Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#1275) delta9 válasza kymco (#1269) üzenetére


delta9
senior tag

értelek. viszont az erkölcsiség, illetve a választás, mérlegelés lehetősége, mely szerinted az egyéb élőlények fölé emeli az embert (már ha nem értettelek félre), legalább annyira - hacsak nem jobban - alájuk is tud süllyeszteni. tehát csak a - fogalmazzunk úgy - 'mozgástér' a nagyobb. ez viszont még nem indokolja, hogy alá avagy fölérendeljem az egyéb előlényeknek. másrészt mi az erkölcsiség? az emberszabásúaknál (is) nagyon hasonló érzések, érzelmek találhatók meg; a féltékenység, a düh, az önzőség és bizony az önzetlenség is (gondolom mindenki hallott már a saját fajtársainak, sőt a más faj kicsinyének a felneveléséről).

itt szeretnék bocsánatot kérni, ha link megbotránkozást keltett volna valakiben. gondolom ezért vette ki a mod. remélem nem sértettem meg nagyon az alapelveket, ám sietnék hozzátenni, hogy ez a - csúnya szóval - struccpolitika, szigorúan szubjektív magánvéleményemként nem helyes. attól, hogy kivesszük a linket, még a történet folytatódik. bár megértem, hogy ez egy hardver oldal fóruma, és nem elsődleges célja az állatok jogainak a felkarolása, de az ezzel foglalkozó oldalak látogatói többé-kevésbé tisztában vannak a linkelt és ahhoz hasonló dolgokkal. én inkább azt tartanám célszerűnek, hogy ragadjunk meg minden lehetőséget arra, hogy az emberek tudjanak róla, hogy mik történnek a világon, gondolva itt arra, hogy minél szélesebb tömegek tudnak róla, annál nagyobb az esély rá, hogy történik valami a hasonló esetek megakadályozása érdekében.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.