Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#6051) kymco válasza lao ce (#6043) üzenetére


kymco
veterán

Bár nem mintha hitelesítésre szorulna, de Istennel való kapcsolatomat nem a 16 évvel ezelőtti trauma hitelesíti, hanem az a 16 év, ami azóta eltelt vele.
Egy embert nem a megismerkedés időpillanatában ismersz meg, hanem az éveken át tartó közeli kapcsolatban, barátságban...

www.refujvaros.hu

(#6052) kymco válasza aphra2 (#6047) üzenetére


kymco
veterán

Ha a tízparancsolatot betartja, akkor nincs gond... de ez ne vezessen félre...
Az első parancsolat a szabadító Isten munkájáról szól és arról, hogy ne legyenek más istenek az életedbe... tehát a döntéseidbe ne a félelmeid, kapzsiságod, sajátosan hiányos etikai értékrended vezessen, hanem Isten. Ez csak Isten kegyelméből lehetséges csupán, és csak újjászületett ember számára...

A köznyelv szerint a tízparancsolat betartása lehetséges, a valóságban nem, csak azoknak, akik már rádöbbentek erre, és Istentől kértek ehhez segítséget a kegyelem által...

Tehát szerintem már a problémafelvetésed sem rossz...
És ahogy látom a többi ágakat, már olyan erdőt építesz a kérdéseiddel, amiben nem lehet nem eltévedni...
Ha lehet egyszerre egy szálon vitázz... különben azt kell hinnem, hogy a nálad a kérdés a lényeg és nem a válasz...

www.refujvaros.hu

(#6053) JJános válasza Dalai Láma (#6050) üzenetére


JJános
addikt

Értem én, hogy az én hitemet vizsgálod.
A Jelek című filmet én nem engedtem meg magamnak, és nem is érdekelt.

A törvény arra jó, hogy tudjuk mi az, amit be kell tartanunk. Aki Istené, az biztos lehet abban, hogy Isten segíteni fog neki a keskeny úton maradni.

Ökumenia: Dániel 7,7. Jelenések 13, 3-7 de sorolhatnám.

Az ezeréves királyság után pedig következik az ítélet, és az idő eltöröltetik, és örök élet jön.
Azért ezer, mert Istennél egy nap, a földön ezer év. És a hetedik ezredév jön az ember teremtése óta, és ez a nyugalom évezrede lesz. És a földön lesz. Jel.20.

A föld újjá lesz teremtve, és a nap nem fog felfúvódni. Aki a napot teremtette, annak nem gond a napot megregulázni. A földet ismét egy vízréteg fogja körül venni, ami minden ártalmas sugarat felfog.

A nap a földi életet pedig ez előtt az időszak előtt fogja perzselni, Isten parancsára, mert akár tetszik, akár nem, Isten haragja jön, a földre hamarosan. I.Thess.1,10!

Mert Isten elhatározta, hogy megkeresi az ember bűneit, és kiontja haragját. Mert az embereknek adott kimenekedést, de az emberek inkább választják a butaságot, a különböző Isteneket, majom Istent, hadd ne soroljam.

És az álkeresztények meg választják látszólag Istent, és Jézust. Közben meg bálványokat imádnak, a föld minden útálatosságait imádják, és utálatos életet élnek, látszólagos szabadságban.

Jézusról való kérdéseidet válaszold meg, mert nem értem mit akarsz vele.
Ugyan a legnagyobb bűn lesz Isten előtt, hogy ha valaki nem hisz Jézusban, de az, hogy hiszel Jézusban semmire nem elég. Mert Isten azt mondta, hogy aki szeret engem, megcselekszi parancsolataimat.
Mert a hitnek cselekedetei vannak. De kegyelemből tartatunk meg, hit által.
De a hit kevés önmagában.

Azért tudom, hogy valami nincs rendben veled, mert nem iszonyodsz attól a névtől, amit hordozol. Én iszonyodom.
Mert az az ember, egy sámánista, buddhista vallás vezetője.

Tudom, hogy a buddhisták azt mondják, hogy a hegyre több út vezet, de Istenhez csak egyetlen egy. Ezt garantálom!

2007-05-06 óta itt!

(#6054) Sir Pocok válasza JJános (#6053) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Azért tudom, hogy valami nincs rendben veled, mert nem iszonyodsz attól a névtől, amit hordozol. Én iszonyodom.
Mert az az ember, egy sámánista, buddhista vallás vezetője."

Az az ember többet tett le az asztalra, mint te vagy bármelyikünk. Tiszteletben tartom a véleményed, de annak tartalmával finoman szólva se értek egyet.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6055) JJános válasza Sir Pocok (#6054) üzenetére


JJános
addikt

Attól, hogy sokat tett le az asztalra, attól lehet tisztelni, mit embert. De mint vallási vezetőtől undorodom. Legalább is ami mögötte áll, vagyis sátánista gonosz lényektől. Sámánizmustól.

2007-05-06 óta itt!

(#6056) Sir Pocok válasza JJános (#6055) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Attól, hogy sokat tett le az asztalra, attól lehet tisztelni, mit embert. De mint vallási vezetőtől undorodom. Legalább is ami mögötte áll, vagyis sátánista gonosz lényektől. Sámánizmustól."

Tájékozatlanság.
Nem mondom azt, hogy nézz utánna dolgoknak mert úgy se fogsz, meg amúgy is felnőtt ember vagy aki tudja mit akar.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6057) JJános válasza aphra2 (#6047) üzenetére


JJános
addikt

"Kérdezek: aki mondjuk a keresztény értékrend . ill az átlagos társadalmi norma szerint él,
(mondjuk úgy , hogy tisztességes becsületes ember) a 10 parancsolatot betartja, misére jár (az úr napját szenteld meg), nincs gyülölet a szívében senki iránt, gyerekkora óta vallásos nevelést kapott"

Ez nem kereszténység. Ez nem a helyes út.
Ha számára ez megfelel, és nem akar kilépni, és nem akarja Istent jobban megismerni, az ő dolga. De ez nem kereszténység. Ez vallásosság.

