Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) taranis válasza EkSYS (#3700) üzenetére


taranis
addikt

Ja, bár általánosságban 51200-ig tartják használhatónak, persze akkor is kell már utólagos zajcsökkentés. C100 amúgy tényleg nagyon jó a mai napig, bár ennyiért igazán lehetne benne 50/60p. Meglátjuk mi jön a Photokinan.

colorizer.net

(#3702) MrChris


MrChris
nagyúr

van valakinek ezzel tapasztalata? Kb 600gr-os sethez kéne otthonra.
myactioncam.hu/component/virtuemart/kamera-kiegészítők/steadycam-midi

(#3703) .DLL válasza MrChris (#3702) üzenetére


.DLL
veterán

Ezzel nincs, de jól néz ki. Flycam Nano-val viszont vannak rossz tapasztalataim.
Ha jó a gyártás minősége, akkor elvileg jól működhet. ;)

(P.H.)

(#3704) MrChris válasza .DLL (#3703) üzenetére


MrChris
nagyúr

lassan készül a sajátbarkács. Aztán van készen is, csak ha meg petákot is kiadnék, inkább obira költeném.
Viszont a fókuszálás ezen is probléma lenne.

(#3705) dewillright válasza cOxeR (#3663) üzenetére


dewillright
csendes tag

Alapjában véve testszett, de fekete pont azért, hogy többször ugyanazzal a snittel (ha nem is az volt, de ugyanaz a kompi, ugyanaz mozgás, ugyanaz a téma) találkoztunk 3 perc alatt...
(pl. Dukai Regina kétszer ugyanabból szögből 10mp-n belül)

(#3706) cOxeR válasza dewillright (#3705) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jöhetnek a mintapéldák most már mindenkitől... mert akkor végre feléledne a topik is, és lehetne tanulni mások munkájából...

(#3707) MrChris válasza cOxeR (#3706) üzenetére


MrChris
nagyúr

tudod kibicnek semmi se drága :D Mikor megvettem a G6-ot januárban örültem, hogy végre videózni is tud a fényképelőm. Előtte volt másik 2 próbára, de azokon hamar túladtam, nem is videóztam velük, mert nagyon nem tetszett bennük valami... Viszont fél éve mikor meglett a kis Pana, nagy lelkesen fejben kitaláltam egy kis jelenetet, tök egyedül semmi segítséggel beállítani elég keserves volt és ehhez nagyjából 0 videószerkesztési és kamerázási ismerettel ezt sikerült összehozni. A családi videón kívül valami ilyesmi sajátszakmás filmecskékre gondoltam. Persze jobb lenne játékfilm szerűen csinálgatni ilyet, csak se idő se partner és a lehetőség is korlátozott, mert dolgozni is kell :D hogy haladjon a munka.

(#3708) .DLL válasza cOxeR (#3706) üzenetére


.DLL
veterán

Na akkor hogy feléledjen a topik, hozok egy friss videót kollégám esküvőjéről, lehet szétszedni. :)

A nyilvánvaló hibáira külön nem reagálnék*, azokról tudom, hogy sajnos vannak, de azért remélem élvezhető összességében. :B

[Link]

*persze ha kérdés van miatta, akkor természetesen válaszolok

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3709) *Ropi* válasza .DLL (#3708) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem rossz videó, engem csak az zavar, hogy pl. amikor Nóri végigsimítja a ruháját az elején akkor nagyon darabos / szétesett a mozdulat: látszik, hogy nem természetes. Ugyanígy Laci kacsintása a tükörben. A végén a lassításban megint csak nem természetes a viselkedésük, valami más a helyére esetleg? Egyébként aranyosak. :)

Tetszik, hogy a zene ütemére vágtad a váltásokat. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3710) .DLL válasza *Ropi* (#3709) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm! No igen, ezek ilyen "beállított" jelentek, bár szerintem nem darabos, csak látszik no, hogy ezt-és-ezt kérésre csinálták... Sajnos nincs több, mert rohanás volt a délelőtt, és egyedül voltam mindkettőjüknél. Esetleg egy olyan snitt, amikor a fátylat igazgatják, de egy ahhoz hasonló kép már benn van, szóval ezt gondoltam a "white dress"-re bevágni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3711) *Ropi* válasza .DLL (#3710) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...látszik no, hogy ezt-és-ezt kérésre csinálták..."

