Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Steve(AMD) válasza PHM (#600) üzenetére


Steve(AMD)
tag

A jogi része és a pénz sem érdekel!
Ezekre már akkor ittam "egy langyos pohár viz"-et,
amikor megláttam mit küldött nekem...
Tudtam, h. csak addig vagyok fontos, amíg a pénz a számláján nincs,
utána le van tojva a vásárló!

Két dolog érdekel:
Mi van a fekete ponttal amit kértem?
Az 1. HSZ-ben benne van, h. amíg nem tisztázza magát valaki, korlátozzák
a hirdetési jogát!
Egyenlőre semmi változást nem látok...
Nem vagyok hajlandó elfogadni az ilyen fajta
"alapból hülyének nézem a másikat" hozzáállást.

Remélem nem kell csalódnom az ebben illetékes emberekben!

(#602) Evgenii válasza Steve(AMD) (#601) üzenetére


Evgenii
tag

A fekete pont értéke egyenlő a nullával!
Kb. mintha az ittas sofőrnek aki elgázol valakit, kapna egy felszólítást, hogy kösse be a biztonsági övét! :D

(#603) k.mamut


k.mamut
csendes tag

Sziasztok!

Nem minden raktam be csak a lényeget.
Én válogattam össze, tehát időrendileg fentről lefelé haladva kell elolvasni.
Lehet, hogy én vagyok túl sértődős, de amit a levelezésben leírtam ahhoz tartom magam....

[Moderálva!]

A másik fél beleegyezése nélkül szigorúan tilos a privát üzenetek nyilvánosságra hozása!

[ Módosította: bnss ]

"Mindenre van megoldás, csak az elérési utat kell megtalálni."

(#604) Steve(AMD) válasza k.mamut (#603) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Nem csalódtam benned! :N
és nem is vártam ettől többet tőled... :C
Kiragadod a szövegből a számodra lényeges részeket,
de sem az előzményt, sem azt amit utána írtam nem tetted be!

Akkor a teljesség igénye kedvéért, h. megvédjem magam!
- [Moderálva!]
- és [Moderálva!].

Eszed ágában nem volt felajánlani semmit, jöttél a púderrel!

A másik fél beleegyezése nélkül szigorúan tilos a privát üzenetek nyilvánosságra hozása!

[ Módosította: bnss ]

(#605) Steve(AMD) válasza k.mamut (#603) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Nem vagyok hajlandó eltűrni, és felháborító h. hülyének /palimadárnak/ nézel,
azért mert nem személyesen bonyolítjuk az üzletet!
Csak mert 100km-re vagyok egy gép előtt és így semmilyen retorzió
nem fenyeget téged, amiért használhatatlan terméket postáztál nekem...
Egy fikarcnyi esélyét sem látom, h. tévedés volna! Elrontottad, de mégis elküldted!

(#606) Evgenii válasza k.mamut (#603) üzenetére


Evgenii
tag

Kivonat a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvényből
Levéltitok megsértése

Btk.178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.

(3) A büntetés

a) két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,

b) bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény

jelentős érdeksérelmet okoz.

Csakhogy korrektek legyünk jogilag, ha már így kivágod a levelezést...

(#607) Evgenii válasza Steve(AMD) (#605) üzenetére


Evgenii
tag

A bizonyítás a sértettet terheli! És ez nem OFF topic! :)
Ezeket e-mailbe / privát üzenetbe vagy tértivevényes levél útján kell jogilag rendezni!
Azt már csak halkan jegyezném meg, hogy itt írhattok még 5000 bejegyzést, attól semmi sem fog változni!

Tudod, erre példának tudom mondani a mobilboltokat, akik használt mobillal foglalkoznak. Egy hét garanciát vállalnak! Ha utána a telefont letiltják, vagy bármi más baja lesz, onnantól az már a Te bajod!

Ha pedig nincs írásos adásvételi szerződés, akkor így jártál!

(#608) Pug válasza k.mamut (#603) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem hamarosan kapod a ban-t :U

Privátot a másik fél engedélye nélkül nem teszünk közzé...
Az hogy ezt ráadásul még összevágva is teszed, no comment.. :(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#609) Steve(AMD)


Steve(AMD)
tag

Már egy hete jeleztem, de sehol semmi...
Sem fekete pont, sem hirdetési jog megvonás.!
Ráadásul kérdezés nélkül teszi be az összeollózott privátot,
azt meg tudtommal pláne tilos...
Már írtam moderátoroknak de semmi válasz.
Szerintetek?

(#610) Evgenii válasza Steve(AMD) (#609) üzenetére


Evgenii
tag

Bocsi a kérdésért, de nem unod?
1, A fekete pont értéke halottnak a csók!
2, A bannolás szintén!
3, A moderátoroknak, ha írsz, akkor intézkednek. Persze nem biztos...
4, Ha már megtetted a jelzést / jelentést, akkor, ha ide még 150 bejegyzést írsz, a helyzet akkor sem változik a beavatkozásig!

Ha ennyire frusztrál az ügy, akkor jelentsd fel, pereld be, vagy ne foglalkozz vele!
Ennyi!

(#611) alfaman512


alfaman512
tag

Én is kicsit elgondolkodtam azon, hogy a kis értékű becsapók kapnak e szankciót. Jeleztem a gondomat, a tag azóta is volt bent volt, de tesz a fejemre. Itt a részletes történet
Hiába jeleztem, semmi szankciót nem kapott az egyén. Engem se ökör összeggel dobott át a palánkon, de gondolom sok kicsi sokra megy alapon, járna neki a szankció, vagy én lennék hibás, mert minden tőlem telhetőt megtettem hogy segítsek neki, majd a végén át lettem ejtve. És mindezek után, nyugodtan hirdet az oldalon.

(#612) Evgenii válasza alfaman512 (#611) üzenetére


Evgenii
tag

Üdv!

Elolvastam az általad linkelt esetet! Itt is életbe lép az, hogy azt mondom rá, hogy VICC!

Ezt a készüléket, boltban 22.800 forintért megkapod! (Tudok linkeket mutatni, ha kell! Nem légből kapott dolog!)
A szállítási költsége 800 - 2.500 ft körül van, ha nem tudsz érte menni!
Tény, hogy HDD nélküli, de...
Egy 80 GB-s HDD nem vészes áron van! Mellé egy rack sem!

Vagyis, pár ezer forinttal többe került volna boltba, de lett volna rá garanciád!

(#613) alfaman512 válasza Evgenii (#612) üzenetére


alfaman512
tag

A készülékre nekem is van gari, papírjai megvannak stb, csak pont a vinyóra nincs. Említettem is hogy nem pénz ami bánt, hanem hogy ennyire gerinctelen valaki, minimális összegért is képes a becsületét eladni. A másik az hogy, aki csak kis átveréseket csinál, az lehet nyugodtan? Akkor mindenki nekifoghat 3k-s tételekben átvágni másokat, büntetlenül? Ha veled esett volna meg akkor is viccesnek gondolnád? Tudod, szerettem volna korrekt lenni a sráccal, nem tudod autóba ülni, és ő eljönni hozzám, én meg az én gépemet nem voltam hajlandó küldeni, mert ha akármi van, akkor jön a vita, azt tartottam korrektnek ha elviszem, és beüzemelheti, és látja hogy jó a gép. Én is hibás vagyok, mert a vinyót nem tetettem fel vele egy hd sentinel ellenőrzésre, de miután telón is beszéltünk, meg stb, valahogy nem gondoltam hogy így járok. Az is benne van hogy ő se tudta, de hitegetett hogy kicseréli, és azóta se semmi. Akkor mondta volna hogy nyeljük be közösen, és max a felét visszautalja, így láttam volna hogy tényleg legalább a gerincesség szikrája benne van, de ő inkább eltűnik. Na ezeket az embereket rühellem, és kívánom hogy költse gyógyszerre.

De ha jobban elovasod a hirdetését, ott is ott van hogy van erre is gari.

Még annyit hogy, az ilyen emberek miatt, mint az említett egyén, tényleg nem szabad se előre utalni, se postázgatni, se semmi. Ezek után én is úgy fogok a dolgokhoz állni, hogy ha akar valamit, akkor jöjjön el, és nézze meg. Én ezek után senkivel nem leszek megértő, az tuti. Ismétlem nem az a 3k, hanem hogy valaki ennyire piti dolgon képes a becsületét eladni.

[ Szerkesztve ]

(#614) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Lenne 1 vitás témám, hardver eladásból kifolyólag.

Beszámítottam egy alaplapot, egy Giga EP35-DS3-at, egy Abit IP35 PRo lapba.

A giga lapot kivettem beépítettem az abitot, és innen jön ám a kacifántos része.

Hazahoztam a giga lapot, az egyik ismerősöm jelezte is hogy igényt tart rá.

Elvitte, majd amikor beépítésre került a sor, az ismim jelezte hogy az északi borda alatt 2 helyen is le van sarkazva az északi híd - + úszik a pasztában.

Mondom semmi gond, annó még az enyém volt a lap, persze nem volt lesarkazva sem.

Összerakta konfigba az ismim, majd az első indításnál egy halk "puffanást hallott" a vga-ból, áttette a másik gépébe hogy kipróbálja, és már nem adott képet a VGA. ( Sapphire 4670 512MB DDR3 )

Kért kölcsön tőlem egy gagyi pci-expresses vga-t, azzal sem lett kép a gépben + másik gépben sem adott többet képet már ( X700 SE 256MB DDR2 ).

Jeleztem a giga lap előző tulajának. hogy 2vga-t is kinyírt a giga lap, mivel az övé volt, nálam 0 percet nem ment alkatrészek híján, a dobozából sem volt kivéve.

Ő felkereste az ismerősöm, és nem fizet semmi, nem is érti miért kerül ő ebbe az ügybe.

Más közösségi oldalon már beszéltek egymással, az eladó nem hajlandó semmi együttműködést mutatni, ő nem fizet senkinek sem semmit ki, röviden elég ennyi, hogy most itt tart az ügy.

Nem esett szó arról az igaz hogy garancia, amikor elhoztam tőle a lapot, de ez szerintem egyesegyedül csak őt érinti, mivel tőle származik a lap.

Mi lenne ilyenkor az esetemnek a járható útja, szerintetek ?

Én jelenleg itt állok a "vevőm" és az "eladóm" között, a vevő tőlem várja a varázs, hogy majd én elintézem, az eladóval nem tudtam még személyesen beszélni, mivel hosszú hétvégére ment.

Várom az építő jellegű hozzászólásokat. :R

(#615) alfaman512 válasza Csaszykj (#614) üzenetére


alfaman512
tag

Hát elég nehéz ügy lessz. Itt sztem sok segítséget ne várj, engem is átdobtak a palánkon egy vinyóval, és még majdnem én vagyok a hibás. Az eladó egy figyelmeztetést sem kapott, nem tudom ilyenkor hol vannak a moderátorok. :(

(#616) Evgenii válasza alfaman512 (#615) üzenetére


Evgenii
tag

A moderátorokat és/vagy adminisztrátorokat el kellene már felejteni!
Mit ér a fekete pont és/vagy a kitiltás? Semmit!
A fekete pontot nem mindig nézi mindenki, akik valamit szeretnének olcsóbban venni! Náluk az ár az amit igazán néznek!
A kitiltásról pedig annyit, hogy új néven regisztrál XY, és máris tovább folytat "áldásos" tevékenységét!

Ezek nagyjából annyi értékkel bírnak, mintha anno a Whiskysnek ügyészségi megrovást adtak volna börtön helyett!

(#617) Evgenii válasza Csaszykj (#614) üzenetére


Evgenii
tag

Üdv!

Nos, ezt bizonyítani elég mókás dolog! Függetlenül attól, hogy igaz-e az általad felvázolt szitu, vagy sem!

Az, hogy az alaplap már két (vagy több) embernél is volt, így elég nehéz bizonyítani, hogy nálad halt-e ki valóban az alaplap, vagy már alapból rossz volt!
Mert ugye az eladó azt fogja mondani, hogy nála minden rendben volt! Te pedig azt, hogy észrevetted a hibát!
Ez egy állítás kontra egy tagadás!

Elviheted az ismerősödet tanúnak, de akkor az eladó is ennyi erővel odaállíthatja egy barátját, aki azt fogja állítani, hogy pl. Ő múlthéten (még az eladás előtt) játszott az adott gépen, és akkor az alaplapnak semmi baja nem volt!
Na, itt ugye ismét megáll az egész ügy!

A garancia egy jópofa dolog! Tudod, sok esetben a 40 oldalas gyártói garancia se ér semmit!

Jelen esetben, ott tartasz, hogy van egy alaplapod, amiről nincs írásos adás-vételi szerződés! Ez már egy hátrány!
Gondolom azóta eltelt jó pár nap! Így újra jópofa dolog bizonyítani a meghibásodás pontos dátumát!

A kiégetett videokártyákról is egy élmény lenne megmondani, hogy vajon azokból az első volt-e zárlatos, ami az alaplapot taccsra tette, vagy sem!

Feljelentést tehetsz, de az idő! Ezen kívül, a rendőrség elkezdi a bizonyítási eljárást. (Ha elkezdi...)
Ott pedig jön az előbb említett dolog! Ha az eladó azt mondja, hogy a Te kártyád vágta haza, na akkor szívás!
És még sorolhatnám a verziókat!

Lényeg:
Rendőrségi feljelentés = Rengeteg idő, és nem garantált semmilyen siker!

Fogyasztóvédelem = Szintén rengeteg idő! Ezen kívül azt mondják, ha hozzájuk fordulsz, hogy küldj tértivevényes levelet az eladónak, és részletes leírással ismertesd a panaszod! Erre az eladónak 30 napja van válaszolni! (Pazar nem?)
Viszont, ha az eladó nem óhajt válaszra méltatni, meg ilyenek, akkor kinyomtathat egy saját maga által írt levelet! Utólag Te elég nehezen bizonyítod be, hogy mit is írtál a leveledben ilyen szituban! Sőt, lehetetlen bebizonyítani!

Bíróság = Öngyilkosság! Szép kis időbe beletelhet, hogy foglalkozzanak az ügyeddel! Ezen kívül ügyvédi díj is felmerülhet, stb.! Tehát halottnak a csók!

Ilyen esetekben a közös nevezőt kell megtalálni! Ha nem hajlandó az eladó visszafizetni a teljes árat, akkor legalább a fele árra megérne egy próbát rábeszélni!
Így tény, hogy buksz, de nem a teljes összeget!

Amennyiben ebbe se menne bele, akkor sajna le kell nyelni a békát!

(#618) Evgenii válasza alfaman512 (#613) üzenetére


Evgenii
tag

Párszor elmondtam, hogy az adás-vételi szerződés rendesen pontokba foglalva, helyese megfogalmazva nagyon fontos!
Azzal lehet igényt érvényesíteni jogi úton, mivel Magyarország a papír országa, és azért a szerződésre megmozdul a hatóság!
Arra, hogy egy fórumon vettem, e-maileztünk, MSN-eztünk, stb., nos, ilyenre nem nagyon adnak!

Csak egy példa! 2010. január hónapban volt egy fórumom, ahol feltörték az admin nickemet. Mivel volt egy másik - ismeretlen - admin nevem, így láttam a serverlogba a kéretlen emberke IP címét. Teljes logot kinyomtattam, részletesen leírtam az esetet, ami ráadásul többször is előfordult, és elmentem feljelentést tenni! A mai napig egy értesítést nem kaptam, hogy a hatóság megszüntette az eljárást!
Holott, ez elég erős dolog jogilag! De, ha a hatóság sz*rik rá!

Beperelhettem volna az adott illetőt, de ahhoz se kedvem, se időm, de legfőképp fölösleges pénzem nem volt! És amennyi kártérítést esetleg megítél a bíróság, az lehet, hogy még a perem kiadását se fedezné! Na, innentől halott ügy!

