Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Már beírtam a 'Jelentsd a csalókat' topikba, de hátha ide jobban illik, és onnan meg törlik, mivel nem károsultam meg, csak technikai kérdésem lenne.

Amikor egy eladó azt írja, "1 hét próbagari", az, pontosan, mit jelent?
"Ugyanolyan" - vagy legalább hasonló -, mint a rendes, bolti gari, csak 1 hét az időtartama, vagy csak azt, hogy 1 heted van rá, hogy kipróbáld, és visszajelezz, hogy műxik-e vagy sem?
Tehát, ha visszajelzek, hogy "OK", de 3-4 nap múlva mégis elromlik, akkor már mondhatja azt az eladó, hogy "Hát, papa! A múltkor még minden rendben volt, most meg, 3 nap múlva már nem, akkor ezt te b*sztad el abban a 3 napban."? (Vagy legalább is, mindenképpen engem terhel annak bizonyítása, hogy nem. :F)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1702) davenport válasza pingwin92 (#1701) üzenetére


davenport
aktív tag

Nálam mint eladónál azt jelenti, hogy hazaviszed, bekapcsolod/beszereled, működik, és hozza azt ami a terméktől elvárható. Azaz a HDD tényleg 100/100-as, és működik, a ram-ot beszereled és működik. Az pedig még külön megegyezés tárgya, hogy kompatibilitási probléma ebbe beleértendő-e.

No money, no honey.

(#1703) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Labjegyzetkent.

Megegyezunk nevu felhasznalo felre rakatta velem a hirdetes tárgyát, majd az atvetel napjan kozli hogy tálalt mashol, igy targytalan az uzlet.

Csak ugy leírtam.

(#1704) lionshamlet válasza lionshamlet (#1703) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Megjott a magyarazat is, miert gondolta meg magat az illeto:

Nem vettem meg,,és kész.
Hogy miért?
Mert így tartotta kedvem.
Ez a magyarázatom.
Pancser...

Igy uzleteljetek vele :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1705) pingwin92 válasza davenport (#1702) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Nem kompatibilitási probléma, vagy legalábbis nem hinném.
Na, de akkor mit csinálsz, ha a vevő állítása szerint 2-3 nap normál használat mellett, elromlik?

Egyébként, meg azért kérdeztem, mert érdekelt lettem egy ilyen ügyben.
Eladtam egy alaplapot, utána a vevő első nap, mikor átvette, írt is, hogy "minden rendben van, jól működik minden". Majd három napra rá állítása szerint elkezdett bootloopolgatni.
Aztán a gépet egyből szervizbe vitte, ahol megmondták neki, hogy nem jó az alaplap.
Erről jegyzőkönyvet még nem láttam, de azt mondta, majd küldi, tehát higgyünk a szerviznek. Illetve a szerviz szerint szerelési hiba sem volt. Mondjuk, hogy ez pontosan mit jelent, azt nem tudom.

A kérdés: mit tegyek? :F
Szó nélkül higgyem el neki bemondásra, hogy nem ő tette tönkre, és bukjam az alaplapot, ami nálam majd' egy évet ment?
Ilyenkor, ugye, azért a bizonyítási kötelesség őt terheli?

[ Szerkesztve ]

(#1706) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!
Vettem egy SSD-t, Kingston UV500, 240Gb, bontatlan és új. Az eladó úgy hirdette hogy 3 nap csere aztán 36 hónap gyártói garancia. A probléma, hogy a 36 hónap gyártói garancia csak a számlával érvényes, a számlát viszont az eladó nem tudja adni, így nincs 36 hónap gari. Kértem hogy vegye vissza, de nem hajlandó rá, annyit írt hogy van ismerőse akivel a gari elintézhető, de nekem így nem kell, nem bízhatok 3évig az ő ismerősében. Én nem kérdeztem meg hogy a garihoz a számla megvan-e, bíztam abban hogy nem véletlenül írja oda a 36hó gyártóit. Szóval ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#1707) Trailblazer válasza Pörp (#1706) üzenetére


Trailblazer
addikt

No de mennyi idő után feküdt meg? Mert ezt nem írtad. Ugyan nem változtat semmin, pusztán érdekel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1708) Pörp válasza Trailblazer (#1707) üzenetére