:K

Nem tudom, az a snitt milyen...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3712) orko


orko
tag

[link]
Metabones adapter Canon objektívekhez

(#3713) .DLL válasza orko (#3712) üzenetére


.DLL
veterán

Elég kicsinek tűnik a "lyuk" rajta, vajon az ilyen objektívekkel mit kezdene? Szerintem beszűkítené azok apertúráját (értelem szerűen), akkor pedig pont a lényege csorbulna az adapternek.

(P.H.)

(#3714) MrChris válasza orko (#3712) üzenetére


MrChris
nagyúr

m4/3-nál nincs AF, viszont van rekeszvezérlés.
Nekem kéne egy ilyen OM bajonettel, csak kicsit sok érte a 4-5-600$. Nem sokkal ér többet az OM obiparkom.

(#3715) orko válasza .DLL (#3713) üzenetére


orko
tag

A metabones adapterek tartalmaznak lencsetagot ami által teljes képet vetít az érzékelőre,sőt az objektív fényerejét megdobja +1fével.Túl drága,hogy szar legyen..itt egy nikonos adapter,az elv ugyanaz.[link]

(#3716) MrChris válasza orko (#3715) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak a speed booster adaptereik tartalmaznak reduktor lencsét! Sajnos mint ahogy a tesztben is látni pont az extra képterületen elég erős a kenődés, munőségromlás amin a rekeszelés se sokat segít. Videóra jó, de fotóra a 0.71-es szorzó már szerintem nem éri meg az áldozatot. Az ára pedig vicces. Ráadásul ebben a tesztben nem látszik de nagyon érzékeny lesz a becsillanásra ha nem hátulról jön a fény.
Vannak más gyártóktól pl, Mitakon ami jóval olcsóbb de még gyengébb.

(#3717) Larry303 válasza cOxeR (#3706) üzenetére


Larry303
addikt

nagyrészt kollegám munkája, nekem operatőri részem van bent. több videobol összevágott promo

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#3718) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Az extremsportok utan kiprobaltam magam az eskuvoi filmezesben is, ime a Teaser video a Highlights elott! Az epito kritikakat pedig megkoszonnem! :)

www.kristofnagy.com

(#3719) *Ropi* válasza __H4X0R__ (#3718) üzenetére


*Ropi*
félisten

24 másodpercnél van ~2 másodpercnyi blackout (?), meg én nem ezt a betűtípust használnám. :U

Egyébként tetszik. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3720) MrChris válasza __H4X0R__ (#3718) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó lett! Grat!

(#3721) .DLL válasza __H4X0R__ (#3718) üzenetére


.DLL
veterán

:R Le a kalappal!

38-39s :Y Ez mi wow? Gimbal + tele + softw. stab.?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3722) __H4X0R__ válasza .DLL (#3721) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Koszonom!

Egyebkent az adott felvetelt 24-105 F4 IS + Glidecam komboval keszitettem :)

www.kristofnagy.com

(#3723) Mayall válasza __H4X0R__ (#3718) üzenetére


Mayall
tag

Tetszett. 0:30-nál az áttűnés zavaró. Másképp kellett volna megpróbálni megoldani.

(#3724) __H4X0R__ válasza Mayall (#3723) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igen en is gondolkoztam rajta, hirtelen nem jutott mas eszembe, mas kerdes hogy az ejszaka kozepen csinaltam par ora alatt meg az eskuvo utan :))

www.kristofnagy.com

(#3725) .DLL válasza __H4X0R__ (#3724) üzenetére


.DLL
veterán

Az szép, s mikorra várható a teljes "megjelenése"? :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3726) Mayall válasza __H4X0R__ (#3724) üzenetére


Mayall
tag

Igen. Amikor benne van az ember nem biztos, hogy úgy látja... Néha "pihentetni" kell.

