Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#6301) euchi válasza Dalai Láma (#6299) üzenetére


euchi
aktív tag

"Számomra is ezt jelenti a zöld, de mégsem a kedvenc színem. Ez egy kamu érvelés."
Neked azért más a kedvenc színed, mert más vagy te is. Hiába jelenti neked ugyanazt a zöld szín. Ez nem kau érvelés, és nem látom a te érveidet. Egyet se. :U

[ Szerkesztve ]

(#6302) Dalai Láma válasza euchi (#6301) üzenetére


Dalai Láma
őstag

1 - Leírtam, ha nem látod, akkor a te készülékedben van a hiba.

2 - Amiket leírtál a zöld színről, azokat én is osztom, mégsem kedvenc színem a zöld. Egyébként te úgy választottad kedvenc színnek, hogy előtte mérlegeltél, hogy melyik is a legjobb? Vagy pedig egyszerűen csak a zöld a kedvenced, és utólag most próbálod magyarázgatni. Nem azért a kedvenced a zöld, amiket leírtál. Mert akkor az én kedvencem is a zöld kéne, hogy legyen. Van valami plusz is.
Íme, ez itt a plusz:
"Neked azért más a kedvenc színed, mert más vagy te is. Hiába jelenti neked ugyanazt a zöld szín."
Tehát hiába jelenti ugyanazt, nem az a kedvencem: ergó nem azért a kedvenced, amiket leírtál. Tehát nem jó az érvelésed.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6303) euchi válasza Dalai Láma (#6302) üzenetére


euchi
aktív tag

1 - "Ilyet én is tudok: mert engem gyönyörködtet a természet, a fizikai törvényszerűségek, a matematika tökéletessége, a sok ismétlődés, a természet gazdagsága és gazdaságossága, az univerzum mérete, a hatalmas erők, az óriási méretkülönbségek, az elemek sokasága, és még sorolhatnám. Szerintem fantasztikus a világegyetem."
Mi ez a marhaság? Ez válasz? Mit magyaráz ez meg?
Emlékeztenélek, ez volt az általam vitatott mondatod:
"Számomra viszont nincs ilyen probléma, a tudomány nem hogy nem megcáfolja a hitemet, hanem segít megérteni, és magyarázatokat ad."
Ezt például megpróbálhattad volna megvédeni egy példával: Ez ....... tudományos eredmény magyarázat a hitemben a ......-ra

2 - A kedvenc színemre vonatkozó részt nyílván elterelésnek szántad, hogy megúszd a választ. Én mégis válaszoltam. Kifejthetném részletesebben, hogy miért a zöld a kedvenc színem, de akkor már önmagamról is írnom kellene. Szóval hagyjuk ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6304) euchi válasza euchi (#6303) üzenetére


euchi
aktív tag

És, mielőtt meggondolatlanul válaszolsz, idéznélek téged:
#6217 "Ne ess te is abbba a csapdába, hogy vallási kérdésekben a tudománnyal akarsz előhozakodni."
Érzed már az ellentmondást? :U

[ Szerkesztve ]

(#6305) Dalai Láma válasza euchi (#6303) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nyilván elterelésnek szántam. Ha ilyen jól tudod, én nem is kellek, elbeszélgetsz magaddal. És akkor legalább mindig igazad lesz. Nyilván.

Zöld: látod, önmagadról kellene írnod. De az is kevés lenne, igazából te sem tudod, hogy miért a zöld. Vagy miért az a kedvenc ételed, ami. Mert csak, mert a neuronok így kapcsolódnak az agyadban, és a neurotranszmittereid aránya, a neuronhálózatod, és egyéb élettani folyamataid ezt eredményezik. Mint nekem azt, hogy a tudomány eredményei Istenhez hoznak közelebb.

Ha nem tetszenek a válaszaim, sajnálom, máshonnan kell örömforráshoz jutnod.

Mit kéne megmagyarázni? És mit kéne megvédeni? Hogy engem a világ csodálatossága Istenhez közelebb hoz? Mit magyarázzak rajta? Így van, és kész.

De hogy mégis örülj egy kicsit, íme néhány:

Az evolúció (mint tudományosan megértett folyamat) elárulja, hogy miként ment végbe az ember megteremtése.

Az ősrobbanás elmélet rámutat, hogy a világ keletkezett, és nem öröktől fogva létezik ebben a formában.

A matematika tökéletessége Isten tökéletességét juttatja eszembe (mert csak, mert neked a zöld a kedvenc színed).

A pszicológia eredményei Krisztus tanításainak helyességére mutatnak rá.

A teljesség igénye nélkül. Ezek nekem segítenek megérteni Istent, és a munkáját magyarázzák meg. Azt, hogy mit hogyan alkotott meg, hogy az általa alkotott világ milyen törvényszerűségeknek engedelmeskedik.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6306) Dalai Láma válasza euchi (#6304) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem érzem. Te érted félre: nem tudományosan bizonyítottnak vélem Isten létét. Hanem számomra a tudományos eredmények egy részét képezik valami felsőbb, nagyobb dolognak.

Isten alkotása, Isten törvényei. Én ezt mondom. Nem sértem a tudományt, mert a tudomány nem nyilatkozik arról, hogy volt-e alkotó. Nem cáfolom meg a tudomány eredményeit, sőt én magam is művelője, kutatója vagyok egyes területeknek (még nem igazi kutató, talán jövőre). A tudomány nem mond semmit arról, hogy van-e felsőbb hatalom, egy mindenható erő. Én azt mondom van, és az ő keze munkájának eredményét látjuk magunk körül. Az ő által teremtett világ, szabályok, törvények.

