Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) taranis válasza taranis (#3350) üzenetére


taranis
addikt

Aki esetleg nem követte, sample videó: [link]

colorizer.net

(#3352) narumon válasza taranis (#3351) üzenetére


narumon
őstag

Elfelejthetné már a Sony ezt a hülye A mountot :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3353) taranis válasza narumon (#3352) üzenetére


taranis
addikt

Viszont a képe nekem jobban adja mint a GH4-é. Persze kell majd több teszt, nem tudom mennyire limitál a kisebb bitrate, illetve hogy a 8 bit mennyire lehet hátrány utómunkában. Meg az sem mindegy, hogy kell neki 4K-hoz külső felvevő, amiket most demóztak a NAB2014-en, és hát az Atomos új cucca is $2k körül lesz.

colorizer.net

(#3354) HollyBoni válasza taranis (#3353) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kell a 4K-hoz külső felvevő.

[ Szerkesztve ]

(#3355) taranis válasza HollyBoni (#3354) üzenetére


taranis
addikt

Hát én is ezt írtam :)

colorizer.net

(#3356) HollyBoni válasza taranis (#3355) üzenetére


HollyBoni
veterán

Meg az sem mindegy, hogy kell neki 4K-hoz külső felvevő

Ezt kicsit félreolvastam. :B

(#3357) *Ropi* válasza HollyBoni (#3354) üzenetére


*Ropi*
félisten

Magyarán van is meg nincs is: plusz még egy bőrt lehúzhatnak rólad a felvevő árával... :(((

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3358) HollyBoni


HollyBoni
veterán

PP kérdés, a topikja eléggé halott, hátha itt td valaki segíteni.

[link]

(#3359) HollyBoni válasza HollyBoni (#3358) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben feléledt a topik és mindenre választ kaptam. :DDD

(#3360) cOxeR válasza *Ropi* (#3357) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyen ez a poppszakma... ;]

(#3361) taranis


taranis
addikt

Azért nem semmi a Sony A7S low light teljesítménye: [link] Sokkal több zajt várna az ember ilyen masszív ISO mellett.
Cserébe a rolling shutter elég gyász: [link]

colorizer.net

(#3362) .DLL válasza taranis (#3361) üzenetére


.DLL
veterán

:R Ahogy mondod! Az egyik szemem nevet, a másik sír.

(P.H.)

(#3363) zgospel válasza taranis (#3361) üzenetére


zgospel
őstag

:Y

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3364) MrChris válasza taranis (#3361) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát az a rolling, az nagyon erős. Viszont meg zajban nagyon jó, fényképelőnek is ilyen kéne, nekem bőven elég abban is a 12mp.

(#3365) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olvastam egy rakás tesztet a DSLR/MILc/SLT gépek videózási képességeiről.
Egy dolog azomban nem vált világossá számomra.
A Sony SLT gépek tudják a fáziskülönbséges AF módot videó közben is, előképpel együtt.
A többi gép hogy állít élességet videó közben?
Sima kontrasztérzékeléssel, ahogy a kompaktok? Ez elég gyors?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3366) cOxeR válasza Bici (#3365) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!

A Sony sem túl gyors, de többnyire az jellemző, hogy hobbi célon kívül másra nem nagyon használható AF van videó közben ezekben a gépekben. Erre még várni kell, mire ez megoldódik...
Addig meg marad a gyors fókusz érdekében a manuál állítás.

(#3367) .DLL válasza Bici (#3365) üzenetére


.DLL
veterán

DSLR-nél már számít annyira a mélységélesség, hogy egy automatika nem tudhatja mindig biztosan, hogy mi a téma, mit akar a felhasználó élesen látni, láttatni.

Vegyük például az általad is említett Sony SLT gépeket. Addig nincs nagy baj amíg a téma valamelyik keresztszenzor előtt van, de ha onnan kimozdul, akkor az élesség átugrik pl. a háttérre...
Legnagyobb területet átfogó AF-a jelenleg a Canon 70D-nek van, ez már egész használható, de ő sem mindenható, egy összetettebb kompozíciónál a gép lehet hogy nem oda tenné az élességet, ahová az ember szeretné.

(P.H.)

(#3368) Bici


Bici
félisten

Köszi az infókat mindkettőtöknek!

Ezek szerint nem érdemes az AF-ra hagytakozni videó közben.

Viszont még mindig foglalkoztat, hogy pl. a Canon gépeken milyen elven műxik az AF. :B
Gondolom, mivel a videó közben a tükröt fel kell csapni, így csak a kontraszt érzékelés marad, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3369) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok van valakinek olyan minta, teszt videója, ami 600d-vel vagy ahhoz nagyon hasonlóval készült lagziban?