Pörp
senior tag

Még most is bontatlan. Engem az érdekel ha a jövőben megfekszik, akkor hogy lesz ez gariztatva? Ezért szerentném inkább visszaadni az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#1709) Trailblazer válasza Pörp (#1708) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, csak egy feltételezés tehát. Ha ez ennyire faktor, akkor vétel előtt kellett volna jobban szőröznöd az eladóval.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1710) Pörp válasza Trailblazer (#1709) üzenetére


Pörp
senior tag

A garancia nem faktor egy új terméknél? :F
Ha odaírja hogy 36hó gyártói gari, akkor miért feltételezzem, hogy nem érvényesíthető?

[ Szerkesztve ]

(#1711) Pörp válasza Pörp (#1710) üzenetére


Pörp
senior tag

Lesz gari de számla nélkül csak gyártási dátumtól. Eladóval megbeszéltem.

(#1712) Trailblazer válasza Pörp (#1710) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem az faktor, hanem eleve a rosszat feltételezni, hogy márpedig mindenképpen meg fog feküdni. Egy szóval: túlpara.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1713) lafaty80 válasza Trailblazer (#1712) üzenetére


lafaty80
őstag

Mai világban a rosszat feltételezni inkább egy szükséges plusz, mint túlpara.
"Reméld a legjobbat, de készülj fel a legrosszabbra."
Én e szerint járok el az "üzleti" részekben, és akkor nagy csalódás nem tud érni. Bár a hirdetést nem láttuk, de kiírni hogy gyári garancia, amikor az egy közvetítőn keresztül megy, hát...
És ha az ismerős otthagyja ezt a céget, ha bármi történik, akkor majd jön a "sajnálom és elnézést"? Korrektebb eladók ezt már a hirdetésben is feltüntetik, és ha őszinték akarunk lenni, akkor ez olyan garancia, ami "nesze semmi, fogd meg jól" vagy inkább van is meg nincs is.

Pörp: Ha ez zavar téged, és meg tudlak érteni, akkor még bontatlan állapotban kérd az üzlet rendezését az eladótól. Ha ő is korrekt, és tényleg bontatlan, és minden "rendben" az üzlettel, akkor vissza fogja venni. Ha nem, akkor már egy intő jel lehet....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1714) pingwin92 válasza pingwin92 (#1705) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Na, egy BIOS frissítés az alaplapon meg is oldotta a dolgot.
Heh, akkor val'sz'eg mégis kompatibilitási probléma volt. :)

(#1715) Trailblazer válasza lafaty80 (#1713) üzenetére


Trailblazer
addikt

Te így gondolod, én meg máshogy. Jól van ez így.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1716) lafaty80 válasza Trailblazer (#1715) üzenetére


lafaty80
őstag

:R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1717) borsodika


borsodika
őstag

FAPE_95-el vigyázzatok üzletelés során. Privátban jelzett egy eladó vga-mra ahol a felmerült kérdéseire válaszoltam majd telefonszámomat kérte. Telefonos beszélgetésünk során lefixáltuk a délutáni találkozóhoz az időpontot és helyszínt. A megbeszélt időpontban a helyszínen hívtam nem vette fel. Vártam 10 percet továbbra sem vette fel, ph-ra azóta is folyamatosan belép... Velem azóta se vette fel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1718) somé


somé
őstag

Jelezném, hogy david.kovacs tisztességtelenül járt el egy lefixált üzlet során.
Csütörtökön (tegnap előtt) délután az általa hirdetett 'Msi armor rx 480 4gb' vga-ra (azóta törölte) megegyeztünk az adás-vételben. Utánvétben egyeztünk meg, amit ő ajánlott, összegét ő 3.300-Ft-ban határozott meg, ellenben én ajánlottam egy sokkal olcsóbb utánvétes megoldást, amit elfogadott, csak a feladóvényt kellett kitölteni és kinyomtatni, mindennek pontos módjáról tájékoztattam. (MPL futár)

Az összes vonatkozó adatomat megadtam, megegyeztünk a küldés idejében is.
Az imént jött egy üzenet, hogy a kártyát eladta másnak, de megemlítette, hogy ha még érdekelt vagyok! kártya vásárlásban, tud ajánlani egy másik, gyengébb kártyát.

