Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) toyone


toyone
őstag

Előrendelhető a Blackmagic Pocket Cinema, 454k [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10152) Tuninger válasza toyone (#10151) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak egy 100assal drágább mint külföldről... vicc

(#10153) hibavissza válasza Tuninger (#10152) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem ezt vállalkozások veszik inkább. -27% és pont annyi mint normális helyről véve. Listaáron csak a bolondok vásárolnak itthon tech cuccokat.

(#10154) taranis válasza Tuninger (#10152) üzenetére


taranis
addikt

Ha a nettó árakat nézzük, akkor kicsit több csak, mint mondjuk a CVP-től előrendelve.

colorizer.net

(#10155) Márton válasza toyone (#10151) üzenetére


Márton
nagyúr

erre jók a gh3/gh4 obik?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10156) toyone válasza Márton (#10155) üzenetére


toyone
őstag

Minden m4/3 rámegy.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10157) Márton válasza toyone (#10156) üzenetére


Márton
nagyúr

wow, köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10158) MrChris válasza toyone (#10156) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy lista róluk.

Vajon a gx9 is kroppol 4k-n? Vagy már nincs ez a feature? :DDD

(#10159) MrChris válasza Márton (#10157) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olvasom a másik fórumon írtakat a videós pixelzoomos témával kapcsolatban. Gh2-be és a következő vázak jó részébe tett a Pana ilyet extended tele converter néven. Fix 2.6-es kroppal.
Itt egy G6-al készített tesztem vele. Hátránya a zajosabb kép, de jellemzően napon, alap iso-n használtam. Mivel ez csak fhd képre képes, a 4k-s vázaknál már kevésbé lényeges, ezért megspékelték azzal, hogy programozhatóan mozoghat, zoomolhat.

[ Szerkesztve ]

(#10160) Márton válasza MrChris (#10159) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor a Sony le van maradva
Ez a clear image zoom valami nagyon okos algoritmus, ami megpróbálja elemezni a képtartalmat (pl. ember, táj, stb), és az alapján elvileg jobb nagyítást ér el, mint a digit zoom utólag. Gyakorlatilag én nem vettem észre különbséget egy photoshopos korrekt átméretezéshez képest..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10161) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Na erre kíváncsi leszek, hogy fogják ezt szoftveresen javítani.....

(#10162) #31733248 válasza Márton (#10160) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nincs lemaradva, sőt, e téren nagyon jó. De azt tudomásul kell venni, hogy a hasonló technika messze nem minden témánál hoz jó eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#10163) MrChris válasza #31733248 (#10162) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez szoftveres utólagos bűvészkedés, képeknél többféle algoritmust használhatsz erre, ez a CI zoom kb. Ps, Fs, ACD... egy szint, egyik itt másik ott cakkozza az íveket, meg képez fals színeket. Van/volt nagyon frankó, tényleg hatásos fraktálos eljárás és újabban a tényleg brutális mesterséges intelligenciát használó,info és itt kipróbálható. Meg AIIRS... Ezt érdemes megsasolni, egyik AI-val zoom, másik CI zoom.

Videó esetén teljesen más a helyzet, mert ott a szenzor rengeteg felhasználatlan képponttal, lenne miből kroppolni. Mivel korlátozott a kimeneti felbontás és abból általában az összes pixel képernyőre is kerül jobb, ha eleve a szenzorról kroppol és azt olvassa ki. Így elméletben nincs veszteség.

Ez az AI frankón eltávolítja a recéket és artifactot, van ilyen plugin videóra?

(#10164) Márton válasza #31733248 (#10162) üzenetére


Márton
nagyúr

Mit kell kiolvasni a cikkből?
Ezt? "still produces some loss in fine detail, as well as some interpolation artifacts and more visible noise."

A "hasonló technikán" most mit értesz? A képtartalom elemzést és az alapján átméretezést, vagy a szenzort kivágást?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10165) hibavissza válasza Márton (#10164) üzenetére


hibavissza
veterán

Erre én is kivàncsi vagyok :D

(#10166) Tuninger válasza MrChris (#10163) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sonynál van 2x-es veszteségmentes, fokozatmentes digitzoom videónál. 4K esetén még a rolling shutter is javul tőle. Én konkrétan az 50 1.8 OSS-t zoomként használom, mert így ekvivalens 75-150 F2.5-F5.6, végig 1.8-as fényerővel.

