Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) cOxeR válasza MrChris (#3300) üzenetére


cOxeR
Ármester

1/50 az ideális

(#3302) HollyBoni válasza MrChris (#3300) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem is 1/50, az 1/100 sem néz ki rosszul, teszteld melyik tetszik. :K Néha az 1/50 nagyon mos, tudom tudom mozi 180 szabály bla bla, de ez kicsit más kategória. 1/100 fölé nem nagyon mennék, ND-t ne felejtsd otthon, kelleni fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#3303) MrChris válasza HollyBoni (#3302) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha folyamatos napfény van miért nem jó a 25-el nem osztható záridő? 1/60, 80, 120?

Van már egy éve egy LCW variable NDmk2, most szereztem hozzá adaptereket, hogy mindenre fel tudjam tenni (52-es). Alapba 4-5 értéket fog, letekerve nemtom. 1/2 secból maxon ~40, 60 sec lett a záridő amíg még nem jelenik meg a keresztsáv. Még jó hogy nem adtam el a gh2-vel amivel együtt hirdettem, több érdeklődő volt rá mint a gépre :D

(#3304) HollyBoni válasza MrChris (#3303) üzenetére


HollyBoni
veterán

Napfénynél az is jó. Legjobb az 1/50, néha néha gyors kameramozgásnál nem odafigyelve eléggé mos mindent. De inkább tesztelgesd, neked mi tetszik, nekem régen PH-n még olyat is mondtak hogy csak 1/25 jó mert csak. :DDD Legtöbben 1/50-et mondanak 25fps-nél, mozifilmekben is ilyen mosást látsz, de ott is pl sokszor használnak akciójeleneteknél rövidebb záridőt, pl a Ryan közlegény megmentése tele volt ilyen jelenetekkel. Na meg te nem mozit forgatsz, az kicsit más. :)

Az az ND elég lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#3305) .DLL válasza MrChris (#3300) üzenetére


.DLL
veterán

24/25p-ben max 1/100s ennél rövidebb már darabos lesz, 50/60p esetén mehet esetleg 1/200-250s is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3306) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Széles látószögű , auto fókuszos objektívet szeretnék Canon EOS 600D-mhez.
(Kb 1 hónapja tudatosult bennem hogy ilyen létezik. :F )
Hol tudok ennek utána olvasni?
Illetve milyen árban mozognak ezek? Előfordul (érdemes) használt piacon is?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3307) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hátha valakit lázba hoz: [link]

(#3308) MrChris válasza z123456789 (#3306) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem erre a legjobb topik a canonos. Kicsit azért lődd be mi számodra a nagylátó, mert az árak az általános eqvi~28mm után nagyon ugranak egyre feljebb!

(#3309) z123456789 válasza MrChris (#3308) üzenetére


z123456789
addikt

OK, köszi a tanácsot! :)

(#3310) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Nice! :K Kíváncsi lennék mennyire stabil a cucc.

(#3311) narumon válasza MrChris (#3300) üzenetére


narumon
őstag

A záridó alap esetben mindig a felvett fps érték duplája. Azaz 25fps esetén 1/50

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3312) MrChris válasza narumon (#3311) üzenetére


MrChris
nagyúr

és mi az oka ennek? Ekkor lesz megfelelő az alakok bemozdulása?

(#3313) narumon válasza MrChris (#3312) üzenetére


narumon
őstag

Hát a filmes kameráktól jön ez ahol 180 fokos volt a shutter. Ezt legjobban a duplázással lehet megközelíteni. Én ezért 24fps-1/47-el használom.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3314) taranis


taranis
addikt

Újabb GH4 footage és teszt: [link]
Továbbra sem győzött meg.

colorizer.net

(#3315) MrChris válasza narumon (#3313) üzenetére


MrChris
nagyúr

arra találtam táblázatot melyik shutter milyen záridőnek felel meg, meg hogy az egyik filmes kamera ilyen másik olyan shutterrel rendelkezett, Rayen.k.m. 45°-ossal forgatták... csak még az hiányzik hogy mely körülményhez mi ajánlott. Mint vízesés fotózásnál, ha nem megfagyasztani, de fátyollá tenni sem akarom, hanem legyen egy kis bemozgása a víznek... De majd kitapasztalom :)

(#3316) DGC válasza taranis (#3314) üzenetére


DGC
csendes tag

Hétvégén kiderül mivel jön elő a sony és a canon 4k téren. De eddig ugy néz ki a GH4 lesz 2014-es év legjobb ár-érték arányú 4k videóra képes fényképező/videokamerája.

