Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) __H4X0R__ válasza EkSYS (#3748) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Ahh, akkor inkabb veszek egy 6D-t, amit tervezek is eppen. FullFrame azert jobban megeri, egyedul a FHD 60fps ami nagyon vonzo...

www.kristofnagy.com

(#3752) EkSYS válasza __H4X0R__ (#3751) üzenetére


EkSYS
senior tag

es a 65 AF? 10 fps? időjárásállóság? CF + SD ? GPS?
sem hangzik rosszul. de 600ért kicsit húzós :/

Eki - az eredeti

(#3753) __H4X0R__ válasza EkSYS (#3752) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Csak manual fokuszt hasznalok igy az AF nem erint engem. A 10fps tenyleg jo, de mivel csak filmezem ezert ez engem szinten nem erint. A CF + SD-rol megfeledkeztem ebben igazad van, tenyleg hasznos :)

Az idojarasallosag mar a 60D-ben is benne volt weather sealed body-kent feltuntetve, bar ha ez valami masra utal ezen vaz eseten akkor elnezest.

www.kristofnagy.com

(#3754) EkSYS válasza __H4X0R__ (#3753) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát nem is tudom. Ez az egész már annyira szubjektív. Most adott egy fényképező gép ami igazából fényképezőgép. De nagyon tuti videóra is, de annyira mégse, és fotózásnál is a minőség se annyira jó mint egy Nikon ?!?, S nem is adják olcsóért, szabad ezt így?
Hol az igazság? Egy C300 még mindig sokkal jobb (persze 5x annyiba kerül) videóra, vagy akár egy Black Magic. Ha tuti fotót akarok akkor veszek egy mkIII-at vagy egy Nikon-t.(Ha már a kassza elszabadulhat)
Namost akkor ez a gép mire is jó?
Igen, a GH4- nagyon odatesz a videózásnak. Képminőségben a fényképezőgépek a tutik. Nem kicsit ambivalens ez a dolog, nem?

Eki - az eredeti

(#3755) __H4X0R__ válasza EkSYS (#3754) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Kicsit en is furanak tartom. Ar/ertek/tudast tekintve en is kategorizalasi problemakkal kiszkodok. Nem beszelge arrol, hogy a Blackmagic Pocket Cinema kameraja a nyaron a tripontban 150 000 FT volt, es azzal is am csodaszep felveteleket lehet kesziteni.

C300 az megint mas az mar nem is dslr, de az arkategoriaja sem :D 500 000 nem tudom ki fog venni ilyet, de a tesztelre azert majd kivancsi leszek :)

www.kristofnagy.com

(#3756) qnadam válasza __H4X0R__ (#3755) üzenetére


qnadam
veterán

de a bmpcc lélekben inkább a 16os kamerákhoz áll közel, nem érdemes összehasonlítani :) a nagy blackmagic meg ja. de az rig nélkül még egy dslr-nél is sokkal rosszabb...
az se véletlen, hogy 7d-ket szokás átalakítani arri pl bajonettesre, a 7d2 erre még jobb lesz, és még mindig jóval olcsóbb, mint a C sorozat. kb s35 méretű érzékelővel ennyiért nincs igazán alternatívája :) a sony fs100 talán, de annak is megvannak a maga bajai, és az is milla körüli pénz. de legalább rendes hangrendszere van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3757) taranis


taranis
addikt

Ezt viszont érdemes lehet figyelemmel kísérni, speckókban azért elnézően mosolyog a 7D2-re. Persze ide meg obik kellenének.

colorizer.net

(#3758) taranis


taranis
addikt

7D2 movie sample, youtube alapján nem jó ítélni, de szerintem a sima 7D-vel is kb. ugyanezt az eredményt hozták volna.

colorizer.net

(#3759) .DLL válasza EkSYS (#3754) üzenetére


.DLL
veterán

Igen az ambivalens egy jó szó, nekem is ilyen érzésem van, de már hozzászoktam hogy ez van. Azt nem hagyják, hogy igazán jó cuccot a kezedbe adjanak olcsón, mindnél rá lehetne mutatni, hogy mi nem tetszik benne. DSLR-eknek bár elérhető az ára, de az ár/érték aránya rossz, videós szempontból, mert ott a sok, mozgókép szempontjából "fölösleges" featúra, ötven keresztszenzor, optikai kereső, stb. viszont a hang osztály pl. gyenge. Ami meg rendes kameraként van megcsinálva, az már drága így lelkes amatőr szemmel.
Továbbra sem látok ár/érték arányban alternatívát, hogy váltsak az 550d-ről.

