Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) .DLL válasza alpharoy (#3400) üzenetére


.DLL
veterán

Van egy olyan sejtésem, hogy a 60D-re nem lehet raw videós ML-t tenni...
5D mkIII-ra lehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3402) MrChris válasza .DLL (#3401) üzenetére


MrChris
nagyúr

honlapjuk szerint elvileg van raw videó 60d-re. Soha sem próbáltam, de marha körülményesnek látszik. Qrva gyors kártya kell hozzá, marha sok utómunka...

(#3403) cOxeR válasza MrChris (#3402) üzenetére


cOxeR
Ármester

Cserébe olyan dinamika, hogy kettéáll a füled. :)
SD kártyás vázak nem lesznek még alkalmasak kellően gyors adatátvitelre, raw videózáshoz... még csak most kezdenek jönni a 100mb/s feletti kártyák, amit még nem tud a vázakban lévő busz...
Utómunkától lesz egy anyag akármilyen is... ezt nem úszod meg, inkább a hely és a kellően combos erőforrás a kérdőjeles... :)

(#3404) taranis válasza cOxeR (#3403) üzenetére


taranis
addikt

Ja, egy 5D MK3 képességekkel rendelkező váz, ML-el, CFast slottal, nyamm.

colorizer.net

(#3405) HollyBoni válasza MrChris (#3402) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elvileg full hd-ban nem megy. Meg ki tudja milyen stabil.

[ Szerkesztve ]

(#3406) MrChris válasza cOxeR (#3403) üzenetére


MrChris
nagyúr

úgy tűnt HD felbontásban elbírja az sd kártya. Ami azért már jól használható, ahogy láttam a raw video eleve jó éles. Ha jól számolom 10bit esetén 28, 12 bitnél 33mbájt/s. Amit talán bírhat a gép/kártya.

(#3407) cOxeR válasza MrChris (#3406) üzenetére


cOxeR
Ármester

UHS-I 50-104MB/s
megváltás:
UHS-II 156-312MB/s
persze kártya kérdése is lesz...

(#3408) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Igen engem is az jó kis dinamika vonzana a raw ban,memo kártyával is birnám (sandisk sdhc 8gb extreme pro uhs-i 95mb/s ) csak épp sehogyan sem tudom beüzemelni,pedig tuti hogy a 60d tudja a raw ot,tele van vele a yutyub

(#3409) cOxeR válasza alpharoy (#3408) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miért nem megy? Teljesen egyértelmű a leírás többnyire...

(#3410) MrChris válasza alpharoy (#3408) üzenetére


MrChris
nagyúr

kétségtelennek látszik, hogy tudja.

(#3411) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Mindent úgy csináltam ahogy irja ,de már eleve az M menü sem jelenik meg a magiclantern menü sor végén

[ Szerkesztve ]

(#3412) MrChris válasza alpharoy (#3411) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor tovább kell próbálkozni. Videós tutoriált lépésről-lépésre próbáltál keresni? A vázam wifi képküldését csak így tudtam beállítani, persze lehet hogy csak én vagyok béna :D

(#3413) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Sajnos nem találtam eggyetlen videot sem ami atelepités menetét mutatja be

(#3414) cOxeR válasza alpharoy (#3413) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#3415) MrChris válasza alpharoy (#3413) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem úgy tűnik leginkább játéknak jó, komolyabb dolgokra nem. Szerencsés esetben 1728X736 felbontás mellett 6-10 másodperc a max időtartam egyhuzamban. Meg néha kis zavar, hiány is belekerülhet a képbe. Hangot meg külön kell felvenni. Elég speciális így a felhasználási terület, ebben kell elképzelni a filmecskét. Amit stabilnak írnak folyamatos hosszú felvételhez az a 960X540 felbontás. A 650-700d már hd-ban is hosszan stabil. Vicces hogy az előd 50d 1584X1058-ban bírja, mint az 5dmk2, és valójában nem is tud videót! :D

[ Szerkesztve ]

(#3416) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Igen,ez elég savanyú hogy csak alig 10 mp hosszan lehet forgatni...
De ők hogyan csinálhatták ?
http://vimeo.com/search?q=canon+60d+raw
Ezek a videók némeike tartalmaz hosszabb részeket is

(#3417) MrChris válasza alpharoy (#3416) üzenetére


MrChris
nagyúr

az első 10et megnéztem és egyikben sem volt 10s-nál hoszabb snit. Illetve egynél de az ~540p volt. Az egyiknél írták, hogy 223kép fér max felbontásban a bufferba, tehát ez egy áthidalhatatlan korlátnak tűnik. Valszeg nem bírja gyorsabban a kártya kimenet, hiába van benne akármilyen gyors kártya és valójában a buffermemoriába dolgozik. Viszont kis felbontásban lehet hogy sokkal tovább megy, amit aztán felskáláznak fhd-ra.

