Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) eeXaa


eeXaa
addikt

Azért azt is jó lenne tudni mennyi is a büdzsé...

(#3952) bmwgarage válasza taranis (#3949) üzenetére


bmwgarage
újonc

Köszönöm a választ. Esetleg 150.000ftig mit tudsz ajánlani amivel videózni is lehetne?
Illetve mit kell ilyenkor számításba venni?

(#3953) bmwgarage válasza eeXaa (#3951) üzenetére


bmwgarage
újonc

kezdésnek egy 150.000ft kb

(#3954) eeXaa válasza bmwgarage (#3953) üzenetére


eeXaa
addikt

...jahh, gondoltam, hogy nem olyan magas a keret... kezdésnek egy eos 600d vagy 650d -t ajánlok kit lensel... esetleg egy pana Lumix G6-ot ha a kicsi méret is fontos lenne... gondolom obijektívekben sem nagyon akarsz elszállni... mindkettő esetében találsz viszonylag olcsó jó minőségű fixeket... de a stabis konstans aperture obiknál mindkettő rendszernél mélyen a zsebbe kell nyúlni...

(#3955) taranis válasza bmwgarage (#3952) üzenetére


taranis
addikt

A leírtakat, hozzátéve a Nikon D5200-at. Jobb a szenzora mint a 650D-nek, létezik hozzá bitrate hack (64Mb/s!), valamint van rajta HDMI out, a Canonon nincs. Gyakorlati tapasztalatom nulla mindkettővel, úgyhogy érdemes utánajárnod.

colorizer.net

(#3956) lackosing válasza taranis (#3955) üzenetére


lackosing
csendes tag

Sziasztok. Én a Canon 60dt merem ajánlani azzal dolgozok és pont ez az ár fekvés persze ha csak a váz kell hogy 150 ezerig legyen de 200 körül már egész jó obikkal meg lehet venni használtan.

(#3957) bmwgarage


bmwgarage
újonc

Köszönöm a válaszokat. Még annyit hogy a Nikon d3200ról esetleg vélemény igy videozás céljából?
obik vannak hozzá.

(#3958) zgospel válasza lackosing (#3956) üzenetére


zgospel
őstag

kifejezetten videóhoz felesleges a 60D, pont ugyanannyit tud mint egy 550D :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3959) telefonfulke válasza zgospel (#3958) üzenetére


telefonfulke
tag

Dolgoztam 3 kamerás projektben párhuzamosan 60D-vel és egy 550D-vel egyszerre, és hiába az elmélet, hogy azonos a szenzor, a magas iso-t majd egy blendével (de féllel minimum) jobban bírta a 60D.
Mielőtt választotok, próbáljátok ki, vannak különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#3960) .DLL válasza telefonfulke (#3959) üzenetére


.DLL
veterán

550D-ben még nincs hütés a szenzoron, túl is tud melegedni, és nyilván a képzaj is megnõ, 60D-nél már megoldották ezt a túlmelegedési problémát; és az sem elhanyagolható, hogy az akksija sokkal jobban bírja + kihajtható kijelzõ. ;)

(P.H.)

(#3961) zgospel válasza telefonfulke (#3959) üzenetére


zgospel
őstag

mit értesz azalatt hogy "1 blendével vagy egy féllel"? azt hogy 1-et tekersz a tárcsán ahogy állítod a blendét? mert akkor nem tudom hogy állítasz felet.
vagy a fényértékre gondoltál? abból 1 egész az meglepően sok

.DLL ha csak az akksit vagy a kihajtható kijelzőt nézem, akkor meg 600D + pótakksi. továbbra is persze kifejezetten videóra, és low budget módban.
nyilván ha a pénz nem akadály, legalábbis nem ezen a szinten, akkor amit akar :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3962) telefonfulke


telefonfulke
tag

Nyilván nem tekergetésre, hanem fényértékre gondoltam. :D

(#3963) orko válasza .DLL (#3960) üzenetére


orko
tag

550d nálam meglepően sok alkalommal túlmelegedett nyáron...a felvétel is megállt néha,nem győzött bufferelni..