Sem a hit, sem a tudomány nem sérül, mindkét esetben a térfélen belül maradtam.

Érzed még az ellentmondást? (vagy csak akarod érezni, akarod, hogy legyen ellenmondás - Ez esetben neked is ajánlom az Emberi játszmák című könyvet Eric Berne-től.)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6307) JJános


JJános
addikt

Nagyon értelmes vita bontakozott ki, ahogy látom.
Zöld, vagy nem zöld ez itt a kérdés.

2007-05-06 óta itt!

(#6308) Dany007 válasza JJános (#6307) üzenetére


Dany007
veterán

Én már rájöttem, hogy nincs sok értelme a Tudomány - Vallás vitának.
Nem mondom azt, hogy kizárja egyik a másikat, vagy semmi köze egyiknek a másikhoz.
De tény, hogy két teljesen ellentétes úton mozognak, és a mondanivalójuk / lényegük is teljesen különbözik.

Én mindig is úgy tartottam, hogy a tudomány az, ami megmutatja nekünk a valóságot, amiben élünk, ami megkönnyíti az életünket, ami által képesek vagyunk a fejlődésre stb... A vallás pedig az, ami megmutatja, hogy a tudomány adta technológiát hogy s miként használjuk fel "jó" célokra, erkölcsösen helyesen.

(#6309) euchi válasza Dalai Láma (#6305) üzenetére


euchi
aktív tag

„Az evolúció (mint tudományosan megértett folyamat) elárulja, hogy miként ment végbe az ember megteremtése.

Az ősrobbanás elmélet rámutat, hogy a világ keletkezett, és nem öröktől fogva létezik ebben a formában.”

Reméltem, hogy ezt a kettőt kihagyod, mivel ezek számodra egy újabb, megválaszolatlan kérdést vetettek föl korábban.

A másik két példád személyes benyomás. Igen, hasonló, mint a kedvenc szín, így nincs is értelme a te kedvenc színedről vitatkozni, csak ne csodálkozz, hogy egy kívülálló ellentmondásosnak látja ezt:
„A tudomány a tényekkel és a valósággal foglalkozik.”
„Számomra viszont nincs ilyen probléma, a tudomány nem hogy nem megcáfolja a hitemet, hanem segít megérteni, és magyarázatokat ad.”

Az orvostudomány például soha nem fogja megmagyarázni, hogy Krisztus hogyan támadhatott föl, hiszen az nyilvánvaló, hogy az egy csoda, és mint ilyen, nem tartozik a tudomány hatáskörébe.Korábban már megbeszéltük, hogy pl. a teremtést sem fogjuk soha tudományosan igazolni.
Szerintem vigyázz lao ce barátunk úthengerével.

[ Szerkesztve ]

(#6310) JJános válasza Dany007 (#6308) üzenetére


JJános
addikt

Én meg arra jöttem rá, hogy nem a tudomány áll a vallás útjában, csak egyes elméletek.
A tudomány úgy jó, ahogy van. De van olyan ága, a tudománynak, mint az evolúció, és ezt nem lehet bizonyítani.
Isten hat nap alatt teremtette a világot, akár tetszik, akár nem. Persze ezt sem lehet igazolni.

Az evolúció abból indul ki, hogy ha az özönvíztől van a sok foscilia, akkor az csak egy évszakor ölel fel. Ezen a hibán indultak el, mert találtak minden évszakhoz tartozó fosciliát bőségesen. Erre azt mondták, hogy kizárt.

Pedig 40 napig esett az eső, mire a bárka felemelkedett. És az özönvíz egy évig tartott.
10 hónapig tartott, míg elérte a legnagyobb víztömeget, és leapadt.

Noé, és a bárka összes lakói egy évig voltak bezárva.

2007-05-06 óta itt!

(#6311) kymco válasza JJános (#6307) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#6312) JJános


JJános
addikt

[link]

Egy élő fosszilia. (Bocsi a foscilia miatt)

2007-05-06 óta itt!

(#6313) cucka válasza JJános (#6310) üzenetére


cucka
addikt

Pedig 40 napig esett az eső, mire a bárka felemelkedett. És az özönvíz egy évig tartott.
Az írás szerint Noé egy hegytetőre építette a bárkát az Ararát hegységben. Állítólag meg is találták a bárka maradványait valahol 4000 méterrel a tengerszint felett. Ha úgy vesszük ezt a sztorit, mint történelmi tényt, akkor igazából csak két apróságot kéne megmagyarázni:

- Hol volt az özönvíz előtt az a vízmennyiség, ami több ezer méterrel megemelte a tengerszintet? Nagyságrendileg olyan mennyiségű vízről beszélünk, mint ami jelenleg a Föld óceánjaiban található.
- Hova lett az özönvíz után ez a rengeteg víz?

Mod: persze, ezeken kívül még rengeteg megválaszolatlan kérdés van, de mondjuk ez a kettő a leginkább kézenfekvő.

