Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#6701) Dalai Láma válasza euchi (#6699) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyébként meg igen, az emberek nagy, döntő többsége nem tudja jól megítélni, neki mi a jó. Általában a pillanatnyi előny a fontos számunkra. Nézd meg, mennyivel népszerűbb a hitel, mint a megtakarítás. vagy a rengeteg dohányos, a válások magas száma, a gyermekeiket egyedül nevelők, stb. Mind tudták, hogy nekik mi a jó. Nyilvánvaló, hogy nem tudták, és tévedtek.

Már csak azt nem tudom, ez miért vallási kérdés.

És hogy tudom-e mi a jó nekem? Ez is milyen egoizmusra utal. Én, én, és én. Talán lehetne mérlegelni, hogy nekem és a közösségemnek is mi a jó, vagy a világmindenség szempontjából mi a jó. Így már sokkal izgalmasabb és összetettebb a kérdés. De akkor sem értem, mi köze ennek a valláshoz.

Amit pedig írtam, igen, sok felnőtt ember belül gyerek marad, érzelmileg, mentálisan, vagy a hite szempontjából. Rossz ezt hallani? Lehet, de ettől még így van. Hány ember van, aki egy 6 éves erkölcsi szintjén van? Elég sok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6702) euchi válasza Dalai Láma (#6700) üzenetére


euchi
aktív tag

A gyerek-dologhoz kapcsolódóan: talán tudatalatti?
Én nem jelentettem ki rólad semmit, csak érdekesnek találtam, hogy a gyerekek jutottak eszedbe. Ezért tettem föl azokat a kérdéseket, hogy legalább azt megtudjam, hogy nem tudatos volt-e.

(#6703) kymco válasza euchi (#6694) üzenetére


kymco
veterán

A tapasztalás sokszor sok ember könnyén keresztül működik, és a hatékonysága sem túl jó.. Ne feledd, hogy az emberi kapcsolatok nem fizikai kísérletek, sok kísérlet az ember esetében egyszeri és megismételhetetlen...
Az emberi beidegződéseken, szocializációs zsákutcákon, fals értékrenden nem könnyű segítség nélkül úrrá lenni... főleg, hogy az ember önmagával szemben nem tud objektív lenni...

És valóban, én nem tudom a tutit se a te életedben, se az enyémben, se a gyerekeimében... Isten azonban igen. Az Ő teremtése vagyunk, tudja mire teremtett, tudja, mi lakozik bennük.

www.refujvaros.hu

(#6704) euchi válasza Dalai Láma (#6701) üzenetére


euchi
aktív tag

"Már csak azt nem tudom, ez miért vallási kérdés."
De ha elolvasod Noddy hozzászólását, meglátod, hogy pont ti csináltok belőle vallási kérdést:
"Csak Isten tudja, hogy mi a jó az embernek."
Abból a szempontból lehet vallási kérdés, hogy eldöntsd, kell-e neked a hit, jó-e az neked.

[ Szerkesztve ]

(#6705) Dalai Láma válasza euchi (#6704) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez nem így működik. Nem kezdek el gondolkodni, és húzni a strigulákat, hogy jó-e a hit, hogy kell-e a hit nekem. Nem készítek otthon statisztikákat, nem ám. Ez egyszerűen nem így működik.

És mit az, hogy "pont ti..."? Pont Noddy. És persze lehet vallásos vetülete is.

Szeretnéd meggyőzni a hívőket, hogy nincs Isten?
Ha nem, akkor viszont fogadd el, hogy a hívők azt fogadják el, hogy Isten jól dönt, és ezért érdemes rá hallgatni.
Ha elkezdesz ellenkezni, akkor tulajdonképpen meg akarod győzni őket, hogy nincs is Isten. Ez viszont parttalan vita.

Szeretném, ha tisztáznád, hogy mi a célod, a szándékod, és mi a valódi kiváncsiság benned. Nyitott vagy-e, befogadó vagy-e, vagy bizonyos dolgoktól eleve elzárkózol?

Ezek azért fontos kérdések, mert értelmetlen akár egy további szót is leírni, amíg ezek nem tisztázottak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6706) euchi válasza kymco (#6703) üzenetére