(#3317) sonaj0203 válasza .DLL (#3233) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Nincs semmilyen "*facepalm*" azóta is kutatok, olvasgatok fórumot, teszteket, összehasonlításokat, szóval tanulok DSLR témában és várom a pénzet.

Azt a hozzászólást pedig pont a ti építő hozzászólásotok előtt írtam.

Szóval most is a segítségetek kellene, kinéztem egynéhány hirdetést itt is

egyik
másik
harmadik

Szerintetek melyiket érdemes megvennem, ha célom továbbra is egy darab esküvőn való hobbi baráti alapon történő videózás és satöbbi hobbi videózgatás? Keret továbbra is 260000-300000ft max és továbbra is egy panasonic x-920 szintjét kellene felülmúlni.

Mi az vagy mik azok amik inkább kellenének még hozzá még több/jobb obi/k, ha igen milyet, vagy egy ilyen képstabilizálást segítő eszköz ? Lehet ilyet vagy hasonlót, hasonló árban magyar országon kapni?
Külső mikrofont milyet érdemes? Szintén nem valami csillagos ég árút.
Ledes videófény szükséges, ha igen milyet érdemes?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3318) DGC válasza sonaj0203 (#3317) üzenetére


DGC
csendes tag

Az tudnod kell hogy egy dslr az nem egyenlő egy videokamerával. Még mindig nem írtad hogy mit szeretnél kihozni belőle 30-40 perc zenés klippszerü anyagot vagy a komplett esküvő 3-4 órás felvételét?

(#3319) .DLL válasza sonaj0203 (#3317) üzenetére


.DLL
veterán

Ha azt korábban írtad mint az itteni tanácsok, akkor bocsánat!

Az utolsó szettben a 17-70 kár hogy pont stabi hibás, az az apró kézremegéseket meg tudja fogni, amúgy nem rossz átfogás, és 2,8-tól indul, ennél jobbat csak fixben vagy drágábban kapnál. Én megkérdezném, hogy mennyi lenne a javítás költsége, de árát tekintve jelenleg is eléggé megéri az az üveg.

Tehát én az utolsó szettből venném a vázat, a három obit, és esetleg a portrémarkolatot, de az utángyártottban van újonnan feleennyiért is, és két akksi belemegy.

-Videólámpának a színe nem mindegy, gagyi lámpáknak nagyon halott színe tud lenne, szinte szürke a bőr, vagy eltolódik zöld/magenta irányba. Persze ha csak deríteni kell, akkor nem olyan vészes, de főfénynek csak minőségi (vagy kipróbált) lámpát vennék.
-Mikrofonból pedig Røde Videomic a sztenderd.
Ezeket is lehet használtan venni nyugodtan.

(P.H.)

(#3320) MrChris válasza sonaj0203 (#3317) üzenetére


MrChris
nagyúr

vannak összehasonlító videok x920 vs 600d vagy hasonló dslr,azokon meghesszölheted mekkora különbségre számíthatsz. Van hogy csak kicsit látszik, de van hogy 2 osztálynyi, überkirály, természetesen a dslr javára! Szerintem nagyjából te is tudod mi lenne a jó. 600d tamron ~17-50/2.8 pontosan nem emlékszem és ha kell akkor egy telezoom. Ezek eléggé benne vannak a keretben. Meg vennék egy Flycam nanot stabnak ~100€. Abban nem hiszek, hogy veszel valamit indulásnak, csak kidobott pénz idő. Ezért a kitobit hanyagolnám, 700d kitemen mikor megláttam a képét meggyűlöltem, nem használtam csak olcsón lehet elpasszolni...

(#3321) HollyBoni válasza MrChris (#3315) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pontosan, ki kell tapasztalni, nem kötelező 1/50-et használni minden körülmény között. Ami neked tetszik az a lényeg.

(#3322) narumon válasza MrChris (#3320) üzenetére


narumon
őstag

Én szeretem a kitobit. Ez egy 550D + kitobival készült. Szerintem a képi világába nem lehet nagyon belekötni.
[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3323) MrChris válasza narumon (#3322) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem a legújabb szériás volt, videora még elviseltem, főképp a stabi miatt. De fotónál tiszta gáz volt, front fokusz, balfelső sarokot szétkente, vagyis decenter hiba.