[ Szerkesztve ]

(#6314) cucka válasza bronin7 (#6269) üzenetére


cucka
addikt

A film amúgy kiváló, de a helyén kell kezelni. Egyáltalán nem célja a vallások tárgyilagos bemutatása, mivel már a címében is benne van, hogy arról szól, mennyire nevetséges dolgokban hisznek az emberek, ezt szeretné kifigurázni, és mindezt természetesen amerikai szemmel.
Amúgy érdekes, hogy a két leginkább jófej interjúalanya a római katolikus egyháztól jön, pedig ugye arról az egyházról senkinek nem a jófejség jut elsőre az eszébe. :)

(#6315) JJános válasza cucka (#6313) üzenetére


JJános
addikt

Noé a bárkát mezopotámiában építette. Gúnyolták is eléggé akkoriban szegényt.
Mondták neki: -Noé gyere inkább discóba. Ne kinlódj ilyen vacakkal. Itt soha nem fog esni annyi eső, hogy ezt a bárkát megemelje.

A föld alatt való vízek, amik most is ott vannak, és a föld feletti vizek tömegéből adódtak. A föld feletti vizek, ami az ég felett való vizek, azok a föld körül voltak egy rétegben, és az ártalmas sugarakat fogták fel. Ezek a vizek újra a föld körül lesznek majd, az újjáteremtett földön.

Valóban az Araráton találták meg a hajó maradványat. Mert ott landolt, és nem onnan indult.

A vizek pedig jórészt a sarkokon megfagyva vannak. Részben pedig a tengerek szintjét emelte meg. Szvsz.

2007-05-06 óta itt!

(#6316) cucka válasza JJános (#6315) üzenetére


cucka
addikt

A föld alatt való vízek, amik most is ott vannak, és a föld feletti vizek tömegéből adódtak. A föld feletti vizek, ami az ég felett való vizek, azok a föld körül voltak egy rétegben, és az ártalmas sugarakat fogták fel. Ezek a vizek újra a föld körül lesznek majd, az újjáteremtett földön.
A Föld vízkészletének több, mint 90%-a az óceánokban található, folyékony halmazállapotban. A földalatti vizek és a sarki jégsapkákban található víz egyszerűen túl kevés lenne egy ekkora özönvízhez.
A Föld körüli vízréteg pedig olyan nagyon egyszerű problémákat vet fel, hogy pl.
- A Föld gravitációja miatt elvileg le kellett volna hullnia a Földre annak a sok víznek, nem?
- Ha fenn van az a sok víz, akkor a Földön brutális légnyomás lett volna
- Több ezer méter vastag vízburokról van szó, ami nem csak a nap káros sugarait szűrte volna meg, hanem magát a napfényt is, a Földön gyakorlatilag teljes sötétség lett volna

Lehet ezt csűrni-csavarni, de ezek az elméletek, amelyek a Bibliát próbálják igazolni olyan problémákat vetnek fel, amelyeket nem hogy nem igazán tudunk feloldani, hanem egyenesen szembemennek azokkal az alapvető fizikai törvényekkel is, amelyekkel nap mint nap találkozunk, például a gravitáció, vagy a víz párolgása, esetleg az, hogy a víz folyik :) .

(#6317) kymco válasza cucka (#6316) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia nem válaszol ezekre a kérdésekre... az ember bölcselkedik keres belőle pro és kontra érveket, de a Biblia nem ezért született...

Egyébként nem is kellett volna az egész Földet elborítani víznek, elég lett volna a mezopotámiai területeket...

www.refujvaros.hu

(#6318) cucka válasza kymco (#6317) üzenetére


cucka
addikt

A Biblia nem válaszol ezekre a kérdésekre... az ember bölcselkedik keres belőle pro és kontra érveket, de a Biblia nem ezért született...
Ezzel tisztában vagyok, viszont itt (és a neten még rengeteg helyen) emberek elméleteket állítanak fel azért, hogy meggyőzzék a népet, a Bibliában leírtak 100%-osan valós történelmi eseményeket mutatnak be. Ebben a topikban csak JJános osztja ezeket a gondolatokat, viszont az Egyesült Államokban egyre inkább teret nyernek ezek az elvek, a nép és a vezetők körében is. És igen, ezt aggasztónak találom.

Egyébként nem is kellett volna az egész Földet elborítani víznek, elég lett volna a mezopotámiai területeket...
Ezt azért olvasd el mégegyszer. Ha nem látod a hibát, akkor tudok mondani két ősi megfigyelést, ami segít abban, hogy belásd, miért írtál butaságot:
- A víz folyékony
- A víz mindig lefele folyik, a Föld gravitációja miatt

[ Szerkesztve ]

(#6319) zoltanz válasza cucka (#6313) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Hol volt az özönvíz előtt az a vízmennyiség, ami több ezer méterrel megemelte a tengerszintet? Nagyságrendileg olyan mennyiségű vízről beszélünk, mint ami jelenleg a Föld óceánjaiban található."

Mért a dagály mitől van lehet a hold is besegített akkor.
Nem értem mért kell szapulni az egyházakat, tesztek ti valmit az emberiségért vagy a földért, azon kívűl, hogy beszélek? Az egyházak már tettek gyógyítottak, oktattak, közvetlenűl soha nem háborúztak papok, nélkülük lehet még a gőzgépet sem találtuk volna fel.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6320) JJános válasza cucka (#6316) üzenetére


JJános
addikt

Én csak megpróbáltam leírni, hogy volt. Ebben ne keress logikus ellenpontokat.

Amit te nem tudsz elképzelni, azt Isten meg tudja oldani. Az I.Mózes 1,7 mennyezet felett való vízekről beszél. Hogyan volt megoldva, hogy ne essen le? Hogyan esett le az özönvízkor? Erre ne tőlem keress választ, mert azt tudom csak mondani, hogy Istennek ez semmi.