euchi
aktív tag

„Isten azonban igen. Az Ő teremtése vagyunk, tudja mire teremtett, tudja, mi lakozik bennük.”
Ha Ő létezik, és tényleg így van, ahogy mondod, akkor talán sokakat arra teremtett, hogy ne higgyenek benne.
De idéznék erre egy levezetést (a Wikipédián is megtalálható), ami elég egyszerűen leírja a problémát:
1. Isten azt szeretné, ha minden ember hinne benne, ismerné és szeretné. Ez számára egy nagyon fontos dolog.
2. Isten bármit megtehet, ami logikailag lehetséges. (Mindenható)
3. Isten képes lenne minden emberrel megszerettetni és megismertetni magát.
4. Az ateisták (akik egyszersmind emberek) nem hisznek Istenben.
5. Ha Isten valamit nagyon meg szeretne tenni, és lehetséges, akkor megteszi.
6. Ha Isten azt szeretné, hogy minden ember higgyen benne, minden ember hinne benne.
7. Isten nem szeretné, hogy minden ember higgyen benne. (4. és 6. szerint)
8. Ellentmondás 1. és 7. között.
Következtetés: nem létezik mindenható, akinek fontos, hogy higgyünk benne. Azaz Isten vagy egy igen kicsi hatalommal, vagy valamilyen külső korláttal rendelkező lény (kérdéses, hogy az ilyen Istennek hívható-e), vagy nem szeretné, hogy higgyünk benne, aktívan vagy passzívan rejtőzködik. Továbbá az 1. pontra éppen az emberiség történelme a cáfolat.

[ Szerkesztve ]

(#6707) JJános válasza euchi (#6706) üzenetére


JJános
addikt

Itt elég sok csúsztatás van. Ezért az egész logikai lánc csúsztatásra, mondhatnám hazugságra épül, és ezért ez egy blődli.

1. Isten szeretné ha minden ember hinne Őbenne, de nem minden áron.
2. Isten bármit megtehet, még azt is, ami logikailag lehetetlen.
3. Isten képes lenne minden emberrel megszerettetni magát, és megismertetni magát.
4. Az ateisták nem hisznek Istenben, az ő bajuk. Minden ember arra megy amerre akar. Csak meg ne bánja.
5. Ha Isten valamit meg akar tenni, meg is fogja.
6. Ha Isten azt szeretné, hogy minden ember higgyen benne, meg tudná tenni, de nem ezt akarja. Isten azt akarja, hogy aki hisz Őbenne, ne vesszen el.
Ellenben aki nem hisz, elveszik.

Hol itt az ellentmondás? Biztos nem Istenben van, hanem az ateistákban. De ennek Istenhez nincs köze.

2007-05-06 óta itt!

(#6708) lao ce válasza Dalai Láma (#6701) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Amit pedig írtam, igen, sok felnőtt ember belül gyerek marad, érzelmileg, mentálisan, vagy a hite szempontjából. Rossz ezt hallani? Lehet, de ettől még így van. Hány ember van, aki egy 6 éves erkölcsi szintjén van? Elég sok."

en figyelem a gyerekeket, mit csinalnak, miert csinaljak, hogy gondolkodnak stb. foleg mielott kozossegbe kerulnek es a "kegyetlen szornyecskek" tarsadalmaban elnek vagy tiz evig. szerintem mentalisan, erzelmileg, a vilaggal valo kapcsolatban es pont a 'hit' es 'enkep' szempontjabol peldat lehetne venni sok hat evestol (vagy fiatalabbaktol).

nem mintha sarkallatos kerdes lenne de en orulnek ha tobben lennenek egy 6 eves erkolcsi szintjen es nem akarnanak olni, terrorizalni, megeroszakolni, elrabolni stb.

nicht kompot

(#6709) JJános válasza lao ce (#6708) üzenetére


JJános
addikt

Erről a biblia is ír. :)

Máté 18, 3. "Ha olyanok nem lesztek mint a kis gyerekek........"
Jézus beszél itt az emberekhez.

2007-05-06 óta itt!

(#6710) euchi válasza JJános (#6707) üzenetére


euchi
aktív tag

„6. Ha Isten azt szeretné, hogy minden ember higgyen benne, meg tudná tenni, de nem ezt akarja. Isten azt akarja, hogy aki hisz Őbenne, ne vesszen el.”
Ebből megint lehet tovább menni:
Isten mindenkit szeret, Istennek mindenki fontos. Az ateisták és más vallásúak „tévúton” járnak. Isten mindenható, tehát megvan a képessége, hogy segítsen rajtuk, de mégsem teszi. Tehát vagy nem akar segíteni, vagy nem is létezik. Ha nem akar segíteni, akkor Őt nem érdekli, hogy elveszel, mert ha érdekelné, nem hagyna elveszni, vagyis számára nem mindenki fontos.

(#6711) euchi válasza Dalai Láma (#6705) üzenetére


euchi
aktív tag

"És persze lehet vallásos vetülete is."
Pont arról volt szó
"Szeretnéd meggyőzni a hívőket, hogy nincs Isten?"
Ugyan már, ne röhögtess! Esélytelen. :N
"Szeretném, ha tisztáznád, hogy mi a célod, a szándékod, és mi a valódi kiváncsiság benned. Nyitott vagy-e, befogadó vagy-e, vagy bizonyos dolgoktól eleve elzárkózol?"
Már tisztáztuk párszor:
Ide bárki írhat, gondolatot, véleményt, információt stb., és lehet mindenre reagálni. Én is azért vagyok jelen a topikban mert furcsamód tanulok abból amit itt olvasok.