Ezek után? Aztán arra is várok két napot és közli, hogy azt is eladta?

Anyagi kár természetesen nem ért, de a szóbeli szerződés is szerződés, hát még írásban?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1719) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Sikerült belefutnom egy átverésbe.. Szeretném igényelni/indítványozni a ki tiltását az illetőnek.

A story:

Hirdetett Micsinai15 nevű fórumtárs egy laptopot nevezetesen ezt: [Hirdetés] ráírtam a géppel kapcsolatban hogy hibátlanul működik e az aksit leszámítva ? Erre az a válasz jött hogy esztétikailag és hardwerileg is hibátlan az aksit leszámítva.
megegyeztünk egy 95.000 FT-os vétel árban utánvétellel.
A végén vissza kérdeztem tőle mégegyszer a gépről hogy tuti nincs más hibája stb? amire a következő válasz jött
"Igen csak az akkumlátorral van gond. A gép friss állapotban, van tehát csak a win10 van feltelepítve rá, úgy hogy majd a drivereket le kell töltened, hogy minden megfelelően működjön. Azért is nem telepítettem fel rá, mert nem tudom, hogy az illető aki használni fogja miylen op rendszert használ majd rajta. :)"
Megjött a gép ki fizettem, és az első ami szembe tűnő volt ami a képeken nem látszott az az hogy a csavarjai agyon voltak barmolva és a közepén igaz alul de volt egy karc ami a képen szintén nem látszott, (a kép valószínűleg photoshopolt mert a képen ott véletlen módon ahol a karc van elvan mosódva az egész)..
Itt még azt mondtam no mind1 semmi gond de azért jelzem felé a problémám.

"Szia!
Megjött a gép, viszont nem teljesen igaz az amit írtál, először is ez volt már szétszedve jó párszor az biztos mert a csavarok szarrá vannak.. és 2 csavarnak a menete is szét van cseszve.. 2 órát szenvedtem vele mire sikerült lecsavaroznom a hátlapját
illetve a touch pad nál a bal klikkelőnak a bal szélén nehezen érzékel és mikor és picit más hangot add ki mint a jobb oldali, valamint a szélein itt ott van szépség hiba ami a képeken nem látszik, és ha képet küldesz a gépről akkor illik a valós állapotát bemutatni rajta.."

Elkezdtem használni a gépet és arra lettem figyelmes ha a laptopot egy adott szögbe mozgatom miközben használom filmnézés/játék közben elkezd ilyen kattogó fura hangot kiadni de nagyon durva módon..
és ha mozgatom a gépet egy másik szögbe akkor abba hagyja.. mondom mi a ...
ezt szintén jeleztem neki amire nem volt semmi konkrét válasz ő nála ezt nem csinálta azt mondta.. Tehát a dobozban amiben becsomagolva érkezett hip hopp lett vele valami..

Itt már nagyon nem tetszett a dolog, vártam az akku-t amit berendeltem ebay-ről hozzá mert csak ott kapható hozzá 22E ft ért megvettem vártam kb 3 hetet vagy talán picit többet mire megérkezett
rá dugom és nem látja rendesen az aksit azt se hogy hány %-on megy és mikor rá dugom a töltőre azt írja hogy ismeretlen töltötmennyiség ha kihuzom 2perc után lekapcsol..
Mondom ezaz sikerült egy rossz aksit vásárolnom, rendeltem hát egy másik eladótól egy másik aksit.. vártam ismét 3 hetet megjött 2 napja ki próbáltam ugyan ez a helyzet.. Kötve hiszem hogy mind kettő akku hibás lenne..
Kaptam egy olyan tippet hogy valószínűleg elektronikai hibája van az alaplapjának ami az akku-t kezeli és overheat miatt le öli az akku-t és egyből lekapcsolja..
Ja igen még valami mikor megjött az első akku akkor ki vettem a benne lévőt és láttam hogy ugyan olyan matrica van rajta mint amit én rendeltem.. tehát a srác már ebay-ről rendelt hozzá akut tehát nem a gyári volt benne.. Szóval több mint valószínű hogy tudott a hibáról hisz már rendelt hozzá ő is akkut.. persze ezt sem közölte :))