(#3324) sonaj0203 válasza .DLL (#3319) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi megkérdeztem a javítást, de még nem válaszolt az illető. "de főfénynek csak minőségi (vagy kipróbált) lámpát vennék." esetleg konkrét típust tudnál említeni, vagy akár linket.
Megint tanultam valami újat a portré markolatba plussz aksik tehetők. ? :U :B
Egyébként kb. mennyi pót akku kell, ha 3 órás film a terv? Vagyis a teljes esküvőt vennem kéne a kikérőtől. :B

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3325) sonaj0203 válasza MrChris (#3320) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi neked is!
Flycam nanot lehet kapni valahol itthon, mert külföldről elég soká tartana a beszállítás?

Erről a videóról mi a vélemény, mert eléggé nagy a különbség a TM900 javára :F
Direkt bénázik a 600d-vel? :F

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3326) HollyBoni válasza sonaj0203 (#3325) üzenetére


HollyBoni
veterán

A Canonok képe elég lágy, de lehet elcseszett valamit és ennyire nem.

Bár agyon tömörített youtube videókon szerintem nem a legjobb nézni az élességet, minőséget. Tölts le nyers fájlokat és azokat nézegesd szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#3327) __H4X0R__ válasza sonaj0203 (#3324) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

3 oras filmhez nem art 2 darab akksi tartalekkent, biztos ami biztos alapon.

A Flycam nanoval nincs tapasztalatom, de azt itthon ujonnan szerintem keptelenseg beszerezni, csakis ebay. En Glidecam-et hasznalok extremsport filmezeshez, olyat akar itthon is be tudsz szerezni a kulfoldi arakhoz kepest akar jobb aron, de az mar mas arkategoria...

www.kristofnagy.com

(#3328) MrChris válasza sonaj0203 (#3325) üzenetére


MrChris
nagyúr

fogalmam sincs, próbáld német/angol ebayen...

(#3329) orko


orko
tag

Vegyél inkább magyar Hender Pro-t!!! A Flycam nagyon gagyi koreai ebay fostalicska....

(#3330) taranis válasza orko (#3329) üzenetére


taranis
addikt

Teszteken jól szerepel, sokan szeretik, és szerintem indiai a Flycam nano.

colorizer.net

(#3331) HollyBoni válasza orko (#3329) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy tudom a Flycam nem 10 ezer forintos ebay-es noname cucc. A hender asszem 50-60k ha csinál még, legalábbis kb fél éve nekem annyit írt.

[ Szerkesztve ]

(#3332) MrChris válasza sonaj0203 (#3325) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez tényleg gáz, ennyire nagy lágyságot nem tapasztaltam canonnál.
Az viszont hozzá tartozik, hogy a panasonic nagyon tud videóban! Ez alatt értendő a másoknál jobban kezelt moiré, élesség, szebben tömörítő algoritmus. És amúgy ha videóznék személy szerint panát vennék, gh2/3 most is egy g6 van :D Egy gh2 meghackelve videóban szerintem sokkal jobb mint a 6-700d. Hogy fényezzem 100mbit, közel raw video élesség, nincs tükörcsapkodás-folyamatos élőkép, videó alatt jobban használható AF, könnyebb, kisebb..., de a canon mellett szól a magas ison picivel jobb zaj, 2/3 fé-i dof előny, jobb lcd...
Tehát van választék, kinek mire van szüksége :D

(#3333) sonaj0203 válasza orko (#3329) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Vennék én magyar Hender pro-t, de hol?? :F köszi HollyBoni már válaszoltál is :R
Csak teszt videókat találni. Azok viszont tetszettek.
Flycam is csak e-bay. :F
Csak ilyet találtam eladót magyar honba. 38746ft, de nem tudom a 600d-hez plusz valami obi elég-e.

Kösz MrChris most egy kicsit megint meg zavarodtam, kezdem nézni újra a pana gh2 teszteket. :W :D
Amúgy, ha jól emlékszem mintha a pana drágább volna. :F

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3334) HollyBoni válasza MrChris (#3332) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ennek a TM900-nak kegyetlen szar képe van. :( Sulinak van, sokszor használtam, ugyanolyan képe van mint a Pana FZ150-nek ami régen nekem volt. Szolgáltatásokban jó, van peaking és minden ami kell egy videókamerába, de a videó ami kiesik belőle nagyon szar, főleg egy jobb DSLR-hez vagy MILC-hez hasonlítva.