(#3964) zgospel


zgospel
őstag

habár nem dslr videó, de a gopro oldalán már kapható a 4-es verzió.
hát bameg, brutális megint, én még itt nagyban ácsingózok egy 3+ blackre, erre kidobják a 4-et, 120 fps full hd-val.
ja és 30 fps-en tud 4k-t felvenni, bár engem ez a 4k őrület hidegen hagy, pláne azért mert megjelenítőm sincs hozzá, de azért durva. viszont az előzetes pletykákkal szemben a 720p nem tud magasabb fps-t, továbbra is marad a 120 ott is

kíváncsi vagyok a képminőség mennyit javult a 3+hoz képest, mert ha nem számottevő akkor lehet hogy ilyen raktárkisöprő akciókban pár hónap múlva jó áron lehet majd megcsípni egyet :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3965) .DLL válasza zgospel (#3964) üzenetére


.DLL
veterán

4K az utómunka miatt jó, ha nem zajosodik jobban, akkor lekonvertálva FHD-re szebb színátmenetek, élesebb rajzolat, utólagos crop lehetősége, stb. De a 120fps FHD-ban tényleg komoly! És mindez olyan pici méretben!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3966) zgospel válasza .DLL (#3965) üzenetére


zgospel
őstag

ráadásul a silverbe belezsúfoltak egy érintős lcd-t is.
a blackbe ez nem került be, ott továbbra is kell a bacpac

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3967) .DLL válasza zgospel (#3966) üzenetére


.DLL
veterán

Nem a Black szokott lenni a legprofibb változat?

(P.H.)

(#3968) zgospel válasza .DLL (#3967) üzenetére


zgospel
őstag

de, a black a zászlóshajó.
a silver felbontások tekintetében kevesebbet tud, ennek ellenére abba került egy érintős lcd. a blackbe nem. állítólag ez a 4-es silver a sima 3-as black képminőségét hozza. állítólag.

nem értek hozzá csak találgatok, de gondolom a gyengébb hardver miatt a silverben elfért, a blackbe meg nem fért volna el ekkora méretben.
vagy a másik tippem, hogy a felbontások meg a képminőség miatt úgyis a többség a blacket veszi, és akkor akinek kell annak külön eladnak még egy hátlapot is, akinek meg nem kell annak meg amúgy sem számítana.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3969) MrChris válasza .DLL (#3967) üzenetére


MrChris
nagyúr

hogy okoskodjak, lehet, hogy a 4K miatt megnövekedett hőkezelést így tudják megoldani, állítólag emiatt nincs egyes dslr/milc kamerákban 4K. Még fejleszteni kell.

(#3970) MrChris válasza .DLL (#3967) üzenetére


MrChris
nagyúr

Laca már meg is írta :D persze nem 100%

[ Szerkesztve ]

(#3971) .DLL válasza MrChris (#3969) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nem emiatt nincs bennük ;)
Minden technológia adott már, csak még várnak vele, Canonnál pl. a legújabb nagy dobás a 60fps lesz Full-HD-n. XD Mindent csak szépen sorjában. :N :(((

(P.H.)

(#3972) MrChris válasza .DLL (#3971) üzenetére


MrChris
nagyúr

az biztos, csak az a kérdés, hogy xxxD szériában marad e az öregecske szenzor?

(#3973) .DLL válasza MrChris (#3972) üzenetére


.DLL
veterán

Nem szeretek ilyen rumors-os dolgokba belemenni, de lehet hogy kihúzzák a következő ###D gépet ameddig csak tudják, és akkor megkapja a 70D szenzorát, addig meg megcsinálják az eladási mutatókat a 70D-vel, aztán már jön majd a következő abból is. Másik lehetőség, hogy ja, marad az őskövület 18mpx-es szenzor, és a nagy fejlesztés a GPS, +Wifi lesz és fácebúk kliens. ;]

(P.H.)

(#3974) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

A hetvegen megint nem tudtam nyugton maradni es az aktualitas miatt en is keszitettem egy Race The Tube videot, igaz kicsit maskepp, a hazai viszonylatoknak megfeleloen :))

https://vimeo.com/108657899

www.kristofnagy.com

(#3975) MrChris válasza __H4X0R__ (#3974) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jópofa lenne csak még jobban ki kéne dolgozni a történetet, jeleneteket. A stabi nagyon megbillen induláskor és felfele törekszik főképp a piros mozgólépcsőnél.

(#3976) .DLL válasza __H4X0R__ (#3974) üzenetére


.DLL
veterán

Bevallom én a Gopros részeket nem bírtam nézni, főleg amelyik olyan hosszan tartott, el is takartam a képernyőt csak a sarkát figyeltem, hogyha új snitt van akkor ismét nézzem. Nem akarok epilepsziát kapni:D

(P.H.)