Nagyon érdekelne, hogyan teljesít, gyors váratlan mozgásoknál (pl.táncol a násznép), kevesebb és változó (pl: hangulat világítás, diszkó lámpák) fényében. Nem igen találok ilyen videókat.
Az is érdekelne, ha van erről infó, hogy milyen obival, stabilizátorral, stb kiegészítőkkel készült az ominózus felvétel? Kezdő vagy tapasztaltnak mondható a DSLR videózás terén a felvétel készítője?

Köszönöm, ha veszitek a fáradtságot, "bátorságot" megosztani velem egy-két vide-jót. :K :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3370) .DLL válasza sonaj0203 (#3369) üzenetére


.DLL
veterán

Nézd meg az 550D-vel készült só-rílem :D rengeteg gyenge fényben készült felvétel van benne ISO1600 sem ritka, van benne lagziból is snitt. [Link]

(#3368) Bici: melyikben milyen... 650D előtt nincs AF videó közben. 650D-től a szenzorra helyeztek néhány fáziseltérést érzékelő pontot, a 70D pedig a teljes felületén kettős képpontokkal rendelkezik, így meg tudja állapítani a fáziseltérést, így kombinálva a kontraszt alapúval pontos is és gyors is. A gond továbbra is az összetettebb képekkel és a felhasználó akaratával van.

Egyébként Stadycam-en, vagy multi-kopteren nagy segítség lehet ez is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3371) Bici válasza .DLL (#3370) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, köszi az infót! :R
Pont erre voltam kiváncsi! :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3372) DGC válasza sonaj0203 (#3369) üzenetére


DGC
csendes tag

Szia itt egy táncpróba videó ami 650d vel készült: [link]
lencse: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
iso: 1600
rekesz: 4 és 5.6
záridő: 1/50

(#3373) papaya válasza sonaj0203 (#3369) üzenetére


papaya
senior tag

600D-kel csináltam, ezt az esküvőt.

Mindent infó a kommentben lesz. ;)

(#3374) dewillright


dewillright
csendes tag

Az ISO hatalma: :)
https://www.youtube.com/watch?v=XgbUgNiHfXM

(#3375) *Ropi* válasza dewillright (#3374) üzenetére


*Ropi*
félisten

13 hozzászólással előbb már volt. Olvass, mielőtt írsz! A link gomb pedig pontosan ezért van, hogy be tudd szúrni az ilyen hivatkozásokat! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3376) dewillright válasza *Ropi* (#3375) üzenetére


dewillright
csendes tag

oké, ne haragudj, nem akartam túlterhelni a fórumot:):) remélem a betárcsázós interneted elbírja:)

(#3377) taranis


taranis
addikt

Hozom a popcornt, ti csak folytassátok :D

colorizer.net

(#3378) .DLL válasza taranis (#3377) üzenetére


.DLL
veterán

Én inkább a kamerát és a lámpákat. :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3379) *Ropi* válasza dewillright (#3376) üzenetére


*Ropi*
félisten

Először azt gondoltam hsz. gyűjtő vagy, de ~3 év alatt 12 hsz. nem arra vall. :N

Amúgy meg nincsen itten semmi látnivaló, oszoljunk kérem! :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3380) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem támpontot adni? Hol olvassak utána annak, mit kellene csinálnom hogy élesebb képem legyen?
Canon EOS 600D + Samyang 8mm Fish Eye (Tudom hogy nem csúcs dolgok, de tesztvideókban teljesen elfogadható minőségeket látok ilyen szettekkel.)
Kicsit mosottak a videóim, hiába tekergetem a fókuszt az objektíven. :(
Ebben a videóban elég elfogadható, és elvileg ugyan az a szett. :F
Az enyémek ennél rosszabbak.

Előre is köszönöm!

(#3381) zgospel válasza z123456789 (#3380) üzenetére


zgospel
őstag

szia,
nekem volt ilyen objektívem, meg egy haveromnak van nikonos verzió.
az enyémen csak akkor volt éles a kép hogyha a legközelebbi állásba tekertem a fókuszgyűrűt, minél inkább tekertem a végtelen felé annál mosottabb lett. ami fura volt egy kicsit, de hát legyen. ezt a legegyszerűbben egyébként élőképen le tudod ellenőrizni.
mielőtt elkezdenéd a felvételt, zoomolj bele a képbe (jobb felső sarokban lévő gomb), már 5x-ös nagyításnál is szembetűnő lesz, 10x-esnél méginkább. kezdd el csavarni a fókuszgyűrűt egyik végállás felől a másikba és látni fogod hogy mikor éles a kép.
mivel halszemről van szó ezért nem igazán kell fókuszálgatni, a kis gyújtótávolság óriási mélységélességet ad, szinte mindig minden éles lesz. továbbá nyitott rekesszel ez valóban nem a legélesebb objektív, de 5.6-nál már egész jó, afölött meg teljesen normális élességet produkál.
a haverom darabja a nikonon pedig vica versa, az övé csak végtelenbe fókuszálva éles. a közeli végállásba tekerve hiába megy 30 centire közel egy tárgyhoz ugyanúgy életlen marad.