A föld külső kérge, ahol mi lakunk az kb. 500 km. Ez alatt a föld középpontjáig víz található.
Nem adom meg az igéket keresd magad. A föld sugara több mint tízezer kilóméter.
A föld belsejében van egy rész, ami nem vízből van, és azon oszlopok állnak, a biblia szerint.
Az oszlopokon van az a rész, amin mi élünk. Nem ragozom tovább, mert a bibliában mindez le van írva.

Kár azon filozófálni, hogy hogyan nem lehetséges ez. Inkább csak elfogadom.

2007-05-06 óta itt!

(#6321) cucka válasza zoltanz (#6319) üzenetére


cucka
addikt

Mért a dagály mitől van lehet a hold is besegített akkor.
Persze besegített, de itt több ezer méteres vastag vízrétegről beszélünk, a dagály hatása ehhez képest elhanyagolható.
Amúgy ez az általános baj ezekkel a Bibliát igazoló áltudományos elméletekkel, hogy egyszerűen nem jönnek ki a számok. Az összes ilyen elmélet kizárólag a nép butítására alkalmas, mert az, aki ezekre fogékony, nem fogja megkövetelni azt, hogy támasszák már alá ezeket legalább néhány számítással.

Nem értem mért kell szapulni az egyházakat
Az emberiség fejlődését tekintve az egyházak okozták a legnagyobb kárt a fajunknak. Ami nagyon aggaszt, hogy Amerikában, ami a modern civilizált világ fő bástyája, a világ vezető hatalma olyan katonai arzenállal, aminek elég lenne a teljes emberiség elpusztításához, na ebben az országban az egyházak és a vallási fundamentalizmus erősödik.

, tesztek ti valmit az emberiségért vagy a földért, azon kívűl, hogy beszélek?
Márhogy én személy szerint teszek-e? Ugyanannyit, mint egy átlagember.
Hogy a tudomány, vagy általában a szkeptikus, racionális gondolkodásmód tesz-e bármit az emberiségért? Ezt mindannyian nap mint nap tapasztaljuk.

(#6322) Alurion válasza zoltanz (#6319) üzenetére


Alurion
csendes tag

Giordano Bruno
Hangsúlyozta a heliocentrikus világkép igazságát, és kimondta: a világegyetem végtelen, s számtalan, Naprendszerhez hasonló világ alkotja. Feltételezte, hogy a Földön kívül vannak más lakott égitestek is. Kijelentette, hogy a Bibliát erkölcsi tanításaiért kell követni, nem csillagászati felfogásáért.
(...)
Hétévi pere során az inkvizítorok tanai feltétlen visszavonását követelték. Bruno bizonyítani próbálta, hogy nézetei Isten és a teremtés keresztény koncepciójával összeegyeztethetők, végül kijelentette: nem tudja, mit kellene visszavonnia. Ezután Rómában elevenen megégették.

[link]
[link]

A vallást és az egyházat nem szerencsés összekeverni, ez utóbbi inkább hátráltatta a tudományos fejlődést, mint elősegítette.

(#6323) kymco válasza cucka (#6318) üzenetére


kymco
veterán

1. Én az etika mentes tudománytól jobban félek :)
2. Hallottál a Földközi és a Fekete tenger közötti szoros átszakadásáról és arról, hogy a két tenger szintkülönbsége miatt özönvíz borított el a környéket...
Egy lokális özönvizet még a vallástalanított tudomány képviselői is elképzelhetőnek tartanak..... :)
És kérlek, ne nézz hülyének :)

www.refujvaros.hu

(#6324) kymco válasza Alurion (#6322) üzenetére


kymco
veterán

Utolsó mondatoddal nem értek egyet már csak Jedlik Ányos miatt sem... de visszamehetnénk Comeniusig is....

www.refujvaros.hu

(#6325) Alurion válasza JJános (#6320) üzenetére


Alurion
csendes tag

:Y

(#6326) cucka válasza JJános (#6320) üzenetére


cucka
addikt

Én csak megpróbáltam leírni, hogy volt. Ebben ne keress logikus ellenpontokat.
Hát egész konkrétan leírtad, hogy megtörtént az özönvíz, szerintem jogos felvetéss megkérdezni, hogy mégis honnan került elő az a sok víz, nem?
Nyilván, annál jobb választ nem tudsz adni, mint hogy "Isteni csoda" meg "Isten megoldotta".

Erre ne tőlem keress választ, mert azt tudom csak mondani, hogy Istennek ez semmi.
Isten szétválasztja a tengert, özönvízzel árasztja el a Földet, majdnem kipusztítva ezzel az emberiséget, felégeti a hitetlen várost, csapásokkal sújtja Egyiptom népét, mert ez neki mind semmi. De valamiért csak az ókorban csinált ilyeneket, mostanában már nem csinál hasonlókat. Tudod, a mikulás is mindig akkor érkezik meg, amikor a gyerekek nincsenek a szobában.

A föld külső kérge, ahol mi lakunk az kb. 500 km. Ez alatt a föld középpontjáig víz található.
A szivárvány tövében meg kincs van.