Most tegyük fel, veszek itt egy alaplapot, HDD-t, meg egy-két dolgot. Ezek árba mondjuk 50.000 ftba kerülnek. Kiderül, hogy amit megveszek, azok rosszak, és nincs róla szerződésem!
A hatóság nem igazán szeret dolgozni! Függetlenül attól, hogy a kár értéke meghaladja a szabálysértési bírság mértékét...
Lényeg, nem igazán történik semmi a rendőrség oldaláról! Elhajtanak a fogyasztóvédelemhez, akik még annyit se tesznek, mint a rendőrség!
Perelni pedig minimum 20ezer-30ezer forint / ügyvédi megbízás! Ha már 2 vagy 3 meghallgatás van, akkor az ugye 2× / 3× 20E-30E ft! Na, ez már nem éri meg!
De alapból vegyük azt, hogy keletkezett 50ezres károm. A perrel már 70ezer mínusznál tartok, és nincs egy vasam sem!
Ha pedig a bíróság úgy dönt, hogy nem állapítható meg egyértelműen a meghibásodás helye - mármint, hogy az eladónál már rossz volt vagy nálam hibásodott meg az adott cucc -, akkor lerúgnak a pályáról, és duplán mínuszba vagyok anyagilag!

Nos, akkor válaszolok sorban!
"A másik az hogy, aki csak kis átveréseket csinál, az lehet nyugodtan?"
Mint látod, igen!

"Akkor mindenki nekifoghat 3k-s tételekben átvágni másokat, büntetlenül?"
Mindenki nem! De, mivel olyan f*szán áll ez az ország jogilag, így elég hosszan megtehetik sokan büntetlenül!

"Ha veled esett volna meg akkor is viccesnek gondolnád?"
Persze! Ha lennék akkora marha, hogy ne figyeljek oda, akkor a saját hibám miatt kiröhögném magam!
Persze megpróbálnék az eladóval közös nevezőt találni, hátha úgy még van esélyem valamennyit vagy akár a teljes vételárat visszakapni!

"Én is hibás vagyok, mert a vinyót nem tetettem fel vele egy hd sentinel ellenőrzésre, de miután telón is beszéltünk, meg stb, valahogy nem gondoltam hogy így járok."
A becsület, és a bizalom nem szavazható meg látszólagos korrektségre! De, ezt már úgyis megtanultad, sajnos egy kár esetéből!

"Az is benne van hogy ő se tudta, de hitegetett hogy kicseréli, és azóta se semmi. Akkor mondta volna hogy nyeljük be közösen, és max a felét visszautalja, így láttam volna hogy tényleg legalább a gerincesség szikrája benne van, de ő inkább eltűnik."
Ha Ő nem tudta volna, akkor nem tűnik el! Vagy ad másikat, vagy fizet vissza valamennyit!

"De ha jobban elovasod a hirdetését, ott is ott van hogy van erre is gari."
Tudod, régóta örök igazság, hogy interneten bárki azt írhat névtelenül amit akar!

Ide újabb megjegyzés! Volt jó pár beadványom az adatvédelmi biztosnak, egyes weboldalak jogsértő dolga miatt! Többek között Iwiw, stb.!
Az adatvédelmi biztostól megjött a válasz, hogy Ő értesítette az Iwiw-et az adott adatvédelmi törvénybe ütköző dolgokról, melyeket Én jeleztem! Az Iwiw-en azóta kb. 20 frissítés, javítás történt! De amit Én, és elméletileg az adatvédelmi biztos jelzett az Iwiw felé, az a mai napig ugyanúgy van!

"Még annyit hogy, az ilyen emberek miatt, mint az említett egyén, tényleg nem szabad se előre utalni, se postázgatni, se semmi. Ezek után én is úgy fogok a dolgokhoz állni, hogy ha akar valamit, akkor jöjjön el, és nézze meg. Én ezek után senkivel nem leszek megértő, az tuti."
Na, látod, ez az úgymond legjobb megoldás!
Amikor Én eladok itt egy-egy dolgot akkor a következő a menet, ahogy Én csinálom!

1, Ha hoztak nekem valami, pl. telefont, akkor egy hétig használom. Amilyen hibái vannak, azt leírom! Ezen kívül, ha hozzám lakásra jönnek, vagy Én viszem a vevőnek, élőben nem rohanok, hanem szépen végig elmondom neki a hibákat ha vannak! Nem szépítek semmit!
Ha ezek után kell, akkor átveszi, és használja egészséggel!
A szerződéshez sokan nem ragaszkodnak! Viszont, ha neki nem kell, akkor onnantól hozzám ne jöjjön sírni! A szerződés nem csak engem, mint eladót, hanem XY-t, mint vevőt is védi!

Nemrég eladtam egy iPhone 2G-t! Kopott volt elég rendesen. A vevőnek elsoroltam, hogy a házat cserélni kell(ene), mert elég megviselt. De, mivel nem Én használtam, erről a részéről nem Én tehetek! Átvette, kipróbálta, azt mondta, hogy neki kell!
A szerződésre amikor rákérdeztem azt mondta, hogy Őt az nem érdekli!
Innentől nincs miről beszélni! Ráutaló magatartással jött létre a szerződés! Garanciát így viszont nem is vállalok! Mire? Ha tönkreteszi, stb., és pl. 3 nap múlva reklamál, onnantól Én honnan tudjam, hogy esetlegesen milyen kárt okozott? Szóval ez egy bonyodalmas dolog!
Lényeg, hogy Én vállalom a nevem eladásnál és vételnél is! Nincs félnivalóm!

2, Ha Én adok el valamit, ami kezdettől a saját tulajdonom, akkor ugyanúgy járok el! Részletezek minden hibát, ha van! Leírom, hogy hogyan volt használva, stb.! Innentől már a vevőnek is jobb megítélést biztosítok azzal, hogy ismeri az adott termék előéletét!
A szerződéssel ezen esetben is úgy vagyok, hogy előre meggépelem, kitöltöm! Ha valamit sérelmez a szerződésben a vevő, akkor a közös nevezőig pontosítjuk, és úgy kötjük meg!
Ha nem óhajt szerződést kötni, akkor vigye! De nincs gari!

Persze, most meglehet kövezni, hogy mi az, hogy nincs garancia? Na, de mégis ki az aki úgy ad garanciát, hogy XY-nak elad valamit, az esetleg tönkreteszi, és a garancia miatt vegye vissza az elrontott terméket?
Nem hinném, hogy tömegesen lízingeltetnék az eladásra váró dolgaikat!

(#619) Csaszykj válasza Evgenii (#616) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

Na most látom félreértelmezted a helyzetet, leírom úgy, hogy érthető is legyen mindenkinek.

A giga lapot én adtam el decemberben, hibátlanként.
Majd jött a " 1. számú haver", hogy ha beszámítanám az abit ip35 pro lapomba, akkor ő igényt tartana rá.
A giga lapot én vettem ki a gépből, működött a lap - mivel a báttya az 1.számú havernak épp játszott rajta amikor én érkeztem.
Gép kikapcs, lap ki, abit lap be, giga be a dobozába, és hazahoztam, polcra vele.

Jött a "2. számú" haverom, hogy ő átvenné a lapot. Eljött érte, hazavitte, majd rá 2-3 napra mivel dolgozott össze akarta építeni, és ekkor jött elő az első probléma : az északi híd le van sarkazva 2 helyen is.

Tehát mind2 személyt személyesen ismerem, jó viszonyban vagyok velük, és sem a rendőrséget, sem fogyasztóvédelmet nem szeretnék bevonni ebbe, csak arra lennék kíváncsi egyedül, hogy szerintetek KI A HIBÁS MOST :F

Mert én ittam meg a levét az egésznek lényegébe, most kárpótolhatom a 2. számú havert, mert az 1. számú haver - teljesen elzárkózott attól hogy bárminemű kárpótlást adna, mivel " nálam működött a lap" .

Na most tégy igazat, úgy, hogy senkit se sérts meg....

Végülis a 2. számú haver miután lehiggadt, a 4670en megvizsgálta, 1 ellenállás durrant le a kártyáról, reméljük a cseréje megoldja a hibát.

Nagyjából már megegyeztünk, hogy vesz tőlem még a 2. számú haver hibátlan hardvert - ami megmaradt az asztali gépemből, csak engedek neki az árakból, és ennyi.

Itt mutatkozik meg az emberi gerincesség, hogy senki sem vállal fel semmit, pedig közvetetten nekem sincs sok közöm az egészhez, mivel én nem használtam a giga lapot 1 percet sem miután elhoztam az 1.számú havertól...

Már nem is érdekel a dolog, soha többet nem adok így el hardvert - hogy nem tesztelem le, pláne ha beszámításról van szó.

A bizalmam eljátszották viszont ismét, max ennyi amit vesztettem az egésszel, na meg vagy 2-3 doboz cigi amit a stressztől füstöltem el.

Szerencsére már esélyem sem lesz rá, mivel májusban megyek külföldre melózni, és felhagyok a "szervizes" tevékenységemmel amit folytatok már jóideje.

Érdekes a sztory végülis, két szék közé esni sosem jó... De azért tanúnságos is, így leírtam.

Köszi a hsz.eket.

ÜDv.: Csaszy

[ Szerkesztve ]

(#620) alfaman512 válasza Evgenii (#618) üzenetére


alfaman512
tag

Igen, lényegében én is hibás vagyok, már benyeltem ennyi, tanultam belőle. De azért azt illő lenne kivágni, aki ilyeneket csinál, ugyanis az oldal színvonalát rontja. Törlés után se tud valaki sokáig vissza jönni, nézd át a miért moderáltunk topicot, hányat megcsípnek és visszaregel, de bukik. Belefolyni a moderálási dolgokba nem akarok, de egy személyt kitettek, pedig ehhez képest semmiség volt a hirdetése, anyagi kárt se okozott senkinek, sőt én vásárolok is tőle 5 hónapja rendszeresen, és korrekt megbízható. Aki meg átvág, azt nem vágják ki, még csak nem is reagálnak rá. Ezt nem értem, nem tudom mi alapján megy a moderálás, mert van akit úgy kitesznek, hogy az se bizonyított, illetve nem biztos hogy szabályzatot sértett a hirdetése, más meg egyértelműen átvág valakit, anyagi kárt is okoz neki, na azt meg szóra se méltatják. Félreértés ne essék, nem célom a hangulat keltés, csak valahogy az utóbbi időben, több olyan moderálást látok, ami egyre inkább személyre szólóan megy, és nem egyforma mértékben alkalmazzák mindenkire a szabályzatot. De ezt a részét inkább nem feszegetem, mert nem szeretném hogy beleessek egy büntibe, ugyanis általánosságba tetszik az oldal, csak leírtam hogy mit tapasztalok az utóbbi időben. Lehetne még sorolni eseteket, de nem látom értelmét.

(#621) Evgenii válasza Csaszykj (#619) üzenetére


Evgenii
tag

"Na most tégy igazat, úgy, hogy senkit se sérts meg...."
A maga szemszögéből mindenkinek igaza van! Az, hogy épp kit sért meg egy döntés, nos, az szubjektív!
Bár, Én a magam részéről nagy ívben teszek rá, hogy kit sértek meg! Alapból korrekt vagyok! Ha valakinek nem tetszik, alanyi joga a dolgokat másképp látni!
Egyébként a mai világban igazság, mint olyan nem nagyon létezik!

"Nagyjából már megegyeztünk, hogy vesz tőlem még a 2. számú haver hibátlan hardvert - ami megmaradt az asztali gépemből, csak engedek neki az árakból, és ennyi."
Na, látod! A közös megegyezés mindig célravezető!

"Már nem is érdekel a dolog, soha többet nem adok így el hardvert - hogy nem tesztelem le, pláne ha beszámításról van szó."
Erre csak annyit, hogy: Szerződés! Még mindig nem oroszlán! Nem fal fel! Viszont véd az ilyen, és ehhez hasonló esetektől!

(#622) Evgenii válasza alfaman512 (#620) üzenetére


Evgenii
tag

"De azért azt illő lenne kivágni, aki ilyeneket csinál, ugyanis az oldal színvonalát rontja."
Nézd! Ez a kitiltás dolog nem olyan, mint a börtön! Ott bezárják az embert, aztán majd valamikor szabadul!
Az internetes világban, ha kitiltasz valakit, és az adott illetőnek egy kis esze van, akkor simán visszajön!
1, Ha dinamikus IP-je van, akkor csatlakozást bont és újat létesít! Máris jelen van új IP-vel! Ezt pedig nem fogják kimazsolázni sem a moderátorok (ha látnak IP-t), sem az adminok!

2, Ha fix IP-s, akkor élhet a proxy, socks 4, socks 5 adat lehetőségekkel, hogy visszajöjjön!

3, Olykor nézelődök az oldalon, mindenféle hirdetéseket nézve. Ha a színvonalat nézném, akkor egy rakás hirdetést finoman módosítani kellene, vagy felszólítgatni a publikáló feleket!
De van egy-egy etalon, amiért máshol simán azonnali tiltás jár! Itt még sincs minden formailag ellenőrizve! Épp ezért tartom halott dolognak, mind a piros, mind a fekete pontos dolgot!
Ez a 8 elemi első pár évében elmegy, de felnőtt emberek körében mókás!

Bocsánat, ha valakit megbántottam, de nem lehet a pontozást hitelesnek találni!
Felmerülhet a kérdés, hogy: "Miért?"
Elárulom!
Feladok egy szép(nek látszó) hirdetést pl. Johnny1966 név alatt. Pár nap után egy másik néven is regisztrálok, pl. Jani02 néven. Pár nap múlva eljátszom, hogy megveszem magamtól az XY terméket, és szépen adok magamnak piros pontot.
Ezt szépen hónapok alatt eljátszva egy fals eladó máris szép hírnevet érhet el! Holott, ennek valóságalapja nincs!
Viszont, ha hivatkozik a piros pontra, akkor elméletileg el kell ismerni az Ő hitelességét...
Szóval innentől megbukott a piros pontok értelme!
A fekete pontokról annyit, hogy rosszindulattal bárkiről állíthatom, hogy Ő rossz terméket adott el! Ezt innen nem fogja bebizonyítani senki!

"Törlés után se tud valaki sokáig vissza jönni
Szerinted! :)

"nézd át a miért moderáltunk topicot, hányat megcsípnek és visszaregel, de bukik."
És, mint szokott lenni, újra és újra van, volt és lesz is olyan ember, aki visszajön, vagy épp új ember folytatja az "áldásos" tevékenységet!

"Belefolyni a moderálási dolgokba nem akarok, de egy személyt kitettek, pedig ehhez képest semmiség volt a hirdetése, anyagi kárt se okozott senkinek, sőt én vásárolok is tőle 5 hónapja rendszeresen, és korrekt megbízható."
Mert olyan precíz a moderálás...

"Aki meg átvág, azt nem vágják ki, még csak nem is reagálnak rá. Ezt nem értem, nem tudom mi alapján megy a moderálás, mert van akit úgy kitesznek, hogy az se bizonyított, illetve nem biztos hogy szabályzatot sértett a hirdetése, más meg egyértelműen átvág valakit, anyagi kárt is okoz neki, na azt meg szóra se méltatják."
Van egy bizonyítási eljárás! Ennek keretében a moderátor mégis mit tehet?
Megkérdezi az eladót és a vevőt! Mivel szembesül? Egy állítással és egy tagadással! Ebben nem lehet igazságot megállapítani objektívan! Tehát mindkét félt hagyja!
Ha jobban belegondolunk, nem is a moderátoroknak a feladatuk, hogy igazságot tegyenek egy-két elszúrt üzletelés során! Ennek feladata elsősorban az eladó és vevő, másodsorban a hatóságok jogköre!