2007-05-06 óta itt!

(#6058) JJános válasza Sir Pocok (#6056) üzenetére


JJános
addikt

Én vagyok tájékozatlan? Miben?

Buddhizmusban? Abban lehet. De azt nem kell tagadni, hogy a buddhizmus sámánizmussal van egybefonódva. A sámánizmus meg gonosz szellemi lények, okkult dolgokkal van összefonódva.

Ki a tájékozatlan?

2007-05-06 óta itt!

(#6059) Sir Pocok válasza JJános (#6058) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Először is a tiszta buddhizmusra a szánkhja, a yoga és a rígvéda életfilozófia volt hatással, sámánizmusnak sose volt köze hozzá.

Amikor a buddhizmus elkerült Tibetbe, akkor az ottani vallás a bön hatással volt rá, de ez vissza is igaz volt.
Így kialakult egy sajátságos buddhizmus amit Tibeti buddhizmusnak neveznek.

A tradicionális és Tibeti buddhizmus nem ugynaz!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6060) JJános válasza Sir Pocok (#6059) üzenetére


JJános
addikt

Értem. Hát akkor ami a neten van, ott hazudnak, mert én ott olvastam.
[link]
Ez a cikk is említi a sámánista elemek beolvadását.

Egyébként a buddhizmus, lámaizmus.......és Isten nagyon messze áll egymástól! Finoman fogalmazva.

2007-05-06 óta itt!

(#6061) Sir Pocok válasza JJános (#6060) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Végül is Tibeti Buddhizmust lehet Lámaizmusnak hívni.

A média sokszor elköveti azt, a hibát, hogy a Dalai Lámát a buddhizmus vezetőjének tartja ami egyszerűen nem igaz. A dalai Láma a Tibeti Buddmizmus vezetője.
A bön beolvadásával sok buddhista alapelv sérült.

Ennek ellenére a Dalai Láma nem foglalkozik bön-nel, próbálja a tradiciónális buddhista elveket követni. Legalább is az általam olvasott Dalai Láma könyvek alapján számomra ez látszik.

"Egyébként a buddhizmus, lámaizmus.......és Isten nagyon messze áll egymástól! Finoman fogalmazva."

Ez így van az én szemszögömből is.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6062) JJános válasza Sir Pocok (#6061) üzenetére


JJános
addikt

Mondjuk én itt sok fogalmat nem ismerek, inkább érzem, mint tudom, hogy kerülendő.
Persze szabad tájékozottnak lenni! :K

2007-05-06 óta itt!

(#6063) Dalai Láma válasza JJános (#6053) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem vizsgálom, hanem megértem. Igyekszem megérteni, hogy hogy lett belőled az, ami most vagy. És abból a hozzászólásodból megkaptam a választ.

Dániel 7,7??? Az ökumenia??? Milyen kifacsart magyarázat szerint? Jelenések könyve? Hol? Én egészen mást olvasok ki belőle.

A további pár bekezdésedet a Föld sorsáról igyekszem figyelmen kívül hagyni...

Jézusról a kérdéseim elég konkrétak.

Egy tisztség nevétől nem iszonyodok. Eszemben sincs iszonyodni. Persze ettől te még tekinthetsz rám, mint a megtestesült gonoszra, amíg tűzzel-vassal ki nem akarsz irtani.

Nem ismersz sem engem, sem a személyes hitemet, a viszonyomat Istennel. Annyit mondok, hogy közöttünk rendben van ez a név-dolog.

Az út keskeny, de mindenkinek más, mindenkinek személyes. Így ahány ember, annyi út.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6064) JJános válasza Dalai Láma (#6063) üzenetére


JJános
addikt

Nem tekintek rád, mint a megtestesült gonoszra. A személyeddel sincs semmi bajom.
De az hazugság, hogy te közötted, és Isten között rendben van ez a dolog.

Úgy már rendben van, hogy a te istened, és te közötted rendben van. Ha az igének nem hiszel, vagy máshogy értelmezed, te dolgod. Nincs kifacsarva! Gondolom a hamis próféta, és az antikrisztus megjelenését sem várod. A föld sorsáról sem tudsz semmi olyat, ami hasonlít ahhoz, amit én írtam. Rendben. Nem írtam volna, ha nem kérdezel. Majd meglátjuk, hogy ki volt közelebb a megfejtéshez.
Az sem tör le, ha senki nem figyel szavaimra.

Az út keskeny, és mindenkinek egy úton kell eljutni, mert nincs két út.
Személyes hiteddel jössz mindig. Az ördögöknek is van személyes hitük.

2007-05-06 óta itt!

(#6065) JJános válasza Dalai Láma (#6048) üzenetére


JJános
addikt

""Jézus nem miért, hanem kiért halt meg. Azért, hogy egyszeri áldozattal áldozzon értünk emberekért. Az emberi fajért halt meg Jézus"

Oké, de miért kellett áldozattal áldoznia? Mi lett volna, ha nem teszi meg? És oké, hogy az emberi fajért halt meg Jézus, de ezzel mit ért el, mi változott ettől?

Helyreállt ettől az Isten és az emberek kapcsolata? Ebben a kapcsolatban milyen változás állt be a kereszthalál és feltámadás által?"

Válaszold meg te, engem ne vizsgáztass. Különben sem értem mi a célod ezekkel a kérdésekkel. Konkrétnak sem konkrét. A konkrét kérdés tartalmazza azt is, hogy mi célból kérdezed. Csak azért kérdezed, hogy utánna felhasználd ellenem, akkor eltévesztetted a célt.

Írd le, ha van hozzáfűzni valód. Én eddíg tőled nem nagyon kérdeztem semmit. Nem értem mit akarsz bizonyítani. Főleg nem tudom, hogy most a te felekezetedben tanítják-é, amit kérdezel.

