Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#1946) titin


titin
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég egy web-site révén halottam egy különös helyzetről és kiváncsi lennék a véleményetekre.

A website a Repülő Spagetti Szörny Egyházának honlapja. [link]
Az egész onnan indult, hogy egy Kansas-i gimiben a helyi vallási közösség unszolására a biológia órán az evolúció mellett az ún. kreacíonizmust (teremtéselmélet) is oktatják. Mivel a kettő gyökeres ellentétben áll, így a diákra bízzák, hogy melyiket hiszi el. Ha hinni akar, akor nyilván a mesét választja a világ teremtéséről, ha pedig hisz a szemének, a tényeknek és elgondolkodik akkor az evolúcionista lesz. Néhány természettudós mintegy ellen propagandaként megalapította ezért a Repülő Spagetti Szörny Egyházat, a maga sajátos teremtéstörténetével. (szerintük egy nagy repülő spagetti kupac teremtett mindent 1 napon, majd 6 napig sörözött) Most kérik a Kansas-i oktatási hivatalt, hogy az ő verziójukat is oktassák! Végül is ennek is csak annyi köze van a valósághoz, mint a teremtés könyvének.
Kérdésem: Ahelyett, hogy néhány vallási közösség (de ez vonatkozik a katolikus egyházra is) elzárkózik jelenkori tényektől és ezeréves dogmákba kapaszkodik, miért nem dolgoznak inkább azon, hogy fedésbe hozzák Istent a természettudomány jelen állásával. Szerintem nem is kelene sokat gondolkodni rajta. Még egy természettudós sem tudta tagadni Isten létét és bebizonyítani sem tudta. De egyben biztosak lehetünk: a természettudományon keresztül egyenes út vezet Istenhez, hisz akár tetszik akár nem a kutatások révén bizony az Ő tervrajzába pillanthatunk be! Én a magam részéről úgy hiszem, hogy az egészet átlátni és megérteni nem fogjuk soha, nem kell attól félni, hogy fölfedezzük Istent! Ezzel csak anyit akarok mondani, hogy a tudományt használni kellene az egyháznak és nem elzárkózni előle, mert így csak hitelét veszti a gondolkodó emberek előtt.

Why have I been summoned?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.