"Lehetne még sorolni eseteket, de nem látom értelmét."
Erről az jut eszembe, akik ide írnak! Jelzik, hogy XY így meg úgy átvágta Őket. Amennyi időt azzal töltött, hogy ide írt, annyi idő alatt már az eladóval/vevővel már rég lelevelezhette volna a dolgokat!
Mert:
1, Ha az eladó/vevő korrekt, akkor a közös nevező után úgyis orvosolja a dolgokat!
2, Ha az eladó/vevő nem korrekt, akkor még harminc bejegyzés után sem fog semmi se történni!
3, A moderátorokat belevonni vicc! Ők nem látják, hogy az eladott termék az eladónál volt már hibás, vagy a vevőnél ment tönkre! Így evidens, hogy intézkedés nem is történik!
4, Nincs egy hatóság sem, aki elfogadná azt, hogy "Én az oldal jogi topicjában szóltam"! Nincs!

(#623) alfaman512 válasza Evgenii (#622) üzenetére


alfaman512
tag

Pont leírtad hogy mik azok az oko, amiért jó hogy fizetős lesz a ph. A "kamu értékelés" is pénzbe fog így kerülni, nyoma marad minden üzletnek, stb stb.Ezért örülök hogy megszünik az ingyen hirdetés, kipotyog a sok komolytalan ember. persze ez nem azt jelenti hogy teljesen megszűnnek az átverős hirdetések, de aki csak szórakozásból csinálja, az legalább kipotyog. Sőt én azt is támogatnám, hogy az eladási jog legyen egy egyszeri összeg átutalásához kötve, így nem elég új ip-t szerezni, hanem minden kitiltás után új reg, új eladási jog létrehozását igényelné, meg persze új számlaszámot, de ez már egy másik topic.

[ Szerkesztve ]

(#624) Evgenii válasza alfaman512 (#623) üzenetére


Evgenii
tag

A serveren minden naplózva van! Tehát, amennyiben a hatóságok megmozdulnának, akkor utol lehetne érni embereket! De a mai mentalitással, mind az emberek, mind a hatóságok részéről, ez jelenleg hiú ábránd!
Ezzel csupán az fog történni, hogy szinte alig fognak pontozni! Tudod, a magyar mentalitás az, hogy az olcsó is legyen olcsóbb, de a legjobb, ha ingyen van!
Majd átmennek az E betűs hirdető oldalra, mert ott elég csak több reget csinálni!
Úgyhogy a fizetős dolog bevezetése nem 100%-osan jó dolog!

Megjegyzés ezzel kapcsolatban: Van még az E betűs oldalon kívül rengeteg "ingyen hirdetés" címszó alatti oldal!
Személy szerint két olyan oldalt ismerek, akik bevezették a fizetéshez kötött dolgokat. Ennek az lett a kimenetele, hogy a tartalom és a látogatottság megcsappant elég erősen!
Viszont, mivel az oldalnál okosak is vannak, így fél perc beszélgetés után eltörölték a fizetős részt, és máris elkezdett a statisztika pozitív irányba ívelni!

Sokkal inkább jobb ötletnek tartanám, hogyha meghívós lenne az oldal!
A szabály egyszerű lenne!
1, A meghívót moderátorok hagynák jóvá!
2, Amennyiben a meghívott személy a szabályzatot megsérti, azonnali kitiltás jár érte, és a meghívót küldő személy nem tud 6 hónapig újabb meghívót küldeni!
3, Amennyiben a meghívót küldő személy 3 olyan személyt hívott meg (természetesen 3 × 6 hónap alatt), akikről kiderül, hogy csaló üzletelők, akkor onnantól több meghívót ebbe az életbe nem kapna!
4, Ha valakiről kiderülne, hogy önmagát hívja meg, az azonnali kizárást kapna, meghívóval történő visszaélés miatt! Indok: Egy hiteles embernek egy arca van!

Na, ezt még lehet persze pontosítgatni, de ez már alapból sokkal nagyobb visszatartó erő lenne, mint bármilyen fizetős dolog bevezetése!
Kíváncsi vagyok, hogy erről mi a véleményed! :)

(#625) alfaman512 válasza Evgenii (#624) üzenetére


alfaman512
tag

Igen, ez is egy megoldás, de azt se feledjük el, hogy más dolgok is állnak a háttérben, mint például hogy az oldal fennmaradása is tét, amit a továbbiakban, bevétel nélkül nem lehetne folytatni. Ezekre az egyedüli megoldás, sajnos a fizetős rendszer.

(#626) Evgenii válasza alfaman512 (#625) üzenetére


Evgenii
tag

Nem ez az egyedüli megoldás!
Lehetne bannereket elhelyezni, egyéb reklámokat, esetleg pop-up ablakos reklámokkal bevételt keresni!
De szerintem ez a dolog rendezve van az oldal esetében, és nem szorul anyagi támogatásra!

(#627) alfaman512 válasza Evgenii (#626) üzenetére


alfaman512
tag

Azért ezt olvasd át. Új hardverapró

(#628) Evgenii válasza alfaman512 (#627) üzenetére


Evgenii
tag

"az oldalon emelt díjas sms-sel, bankkártyás utalással, mobilvásárlással és paypallal(?) lehet majd fizetni."
Ez nem a pl. Jóska19 eladott dolgaira vonatkozik!

És íme hozzá a kiegészítés:
"a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet."
Tehát, mint a már említett E betűs oldal esetében is, ugyanaz lesz itt is a rendszer! Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!

"a kiemelésekért (fixen lista elején tartás, up-olás, átszínezés a listában, külön ajánlat boxba kiemelés stb.) minden esetben fizetni kell, érvényességi idejük 7 nap lesz."
Maximum, mint az "E" esetében, törli/érvényteleníti a hirdetését XY, és feladja újra! Máris megoldva az ingyenes UP!

"A díjkötelesség oka nagyon egyszerűen fogalmazva az, hogy a Hardverapró jelenleg veszteséget termel (nem, a bazárok zöme nem fizet, alkudozik, sír, kifizet 2 hónapot és eltűnik stb.) iszonyatos munkát ró ránk és nem fenntartható így. Mint látható, a konkrétumok nincsenek még kidolgozva, inkább a koncepció állt össze."
Chateken találtam ingyen operátorokat, fórumokon ingyen vannak moderátorok!
Csupán olykor-olykor toborozni kellene!

Van egy eladásokkal foglalkozó oldal. Fórum jellegű! Ott az a szabály, hogy egy hirdetés, aminél jelzik, vagy a modik észreveszik, hogy elkelt az adott termék, egy hét után törlik!
Addig van lehetőség bárminemű reklamációra! Így, ha rendőrségi/peres/stb. eljárást kezdeményez a károsult, és ezt jelzi az oldalnak, akkor a hirdetést meghagyják az eljárás végéig! De minden más inaktívvá vált dolgot törölnek! Ez nem nagy meló, csupán rendszeresen kell csinálni!

"Tegyük fel, hogy eladó vagyok, és átvertem vevőt. Hülye lennék értékelni őt, egyszerűen nem adom meg, hogy kinek/kiknek adtam el a terméket. Vevő viszont benyomja a "jelentem" gombot, ez azonnal felkerül a moderátorok/hardverapródok "todo" listájára, akik engedélyezik vevőnek az értékelést. Vevő értékel engem, ami után én is értékelhetem őt (nyilván nem fogunk verset írni egymásnak...). A moderátorok megvizsgálják az esetet, alkalmasint dönthetnek a kizárásomról."
Baklövés!
Itt mégis hogy lesz bebizonyítva, hogy az adott vevő nem akar lejáratni engem?
Mert pl. feldobtam egy telefont eladni, Ő megvette, de mivel éppen vicces kedvében van, megszívat! Mert valljuk meg, van ilyenre is példa a mai világba!
Itt mindjárt ez a kötelező pontozás teória megbukik!
Ezen kívül, saját szuvenír magánügyem, hogy az eladót/vevőt pontozom!
Szintén az eladó/vevő saját dolga, hogy kinek ad pontot és kinek nem!

És, le is írták a lényeget:
"Nem nagyon éri majd meg tehát trükközni, új usereket regisztrálni stb. Nem arról van szó, hogy senki sem fog élni ezzel a "lehetőséggel", a rendszer nem 100%-os, de remélhetőleg "elég jó"."

Ezen kívül ott van még egy dolog!
BTK 175. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Márpedig sokan mondhatják, hogy az Ő személyes szabadságukba tartozik a pontok adása! Tegyük hozzá, jogosan!

Sokkal egyszerűbb lenne az, hogy:
1, Az oldal legyen meghívásos rendszerű! Viszont az oldalon a hirdetések szabadon megtekinthetőek legyenek! Viszont az aláírt kommentek nem jelennének meg a regisztrálatlanoknak!

2, Amennyiben valaki vásárolni szeretne, abban az esetben legyen mód arra, hogy az eladónak e-mailt küldhessen regisztrálatlanul!
Ez két okból is jó!
2/A, Elsősorban azért, mert az adott eladási topic nem terhelődik mindenféle új és újabb alkudozós hozzászólással, amikben esetenként kéretlen megjegyzések is előfordulnak!
2/B, Aki csupán egyetlen pl. telefont, vagy videokártyát szeretne megvenni, és utána az oldal háza tájára sem néz, így nem lenne felesleges felhasználó!

3, Az olyan felhasználókat, akik nem léptekbe, pl. 6 hónapja, a rendszer automatikusan törölje! Ennyi idő bőven elég bármilyen eljárás megkezdéshez, és az adatok (IP cím, stb.) lekéréséhez!

4, A pontozást felejtsük el! Sokkal logikusabb lenne a következő:
Az eladó, amennyiben eladta a termékét, akkor nem inaktiválja, hanem azzal érvényteleníti a hirdetését, hogy "Eladva"!
Amennyiben meggondolja magát, akkor a "Tárgytalan" opció lépne érvénybe!
Az adatlapján így egy statisztikaként megjelenne, hogy pl. "Sikeres eladás: 41".
Ezt egy egyszerű kis kétgombos menüvel, mint a "Hozzászólásom: témába vág / off topic"
meglehetne oldani!
Miért?
Mert, ha pl. Tomi12 megveszi Judit1984 eladó telefonját, majd utána az oldalra nagy ívbe tesz, akkor Judit akkor se kapja meg a pontját, ha Tomit kiteszik a hóra!
És persze egy értékelésért nem fog a kutya se feljelentést tenni! Tehát ezt veszteségként kell elkönyvelni!
Viszont, a sikeres eladás résznél láthatja bárki, hogy XY mennyi üzletet bonyolított le pozitívan! feltéve, ha érdekli!

Tételezzünk fel egy esetet!
Szeretnék venni magamnak egy processzort. A Google kidobja a Hardverapró oldalt is a találatok között, és nekem szimpatikus az ár!
Nos, ha regisztrálni kell, hát üsse kő megcsinálom! Írok az eladónak, hogy nekem a proci kell!
Megtörténik az adás-vétel. Én onnantól minek lépjek be újra? Majd, HA szeretnék valamit venni, és HA van az oldalon, akkor jövök újra! Addig hiába ketyeg ott a pontozás...
Ezen kívül, ha épp pl. elfelejtem a régi e-mail címemet, mert annyi idő telik el az új vásárlásomig, akkor evidens, hogy új név + új e-mail cím lép életbe! Ha pedig a második shoppingolásomnál se pontozok, akkor mi lesz? Megtépnek? Ugyan!
Ezt egy kicsit jobban át kellene gondolniuk azoknak akik kitalálták ezeket az újításokat! Nagyon sok az olyan eset, amikor rosszindulatú, vagy épp kapkodó emberek miatt lennének téves szankciók bevezetve!

Végül:
"Fontos újítás lesz még, hogy a rendőrségi ügyekhez szükséges adatkérés egy-egy feljelentett userről egy gombnyomásra működik majd. Ebből a felhasználók mit sem érzékelnek, de remélhetőleg az ilyen ügyek jóval hamarabb megoldódnak, a csalók megkapják méltó büntetésüket. (most is megkapják, nem is értem, hogy miért gondolja azt bárki, hogy nem, hiszen IP logtól kezdve minden van róla... csak lassabban)"
1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról
3. § (1) Személyes adat akkor kezelhető, ha
a) ahhoz az érintett hozzájárul, vagy
b) azt törvény vagy - törvény felhatalmazása alapján, az abban meghatározott körben - helyi önkormányzat rendelete elrendeli.
(2) Különleges adat akkor kezelhető, ha
a) az adatkezeléshez az érintett írásban hozzájárul, vagy
b) a 2. § 2. a) pontjában foglalt adatok esetében, az nemzetközi egyezményen alapul, vagy Alkotmányban biztosított alapvető jog érvényesítése, továbbá a nemzetbiztonság, a bűnmegelőzés vagy a bűnüldözés érdekében törvény elrendeli;
c) egyéb esetekben azt törvény elrendeli.
4. § A személyes adatok védelméhez fűződő jogot és az érintett személyiségi jogait - ha törvény kivételt nem tesz - az adatkezeléshez fűződő más érdekek, ideértve a közérdekű adatok nyilvánosságát is, nem sérthetik.

Hmm hmm! Lehet elmélkedni!

[ Szerkesztve ]

(#629) alfaman512 válasza Evgenii (#628) üzenetére


alfaman512
tag

Tehát, mint a már említett E betűs oldal esetében is, ugyanaz lesz itt is a rendszer! Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!
Igen de az is benne van hogy az ingyenesség ranghoz kötött, ami remélhetőleg azt takarja hogy újonc, ne hirdethessen ingyen, így máris kiszűrve a kidobott, majd vissza regizett csalók.

Maximum, mint az "E" esetében, törli/érvényteleníti a hirdetését XY, és feladja újra! Máris megoldva az ingyenes UP!
Csak azzal nem számolsz hogy a hirdetés feladás se lessz ingyenes, így hogy is jön ki az ingyenes up?

Chateken találtam ingyen operátorokat, fórumokon ingyen vannak moderátorok!
Csupán olykor-olykor toborozni kellene!

Azt azért ehhez érdemes hozzáfűzni, hogy egy fizetett moderátor nagyobb körültekintéssel végzi a munkáját, és remélhetőleg pontosabban betartatja a szabályzatot, mert ha hibázik, a megélhetésével is játszik. Én ezt kimondottan preferálom.

Márpedig sokan mondhatják, hogy az Ő személyes szabadságukba tartozik a pontok adása! Tegyük hozzá, jogosan!

lehet minden fele csavarni, de akkor is van egy szabályzat, amit a regisztrációkor elfogad az ember. Erre mondják hogy nem kötelező az oldalon lenni.

1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról

Itt megint csak az következik, hogy regisztrációkor hozzájárul az ember az említett adatok rögzítéséhez, innentől tisztán fut a dolog.
Ennyi erővel a net szolgáltatódat is perelheted, ugyanis ő is rögzíti hogy mit csinál az ip-d, mivel egy esetleges bűntény esetén, így tudnak visszakeresni. Vagy a guglit, mert bizony még azt is rögzíti hogy mikor mit kerestél, vagy a gmailed összes levelét tárolja (ha van) Erre mondják hogy elfogadtad az adatkezelési szabályzatot, a regisztrációkor/szerződés kötéskor.

(#630) alfaman512 válasza Evgenii (#628) üzenetére


alfaman512
tag

Az első soraidhoz ez is hozzátartozik:
a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet.

régi Prohardver (Mobilaréna, IT café stb.) tagoknak (fórumos rang alapján) jár némi kedvezmény az ingyenesen feladható hirdetések számában.

[ Szerkesztve ]

(#631) Evgenii válasza alfaman512 (#629) üzenetére


Evgenii
tag

"Igen de az is benne van hogy az ingyenesség ranghoz kötött, ami remélhetőleg azt takarja hogy újonc, ne hirdethessen ingyen, így máris kiszűrve a kidobott, majd vissza regizett csalók."
+
"Csak azzal nem számolsz hogy a hirdetés feladás se lessz ingyenes, így hogy is jön ki az ingyenes up?"
+
"Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!
Igen de az is benne van hogy az ingyenesség ranghoz kötött"

Idézném újra az általad linkelt oldalról a szöveget, kiemelve a lényeget:
"a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet."
Az E oldalnál is X számú hirdetés ingyen adható fel! Nem kell érte fizetni!
Itt sem lesz ranghoz kötve az ingyenes feladás! Ezzel az oldal egy rakás felhasználót vesztene!