(#3977) __H4X0R__ válasza MrChris (#3975) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Ez csak a B-Side volt, eredetileg nem ez a felvetelek tortenete, bar en is ezen gondolkoztam, hogy a veget jobbra meg lehetne csinalni. :)

@.DLL: Ja futasnal ilyen a Chest Mount, de alapvetoen az osszes Tube The Race videoban hasonlo a GoPro - kiveve ha a fejen van es nem a mellkason. :D

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#3978) telefonfulke


telefonfulke
tag

Kicsit off: milyen ingyenes programot tudtok ajánlani, ami felveszi a képernyő történéseit, és ez alatt az aktuális hangot is rögzíti? Mintegy printscreen videó.

(#3979) *Ropi* válasza telefonfulke (#3978) üzenetére


*Ropi*
félisten

nVidia ShadowPlay.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3980) eeXaa


eeXaa
addikt

tudna valaki ajánlani, egy alkalmazást vagy programot ami méri a fps-t?

(#3981) qnadam válasza eeXaa (#3980) üzenetére


qnadam
veterán

minek az fps-ét?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3982) cOxeR válasza qnadam (#3981) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg hol méri?

(#3983) eeXaa


eeXaa
addikt

...közben találtam... a fraps-t...
a videó fps-t természetesen... ugyanis arra gyanakodtam, hogy nem íródik ki a kártyámra a 24fps, de miután beszereztem egy 96mb/s kártyát, ez az elméletemkezdett összedőlni...
...borzasztóan idegesít hogy egy elég jó felszereléssel a kezemben, töredezik a kép, már a legkissebb pan-oknál is vagyis olyan mintha nem tolná rendesen a 24fps-t.. a záridő is megfelelő 50 ill. 100
...szóval a netet böngészve 2 lehetséges probléma vetődött még fel, a stutter-ezés ill. a nem megfelelő renderelés, vagyishogy akkor a számitógépemen kellene állítanom a videó kodek standardjéhez, vagy minden videót át kell konvertálnom emiatt :F ....
...esetleg ha valaki oldott már meg hasonló problémát, tudna ezügyben tanácsot adni?

(#3984) MrChris válasza eeXaa (#3983) üzenetére


MrChris
nagyúr

van valami minta videó? GX7?

(#3985) qnadam válasza eeXaa (#3983) üzenetére


qnadam
veterán

csodálkoznék, a gépek általában megállítani szokták a felvételt, ha nem tudják felírni a videót. viszont a 24 fps sosem a sima mozgásról volt híres.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3986) MrChris válasza eeXaa (#3983) üzenetére


MrChris
nagyúr

még annyit hogy a visszajátszó rendszerben is érdemes megnézni mit bír, jól van e beállítva. Nekem pl az 50fps látszólag sima, de egyenletes svenkelésnél látszik valami akadozás, pedig CPU terhelés 5-15 között. A TV-n nem, de az meg a magas bitrátát és az xvides50p-t nem szereti. A 25 és 24p meg egyenletesen darabos. Az ilyen. Ráadásul a 26mbps meg nem használ ezeknek.

(#3987) eeXaa


eeXaa
addikt

...az 50 el látszólag nekem sincs gond, de 24-25 nél azért zavaró, mert közben gyakorlatilag minden ebben van forgatva a piacon, mégis szinte alig látni valahol, persze nállam mindenképpen... :)
...néztem tutorialokat az eltüntetésére after effects-ben, de nemár hogy minden kameramozgatásos snitett, az elemeire kell hogy szedjem emiatt... :(
...áthidaló megoldásnak persze ott van az 50 fps, gondolom nem véletlen... gyanítom emiatt található meg a gépben, de ha meg lehet oldani egy sima átkonvertálással a 24-25 videókat az igencsak megnyugtatna..

így néz ki a 25fps [link]

[ Szerkesztve ]

(#3988) qnadam válasza MrChris (#3986) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom tft, ami 60 hz-en megy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3989) qnadam válasza eeXaa (#3987) üzenetére


qnadam
veterán

ez ilyen. tévében inkább 50i a divat, mozifilmben meg ilyen svenket úgysem fogsz sokat látni, ha meg mégis, az pont ennyire lesz darabos. lemehetsz záridőben 1/25-re, akkor másképp nem fog tetszeni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3990) taranis válasza qnadam (#3989) üzenetére


taranis
addikt

Amúgy érdekes téma ez, a 24fps-es mozis standard. A Hobbit 48fps-ére is ment a sírás, hogy túl reális, és el is hiszem, hogy annak látszódik. Hosszú évtizedek alatt megszoktuk, hogy úgy mélyüljünk el egy sztoriban, hogy közben másodpercenként 24 képet látunk. Ha ennél több van, akkor már nehezen figyelünk a sztorira, kicsit ilyen "hogyan készült" jelleget ölt a film. Ugyanakkor szerintem ez csupán megszokás kérdése, a Hobbitnál is jópár véleményt olvastam, hogy második-harmadik nézésre már ráállt az illető agya, és bele tudott a sztoriba mélyülni anélkül, hogy azt érezte volna, hogy épp a NatGeo-t nézi. Végső soron a ma megszokott 24 fps mögött elég komoly anyagi okok is vannak, nyilván kevesebb film kellett, mint nagyobb fps-re. Vajon ha nem lett volna ez anno anyagi kérdés, akkor is a 24 mellett állapodott volna meg a filmipar? Szerintem nem.