A bibliában egyébként választ találsz, ha olvasod.

2007-05-06 óta itt!

(#6066) Dalai Láma válasza JJános (#6065) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Kérdeztem valamit, érdekelt a válaszod. Ha nem válaszolsz, akkor beletörődöm.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6067) Dalai Láma válasza JJános (#6064) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyáltalán nem hazugság. Biztos vagyok benne, hogy ez nem gond közöttünk. Ez kész tény. Nem tudom, hogy te beszéltél-e Istennel az én nick nevemmel kapcsolatban. A Biblia sem írja le, hogy rossz dolog lenne a dalai láma nicknév. Ráadásul Istent nem zavarja a nickem. Ha őt nem zavarja, téged sem kellene, hogy zavarjon. Ez nem hazugság.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6068) JJános válasza Dalai Láma (#6067) üzenetére


JJános
addikt

Hazugság!

Ne haragudj, nem a személyeddel van gondom.
Hogyan lehetne egyeztetni a világosságot, a sötétséggel? Hogyan lehetne egyeztetni a hazugságot, az igazsággal? Hogyan lehetne egyeztetni sötét gonosz erőket, Istennel? Sehogy.
Ez mögött a nicknév mögött, gonosz hatalmasságok, és gonosz Istenek vannak, és démoni hordák ezrei..
Ha te ezt összeegyeztethetőnek tartod Istennel, akkor összemosod a dolgokat. Erre egyébként is hajlamos vagy, de értsd meg, ettől a névtől iszonyodni kellene!

Összeegyeztethetetlen Isten világával! Ezzel a névvel nem beszélhetsz Istenről, mert másokat is rossz irányba viszel.

Isten nem a mindent megengedő Isten! Isten programja világos! Szakaszd el magad a sötétségtől, vagy ne beszélj Istenről! Isten meg fogja ítélni ezeket a gonosz erőket, akik most Istennek adják ki magukat, és az a fő feladatuk, hogy az embereket Isten számára eldugják. Megöljék. Félrevezessék. Tönkretegyék. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember semmit sem ér. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember nem érdemel kegyelmet. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember nem képes különbséget tenni a jó, és a rossz között. Már pedig, ha a te életedben bebizonyítják, elvesztél!

Értsd meg ember! Mi forog kockán! Egy teljesen megőrült ördög a vezérük, aki azért jött ide az emberek közé, hogy öljön, lopjon, pusztítson!

2007-05-06 óta itt!

(#6069) JJános válasza Dalai Láma (#6066) üzenetére


JJános
addikt

Tedd fel a kérdéseidet, de jó lenne, ha meg is válaszolnád.

2007-05-06 óta itt!

(#6070) AMD Power válasza Dalai Láma (#6067) üzenetére


AMD Power
titán

Isten szerintem ilyen apróságokkal nem foglalkozik!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6071) JJános válasza AMD Power (#6070) üzenetére


JJános
addikt

:U

2007-05-06 óta itt!

(#6072) Sir Pocok válasza JJános (#6068) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Ez mögött a nicknév mögött, gonosz hatalmasságok, és gonosz Istenek vannak, és démoni hordák ezrei..
Ha te ezt összeegyeztethetőnek tartod Istennel, akkor összemosod a dolgokat. Erre egyébként is hajlamos vagy, de értsd meg, ettől a névtől iszonyodni kellene!"

"Értsd meg ember! Mi forog kockán! Egy teljesen megőrült ördög a vezérük, aki azért jött ide az emberek közé, hogy öljön, lopjon, pusztítson!"

Ez az ember milliókat vezetett a boldogság és a szabadság útjára. A világ politikai és vallási vezetői nagy tisztelettel vannak iránta. Az ő véleményük az ami érdemben számít.

Jézus nem ezt a magatartást mutatta a követői felé.

Buddha nevében soha senkit nem öltek meg. De a buddhistákat több helyen üldözték és ölték meg, hasonló megfontolások alapján mint amiket te hangoztatsz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6073) bronin7


bronin7
csendes tag

Nem hittem volna, hogy újra írok ide, de kedves JJános barátom, te aztán képes vagy kiverni a biztosítékot...
Azt gondoltam, hogy a fórumon lévő viták felnyitották a szemedet, s rájöttél arra, hogy ahogyan gondolkozol és vélekedsz Istenről az nem éppen a legmegfelelőbb, s talán át kellene gondolni az Istennel való viszonyodat, mielőtt próbálnál másokat győzködni.
Láttam a bíztató jeleket, s reménykedtem hogy tényleg megváltoztál, mégpedig a jó irányba. Nem is olvastam pár hétig a fórumot. Bizakodtam.

Aztán az utóbbi pár napban újra fellátogattam ide, gondoltam, hogy megnézem mi a helyzet.

Az eredmény sokkoló volt! Amikor "beszélgettem" veled, akkor szó szerint azt írtad le, amit hallani akartam. Milyen kár, hogy csak megjátszottad magad.
Elmondom, hogy miért.

Először is elolvastam a "megtérésed" történetét...
Majdnem lefordultam a székről, annyira meglepett!
Számodra ENNYI elég volt, hogy elkezdj hinni Istenben?
Nem vagy több egy kőkorszaki ősembernél, aki megijedt a villámtól, s utána elkezdett imádni egy dolgot, amit egy istennek hitt.
Ennyit erről. Ez nem hitt, ez csak egy vicc. :(((

A "Dalai lámás dolog" pedig csak arra utal, hogy mennyire merev és zárkozott személyiség vagy, s ne keverd bele Isten nevét a személyes dolgaidba!
Ne beszélj az Ő nevében, ha csak neked van vele gondod... :U

6068. hozzászólás: az egész egyszerűen szánalmas, gusztustalan és az Istenhitedet igen komolyan megkérdőjelező "írás" volt.
Kikérem magamnak, s minden normális keresztény ember nevében, ezt a fajta viselkedést!