(P.H.)

(#3760) *Ropi* válasza taranis (#3749) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dual DiG!C 6, tehát még jó idő, mire lesz rá ML / TL...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3761) *Ropi* válasza EkSYS (#3754) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...Ha tuti fotót akarok akkor veszek egy mkIII-at ..."

És a vicc az, hogy olcsóbban kapsz használt 5D3-at párszor 10k expósan, mint ez.

Bocsánat: elfelejtettem az előzőbe szerkeszteni... :B

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3762) EkSYS válasza *Ropi* (#3761) üzenetére


EkSYS
senior tag

Volt 60D-m 7D-m, és van egy mkII-öm. Mióta megvan a fullframe, nem igazán akarok mással fényképezni. Egyszerűen állat (csak fényképről van szó) amit tudnak. Lehet ilyen meg olyan cuccokat ráaggatni a mostani APS-C-kre, de a full-frame-s gépek szerintem szebb képet adnak. Szerintem.
A videózás egy más tészta. Egy használt mkIII elég vonzó lehet, de ha belegondolsz hogy egy mkII-öt mennyiért kapsz manapság, akkor az még vonzóbb :))

Eki - az eredeti

(#3763) .DLL válasza EkSYS (#3762) üzenetére


.DLL
veterán

mkII kifejezéssel vigyázni kell mostmár beszállt a 7D is a mk.II-k táborába. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3764) EkSYS válasza .DLL (#3763) üzenetére


EkSYS
senior tag

Igaz, de abból azért még nem mostanság lesz használt jó áron
:))
Pedig még emlékszem arra amikor a Canon rumors gyerek és más fórumok is megírták hogy 7D mkII az biztos nem lesz, valami másnak fogják hívni az új cuccot, mondjuk 3D-nek :)

Eki - az eredeti

(#3765) .DLL


.DLL
veterán

Kiadhatnának valami jólárasított kifejezetten videós gépet, fotós funkciók nélkül (vagy miniális) mint a BMPCC, csak legalább s35-ös szenzorral, erős hardverrel, nagy sebességgel, RAW és jó tömörítésű kodekek, monitorozás, ki/bemenetek, stb.
Álmodozni dejó! :U :DD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3766) __H4X0R__ válasza .DLL (#3765) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Hat en annyira nem olvadtam el a BMPCC-tol. Nagyon furcsa szerkezet, szepen lehet szinezni, de a kiegeszitok hozza horribilisek, pl Speedbooster, hogy FullFrame legyen 600 dollar, mondjuk nyersz egy blendet is vele. Es minden allati draga hozza, mondjuk a tripontban a nyaron volt egy 50% os akcio, es 150-ert hozza lehett jutni a vazhoz... :U

www.kristofnagy.com

(#3767) *Ropi* válasza EkSYS (#3762) üzenetére


*Ropi*
félisten

Voltak 40D-im, aztán lett 5D3. Meg egy kölcsön 7D. Visszaadtam a tulajának, veszek egy sajátot, hogy legyen egy 1.6x vázam is. Aztán lehet nosztalgiából veszek még egy 40D-t is megint... :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3768) telefonfulke


telefonfulke
tag

Sziasztok!
Milyen fluid fejet ajánlanátok dslr alá?
Én egy Manfrotto MVH500AH fejet néztem ki. Van vkinek tapasztalata vele? Ha olcsóbban tudtok ajánlani jót, nem haragszom meg. :)
http://www.gaia.hu/manfrotto-mvh500ah-allvanyfej.html

(#3769) dewillright


dewillright
csendes tag

Sziasztok!