egyikünk sem igazán érti a dolgot de mi tulajdonképpen örültünk is neki, kényelmes volt, mert sosem kellett a fókuszgyűrűhöz hozzányúlni. :B

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3382) z123456789 válasza zgospel (#3381) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi!
Nekem is végtelennél élesebb. :D

(#3383) Elektrosokk válasza taranis (#3351) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nekem nagyon bejön... egyre inkább felkelti az érdeklődésemet a sony A7 család... vajon ez olcsóbb lesz mint az A7 ?

.DLL : megnéztem a vidódat, klafa. ez raw videó? milyen állványt vagy rige-et használsz videózás közben ?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3384) .DLL válasza Elektrosokk (#3383) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! :) Nem, alap 45 megabites H.264 + Neutral képprofil laposra húzva, RAW-nak igazából csak 5-6D magasságában van értelme, mert azok a szenzorok sokkal nagyobb dinamikát is tudnak, és a RAW-val ez begyűjthető :)
Probáltam CineStyle-t is, (ami eredetileg szintén 5D-II-höz fejlesztettek) és nem hozott többletet, nem volt több részlet az árnyékos területeken, viszont a tónusoknak "kevesebb hely" maradt.

Van egy kamera darum, sliderem, és egy kézi steady-cam-em is. Statívot melóhelyről szoktam kölcsönözni (Benro KH-25), így az nincs saját. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3385) MrChris válasza Elektrosokk (#3383) üzenetére


MrChris
nagyúr

a sony A7 pont annyiba fog kerülni mint egy A7! :D

(#3386) Elektrosokk válasza .DLL (#3384) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nemrég vettem egy eos m-et, többnyire csak videózni, általában állványról megy a gép, a fotózás alatt a modellt veszi. de ilyen snittekre néha használnám kézből is, ahhoz kéne valami slider.

MrChris nyilván az A7s verzióra gondoltam :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3387) zgospel


zgospel
őstag

sziasztok,
nagyon hosszú idő után újra tudtam magamnak filmezni :) ha van kicsivel több mint 2 és fél percetek akkor kérlek nézzétek meg: [link]

sajnos nincs vimeo plusom (kicsit drágának tartom arra amire és amilyen gyakran én használnám) ezért csak HD felbontásban lehet lejátszani, meg a vimeo össze is tömörítette elég durván, de azért tűrhető minőség remélem.

2 hónapja már megpróbáltam összehozni, akkor ez lett az eredmény.
sajnos ennek az első próbálkozásnak sok hibája volt, pl hogy a legnagyobb látószögű obi amit vittem az 35mm volt, ami egyenetlen terepen futva még steadyre téve sem stabil egyáltalán. túlságosan is cikáznak-remegnek a felvételek, vágással próbáltam korrigálni amit lehetett.
viszont a kora-délutáni februári napsütés a kopasz fák által megszűrve sokkal szebb színvilágot adott, mint a jelenlegi próbálkozásnál. itt kicsit túl korán mentünk ki, kemények voltak a fények amit itthon curves-szel próbáltam korrigálni picit.

bármilyen észrevételt, kommentet, véleményt megköszönök :R

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3388) narumon válasza zgospel (#3387) üzenetére


narumon
őstag

A kettő között lenne az igazság :)
Így jelen módon nekem a régi tetszik jobban - viszont hiányzik belőle egy kis steadys futás ami az újban jól van benne. (Illetve csak annyi, hogy nem tudom miért nekem adta volna magát, hogy amikor steadyvel mész mögötte akkor ő legyen gyorsabb nálad, - pl veszed a hátát ahogy fut de szépen növeli a távolságot. szerintem.) Amúgy szép munka mindkettő!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3389) zgospel válasza narumon (#3388) üzenetére


zgospel
őstag

köszönöm! :R

fúú, pedig egyszer úgy kiáltottam rá hogy ne fusson már annyira, mert ahogy én loholtam és próbáltam egyenesben tartani a gépet már nem bírtam volna gyorsabban :DDD illetve ha rákapcsolok akkor kibillent volna tutira :)
egyébként több mint 3 órát nyomtuk most, szegény nagyon elfáradt már a felénél. pedig javarészt én futottam a susnyásban, nehéz terepen :D ;]

szerencsére a lány magától ajánlotta fel egy harmadik rész elkészítését is, úgyhogy lesz alkalmam megfontolni és alkalmazni az észrevételeket

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3390) .DLL válasza zgospel (#3387) üzenetére


.DLL
veterán

R1N:

Az elsőben a fókusz volt a legzavaróbb, ezt a fényerős 35mm-nek (vagy mégnagyobb gyutávú obiknak) tudom be, de valahogy tartani kellett volna az arcon az élességet (kivéve nyilván a végét, amikor ő maga fut bele a fókuszba)

Néhol zavaró volt a rángás, néhol ismerős volt, nekem is a dolog :D néhol viszont még rá is segített :) nyilván úgy jobban ütne, ha máshol vajpuha felvételek is lennének. A hangulata, színvilága tetszik s bejön.