Sajnálom, de amit csinálsz, azt nem lehet szó nélkül hagyni.
Normális és Istenfélő emberek nem beszélnek haragtól, arroganciától és ostobaságtól fűtve! S ne állítsd be magad egy tájékozott, felvilágosult embernek, amikor egyértelműen kiderült már az írásaidból, hogy NEM VAGY AZ!
Nem tudom, hogy mitől lettél ilyen ember, de kezdesz komolyan megrémíteni! :(

Nyugodtan írd le a véleményedet velem kapcsolatban, szívesen meghallgatom.
Csak előtte kérlek olvasd el újra a hozzászólásaidat, mert talán észreveszed, hogy valami gond van veled, s nem beszélek feleslegesen itt!

[ Szerkesztve ]

(#6074) Dalai Láma válasza AMD Power (#6070) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Isten minden aprósággal foglalkozik, de valószínű, hogy mindent a megfelelő súllyal kezel. Legalábbis én így tudom elképzelni. Persze lehet, hogy én tévedek.

Egy fórumos nick névnek nincs túl nagy súlya.

De az is lehet, hogy mindent egyformán fontosnak kezel Isten, mert erre is van elég kapacitása. Akkor meg miért ne így tenne?

De Isten nem ember, ezért nem is emberiek az érzései, a gondolatai és a viselkedése. Sőt, ilyenei valószínűleg nincsenek is, csak amije van, arra nekünk szavunk sincs, és fel sem foghatjuk. Ezért közelítünk, igyekszünk ilyen primitív földi emberi tulajdonságokkal körülírni és megfogni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6075) kymco válasza AMD Power (#6070) üzenetére


kymco
veterán

Max a félistenek :D

www.refujvaros.hu

(#6076) kymco válasza bronin7 (#6073) üzenetére


kymco
veterán

Először is elolvastam a "megtérésed" történetét...
Majdnem lefordultam a székről, annyira meglepett!
Számodra ENNYI elég volt, hogy elkezdj hinni Istenben?

Az emberek mikor életükben először találkoznak sokszor banális, sokszor mulatságos, sokszor szégyellni való stb... de az első találkozás csak a legritkább esetben határozza meg a kapcsolat egészét...
Egy barátságot, egy szerelmet a kapcsolat minősége igazol, ami nem a kezdőpillanat, hanem esetenként évtizedeken keresztül megélt kapcsolat...
Furcsállom, hogy kritizálsz mást úgy, hogy magadnak az emberi kapcsolatok mintáját is példaként kezelve az Istennel való kapcsolatot ledegradálod egy kezdeti élményre csupán... ennél bölcsebbnek képzeltelek.
Természetesen JJános Istennel való kapcsolatának kezdetét írta le...
Ez kezdetnek pont elég. Nálam egy válás utáni sokk vezetett arra, hogy Istenre figyeljek... De ez kevés lenne ahhoz, hogy az egész életemet ma is neki szánjam. Ez többek között a több, mint tizenhat év "együtt járás" gyümölcse.
JJános mai hite is alapvetően nem a kezdeteken alapszik, hanem az azóta megélt Isten élményeken, Isten kapcsolatban eltöltött éveken...
Én ezek alapján szeretnélek kérni, hogy alaposabban fontold meg, hogy őskorinak nevezz valakit, mikor neked őskori a felfogásod a kapcsolatokról (pld Isten-ember)

Jó lenne, ha nem ezen a fórumon személyeskednél... ha ilyenek az érveid nem a másikat égeted vele...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#6077) bronin7 válasza kymco (#6076) üzenetére


bronin7
csendes tag

Tudtam előre, hogy ezt a részt még magyaráznom kell...
Akkor én így gondoltam ezt az "ősemberes" dolgot:
JJános -> elkezdett templomba/ gyülekezetbe járni azért (vagyis Jézus belépett az életébe), mert túlélt egy éjszakát egy sátorban, vagyis nem halt meg.
Kérdem én:
Ha agyonvágta volna a villám (de túlélte volna), vagy ha nem élte volna túl az éjszakát, akkor vége? Nincs Isten, mert nem neki kedvező dolog következett be?
Csakis akkor kezdünk el hinni, ha valami jó történik velünk?

Érdekes módon mindenki csak egy nagy tragédia esetén kezd el Isten felé fordulni...
Ha minden rendben van, akkor érdekes módon nincs annyira szükségünk rá!
Akkor jól megvagyunk nélküle...

Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
Az nem merül fel senkiben, hogy valami Istennek nem tetsző dolgot tett, s azért kapta a "büntetést"... Ilyenkor az emberek 95 %-a csak Istent okolja, viszont nem merül fel a saját bűnük számukra.

S itt jön be az ősember dolog:
Ha megölte volna az adott vihar / természeti katasztrófa / éhínség / stb. akkor már nem is imádott volna semmit? Akkor nincsen Isten, mert nem élte túl?
Tehát csak a hálából, s az ismeretlentől való félelem (pontosabban az, hogy nem tudta megmagyarázni, hogy miért maradhatott életben) miatt kezdett a felhőkre nézni, s elmélkedni azon, hogy van-e esetleg ott fönn valaki?
Ezért mondtam, hogy ez nem hitt, hanem vicc, hiszen ha túlélünk valamit, az nem jelenti azt, hogy Isten tett valami csodálatosat velünk...
Ha egy hindu ember menekül meg egy katasztrófától, aki életében nem hallott Istenről, nem is ismeri a Bibliát, tehát JJános gondolkodásmódja szerint az ördögtől való (elvégre ugyanezt a gondolatmenetet alkalmazta a buddhista emberekre is, csak el kell olvasni a hozzászólásait), akkor az kinek a műve?

kymco, te a normális keresztény emberek közé tartozol, bárcsak mindenki olyan lenne mint te!
Egyébként mi a véleményed JJános 6068-as hozzászólásáról?
Keresztény emberként egyetértesz vele? Nem zavar téged a stílusa, a hangvétele?
Így kell beszélnie egy hívőnek?
Mert azt gondolom, hogy JJános barátunk kezdte a személyeskedést és a "megdönthetetlen" érvek felsorolását...