colorizer.net

(#3991) TBMC


TBMC
addikt

valaki tudna segiteni, mi a budos fenetol lesz ilyen kockas a timelapse videom?

u.azokkal az importalasi es renderelesi beallitasokkal doglozom.

korabbi video: https://www.youtube.com/watch?v=a5dw2IRFcFI
jelenlegi time lapse video(proba): https://www.youtube.com/watch?v=_5xD708utC4&feature=youtu.be

egyszeruen mar az oruletbe kerget, nem ertem mi a fene lehet a problema. valakinek otletek? .tegnap ejjel ota ezzel szopok.

:U :F

markbellus.hu 

(#3992) taranis válasza TBMC (#3991) üzenetére


taranis
addikt

Mármint az a gond, hogy a youtube-on kockásodik a videó? Ha a forrás fájl jó, akkor ezzel nem fogsz tudni sokat kezdeni, elég erősen tömörít a yt, gyors mozgásoknál látványos lesz.

colorizer.net

(#3993) TBMC válasza taranis (#3992) üzenetére


TBMC
addikt

igy igaz.

viszont azt nem ertem, hogy mas videoknal miert nem kockasodik ily latvanyosan? (se youtubeon se vimeon)
a nightlapse gyors mozgasainak koszonhetoen kovertalja ily kockassa? :(

a forras file es a feltoltott filet pedig ossze sem lehet hasonlitani :(

markbellus.hu 

(#3994) taranis válasza TBMC (#3993) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem a gyors mozgások miatt, nem tud vele mit kezdeni a tömörítő.

colorizer.net

(#3995) TBMC válasza taranis (#3994) üzenetére


TBMC
addikt

ezt ki tudom kuszobolni, hogy ne tomoritsen ilyen szinten? (velemenyed szerint)
alkalmazzak esetleg kisebb bitratet vagy epp pont nagyobbat?
jelenleg atlag 8 maximum pedig 12 mbps-el vannak renderelve.

:R

markbellus.hu 

(#3996) taranis válasza TBMC (#3995) üzenetére


taranis
addikt

Ez azt feltételezné, hogy a youtube tömörítést lehet manipulálni a forrás bitrátájával. Az a tippem, hogy ez nem így működik, de könnyen a végére járhatsz, csinálj egyet dupla akkora bitrátával, aztán nézzük meg.

colorizer.net

(#3997) TBMC válasza taranis (#3996) üzenetére


TBMC
addikt

50el probaltam, ugy meg sem jeleniti.
45el igen, de ocsmany minosegben mintha egy 640x480at nagyitanal 720p re :D
szoval biztos van benne valami, csak az a gond, hogy eleg nehez lesz ezt kivitelezni jopar snittbol allo 3-4perces videokban, hogy kulonbozo bitsuruseggel dolgozzak itt-ott :/ hisz a vegen egybe kell renderelni oket mindenfelekepp ami biztos, hogy minosegromlast fog eredmenyezni.

tovabbiakban, masok, hogy a fenebe toltenek fel time lapse videokat, gyonyoru felbontasban? :( ezt egyszeruen nem ertem

:U :F

markbellus.hu 

(#3998) taranis válasza TBMC (#3997) üzenetére


taranis
addikt

Azért ez a videó elég extrém falat a yt tömörítőjének, folyamatosan változik rajta minden, egy tipikus timelapse azért nem ilyen. A lekövethető rész, pl műszerfal sem tömörítésbarát, képkockánként más a ráeső fény. Esetleg vimeoval próbálkozhatsz még, ott nem ennyire agresszív a tömörítő.

colorizer.net

(#3999) MrChris válasza qnadam (#3988) üzenetére


MrChris
nagyúr

pva, de bakker nem tudom állítani csak 59/60-ra. Valami jó megoldás?

(#4000) qnadam válasza MrChris (#3999) üzenetére


qnadam
veterán

nem a képkockaszámra gondolok, hanem a záridőre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.