(#3727) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Én kis amatőr is szeretnék építő kritikát kapni, erről a videóról lenne szó

Köszönöm!

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3728) *Ropi* válasza sonaj0203 (#3727) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt a videót 5 percesre is meg lehetne vágni: a lényeg megmaradna, de sokkal pörgősebb lenne. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3729) sonaj0203 válasza *Ropi* (#3728) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Igen igazad van, de az ifjuh pár elég sok mindent meghatározott, pl: a zenéket, a helyszínt, és hogy mit szeretnének viszont látni, így egy csöppet nehezebb volt a vágás, de minél többet nézem, én is így gondolom, pl az elején túl sok a szemes felvétel. :B

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#3730) *Ropi* válasza sonaj0203 (#3729) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért nem hagyom már (csak nagyon indokolt esetben), hogy beleszóljanak a slideshow anyagába. Gondolj bele: hányszoros időráfordítás Neked más feje szerint gondolkozva megcsinálni? Megfizeti bárki is neked ezt a többlet ráfordítást? Szerencséd, ha szeretsz vele pepecselni mert szereted amit csinálsz (ahogy én is), de amikor majd családod lesz akkor mindennél többet fog érni a velük tölthető idő (és ez - mint minden más is - abból vesz el). ;) A másik fele, hogy a pár (jó esetben) azért választott téged, mert tetszik nekik a látványvilágod: akkor meg miért ők csinálják meg gyakorlatilag az egész videót képkockáról képkockára, Te pedig csak mint biomechanikus vágórobotként vagy interfészként a Sony Vegashoz / az Adobe Premiere-hez szerepelsz a képletben? ;)

Így magunk közt szólva a zene borzalmas. Pontosabban a trombita nélkül egész jó lenne, de attól olyan, mint valami olcsó szintetizátor demója: nagyon tolakodó a hangzása, szétveri az egész képanyagot. :U A helyedben egy másik zenével csinálnék egy máshogy vágott változatot és azt mutogatnám a weboldalon. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3731) qnadam válasza *Ropi* (#3730) üzenetére


qnadam
veterán

az első számot én nagyon szeretem így ahogy van, de abszolút nem passzol a témához.

egyébként egyetértek, ha én vágnám, ez max 3 perc lenne :)

az alkotónak:

elsőre csak beletekertem, csak utána néztem végig: 5:28nál a vágás pl nekem nagyon furcsa, igaz én az egész snittet zoom nélkül képzelném el. sőt talán az egész videót :) az ötlet maga tetszik, hogy mozgóképes slideshow, de ehhez a témához nekem nem passzol a kézikamerás mozgás. ha finomabbak lennének a mozgások, kicsit tudatosabban lenne összerakva (vannak benne nagyon szép képek) és rövidebb lenne, egy egész kellemes videó lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3732) MrChris válasza sonaj0203 (#3729) üzenetére


MrChris
nagyúr

tipikus rendező producer viszony :D Korlátozzák a rendező művészi szabadságát.

(#3733) __H4X0R__ válasza .DLL (#3725) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Jelenleg is csinalgatom, szerintem hetvegere kesz leszek vele, az egyetem miatt nem mindig van ra sok idom :O :)

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#3734) MrChris válasza sonaj0203 (#3727) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem csak a szemes rész sok. Egy kicsit inkább olyan mintha először lenne kamera a kezedben és csak úgy 'kattintgatsz' vele, kipróbálod, különösebben oda se figyelve a kompozíciókra személyekre, néha csak egy lépést kellene odébb menni, de nem... meg túlzottan kézikamerás.

(#3735) .DLL válasza sonaj0203 (#3727) üzenetére


.DLL
veterán

A többiek már leírták a lényeget. :)

Sok a zene, sok a jelenetekből. Én nagyon gondolkoztam az első esküvői videómon (feljebb linkeltem) hogy két zenével oldjam-e meg, egy lassúbb a szertartásig, és egy gyorsabb a bulis felvételek alá, de túl nagy váltásnak éreztem. Ide teljesen indokolatlannak érzek ennyi számot betenni. Még ha a pár is adta ezeket, akkor is lehet mondani, oké gyerekek, ebből teszek be egyet vagy kettőt max.