(#3333) sonaj0203 : Hender pro -> trebormaya@citromail.hu

Panából van GH2, GH3 ami jó videós, G6 sem rossz. GH1-et felejtsd el, GH2 használtan van 90-120 körül újonnan már nincs, GH3 van újonnan de nem olcsó. Natív obikból nincs olyan sok erre a rendszerre, és sokszor drágább mint Canonra.

[ Szerkesztve ]

(#3335) MrChris válasza HollyBoni (#3331) üzenetére


MrChris
nagyúr

most néztem ebay.de-n 100€tól már van. Láttam egy csóka kezében, szépen mozgott, videókon is elég jó, szerintem egy amatőrnek optimális. Van az oszlop toldáson egy bilincs mint gyenge pont, én azt meghackelném, attól eltekintve rendben látszik.

(#3336) MrChris válasza HollyBoni (#3334) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, g6 se rosz, de azért rendesebb utómunkához felelőséggel nem ajánlanám a 25mbit miatt. (azért ehhez is jó lenne egy szimpla bitráta hack :D ) Igaz, zajban egy picivel jobb mint a gh2. De pl építési minőségben elmarad tőle.

(#3337) narumon válasza sonaj0203 (#3325) üzenetére


narumon
őstag

Ez a video egy szar ebből semmi nem derül ki (hacsak nen te is fákat akarsz felvenni értelem nélkül)! Egyébként a DSLR képe mindig kevésbé lesz éles, főleg, higy ugye úgy kezdjük eleve, higy az élességet nullára húzzuk (majd postban kap ha nagyon kell), de egy kamerának nem attól lesz jó a képe, hogy mennyire éles...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3338) .DLL válasza sonaj0203 (#3333) üzenetére


.DLL
veterán

Ez a stabi is olyan kategória, mint a FlyCam Nano, de így képről nem lehet megmondani, ugyan is a Fl. Nano is jól néz ki a neten, de használat közben egy szar. Én, aki tud sztedit kiegyensúlyozni, még nekem sem sikerült, állandóan elfordult, komolyan tartani kellett, az meg ugye látszik a felvételen.

A GlideCam azért általában jó, majdnem Steadicam minőség, többek között olyan nem kis név is Glidecammel nyomul, mint Davin Graham.

De el kell menni ehhez a DigitalMedia-hoz, és kipróbálni a haccázdével, és ha jó elhozni, ez amúgy nem rossz ár.

De a Hendert én is csak ajánlani tudom, kicsit drágább, de nagyon profi, pl. menetes súlypontbeállítás, ami ritka ebben a kategóriában, e nélkül csak szenvedés a kiegyensúlyozás.

(P.H.)

(#3339) orko válasza .DLL (#3338) üzenetére


orko
tag

Egyezek!

(#3340) *Ropi* válasza sonaj0203 (#3324) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az olcsó LED-es fényforrásoknak és a neonoknak van egy közös baja: sávos a színképük. Magyarán a teljes spektrumnak csak egy részét világítják le, ami természetellenes bőrszíneket eredményez (zöldbe, lilába, kékbe csúszik). Persze vannak nagyobb fedésű (ezt a CRI érték jelöli: a 98% felettiek már jók) LED-es fényforrások is, de ezeknek az ára is egy gyári rendszervakuéval vetekszik. Én Lowel ID Light-ot használok a fotózásokon. Önmagában meleg (3200K), de kemény fénye van: lágyítani kell. Ami jó benne, hogy szabványos H1-es izzóval működik, SLA akkut meg hozzá való töltőt 10.000 Ft alatt lehet venni hozzá itthon. Vagy veszel hozzá LiPo akkut és töltőt: az súlyban a harmada viszont árban a 2x-ese. ;)

Félórás akkuidőkkel számolnék LiveView-vel és ráhagyással (főleg képstabilizátoros objektív esetén), tehát az 6 akku. Ha nem használsz LV-t - külső monitorod van - az növeli a váz akkuidejét (úgy elég lehet 3 akku is), viszont az a monitor is üzemel valamiről...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3341) *Ropi* válasza *Ropi* (#3340) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy mondjuk ezt. Ugyan 90%+ CRI van megadva, de jobb annál. Viszont a YN 300-asnak jóval rosszabb a CRI-je.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3342) narumon válasza *Ropi* (#3341) üzenetére


narumon
őstag

Én ezeket az Aputure LED lámpákat néztem, ezek vajon milyenek lehetnek? (görgesd lentebb az oldalt)
[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3343) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget tanácsokat :R
Nézegettem a led fényeket is, de magyar oldalakat linkeket ezekhez sem tudtok adni? :F
Nincs időm külföldiból beszerezni mindent. :( :O

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3344) cOxeR válasza sonaj0203 (#3343) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mindent lehet itthon is venni, de sokkal drágább lesz és nem lesz rövidebb a szállítás... kivéve ha éppen találsz olyat, amiből tartanak 1-1 db-ot... többnyire nem a minőségi verziókat tartják...