(#3418) MrChris válasza alpharoy (#3416) üzenetére


MrChris
nagyúr

olyat találtam, hogy sokan küzdenek ezzel az idő limittel, ilyen eredményeket értek el gyors kártyával:
1230 frames @ 944x624
710 frames @ 944x704
320 frames @ 1280 x 512

Még az is hozzá tartozik de ebben nem vagyok biztos, hogy a raw video felbontása croppolással jár. Minél kisebb a felbontás annál nagyobb a szorzó...

(#3419) MrChris válasza MrChris (#3418) üzenetére


MrChris
nagyúr

20MBps data cap limit of the 60D’s SD card buffer.

(#3420) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Hát....ez igy eléggé felejtős kategoria,szerintem nem fogom eröltetni max a hecc kedvéért

(#3421) MrChris válasza alpharoy (#3420) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért annyiból nekem jópofa lenne, hogy a szűkebb lehetőség rákényszerít az átgondoltabb felhasználásra, hasonlóan, mint ha filmre lőnél. Mivel 24-36 kockád van és mindegyik kép 100-200 ft-ba kerül nem kattogtatsz ész nélkül. A videós 10sec is hasonló, jól meg kell tervezni mit szeretnél művészkedni... és jót tesz az utómunka csökkentésének :D

csak épp pana g6-hoz nincs raw videó :))

[ Szerkesztve ]

(#3422) .DLL


.DLL
veterán

Eddig a Redrock Micro kínálta az úgymond "legelérhetőbb" profi vezeték nélküli follow focus rendszert.

Profi alatt azt értem, hogy nem zajos és limitált forgású RC szervókat használnak, amit nehéz az adott objektívhez igazítani, hanem halk, erős, digitálisan "figyelt" ezáltal mindig pontos motort. Egy segédoperatőr mondta nekem, hogy elektronikát szinte mindenki tud csinálni, de a motor, az a lényeg, hogy halk, gyors és pontos legyen. Nos, igen. Finommechanika, tervezés, CNC, alapanyagok...

A RedRock cucca egyébként nagyon jó, 1 csatornát (motort) tud és ez 2500 dollárba kerül. Húzós igaz. De a nagyobb múltú márkák a duplájától kezdődnek csak.
Most találtam egy egészen fiatal márkát (szerintem kb. 1 éves lehet), ami annyiért kínál profi vez.nélküli fókusz rendszert, mint más DSLR korszakban felnőtt és DSLR "fimmékingre szakosodott" márkák a gagyi RC szervós rendszereiket... (1200$ körül)
Ez fele annyi a fenti cuccnak, 1 csatornára, de kínálnak 2 csatornát is, ami még mindig 2500 alatt marad!

PDMovie Remote Air

http://www.youtube.com/watch?v=LRTyZ7MAtyk

http://www.youtube.com/watch?v=_O-kdBb9xl4

Ez egy hosszabb review.

És az egész kinézete, megmunkálása, fogása annyira profi, kézbe illő, full fém, ami után a mezőny tagjai csak futhatnak, szóval nagyon szimpatikus! Igaz ez sem túl olcsó, de ez egy komolyabb produkcióban is megállná a helyét, szóval nem csak hobbira jó úgymond...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3423) cOxeR válasza .DLL (#3422) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy Rokinon Cine Lens Bundle kell mellé és öröm és bódottáá. ;) :))

(#3424) .DLL válasza cOxeR (#3423) üzenetére


.DLL
veterán

Nyami... :K

(Amúgy összekevertem a linkeket, a középső a hosszabb review, az utolsó csak egy gyors bemutató... :P )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3425) MrChris válasza .DLL (#3422) üzenetére


MrChris
nagyúr

családi videora kellene nekem egyszerű ócsó followfocus, akár barkács megoldás is jó lenne. Van ötlet hazai boltokban kapható cuccra? ~60mm körüli fókuszgyűrűre kellene valami

(#3426) .DLL válasza MrChris (#3425) üzenetére


.DLL
veterán

Hát ez elég tág fogalom... milyen rig-re, milyen objektívre, milyen kezelést kedvelsz, stb.

Tags: [DIY] [follow] [focus]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3427) MrChris válasza .DLL (#3426) üzenetére


MrChris
nagyúr

full amatőr, még rig se kelljen :D valami amit rá tudok rakni a fókuszgyűrűre, hogy, akár mint egy sugár irányba kiálló bot :)) esetleg még könnyen fel-le rakható...