A videó elején megláttam a hosszát, ezzel még nem is lenne gond, de egyre csak vártam mikor jön a szertartás, a család a barátok, a buli, mert 15 percbe minden kényelmesen elfért volna.

És még egy jó tanács a végére: a zoom nem szép, ha változtatsz is a képkivágáson rejtsd el valamivel, pl. más mozgással kombinálva: igazítás (pan/tilt), kocsizás, stb. ;)

(P.H.)

(#3736) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Na, ahogy igertem elkeszultem szerencsere a Highlights videoval is igy a hetvegere! Ez volt az elso eskuvoi videom, hibakat mindig talalok benne en is, de egy videot csak abbahagyni lehet, befejezni sosem. Eszreveteleket, velemenyeket szivesen fogadok! :)

www.kristofnagy.com

(#3737) *Ropi* válasza __H4X0R__ (#3736) üzenetére


*Ropi*
félisten

Összességében tetszik, csak imádkozz, hogy nem sokan látták közülük Gatsby-t, amiből a Lana Del Rey dal van (ugye nem éppen a pozitív végkifejletről szól)! :)) Tatán voltatok?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3738) __H4X0R__ válasza *Ropi* (#3737) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Koszi! :)) Igen, Tatan voltunk, a szam pedig kifejezetten a par kerese volt, erre vonultak be a ceremonian is. :)

www.kristofnagy.com

(#3739) *Ropi* válasza __H4X0R__ (#3738) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint zene nekem is tetszik, csak a tartalma miatt necces eskis anyag alá betenni, de így, hogy ők kérték rendben van. :)

Gyönyörű az az Angol park: jó anyagokat lehet ott képelni. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3740) papaya válasza __H4X0R__ (#3736) üzenetére


papaya
senior tag

Nekem a zenék tetszenek, ami viszont kicsit zavar, hogy túl sok a kameramozgásos kép, kicsit beleszédülős lett. Használtál állványt is? Illetve, jól látom, hogy egy obival volt rögzítve?

(#3741) __H4X0R__ válasza papaya (#3740) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Volt allvany is, de csak par snittre, a glidecam hozzam kozelebb all :) A video nagy resze 24-105 F4-gyel, de egyes reszek 70-200 F2.8, a dronos felvetelek Sony Nex7-UWA az estiek pedig fix50 tobbnyire, de mivel nem FullFrame a vazam egyelore, igy jon az 1.6x szorzo...

www.kristofnagy.com

(#3742) .DLL válasza papaya (#3740) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nem vészesen sok, bár lehet azért, mert ezt én is szeretem; nekem is volt csoporttársam, aki inkább nem mozgó kompozíciókból építkezett, és az is elég jó volt mert koherens volt, tehát ez kicsit kinek a papné esete. :) Nekem inkább a szoftveres stabilizáció a sok, ami még avatatlan szemnek is feltűnhet, hogy miért glitch-el a geometria :D 24mm sem túl széles APSC-n, attól fölfelé pedig mégnehezebb megtartani a steady-t hogy ne csináljon akaratlan mozgásokat...
A másik: nekem nem sokszor kiégettnek tűnik a kép, pedig a monitorom gammája elég jól be van lőve, általában nálam van részlet ott is, ahol pl. munkahelyi vagy haverok képernyőjén már igencsak fehér, szóval ez itt tényleg fehér. És "high-key"-nek sem nevezném, mert az ugyan túlnyomórész világos, de a tónustartomány is oda van összpontosítva, itt viszont inkább csak kiégést látok. De cáfold meg nyugodtan, H4X0R. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3743) __H4X0R__ válasza .DLL (#3742) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Jo a szemed es a monitorod is jol van kalibralva, sajna - legfokepp - a dronos felvetelen van kiegve a kep, mivel - mint az kesobb kiderult - az ISO rosszul lett beallitva es ami a felvetel alatt a kijelzon lattunk repules kozben, az nem tunt paranak, de hat legkozelebb majd jobban odafigyelek :) Koszi az eszrevetelt, a szoftveres stabilizacion pedig majd igyekszem csokkenteni :D

www.kristofnagy.com

(#3744) qnadam


qnadam
veterán

jó hogy ilyen változatos avatarjaitok vannak :P

egyetértek az előttem szólokkal, a sw stabilizálással is, bár nincs olyan sok benne, és az avatatlan szem nem fogja észrevenni :) a kiégéssel is, de ezek gonosz fényviszonyok sajnos.