Na most ennek tudatában hogy a laptop állapota külsőre nem olyan mint amit ígért és fotózott a csavarok szét vannak barmolva, kattog benne valami ha melegszik a gép és épp olyan szögben van a gép, az akkut ki nyirja a gép rá jöttem hogy ez valószínűleg átverés lesz így szeretném rendezni soraimat ezzel a vásárlással kapcsolatban.
Rá írtam a srácra hogy öntsünk tiszta vizet a pohárba és írja le a gépről mit kell tudni hogy ez alapján ki derítsem a javítási költségét és azt rendezze ő vagy ha nem akkor vissza küldöm a gépét és kezdjen vele amit szeretne mert nekem nem kell egy hibás gép nem ez volt a hirdetésben és privátban sem erről volt szó.

Erre a következő választ kaptam:

"A gépet úgy vetted meg tőlem, hogy személyes ellenőrzés nélkül. (ami a te felelősséged). Lefotóztam, levideóztam a működését...szóval te igy megrendelted tőlem " Ezzel a kijelentésével már védekezik arról hogy mivel én nem ellenőriztem személyesen így ő eladhat szart és átverhet és hazudhat a gépről ? :W

Illetve azzal jön hogy "A leirásban megirtam, hogy a gépnek NEM MŰKÖDIK AZ AKKUMLÁTORA, MEGKIMÉLT ÁLLAPOTBAN eladásra kinálom. Tehát nem hibátlan, hanem MEGKIMÉLT eleve egy 2013-as modellről beszélünk ami 5-6 év használat után szerintem teljesen makulátlan állapotban van. Ha ennél jobb 2013as modellt találsz ilyen olcsón kérlek linkeld be nekem."
Tehát most próbálja kimagyarázni a szavak forgatásával hogy ő mondta hogy akkumáltor hibás, többször rá kérdeztem hogy az akku hibás vagy a gép...

a kattogó hangokat továbbra is le tagadja a csavarokra pedig azt írja hogy még szép hogy elhasználódott mert 2013as gép :D ...

illetve hogy nem tudja mit kezdjek vele de ő nem veszi vissza 2 hónap után ami szintén egy aljas dolog hisz tudta jól hogy akku-t kell rendelnem hozzá ami 3 hét mire megjön.. és ezt 2x is megtettem..

Én úgy látom a dolgot hogy volt neki egy gép amivel nem tudott már mit kezdeni lehet hogy volt bga hibája is a kattogó hangból ki indulva, megcsináltatta és eladta amennyiért tudta egy baleknak és most mindent tagad és elzárkózik mindenféle vissza csere/vételtől.. és

Semmikép sem ajánlom vele az üzletet és ha lehet kérvényezni kitiltást akkor részesüljön benne.
Illetve a véleményetekre vagyok kíváncsi hogy tehetek e feljelentést ez ügyben ?
Mert akkor holnapi nap ügyvédemmel megteszem :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1720) koko52 válasza dvd_R+ (#1719) üzenetére


koko52
veterán

Hát tuti átvert. Szvsz szakértő fogja megvizsgálni a gépet. Nem lesz olcsó buli, de ha nyersz mindent ő áll.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1721) dvd_R+ válasza koko52 (#1720) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem, köszönöm.

Ő:
Nem fogok tovább vitázni. Nemrég még feljelentéssel fenyegetőztél most meg azzal ,hogy visszaküldöd a laptopot. Eszem ágában nincs visszafizetni a pénzt és a javittatás költségét sem vállalom. Eleve tudtad mit vásárolsz, nem hibátlan terméket adtam el mint ahogy a hirdetésben és leirtam. Szóval ha te hibátlan laptopot akarsz csinálni belőle az miért az én költségem lenne?

Visszaküldheted, de én nem fogom átvenni.

Én:
Továbbra sem érted amit írok innen látszik hogy hibás vagy, mert azonnal a védekező mehanizmus lép életbe, tipikus emberi reakció.