[ Szerkesztve ]

(#6078) Dalai Láma válasza bronin7 (#6077) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem gondolom, hogy vicc lenne az ilyen forma Isten-tapasztalás. Ez egy korai hit-stádium. Ezért hoztam szóba pár hsz-szel korábban a Jelek c. filmet. Ott Mel Gibson által játszott kiugrott lelkész azért vált hitetlenné, mert meghalt a felesége. A film végén valami jó történt vele, és ezért ismét hívővé és gyakorló lelkésszé vált. (részletesebben nem akarom kifejteni, mert hátha valaki megnézné).

Ez tehát egy tipikus hitfázis. Ha az ember képes túllépni rajta, és fejlődni a hitében, akkor nincs baj. Ugyanígy az Isten megkérdőjelezése is egy szintje a hitnek, és nagyon fontos szint, mert a kételyek, megkérdőjelezés után tudunk tovább lépni. Aki ezt nem teszi meg, nem tud előrébb lépni a hitében. (persze ez a szakasz lehet nagyon rövid, és akár élethosszig tartó - sok ateista ebben az állapotban rekedt hívő).

Igazából mindegy is, mi indította el őt a hit útján. Akár az is lehetett volna, hogy imádkozott, hogy jöjjön a busza, és lám, jött a busza.

JJánossal kapcsoaltban nem az Istenbe vetett bizalma, és Isten tapasztalásai a problémásak, hanem az a világnézet amit később tanítottak neki a vallási vezetői. Ha egy másik közösségbe kerül, ebből az első ISten-élményből egy egészen másfajta hitvilág is kialakulhatott volna.

Nekem JJános istenkapcsolatával kapcsolatban nincs kifogásom, egyrészt mert nem ismerem a kapcsolatukat, másrészt mert amit ezzel kapcsolatban ír, azzal nincs is semmi gond.

A számomra elfogadhatatlan dolgok ott kezdődnek, amikor az ökuménia, mint veszedelmes ellenség kerül elő, a tudomány tagadása, és hittel való szembeállítása, tények figyelmen kívülhagyása, és el nem ismerése, valamint ítélet alkotása mások felett, mások kereszténységének kétségbe vonása.

Én JJános hitét nem szivesen minősíteném, az Istenbe vetett bizalmához nekem semmi közöm, lehet ez egy tiszta, és őszinte kapcsolat, amit sok ember megirigyelhetne.

A "sallangoknál" kezdődnek a problémák. A nicknevem problémává emelésével. Ezek megmosolyogtató, de kissé elszomorító dolgok.

(JJános, ha olvasod ezt a hozzászólást, akkor egyes szám második személyben olvasd, mintha neked írnám - mert tudom, hogy nem esik jól az embernek, ha róla beszélnek másnak, miközben ő is ott van, és hallja. [ de egyszerre a kettő nem megy :( ])

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6079) Dalai Láma válasza kymco (#6076) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tényleg bölcsebbnek képzelted? Vagy ez csak egy lealacsonyító kifejezés? Mások megbántására alkalmas eszköz, melynek semmi haszna nincs.

Ennyire ismered JJánost? Ennyire tudod, hogy min alapszik a hite? Én nem tudom, min alapszik a hite. Azt tudom csak, amit leírt. Meg azt, amin ez én hitem alapszik. És te is azt ismered legjobban, ahogy ez veled kapcsolatban van. Ebből tudsz általánosítani, JJános felé is.

A nem személyes jellegű része a hozzászólásodnak meg szerintem is így van, részben. Mert az azért tény, hogy egy szerelmet, bármit is az első nagy találkozás igencsak meghatároz. És persze ez idővel halványodik, ebből a kezdeti eseményből mindig lehet erőt meríteni, visszatérni hozzá, új lendületet venni.

Furcsállom, hogy JJános azt állítja rólam, hogy hazudok. Furcsállom ezt a fajta személyeskedést.

Apropó, neked mi a véleményed a nicknevemről? (tudom, provokatív vagyok, a gonosz hátsó szándékomról nem is beszélve, de most már ráadásul komolyan érdekel is a e válaszod)

Lassan pedig átnevezhetnénk a topicot "JJános hite" névre. :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6080) JJános


JJános
addikt

Látom megint velem van a gond. Persze Isten már régen elhivott, és vont maga irányába, csak így történhetett, hogy megtértem.

Amit addíg átéltem, megtapasztaltam, abból próbáltam írni figyelmeztetés jelleggel. Most kijelentem, hogy csak annak irok tényeket, aki kér rá.
Nem fogok idegeskedni banális sületlenségeteken, hogy hogy gondolkodtok Istenről.

Akit ti istennek gondoltok, aki nektek mindent megenged, az nem az én Istenem. Az én Istenem a földre haraggal jön, és ítélettel. Mert nem kellett az élet.

Nem vallási vezetők sulykolták tele a fejemet, mert én mindent a bibliából tanultam.

Isten nem egy bratyi, ahogy ti gondoljátok. Ugye ezt is szabad, ugye te ilyen vagy, .....

Nem! Isten szigorú, mindennap haragszik, és aki nem jár azon az egyetlen keskeny úton, az a széles úton jár. Aki mást mond hazudik!

2007-05-06 óta itt!

(#6081) Dalai Láma válasza JJános (#6080) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Milyennek gondoljuk Istent? Én milyennek gondolom? Biztos vagy abban, hogy tudod erre a biztos választ, és nem tévedsz?