a zenék tetszenek, de nekem nagyon eltöri a videó ívét, hogy kettő van belőlük... tudom, ők kérték. ráadásul 2:27nél van egy nagyon csúnya vágás a hangban :(

összességében jó kis videó ez, a hazai ilyen témájúak 95%-át simán leveri :R

fotóztam nemrég egy esküvőt, ott eredetileg két videós lett volna, de végül hárman jöttek négy kamerával. ők főleg statívról dolgoztak meg sliderrel, kíváncsi vagyok, ebből milyen film lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3745) MrChris válasza __H4X0R__ (#3736) üzenetére


MrChris
nagyúr

Néhol tényleg egy kicsit kiégett a fehér, meg túl világos néhány helyen, de szerintem zavaróbbak (számomra) a fekete vágások :) meg az osztott képek túl lassan jönnek meg. Lehetett volna úgy hogy nem várod ki az ütem kezdeteket hanem a negyedekre gyorsabban bejönnek. A légi felvételeket én közelebbről csinálnám, hasonlóan mintha darun, nagyobb kránon lenne a kamera. Persze arra elmenne egy plusz ember... Meg a komponálás, pl leginkább felugrásnál kicsit alul levágott, meg sokszor az emberek feje csak a középvonalig ér, ilyenkor eszembe jut, hogy nagyobb látószöggel, 4kban :D utólag helyesre vágva, akár az abban lévő tartalékkal stabilizálva :D milyen királyság lenne. Bocs ha túl kritikus voltam, ráadásul csak kocanyomkodom a felvétel gombot és azt sincs időm, energiám szerkesztgetni...

(#3746) __H4X0R__ válasza MrChris (#3745) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Azert raktam fel, hogy a kritikakat, velemenyeket kaptam, amiket irtok azok tenyleg jogosak, legalabb a kovetkezonel lesz mire figyelnem jobban.

Hat igen a 4k-s felvetek nem lennenek rosszak en is boldog lennek, de ezt csak egy 60D-vel rogzitettem :D

www.kristofnagy.com

(#3747) taranis


taranis
addikt

A D800/D800E-nél olvastam még anno (nikon.com-on), hogy az FX videó módban a szenzort nem használják teljes szélességben, csak kb. 91%-át annak. Aki arra vetemedett, hogy elsősorban videóra vegye ezt a gépet, annak meglepetés lehetett, hogy nem ugyanolyan a FOV, mint mondjuk az 5D3-as kollégának. A D810-nél, ill. a videós képességeit megöröklő D750-nél nem találok semmi infót ezzel kapcsolatban, esetleg valaki tud valamit?

colorizer.net

(#3748) EkSYS


EkSYS
senior tag

Na ehhez mit szóltok?

7D mkII

Eki - az eredeti

(#3749) taranis válasza EkSYS (#3748) üzenetére


taranis
addikt

2000 EUR-ért lényegesen elmarad a 2014-es felhozataltól. Bitrátákról amúgy még nem tudunk semmit, gyanítom a Canonok szokásos soft képét hozza majd, amin talán majd az ML segít, ha lesz rá. Fotós szempontból most nem értékelném, bár nem értem kit céloznak meg ezért az árért. Akkor már inkább fullframe.
Szerk: de legalább focus peaking/zebra lenne...

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#3750) MrChris válasza EkSYS (#3748) üzenetére


MrChris
nagyúr

itt egy részletesebb Ezek biztosan régen megkaptak egy példányt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.