(#10167) Márton válasza Tuninger (#10166) üzenetére


Márton
nagyúr

De akkor a 6xxx széria tudja az 5xxx nem?
Annak ellenére, hogy ugyanaz a funkció neve :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10168) MrChris válasza Tuninger (#10166) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na sejtettem hogy van ilyesmi, akkor a legjobb módon kihasználják a lehetőséget. Két jó fixel mindent lefedsz! Panában akkor ehhez képest bután müxik, csak felvétel előtt lehet bekapcsolni fixen és aszem csak fhd-t tud. Az újítás gh2-nél megvolt, de be is húzták a féket. Pedig el tudnám képzelni, hogy az elektromos fókuszgyűrűvel még zoomolni is lehetne egy fixen. :DDD Korábbi vázakban van ilyen?
Már csak a szoftveres stabi van hátra, vagy még az is van? 2x-es kropnál rengeteg hely lenne és nagyon hatékony lehetne, de még 1,2x-es is rengeteget eltüntet az alap remegésből. Aszem hito írt róla, hogy NX1-ben van és jó, gx80-ban is van, de keveset tesz hozzá, pedig 4k-nál eleve van egy (marketing, :DDD technikai?) krop és még erre kicsit rátesz a belső szoftveres stabi.

(#10169) #31733248 válasza Márton (#10164) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd meg alaposabban a gépet, tudni fogja. Így működik, Magyarországon "Tiszta kép zoom" és a "Digitális zoom" néven ismert a két funkció.

"A "hasonló technikán" most mit értesz? A képtartalom elemzést és az alapján átméretezést, vagy a szenzort kivágást?"

A szenzor felbontásából történő kivágás mindig jól működik, azzal nincs semmi gond. A felinterpolált kép pedig témafüggő.

[ Szerkesztve ]

(#10170) Márton válasza #31733248 (#10169) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudom, hogy tudja a clear zoomot, hisz írtam, hogy teszteltem is az eredményt, de számomra marketing duma.
Azt hiszem el, amit a saját szememmel látom. Itt nem láttam előrelépést a vágóprogi zoomjához képest :(

Jobban örülnék ha crop-olna, ami ezek szerint a 6xxx széria kiváltsága?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10171) narumon


narumon
őstag

Nah jó régen jártam erre.
Szóval "upgradeltem" az esküvői videótechnikát egy GH5-re. Így a Canon, GH2 mellé, fölé, helyette utódnak. Egyelőre azonban nem igen tetszik. Vagyis a kamera tudása fantasztikus de a képe elég handycames egyelőre (attól meg ugye herótom van). Mivel a fő kamera a Canon volt, így ahhoz van többféle obi amit egyelőre nem tudok a GH5-ön használni. (Tudtok mondani olcsó EF-MFT adaptert amivel lehet rekeszt állítani?)

Nyugtassatok meg, hogy egyelőre ez az obi hiánya miatt van, nem felesleges beruháznom néhány jobb cine objektívbe a Panahoz! Youtube-on vannak gyönyörű videók amit GH5-el lőttek, de mondjuk a Voigtlander-re soha nem lesz pénzem, ahhoz dupla ennyiért kéne kamerázni :D
Vagy ez az egész tévút? Most hétvégén is az ezeréves Magic Lanternes 550D volt a legtöbbet a kezemben, egyszerűen annyival jobb a képe :( - viszont technológiailag már nagyon elavult a cucc). :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10172) narumon


narumon
őstag

A Blackmagic új Pocket 4K-ját is figyelemmel kísérem, azt hiszem megjelenés után beszerzős lesz bár ha csak szeptemberben jön ki akkor ráérek vele jövőre a következő szezon előtt. Így viszont egy GH5-el kiegészítve egészen jól beruházásnak tűnik MFT objektívek vétele - a kérdés, hogy a képpel tudok-e valamit kezdeni. (Blackmagicé gondolom jó lesz a Cinema 4K Production Camera is egy állat de esküvőzésre alkalmatlan).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10173) MrChris válasza narumon (#10171) üzenetére


MrChris
nagyúr

A gh2 milyen volt a canon mellett?