Le írtam még1x hogy mit ajánlottam fel az elején. Tehát ismételtem magam hátha le esik..
nem fenyegetőzőm tényeket közlök. és amit közöltem azt továbbra is tartom. Tehát holnap megteszem a feljelentést.
Amit tudtam hogy mit vásárolok:
Idézem:

"Esztétikailag és működésileg is hibátlan, egyedül az akkumlátora a problémás sajnos."

"Igen csak az akkumlátorral van gond. A gép friss állapotban, van tehát csak a win10 van feltelepítve rá, úgy hogy majd a drivereket le kell töltened, hogy minden megfelelően működjön. Azért is nem telepítettem fel rá, mert nem tudom, hogy az illető aki használni fogja miylen op rendszert használ majd rajta. :)"

Ennek tudatában mondtam hogy küld.
E helyett kaptam egy gépet esztétikai hibákkal, szét cseszett csavarokkal, a gépben már egy utángyártott akku-val
egy "rejtet" hiba is kiderült hogy valami kattogo hang is jön belőle
és hogy nem az akku a hibás hanem a gép alaplapja elektronika hibás ami az akku részért felelős.

Illetve továbbra sem kértem hogy azért fizess hogy hibátlan laptopot kapjak. Hiszen egy akkumlátor hibás laptopot vásároltam és vásároltam is hozzá a saját költségemen akku-t 2-t is
azért kérem hogy fizess amit eladtál és nem jó. Nem akku hibája van hanem alaplap hibája.

Tényleg nincs mit vitázni, én próbáltam szépen ha nem hát nem, a szakértő vizsgálata amit majd a feljelentés után igénybe kell venni a rendörség jóvoltából azt nekem kell kifizetni ami nem lesz olcsó, de nem gond mert a végén minden költséget annak kell fizetni aki átverte az embert. azaz neked.

Ha holnapi napig meggondolnád magad és vállalod a javítási díj rendezését (amit még továbbra sem tudok mennyi) vagy ha vissza vennéd a gépet jelezd és ez esetben eltekintek a feljelentéstől és a vele járó konfrontálódástól. :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1722) koko52 válasza dvd_R+ (#1721) üzenetére


koko52
veterán

Itt egy súlyos hibát próbált elfedni egy enyhébbel. Ez bukó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1723) FіkuszKukіsz válasza dvd_R+ (#1721) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem akarom védeni, de a hirdetésben az szerepel, hogy " Akkumulátora sajnos már nem tölt, ezért csak adapterrel működik, de azzal hibátlanul! " Ezt jobban körbe kellett volna járnod megvétel előtt. Tisztázni kellett volna, hogy az aksi kuka vagy a töltés ment el. Ezzel sokat nem tudsz mit kezdeni, max. negatív az eladónak.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1724) koko52 válasza FіkuszKukіsz (#1723) üzenetére


koko52
veterán

Hát nem egészen, mert ezt kellett volna írnia: az akksi nem tölthető, mert hibás a töltő rész.

Az autószerelő se az akksidat cseréli ha szar a generátor nem?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1725) somé válasza koko52 (#1724) üzenetére


somé
őstag

"....magánszemély és magánszemély között jön létre adásvétel,.... Jó tudni, hogy használt termék vásárlásakor is megilleti a vásárlót az úgynevezett szavatossági jog – hívja fel a figyelmet közleményében a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH).

Ez azt jelenti, hogy az eladó szavatolja, hogy a terméknek nincs olyan hibája, ami a vevő számára nem ismert, illetve ha a vásárlástól számított egy évig ilyen hiba lép fel (amellett, hogy az új tulajdonos azt rendeltetésének megfelelően használja) akkor azért felelősséget vállal. Ennek keretében a vevő kérheti a termék kicserélését (ez ilyen ügyleteken nem jellemző), megjavíttatását, vagy a javítás költségeinek kifizetését, illetve ha a termék hibája másképp nem orvosolható, a vételár visszafizetését."