A föld belsejében van egy rész, ami nem vízből van, és azon oszlopok állnak, a biblia szerint. Az oszlopokon van az a rész, amin mi élünk. Nem ragozom tovább, mert a bibliában mindez le van írva.
Egy másik könyv szerint a Földet egy Atlasz nevű isten tartja a vállán. Pontosan annyira hihető és életszerű, mint a te verziód.

(#6327) Alurion válasza kymco (#6324) üzenetére


Alurion
csendes tag

Comenius keresztény közegben nőtt fel, ám nem vált ettől kereszténnyé. Éleslátású és komoly gondolkozású fiatalként figyelte a világ eseményeit, értékelte tapasztalatait. Leginkább tudós, művelt körökben forgolódott, de figyelemmel kísérte az egyszerűbb emberek világát is. Már fiatalon sokat gondolkodott az élet értelmén és kereste a boldogságot, lelkének nyugalmát. Ezt azonban sem a tudományok művelésében, sem az egyházban, sem semmilyen mozgalomban nem találta meg. Bár ő maga is belekóstolt a világi gyönyörökbe, újból és újból csak kiábrándult azokból. A világ útvesztője és a szív paradicsoma című szatirikus művét 1623-ban írta, melyben kíméletlen őszinteséggel leplezte le korának visszásságait: a katonák kegyetlenségét, az egyházak képmutatásait, a tudósok gőgjét és a gazdagok önzését. Kiábrándulva mindenből feleleveníti gyermekkorának egyszerű hitét, a Krisztusról szóló evangéliumi tanítást. A lelkileg megcsömörlött, bűnbánat gyötörte fiatal Comenius nem lát más kiutat, mint a Krisztushoz való megtérést és az evangélium egyszerű, de mégis minden korban időszerű tanításaihoz való ragaszkodást. Saját bevallása szerint ekkor találta meg igazán azt, amit keresett: a lelki békét.
(...)
Csatlakozott a Cseh-morva Testvérek közösségéhez, melyet azonban kíméletlenül üldözött a katolikus inkvizíció. Comeniust nem rettentette el semmilyen üldöztetés, a Morva testvérek példájából kiindulva, hitéért bátran vállalta a nélkülözést és a szenvedést is.

Számomra nem úgy tűnik hogy Comenius mögött ott állt az egyház....
Jedlik Ányos pedig jóval később élt, akkora már az egyházi vezetők is felvilágosultabbak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#6328) kymco válasza Alurion (#6327) üzenetére


kymco
veterán

Mit értesz egyház alatt? Remélem nem a katolikus egyházat :)

www.refujvaros.hu

(#6329) cucka válasza kymco (#6323) üzenetére


cucka
addikt

1. Én az etika mentes tudománytól jobban félek
Milyen az etika mentes tudomány? Mik a veszélyei?

2. Hallottál a Földközi és a Fekete tenger közötti szoros átszakadásáról és arról, hogy a két tenger szintkülönbsége miatt özönvíz borított el a környéket...Egy lokális özönvizet még a vallástalanított tudomány képviselői is elképzelhetőnek tartanak.....
Igen, elképzelhető, hogy ez a bibliai özönvíz alapjául szolgáló esemény. A fundamentalista keresztények ezt nyilván nem emlegetik, mert azt azért az ő hallgatóságuk is gyanúsnak találná, hogy hogyan okozhat ez akkora özönvizet, aminek köszönhetően Noé bárkája egy 3000 méter magas hegy tetején köt ki.
Amúgy az özönvíz mítosza érdekes módon más vallásoknál is megjelenik (mint ahogy több, Bibliában leírt történet/csoda/mítosz is).

És kérlek, ne nézz hülyének
Tudom, hogy nem vagy az, de az, amit a korábbi hozzászólásban írtál nagyon magas labda volt és előtört belőlem a beszólási kényszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#6330) Alurion válasza kymco (#6328) üzenetére


Alurion
csendes tag

Volt más hasonlóan befolyásos egyházi hatalom abban az időben?

(#6331) JJános válasza cucka (#6326) üzenetére


JJános
addikt

Nem az én verzióm, hanem a bibliáé, és Istené.

Mi a fittyfenének kérdezel, ha utánna meg fogást keresel.
Mostantól ne írj, mert nem válaszolok.
Ez így nem vita. A bibliát egyéb mesékkel ne mosd össze.

Olvasd el a 6313-as hsz-edet. Ott kérdezgettél. Most vagy kiváncsi vagy a véleményemre, vagy gúnyoldsz rajtam, és a biblián. A kettő együtt nem megy.

Csak mert te nem bírsz elképzelni dolgokat? Vagy nem hiszel Istennek?
Írtam igehelyeket is, olvasd el.

Az ararát 5000 méteres hegy minimum. Ne csúsztass!

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#6332) euchi válasza JJános (#6331) üzenetére


euchi
aktív tag

Nem az én verzióm, hanem a bibliáé, és Istené.

Mi a fittyfenének kérdezel, ha utánna meg fogást keresel.
Mostantól ne írj, mert nem válaszolok.
Ez így nem vita. A bibliát egyéb mesékkel ne mosd össze.

Egy lényeges hozzászólást válasz nélkül hagytál, deicide fórumtárs írta. Engem meglep, hogy nem válaszoltál rá semmit.