(#10174) narumon válasza MrChris (#10173) üzenetére


narumon
őstag

Hát az is ilyen :), de az mindig is kiegészítő kamerának volt szánva. A GH5 meg ugye főkamerának.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10175) taranis válasza narumon (#10174) üzenetére


taranis
addikt

Azok a videók, amik szintén GH5-el készültek, mégsem handycamesek, miben különböznek a te felvételedtől, meg tudod fogalmazni?

colorizer.net

(#10176) narumon válasza taranis (#10175) üzenetére


narumon
őstag

Hát sokkal krémesebbek, szebbek a színek (oké Color Grading de ennyire?) meg tipikusan nagyobb a DOF - gondolom ez az 1 ami lencsével orvosolható, de az igazán gyors obik sajnos nagyon drágák.

Egyébként most ezeket néztem ki (vélemény?)

SLR Magic Hyper Prime 25mm f/0,95
Samyang 35mm T1.5 VDSLR AS UMC II (Micro 4/3)

Elvileg gyorsak, jók, csak mégsem tudom, hogy képi világra megvan-e az a krémes, filmes hatás.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10177) taranis válasza narumon (#10176) üzenetére


taranis
addikt

Ha a DOF-ot kivesszük a képletből, akkor általában az szokott lenni a handycamesség oka, ha az ember nem veszi le a vázban az élesítést, és kontrasztos picture profile-t használ. Az sem árt, ha a záridő közelít a 180 fokos szabály alapján kijelölt értékhez. Ha minden klappol, akkor is ott van a színek kérdése, de a 10bites forrással szinte azt csinálsz, amit akarsz, meg alapból sem rosszak a GH5 színei. Nem akarok tippelni, csak van egy sanda gyanúm, hogy egy gyorsabb obi nem hozná meg a várt eredményt, vagy csak részben. Nem tudom, esetleg postolj be valamit ahol technikailag mindent megtettél, mégsem tetszik az eredmény, aztán kielemezzük.

colorizer.net

(#10178) narumon válasza taranis (#10177) üzenetére


narumon
őstag

Hát az alap, hogy a shutter 180 (vagy Canonnal 178) fokon van. Most jelenleg a GH5-ön CineD mert a VLOG külön fizetős és 4K/10bit/60p a felvétel. De egyébként igen a kontrasztot és a sharpnesst már rutinból levettem. A Canon egyébként Flaat profillal lő. Megnézem majd mik sikerültek, mert most hétvégén volt az első esküvő ahol a GH5 bemutatkozott. (kb 3 hete vettem svájcban), és még nem néztem végig a felvételeket csak a kijelzője alapján értékeltem így. Az a baj, hogy a DOF-ot nem szabad kivenni a képletből mert jelentősen hozzájárul az élvezeti értékhez. A Canon ebben tökéletes, szép "krémes" a kép, jó a DOF, csak ugye már öreg mint az országút és az eleve nem túl FullHD-s FullHD-ja is megkopott már az idők folyamán, az élesség az IBIS hiánya, 4K hiánya és még rengeteg minden a Pana oldalára billenti a mérleget. (Végül is nem impulziv vásárlás volt a Pana sem, hosszas mérlegelés előzte meg - sajnos a gondolati vetélytársra a Sony A7SII sokkal drágább volt sehogy sem bírtam beleszorítani a büdzsébe).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10179) taranis válasza narumon (#10178) üzenetére


taranis
addikt

Azért vettem ki a képletből, mert azzal most nem tudunk mit kezdeni, és úgy tűnt az első postod alapján, hogy a vázzal is van bajod, nem csak az obival. Meg aztán attól még nem lesz handycames valami, hogy sok minden van a fókuszban, legalábbis az én szótáram szerint. Na mindegy, ha van valamid mutatóba, majd jöhet.

colorizer.net

(#10180) Tuninger válasza narumon (#10178) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A GH5 nem tud 4K 60fps mellett 10 bitet.
A handycames lookot az 50/60p okozza, de ha ezt esküvői videósként nem tudod az nagyon nagy szégyen... rakd be 25/30p timelinera és egyből helyreáll a rend.

Színben nem tudom elképzelni hogy a Flaat-es 550D egyáltalán hogy jöhet szóba a GH5-el szemben, a Canonok csak RAWban adnak értékelhető színeket a cinestyle/flaat/marvel mind gatya a mai lehetőségekhez képest minden tekintetben..