Friss, most készült el, véleményeket várok!
https://vimeo.com/106352965
Üdv, Árpi

[ Szerkesztve ]

(#3770) MrChris válasza __H4X0R__ (#3766) üzenetére


MrChris
nagyúr

ráadásul a Speedboosterrel nem lesz fullframe! Az új 0,58-as konverterrel is 1,75x cropfaktorod lenne. És azért keni a széleket, sarkokat. A kamera relatív olcsó de a rendszer marha drága erős optikai kompromisszummal. A szenzor se egy óriás ami nem tesz jót a jel/zaj viszonynak. Ha legalább 4/3-os érzékelőt tettek volna bele...

(#3771) MrChris válasza dewillright (#3769) üzenetére


MrChris
nagyúr

Baja!
Jó lett, pörgős, nézhetően gyorsra vágott ne unatkozzunk.

Kár hogy nem volt esküvő csak házasságkötés :) több látnivaló lett volna, így nagyobb hangsúlyt, időt kapott a buli, parti, persze ez a pár döntése...

(#3772) taranis válasza dewillright (#3769) üzenetére


taranis
addikt

Ízlésesen lett vágva, nem unatkoztam alatta, szerintem szép munka.

colorizer.net

(#3773) .DLL válasza telefonfulke (#3768) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ez korrekt fej ennyiért, nálunk 501HDV van (ez 45e volt pár éve), annak a kistesóját a 701HDV-t ajánlottam volna, de ez jobbnak tűnik, újabb fej(lesztés), nagyobb: méretileg kb. akkora mint az 501-es, viszont ezen nem lehet a csillapítást szabályozni (mondjuk mi is csak a legenyhébb beállításon használjuk).
A másik statívunk egy Benro kh25, ez kompletten volt 45e :D Ahhoz képest egész jó, fluid fejes, ellenrugós, szintezőgömbös, kicsit vékony a lába, de DSLR alá (kivéve hosszú telék) teljesen jó.
Szerintem az általad írt fejet ki tudod próbálni a Gaiában, egy telefont megér.

(P.H.)

(#3774) telefonfulke válasza .DLL (#3773) üzenetére


telefonfulke
tag

Még a MVH502AH-n gondolkozom,ez kb 54e Ft, viszont állítható a csillapítás, de nem tudom mennyire lenne rá szükség, + 15e Ft-ot megér-e...

[ Szerkesztve ]

(#3775) __H4X0R__ válasza dewillright (#3769) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

A rozsaszirom es rizsdobalas belenagyitva nagyon szep, kisse belassitva meg akar fokozni is lehetett volna. A fotos, illetve a seged a deritolappal kisse zavaro, de porgos es jo kivitelezes :)

www.kristofnagy.com

(#3776) papaya válasza dewillright (#3769) üzenetére


papaya
senior tag

Szerintem nagyon jól sikerült. :K Pont ennyi kell egy highlights-ba. Gratu.
Egyetlen egy észrevétel, hogy a kinti fotózásos résznél nekem túl sok a csúcsfény, abból még lehetne levenni szvsz.

(#3777) telefonfulke


telefonfulke
tag

Sziasztok! Milyen mikrofont ajánlanátok riporthoz? Dslr-re jó lenne, ha rá lehetne kötni, és szélvédelemmel rendelkezzen. Nem szeretnék rá túl sokat kiadni, de szart sem vennék. Pár riporthoz kéne szabadtérben, hogy legyen mit az alany orra alá tolni, ide a gépre tett puskamiki valószínűleg kevés.

[ Szerkesztve ]

(#3778) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Készül egy project amihez kellene a segítségetek.
Melyik kamera tud clean hdmi out-ot úgy hogy a hangot is kitolja rá?
(Élőben kellene egy terem képét közvetítenem másik két terembe). Ötlet rá?
(Ezek vannak rakin - szerintem ebből egyik sem tudja; Canon 550D, 70D, Nikon D7100, Panasonic GH2, meg többféle handycam).
Ti hogy oldanátok meg ezt a kérdést?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3779) narumon válasza narumon (#3778) üzenetére


narumon
őstag

Bocs az egyik NEM Nikon D7100 hanem csak a D7000 tipus.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3780) .DLL válasza narumon (#3778) üzenetére


.DLL
veterán

Ilyen kameráról nem tudok, mármint lehet hogy van, de ezt sosem figyeltem. Valami HDMI converter box lenne jó, amibe analóg hangot is be lehet szúrni, amit rákever a HDMI kimenetre, és akkor szinte bármilyen kamerát használhatnál.