"Azt azért ehhez érdemes hozzáfűzni, hogy egy fizetett moderátor nagyobb körültekintéssel végzi a munkáját, és remélhetőleg pontosabban betartatja a szabályzatot, mert ha hibázik, a megélhetésével is játszik."
Na, ez ahogy van szubjektív! Az, hogy valakit megfizetnek, még nem garantálja semennyire, hogy jobban látja el a munkáját, mint az aki ingyen tenné!
Sokkal több esetet tudnék felsorolni, ahol az ingyenesen segédkező emberek sokkal aktívabbak, mint a megfizetettek!

"lehet minden fele csavarni, de akkor is van egy szabályzat, amit a regisztrációkor elfogad az ember. Erre mondják hogy nem kötelező az oldalon lenni."
A törvényt sem tartják be! Mint láthatod rengeteg csaló ember van csak itt! Rajtuk kívül rengeteg máshol! Ahogy a törvény, úgy a szabályzat sem betonfal!

"Ennyi erővel a net szolgáltatódat is perelheted, ugyanis ő is rögzíti hogy mit csinál az ip-d"
Pont nem így van! Ők csupán a szerződéskötésben foglalt nevemre/lakcímemre naplózza a dolgokat! Ergo, a szolgáltatóm csak feljegyzi, hogy Én mikor milyen IP címet kaptam!
Képzeld el, amint a T-Online, vagy épp az Invitel, stb. mindenki dolgát naplózná!
Naponta cirka 1-2 millió e-mailfiók megtekintése, MSN/Skype, stb. bejelentkezés, és még lehetne sorolni! Azt egy netszolgáltató se bírná! Se géppel, se papírral amire kinyomtatná!
Egész pontosan az adott oldal servere rögzíti, hogy beléptem! Ezen kívül azt is, hogy épp oda írtam-e valamit, vagy sem! Meg még ki tudja miket! De nem a netszolgáltatóm!

"mivel egy esetleges bűntény esetén, így tudnak visszakeresni."
Pontosítsunk! Szabálysértés és/vagy bűncselekmény esetén!
De a bizonyítási eljárás során, az adott weboldalt, ahol történt a jogsértés, azt fogja a hatóság megkeresni, majd amennyiben az oldal kiadta az IP címet, stb. adatokat, azzal indul el az eljáró hatóság tovább!

"Vagy a guglit, mert bizony még azt is rögzíti hogy mikor mit kerestél, vagy a gmailed összes levelét tárolja (ha van)"
A böngésző sütiket tárol, amikben ezen adatok vannak! Az IP címemet csak bizonyos ideig tárolja! De, pl. a keresésnél nem fogja benaplózni az IP címem, mivel a keresés nem sért semmilyen jogszabályt!
A GMail-es leveleim pedig jogosan tárolja, mivel Ő a mailszolgáltató! Így ebben semmi kivetnivaló nincs! Már csak azért sem, mivel bevezették a https-t!

Az adatvédelemről csak annyit, hogy annak kezelésére adatkezelő személy és/vagy hatóság jogosult! Nem mindenki!

(#632) Evgenii válasza alfaman512 (#630) üzenetére


Evgenii
tag

A régi tagokat direkt hagytam ki! Velük nem igazán van gond!
Az, hogy Ők többet kapnak, azt díjazom!

(#633) alfaman512 válasza Evgenii (#631) üzenetére


alfaman512
tag

Pont nem így van! Ők csupán a szerződéskötésben foglalt nevemre/lakcímemre naplózza a dolgokat! Ergo, a szolgáltatóm csak feljegyzi, hogy Én mikor milyen IP címet kaptam!
Képzeld el, amint a T-Online, vagy épp az Invitel, stb. mindenki dolgát naplózná!
Naponta cirka 1-2 millió e-mailfiók megtekintése, MSN/Skype, stb. bejelentkezés, és még lehetne sorolni! Azt egy netszolgáltató se bírná! Se géppel, se papírral amire kinyomtatná!

Melóztam net szolgáltatónál, el sem hinnéd hogy milyen szinten van rögzítve hogy mit csinálsz. Nem mondom hogy pl skpe beszélgetést meg stb, de bőven elég az, hogy statisztikázva van hogy milyen oldalakat látogattál, vagy honnan töltöttél le, vagy kitől, adatforgalmad, online időd, mac címed (persze ezt is lehet klónozni) ip címedhez van rendelve a lakcímed, stb stb. Ezeket nem kell kinyomtatni, és papíron tárolni, elég csak azt nyomtatni amit a hatóság bekér.

A böngésző sütiket tárol, amikben ezen adatok vannak! Az IP címemet csak bizonyos ideig tárolja! De, pl. a keresésnél nem fogja benaplózni az IP címem, mivel a keresés nem sért semmilyen jogszabályt!

Nézz utánna hogy a gugli mi alapján dönti el, hogy neked mit mutasson meg egy keresés alkalmával, pontosan rögzítve van hogy miket szoktál keresni, de ha megtalálom, be linkelem, még te magad is visszanézheted hogy mik vannak rögzítve, minden keresésed visszanézhető, meg hogy mire kattintottál, meg még sokminden.

csak gyenge példának a gugliról ha nincs tárolva, akkor az ebben lévő tartalmakat honnan szedi vissza? Nem a saját gépemen van, mert más gépről is vissza adja mit tárolt rólam, és ez csak az amit ugye elismer.

[ Szerkesztve ]

(#634) Evgenii válasza alfaman512 (#633) üzenetére


Evgenii
tag

"Nézz utánna hogy a gugli mi alapján dönti el, hogy neked mit mutasson meg egy keresés alkalmával, pontosan rögzítve van hogy miket szoktál keresni, de ha megtalálom, be linkelem, még te magad is visszanézheted hogy mik vannak rögzítve, minden keresésed visszanézhető, meg hogy mire kattintottál, meg még sokminden."
Utánanéztem, íme:

"Az Internetes előzményekről: Az internetes előzmények és a böngésző keresési előzményei
Internetes előzményeit csak a Google Fiókjába történő bejelentkezést követően érheti el. Lehetővé teszi a korábban felkeresett webhelyek megtekintését és keresését, az internetes tevékenységek trendjeinek követését, ráadásul személyre szabott keresési találatokat kaphat a korábban keresett kifejezések és a korábban látogatott webhelyek alapján. További információ.

Keresési előzményei alatt azoknak az előző Google kereséseknek a listáját értjük, amelyet a böngészője tárol."
Idézve innen:
http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=hu&answer=54053

Előzménytörlés:
http://www.google.com/support/websearch/bin/answer.py?hl=hu&answer=465

Szóval az, hogy a GMailes fiókomba bejelentkezve érhetem el, kicsit tévúton jár, mint Máté Péter!

Ezt is olvasgasd át:
http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?answer=54048

Tehát, ebben igazam volt!

Netszolgáltatókról:
http://www.t-home.hu/lakossagi/adatvedelem
http://www.interware.hu/?menuid=59
http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?menu=internet&dok=9276

Szóval, még mindig nem tárolgat mindent! Ha mégis, annak elég nyomós oka van!
Ha ez igaz lenne, akkor:
- Látnák a forgalomban, hogy Kis Pista éppen az XY warez oldalon járkál! Ami önmagában nem jogsértő, de, ha időközben Ő valamilyen feltöltőoldalon is járt, és az adatforgalomba látszik az, hogy a feltöltés megnövekedett, akkor a szolgáltatónak jelentenie kellene a megfelelő hatóság felé ellenőrzésre az esetet! Mert feltöltőoldal + nagy feltöltött adat mennyisége + warez oldal a server naplóban már szabálysértés és/vagy bűncselekmény enged vélelmezni!
- A sexoldalakat elég tömegesen látogatják! Ebből vélelmezni kellene, hogy egyes családokban kiskorú nézheti, amit tekinthetünk szülői gondatlanságnak! Így ezt is jelentenie kellene!

Szóval jogilag beleroskadnának, ha mindent végig kellene néznie a netszolgáltatóknak! De az is biztos, hogy 2045-ig tuti tele lenne a rendőrség és a bíróság asztala!

Tehát, nem naplóz ennyi mindent egy szolgáltató sem! Ha így lenne, akkor megszüntethetnék az NBH-t...

(#635) alfaman512 válasza Evgenii (#634) üzenetére


alfaman512
tag

A gugliba nem folyok bele, nagy a net, nézz meg olyan oldalakat is, amit nem google kereső ad ki, meg ne csaka google szabályzatát nézd. Számtalan ismert tény van a gugli botrányairól, mert kérdéses hogy amiket tárol, azokat jogosan teszi e, illetve nézd meg hogy hány botrányba keveredett már a google, mert kiderültek sorozatosan olyan dolgok róla, amik személyiségi jogokat sértenek, és egyéb dolgok, pl asszem a Kínai botrány, legyünk őszinték, ha kína nem tudta a guglit megfélemlíteni, mi tartja vissza attól hogy rólad, vagy rólam bármit tároljon? Ez vita itt értelmét veszíti. Tudod ennek az éremnek is két oldala van, egyik a papír forma, másik a keserű valóság.
A net szolgáltatók:
Nem kell messzire menni a adatforgalmat illetően, a Thome ügyfelek, napra pontosan egy évre visszamenőleg megnézhetik a forgamukat le illetve fel irányba, és ez is csak a papírforma, a valóság hidd el sokkal több. Itt sem szabad nagyon szűk látókörűnek lenni, mert az ászf-et hidd el ott kerülik meg ahol lehet. Az hogy mit tárol le, az csak a ő titka, ugyanis a kapcsolatod a net felé, az akár tetszik akár nem, a szolgáltató szerverein keresztül zajlik, és innentől csak azt nem rögzít rólad amit nem akar. Nem szabad ennyire a papír formához ragaszkodni, mert akkor könnyen meglepetés érhet. Félre ne érts, eszem ágában sincs megbántani, csak a papír se kőbe vésett dolgokat tartalmaz, vannak dolgok, amikről mindenki halgat, akár távközlés, akár bármi más.

(#636) alfaman512 válasza alfaman512 (#635) üzenetére


alfaman512
tag

Vagy másik eset, ez konkrétan velem történt meg. régi net szolgáltatómnál felbontottam szerződést, majd reklám anyagot küldtek postán, ugye a szerződés már fel volt bontva, így nem volt joguk a személyes adataimat tárolni, akkor hogy küldtek a címemre levelet? Ezt megreklamáltam nekik mailben, külső gmail címről, azóta a mai napig jönnek oda is reklám anyagok, meg ászf változásról levelek, pedig már évek óta közöm nincs hozzájuk. Másik:
Helyi net szolgáltató, nevét nem írom le, az összes volt ügyfél adatai, mind a mai napig tárolva vannak náluk, ráadásul, azóta a szolgáltató el lett adva kétszer is, bekebelezte más cég, nevet is váltottak, de a adatok mindenkiről tárolva vannak, mondhatni az első ügyfélig visszamenőleg, név, cím, telefonszám, személyi igazolvány adatok, szóval minden. És még se koppintottak a fejükre. Utóbbit tutira tudom, mert dolgoztam maszekba nekik, meg haverom direkt alkalmazásban volt náluk, így sok mindenbe bele tudtunk nézni, és hidd el, nem áll meg a személyes adatok kezelése a szerződésben leírtaknak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#637) Evgenii válasza alfaman512 (#635) üzenetére


Evgenii
tag

"A gugliba nem folyok bele, nagy a net, nézz meg olyan oldalakat is, amit nem google kereső ad ki, meg ne csaka google szabályzatát nézd. Számtalan ismert tény van a gugli botrányairól, mert kérdéses hogy amiket tárol, azokat jogosan teszi e, illetve nézd meg hogy hány botrányba keveredett már a google, mert kiderültek sorozatosan olyan dolgok róla, amik személyiségi jogokat sértenek, és egyéb dolgok, pl asszem a Kínai botrány, legyünk őszinték, ha kína nem tudta a guglit megfélemlíteni, mi tartja vissza attól hogy rólad, vagy rólam bármit tároljon? Ez vita itt értelmét veszíti. Tudod ennek az éremnek is két oldala van, egyik a papír forma, másik a keserű valóság."
Tudod, ha egy óriáscéget valamelyik másik tönkre akar tenni, akkor simán rossz hírét kelti! Holott, lehet, hogy ugyanazok a hibák a másik nagy cégnél is megvannak!
Ha, annyira a végletekig bűnös lenne a Google, ahogy a hírek keringenek, már rég felszámolták volna az évek során! De, erre nem került sor!
Ez olyan, mint a statisztika! Ha akarom az egekig emelek egyoldalúan egy vállalkozást, ha akarom akkor más szemszögből a porig alázom!
Idézni csak a nagyoktól, így idézem amit írtál: "Ez vita itt értelmét veszíti. Tudod ennek az éremnek is két oldala van" :)

"A net szolgáltatók:
Nem kell messzire menni a adatforgalmat illetően, a Thome ügyfelek, napra pontosan egy évre visszamenőleg megnézhetik a forgamukat le illetve fel irányba, és ez is csak a papírforma, a valóság hidd el sokkal több. Itt sem szabad nagyon szűk látókörűnek lenni, mert az ászf-et hidd el ott kerülik meg ahol lehet. Az hogy mit tárol le, az csak a ő titka, ugyanis a kapcsolatod a net felé, az akár tetszik akár nem, a szolgáltató szerverein keresztül zajlik, és innentől csak azt nem rögzít rólad amit nem akar. Nem szabad ennyire a papír formához ragaszkodni, mert akkor könnyen meglepetés érhet. Félre ne érts, eszem ágában sincs megbántani, csak a papír se kőbe vésett dolgokat tartalmaz, vannak dolgok, amikről mindenki halgat, akár távközlés, akár bármi más."

Örök tény, hogyha valakiről valamit megakar valaki, akár valamelyik hatóság tudni, akkor arról úgyis megtudnak mindent!
Viszont ez az ország nem a tömeges internetbűnözés országa! Félreértés ne essék, kijut belőle rendesen!
De, tegyük fel, hogy van 6 millió internet hozzáférés! Ebbe benne van a céges és magán is!
Induljunk is ki ebből!
6M-ból csak 3M legyen az aki 1 nap megnyitja a Google-t, vagy bármelyik más kezdőlapját, és megnézi az e-mailjeit!
Ez már magában 6 millió bejegyzés! (2 weboldal / IP alapon)
Akkor még ott vannak a képkeresések, álláskeresések, stb.! Ez Legalább újabb 6 millió bejegyzés minimum! Aztán a le- és feltöltések! Az adatforgalom, stb.!
Ez annyira tetemes méretű, hogy külön géppark kellene hozzá!

De, megsúgom, ha már ilyen kellemesen bővítjük a látogatók és egymás tudását, hogy dolgoztam biztonságpolitikai helyeken, és ott láttam mi folyik! ;)

Csak azon emberek, cégek, stb. dolgait naplózzák a szolgáltatók, akiknél valamilyen gyanú merül fel! Illetve, akik ellen egy-egy hatóság kiad megfigyelésre utasítást!
Ennek több oka is van!
1, Már említettem, hogy tetemes adatmennyiség lenne minden internetest figyelni.
2, Törvény által mindenkit megillet az ártatlanság vélelme! Ebből kifolyólag szintén nem mindenkiről naplóznak "mindent".
3, A szolgáltatók, ha mindent naplóznának, akkor arra nem kevés ember kellene akik áttudnák nézni a dolgokat! Persze a munkahelyteremtés meglenne a válság idején!
Viccet félretéve!
Egyrészt nincs erre létszámügyileg egy szolgáltatónak sem kapacitása! Másrészt jogilag szétszednék azokat a szolgáltatókat, akik nem figyeltek meg valamit!