Hazudik a nénikéd! Hazugságról pedig szó sincs. Legfeljebb a te fejedben. De tudod mit? Gondold úgy, gondold azt, hogy hazudunk itt többen is, ha ettől jobban érzed magad. De attól, hogy te annak gondolod, még nem lesz valami igaz.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6082) JJános válasza Dalai Láma (#6081) üzenetére


JJános
addikt

Megmagyaráztam. Ha te úgy gondolod, hogy nem hazudsz, akkor gondold azt. Én megmondtam, hogy nem a személyed ellen vagyok, hanem a mögöttes tartalommal.

Az én nénikém nem hazudik.

A gonosz, és Isten nem összeegyeztethető! Ahogy az igazság, és a hazugság, a számomra elválik. Mindezt megalapozottan írtam neked. Leírtam mi a gond. Te nem cáfoltál, hanem azt írtad, hogy ezzel nincs gond. Hát hogy a csudában ne lenne gond!

Nem a légből írtam, hanem indokoltam. Reagáltál arra? Nem! Csak hőbörögsz, és másokat lázítasz ellenem.

És nem alakul ki más hitvilág bárhova kerülök, mert engem a biblia, és Isten tanított az Ő útjára. És én nem mosom össze a dolgokat, nem katyvaszolok, mindent leírtam.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#6083) euchi válasza bronin7 (#6077) üzenetére


euchi
aktív tag

Egy ideje én is hanyagoltam ezt a topikot, de látva JJános fórumtárs változatlan hozzáállását, én sem bírom megállni, hogy írjak.

Én kifejezetten örülök, hogy fölhoztad ezt az ősemberes hasonlatot. JJános barátunk az evolúciótagadók közé tartozik, és hiszi, hogy a kapcsolat ember és Isten között az eredendő bűn miatt romlott meg.

Ez épp fordítva volt. Az emberi civilizáció, egy korai szakaszában kezdett el Isten felé fordulni, és vált vallásossá. Az, hogy ilyen sok vallás alakult ki, annak pusztán földrajzi okai voltak. Én nem örülök, hogy ennek lenézés és gyűlölet az eredménye, és a vallási ellentétek alakulnak ki az emberek között. Sőt, néha egy valláson belül is ellentétet válthat ki egy olyan egyszerű és nyilvánvaló dolog, mint az evolúció.

Érdekes módon mindenki csak egy nagy tragédia esetén kezd el Isten felé fordulni...
Ha minden rendben van, akkor érdekes módon nincs annyira szükségünk rá!
Akkor jól megvagyunk nélküle...

Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
Az nem merül fel senkiben, hogy valami Istennek nem tetsző dolgot tett, s azért kapta a "büntetést"... Ilyenkor az emberek 95 %-a csak Istent okolja, viszont nem merül fel a saját bűnük számukra.

Régóta itt vagyunk mi, hitetlenek, akik jól megvagyunk Isten nélkül. Ha valami jó/rossz történik velünk, nem keresünk vallásos okokat, cselekedeteink mögött nincsenek vallásos törvények, képesek vagyunk elfogadni a halált, a nem létezést is. Amit írsz, az egyébként sok esetben igaz. Én is sok embert ismerek aki valami tragédia miatt lett vallásos, vagy valami "csoda" történt az életében, vagy élete egy nehéz időszakát csak Isten segítségével volt képes átvészelni. Velem is történt már rengeteg rossz dolog, többször is voltam mélyponton, reménytelen helyzetben, de mindig találtam kiutat vallás nélkül is.

(#6084) Dalai Láma válasza JJános (#6082) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A gonosz és Isten nem összeegyeztethető. A dalai láma nem gonosz. A dalai láma Isten teremtménye.

Szerinted, ha valaki téved, de meg van győződve arról, hogy igaza van, az hazudik? Mert ha ez így lenne, akkor én is írhatnám, hogy hazudsz. e helyett csak azt gondolom, hogy számos esetben, és a biblia értelmezésében is tévedsz. Nem hazudsz, mert meg vagy győződve arról, hogy a te igazságod az egyetlen létező igazság.

Katyvaszolsz. A tényeket semmibe veszed. A tények ütköznek a te biblia értelmezéseddel. Az én biblia értelmezésemmel nem ütköznek a tények.

Senkit nem lázítok ellened. Kymco nem lázad ellened, a többiek pedig a te írásodra reagáltak, csak úgy, mint én.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6085) Dalai Láma válasza euchi (#6083) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Van ilyen megtérés is. Nem minden megtérés ilyen. És azzal sincs baj, ha valaki olyan dolog miatt lesz hívő, aminek nincs is köze Istenhez. Innen lehet hová fejlődni.

Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni. És jót tenni is. A bűn elkövetésének lehetőségét nevezhetjük eredendő bűnnek. Állati létformánkban ez nem volt lehetséges, teljesen összhangban éltünk a természettel. De ez megváltozott, evolúció, civilizáció.

Ha nyerek a lottón, vagy csak sikerül valami, nem feltétlenül keresek vallásos okokat. Ha valami rossz történik velem, nem feltétlenül azt gondolom, hogy Isten büntet épp. Van olyan szintje a hitnek, ahol viszont pont ez a jellemző.

És mondhatom azt is, hogy attól még ,hogy te nem hiszel Istenben, ő még hisz benned, és ott van, és segít, amikor arra van szükséged.

Sok féle Istentapasztalás van, amit JJános leírt, az csak egy a sok közül. És hogy valóban Isten volt-e ott, vagy nem, az tulajdonképpen mindegy is.

Még egy gondolat: A hitetlenek jól meg vannak Isten nélkül, mert Isten velük is ott van. Tehát nincsenek is nélküle.
Ez persze csak egy felvetés, de elgondolkodtató. Nem megtérítésként szántam.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6086) JJános válasza Dalai Láma (#6084) üzenetére


JJános
addikt

A dalai láma Isten teremtménye. Ő maga lehet, hogy nem gonosz.
De te a sámánizmust, ha összeegyeztethetőnek tartod, akkor rendben. Én nem tudom összeegyeztetni.
Attól, hogy valaki Isten teremtménye, még nem Istené!
Leírtam, hogy amit a dalai láma képvisel, amögött az ördög áll. Ezt megcáfolni senki nem fogja tudni, mert ezt minden igaz ember tudja. Aki tudni akarja.