(#3428) imibogyo válasza MrChris (#3427) üzenetére


imibogyo
veterán

Valami ilyesmi? Ezt könnyű koppintani. ;)

Itt van több kép. LINK

[ Szerkesztve ]

(#3429) MrChris válasza imibogyo (#3428) üzenetére


MrChris
nagyúr

tök jó mezitlábas megoldás! Megpróbálkozom vele, még valami fémpálca is van a háznál.

(#3430) papaya


papaya
senior tag

Panasonic GH4 vs. RED Epic vs. 5D Mark III Raw

KATT

Vélemény? :)

(#3431) MrChris válasza papaya (#3430) üzenetére


MrChris
nagyúr

elég nagy a különbség. Élességben a gh4 összehasonlíthatatlanul jobb a többinél. Színekben, dinamikában viszont meg a canon a legjobb. Annyival jobb a kettő ebben-abban, hogy a Redet észre se venni. A Red profi rendszerén kívül nem sok pluszt tud felmutatni. De ez régen is így volt, jó volt a reklámja.

(#3432) .DLL válasza MrChris (#3427) üzenetére


.DLL
veterán

Ha rig sem kell, akkor kb. ez az egyetlen megoldás, arra vigyázz, hogy ne legyen túl nehéz a kar, mert ha mondjuk sétálsz a súlya elfordíthatja a fókuszgyűrűt. ;)
Egy másik megoldás.
Akár még egy táblácskát is erősíthetsz az obira, amire felvihetsz távolságjeleket.

Egyik kedvencem: [link] (bár elég limitált szöget tud elfordulni a fókuszgyűrű, de tovább is gondolható, hogy nagyobb fordulatú, pl. M42-es obival is használható legyen)

Érdekesség: ha van otthon Lego. :D

DIY Follow Focus rig

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3433) cOxeR válasza papaya (#3430) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na most már én is felvasalom az ml-t... :)

(#3434) *Ropi* válasza cOxeR (#3433) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csodálkozom, hogy eddig még nem tetted. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3435) .DLL válasza papaya (#3430) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem az Epic-nél defókuszos volt a kép... A Canonnál érezni a felskálázást, oké, FHD−>UHD nem róhatjuk fel. De nehogy már azt maygarázza be, hogy egy 5K-s kép is a FullHD szintjén van tökéletes fókuszálás esetén... szerintem ez user error vagy zsé a zsebbe, vagy ilyesmi.

Egyébként Canon 1D C-vel sem lett volna hülyeség összevetni ezeket. Valamint arra mikor jön ki ML, RAW? :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3436) *Ropi* válasza .DLL (#3435) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Epicnek az ára is epic: egyre több cinematographer áll át DSLR rögzítésre, mert jóval költséghatékonyabb, viszont képminőségben nem vesztenek vele arányában annyit és még mindig a bőven jó kategóriában vannak.

Az 1Dc oprendszere (egyelőre még :D) nem visszafejtett, ha jól tudom, de biztosan csinálnak rá: pont azt hagynák ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3437) sonaj0203 válasza papaya (#3373) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Még meg sem köszöntem a videókat.
Szóval köszi DLL, mondjuk itt azért sok a beállított előre megtervezett felvétel, de az egész nagyon profi. :R
Köszi DGC neked is. Nagyon szép a videó, de azért egy lagzi sokkal kiszámíthatatlanabb minden tekintetben.
És végül neked is kösz papaya, pont ilyen felvételekre gondoltam, nem lehetett egyszerű tánc közben egyszerre állítani az élleséget, és megfelelően zoomolni, és szinte alig remeg a felvétel, le a kalappal.
Többek között ez is motivált abban, hogy végül mégis a panasonic hc-x920 mellett döntöttem. Úgy éreztem nem lett volna elég időm az esküvőig elsajátítani a DSLR megfelelő kezelését. A testi fölénnyel rendelkező barátom is szépen megkért, hogy lehetőleg ne az ő esküvőjén kísérletezzek új kamerával. :B
Így inkább maradtam a biztosnál, testi épségem megőrzése érdekében :DDD
Egyébként az x920 is gyönyörű felvételeket készít, kevés fénynél is, hihetetlen jó az optikai képstabija, elég sok minden állítható manuálisan, sok kiegészítő csatlakoztatható (pl.mikrofon, lámpa, füles stb.
) Ráadásul sok egyéb érdekes funkcióval is rendelkezik pl.wifi, távirányítás okos mobilról, time leapse stb.
Ha nem raksz mellé közvetlenül DSLR felvételt, akkor igen kevesen vannak, akik észre veszik a minőségbeli különbséget. :K
De az is tervbe van, hogy később, esetleg bukva némi pénzt, de eladom a kamerát és mégis beruházok egy DSLR-re. :K
Mondjuk valami 650D fölöttire vagy esetleg Gh2-3, használtan. Kell a videó közbeni AF is. :B :K

Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3438) taranis válasza papaya (#3430) üzenetére


taranis
addikt

Én még továbbra is 5D RAW párti vagyok, a színek miatt, a felbontással/képélességgel nehéz levenni a lábamról. Amúgy pont most jött ki egy GH4 vs 5D MKIII RAW teszt az Eoshd alatt is: [link] Ez alapján a GH4 footage is meglepően jól gyúrható utómunkában.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#3439) cOxeR válasza *Ropi* (#3434) üzenetére


cOxeR
Ármester

Már megcsináltam hozzá az SD-t most hétvégén... de valahogy a sok fotózás közepette... úgy voltam vele, hogy talán nem kellene... majd talán ma rápróbálok. :))

(#3440) narumon válasza alpharoy (#3411) üzenetére


narumon
őstag

Kezdjük már az elején; melyik ML-t tetted fel? Mert ami a főoldalon van az nem tud RAW-ot (az az utolsó stabil verzió és abban még nem volt ilyen). Tehát szerintem itt kezdődik a gubanc.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3441) orko válasza taranis (#3438) üzenetére


orko
tag

550d után GH3-at használok fél éve. Elégedett vagyok a Panával,de ugyanakkor hiányzik a Canon+CineStyle+ML képvilága! A GH3 rec gombját egyenesen útálom!

(#3442) *Ropi* válasza cOxeR (#3439) üzenetére


*Ropi*
félisten

Örök hálám, hogy leteszteled nekem! ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3443) cOxeR válasza *Ropi* (#3442) üzenetére


cOxeR
Ármester

..!.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3444) *Ropi* válasza cOxeR (#3443) üzenetére


*Ropi*
félisten

:P :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3445) cOxeR válasza *Ropi* (#3444) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ismerek olyan fehér embert akinek vígan szalad rajta... hónapok óta... ;)

(#3446) gabesz82 válasza MrChris (#3427) üzenetére


gabesz82
senior tag

Őhozzá mit szólsz? Én ilyet használok (bár elég ritkán).

[link]

PSN: Morfologus82

(#3447) MrChris válasza gabesz82 (#3446) üzenetére


MrChris
nagyúr

És hogy vált be? Nem zavaró gyors fókusznál, hogy hajlékony a fogantyú?

[ Szerkesztve ]

(#3448) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Segitsegetekre lenne szuksegem.

Kovetkezo a kerdesem:

Regi hardverekrol akarok teszteket csinalni amikrol egyben videoblog szeru felveteleket is keszitenek. Magyarazok, mutogatom a hardvereket esetleg praktikakat stb. 600D-t neztem ki erre a feladatra. Szerintetek milyen objektiv lesz jo ehhez (low budget :) )?

Tovabba milyen allando fenyu vilagitast hasznaljak hogy minden lathato is legyen? (eros halogen reflektorok meg hasonlok kilove, de ar ertek arany megint fontos tenyezo)

(#3449) zgospel válasza RexMaximus (#3448) üzenetére


zgospel
őstag

ha low budget és lesz külön világítás akkor a kit-obi szerintem tökéletes a feladatra. gondolom nagyobb tárgyak is lesznek ezért a kitobi kezdő 18 milije szerintem megfelelő.
esetleg m42-es objektívek adapterrel, de szerintem ilyen célra a kit-objektív bőven jó.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3450) .DLL válasza RexMaximus (#3448) üzenetére


.DLL
veterán

Mit jelent a low budget? Elsőre a Canon 18-135-öt mondanám, ha később tervezer dual-pixel AF-es vázra váltani, akkor az STM-es obit. Ha inkább fényerős obi kell, akkor Tamron 17-50 f/2.8, ez nem tudom mennyire jó makróban, de ha apróbb részleteket is meg szeretnél mutatni akkor egy kifejezetten makró obi sem hülyeség (50-60mm körüli elég) De úgyis az ár dönt, ha például csak 30k van rá, akkor kitobi, vagy 2-3db M42-es analóg obi. +kögyűrűsor, viszont akkor nagylátószöged nem lesz, mert a 28mm alatt nem nagyon találni régi obit olcsón.

Világításnak az erre a célra kapható energiatakarékos fénycsöveket ajánlom + softbox (ha ügyes vagy akkor házilag is építhetsz)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.