(#638) Evgenii válasza alfaman512 (#636) üzenetére


Evgenii
tag

Amikor szerződést kötsz egy szolgáltatóval, akkor az adataidat ideiglenesen kezelik! De lehet végleges is az adatkezelés!
Amikor szerződést bontasz, akkor újra kezelik az adataid, mert hozzá kell nyúlniuk! És ezt követően még X ideig kezelik! Persze semmi másra, csupán reklámküldözési célra!
Felmerülhet a kérdés, hogy: Miért?
A válasz: Azért, mert a szolgáltató jutalékot kap a kiküldött reklámanyagok után! Neki már akkor is van pénze ebből, ha Te eltüzeled a papírokat!
Az adatkezelés befejezéséhez, ha azután a reklámok zavarnak, az adatvédelmi biztoshoz kell fordulni, aki hivatalból szólítja fel a szolgáltatót, hogy szüntesse meg a Te adataid kezelését! Persze, ha ezt a szolgáltató külön kis irományai nem zárják ki egy bizonyos ideig!

Az ÁSZF-ből a szolgáltatást igénylő fél mindig csak kivonatot kap!
Egyrészt azért, mert nagy vonalakban az a lényeg, amit kiadnak!
Másrészt azért, mert, ha az ügyfél a kezébe kapna cirka 500 oldalt, abból 10-et olvasna el!
Akik viszont elszeretnék olvasni a teljes ÁSZF-et, azt a szolgáltatótól kell kérni a szerződéskötés helyén!
De, ember legyen a talpán aki végigolvassa! ;)
Ilyenkor hivatkozik arra a szolgáltató, hogy Te elolvastad a teljes ÁSZF-et, innentől reklamációnak helye nincs!
Ezt pedig nem lehet bizonyítani, hogy Te valóban elolvastad-e végig, vagy sem!

(#639) alfaman512 válasza Evgenii (#637) üzenetére


alfaman512
tag

Guglival kapcsolatban nézz utána milyen támadásokat vert vissza, nem példa nélküli hogy külömböző aktivisták támadták, sőt Kína is akarta hogy cenzúrázza kínában a találatokat, majd gondolt egyet gugli bácsi, és nem cenzúrázott tovább, lett politikai háború, majd hacker támadások kínától a guglinak, majd gugli berágott, megheckelt kínai fontos szervereket, és nem tudták megfogni, akkor szerinted ki elég nagy ahhoz hogy hatásosan lépjen fel ellene?

A szolgáltatókkal kapcsolatban:
Az ászf-et köteles több helyen hozzáférhetővé tenni, teljes terjedelmében.
" A szolgáltató köteles Általános Szerződési Feltételeit (ÁSZF) valamint az ÁSZF kivo-natát ügyfélszolgálatán térítésmentesen rendelkezésre bocsátani, elérhetővé tenni, illetve internetes oldalán közzétenni (hozzáférhetővé tenni). Megjegyzendő, hogy amennyiben a szolgáltató személyes ügyfélszolgálattal és internetes honlappal is rendelkezik, köteles az ÁSZF-jét és ÁSZF kivonatát mindkét csatornán elérhetővé, illetve közzétenni.

A másik nem x évig kezelik az adataimat, tegyük fel igazad van, távközlésből adódó jogok elévülési idelye egy év, ezután semmire se hivatkozhat a szolgáltató, vagy tévedek?

A szolgáltatók nem minden net felhasználót naplóznak, csak a saját ügyfeleiket, ez részben a saját érdekekük is, és ezt múltadból kifolyóan tudnod kéne, hogy egy komoly statisztikát az ügyfelekről, nem emberek készítik, hanem számítógép végzi, mivel a elektronikus adatokról van szó, ember nem is lenne képes rá, ilyet feltételezni eleve butaság, nem is értem hogy gondoltál ilyet, adott egy szolgáltató, vannak ügyfelei, mindenki bent van a rendszerben, van egy szerver ami statisztikáz, pl 30 perces frissítési ciklussal, és ezt rögzíti naplófile ba mentve, ami ügye kötelessége is, mert jogod van kikérni visszamenőleg a szolgáltatásod sebesség, illetve forgalmad, és egyéb szolgáltatást érintő paramétereket, vonal paraméterek, zaj stb. És mindemellett ott vannak azok a dolgok, amiket a szolgáltató a saját haszna érdekében rögzít. Ehhez nem kell ember. Csúny lenne ha mindent papírra tárolnának :) Szegény ügyfélszolgálatosak meg őrölnének ha kis pista betelefonál, hogy két hete nincs netem, majd jönne a válasz, várjon, előkeresem két hétr visszamenőleg a papírokat, ugye ezt te se gondolod komolyan? :B Nem megsérteni akarlak, de te biztonságpolitikai helyen dolgoztál, és így látod az adatrögzítés menetét, hogy mindent emberek végeznek? Ne haragudj de kezdem azt érezni hogy egy futár spécibb cuccokat használ, mert ő előkapja a pda-t meg a vonalkód olvasót, és úgy intézi a dolgokat, egy biztonságpolitikai cég volt dolgozója meg azt feltételezi, hogy ekkora adatmennyiséget papíroz egy szolgáltató? Ezt már nem tudom összerakni :)

(#640) Evgenii válasza alfaman512 (#639) üzenetére


Evgenii
tag

"Guglival kapcsolatban nézz utána milyen támadásokat vert vissza, nem példa nélküli hogy külömböző aktivisták támadták, sőt Kína is akarta hogy cenzúrázza kínában a találatokat, majd gondolt egyet gugli bácsi, és nem cenzúrázott tovább, lett politikai háború, majd hacker támadások kínától a guglinak, majd gugli berágott, megheckelt kínai fontos szervereket, és nem tudták megfogni, akkor szerinted ki elég nagy ahhoz hogy hatásosan lépjen fel ellene?"
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem érte támadás! Sőt, azt se mondtam, hogy abból akár egy is jogtalan volt!
Viszont, egy-egy cikkre hivatkozni egy dolog! És szintén egy dolog tudni, hogy mi volt a háttérben!
A Google egy keresőóriás! Ugyanígy érte támadás már a Yahoo-t, a Bing-et! Voltak hibáik! Azokat vagy részlegesen vagy teljesen korrigálták!
Na, de mit várunk? Olyan szinten mi se csinálnánk annyira másképp a dolgokat!
Ki elég nagy? Nos, ha a Yahoo összefogott volna a MS-al, akkor már Ők egyeduralkodóként lennének a piacon! Tény, hogy a Google sem kicsi, de lett volna rá lehetősége pár nagyvállalatnak, vagy több jogi hatóságnak olyan szinten lejáratni (akár jogosan, akár jogtalanul) a Google-t, mint annak a rendje! Nem tették! Ilyen ez a popszakma!

"A másik nem x évig kezelik az adataimat, tegyük fel igazad van, távközlésből adódó jogok elévülési idelye egy év, ezután semmire se hivatkozhat a szolgáltató, vagy tévedek?"
1992. évi LXXII. törvény - A távközlésről
Ez a törvény nem írja elő, hogy mikor évülnek el az adataid, melyet a szolgáltató rögzített!

1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról
Ezen törvény sem írja elő egy paragrafusában, vagy mellékletében, hogy mennyi az az időintervallum, amikor a szolgáltatónak törölnie kell az adataid!

Ebből következik, - ami egyébként egyes szerződésekben, vagy ÁSZF-ben benne van -, hogy reklámcélú dolgokat küldhetnek neked!

"A szolgáltatók nem minden net felhasználót naplóznak, csak a saját ügyfeleiket"
Egy szóval sem írtam, hogy pl. a T-Online mind a ~10millió lakos dolgait naplózza! Általánosítva, mindegyikre értettem!

"komoly statisztikát az ügyfelekről, nem emberek készítik, hanem számítógép végzi, mivel a elektronikus adatokról van szó, ember nem is lenne képes rá, ilyet feltételezni eleve butaság, nem is értem hogy gondoltál ilyet"
Ilyet sem írtam! Azt írtam, hogy rengeteg ember kellene ezek ellenőrzéséhez!
A gép rögzíthet milliárdnyi dolgokat! De a vizsgálatokat még mindig - részben, vagy olykor egészen - emberek végzik!

"És mindemellett ott vannak azok a dolgok, amiket a szolgáltató a saját haszna érdekében rögzít."
Áruld el kérlek, hogy mégis milyen haszna van abból bármelyik szolgáltatónak, hogy épp dögivel naplózza, hogy pl. a 8-ik kerületben 5000-en pornóoldalak néznek, a 9-ik kerületben 6600-an online filmeket néznek, stb.!
Ebből neki semmi haszna! Ilyen statisztikát soha egyetlen szolgáltató sem vezetett és nem is fog!
Idéznék a polgári jogból:
"A személyhez fűződő jogok sérelmét jelent, ha valaki más levéltitkát megsérti, aki magántitok vagy üzleti titok birtokába jut és azt jogosulatlanul nyilvánosságra hozza vagy azzal egyéb módon visszaél. Levéltitoknak minősül az a közlést tartalmazó zárt küldemény, melyet a feladó szándéka szerint csak a címzett ismerhet meg. Üzleti titoknak minősül a jogi személy vagy magánszemély gazdasági tevékenységéhez kötődő minden olyan adat, megoldás amelynek titokban maradásához a jogosultnak méltányolható érdeke fűződik és amelynek titokban tartásához a jogosult a szükséges intézkedéseket megtette."

A büntetőjogból is egy kicsit:
"Az egyes országok büntetőjogi törvényei meghatározzák az államtitok, a szolgálati titok és a magántitok fogalmát és egyben a titoksértést büntetni rendelik."

És nem utolsó sorban az adatvédelemről:
"A személyes adatokhoz való jogot jogszabályok rendezik. Ez az ún. adatvédelem. Adatvédelmi kérdésekben bármely magánszemély ombudsmanhoz fordulhat."

Az, hogy Gipsz Jakab pl. kedden délelőtt megnézi Michelle Wild egyik videoját online, majd keres mondjuk Göncz Árpádról képeket, esetleg blogot ír arról, hogy elment a WC-re, ezt a szolgáltató nem nézi!
Egyrészt, mert magántitok!
Másrészt, mert ilyen dolgokra nem fog épp elméjű szolgáltató sem időt, se külön programokat alkalmazni, hogy ezeket naplóztassa!
Harmadrészt azért, mert minden szolgáltatónál a pénz az úr! Ingyen semmit sem tesz! Ha annyira kémkedni szeretnének és mindent naplózni, akkor megtették volna!
Miért? Mert orrba-szájba jelenthetnék a különféle jogsértéseket a hatóságoknak! S, mint tudjuk, ezen munkálat után külön akár jutalék vagy fix pénz járna!

Vagy szerinted totál ingyen csinálnak maguknak statisztikákat amikből mazsoláznak? Ugyan! :)
Minden szolgáltató csak olyan dologra mozdul meg, amiből neki haszna van!

"Szegény ügyfélszolgálatosak meg őrölnének ha kis pista betelefonál, hogy két hete nincs netem, majd jönne a válasz, várjon, előkeresem két hétr visszamenőleg a papírokat, ugye ezt te se gondolod komolyan?"
Ilyet se mondtam! De, gépen keresni, még mindig ember keres...
És ugye a hibát a szolgáltatás igénybe vevő fél jelenti be! Ha annyira okos lenne bármely szolgáltató servere, akkor kijelezné, hogy XY-nál a sávszélesség lecsökkent, és nem tudja rendesen használni az internetét!
De, mivel elég sokan előszeretettel állítgatták el a dolgokat, így a szolgáltatónak iszonyatos plusz munka lenne minden ilyen jelzést kivizsgálni!
Gondolj bele! Elmondásod alapján a szolgáltató servere "mindent" naplóz, és figyelik (vélelmezhetően)!
Képzeld el, hogy mennyi hibajelenség miatt hívnák fel az ügyfeleket, hogy mégis mi a gond? Amikor lehet, hogy épp a drága ügyfélnek az internetkábelét a kutya rágta meg, és amiatt ingadozik a sávszélessége, nem a szolgáltató hibájából!

"Nem megsérteni akarlak, de te biztonságpolitikai helyen dolgoztál, és így látod az adatrögzítés menetét, hogy mindent emberek végeznek? Ne haragudj de kezdem azt érezni hogy egy futár spécibb cuccokat használ, mert ő előkapja a pda-t meg a vonalkód olvasót, és úgy intézi a dolgokat, egy biztonságpolitikai cég volt dolgozója meg azt feltételezi, hogy ekkora adatmennyiséget papíroz egy szolgáltató? Ezt már nem tudom összerakni"
Tévúton jársz, mint anno Máté Péter!
Az adatrögzítés menete nagy vonalakban a következő:
- XY személy/hatóság/stb. jelzi, hogy XY személyt/hatóságot/stb. meg kell figyelni ezen és ezen dolgok miatt! Erről ugye jegyzőkönyv készül, majd egy rakás engedélyezés zajlik le, mire végül elkezdődhet a munka!
- Mivel elkezdődik a munka, így minden ember megkapja a kis feladatát, hogy minek kell utánanéznie, és azt naplóznia! Persze nem tollal A4-es papíron, hanem a mai világba számítógéppel! De csak és kizárólag a jelzés/jelentés pillanatától kezdődik a megfigyelés! Amennyiben az adott személyről nincs a bejelentés ideje előtt semminemű információ, akkor jönnek a mélyebb munkálatok!
- Ezután ha nem talál az eljáró hatóság semmit, akkor evidens, hogy megszünteti az eljárást! Ha talál valamit, akkor pedig elkezdi hozzákapcsolni a bizonyítékokat!

Ha az általad felvázolt, "mindent naplóz" szitu lenne életbe, akkor a hatóságoknak pár óra lenne egy nagyobb ügy is!

Pár kiegészítés ezzel kapcsolatban:
Bizonyítási eljárás lefolyása

76. § (1) A bizonyítási eljárással járó költségeket (a tanú-, szakértői és tolmácsdíjat, a helyszíni tárgyalás és szemle költségét stb.) a bizonyító fél (164. §) köteles előlegezni, a bíróság azonban - ha ezt méltányosnak tartja - kivételesen a bizonyító fél ellenfelét is kötelezheti a bizonyítási eljárással felmerülő költségeknek vagy azok egy részének előlegezésére. Az előlegezés felől a bíróság a költségek felmerülésekor határoz, ha azonban már előre valószínűnek mutatkozik, hogy a felmerülő költségek jelentősebb összeget érnek el, vagy más körülmények ezt indokolttá teszik, a bíróság azt is elrendelheti, hogy a fél a költségek fedezésére előreláthatóan szükséges összeget a bíróságnál előzetesen tegye le. Szakértő kirendelése esetében a bíróság a szakértői díj fedezésére előreláthatólag szükséges összeg letétbe helyezését köteles elrendelni.
(2) A perben kirendelt ügygondnok készkiadásának és díjának előlegezésére azt a felet kell kötelezni, aki az ügygondnok kirendelését kérte, illetőleg akinek perbeli cselekménye folytán a kirendelés szükségessé vált. Az ügygondnok készkiadásainak előlegezésére a felet esetenként, az ügygondnoki díj előlegezésére pedig általában csak az eljárást befejező határozatban kell kötelezni; szükség esetében azonban a bíróság a felet az ügygondnoki díj előlegezésére külön határozatban is kötelezheti. Ha a bíróság az előlegezésre köteles felet a költségekben s ezzel együtt az ügygondnoki díj megfizetésében is elmarasztalja, az ügygondnoki díj előlegezése tárgyában külön határozatot hozni nem kell.
(3) A (2) bekezdésben megállapított kivételtől eltekintve az ellenfél eljárásával vagy képviseletével felmerülő költségek előlegezésére a felet kötelezni nem lehet.
(4) Az ügyészt, valamint a külön jogszabállyal erre feljogosított szervezetet költségek előlegezésére nem lehet kötelezni, hanem a költségmentesség engedélyezése esetében irányadó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

164. § (1) A per eldöntéséhez szükséges tényeket általában annak a félnek kell bizonyítania, akinek érdekében áll, hogy azokat a bíróság valónak fogadja el.
(2) A bíróság bizonyítást hivatalból akkor rendelhet el, ha azt törvény megengedi.