Tudnod kellene, mitől kell tartózkodnod, és mit szabad. Tudnod kellene, hogy mi a jó, és mi a rosz. A veszélye az, hogy számtalan ember a te példádon nyugodtam fog a lámaizmussal, budhizmussal, és a kereszténységgel együtt élni. Tudhatnád, hogy ezt büntetlenül nem lehet!
Erre milyen érvet hozol fel, hogy a dalai láma Isten teremtménye és ezért nem gonosz.
Egyébként te ezt normális dolognak tartod? Akkor sajnálom.

2007-05-06 óta itt!

(#6087) JJános válasza Dalai Láma (#6085) üzenetére


JJános
addikt

"Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni. És jót tenni is. A bűn elkövetésének lehetőségét nevezhetjük eredendő bűnnek. Állati létformánkban ez nem volt lehetséges, teljesen összhangban éltünk a természettel. De ez megváltozott, evolúció, civilizáció."

Ez egy katyvasz. honnan szeded mindezt?

"Ha nyerek a lottón, vagy csak sikerül valami, nem feltétlenül keresek vallásos okokat. Ha valami rossz történik velem, nem feltétlenül azt gondolom, hogy Isten büntet épp. Van olyan szintje a hitnek, ahol viszont pont ez a jellemző."

A lottó nem Isten, hanem az ördög kezében van. Nem tudtad? Nem tudtad, hogy igaz ember nem lottózik?

"Sok féle Istentapasztalás van, amit JJános leírt, az csak egy a sok közül. És hogy valóban Isten volt-e ott, vagy nem, az tulajdonképpen mindegy is."
????????

A hitetlenekkel nincs ott Isten. ezt honnan veszed? Isten nem vállal közösséget akárkivel! Főleg nem az ördöggel!

2007-05-06 óta itt!

(#6088) JJános válasza euchi (#6083) üzenetére


JJános
addikt

"Régóta itt vagyunk mi, hitetlenek, akik jól megvagyunk Isten nélkül. Ha valami jó/rossz történik velünk, nem keresünk vallásos okokat, cselekedeteink mögött nincsenek vallásos törvények, képesek vagyunk elfogadni a halált, a nem létezést is."

Régóta itt ti hitetlenek. A topic neve vallás. És engem akartok innen kiközösíteni? Nem kell.
Változatlan a hitem, és változatlan az erőnlétem. De mostantól, konkrétat, csak annak, aki komolyan érdeklődik.

2007-05-06 óta itt!

(#6089) euchi válasza JJános (#6088) üzenetére


euchi
aktív tag

A vallás a topik témája, ami nem jelenti azt, hogy csak vallásos emberek szólhatnak hozzá. És senki nem fog, és nem is akar téged kiközösíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6090) Dalai Láma válasza JJános (#6086) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azt gondolom, hogy akik nem keresztények, azok tévedésben vannak. Egy másik, szép utat választanak, ami nem Isten felé megy. Egyszerre senki nem lehet buddhista, és keresztény, de erről senki sem beszélt.

Én nem gondolom, hogy az ördög állna a buddhizmus mögött. Rengeteg jó gondolat annál inkább. Aki a buddhizmusban hisz, nem a sátánnal cimborál, egyszerűen csak téved. Megcáfolni nem lehet, de megerősíteni sem. Ez hit-béli kérdés.

Attól, hogy ezt a nicket választottam, nem fogom elfogadni a buddhizmus tanait, és nem hiszem, hogy bárkit is befolyásolni fog ebben a nevem. De együtt lek a lámaizmussal. elég messze van tőlem. te is együtt élsz vele, csak te nem nyugodtan.

Nem az a kérdés, hogy mivel élsz együtt, hanem, hogy te melyiket választod. A dalai lámát tisztelem. A mögötte található filozófia sok szempontból érdekes, és remek dolgok, értékek lelhetők benne. Ez persze nem jelenti azt, hogy bárkinek is a buddhizmust javasolnám követendő útként. Mint ahogy egy buddhista sem a kereszténységet javasolná. De a kettő nagyon más.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6091) bronin7 válasza JJános (#6088) üzenetére


bronin7
csendes tag

"Régóta itt ti hitetlenek. A topic neve vallás. És engem akartok innen kiközösíteni? Nem kell.
Változatlan a hitem, és változatlan az erőnlétem. De mostantól, konkrétat, csak annak, aki komolyan érdeklődik."

Hát ez vicces! Itt mindenki komolyan érdeklődik a vallás iránt, ha nem vetted volna észre!
Akit nem érdekel, az alapból nem ír ide! Minden rendben odabent? :F
Nem személyeskedni akarok, nem kifigurázni téged, de nem érted a topic lényegét...
Nem arról szól ez az egész, hogy keresztények győzködik egymást arról, hogy milyen jó kereszténynek lenni! Mi értelme lenne annak!? Arra ott vannak a templomok.
Ha egy bizonyos valláshoz tartozol, akkor fel kell készülnöd arra, hogy más vallásúak, gondolkodásmódúak vitába fognak szállni veled.
S mivel stabil a hited, s már ismered ezt a szituációt, akkor meg miért találsz ki kifogásokat, hogy kivel fogsz majd beszélni a jövőben?
A való életben is biztosan találkozol a veled egyet nem értőkkel, s azokkal is így viselkedsz?

Másik dolog pedig az, hogy lassan a kereszténység a harmadik helyre fog visszaszorulni a világvallások között, az ázsiai országok előretörtésének köszönhetően, valamint az afrikai országok miatt is, mind népességi és befolyási szempontból egyaránt.
Tehát lassan nem az lesz a kérdés, hogy a keresztények mit képviselnek, mennyire fontos a keresztény vallás, hanem az iszlám, hindu, taoista, vagy afrikai vallások fognak előtérbe kerülni.
Ne is beszéljünk még ugyebár csak a tudományban hívőkről, vagy az ateistákról.