(P.H.)

(#3781) qnadam válasza narumon (#3778) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem erre neked egy igazi videokamera volna az ideális :)

telefonfulke: puskamikrofon az alanyhoz közelebb tartva?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3782) narumon válasza qnadam (#3781) üzenetére


narumon
őstag

Tipp, hogy melyik igazi videókamera tudja ezt?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3783) adamsys válasza narumon (#3778) üzenetére


adamsys
tag

- mekkora időbeli késleltetés tolerált a forrás és a cél termek között?
- milyen hangot kell átvinni (a forrás terem kamerájának beépített mikrofonját, vagy valamilyen inputot, ami rá van kötve)?
- mekkora távolságot kell áthidalni?

A felsoroltak közül a handycam-ek talán nagyobb eséllyel adnak ki clean HDMI out-ot, teljes felbontással (kérdés, hogy milyen lesz a minőségük). Ha nem "realtime" az elvárt késleltetés mértéke, hanem fölé is lehet menni, akkor én a streaming irányt választanám.

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#3784) narumon válasza adamsys (#3783) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem 5-10mp gond nélkül belefér. Streaming lesz így is úgy is. A mostani terv, hogy a HDMI ki belemegy a szerverbe ami utána streameli majd tovább. Csak egyszerűsítés miatt kellene az 1 kiment - bemenet. A Panasonic GH2 elvileg tud FullHD celan HDMI out-ot csak a hangot nem keveri rá. Sem külső forrásból sem saját hangját.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3785) .DLL válasza narumon (#3784) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor a számítógépbe bemehetne egy külön mikrofon. ;)

(P.H.)

(#3786) narumon válasza .DLL (#3785) üzenetére


narumon
őstag

Gondoltam erre, de a Pana vajon ugyanolyan tempóban küldi az adatokat a HDMI out-on? Mert ugye itt viszont gázos akár 1 mp csúszás is (máshogy tátog a beszélő mint ahogy jön a hang).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3787) adamsys válasza narumon (#3784) üzenetére


adamsys
tag

Akkor handycam, az kirakja az audio-t is a HDMI-re.
Stream-re jó nettel (5/5 mbps min.) Ustream, anélkül ffmpeg vagy vlc.

"And now for something completely different!"

(#3788) adamsys válasza narumon (#3786) üzenetére


adamsys
tag

Ott lehet eltérés bőven. Workaround: szoftveresen hozzákéslelteted a hangot a képhez, de én nem mennék ebbe a gányolós irányba :)

"And now for something completely different!"

(#3789) .DLL válasza narumon (#3786) üzenetére


.DLL
veterán

Igaz, erre nem gondoltam. :B

(P.H.)

(#3790) qnadam


qnadam
veterán

milyen minőségre van igény egyáltalán?

én egy hdv kamerával indulnék el inkább, abból biztosan kijön a kép és hang is egyszerre, firewire is egyszerűbben jut be az enkóderbe mint a hdmi, szerintem egyszerűbb és olcsóbb is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3791) taranis


taranis
addikt

7D2 ISO teszt: [link]
70D-nél jobb, de nem lesz belőle videós kedvenc, az 5D3 lowlight teljesítményét nem éri el, és a kép is hasonlóan soft.

colorizer.net

(#3792) telefonfulke


telefonfulke
tag

6D alá milyen riget ajánlanátok lehetőleg kedvező áron? Az elvárásom az lenne, hogy válltámaszként is működjön, illetve hogy egy kézben tartva mintegy lógatva is tudjam használni (felül, nagyjából a súlyközéppont felett legyen a markolat). Mindkettő fontos lenne, de igazán ideálisat nem találtam. A spider rigen gondolkoztam, de nem igazán lehet jól lógatni. Matte box nem kell, esetleg később egy follow focusnak vagy monitornak viszont nem árt ha van hely.

