Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#22992) borg25 válasza Füleske (#22978) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Passz, hogy a 60 városnyival melyik történetre gondolsz, de nem hiszem, hogy az a Bibliában követendő példabeszédként szerepelne, inkább történelmi leírásként.
Mondok egy példát: Zsidók átkelése a Vörös tengeren: Ha te zsidó vagy és Egyiptomból akarsz hazamenni, akkor nem feltétlen kell keresned egy Mózes nevű ürgét, hogy válassza ketté a tengert, hogy hazamehess, van már repülő is. Balgaság lenne azt mondani, hogy a repülős hazaút az Istenkáromlás lenne.

Nem hinném hogy valaki azért gyilkos vagy jámbor mert ateista. Én nem látok összefüggést, míg a vallásosoknál ez megfigyelhető.
Vallásosként azt mondhatod, hogy ölök, mert ezt olvasom ki a szentírásaimból. Ateistaként is, hogy ölök, mert azt olvasom ki a PTK-ból. Lebukás és haszon mérlegelése. Asszony is azt mondta, ha szenvedne ne hagyjam, erre elvágta az úját, én csak a kapott felhatalmazás alapján cselekedtem. Kifordított értelmezés, de nem kifordítottabb mint a tiéd a szekták-vallások ördögűzésének összemosásánál.
Nagy cégek adóoptimalizálása, teljesen legálisan olvassák ki a hatályos törvényekből. Élelmesek. Az is bűn?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.