(#6712) Dalai Láma válasza euchi (#6711) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Persze, bárki írhat, ezért is fogalmaztam úgy, hogy szeretném, ha....
De nem kell válaszolnod, kerülheted is a válaszadást. Szíved joga. Komolyan.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6713) lao ce válasza JJános (#6709) üzenetére


lao ce
aktív tag

a taoizmusban sokfele tanitas, tanmese es hasonlat megfigyelesen alapszik. gyerekek, csecsemok, emberi kapcsolatok, allatok, termeszeti jelensegek megfigyelese.
hat igen, a gyerekektol van mit tanulni az biztos.

nicht kompot

(#6714) JJános válasza euchi (#6710) üzenetére


JJános
addikt

Ez is csúsztatás. Nem mindenkié a hit, a biblia szerint. Tehát azért, hogy Istent megismerd te magad vagy felelős, nem Isten. Isten nem azt akarja, hogy mindenki megtérjen, hanem azt akarja, hogy ez a döntés mindenkinek a saját akarata legyen.

Istennek meg volna a hatalma, hogy mindenki megtérjen, de Ő szabad akaratot adott.
Ha te elhatároztad, hogy nincs Isten, akkor számodra nincs is. Csakhogy ezért te magad vagy a felelős. Mert ha akarnád megismerni, akarnál találkozni vele, akkor Ő is lépne ebben az ügyben.

Érdekli, hogy elveszel, vagy nem. De ha te tagadod az Ő létét, Ő sem foglalkozik a te léteddel. Hagy elveszni, mert a te döntésed tiszteletben tartja.

De ha úgy döntenél, hogy érdekel Isten, attól a pillanattól Ő is érdekelődne utánad.

Egyszer már leírtam. Isten puskája mindig visszafelé lő. Ha te viszás vagy hozzá, Ő is viszás le veled. Ha Te szeretnél vele találkozni, Ő is mindent megmozgatna, hogy ez létrejöjjön. Nincs más dolgod, mint hangosan, vagy halkan, vagy csak belül magadban szólítsd meg.

Garantálom, hogy Ő meg fogja hallani!

2007-05-06 óta itt!

(#6715) JJános válasza lao ce (#6713) üzenetére


JJános
addikt

Nekem a gyermekekben a hit az, ami tetszik. Ők még feltétel nélkül hisznek szüleikben, hogy ha zsíros kenyeret kérnek, akkor minimum zsíros kenyeret fognak kapni.

Aztán jön az iskola, és ezt a "vak" hitet tönkre teszik. Biztos ismered, hogy nyisd ki szád, csukd be szemed. Aztán, ha egyszer cukorka helyett cserebogarat raknak a szádba, többet nem fogod kinyitni a szád.

2007-05-06 óta itt!

(#6716) euchi válasza JJános (#6714) üzenetére


euchi
aktív tag

„Isten nem azt akarja, hogy mindenki megtérjen” :C
Ezt mondtam én is.
„...de Ő szabad akaratot adott.”
Tehát kezedbe adta a töltött lőfegyvert. :K
„Hagy elveszni, mert a te döntésed tiszteletben tartja.” :U
Igen. Hagyja hogy meghúzd a ravaszt, bár tudna segíteni neked. Biztos a szabad akarat tisztelete miatt, de emlékezz vissza, hogy Veled, hogyan történt a dolog! (meséltél valami viharról) Szadad akaratodból mentél Istenhez, mégsem volt teljesen egyoldalú a dolog.

(#6717) JJános válasza euchi (#6716) üzenetére


JJános
addikt

Egyoldalú volt, mert amíg Isten ellenes voltam, amíg nem hittem a létezésében, addíg Ő is tiszteletben tartotta ezt. Nem szólt hozzám, nem üzent, nem jött senki azzal, hogy figyelj....

Aztán akivel együtt voltam a sátorban, aki ma is ateista hozzám fordult, hogy jajj mi lesz.
Nekem már nem maradt akihez fordulni tudtam volna, és akkor a szívemben megszólalt valami, hogy van egy személy, akihez lehet fordulni. És akkor mondtam, hogy Isten!
Nem azt, hogy Istenem, mert akkor az én Istenem a világ volt, nem Ő.

Amikor a hang megszólalt, aki Isten volt, felajánlotta a lehetőséget, hogy forduljak hozzá.
És Ő ezt megteszi mindenkivel, akinek nincs hova fordulni. :K

2007-05-06 óta itt!

(#6718) euchi válasza JJános (#6717) üzenetére


euchi
aktív tag

„Egyoldalú volt, mert amíg Isten ellenes voltam, amíg nem hittem a létezésében, addíg Ő is tiszteletben tartotta ezt.”
Nekem nem tűnik egyoldalúnak. Te kétségbe estél és ekkor:
„Amikor a hang megszólalt, aki Isten volt, felajánlotta a lehetőséget, hogy forduljak hozzá.”
Téged megsegített Isten a bajban. Ha jól értem, így fogtad föl dolgot.
A tiednél hallottam már kacifántosabb történeteket is az első kapcsolatról. Volt, aki úgy mesélte, hogy Isten találta meg őt, és volt aki úgy mesélte, hogy ő találta meg Istent.

