Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#952) fasyrt


fasyrt
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma megoldásában.

Eladtam postán egy alaplapot. A vevő (ismeretlen nicknév, e-mailben jelentkezett) kérte még a hirdetésben mellékesen ajánlott processzort is, megegyeztünk: az árukat előre utalással kifizette, a postát belealkudta az árba. Megbeszéltük, hogy a küldés módja ajánlott levél. A pénz megérkezett, 2 nap múlva küldtem a levelet: az alaplapban benne a proci, rajta a hűtő. Így be vannak csomagolva egy antisztatikus zacskóba, a doboz alján szivacs, a felesleges hely gyűrt újsággal kitöltve, hogy ne mozdulhasson semmi. Az egész barna papírba csomagolva. A feladóvevényt szkennelve elküldtem a vevőnek.

Vevő 3 napra rá írt, hogy megérkezett a lap. Újabb két nap múlva kezdődik a gond, nincs kép a monitoron. Értetlenül álltam előtte, igyekeztem e-mailben segítséget nyújtani. (E-mailen kívül más kapcsolattartási adatom.) Pár (teljesen normális hangvételű) levélváltás után most ott tart a dolog, hogy küldött 3 videót (step-by-step: 1. üresen a lap: sípol, nincs mem. 2. lap+mem: sípol, nincs vga. 3. lap+mem+vga: boot indulna, de nincs miről.) Állítja, hogy ezután vinyóval nem indult a lap és kéri, hogy cseréljük vissza a pénzt és a lapot.

Az én véleményem viszont az, hogy a hirdetésben jeleztem, hogy posta a vevő költségére és felelősségére van, amit a ráutaló magatartásával elfogadott, így sem személyi sem anyagi felelősség engem nem terhel.

Kérlek titeket, mint külső szemlélők: segítsetek megoldani ezt a nézeteltérést. A partnernek evvel egyidejűleg jelzem, hogy szólaljon meg ő is.

Szerk.: a teljes levelezést elküldöm bárkinek (személyes adatok nélkül) aki szeretne abba is betekintést kapni, ha a vevő is beleegyezik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.