201. § (1) A bizonyítási eljárást a perbíróság rendszerint tárgyaláson folytatja le. Ha azonban ez jelentős nehézséggel vagy aránytalanul nagy költségtöbblettel járna, a bíróság azt a helyi bíróságot keresi meg, amelynek területén a kihallgatandó személyek laknak, illetőleg amelynek területén a bizonyítás a legcélszerűbben eszközölhető. A Budapest területén foganatosítandó bírói cselekmények teljesítésére az igazságügyért felelős miniszter rendeletével kijelölt bíróságot kell megkeresni.
(2) A perbíróság székhelyén működő helyi bíróságot a bizonyítás lefolytatása végett megkeresni nem lehet.
(3) A bizonyítást a perbíróság, illetőleg a megkeresett bíróság a szabályszerűen idézett felek távollétében is lefolytatja. Igazolásnak ilyenkor helye nincs, azonban a felek bármelyike kérheti a bizonyítás megismétlését, ha ahhoz lényeges érdeke fűződik, és az azzal felmerülő újabb költségeket előlegezi; a kérelem tárgyában az eset összes körülményeinek mérlegelésével akkor is a perbíróság határoz, ha a bizonyítást megkeresett bíróság folytatta le.
202. § (1) Ha a bizonyítást megkeresés útján foganatosítják, a megkeresett bírósághoz meg kell küldeni azokat az iratokat, amelyek a megkeresés elintézéséhez szükségesek. A megkeresett bírósággal a tanács elnöke közli mindazokat a kérdéseket, amelyeket a bizonyítás során tisztázni kell, illetve mindazokat az adatokat, amelyek a bizonyítás lefolytatásához szükségesek. Így különösen közölni kell az eljárásban részt vevők, továbbá a képviselőik nevét és lakóhelyét, a költségek előlegezésére vonatkozó adatokat, a szükséghez képest az ügy vázlatos leírását és a bizonyítás útján tisztázandó tényállást, valamint a kihallgatandó személyek nevét, lakóhelyét. Ha a megkereső bíróság az eljárásban résztvevők valamelyikének költségmentességet (illetékfeljegyzési jogot) engedélyezett, közölni kell az erre vonatkozó adatokat is.
(2) A megkeresett bíróság a bizonyítás lefolytatására határnapot tűz ki, és arra a kihallgatandó személyeket megidézi, a feleket pedig a kitűzött határnapról értesíti. A megkeresett bíróság a bizonyítást ülnökök részvétele nélkül folytatja le. Egyébként a megkeresett bíróság a perbíróságra irányadó szabályok megfelelő alkalmazásával jár el, és - amennyiben a törvény másként nem rendelkezik - a perbíróság jogait gyakorolja; a kihallgatandó személyekhez a felek is indítványozhatnak kérdéseket. A megkeresett bíróság - a felek indokolt kérelmére, vagy ha a rendelkezésre álló adatok alapján szükségesnek mutatkozik - további bizonyítást folytathat le.
(3) A megkeresett bíróság a megkeresést tizenöt napon belül teljesíti. Ha a megkeresett bíróság a megkeresést tizenöt napon belül nem intézte el, az elintézés akadályát a megkereső bírósággal közli.
(4) A megkeresett bíróság a bizonyításról jegyzőkönyvet vesz fel. A jegyzőkönyvben mind a megkereső, mind a megkeresett bíróságot fel kell tüntetni. A bizonyításról készült jegyzőkönyvet az iratokkal együtt 8 napon belül meg kell küldeni a megkereső bíróságnak. Ha a megkeresés teljesítésére egészben vagy részben más bíróság illetékes, a megkeresett bíróság - a ráháruló bizonyítás felvétele után - az iratokat az illetékes másik bíróságnak küldi meg, és erről a megkereső bíróságot, valamint a feleket értesíti.
203. § Azokban az esetekben, amikor a bizonyítást a törvény szerint a bíróság helyett az elnök is lefolytathatja, a bizonyítás során a bíróságra vonatkozó szabályokat az elnök eljárására kell alkalmazni.
204. § (1) Ha a bizonyítást olyan külföldi államban kell lefolytatni, amellyel a megkeresések teljesítésére a magyar állam által kötött nemzetközi megállapodás vagy viszonossági gyakorlat áll fenn, a bizonyítás iránt ennek megfelelően kell intézkedni.
(2) A magyar állam által kötött nemzetközi megállapodás vagy viszonossági gyakorlat hiányában a bíróság a félnek - kérelmére - határidőt szabhat arra, hogy a bizonyítás lefolytatásáról a külföldi állam jogszabályainak megfelelő és a szükséghez képest felülhitelesített közokiratot mutasson be.
(3) A külföldön lefolytatott bizonyítás érvényességét a bizonyítás helyének joga szerint kell megítélni, de azt akkor is érvényesnek kell tekinteni, ha a jelen törvény rendelkezéseinek megfelel.
205. § (1) A 202-204. §-ok eseteiben a bíróság a tárgyalás folytatására határnapot rendszerint csak a bizonyításról készült jegyzőkönyv, illetőleg a bemutatni rendelt közokirat megérkezése után tűz ki.
(2) A bizonyítás eredményét a tárgyaláson az elnök ismerteti; az ismertetésre és a bizonyítás eredményére a felek észrevételeket tehetnek.

206. § (1) A bíróság a tényállást a felek előadásának és a bizonyítási eljárás során felmerült bizonyítékoknak egybevetése alapján állapítja meg; a bizonyítékokat a maguk összességében értékeli, és meggyőződése szerint bírálja el.
(2) A per adataival egybevetett mérlegelés alapján a bíróság azt is meggyőződése szerint ítéli meg, hogy milyen jelentőséget kell tulajdonítani annak, ha a személyes megjelenésre idézett fél nem jelent meg, vagy a fél vagy képviselője valamely felhívásnak nem tett eleget, a hozzáintézett kérdésre nem felelt, vagy kijelentette, hogy valamely tény valóságáról nincs tudomása, vagy arra nem emlékszik.
(3) A bíróság a kártérítés vagy egyéb követelés összegét, ha a szakértői vélemény vagy más bizonyíték alapján meg nem állapítható, a per összes körülményeinek mérlegelésével belátása szerint határozza meg.

Ide még megjegyezném, hogy nem egy olyan internetes bűncselekmény valósult meg, amiből lett ugyan bírósági ügy, DE, mivel a szolgáltató csak bizonyos ideig tárolta az IP cím, host, stb. adatokat, így a per sikertelen kimenettel ért véget!
Valamint, volt olyan eset is, amikor a naplózott tartalomban nem volt megtalálható az, amire a bizonyítási eljárás és/vagy a per indult!

A biztonsági naplózásnak persze vannak szabályai! De, ezek kifejezetten az azonosításra szolgáló dolgokat naplózzák!
Szolgáltató esetében ilyen többek között:
- Név, lakcím, személyi igazolvány száma, stb. személyes adatok
- IP cím
- Host
- MAC cím (nem minden esetben naplózzák)
- Az internetkapcsolatra való bejelentkezés/kijelentkezés, ha fix IP-s, vagyis állandó kapcsolatban van, akkor napi/heti/stb. le- és feltöltés mennyisége (és itt nem azt naplózzák, hogy pl. Pistike feltöltött torrenten pár giga pornót! Csupán az adatmennyiséget!)

De, egy perből aminél jelen voltam, felidéznék pár dolgot!
XY illető beköttette az internetet. Majd, alap tudással elment routert venni, mondván attól biztonságos(abb) lesz az internetkapcsolata!
Hazament, összekötötte a cuccokat szépen, majd elkezdett internetezni. Mivel nem tudta, hogy a router wifijét le kell védeni, illetve ki kell kapcsolni, ha nem használja, azzal ment másnap dolgozni, hogy kikapcsolta a gépét, mondván most nem megy a net!
Lakótelepen rácsatlakozott valaki, és kellemetlen dolgokat művelt! A feljelentés során az adott oldal kiadta az IP címet, ami által eljutott a hatóság XY-hoz!
No, és itt lép be a bizonyítási eljárás!
A rendőrség lefoglalta a gépet és a router, valamint gondoskodott arról, hogy XY-nak az internetvonalát a szolgáltató lekapcsolja!
Ezután elkezdődött a per. XY bizonyította, hogy Ő az adott időben dolgozott, így otthonról elég nehezen csinált volna bármit is!

Ha, elmondásod alapján a MAC címet minden esetben regisztrálták volna, akkor a bizonyítási eljárás során a szolgáltatótól bekért logban látszott volna, hogy ténylegesen nem Ő volt, mivel a lefoglalt gépének a MAC címe más!

Na, de menjünk tovább! A bíróság nem fogadta el a munkáltató tanúvallomását azzal az indokkal, hogy vélelmezhetően elfogult, és inkább vállalja a hamis tanúzást, hogy ezzel az Ő dolgozóját mentse! (Na itt pofán is verte a bíróság az ártatlanság vélelmét... De az egy dolog!)
XY hivatkozott arra, hogy az Ő gépét átnézhetik egész nyugodtan, mert semmilyen olyan tartalmat nem fognak rajta találni, mely akár csak picit is hasonlít az Őt ért vádakhoz!
A bíróság válasza az volt, hogy a HDD-t (alias winchester) kivehette másnap, és ismeretlen helyre rejthette!
XY védelme érdekében hivatkozott arra, hogy még a garanciacímke is rajta van a gépházon, tehát látszik, hogy nem volt a gép bütykölve!
És itt jön a hoppá! A rendőrség, hogy vizsgálja a gépet, felnyitotta a gépházat! Persze a rendőrség azt mondta a bíróság előtt, hogy Ők nem tudják, hogy a garanciacímke már elvolt szakadva, vagy Ők szakították el!
Ezt még a bíró csak-csak elhitte volna, de ezután jött az, hogy arra hivatkozott, hogy vannak külső USB-s HDD-k, és azt bármikor lehet csatlakoztatni...
Végül, laza 26 hónap után a bíróság eljutott az ítéletig!
Mi az ítélet? XY ellen felhozott vádak, a bizonyítási eljárásban feltárt dolgok megléte vagy épp hiányossága miatt nem 100%-osan bizonyítható!
Jött volna az öröm, de...
De, mivel az internet hozzáféréséhez csak Ő juthat(ott) hozzá, így a bíróság szabadságvesztés helyett 500.000 ft kártérítésre ítélni az XXXX törvény A,B,C,D, stb. paragrafusa alapján!

XY fellebbezett! Mondván, neki ott a munkáltatója tanúnak, a gépén meg sem találhatják az adatokat!
Másodfokon a következő volt:
A másodfokon jelen lévő bíró azt mondta, hogy mivel visszakapta a gépét, így az esetleges nyomokat, amiket akkor a rendőrség vélelmezhetően nem talált meg, azóta törölhette!
A tanúvallomást most is figyelmen kívül hagyja a bíró, azzal az indokkal, hogy az első fokon már elutasításra került!
Blablabla... Lényeg, hogy a másodfok is ugyanazt az ítéletet hozta, annyi különbséggel, hogy a másodfoki eljárás költségét is rácinkelte XY-ra!
Persze XY mehetett volna tovább, de az újabb pénz! És azt ugye előbb ki kell fizetni, mert csak akkor foglalkoznak veled, ha nincs fennálló tartozásod!

Ebben a perben, a szolgáltatótól egy vagon log ki lett kérve! Persze kinyomtatva! És lőn csoda, abszolút nem mindent naplóznak!

Úgyhogy az, hogy Te láttál XY szolgáltatónál logokba dolgokat, azt nem vonom kétségbe! De, hogy minden ügyfélről nem készül részletes A-tól Z-ig statisztika, az 100%!

(#641) alfaman512 válasza Evgenii (#640) üzenetére


alfaman512
tag

Uh ebbe belehúztál :)
Mivel már ez kezd erősen nem ebbe topicba illeni, gyorsba pár dologra itt reagálok, ha gondolod priviben folytathatjuk, mert érdekes, és tanulságos vita alakult ki.
A szolgáltatóknak kötelessége statisztikát készíteni az ügyfelek net kapcsolatukról, ez saját érdeke is, mert ha kis pista betelefonál, hogy hónapok óta szakadozik a nete, és kötbérezést kér, és esetleg nincs teljesen igaza, a szolgáltató visszamenőleg előszedi a net kapcsolata statisztikáját, és meg tudja mutatni, hogy mikor mennyi online kapcsolata volt, mekkora adat forgalommal, mekkora sebességgel, ezzel bizonyítva, hogy a szolgáltatás, megfelelt a minimális szerződésben foglalt célértékeknek. gondolok itt rendelkezésre állási idő, minimális kötelező sebesség. Néhány szolgáltató még azt is megszabja hogy mekkora adatforgalom felett minősíti az ügyfelet extrém felhasználónak, ha ezt átlépi az ügyfél, és úgy ítélik meg, hogy a forgalmazás mértéke, a hálózatot veszélyezteti, akár szerződést is bonthatnak. Hála égnek utóbbi lehetőséggel, már nagyon kevés szolgáltató él. Bár pár éve még engem korlátoztak azért mert nagy volt az adatforgalmam, és szerintük szervert üzemeltettem, de egy kiadós asztal verés után rendeződött a dolog. :) A guglival kapcsolatban, ő az a cég, akit jelenleg igazán senki nem mert komolyan támadni, még nagy hatalmak sem, ugyanis ő az egyedüli aki, úgymond rendelkezik elegendő anyagi, és technikai háttérrel, illetve kapacitással, hogy a világhálót "lementse" ez nem teljes másolatot jelent, de a fontos adatok mind mind rögzítve vannak szerver csarnokokban. Hogy példának mutassak valamit, itt egy cikk, ahol sokáig eltitkolt dolgot mutat be a google. Ez csak a kereső program háttere, abból is az amit ugye nyilvánosságra hozott, vajon akkor még mi lehet amit, továbbra is eltitkol? Gondolj bele mekkora hatalom, szinte minden fontos adat birtokában lenni? Nagy emberek nem nyilvánosságra való tettei, képei, iratai stb stb. Vajon miért nem meri senki rendesen "betámadni" őket? Mert csak a jó ég tudja, kiről mit tárolnak, és egy esetleges támadásra válaszolva kikerülnek például xy elnökről pl olyan képek a világhálóra, amiről az illetékesek úgy tudták hogy már rég el van tüntetve. Volt a bottránya a google könyvel kapcsolatban is, a világ összes könyvét be akarják digitalizálni, ehhez csak a guglinak van olyan eszköze, amit a nagyon régi, kényes könyveket úgy tudja digitalizálni, hogy nem tesz bennük kárt. Szerinted puszta jótékonykodásból fejlesztette ki? Egy könyvtárral volt is riport hogy ők nem engedték a könyveiket digitalizálni a guglinak, mert nem tartják helyesnek, hogy a történelmet egy haszon orientált cég birtokolja. Ebben is van logika. ha minden teljes terjedelmében csak a guglinak van meg, és beüt egy esetleges káosz, és olyan információk kellenének, amik eddig papírra írott formátumban elérhető volt, majd ezek "elporladnak" és az addig ingyenes google book úgy dönt hogy nem jótékonykodik, hanem fizetőssé teszi a szolgáltatását, mi gátolná meg ebben? Törvényekkel kényszerítenék? Válaszul bejelentené hogy oké kiad minden eltitkolt csúnya dolgot, majd rosszabb esetben bök egy formatot pl a google bookra, és vesznének olyan infók is, amik feltehetőleg csak nála vannak már meg. Hidd el ezzel mindent meg lehet szerezni, és a gugli jótékonysága mögött igencsak erős érdekek húzódnak.