A végén látszott, hogy nem volt megbeszélve hogy hova nézzen, pedig a mosolya elragadó és engem is mosolyra késztetett.

R2N:

Hát igen, a kemény napfény nem a legjobb társ, igazából az első videó hiányában nem lenne ez rossz, de nem is ad hozzá semmi +hangulatot.

A rázkódás itt is zavaró volt, de az oldalt vele futós képek egész jók lettek, én szerintem nem tudnám megcsinálni. :D

Mégis az elsőt valahogy koherensebbnek érzem, pont annyi amennyi kell, jól visszaadja futás hangulatát. :)

A következő előtt, mivel mostmár mégsűrűbb az erdő, menj ki néha helyszínt keresni, különböző órákban, hogy hol, mikor jók a fények.

Gratula egyébként! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3391) orko


orko
tag

Sziasztok!
Voltunk haverokkal egy lerobbant kastélyban és annak környékén forgatni. Március/április volt az eredeti időpont,viszont egész mostanáig csúszott a videóklip készítés időpontja..Természetesen mostanra minden zöldbe borult,a kinti helyszínek csupa élénkzöldben tündökölnek,ami nekünk most éppen nem jó...DeathMetal zenekarról van szó, a story sem vidám,így az élénk zöldel mindenképp kezdenem kell valamit. Tudtok segíteni?Lightroomban értem el eddig legjobb eredményt.


Premierben mivel érdemes próbálkozni a hasonló eredmény érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#3392) orko


orko
tag

(#3393) zgospel válasza .DLL (#3390) üzenetére


zgospel
őstag

minden szavaddal egyetértek :R köszönöm!

(#3392) orko premiereben van egy olyan effect hogy color balance, azzal elvileg meg tudod csinálni, illetev az RGB curvesben is tudod kezelni a zöldet egy bizonyos szintig (most igy fejből munkahelyről ennyi jut eszembe).
ha nem jó akkor esetleg valami durvább fekete-fehér stilus nem játszik?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3394) cOxeR válasza orko (#3391) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vagy átmész AfterEffects-be...

(#3395) orko válasza zgospel (#3393) üzenetére


orko
tag

A curves és color balanszal az a gondom,hogy az egész képre kihatással van..nem szeparálja a szineket..ha lehuzom a zöldet,lila lesz a kép..After Effects lesz a megoldás..

(#3396) zgospel válasza orko (#3395) üzenetére


zgospel
őstag

ok, ha van after effects akkor ok.
premiereben esetleg még a change to color?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3397) tuttomobli


tuttomobli
csendes tag

Üdv !
Vettem egy Sony RX-10 fotómasinát . Több jó minőségű fullHD-s videokamerám volt és van is , de képminőségben messze jobb náluk . Az AF szintén kifogástalan . Az optika gyorsan rááll a témára , nics oda-vissza lengés , mint az Olympus OMD-EM-5-ömön. Videózás közben minden paraméter állítható . Mint fényképezőgép is kifogástalan még magasabb ISO-n is. Nagyon elégedett vagyok vele .Másnak van tapasztalata a Sony RX-10-el ? Ha megosztaná velem előre megköszönöm .

(#3398) .DLL válasza tuttomobli (#3397) üzenetére


.DLL
veterán

Gyönyörű gép, jó képességekkel, használd egészséggel!
Szerintem az ára miatt nem sok tapasztalat lesz vele...
Kíváncsi lennék 70D-vel összevetve milyen a videó része. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3399) HollyBoni válasza tuttomobli (#3397) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is vagy kivancsi tapasztalatra, csak dicsekedni jottel. :P :))

(#3400) alpharoy


alpharoy
csendes tag

Sziasztok,1 hete vagyok egy canon 60d boldog tulajdonosa...meg szokom a kicsiket.Egy keresem lenne ,szeretnem kiprobalni a raw videozast de sehogyan sem sikerul beuzemeljem. A 2.3 as verziot poccre sikerult felraknom (elotte persze 1.1.1 es firmware frissites ) a gond az hogy a Magic Lantern menueben nem jelenik meg a raw opcio ,biztosan en benazok valamit de az istennek sem sikerul rajonnom hogy mit csinalok rosszul. A youtubon sem talaltam egy tutorial felet csak mas modellekhez 60d hez nem,elore koszonom a segitseget... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.