A "krémes" az szerintem az 550D részletgazdag 720p valós felbontására utal, a GH5 még letekert élesség mellett is kifejezetten túlélesített lesz az után. De ne aggódj, fél év múlva ha visszanézel az 550D felvételekre sokkolni fogsz hogy láthattad azt szépnek :)

Hogy építőleges komment is elhangozzon a fröcsögésem mellett: A Viltrox EF-M2-vel menni fog az AF és a rekeszállítás is a Canon objektívjeiddel, és kb harmad/negyed annyiba kerül mint a Metabones megoldása, ráadásul csak 1,42x lesz a crop az 550D 1,6x-al szemben, így még jobban fog mosni.

Az SLR Magic 25 F0.95 zseniális, de ha a Pana 25 1.4-et választod olcsóbban jössz ki és még lesz AF-ed is, bár a Canon mellett valószínűleg megtanultál rendesen manualozni.
A Samyang 35mm F1.4-ből akkor a Canon mountosat vedd inkább a fenti viltrox adapterre, úgy mégiscsak lesz F1.0 fényerő és ekvivalens 50mm F2

Egyébként a fenti két obi helyett a legendás Sigma 18-35 F1.8-cat venném a helyedben a Viltrox adapterre, canon mountra.

(#10181) narumon válasza taranis (#10179) üzenetére


narumon
őstag

Oké este otthon variálok valamit, megnézem CG-vel mire megyek és kirakom valahova.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10182) narumon válasza Tuninger (#10180) üzenetére


narumon
őstag

"A GH5 nem tud 4K 60fps mellett 10 bitet."

Valszeg igazad van, annyi mód van benne, hogy a fene se tudja. Akkor 8bit-el vettem legtöbbjét. (Persze kicsit vettem fel C4K-ban is meg többféle módban is, hogy a teszt is meglegyen.

"A handycames lookot az 50/60p okozza, de ha ezt esküvői videósként nem tudod az nagyon nagy szégyen... rakd be 25/30p timelinera és egyből helyreáll a rend."

Sajnos a mostani trend, hogy lassítani kell mindent mint az állat :(
Természetes 24fps-ben is handycames a kép..... de mivel ma is láttam állat videókat kezdem tényleg elhinni, hogy vennem kell egy jó obit vagy Canon adaptereket és úgy is kipróbálni.

Színben nem tudom elképzelni hogy a Flaat-es 550D egyáltalán hogy jöhet szóba a GH5-el szemben

Teljesen jól hidd el. Nem szeretem a túlszaturált dolgokat, simán csináltam már olyan videót ahol icipici változtatással maradt szinte a flaat profil. A régi Canonok (RAW nélkül) legnagyobb baja inkább az élesség hiánya.

De ne aggódj, fél év múlva ha visszanézel az 550D felvételekre sokkolni fogsz hogy láthattad azt szépnek :)

Áh nagyon régi felvétele is tetszenek még mindig, elsődleges nem az élességtől lesz valami szép szerintem. (Akkor már rég kiakadtam volna, hiszen azért az esküvőn használok Goprokat meg DJI Mavicot is - ezek mind tűéles 4K-sok egyébként)

Hogy építőleges komment is elhangozzon a fröcsögésem mellett:

Nah ezeket a tippeket (IS) kifejezetten köszönöm. Lehet, hogy akkor elsőre SOS veszek egy adaptert, hogy a Canon lencsével mit csinál a GH5.

Az SLR Magic 25 F0.95 zseniális, de ha a Pana 25 1.4-et választod olcsóbban jössz ki és még lesz AF-ed is, bár a Canon mellett valószínűleg megtanultál rendesen manualozni.

Abszolút csak manuál jöhet szóba, túl sok minden történik egy esküvőn, AF-ben nem lehet bízni. Van egyébkén egy Pana 25 2.5-öm (pancake) ezt használtam is, de nem tetszik - lehet, hogy az 1.4 annyival jobb?

Egyébként a fenti két obi helyett a legendás Sigma 18-35 F1.8-cat venném a helyedben a Viltrox adapterre, canon mountra.