Polgári törvénykönyvben pontosan le van írva, ezek alapján akár nyugodtan fel is jelentheted, ha nem együttműködő.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1726) koko52 válasza somé (#1725) üzenetére


koko52
veterán

DVD_R+ kollégát károsították nem engem, én csak segíteni próbálok. Köszi a megerősítést :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1727) FіkuszKukіsz válasza koko52 (#1724) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az autószerelő először is megvizsgálja, hogy azért nem tölt az akksi mert kakukk, vagy azért mert a generátor adta meg magát.

Romanes eunt domus

(#1728) turbokappa válasza FіkuszKukіsz (#1727) üzenetére


turbokappa
senior tag

Ezt így jól leegyszerűsítetted te is. Gondolom vásároltál a ha-n, és mielőtt megvetted előtte szakszervizben bevizsgáltattad. Na persze.
Egyébként az én véleményem meg az, hogy egy 2013-as notebookért 100k kifizetni enyhén szólva is butaság, főleg hogy kapugarancia van rá.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#1729) turbokappa válasza dvd_R+ (#1721) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem gondoltál bele, hogy 100k-t kiadsz garancia nélküli notebookra? És mi lett volna ha nem ilyen egyértelmű a hiba, hanem teszem azt 2 hét használat után döglik meg?
Itt az elrettentő példa, hogy grai nélkül v próbagarira nem adunk ki 1 forintot se, remélem tanultál az esetből. Gondolom tudtad azt is hogy pont a notebook az ami a gari után esélyes hogy bedöglik.
Nem a másikat védem, mert tróger hanem TE se voltál körültekintő.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#1730) FіkuszKukіsz válasza turbokappa (#1728) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Látom az előzményt nem sikerült elolvasnod. Nem arról van szó, hogy be kell vizsgáltatni, de ezt a problémát jobban körbe kellett volna járni. Pár kérdéssel tisztázható lett volna. Rákérdezni arra, hogy azt írta nem tölt. Próbálta-e új akksival? Azzal sem tölt? Igen, akkor valószínű, hogy nem akkumulátor probléma.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1731) koko52 válasza FіkuszKukіsz (#1730) üzenetére


koko52
veterán

Már vett bele az eladó is új akksit és rájött hogy azzal sem jó (le van írva) tehát tudta, hogy a töltés résszel (alaplappal) van a gond. Innentől kezdve ez rejtett hiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1732) turbokappa válasza FіkuszKukіsz (#1730) üzenetére


turbokappa
senior tag

Látom nem jött át, és nem akarod megérteni, hogy 'kapugaranciára' nem veszünk semmit. Most lehet veszekedni, ha szerencséje lesz akkor befosik az eladó, ha nem akkor bebukta.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#1733) FіkuszKukіsz válasza koko52 (#1731) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez csak feltételezés. Nem kérdezett rá. Nem bizonyított, hogy az akksi ami benne volt, már új állapotban sem működött. Ezt csak a vevő gondolja, mert talált benne egy ugyanolyan utángyártott akksit. 6 éves a notebook. Általában az eredeti akksik 3-4 év alatt tönkremennek.

(#1732) turbokappa

Az, hogy ki mit vesz az legyen saját egyéni szoc. problémája. Valaki azért vesz hibás cuccokat, hogy megjavítsa, mert ért hozzá és olcsón megtudja csinálni és utána van egy használható cucca vagy eladja. De mielőtt bármit is megveszünk körültekintően kell eljárni, főleg ha postázós a dolog.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1734) koko52 válasza FіkuszKukіsz (#1733) üzenetére


koko52
veterán

2010-es az Asus Aspire laposom, eredeti akksival 1.5 órát bír. Igaz tudom mi lelke, hogy ennyit bírjon.

Nem bizonyított, hogy az akksi ami benne volt, már új állapotban sem működött

Az is könnyen kiderül, mert ha megállapítják hogy az is jó akkor egyértelmű a rejtett hiba.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1735) pingwin92 válasza somé (#1725) üzenetére


pingwin92
aktív tag

He? :F
Ezek szerint magánszemélyként cégként kéne működnöm, ha eladok valamit, és adni rá 1 év garanciát?

