 50 fokot megkozelito vga n:) de teny 1 radi keves lesz a kartyadhoz:( triplaval mar procit es vgat is huthetsz de itt csak a kerdes mennyire vagy a hofokra alergias:)

(#40975) fsb1000 válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem tartály sem kell. Nézz utána a T elágazós módszernek. Nálam működött, másnál is.
A feltőltés/légtelenítés kicsit macerásabb mint egy tartállyal, de más hátránya nincs.
GPU-ra FC blokk, de lehet próbálkozni kicsi VGA blokkal is és léggel hűteni a RAM + vrm részt, bár egy idő után úgy is FC lesz belőle...
A mostani VGA-dhoz elég egy dupla radi 2 halk (alacsony-közepes légszállítású) ventivel.

(#40976) sg22


sg22
senior tag

1155-re milyen lefogatójú blokkot kéne venni? nézelődtem de mindenhol csak a szokásos 775/1156/1366 van :R

what should I do about this?!

(#40977) Razermazer válasza sg22 (#40976) üzenetére


Razermazer
őstag

Mert a 1156-os lefogató kompatibilis a 1155-el ezért nem találsz olyat tehát csereszavatos ;)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40978) Razermazer válasza Fail3D! (#40974) üzenetére


Razermazer
őstag

Én csak a 37 fokos vizen akadtam ki mester :D ;) nem az alkatrészek hőfokán. Az cpu 46 fok vga 42 fok, full terhelés dirt2 2-óra játék alatt.
Egyébként ez csak a lapostető hatása sajnos, mint egy jó radiátor okádja befelé a meleget.
De ez eddig a max vízhőfokom, még egy 60mm-es radi beiktatásával nyerek egy keveset, és akkor nyugodt leszek :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40979) Fail3D! válasza Razermazer (#40978) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat igazabol az a baj a bfbc3 nem jelent meg nicns kedvem semmivel jatszani a gepen:) remlem az jo lesz es emgeri varni ra... klehet cserelem a kartyamat masik vizhutesre plusz kartyara:DD de persze azkat is csak eladni fogom... ha lesz csere... komolyan modnom amilyen orommel neztem eddig a vizre es, amennyit baszkodtam vele atvaltott undorra az egesz:D

(#40980) Fail3D! válasza Razermazer (#40978) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm neked jobban melegszik akkor a procid mint az enyem? vagy csak a vga kavar be ennyire?

(#40981) FireFox1996 válasza gordonfreemN (#40970) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem is egy passzív tápom van (350W volt, most meg 400W-os lett). A gépem minden elkatrészét vízzel hűtök (intel E8500 3.16GHz >> 4.3 GHz, Nvidia GTS 250 >> ez is húzva van, 2 hdd, északi híd), a déli hídat kivéve, mert erre nem találtam olcsó és megfelelő blockot. Elején csak 1 tripla radi volt + Zalman Reserator 1 tartály, ventik nélkül. Így probléma nélkül megy évekóta ;)

Most ahogy olcsók lettek a radik, már 3 tripla radi lett a rendszerben, meg ha kánikula van,a kkor bekapcoslom 4 db ventit is (800 rpm) :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40982) Razermazer válasza Fail3D! (#40980) üzenetére


Razermazer
őstag

Ja egy xeon i7 kell neki a kakaó (mivel igaz hogy kiteszteltem alacsony feszültségeken) de hagyom gyárin hogy maga váltogassa a feszültséget biosba így mindig többet ad és jobban melegszik. A lynnfieldek melegszenek rendesen, mivel megy a ht -is ha azt lekapcsolom sokkal hűvösebb, de nekem kell tervezőprogramokhoz. Nade nem sokáig ahogy Tody elkészül a távtartóimmal, csak sajna teli van melóval, mindegy kivárom, már megy is be a körbe a jó kis phobya 60mm dual, ez így a quaddal elég lesz.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40983) sg22 válasza Razermazer (#40977) üzenetére


sg22
senior tag

magyarul ami jo 1156ra az jo 1155re is? :R

what should I do about this?!