Tudod ilyenkor fölmerül bennem a kérdés, hogy ki kezdeményez?
1.Ha mindig az ember kezdeményez, akkor Isten valójában nem törődik az emberekkel, nem fontos neki, hogy ki hisz benne és ki nem.
2.Ha mindig Isten kezdeményez, akkor pedig az a helyzet, hogy bizonyos emberekkel törődik másokkal pedig nem. (Erre a kedvenc kifogásom, hogy Isten szüntelenül keres téged, csak elkerülitek egymást. Ha Isten akarja, akkor minden emberhez megtalálja a hozzá vezető utat, és akkor meg is teszi. Te magad mondtad, hogy istenellenes voltál, és materialista.)
3.Ha az a helyzet, hogy hol az ember, hol pedig Isten kezdeményez, akkor is ugyanaz a probléma, sok embert veszni hagy.

De az ateista barátodnak nem segített, tehát a te esetedben az első lehetőség merül föl. Vagyis Istent se te se a haverod sorsa nem érdekelte, csak kettőtök közül te voltál aki megalázkodott előtte. Érdekes, hogy ezek után az ateista haverod nem halt meg azon a viharos estén. Vagy azt gondolod, hogy a vihart is Isten támasztotta, hogy te megtérj?

[ Szerkesztve ]

(#6719) JJános válasza euchi (#6718) üzenetére


JJános
addikt

Nem egészen, mert.

Isten elkészítette a szívem, és kereste velem a kapcsolatot, csak én nem kerestem vele.
A vihart nem Ő támasztotta, de egy ilyen helyzet segítette a kapcsolat kialakulását.
Isten senkit nem utasít el, de vannak eleve elhívások. Engem már akkor elhívott, amikor még meg sem születtem. Miért? Hogy legyek az Ő drága kegyelmének a magasztalására.
A kezdeményezést neked kell tenned, Isten fogja munkálni a szíved, csak erre nem jösz rá. Esetleg majd akkor, ha szükséged lesz rá.
Ateista barátomnak olyan kemény volt a szíve, mint a kő. Istennel szemben.
Írtam már, aki kemény, azzal Isten is az. Aki Istentelen, annak számára Isten sem nyit utat. Bár azt hiszem, hogy a sorsa érdekelte Istent, mert Őt minden teremtménye érdekli.
Bánkódik is sok ember miatt.

Ateista barátom lehet, hogy így fog meghalni, de ez nem Istenen múlik, hanem rajta.
Írtam már, hogy Isten a döntéseinket ránk hagyja, tiszteletben tartva.
De a döntéseink következményeit sem rá kellene kenni.

Ha te úgy döntesz, hogy ledobod magad a 20. emeletről, az a te dolgod. A következmény is a tied lesz. De ha úgy döntesz, hogy inkább a lifttel mész le, az is a te döntésed.
Az utóbbi esetben a döntésed következménye esetleg a lift ára lesz, az előbbiben az életed.

2007-05-06 óta itt!

(#6720) cucka válasza JJános (#6719) üzenetére


cucka
addikt

Ha te úgy döntesz, hogy ledobod magad a 20. emeletről, az a te dolgod. A következmény is a tied lesz.
Mindig ezekkel a rossz, félrevezető példákkal jösz. Azt láttuk és tudjuk, hogy mi történik azzal az emberrel, aki leesik a 20. emeletről, pontosan meg is tudjuk magyarázni, stb. Ehhez képest senki nem látta még, hogy mi történik a halál után, mi a következménye az istenhit nélküli életnek.

(#6721) lao ce válasza JJános (#6715) üzenetére


lao ce
aktív tag

pontosan, pontosan. pont ez a "zsiroskenyer-korszak" ami egyfajta oszinte, idealis vilag.

sajnos az iskolas koru gyerekek tarsadalma igencsak kegyetlen. az osszezart gyerkocok, gyakorlatilag fegyelmezes nelkul, a sajat hierarchiajukat tanuljak felepiteni es ezt eleg durvan teszik. persze lehet mondani hogy erre szukseg van, meg majd igy tanulja az eletet, de -legalabbis az en emlekeim es a gyerekeim sztorijai alapjan- az elethez ennek semmi koze sincs (legfeljebb a bortontarsadalomnak).
a gyerekeknek sokszor olyan lelki sokkot kell elviselniuk hogy nem is csoda ha elkezdik epiteni a 'szerepuket', onvedelembol. ez a szerep tinedzserkorban meg atalakul, megerosodik, es utana a szerepben elnek az emberek, amig egy szemelyes tragedia ki nem billenti oket ebbol, ugyhogy szembesulniuk kell a valosaggal. ekkor sokan fodulnak a vallasok fele.
azt hiszem a vallasok egyik lenyege pont ez. ez az elso lepes. az utmutatas ahhoz, hogy kell elfogadni onmagadat annak ami igazan vagy es nem annak ami szeretnel lenni vagy amit kitalaltal magadnak.