(#1736) somé válasza koko52 (#1726) üzenetére


somé
őstag

Igaz, rossz helyre ment. :R

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1737) dvd_R+ válasza koko52 (#1734) üzenetére


dvd_R+
őstag

Srácok most olvastam végig ezt a sok hsz-t amit írtatok, Én rá kérdeztem privátban 2x sőt talán 3x is hogy akkor csak az akku hibás?
Postai vásárlás követően hogyan tudnék körültekintőbb lenni ? meg kellett volna kérdeznem még 15x ? vagy nem értem..
Nem egy 2 napos regisztrációs felhasználótól vettem hanem 3000+ napos tól így az ami a hirdetésben és utána a privát üzenetben válaszként kaptam számomra elég volt.. De hallgatom hogy tudtam volna "körül tekintőbb lenni"
Az pedig hogy 100k ért 2013 as gépet venni ebből látszik hogy nagyon nem vagy képben a dologgal
ez egy razer gép 47xx i7 procival 2gb vga-val hasonló gépek 130-150E ft ért mennek pl lenovo y50-70 csak az 15" kijelzővel
ez pedig egy 14" qhd razer gép aminek megvan az ára.
De egyébként is ha 500E ft ért veszek valamit ami 1980 ból származik semmi köze ahhoz h ha a termék eladója azt hirdeti meg h nem hibás és ha rá kérdek 2x arra h tuti stb mindenre kitérek és azt mondja nem, aztán kiderül hogy igen.. Szóval akkor sem korrekt ez így..

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1738) turbokappa válasza dvd_R+ (#1737) üzenetére


turbokappa
senior tag

Előre bocsátom, hogy mindenki arra költi a pénzét , amire akarja.
Az én meglátásom meg az, hogy nem nézegették a vitrinben, hanem használták, meg az idő vasfoga megrágta és azért szedhették szét kitudja hányszor meg bga-tak. Csak ugye a srác elsütötte és te estél bele a kelepcébe ( körültekintően költötted el a pénzt rá? Nem! Hanem pár + miatt megbíztál benne). Ekkora összegnél én tuti elmentem volna tesztelni, most képzeld el hogy volt aki 160 ropit utalt előre egy telóért és ő nem kapott semmit.
Amikor utalsz előre, a ha. figyelmeztet ,hogy ne tedd.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#1739) dvd_R+ válasza turbokappa (#1738) üzenetére


dvd_R+
őstag

Én ezt értem, de ez nem ok arra hogy átverjen, azt hirdette hogy hibátlan esztétikai és működésileg is. ez nem igaz ahogy fentebb is ecseteltem miért.
Magyarán egy hibás gépet hirdetett hibátlannak állítva mi ez ha nem átverés? Jogilag ezért büntethető ? Itt aprón ezért ki tiltható? Ha igen akkor mind kettőt kérvényezem/indítom.

Ne legyen már az a magyarázat hogy "megérdemled hülye gyerek" minek veszel 2013 as gépet postai úton..
Legalább is én ezt így látom. :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1740) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#1739) üzenetére


dvd_R+
őstag

Bocsánat rosszul fogalmaztam, Akku hibás esztétikailag és működésileg hibátlan gépet hirdetett
e helyett sem esztétikailag nincs rendben sem működésileg. és egy rejtet hiba is előjött 2 óra használat után ami a kattogó hang

amire ezt írta "Megmondanám ha tudnám. Kattogó hang nálam tényleg nem volt. Akkor fordult elő ilyen amikor frissen telepített windows után használtam"
Ezt a mondatott valaki értelmezze már nekem.. A mondat első felében azt írja nála tényleg nem volt ilyen nem adott ki ilyen hangot, a másik felében pedig akkor fordult ilyen elő amikor új windows volt a gépen
:))

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1741) Spet válasza dvd_R+ (#1740) üzenetére


Spet
addikt

Kattogo hangot nem sok minden tud kiadni, csak a mozgo alkatreszek (hacsak nem az elektromos kisulesnek van hangja de az inkabb sisterges.