de sztem priviben folytassuk, mert a végén, kapunk egy koppintást, mert ez már nem üzleti vita, :) bár a guglit tekintve akár az is lehetne. :R

(#642) Csaszykj válasza Evgenii (#621) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Pár sorban ha levezetnéd, minek kell szerepelnie egy ilyen használt hardver adás-vételi szerződésben, megköszönném. :R

(#643) PHM válasza Csaszykj (#642) üzenetére


PHM
addikt

Itten van. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#644) Evgenii


Evgenii
tag

Egyrészt köszönöm PHM-nek, hogy a távollétemben segédkezett! :)
Másrészt, e mellé hozzátartozik egy jogi kiegészítés a Polgári Törvénykönyvből, amit meg is osztanék ide, hogy ne keljen keresgetni!
Nos:

1959. évi IV. törvény - A Polgári Törvénykönyv

XVIII. fejezet

A szerződés megkötése

A szerződési akarat és kifejezése

205. § (1) A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre.
(2) A szerződés létrejöttéhez a feleknek a lényeges, valamint a bármelyikük által lényegesnek minősített kérdésekben való megállapodása szükséges. Nem kell a feleknek megállapodniuk olyan kérdésekben, amelyeket jogszabály rendez.
(3) A felek a szerződés megkötésénél együttműködni kötelesek, és figyelemmel kell lenniük egymás jogos érdekeire. A szerződéskötést megelőzően is tájékoztatniuk kell egymást a megkötendő szerződést érintő minden lényeges körülményről.
(4) Ha a szerződéskötési kötelezettség esetében a szerződési nyilatkozatok eltérnek egymástól, a felek kötelesek álláspontjaik egyeztetését megkísérelni.
205/A. § (1) Általános szerződési feltételnek minősül az a szerződési feltétel, amelyet az egyik fél több szerződés megkötése céljából egyoldalúan, a másik fél közreműködése nélkül előre meghatároz, és amelyet a felek egyedileg nem tárgyaltak meg.
(2) Az általános szerződési feltételt használó felet terheli annak bizonyítása, hogy a szerződési feltételt a felek egyedileg megtárgyalták. Ezt a szabályt kell megfelelően alkalmazni abban az esetben is, ha a felek között vitás, hogy a fogyasztói szerződésben a fogyasztóval szerződő fél által egyoldalúan, előre meghatározott szerződési feltételt a felek egyedileg megtárgyalták-e.
(3) Az általános szerződési feltételnek minősítés szempontjából közömbös a szerződési feltételek terjedelme, formája, rögzítésének módja, és az a körülmény, hogy a feltételek a szerződési okiratba szerkesztve vagy attól elválasztva jelennek meg.
205/B. § (1) Az általános szerződési feltétel csak akkor válik a szerződés részévé, ha alkalmazója lehetővé tette, hogy a másik fél annak tartalmát megismerje, és ha azt a másik fél kifejezetten vagy ráutaló magatartással elfogadta.
(2) Külön tájékoztatni kell a másik felet arról az általános szerződési feltételről, amely a szokásos szerződési gyakorlattól, a szerződésre vonatkozó rendelkezésektől lényegesen vagy valamely korábban a felek között alkalmazott kikötéstől eltér. Ilyen feltétel csak akkor válik a szerződés részévé, ha azt a másik fél - a külön, figyelemfelhívó tájékoztatást követően - kifejezetten elfogadta.
205/C. § Ha az általános szerződési feltétel és a szerződés más feltétele egymástól eltér, az utóbbi válik a szerződés részévé.
206. § (1) A szerződéskötési kötelezettség körében, ha a felek nem állapodnak meg, a bíróság - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - a szerződést létrehozhatja és tartalmát megállapíthatja. Nem hozza létre a bíróság a szerződést, ha a szerződéskötésre kötelezett fél bizonyítja, hogy a szerződés teljesítésére nem képes, vagy a szerződés teljesítése nemzetgazdasági érdeket sértene.
(2) A szerződéskötési kötelezettség körében a bíróság a szerződést nemzetgazdasági érdekből is módosíthatja, megszüntetheti, felbonthatja vagy hatályában fenntarthatja.
(3)
(4) Ha a felek megállapodása valamely nem lényeges kérdésre nem terjed ki, és a kérdést jogszabály vagy más kötelező rendelkezés sem rendezi, a bíróság a szerződést - a szerződés céljának és tartalmának figyelembevételével - a forgalmi szokások alapján kiegészítheti.
207. § (1) A szerződési nyilatkozatot vita esetén úgy kell értelmezni, ahogyan azt a másik félnek a nyilatkozó feltehető akaratára és az eset körülményeire tekintettel a szavak általánosan elfogadott jelentése szerint értenie kellett.
(2) Ha az általános szerződési feltétel, illetve a fogyasztói szerződés tartalma az (1) bekezdésben foglalt szabály alkalmazásával nem állapítható meg egyértelműen, a feltétel meghatározójával szerződő fél, illetve a fogyasztó számára kedvezőbb értelmezést kell elfogadni.
(3) Nem alkalmazható a (2) bekezdésben foglalt értelmezési szabály a 209/B. §, valamint a 301/A. § (5) és (6) bekezdése alapján indított eljárásokban vitatott kikötés, illetve általános szerződési feltétel tekintetében.
(4) Ha valaki jogáról lemond, vagy abból enged, nyilatkozatát nem lehet kiterjesztően értelmezni.
(5) A felek titkos fenntartása vagy rejtett indoka a szerződés érvényessége szempontjából közömbös.
(6) A színlelt szerződés semmis; ha pedig az más szerződést leplez, a szerződést a leplezett szerződés alapján kell megítélni.
Az előszerződés

208. § (1) A felek megállapodhatnak abban, hogy későbbi időpontban egymással szerződést kötnek (előszerződés). Az előszerződést a szerződésre előírt alakban kell megkötni. Az előszerződés alapján a felek kötelesek a szerződést megkötni.
(2) Jogszabály előszerződés kötését kötelezővé teheti.
(3) A szerződés megkötésének elmaradása esetén a bíróság bármelyik fél kérelmére a szerződést létrehozhatja és tartalmát megállapíthatja. A bíróság a szerződést akkor is létrehozhatja, ha az előszerződés a szerződés lényeges kérdéseiben való megállapodást nem tartalmazza, feltéve, hogy a nemzetgazdaság és a felek érdekeinek figyelembevételével, a felek tárgyalásai, korábbi szerződései és az eset összes körülményei alapján a szerződés tartalma meghatározható.
(4) A bíróság a szerződést kivételesen az előszerződésben megállapított feltételek módosításával is létrehozhatja, ha ezt nemzetgazdasági érdek vagy a felek különös méltánylást érdemlő érdeke indokolja.
(5) A szerződés megkötését bármelyik fél megtagadhatja, ha bizonyítja, hogy az előszerződés létrejötte után beállott körülmény folytán a szerződés teljesítésére nem képes, illetőleg a szerződés megkötése nemzetgazdasági érdeket sértene, vagy ha e körülmény alapján a szerződés megkötése után elállásnak vagy felmondásnak lenne helye.
(6) Az előszerződésre egyébként az annak alapján megkötendő szerződésre vonatkozó szabályok megfelelően irányadók.
A szerződési feltételek tisztességtelensége

209. § (1) Tisztességtelen az általános szerződési feltétel, illetve a fogyasztói szerződésben egyedileg meg nem tárgyalt szerződési feltétel, ha a feleknek a szerződésből eredő jogait és kötelezettségeit a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megsértésével egyoldalúan és indokolatlanul a szerződési feltétel támasztójával szerződést kötő fél hátrányára állapítja meg.
(2) A feltétel tisztességtelen voltának megállapításakor vizsgálni kell a szerződéskötéskor fennálló minden olyan körülményt, amely a szerződés megkötésére vezetett, továbbá a kikötött szolgáltatás természetét, az érintett feltételnek a szerződés más feltételeivel vagy más szerződésekkel való kapcsolatát.
(3) Külön jogszabály meghatározhatja azokat a feltételeket, amelyek a fogyasztói szerződésben tisztességtelennek minősülnek, vagy amelyeket az ellenkező bizonyításáig tisztességtelennek kell tekinteni.
(4) Az általános szerződési feltétel és a fogyasztói szerződésben egyedileg meg nem tárgyalt feltétel tisztességtelenségét önmagában az is megalapozza, ha a feltétel nem világos vagy nem érthető.
(5) A tisztességtelen szerződési feltételekre vonatkozó rendelkezések nem alkalmazhatók a főszolgáltatást megállapító, illetve a szolgáltatás és az ellenszolgáltatás arányát meghatározó szerződési kikötésekre, ha azok egyébként világosak és érthetőek.
(6) Nem minősülhet tisztességtelennek a szerződési feltétel, ha azt jogszabály állapítja meg, vagy jogszabály előírásának megfelelően határozzák meg.
209/A. § (1) Az általános szerződési feltételként a szerződés részévé váló tisztességtelen kikötést a sérelmet szenvedett fél megtámadhatja.
(2) Fogyasztói szerződésben az általános szerződési feltételként a szerződés részévé váló, továbbá a fogyasztóval szerződő fél által egyoldalúan, előre meghatározott és egyedileg meg nem tárgyalt tisztességtelen kikötés semmis. A semmisségre csak a fogyasztó érdekében lehet hivatkozni.
209/B. § (1) Az általános szerződési feltételként a fogyasztói szerződés részévé váló tisztességtelen kikötés 209/A. § (2) bekezdése szerinti érvénytelenségének megállapítását a külön jogszabályban meghatározott szervezet is kérheti a bíróságtól. A bíróság a tisztességtelen kikötés érvénytelenségét a kikötés alkalmazójával szerződő valamennyi félre kiterjedő hatállyal megállapítja.
(2) A külön jogszabályban meghatározott szervezet kérheti továbbá az olyan általános szerződési feltétel tisztességtelenségének megállapítását, amelyet fogyasztókkal történő szerződéskötések céljából határoztak meg és tettek nyilvánosan megismerhetővé, akkor is, ha az érintett feltétel még nem került alkalmazásra.
(3) A bíróság a (2) bekezdés szerinti eljárásban, ha megállapítja a sérelmes általános szerződési feltétel tisztességtelenségét, azt alkalmazása esetére (a jövőre nézve) - a kikötés nyilvánosságra hozójával szerződő valamennyi félre kiterjedő hatállyal - érvénytelenné nyilvánítja. A tisztességtelen szerződési feltétel alkalmazója köteles a fogyasztó igényét az ítélet alapján kielégíteni. A bíróság ítéletében továbbá eltiltja a tisztességtelen általános szerződési feltétel nyilvánosságra hozóját a feltétel alkalmazásától.
(4) Az (2) bekezdés szerinti per az ellen is megindítható, aki a fogyasztókkal történő szerződéskötések céljából meghatározott és megismerhetővé tett tisztességtelen általános szerződési feltétel alkalmazását nyilvánosan ajánlja. A bíróság, ha megállapítja a sérelmes általános szerződési feltétel tisztességtelenségét, azt - alkalmazása esetére - érvénytelenné nyilvánítja, és eltilt az alkalmazásra ajánlástól.
209/C-209/D. §
A tévedés, a megtévesztés, a fenyegetés

210. § (1) Aki a szerződés megkötésekor valamely lényeges körülmény tekintetében tévedésben volt, a szerződési nyilatkozatát megtámadhatja, ha tévedését a másik fél okozta vagy felismerhette.
(2) Jogi kérdésben való tévedés címén a szerződési nyilatkozatot akkor lehet megtámadni, ha a tévedés lényeges volt, és munkakörében eljáró jogi szakértő a feleknek együttesen adott a jogszabályok tartalmára nézve nyilvánvalóan téves tájékoztatást.
(3) Ha a felek a szerződéskötéskor ugyanabban a téves feltevésben voltak, a szerződést bármelyikük megtámadhatja.
(4) Akit a másik fél megtévesztéssel vagy jogellenes fenyegetéssel vett rá a szerződés megkötésére, a szerződési nyilatkozatot megtámadhatja. Ezt a szabályt kell alkalmazni akkor is, ha a megtévesztés vagy fenyegetés harmadik személy részéről történt, és erről a másik fél tudott vagy tudnia kellett.
(5) Ingyenes szerződés esetében tévedés, megtévesztés vagy fenyegetés címén a szerződést akkor is meg lehet támadni, ha e körülményeket a másik fél nem ismerhette fel.
A szerződés létrejötte

211. § (1) Aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad, kivéve, ha kötöttségét az ajánlat megtételekor kizárta.
(2) Az ajánlattevő kötöttségének idejét meghatározhatja. Ennek hiányában jelenlevők között vagy telefonon tett ajánlat esetében az ajánlati kötöttség megszűnik, ha a másik az ajánlatot nyomban el nem fogadja. Távollevőnek tett ajánlat esetében az ajánlati kötöttség annak az időnek elteltével szűnik meg, amelyen belül az ajánlattevő - tekintettel az ajánlatban megjelölt szolgáltatás jellegére és az ajánlat elküldésének módjára - a válasz megérkezését rendes körülmények között várhatta. Jogszabály az ajánlati kötöttség idejét eltérően is szabályozhatja.
212. § (1) A jogosult - a szükséges adatok közlésével és a szükséges okiratok megküldésével - ajánlattételre felhívhatja azt, akit szerződéskötési kötelezettség terhel (kötelezett). A kötelezettnek a felhívás kézhezvételétől számított harminc napon belül kell az ajánlatát megtennie.
(2) Ha az ajánlati felhívás nem tartalmazza az ajánlattételhez szükséges adatokat, illetve okiratokat, a kötelezett a felhívás kézhezvételétől számított tizenöt napon belül köteles kérni azok pótlását. Ebben az esetben az ajánlattételi határidő a hiányok pótlásától számít.
(3) A határidőket jogszabály vagy - ha jogszabály lehetővé teszi - a felek közös megállapodással eltérően is megállapíthatják.
213. § (1) A szerződés jelenlevők között abban az időpontban jön létre, amikor az ajánlatot elfogadják, távollevők között pedig akkor, amikor az elfogadó nyilatkozat az ajánlattevőhöz megérkezik.
(2) Az ajánlattól eltérő tartalmú elfogadást új ajánlatnak kell tekinteni.
(3) Ha a szerződés távollevők között jön létre, a szerződés létrejöttének helye az ajánlattevő lakóhelye, illetve székhelye (telephelye).
214. § (1) A szerződési nyilatkozat, ha azt szóban vagy szóbeli üzenettel tették, a másik fél tudomásszerzésével válik hatályossá; az írásban vagy távirati úton közölt nyilatkozat hatályosságához pedig az szükséges, hogy az a másik félhez megérkezzék.
(2) A még hatályossá nem vált nyilatkozatot vissza lehet vonni. A visszavonó nyilatkozatnak legkésőbb a visszavont nyilatkozattal egy időben kell a másik félhez érkeznie, illetőleg tudomására jutnia.
(3) Ha mindkét fél gazdálkodó szervezet, az ellenszolgáltatást (vételár, díj) vállaló fél a nyilatkozatát a szerződés létrejöttéig visszavonhatja, a másik fél költségeit azonban meg kell térítenie.
(4) Ha az elfogadó idejében megtett nyilatkozata az ajánlattevőhöz elkésve érkezik, az ajánlattevő köteles a másik felet haladéktalanul értesíteni arról, hogy a szerződés nem jött létre. Ha ezt elmulasztja, a szerződés létrejön.
215. § (1) Ha a szerződés létrejöttéhez harmadik személy beleegyezése vagy hatósági jóváhagyás szükséges, ennek megtörténtéig a szerződés nem jön létre, de a felek nyilatkozatukhoz kötve vannak. Kötöttségétől bármelyik fél szabadul, ha az általa a másik féllel közölt megfelelő határidőn belül a harmadik személy a beleegyezés, illetőleg a hatóság a jóváhagyás felől nem nyilatkozik.
(2) A beleegyezés, illetőleg a jóváhagyás megtörténtével a szerződés - ha jogszabály kivételt nem tesz - megkötésének időpontjától kezdődő hatállyal jön létre.
(3) Beleegyezés, illetőleg jóváhagyás hiányában a szerződésre az érvénytelenség jogkövetkezményeit kell alkalmazni.
A szerződés alakja

216. § (1) Szerződést jogszabály ellenkező rendelkezése hiányában akár szóban, akár írásban lehet kötni. A szerződési akaratot ráutaló magatartással is kifejezésre lehet juttatni.
(2) A nyilatkozattétel elmulasztása - ha az nem ráutaló magatartás - csak akkor minősül elfogadásnak, ha ezt jogszabály rendeli, vagy ha a felek ebben megállapodtak.
217. § (1) Jogszabály a szerződésre meghatározott alakot szabhat. Az alakiság megsértésével kötött szerződés - ha jogszabály másként nem rendelkezik - semmis.
(2) A felek által kikötött alak csak akkor feltétele a szerződés érvényességének, ha kifejezetten ebben állapodtak meg. Ilyen esetben a teljesítésnek vagy egy részének elfogadásával a szerződés akkor is érvényessé válik, ha az alakiságot mellőzték.
218. § (1) Ha jogszabály vagy megállapodás írásbeli alakot rendel, legalább a szerződés lényeges tartalmát írásba kell foglalni.
(2) Ha az írásbeli alakot jogszabály rendeli, és a szerződő fél nem tud vagy nem képes írni, a szerződés érvényességéhez közokirat vagy teljes bizonyító erejű magánokirat szükséges.
(3) Ha jogszabály vagy a felek megállapodása a szerződés érvényességét megszabott alakhoz köti, az ilyen alakban kötött szerződés megszüntetése vagy felbontása is csak a megszabott alakban érvényes. A szerződésnek a megszabott alak mellőzésével történt megszüntetése vagy felbontása is érvényes, ha az annak megfelelő tényleges állapot a felek egyező akaratából létrejött.