nicht kompot

(#6722) euchi válasza JJános (#6719) üzenetére


euchi
aktív tag

„Isten elkészítette a szívem, és kereste velem a kapcsolatot, csak én nem kerestem vele.”
Ez még nem válasz arra, hogy hogyan kereste.
„A vihart nem Ő támasztotta, de egy ilyen helyzet segítette a kapcsolat kialakulását.”
Akkor most oda lyukadunk ki, hogy az keresztény hit csupán a véletlen műve? Vak szerencse, semmi több? Megjegyzem, ha egy más vallású ember lett volna abban a sátorban helyetted, az valószínűleg a saját istenéhez fohászkodott volna.
„A kezdeményezést neked kell tenned, Isten fogja munkálni a szíved, csak erre nem jösz rá.”
Hogyan munkálja a szívem, ha még egy vihart sem tud támasztani, és hozzám se szól? Egyébként, ha igaz amit mondasz, akkor erre nagyon sokan nem jönnek rá. (kb. 90% fölötti az arány) Isten hagyja kicsúszni a kezei közül a világot? Az embereket, akik számára fontosak. Akkor ez egy elég passzív Isten.
„Ateista barátom lehet, hogy így fog meghalni, de ez nem Istenen múlik, hanem rajta.”
Most pont amellett érveltél, hogy Isten nem tesz semmit érte.

[ Szerkesztve ]

(#6723) cucka válasza lao ce (#6721) üzenetére


cucka
addikt

persze lehet mondani hogy erre szukseg van, meg majd igy tanulja az eletet, de -legalabbis az en emlekeim es a gyerekeim sztorijai alapjan- az elethez ennek semmi koze sincs (legfeljebb a bortontarsadalomnak).
Dehogy nincs köze. Ha a felnőtt társadalomból kivonod a képmutatást, akkor pont ugyanolyan kegyetlen, mint a gyerekeké. Ugyanúgy vannak vesztesek és győztesek, alá és fölérendelt viszony, legfeljebb nem annyira nyilvánvaló első ránézésre.

azt hiszem a vallasok egyik lenyege pont ez. ez az elso lepes. az utmutatas ahhoz, hogy kell elfogadni onmagadat annak ami igazan vagy es nem annak ami szeretnel lenni vagy amit kitalaltal magadnak.
A keresztény vallás egyik lényeges eleme a hamis valóság képzete. Tudod,
azt mondják, hogy Isten igazságos, meg Isten mindenkit egyformán szeret, meg majd a túlvilágon a jócselekedeteid elnyerik méltó jutalmukat, miközben a valódi élet igencsak igazságtalan. És igen, akik a valódi életben a farok rossz végén állnak, nagyobb eséllyel fordulnak a vallások felé. Amúgy meglepő módon a különböző tudatmódosító szerek használóira is ráillik a kép, különösen ha a hallucinogén hatású szerekre gondolsz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#6724) lao ce válasza cucka (#6723) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Ha a felnőtt társadalomból kivonod a képmutatást, akkor pont ugyanolyan kegyetlen, mint a gyerekeké. Ugyanúgy vannak vesztesek és győztesek..."
a vesztesek/gyoztesek stb pusztan egy tarsadalmi struktura leirasa, persze hogy van minden tarsadalomban az amit irsz, ez eleg nyilvanvalo.

jo amit irsz, de megis sok felnott/civilizalt tarsadalmi csoport sokkal kulturaltabb mint a gyerekeke es azert nehez azt hinnem hogy ez pusztan kepmutatas lenne.

lehet hogy en nem vagyok erre a vilagra valo, de meg ha nem is ertek veled egyet mondjuk egy itteni vitaban, azert nem akarom meghuzni a hajadat vagy beleboxolni a gyomrodba. mondhatod hogy csak az eszkozok valtoznak persze, de leloni sem akarlak vagy felgyujtani. es nem erzem ugy hogy en kepmutatasbol nem akarom eltenni a beszelgetopartnereimet lab alol.... hanem inkabb szamitasbol.... :)

"A keresztény vallás egyik lényeges eleme a hamis valóság képzete."
felreertesz.
amit irtam, a valosagrol, a valo enrol, az belulre a belsonkre vonatkozik nem kulsosegekre. ez egy sarkallatos pont. semmi koze ennek egyetlen istenhez sem, sem a tulvilaghoz, sem semmi ilyesmihez. inkabb a vallasfilozofiahoz.

nem tudom a farokkal mire gondoltal, de szeretnem megerositeni hogy en nem arra gondoltam hogy valaki luzer, keveset keres, a menyasszonya megcsalja, a szerelo atverte a muhelyben vagy mittudomen, stb. ezek mind kulsosegek.

amirol en beszelk az belso dolog. arra gondoltam hogy valaki raebred hogy a valosag es a szerep utkozik. utkozik az mindennap, de a mindennapi utkozeseket el lehet hessegetni "szerencsevel", "nincs idom ra"-val meg hasonlokkal. sokan csak akkor eszmelnek ra a tarthatatlansagra ha valami komoly tortenik.