(#3345) *Ropi* válasza narumon (#3342) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagy területek bevilágításához így is - úgy is több és erősebb fényforrás kell, tehát nyugodtan megveheted az elsőt az oldalon felül: közeli riportokhoz jó lesz. Ha meg mindenáron el akarod szórni a pénzed, akkor a 312DS-t. ;)

(#3343) sonaj0203: http://www.mcgoat.com/

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3346) papaya válasza .DLL (#3338) üzenetére


papaya
senior tag

Stabi témában nekem ez tetszik:

Wondlan Carbon Steady

Ha egy kicsit jobban körüljárod a témát, gyorsan találhatsz európai beszerzési forrást, jóval kedvezőbb áron is:

carbon-fiber-stabilizers

De van a U-flycam is ami érdekes lehet:

HUN-ból:

[link]

Külhon:

[link]

Amúgy én most rendeltem tőlük slidert, már úton van..reméljük minden ok lesz. :B Érdemes mindenkinek megnéznie a portékát náluk, nincsen áfa, nincsen vám, ingyenes szállítás, EU-ból, és megbízhatóak a vélemények alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3347) narumon válasza *Ropi* (#3345) üzenetére


narumon
őstag

Hát pont ezaz, hogy nem akarom szórni :)
Szabadtéren meg úgysem lehet bevilágítani semmit rendesen.... :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3348) narumon válasza papaya (#3346) üzenetére


narumon
őstag

Ez ránézésre tiszta Glidecam. Kérdés, hogy el is éri-e azt a szintet?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3349) zgospel válasza narumon (#3348) üzenetére


zgospel
őstag

nekem ilyenem van nem olyan régóta, egy fórumtárstól vásároltam :)
ha jól beállítod akkor nagyon jó. glidecamet még nem használtam tehát nem tudom mihez viszonyítani. az előre-hátra irányba állítás egy kicsit macerásabb, mert bár tudod finoman hangolni, de mindig ki kell oldani hozzá a rögzítőcsavart az egyik oldalán majd a másik oldalon egy csavarral finoman tudod előre-hátra mozgatni, aztán újra le kell rögzítened.
jobbra-balra nincs ilyen probléma, ott egy sima csavarral egy menetes orsón mozog jobbra balra. igazából nem is értem hogy előre-hátra miért nem ugyanilyen módszert alkalmaztak. mindenesetre az első beállításnál, mire rájöttem a logikára, 2 órát szarakodtam el.
azóta 5 perc alatt be tudom lőni sétálós, nyugodtn tempóhoz, kb 10-15 perc kell hogy precízebben kiegyensúlyozzam dinamikusan. sajnos idő hiányában még sok alkalmam nem volt használni hogy valami értelmeset is készítsek vele. egyszer próbálkoztam egy futós, dinamikus videót összedobni de ahogy elkezdtem sprintelni vele, azok a nagyon pici bennehagyott nyomatékok összeadódtak és elkezdett dőlni meg forogni a steady. amikor nyugisan sétáltam akkor meg se mozdult.
szóval amelett hogy van egy steady sok gyakorlás is szükséges hogy használni is tudja az ember

egyébként a hender féle balanszírozós videó a youtubeon elég sokat segít kezdésnek, az a legértelmesebb balanszírozós videó amit láttam, pedig megnéztem sokat. jó mondjuk még egy kicsit magyarázhatna mellé, de amúgy rendben van.
sajnos nagyon sok van ami fals beállításokat eredményez, pl dinamikusan ki sem egyensúlyozza, meg nem is beszél róla. csak felrakja vízszintesen, egy irányba belövi hogy ne dőljön aztán csodálkoznak hogy alul fogniuk kell a steadyt... miközben ha normálisan kiegyensúlyoztad akkor csak a fogantyút kell fognod egy kézzel, a másikra meg csak akkor van szükség ha forgatni akarod a kamerát.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3350) taranis


taranis
addikt

Ilyen pletykák mellett alig várom a hétvégét...

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.