Probaltad szetkapni es ugy mozgatni, hogy kiadja ugyanigy a hangot hasznalat kozben?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1742) dvd_R+ válasza Spet (#1741) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!
levettem a hátlapját és hallgattam de semmi.. és szó szerint kattogó, clicking noise youtubon keress rá
ha nem csal a fülem a töltő csatlakozó részétől jön a hang egyébként..
[link] hasonló hangot add ki mint ez a videü 8 másodperctől :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1743) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Sajnos ide is eljutottam, de szerencsére csak az idő ment el rá, anyagi kár nem keletkezett.

A lényeg, hogy jom taggal egy hete levelezek a következő hirdetésről: Hp Probook 650 G1 Core i5 8GB Ram SSD

A gépért tesóm ment el, mivel ő van Pesten nem én de a történet szempontjából lényegtelen, én tartottam a taggal a kapcsolatot itt is.

Mivel tesóm mire hazaér melóból este 6, ezért a hétköznap nem jött szóba, megegyeztünk a vasárnap 15:00-ban a Campona mekinél. Kis késéssel meg is érkezett tesóm (telón jeleztük neki, hogy dugóba került lehet késni fog, de végül 1-2 perc volt csak), azonban csak amikor felhívta tesóm a tagot telefonon jött a fekete leves, hogy gondolja ki akarja próbálni, tehát keressen olyan asztalt ahol van 230V mivel az akksi nagyon rossz állapotban van.

Ennek egy eléggé ellentmondó dolog, hogy a hirdetés első képe pont egy Aida64-ből beszúrt, akksi állapotot mutató kép volt, illetve a privát beszélgetés során is rá volt kérdezve, hogy van e valamilyen baja a gépnek.

A tag annyival letudta, hogy nem gondolta, hogy az akksin fog elmenni az üzlet mivel az csak a Google első találata kép volt kb. :(((

Sajna akkor dobnom kellett volna az egész üzletet amikor privátban kértem az elején egy telefonszámot meg, hogy jegelje nekem a hirdetést, de egyiket sem akarta, aki hamarabb viszi azé alapon meg majd számot előtte nap kapok.

Tanulság nekem is, bár az ilyet, hogy mégsem olyan az állapot telón/privát üzenetben kivédeni lehetetlen, mivel látszik Google képet is bedob ha arról van szó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1744) Cink_Elek


Cink_Elek
tag

Hello.
Szeretném kérdezni ha valaki valótlant állít alaptalanul és ez alapján ad egy negatív értékelést sunyi módon úgy hogy látszólag minden rendben és szeretne értékelni,konkrétan engem.Akkor az úgy is van és jár a negatív értékelés? Holott az üzlet lezajlott,kár nem ért senkit és megkapta a csere processzort bontatlan dobozolásban.(Annak ellenére hogy már a 3 éves gyári garancia is lejárt a processzoráról és csak a jó szívemnek és az ismeretségemnek köszönheti hogy kapott helyette egy másikat 25 dollár felárért amit az intel számított fel a garancián túli ügyintézésért)
Cserébe viszont kaptam egy negatív értékelést mind azok ellenére hogy informálva volt a problémás processzorából adódó problémákról és plusz költségröl. (persze amnéziás lett)
90.000 forintott raktam a zsebébe azzal hogy segítettem neki.A felesleges postai köröket már meg sem említem mert elkótyavetyélték a prociját a postán és próbáltam neki jófejségböl besegíteni hogy előkerüljön,de ez már elfelejtve persze....

Jogtalannak érzem a negatív értékelést és pofátlannak.
Ha van rá mód kérem,kérném a negatív értékelés törlését.
Mai napig egy köszönömöt nem mondott és még ő van megsértődve :) tiszta vicc esküszöm.....
Arról nem beszélve hogy ott ír véleményt ahol nem tudok rá válaszolni pedig biztos hogy tudta létezik ez a fórum ahol lehet reagálni a rágalomra.
Le is írta hogy meglett a procija és rendben van.Mivel arra nem tud negatívot adni így gondolom ki*aszásból kreált hamis váfdakat.Egyenes ember ez a sagit !

Üdv.CE :R

►Foglalat és processzor javítás nálam◄ ►Kitört,elhajlott láb pótlása,igazitása◄ ►AMD,Intel®◄ ►Tel.számom - ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.