(#6333) cucka válasza JJános (#6331) üzenetére


cucka
addikt

Mi a fittyfenének kérdezel, ha utánna meg fogást keresel.
Azért kérdezek, mert érdekel, hogy hogyan lehetséges ennyire feltétel nélkül hinni Istenben olyan módon, ahogy te teszed. Hogy hogyan lehetséges, hogy egy legalább 2000 éve írt, azóta jónéhányszor átszerkesztett könyvben leírtak előbbre valóak valaki számára, mint az, amit a saját bőrén nap mint nap tapasztal. Ez van, egyszerűen számomra felfoghatatlan, ugyanakkor érdekes.

Olvasd el a 6313-as hsz-edet. Ott kérdezgettél. Most vagy kiváncsi vagy a véleményemre, vagy gúnyoldsz rajtam, és a biblián. A kettő együtt nem megy.
Igen, a véleményedre voltam kiváncsi. Szerintem azért eléggé kézenfekvő kérdéseket tettem fel, azért, mert kiváncsi voltam, hogyan magyarázzátok.

Csak mert te nem bírsz elképzelni dolgokat?
Hogyne, de ha tényekről, megtörtént eseményekről van szó, akkor azokat nem a saját képzeletem által próbálom megérteni.

Vagy nem hiszel Istennek?
Nekem a bibliai Isten ellentmondásos.
Ő szeret minket, mert a gyermekei vagyunk, ehhez képest az Ószövetség egy része arról szól, hogyan irtja az embereket különféle módokon (özönvíz, csapások, elsőszülöttek megölése). Tudod, ha olyat olvasok valakiről, hogy meggyilkolja egy nép összes elsőszülött gyermekét mert nem követik a tanításait, na arról nekem valahogy egyáltalán nem a határtalan szeretet és jóság jut eszembe.
Ő annyira szeret minket, hogy amennyiben nem Őt követjük, az örök kárhozatban fogunk szenvedni. Erről nekem első körben a zsarolás jut eszembe, nem a határtalan szeretet és megbocsátás.
Ő annyira szeret minket, hogy 2000 éve nem mutatkozik semmilyen formában előttünk. Ha megmutatkozna, akkor nyilván mindenki beláthatná, hogy Ő létezik és Ő az Isten, tehát az emberiség 98%-ának lelke nem kerülne az örök kárhozatra.
Ő annyira szeret minket, hogy képes meggyógyítani halálos betegségeinket. Persze csak akkor, amikor senki nem látja és úgy, hogy senki ne tudja ellenőrizni, és természetesen csak néhány kiválasztottnak, lehetőleg úgy, hogy az egyetlen feljegyzés erről egy 2000 éves, többször átírt és fordított irat legyen. A pestist, a kolerát meg a többi járvány gyógyitása, ami milliók életét követelte, na azt ránk bízta. Mert szeret minket.
Ő annyira szeret minket, hogy megadta nekünk a lehetőséget arra, hogy elforduljunk tőle, ezáltal pedig az örök kárhozatba kerüljön a lelkünk. Mint ha szerető szülőként zsilettpengét adnál a gyerek kezébe.

Folytathatnám. Nekem az egész bibliai istenkép ilyen ellentmondásokkal teli. Nem hogy hinni nem tudok benne, de igazából túlságosan komolyan sem tudom venni.

Az ararát 5000 méteres hegy minimum. Ne csúsztass!
Az ararátnak két csúcsa van, az egyik 5000 méter fölött, feltételeztem, hogy a bárkát nem pont azon a csúcson találták. Igazából lényegtelen, a fundamentalista keresztények elméletei az özönvízzel kapcsolatban akkor sem állnák meg a helyüket a józan ész szerint, ha egy 500 méteres domb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6334) kymco válasza Alurion (#6330) üzenetére


kymco
veterán

Comenius idejében pld a ref. egyház... Neki köszönhetjük nem csak a magyar nyelvű Bibliát, hanem a magyar oktatás korszerűsítését, a természettudományos tantárgyak megjelenését... és ha már pedagógia, akkor meg kell jegyeznem egy méltatlanul elfeledett személyt, Karácsony Sándort... és rá nem lehet mondani, hogy az egyház kizárólagossága miatt volt haladó szellemiségű pedagógus... mellesleg hitvalló református...

www.refujvaros.hu

(#6335) JJános válasza euchi (#6332) üzenetére


JJános
addikt

Azért nem válaszoltam, mert provokatív jellegű volt.
Se te se más nem érti, hogy a biblia nem úgy íródott, ahogy ti szeretnétek. A bibliát isten szent emberei, isten akaratának megfelelően írták.

Azért vagyok keményvonalas, mert nemcsak hiszek Istenben, hanem találkoztam vele.

Ti csak keveritek a maszlagot, megkérdőjelezve mindent, ami Istennel kapcsolatos.
De egyiktek sem reagált arra a videóra, amit belinkeltem, csak mert rombolja az evolúciót.

2007-05-06 óta itt!

(#6336) JJános válasza cucka (#6333) üzenetére


JJános
addikt

Feltétel élkül hinni így lehet. Engem ebben soha semmi nem ingat meg. Ezt garantálom!
Isten neked ellentmondásos, mert az ellentmondásokat keresed.

Meg van írva. A tisztához tiszta, a viszáshoz viszás. Ez így működik.

És innentől befejezem. Én sem írok neked, és te se írj. Majd akkor, ha igazán érdekel, és nem gúnyolni akarsz.

2007-05-06 óta itt!