Ezt viszont sokan ajánlják, szóval érdemes lesz utána néznem, bár azt hiszem ez lényegesen drágább mint a fentiek.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10183) narumon


narumon
őstag

basszinkuli erről pont lecsúsztam :(
https://hardverapro.hu/apro/viltrox_ef-m2_071x&page=4

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10184) Tuninger válasza narumon (#10182) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Abszolút csak manuál jöhet szóba, túl sok minden történik egy esküvőn, AF-ben nem lehet bízni. Van egyébkén egy Pana 25 2.5-öm (pancake) ezt használtam is, de nem tetszik - lehet, hogy az 1.4 annyival jobb?

Én is most ezen tépem a hajam, szombaton filmeztem egy esküvőt és beza jópár szituációban megviccelt az AF... ugyanakkor filmeztem esküvőt full manualban is, így inkább benyelem ezt a pár fókusz huntot/tévesztést, mert sokkal kevesebb stressz, mint egyfolytában fókuszt csekkolni. Bár lenne olyan kép a képben belenagyítós megoldásom mint a magiclanternnél..

Ha 35mm ekvivalens szempontból nézzük akkor a 25 F2.5 = 50mm F5, a 25 F1.4 = 50mm F2.8. Vagyis az előbbinél alig van mosásod az utóbbinál meg már alakul. Persze az SLR Magiccel a 25mm F0.95 = 50mm F1.9 még jobb lenne. De ha megveszed a viltrox booster meg a Samyang 35mm-t akkor ugyan ott vagy. (35mm F1.4 x1.42 = 50mm F2)

Sőt ha kicsit matekozol és úgy számolsz hogy van egy speedboostered amivel 1.42x a crop, meg veszel egy alap adaptert is amivel 2x marad a crop akkor minden fixből két fókusztávot is ki tudsz hozni.

A Samyang újonnan 150 pénz, használtan 90 az alja, az SLR magic nem nagyon van használtan, újonnan drága, a Sigma 18-35 meg használtan 160-180-ba szokott menni Canon mountra. És annál kevés élesebb APSC obi van...

(#10185) narumon


narumon
őstag

Az jutott még eszembe, hogy van egy régi HELIOS obim is azt hiszem ez M42 csatlakozás volt? M42-MFT adapterből meg gondolom jó a legolcsóbb is, hisze ez úgyis full manuál obi lencse sem kell közé csak egy fém adapter. Jól gondolom?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10186) narumon válasza narumon (#10185) üzenetére


narumon
őstag

Én már nagyon megszoktam a manuál fokuszt, ráadásul magic lanternben ugye dedikált gombokkal is irányítható (mintha Focus Puller lenne :D).
GH5-ön tudod úgy állítani, hogy ne legyen autofokusz csak shutter focus - azaz mikor félig lenyomod az elsütőt akkor fókuszál - és ebben az esetben közben bele is nagyít. Szerintem ez jó megoldás, az AF nem folyamatos tehát nem huntol a téma után, viszont bármikor egy gombnyomásra ott a fókusz nagyítva.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10187) Tuninger válasza narumon (#10185) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én a Sony A6300-on egy Viltrox EF-E Speedboostert használok, így rámennek az EF obik, ráadásul így az APSC-ből fullframe lesz. Illetve van egy M42-EF adapterem amit az EF adapterre rárakva a Helios obik is fullframen mennek.

Vagyis ha veszel boostert, neked is M42-EF-átalakítón érdemes gondolkodnod pluszban az M42-m43 helyett

A6300-on van AF-C ráadásul stabil és gyors, de most a buliban a villódzó fények és a sötét mellett nem tudott megbízhatóan a témán maradni. (mindig az AF area közepéhez mérten legközelebb lévő arcot tartja fókuszban, de sötétben nem minden arcot látott stabilan a gép, tény ISO6400as tartományról beszélünk F1.8 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#10188) hibavissza válasza narumon (#10171) üzenetére


hibavissza
veterán

Vettem egy Fujian 50 1,4-et. 5 db ezresért. Ha sikerül eltalálnom a fókusszal a témát elég filmes. Egyébként a mai digitális vázakon a legjobb filmes hatást egy anamorf előtéttel érhetsz el. 200 ezres az SLR Magic. Annál nincs semmi "filmesebb".