"Amúgy meglepő módon a különböző tudatmódosító szerek használóira is ráillik a kép, különösen ha a hallucinogén hatású szerekre gondolsz."
nem hulyeseg amit irsz egyaltalan. viszont ez olyan tema hogy nagyon nehez errol is beszelgetni, mert tul sokat kellene irni. nem is akarom megfogalmazni amit gondolok mert akarhogy irnam le tuti felreertes lenne.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#6725) JJános válasza lao ce (#6721) üzenetére


JJános
addikt

Ezekben egyetértünk. Igen, szerintem is így van.

Legfontosabb egymást olyannak elfogadni amilyenek vagyunk. Persze fel szabad hívni a másik figyelmét dolgokra.

2007-05-06 óta itt!

(#6726) JJános válasza euchi (#6722) üzenetére


JJános
addikt

Válasz. A legfontosabb mindig a szív.
Ha lágy, akkor munkálható Isten számára. Ha kemény, akkor nem.
A kemény azt jelenti, hogy ateista, Istentagadó.

A keresztény hit nem a véletlen műve, mert mi a véletlenekben nem hiszünk. Szerintünk nincs véletlen, minden dolgot valami "mozgat".

Szól hozzád, csak nem hallod. Nem hallod, mert nem akarod hallani.
Leírtam, ha te kemény vagy vele, Ő is kemény lesz veled. mindenki azt kapja, amit ad.

Isten nem hagyja a világot kicsúszni a kezéből, mert minden az Ő törvényei szerint, és az Ő akarata szerit működik. Egy rendőr az Istentől kapott hatalmával tartatja be a törvényt, még akkor is, ha ezt a rendőr nem is tudja.

Isten tenne érte, ezért nem Ő a felelős. Ő keményítette meg a szívét, fejét, nyakát, nem Isten.
Te vagy a felelős, ha így halsz meg, nem Isten. Egyedül saját magadat hibáztathatod.
Döntsd el, hogy kinek hiszel. Ha nekem, megtalálod őt.
Jóllehet nincs messze tőled sem. Mert benne mozogsz, élsz, és létezel.

Ha ezt nem hiszed el nekem, akkor lehet, hogy az ördög becsapott. Ezért egyedül az ördögöt hibáztathatod.
Aki téged arra bíztat, hogy ugorj le a huszadikról, az a hibás, és te is, hogy annak hiszel.

2007-05-06 óta itt!

(#6727) kymco válasza euchi (#6706) üzenetére


kymco
veterán

Nem tudok mit kezdeni ezzel a logikával.... mert színtiszta, max egy-két dolog hiányzik belőle pld az érzelem és tisztelet.
Hallottál arról, hogy valaki valamire képes lett volna, de nem tette a másik miatt, mert pld tisztelte, mert pld szerette?
Furcsa és hihetetlen, de Isten szereti az embert, és szeretné, ha MINDENKI hinne benne.
(2Pt. 3,9 Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.)
A hit azonban nem azt jelenti csupán, hogy elhiszem a létezését. A hit a bizalomra épül. Ha szeretném, hogy valaki bízzon bennem, akkor sok mindent tehetek érte... de nem mindent. A bizalom kialakulása a másik ember belső ügye. Ha erőszakkal akarom ezt feltörni, akkor épp az ellenkezőjét érem el... Max "átprogramozhatnám" titokban... de ez meg nem lenne túl elegáns.
Hát ez itt is így van... Isten tisztel annyira, hogy nem erőszakolja ránk a hitet.

www.refujvaros.hu

(#6728) euchi válasza JJános (#6726) üzenetére


euchi
aktív tag

Úgy tűnik, mi ilyen süket emberek vagyunk, kemény szívvel. Szegény Isten nem tud velünk mit kezdeni, pedig nagyon szeretne. Félresikerültünk, így jártunk. Ennek tetejébe, még az a csúnya ördög is folyton keresztbe tesz neki. Mit tehetne szegény mindenható Isten.
„Isten nem hagyja a világot kicsúszni a kezéből, mert minden az Ő törvényei szerint, és az Ő akarata szerit működik.”
Valóban?
„Aki téged arra bíztat, hogy ugorj le a huszadikról, az a hibás, és te is, hogy annak hiszel.”
Légy szíves hagyd ezeket az idióta példákat, már cucka is szólt. (#6720)