(#40984) Razermazer válasza sg22 (#40983) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy mondod nekem is univerzális ek blokkom van, és felvilágosítottak hogy a furattávok ugyanott vannak 1155-esetén is, így nem kell külön lefogatót vennem. Legalább volt eszük a tervezőmérnököknek.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40985) MontyCrew válasza FireFox1996 (#40981) üzenetére


MontyCrew
senior tag

KÉP esetleg a rendszeredről?:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40986) FireFox1996 válasza MontyCrew (#40985) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Adatlapomon lehet találni linket róla, facebook-on vannak a képek, de publikusak... ez még a régi rendszer. Az újról nincs kép. Most meg átalakítóban vannak, azért nem csináltam még képeket. Még várom a Phobya tetőt és a rögzítő bilincseket UK-ból, aztán átszervezem a rendszert, utána lesznek képek...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40987) MontyCrew válasza FireFox1996 (#40986) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én is most vettem phoby tetőt:) rá is varázsoltam a tetejére a tartályt, egész jó lesz, bár már most látom, hogy kevés lesz a csövem, :) Helyes kis reserator, ment PM:)

DigitXT: ha jól láttam valamikor írtad, hogy lesz 16/10es Clearflex csöved, ha olyan darabokban van és árban engem érdekelne majd:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#40988) Laraxior válasza TaaT (#40958) üzenetére


Laraxior
titán

frankó...ha be tudom bizonyítani hogy rosszul volt összerakva amikor kaptam akkor nyert ügyem van :D :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#40989) gordonfreemN válasza DigitXT (#40973) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mindenképp gondoltam rá egy ventit, vagyis ugy csinálnám, hogy a hátsó házhűtés mögé raknám, kintre a házból. Tehát egy 12-es 800 körüli fordulat mindig ott lenne. Az ugy már ok?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40990) TaaT válasza Laraxior (#40988) üzenetére


TaaT
veterán

nekem is kellett tetőt cserélni, vagy a gyárit "megigazítani"...

én addig húzom a csavart amíg a tető és a pumpa test között semennyi hézag sincs, akkor tuti jó lesz... :K

Give them hell Ukraine!

(#40991) DigitXT válasza gordonfreemN (#40989) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem, mint mondtam volt: karcsú ez a radi ehhez.:R
Ha halkan akarod megoldani, már írták, hogy legalább
egy dupla radira lesz szükséged (lehetőleg nem slim).

(#40992) Laraxior válasza TaaT (#40990) üzenetére


Laraxior
titán

csak nekem eszembe se jutott ezzel foglalkozni amikor az eladó azt mondta hogy nem új a cucc, tehát használta... :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#40993) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Keresek egy blockot déli hídra, minden megoldás érdekelne. Ha vkinek van eladója, írjon nyugodtam ! :)

Kb ekkora kellene

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40994) madaraszf válasza Laraxior (#40992) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ha esetleg másik szivattyút szeretnél mástól, akkor ajánlom figyelmedbe encrypter53 kollégát. Én vettem tőle DDC-t ami valami miatt 5-10 óra használat után már csak ütögetésre indul el és a szállítása is lecsökkent. Elmondtam neki hogy jártam és 3 napon belül küldött egy újat úgy, hogy még csak nem is látta azt amelyik "elromlott". Nagyon korrekt eladó!!!!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40995) DigitXT válasza FireFox1996 (#40993) üzenetére


DigitXT
félisten

Az EK-nak pl. nincs. Érdekes.

(#40996) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Holnap készülök beépíteni a vízhűtő rendszeremet és megakadtam.
Hogyan kell légteleníteni?
Köszi Miki

Forever Apple

(#40997) FireFox1996 válasza DigitXT (#40995) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Watercool HEATKILLER-nek van pont erre való block. Itt is volt eladó hetekig, csak nem vettem észre. Mire megírtam az eladnónak, pont az előtte feladta postára vkinek :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40998) DigitXT válasza FireFox1996 (#40997) üzenetére


DigitXT
félisten

Vmi ilyesmi volt?

(#40999) FireFox1996 válasza DigitXT (#40998) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ilyesmi volt

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41000) MontyCrew válasza FireFox1996 (#40997) üzenetére


MontyCrew
senior tag

ILYEN? van itthon egy valahol

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.