A többi dolognak semmi értelme. Ezt az 550D dolgot nem is értem. Nekem is volt 550D-m....A színek hiányoznak, de semmi más.
A CineD pedig nem jó mindig mindenhová. Napfényben a CineV ajánlott. Persze megfelelő beállítások mellett.

A manuál fókusz+kis dof dolog számomra elképzelhetetlen előre meg nem tervezett jeleneteknél. Iszonyúan ott kell lenni fejben. Persze én csak ritkán videózok a magam szórakoztatására. :R

[ Szerkesztve ]

(#10189) Tuninger válasza hibavissza (#10188) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tele a net LUT-okkal a Cine profilokhoz, még ha jól tudom CineD - VLOG átalakítás is van.... de szerintem a Panának alapból nagyon jó színei vannak, kiváltképp a GH5-nek

(#10190) hibavissza válasza Tuninger (#10189) üzenetére


hibavissza
veterán

Tudsz nem fizetős és használhatót? Én mindig ugyan azt a 3-4 helyet találom vagy az onnan származó lutokat.

(#10191) Tuninger válasza hibavissza (#10190) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ebbe futottam bele a múltkor
A filmconvert pedig parádés eredményt ad a vlog profillal.

Filmes profilpakkot viszont nem tudok hozzá így hirtelen, számomra a filmconvert adja a legjobb eredményt a Sonyhoz, a GoProhoz, a Phantomhoz, a mindenhez, így én azt használom, ha nem kézzel gradelek.

(#10192) MrChris válasza narumon (#10186) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az adapterezett obiktól ne várj autofókusz csodát, pár tesztet sasolj meg, nem túl acélos.
A natív obiknál nem zavar, hogy elektronyos a fókuszgyűrű?
Ahogy láttam jutubon gyönyörű színű videókat hoznak össze még az én kicsi panámmal is. Feltételezem nehezebb kihozni mint a canonból.
Rászánnék pár napot, felvételt és grade nyüstölést, meg itt megosztva taranis behúzza szemrevalóra. :D

[ Szerkesztve ]

(#10193) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Egyébként az a vicc hogy nem a Sonynál hülyék, hanem senki sem tudja az amatőrök közül hogyan kellene gradelni a Sony kamerából kieső felvételeket.

Most hétvégén Slog2 - Sgamut3.cine-ben videóztam, vagyis mondhatni úgy mint mindenki más használja a kamerát, és ahogy tanulom az ACES workflowt, szerintem egészen parádés eredményt sikerült belőle kihoznom..

Akadnak problémák más helyeken (LED lámpák fénye az esti buliban), valószínű fel kell keresnem az öreg bölcset *Taranist* hogy útmutatást adjon, de már most is elégedett vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#10194) hibavissza válasza Tuninger (#10191) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ezért írtam: [link], de én is a CineD-t használom mindig. Arra van egy bevált sémám és annyi. CineV-re már nincs kedvem rámenni.

[ Szerkesztve ]

(#10195) narumon válasza MrChris (#10192) üzenetére


narumon
őstag

? Én nem várok AF csodát, főleg, hogy ki van kapcsolva :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10196) narumon válasza Tuninger (#10193) üzenetére


narumon
őstag

Nekem kifejezetten tetszik a Sony képi világa, ha lett volna elég suskám akkor most egy A7SII-m lenne.... de "be kellett érnem a GH5el".

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10197) narumon válasza Tuninger (#10191) üzenetére


narumon
őstag

Ehh azért nem piskóták ennyit elkérni ezért a filmconvertért :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10198) taranis válasza Tuninger (#10193) üzenetére


taranis
addikt

Hehe, nem vagyok annyira öreg, 38 leszek a nyáron. Ti?

colorizer.net

(#10199) Tuninger válasza taranis (#10198) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szólíthatlak öregapámnak?
(32)

(#10200) hibavissza válasza hibavissza (#10188) üzenetére


hibavissza
veterán

A kapkodásban született pár fura mondatom:
1. A többi dolognak semmi értelme = én nem értem.
2. Én csak a magam szórakoztatására videózók. Nincs semmi rutinom a manuál fókusz terén.

(#10193) Tuninger: Az osztott képernyős résznél mintha picit szolis lenne a bőr. Az első résznél tényleg nincs semmi "mű" érzet.
Ez a V log engem nem fenyeget. Gx80-ra csak CineV van. Ez a CineD nappali párja. Elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.