[ Szerkesztve ]

(#6729) cucka válasza kymco (#6727) üzenetére


cucka
addikt

Nem tudok mit kezdeni ezzel a logikával.... mert színtiszta, max egy-két dolog hiányzik belőle pld az érzelem és tisztelet.
Még tiszta szerencse, hogy hiányzik. A logikus gondolkozás, a helyes következtetési és érvelési technikák érzelemmentesek, ahogy a matematika vagy a természettudományok is érzelemmentesek. Ha egy logikai levezetés helyességét érzelmeinkre vagy hangulatunkra bíznánk, akkor az emberiség még mindig a kőkorszakban élne. (ezt szó szerint értsd :) )

(#6730) kymco válasza cucka (#6729) üzenetére


kymco
veterán

Csak éppen a az emberi kapcsolatoknál nem működik a logika sok esetben...
:)
Én erre céloztam...
Éppen ezért nem ér semmit egy-egy ilyen végtelenül logikus levezetés :)

www.refujvaros.hu

(#6731) JJános válasza euchi (#6728) üzenetére


JJános
addikt

Lehet, hogy rosz példával jöttem, de ha meg akartad volna érteni a dolog lényegét, akkor ebből meg tudtad volna.
De te nem megérteni akarod, hanem fogódzókat keresel ara, hogy Isten tehet erről az egészről. Innentől hátradőlhetsz, és sakkban tartottad Istent. Nem.
Ez a dolog nem így működik. Leírtam. Miden dolog mögött vagy Isten, vagy az ördög áll.

Hatalmas harc folyik. Az ördög pusztítani jött, és hogy elhitesse a világgal, hogy Isten nincs.
Azért, mert ha Isten nincs, akkor az ördög sincs, és innentől nyert ügye van.

Ha elveszel, azért egyedül magad hibáztathatod. Esetleg még cuckát. :D

2007-05-06 óta itt!

(#6732) JJános válasza cucka (#6720) üzenetére


JJános
addikt

Ha félrevezető, akkor írd le, hogy miben. És azt is, hogy mi lenne a jó példa.

Senki sem látta mi történik a halál után? Dehogynem. Csak ők nem tudnak neked üzenni.
De a bibliában sok utalás van erre.

2007-05-06 óta itt!

(#6733) JJános válasza euchi (#6728) üzenetére


JJános
addikt

Egy kicsit már megint tovább mentél, mint szabadott volna. Figyelj arra légyszi, hogy Isten nevét milyen szavak társaságában használod, mert nem fogok veled szóba állni.

Te vagy a szegény, nem Isten. Az ördög nem Istenek tesz keresztbe, hanem neked.
Te nem tudod Őt elfogadni, nem Isten téged.

Az idióta példák mégis célba találtak.

2007-05-06 óta itt!

(#6734) euchi válasza kymco (#6727) üzenetére


euchi
aktív tag

„Isten tisztel annyira, hogy nem erőszakolja ránk a hitet.”
Tiszteli a szkepticizmust, nem erőszakolja ránk a hitet, de megszívjuk, ha nem hiszünk benne. :U

(#6735) kymco válasza euchi (#6734) üzenetére


kymco
veterán

Tudom kényelmes lenne, ha mindent elintézne helyetted... :), de akkor meg az lenne baj...
De az ateizmusból is meg lehet gyógyulni :D

Egyébként már az életében szív az ember azzal, ha nem akar tudomást venni Istenről.... mint amikor egy gyermek nem akar tudomást venni édesapjáról, akkor ebben az állapotban minimum a csonka családokat érintő negatívumok megjelennek...

www.refujvaros.hu

(#6736) euchi válasza kymco (#6735) üzenetére


euchi
aktív tag

„Tudom kényelmes lenne, ha mindent elintézne helyetted”
Nem vagyok a kényelmes megoldások híve, talán ez az egyik ok, amiért ateista vagyok. :)
„De az ateizmusból is meg lehet gyógyulni”
A hitből is. ;)
„Egyébként már az életében szív az ember azzal, ha nem akar tudomást venni Istenről.... mint amikor egy gyermek nem akar tudomást venni édesapjáról, akkor ebben az állapotban minimum a csonka családokat érintő negatívumok megjelennek...”
Elég furcsa véleménnyel vagy te az ateizmusról. :U Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt. Bár nem mindennel értek egyet ami ott van, de a "Mi a jó az ateizmusban" rész tanulságos olvasmány.

(#6737) kymco válasza euchi (#6736) üzenetére


kymco
veterán

Szvsz nem vagyok furcsa véleménnyel, max a te oldaladról tűnik annak. Az ateista hasonló az olyan gyermekhez, aki megtagadja édesapját. Ebben mi a furcsa?... :)
Egyébként voltam ateista...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#6738) euchi válasza kymco (#6737) üzenetére


euchi
aktív tag

"Egyébként voltam ateista"
Tudom, ezért furcsa.