[ Szerkesztve ]

(#3793) EkSYS válasza telefonfulke (#3792) üzenetére


EkSYS
senior tag

spider rig?

Eki - az eredeti

(#3794) .DLL válasza telefonfulke (#3792) üzenetére


.DLL
veterán

E-bay-ről megrendelni komponensenként ami- és ahogy neked szimpatikus? Komplett bolti rig-ek embertelen áron vannak, és lehet hogy nem tudja azt amit szeretnél, vagy pont sok fícsört, alkatrészt tartalmaz, akkor meg méginkább ráfizetés.

Eksys: Spider riget írta ő is, de azon sok DIY mókolni való van, hogy az említett igényeket profi módon kielégítse.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3795) narumon válasza qnadam (#3790) üzenetére


narumon
őstag

de mondanátok típust is? Mert van itt egy Sony HD handycam, na ez konkrétan semmit nem küld ki a HDMI-n, csak ami már fel van véve... :(
Olcsóbbnak mi olcsóbb? Az eszközök már megvannak, max kölcsönöznék valamit...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3796) narumon


narumon
őstag

Na én meg most lerakom a hajam. Vettünk fel egy esküvőt a szokásos módon annyi különbséggel, hogy most harmadik kamerának vittük a 70D-t.
A Premiere annak rendje és módja szerint be is olvassa az 550D MOV-ot, a Panasonic MTS-t, de a Canon 70D MOV-ot nem, vagyis inkább nem rendesen. Zöld kisképek lesznek, ha rajtatartom az egeret hosszab ideig, akkor megmutatja a képet, de az előnézeti ablakban akkor sem játsza le csak a hangot.
Na most mondjatok már valami tippet, hogy mi a vérvörös rák van mert alul szúrom magam! :)
Elvileg az 550D és a 70D pont ugyanolyan videót kéne, hogy felvegyen nem? (Egyébként a 70D videók gond nélkül lejátszhatóak pl VLC playerrel tehát a fájlok nem hibásak).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3797) taranis válasza narumon (#3796) üzenetére


taranis
addikt

Nincs esetleg valami kisebb mintafájl? Megnézném szívesen, hogy nálam is csinálja e. Ha minden kötél szakad, a lossless aviba konvertálás kihúz a szarból :) Csak győzzed hellyel.

colorizer.net

(#3798) .DLL válasza narumon (#3796) üzenetére


.DLL
veterán

70D-nél van IPB és ALL-I tömörítési mód, emiatt nem ugyanolyanok a fájlok, mint 550D-n. Lehet, hogy ezt már nem kajolja a Prömier, de talán van hozzá frissítés/plugin?

(P.H.)

(#3799) adamsys válasza narumon (#3796) üzenetére


adamsys
tag

Elvileg az 550D és a 70D pont ugyanolyan videót kéne, hogy felvegyen nem? (Egyébként a 70D videók gond nélkül lejátszhatóak pl VLC playerrel tehát a fájlok nem hibásak).

Elvileg :) Attól még valószínűleg más verziójú x264 encoder fut az egyikben és a másikban, amire a premiere így reagál. Tipp1: frissíts premiere-t ha nem a legfrissebbet használod. Tipp2: rewrap-old a mov-okat mp4-be (pl. ffmpeg tud ilyet).
Nekem egy munkánál iPhone slomo felvételeknél csinált hasonlót a premiere, tipp2 megoldotta.

"And now for something completely different!"

(#3800) adamsys válasza narumon (#3795) üzenetére


adamsys
tag

A kolléga ezen a fórumon hasonlót keres, talán segít.

Sőt, az Atomos-ék honlapján is van egy korrekt lista a támogatott készülékekről.

Viszont előállnék egy unortodox ötlettel: egy full hd-s webkamera? Minőségre szerintem nem sokkal van a handycam-ek alatt (kb a fénymennyiségtől függ), plusz a késleltetése kordában van tartva -> passzol mellé a line-in hang (vagy vannak beépített mikrofonos darabok is, nem árultad el, milyen hangra van szükséged, így lehet, ez az út is jó).

"And now for something completely different!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.