Azt külön megjegyezném, hogy az írásbeli adásvételi szerződésnél sokkal jobban lehet az esetleges jogérvényesítést elérni!
Miért?
Azért, mert ott arra lehet hivatkozni, ami írásba lett foglalva, és mindkét fél az aláírásával jóváhagyta!
A szóbeli szerződésnél utólag bárki bármit mondhat!
Vegyünk egy esetet!
Gipsz Jakab eladja a tulajdonában lévő, pl. Ati Radeon HD 2600-as videokártyát. Szóbeli elmondása alapján egy hét, azaz hét nap (esetleg munkanap) garanciát vállal rá. Jóska Pista az adott terméket megveszi, majd a vételtől számított harmadik napon a kártya elromlik.
J.P. természetesen a garanciára hivatkozva kéri G.J.-t, hogy térítse vissza neki a vételárat, vagy javíttassa meg a terméket!
Amennyiben G.J. azt mondja, hogy Ő nem vállalt garanciát, ezt utólag nem lehet bizonyítani, mivel nem lett írott formába rögzítve!
Tehát a szóbeli szerződésbe nem szabad belemenni!

A termék akár új, akár újszerű vagy használt, minden esetben jó, ha van szerződés! Természetesen a világ végéig nem fog mindenki minden termékre garanciát vállalni! Viszont, a garanciaidő megállapítására az eladó jogosult!
De, persze arra is van mód, hogy közös megegyezésen alapulva egyezzen mega két fél a garanciaidő intervallumában!

Egyéni véleményem az, hogyha a termék új (értem ezalatt pl. 1 napos - 3 hónapos), akkor nyugodtan lehet rá vállalni 2 hét - 1 hónap garanciát!

Amennyiben a termék újszerű/használt (értem ezalatt pl. 6 hónapos vagy 6 hónaptól idősebb) akkor erre 1 - 2 hét vállalható!

Amennyiben a termék pl. 2-4, stb. éves arra is lehet garanciát vállalni. Ám az idősebb termékeknél érdemes szem előtt tartani, hogy a használatuk, életkoruk, stb. tényező miatt a meghibásodásuk az eladó és/vagy a vevő megfelelő bánáskörülményei ellenére is bekövetkezhetnek! Tehát ott irreális elvári 2 hét garanciát! Persze, ebben az esetben is az eladón múlik, illetve a közös megegyezésen!

Persze ez nem szentírás! Csupán az Én magánvéleményem!

(#645) Evgenii


Evgenii
tag

Készítettem egy szerződést, ami kicsit jobban átlátható, és pontosabb! Persze ez sem 100%-os, de mégis kevesebbet kell benne átírni! :)
Amennyiben bármi kérdés van, akár itt, akár privátban nyugodtan írhat bárki!

Adásvételi szerződés

Amely létrejött egyrészről, mint:
Családi vezeték és útónév:____________________
Lakcím:____________________
Személyigazolvány száma:____________________
A továbbiakban, mint: Eladó

valamint

Családi vezeték és útónév:____________________
Lakcím:____________________
Személyigazolvány száma:____________________
A továbbiakban, mint: Vevő____________________
között az alábbiak szerint:

1./ Eladó eladja a kizárólagos tulajdonában lévő:
Márka:____________________
Típusú: ____________________
Évjárat: ____________________
Állapot: ____________________
Terméket, mely (Kívánt rész aláhúzandó):
A, Garanciával rendelkezik! Garancia esetén annak lejárati ideje: _____ év _____ hónap _____ nap!
B, Garanciával nem rendelkezik!

2./ Eladó eladja, Vevő pedig ____________________ Ft, azaz ____________________ forint
kölcsönösen kialkudott vételáron, a szerződésben foglalt, ismert állapotban megvásárolja az 1./ pontban említett terméket.
A vételár (Kívánt rész aláhúzandó):
A, Egy összegben kerül megfizetésre. (Készpénz, banki átutalás, stb.)
B, _____ év _____ hónap _____ napján történik meg!

3./ Eladó jelen szerződés aláírásakor bemutatja a Vevő részére a termékhez tartózó dokumentumokat (számla, garanciajegy, stb.), és felelősséget vállal a megadott adatok valóságáért.

4./ Vevő kijelenti, hogy az Eladó tájékoztatta arról, hogy az adásvétel tárgyát képező
terméknek több, általa ismert hibája nincs.
Vevő jelen adásvételt ezen információ tudatában köti meg.
Vevő erre tekintettel eltekint minden olyan későbbi követeléstől, amelyeket a későbbiekben
fellépő, vagy megállapításra kerülő hiányosságokra alapozna.
Kivételt képeznek ez alól azok a hibák, amelyek a termék átadását követően
szakember által kerülnek megállapításra, és igazolásra, és amelynek egyértelműen fenn kellett állniuk már az Eladónál.

5./ Eladó a termék átadásakor átadja Vevő részére a termék dokumentumaival (számla, garanciajegy, stb.) azzal a feltétellel, hogy az átvételt követően a további jogérvényesítés tekintetében a felelősség a Vevőt terheli.
Eladó tájékoztatja a Vevőt, hogy (Kívánt rész aláhúzandó):
A, A termék az alábbi időpontokban volt szervizelve/karbantartva:
_____ év _____ hónap _____ nap
B, A termék nem volt szervizelve/karbantartva:

6./ A termék a teljes vételár megfizetéséig Eladó tulajdonát képezi.

7./ Eladó a vételár maradéktalan megfizetésével egyidejűleg átadja a Vevő részére a jelen
szerződés tárgyát képező terméket és a hivatkozott dokumentumokat és hozzájárul a tulajdonosváltozás átvezetéséhez.

8./ Amennyiben a Vevő a 2./ pontban írt fizetési kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, úgy az Eladó - választása szerint - jogosult jelen szerződéstől egyoldalú nyilatkozattal elállni, mely esetben a szerződés meghiúsulásáért felelős Vevő az addig esetlegesen kifizetett összegét elveszíti, vagy a késedelem idejére a törvényes késedelmi kamatot követelni a Vevőtől.

9./ Felek megállapodnak, hogy amennyiben a jelen szerződés tárgya a teljes vételár
megfizetésének időpontjáig elpusztul, úgy az adásvétel meghiúsulásáért egyik felet sem
tekintik felelősnek.

10./ Egyéb megállapodások:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________

11./ Ezen adásvételi szerződésben rögzítetteket a szerződő felek elolvasták, megértették, azt magukra nézve kötelező érvényűnek tartva tanuk előtt aláírásukkal látják el.

Kelt:
____________________

_____ év _____ hó _____ nap

Eladó aláírása: ____________________

Vevő aláírása: ____________________

Tanuk:
Családi vezeték és útónév:____________________
Lakcím:____________________
Személyigazolvány száma:____________________
Aláírás: ____________________

Családi vezeték és útónév:____________________
Lakcím:____________________
Személyigazolvány száma:____________________
Aláírás: ____________________

(#646) Evgenii


Evgenii
tag

Kaptam egy levelet!
Íme a kérdés: "Mi a teendő abban az esetben, hogyha az eladó jelen esetben nem magánszemély, hanem cég?"
A válasz a következő:
A szerződés elejét kell átírni, a következőre:
"Amely létrejött egyrészről, mint:
Cég neve:____________________
Székhelye/telephelye:____________________
Cégjegyzékszám:____________________
Adószám:____________________
A továbbiakban, mint: Eladó"

És persze az olyan részt, ahol nem magánszemélyről van szó!

(#647) Evgenii


Evgenii
tag

Pár dolog!

1, Sokan kérnek képet az adott termékről! Ezzel van egy kis baj! A Google-n, és egyéb képtárhelyeken (pl. Flickr) találhatóak olyan fényképek, mellyel elhitethető a vevővel, hogy az adott termék 100%-osan jó állapotú. Viszont az átadás pillanatában épp csalódás éri a vevőt, mert a fotón lévőhöz abszolút nem hasonlít a termék!
Ezen kívül, képszerkesztőkkel (pl. Adobe Photoshop) gyönyörű szépen el lehet tüntetni dolgokat!
Tehát a fényképeket nem kell 100%-osan venni!
Az, hogy a termék valójában milyen, csak a személyes átadás - átvétel pillanatában derül ki!

2, Szoktak eladó HDD (winchester, merevlemez), videó kártya, stb. esetén képet kérni pl. a Hard Disk Sentinel, CPU Z, GPU Z, Everest, stb. programról!
Ezekkel a fotókkal, képmanipulálással vissza lehet élni!
Vegyünk egy példát!
Van egy eladó HDD-m, és mellékelem hozzá a következő képet:

A kép szerint, a HDD állapota 100%-os. Tehát a vevő megnyugszik. Viszont, az Én HDD-m hibás, és így akarok tőle megválni. A vevőnek pedig mondhatom reklamálás esetén, hogy nálam, mint a képen is látható, 100%-osan ment, tehát a hiba nála következett be! Innentől hozzám ne jöjjön!
Ezt utólag bizonyítani, hogy valóban nálunk ment-e tönkre, elég nehéz!
Ilyen esetben praktikus egy laptopot vinni magunkkal, akár kölcsönkérni a vétel idejére, és egy külső USB-s rack-el ellenőrizni a HDD-t működés közben! Így elkerülhető a kellemetlen baleset!

3, Monitorok, TV-k hibás képe!
Amikor egy monitort, vagy épp TV-t veszünk valakitől, akkor a vevőnél érdemes megnézni működés közben. Amennyiben hazavisszük megtekintés nélkül, és otthon szembesülünk azzal, hogy pl. pixelhibás a kép, esetleg valami csík van a képben, akkor arra egy rosszindulatú eladó hivatkozhat, hogy a szállítás során sérült, és ez a vevő hibája! Ezt szintén elég nehéz bizonyítani!

4, Iphoneokat körültekintően kell venni!
Rengeteg iPhone telefont hirdetnek úgy, hogy magyar nyelvű menüs! Rengeteg az ilyen készülékből, az olyan, amit letiltottak, és különféle módon feltörték, majd ahhoz, hogy működjön, rátették a magyar nyelvű Szifon szoftvert!
Amennyiben frissítjük a telefonunk szoftverét iTunes-ön keresztül, akkor jöhet az a baleset, hogy minden angol nyelvű lesz, és máris nem tudjuk használni a telefonunkat, mivel lezárja magát!
Persze, ezt is fel lehet törni, de, ha lopott a telefon, akkor IMEI szám alapján elég hamar megjelenhet a rendőrség! Tehát az ilyenre nagyon oda kell figyelni!
Természetesen nem minden magyar nyelvű iPhone-tól kell megriadni! Van aki saját maga, kényelmi dologként tette fel a Szifon OS-t a telefonra!

Megjegyzés: Sokan mondják, hogy IMEI szám alapján nem lehet telefont megtalálni. Ez tévedés! Még egy régi Nokia 3310-est is betud mérni a rendőrség!

5, Vásárlás előtt mindig célszerű körülnézni!
Amennyiben van egy eladó, pl. videokártya 10.000 forintért 1 hét garanciával, és mondjuk egy boltba 12.000 forint de 1 év garanciával, akkor érdemes meggondolni, hogy melyiket veszi az ember!

(#648) syberia


syberia
veterán

Sziasztok,

2 hete vettem egy Galaxy 9800GTX+ kártyát emerico2004-től, amikor találkoztam két kártyát hozott
hogy eldönthessem melyik hűtése tetszik jobban, én a referencia hűtésű Galaxy-t választottam, annak a paraméterei vannak megadva a fent linkelt hírdetésben.
2 nap múlva kipróbáltam a kártyát és csodálkozva vettem észre hogy a GPU-Z szerint ez egy sima 9800gtx, az órajel alacsonyabb, 55nm helyett ez még a régi 65nm-es technológiával készült -> magasabb fogyasztás.
Mikor jeleztem felé hogy nem azt kaptam amire számítottam sokáig nem reagált a PM-re
én feltétlenül megbíztam benne mert közel 50 pozitív értékelés az nem lehet a véletlen műve, emiatt nem is alkudoztam az árból, most kissé csalódott vagyok hogy ennyire félvállról vesz engem....azért mert a kártyát nem tudtam ott helyben (gép nélkül) kipróbálni nehogy már én legyek a hibás :W

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#649) Gabir válasza Evgenii (#647) üzenetére


Gabir
aktív tag

Sajnos van pár merevlemez, ami nem szereti az USBn kereszüli működést.Ill . a HD Sentinel sem olvassa ki mindenesetben az adatokat.
De ez általában a régebbi HDD-kre vonatkozik.És elvétve modernebbekre.(itt a 100-200GB-sekre gondolok....tapasztalatból)

(#650) SilveRado


SilveRado
tag

Stenli89 -nek szól!

Szia. Mielőtt megkérsz valakit is arra hogy ne jelezzem a kedves vásárlóknak hogy van egy kis kockázat ha veled üzletelnek, előtte a tartozásod rendezd le felém. Nem csak én voltam nálad hanem 4 en mentünk hozzád köztük volt egy srác aki itt őstag és igen igen megbízható is. És mindegyikünk tisztában van azzal hogy tartozol nekem és hogy mikor elmentünk hozzád te átnézted a gépet és minden rendben volt vele. Majd 2 hétre rá még msn en is meg telón is beszéltünk akkor is rendben volt minden. Te mondtad és írtad. Szóval ne Állíts olyan dolgot ami nem igaz! Tartozásod pedig mielőbb rendezd le! Amíg nem veszem kezembe a dolgokat!
Üdv: Imre

Ő lenne az : Jelentsd csalókat ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.