Ha egy olyan apáról van szó akit a gyerek soha nem látott, nem is csoda, hogy megtagadja. :U

[ Szerkesztve ]

(#6739) JJános válasza euchi (#6736) üzenetére


JJános
addikt

Bizony az ateizmus egy kényelmes megoldás. Miközben azt hibáztatjátok, akiben állítólag nem is hisztek. :K

2007-05-06 óta itt!

(#6740) rarri


rarri
senior tag

Nem tudom, ezt melyik vallás hívei készítették, vagy esetleg nem vallásos alkotók, de nekem nagyon tetszik. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#6741) JJános válasza euchi (#6738) üzenetére


JJános
addikt

Láthatatlan rózsaszín istennő.

Milyen ateisták vagytok ti? Ez bálványimádás ember! Okkultizmus! Kultusz!
Miközben összehozott benneteket az ateizmus?

Undorító.

2007-05-06 óta itt!

(#6742) euchi válasza JJános (#6739) üzenetére


euchi
aktív tag

"Nem vagyok a kényelmes megoldások híve, talán ez az egyik ok, amiért ateista vagyok."
Nem vagy túl jó szövegérétsből. :U
Én nem hibáztatom az Istent. Nem lehet olyasvalakit hibáztatni aki számomra nem is létezik. Amiket eddig leírtam, azokat is csak érdekességnek szántam, amin lehet gondolokdni, vagy lehet hárítani a szokásos szövegekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6743) fordfairlane válasza JJános (#6741) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az istennőt az alt.atheism Usenet vitacsoport résztvevői találták ki más, parodisztikus istenségek alternatívájaként.

Érted: Először olvasol, aztán ragadsz fejszét. Nem fordítva.

x gon' give it to ya

(#6744) euchi válasza JJános (#6741) üzenetére


euchi
aktív tag

Mennyi gyűlölet szorult beléd ember? :Y
Gondolkodás nélkül reagálsz. Tudom, hogy nálad ez már szokássá vált, de legyél szíves próbálj leszokni róla.

forfailrane: "Először olvasol, aztán ragadsz fejszét."
Inkább ne adj neki, tippeket mert még a végén szó szerint veszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6745) fordfairlane válasza euchi (#6744) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát, őőőő, hirtelen nem tudtam, miféle reakció volna adekvát erre a kirohanásra. Aztán rájöttem, hogy ez a kirohanás tkp. vicces. Önmaga paródiája ez a nézet. A keresztények mindenhol feszületeket aggatnak a falra, a nyakukba, meg mindenhova, ahol jól látszik, erre kiderül, hogy tkp. az ateisták elképzelt rózsaszín bigyója a bálványimádás. :C Pengeéles logika. Pedig a rózsaszín egyszarvúnak még temploma sincs, meg Vatikáni képviselete sem.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6746) JJános válasza fordfairlane (#6745) üzenetére


JJános
addikt

Nem jól gondolod.
Feszületeket keresztény ember nem aggat a falra.
Az elképzelt rózsaszín istennő nálam a gonosz befolyásának bizonyítéka.

Nincs bennem gyűlölet, csak ezek iránt, a játékok iránt. Amik mögött valójában mégis áll valaki, mégha semmit, senkit sem láttok mögötte.

2007-05-06 óta itt!

(#6747) JJános válasza euchi (#6744) üzenetére


JJános
addikt

Nincs bennem gyűlölet. Én látom, hogy mi áll emögött a kitalált dolgok mögött.
Reagálok, mert erre kell.

Ateista létedre azt mondod, hogy nincs Isten. Egész este arról akartál meggyőzni, hogy egyedül mindenért Ő a felelős.
Érdekességből? Hát ezt nem veszem be.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#6748) fordfairlane válasza JJános (#6746) üzenetére


fordfairlane
veterán

Dehogynem, szerintem nagyon is jól gondolom. Mi az hogy! Esetleg fordulj a Szent Inkvizícióhoz további útmutatásért, mert ez az ördögűző produkciód elég gyengére sikeredett.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6749) JJános válasza fordfairlane (#6748) üzenetére


JJános
addikt

Ez nem ördögűzés. Egyszerű logika.

Minden mögött áll vagy Isten, vagy az ördög. A bálványimádás így kezdődött.
Csak kitaláltak egy Zeuszt, vagy bárkit, és utánna........
Ha ateista, akkor nem kell neki senki, semmi. Erre egy rózsaszínű egyszarvú istennő.
Hiába gúnyolódsz. Mától nem vagy ateista. Van istened.

2007-05-06 óta itt!

(#6750) fordfairlane válasza JJános (#6749) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez nem igaz. Én egyszer kitaláltam a kékszínű ötszarvút, de tuti nem az ördög műve volt, akkor épp nem ért rá.

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.