[ Szerkesztve ]

(#6092) Dalai Láma válasza JJános (#6087) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A teremtés történetben ez van leírva. Olvasd el. Gyönyörű képekben írja le a szerző. Számomra szinte hihetetlen, hogy minden természettudományos ismeret nélkül ennyire jól megírták az emberré válás legkardinálisabb kérdéseit.

Ez nem katyvasz. Ez tökéletes. Összhangban a megfigyelésekkel, tapasztalatokkal, tudományos tényekkel, Jézussal, Istennel. Ezért ez az egyetlen igazság. A Biblia tanítása. Fura, hogy megkérdőjelezed.

Igaz ember nem lottózik? Nem tudtam. Nem írja a Biblia, hogy ne lottózzak. Egyébként nem lottózom. A lottó valószínűség. Matematika, és emberi psziché. A lottó önmagában se nem jó, se nem rossz. Az embertől függ, hogy szenvedéllyé válik-e a szerencsejáték, vagy sem. Az ördög az emberben munkálkodik, nem pedig külső dolgokban. A lottó az lottó. Papír, számhúzás, stb, nem pedig ördög.

Durva, ahogy megszabod Istennek, hogy mit tehet, és mit nem. Szinte tiltod számára, hogy bizonyos dolgokat megtegyen. Ez számomra nagyon furcsa.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6093) JJános válasza Dalai Láma (#6090) üzenetére


JJános
addikt

Rengeteg jó gondolat? Ember! Egyszerűen téved? Nem!
Jó lenne, ha figyelnél! Minden dolog mögött vagy Isten, vagy az ördög áll!

Nincs harmadik út, nincs, csak kettő! Döntsd el, hogy melyik mögött melyik! És amelyik mögött a gonoszt gondolod, attól írtózzál! Hogy megmenekülj.

2007-05-06 óta itt!

(#6094) bronin7 válasza JJános (#6093) üzenetére


bronin7
csendes tag

"Nincs harmadik út, nincs, csak kettő! Döntsd el, hogy melyik mögött melyik! És amelyik mögött a gonoszt gondolod, attól írtózzál! Hogy megmenekülj."

És ha azt mondanánk, hogy te képviseled a gonoszt?
Ha azt, hogy tőled írtózzunk?
Mi nem látunk a monitorod mögé, nem látjuk a szobádat, nem látunk téged!
(Lehet, hogy sátánista elemekkel van tele a szobád, s te tele vagy tetoválásokkal...
Mint egy igazi sátánista.)
NEM MONDOM AZT, HOGY AZ VAGY, csak képzeld magad a helyünkbe!
Ki dönti el, hogy te az igazat mondod? :U

[ Szerkesztve ]

(#6095) JJános válasza bronin7 (#6091) üzenetére


JJános
addikt

Minden rendben van. Teljes mértékben.
Nem lehet, hogy te nem értesz valamit?

Ha nem kifigurázni akarsz, akkor ne tedd. Ha a hangsúlyt jól választjátok meg, én a világ legszelídebb embee vagyok, és bármit kérdezhetsz tőlem. Ha érdekel, hogy mit gondolok.

A kereszténység valóban visszaszorulóban van. Nem nagyon érdekes kereszténynek lenni. Ez valójában sokat elmond az emberről.

Volt egy felmérés, hallottam róla. Az emberek 99%-a a létbizonytalanságot, a megélhetést tették az első helyre. Az üdvösséget meg az utolső helyre tették.

Én meg az első helyre teszem az üdvösséget, és hiszem, hogy Isten megsegít, és meg fogok élni.

2007-05-06 óta itt!

(#6096) JJános válasza bronin7 (#6094) üzenetére


JJános
addikt

Lehet. Én ugyan tudom, hogy nem, de te képzelheted.
De Jézus azt mondta, hogy a sátán nem űz sátánt. Mert akkor meghasonlik.

Én a sátán, az ördög ellen vagyok, és nyíltan. A többit döntsd el te. Ez a te dolgod lesz, hogy hova helyezel. Ha a sátán mögé helyezel irtózz attól, amit írok.
Mert akkor én neked a hitető vagyok.

Ha pedig nem oda helyezel el, akkor gondolkodj, és fontold azt, amit írok, mert szükséged van rá.

2007-05-06 óta itt!

(#6097) JJános válasza Dalai Láma (#6092) üzenetére


JJános
addikt

Én szabom meg Istennek? Te voltál az aki leírod, hogy Isten teremtménye, ezért nem lehet gonosz. A sátán is Isten teremtménye. Most akkor mi van?

A teremtésből ird le, idézd, hogy mi alapján irsz zöldeket.
(még mindig nem személyeskedni akarok)

2007-05-06 óta itt!

(#6098) JJános válasza euchi (#6089) üzenetére


JJános
addikt

Ez a beszéd.

2007-05-06 óta itt!

(#6099) euchi válasza Dalai Láma (#6085) üzenetére


euchi
aktív tag

Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni.
Ebben egyetértek. Figyeld meg a farkasokat, vagy más állatokat akik közösségben élnek. Az erősebb egyed gyakran elveszi a gyengébbektől az ételt. Ha magát a tettet nézzük, akkor lopásról van szó, de ha a kiváltó okot, akkor belátjuk, hogy ösztönök vezérlik és nem a "tudat".

Az ember ellenben képes leküzdeni állati ösztöneit, és képes például megállni, hogy lefeküdjön a legjobb barátja feleségével. ( vagy nem :DDD )

(#6100) bronin7 válasza JJános (#6096) üzenetére


bronin7
csendes tag

Végre egy tisztességes válasz!
Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.