(#6337) Dalai Láma válasza cucka (#6329) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Atombomba, emberkísérletek, visszaélések, stb.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6338) Dalai Láma válasza kymco (#6323) üzenetére


Dalai Láma
őstag

1. Szerintem mindkettő veszélyes lehet.

2. Ez lehetséges, de ugye aki szó szerint veszi, annak nem kielégítő, elvetendő elmélet. Nyilván valami ilyesmi történhetett, más korabeli források is beszámolnak egy hasonló eseményről. De ezt JJános például nem fogadja el.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6339) euchi válasza JJános (#6335) üzenetére


euchi
aktív tag

„Azért nem válaszoltam, mert provokatív jellegű volt.”
Egyszerű eldöntendő kérdés volt, amire a válasz: igen.
„Se te se más nem érti, hogy a biblia nem úgy íródott, ahogy ti szeretnétek. A bibliát isten szent emberei, isten akaratának megfelelően írták.”
Honnan tudod? A Bibliában található szövegeket emberek írták és emberek válogatták. Te hiszel nekik, mert hinni akarsz.
„Azért vagyok keményvonalas, mert nemcsak hiszek Istenben, hanem találkoztam vele.”
Igen? És hogy van az öreg?
Én még nem találkoztam vele. Úgy gondolom, hogy ez a hit dolog olyan, hogy csak az találkozik Istennel, aki akar. Szerintem ezzel mind a hívők, mind a hitetlenek egyetértenek. Nekem csak az a bajom, hogy emiatt egyeseknek torzul a valóságról alkotott képe. :(
„Ti csak keveritek a maszlagot, megkérdőjelezve mindent, ami Istennel kapcsolatos. De egyiktek sem reagált arra a videóra, amit belinkeltem, csak mert rombolja az evolúciót.”
Az evolúció értelmében a környezetükhöz alkalmazkodó, előnyös tulajdonsággal rendelkező egyedek fönnmaradnak, (egy egyszerűbb példa: krokodilok) míg kevésbé ügyes társaik szép lassan eltűnnek. Ez csak a te fejedben rombolja az evolúciót, bár kétlem, hogy túl nagy rombolást lehetne ott véghezvinni. :U

(#6340) Dalai Láma válasza JJános (#6335) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Milyen formában rombolja az evolúciót? Nem nagyon értem. A papucsállatka sem rombolja. Hol tévedek?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6341) kymco válasza cucka (#6329) üzenetére


kymco
veterán

Az Ararát hegy minden ellenkező híreszteléssel szemben nem lett még beazonosítva egyértelműen... :) A mai hegy elnevezése nem bizonyíték a helyszínre...
A többi nép özönvíz emlékei is azt erősítik, hogy volt özönvíz :), inkább ezt a teóriát erősíti. Egyébként egy Földközi tengert érintő özönvíz abban az időben, mikor az ember még csak a Mezopotámia területén élt, joggal nevezhető az egész világot érintő kataklizmának.

És a magas labdát nem keverném össze a képzelet hiányával... :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#6342) Dalai Láma válasza euchi (#6339) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A valóságról mindenkinek torz a képe. Ez tudományosan bizonyított tény, az agyunk torzít. Nem lehet kikerülni, nincs tökéletes agy. Szóval te is torzan látod a világot.

Sokan kemény ateistából lesznek hívővé úgy, hogy csak nem is keresik Istent, vagy nem érdekli őket ez az egész. Amit írsz, az most csak egy megalapozatlan teória a részedről. Ami tőled, hogy is mondjam... szokatlan, hisz a pontos definíciók, tudományosság az, ami elvileg téged jellemez. Legalább kicsit utána nézhettél volna. Vagy fogalmazhatnék úgy, hogy torz a képed a hívőkkel kapcsolatban. Erre enged következtetni számos megnyilvánulásod is. Persze sok más mondanivalód meg a helyén van, és megfontolandó. Nem csak fekete és fehér van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6343) kymco válasza Dalai Láma (#6338) üzenetére


kymco
veterán

Én nem morfondírozok azon, hogy lehetséges-e teljes világot beborító özönvíz... már csak azért sem, mert Isten ezt meg tudja tenni a látszat ellenére. Aki halottat feltámaszt, nem hinném, hogy gondot okozna neki a megfelelő mennyiségű víz előteremtése....
Tehát, amit írok az inkább azt célozza meg, hogy akinek ez túl kemény falat, az is képes nem túl nagy fantáziával is elképzelni egy "reális" eseményt.
Egyébként nem szeretem az ilyen csodákat leleplező "tudományos" magyarázatokat. A vsoda attól az, hogy Isten teszi, és lehet fizikai törvényeket meghazudtoló, lehet valószerűtlen esemény stb...
Sírva röhögtem azon a NG-os filmen, ahol a 10 csapásra kerestek racionális magyarázatokat.... és találtak... csak a kérdés az, hogy miért akkor és ott, és miért egymás után, és hogyan segített ez a halálra ítélt zsidó népen....

www.refujvaros.hu

(#6344) Dalai Láma válasza kymco (#6343) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem is azért íródott, hogy ezen morfondírozz. Isten célja szvsz nem az volt, hogy a múlt eseményeit megismertesse velünk jó történelem, biológia és földrajztanárként. Ha a bibliát el akarjuk kezdeni értelmezgetni, elveszünk benne. Sok okos ember megtette már, hívők és nem hívők is. Lehet mindenféle ellentmondást találni benne, végtelenségig lehet cincálni.

Csak nem biztos, hogy érdemes. Rengeteg bölcsesség található benne, még a nem hívőknek is hatalmas kincsesbánya lehet, ha engedik, és nem csak az ellentmondások felkutatása hajtja őket.

