Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#553) Real_Necro válasza Jabby (#551) üzenetére


Real_Necro
veterán

Emlékeim szerint mi anno 3528-as RGB-t szereltünk fel kb 27,5 méteren.
5 méterenként külön tápozva, ahhoz megfelelő keresztmetszetű tápkábeleket húztunk. A szalagokat repeaterrel kötöttük össze, hogy a vezérlés egy helyről menjen. Az egész egy gipsz stukkó tetejére került, ahova ragasztópisztollyal rögzítettünk kb 20cm-es szakaszokban a szalagot.

Nálunk csak dekor és éjszakai fényként szolgál, ki ven egészítve mozgásérzékelőkkel, időkapcsolóval stb. Este így ha kilépsz szobákból a folyosóra, automatán kapcsolódik és nem világít olyan erősen, hogy zavarjon másokat. Van ezen kívül normál villany is.
Lehetett volna szebben csinálni, hogy egy tokba kerüljön a 3 szín, de annak a fogyasztása is nagyobb lett volna, így meg a korábbi "fényszalagos" megoldás helyett majdnem negyede lett a fogyasztás, a stukkó miatt meg elég jól keveredik a szín a falon.

Csemberlen:
Alu profilt én konyhában használtam, azt Anrodíszléctől vettem. Szép matt fedéllel, csíptetőkkel, oda viszont már erős természetes fényű ledszalagot választottam, amelynek teljesítménye rádiós vezérlővel variálható. 50%-on megy, mert 100-on már sok pultvilágításnak.
Egyik helyen sem forrasztottuk, toldó és csíptető elemek vannak (sarok nincs), évek óta teszi a dolgát. Táp persze wago-s meg kötődobozos.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.