Az Ószövetség különösen nehezen értelmezhető, legalábbis vannak szakaszai, amik nem egyszerű olvasmányok. Talán azért is, mert egy nagyon régi korból maradt ránk. Ha mást nem, tisztelni és becsülni kellene.

Hívő szemmel olvasni pedig egészen más, az ember úgy sokkal érzékenyebb lesz a lényeg meglátására, és az üzenet meghallására.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6345) JJános válasza euchi (#6339) üzenetére


JJános
addikt

Írtam már, hogy ne gúnyolódj Istennel. Nekem pedig ne írj.
Undorító, amit művelsz. Mit képzelsz magadról! Ez má több a soknál. Remélem már bannolnak.

2007-05-06 óta itt!

(#6346) JJános válasza Dalai Láma (#6340) üzenetére


JJános
addikt

Ott tévedsz, hogy ha előkerül egy állat amiről kiderül, hogy az őse volt sok más állatnak, az evolúció szerint, akkor az bizonyíték arra nézve, hogy az evolúció, mint elmélet sérült, vagy nem állja meg helyét.
Amikor őskövületek jönnek elő a vízből, akkor az evolúciónak adnak pofont. Szvsz.
De egyszer már megbeszéltük, hogy nem írogatsz nekem.

2007-05-06 óta itt!

(#6347) Dalai Láma válasza JJános (#6346) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tévedsz. Nem szükségszerű, hogy amiből más állatok kifejlődtek, eltűnjön. Vannak nagyon régóta fennmaradt állatok is közöttünk. A rovarok szinte a kezdetektől. És még sorolhatnám. Nincs olyan törvény, vagy szabály, ami kimondaná, hogy ami továbbfejlődött, annak pusztulnia kell.

Tehát a te ismereteid pontatlanok az evolúció elmélettel kapcsolatban.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6348) lao ce válasza Dalai Láma (#6340) üzenetére


lao ce
aktív tag

bocsanat hogy belepofadzok itten, de szerintem ha nem lenne evolucio az rombolna az istenkepet. ha nem lenne evolucio akkor egyertelmu bizonyitek lenne isten letezesere, marpedig isten nem adhat magarol bizonysagot kulonben oda a hit (mar amennyire ezt en ertem).

szoval akarhogy is nezem ha van egy teremto aki raadasul az altalad velt Istennek felel meg, akkor kell lennie evolucionak is, maskulonben az egesz ugy nezne ki mintha hagyott volna maga utan egy bazi nagy tablat egy nyillal es azzal a szoveggel hogy itt a bizonyitek pupakok. ilyen amator hibat nem hiszem hogy csinalna.

merthat regen ugye a tuz volt a bizonyitek az istenre, aztan a mennydorges, aztan a nap mondjuk. minden kornak vannak olyan (szerintem belsoleg bizonytalan) hivoi akiknek szukseguk van ilyen velt bizonyitekokra, kulonben meginog a sajat hituk. ugy latszik az evolucio tagadasa a mai 'kapaszkodo' ezeknek az embereknek.

ha tudsz kovetni, akkor megjegyzem hogy a nagy bumm is csak egy atmeneti kapaszkodo a kvazi-bizonyitekra.

a taoizmus nem reszletez ilyesmit csak azt mondja hogy kialakunak egymasbol a dolgok. pedig neha jo lenne vitazni egyet az evoluciorol taoistakkal is :)

nicht kompot

(#6349) euchi válasza Dalai Láma (#6342) üzenetére


euchi
aktív tag

„A valóságról mindenkinek torz a képe. Ez tudományosan bizonyított tény, az agyunk torzít. Nem lehet kikerülni, nincs tökéletes agy. Szóval te is torzan látod a világot.”
Persze, mindenkinek megvan a maga valósága. De ezek a valóságok találkoznak egymással, például ebben a topikban is. Ha nem feltételezed azt, hogy mi és ez a topik csupán a képzeleted szüleményei, akkor érted miről beszélek. A te keresztény valóságodból kiindulva a különböző valóságoknak legkésőbb Istennél találkozniuk kell.

Én is ismerek megtért ateistákat, és meg kell mondjam neked, ez csak megerősített engem abban, hogy sokszor jöhet az emberek életében egy olyan pont vagy szakasz amikor, fölvetődhet Isten szükségessége. Az én életemben is voltak ilyen pontok/szakaszok, de nekem még csak meg sem fordult a fejemben, hogy Istenhez forduljak. Ezt valójában embere válogatja. Mindenki a maga módján éli az életét, oldja meg a problémáit, és keres válaszokat. (vagy nem keres) :U

[ Szerkesztve ]

(#6350) Dalai Láma válasza lao ce (#6348) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Biztos nekem címezted, az evolúció elméletet elfogadó személynek?

A Nagy bumm esetében kicsit másképp van, de ezt már jóval fentebb kitárgyaltuk, úgy emlékszem. Mivel ott a tudomány tudja magáról, hogy soha nem lesz képes megfejteni az akkor, és még inkább az az előtt történt dolgokat. Mint ahogyan azt is tudjuk, hogy végtelenig tartó elszámolás pontosan végtelen sok ideig tartana. És nem arról van szó, hogy még jelenleg nem tudunk gyorsabban elszámolni a végtelenig. Nem a tudomány mai állása szerint, hanem épp a tudomány által megmondhatóan sohasem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.