Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) peetsz válasza EmberXY (#399) üzenetére


peetsz
csendes tag

igen ahogy te leírtad úgy érti ő is még mi tegyünk szívességet és ráadásul meg lettünk fenyegetve hogy elperli még a gatyánkat is ha lépünk rendőrségileg az ügyben.

(#402) peetsz válasza Dudu67 (#400) üzenetére


peetsz
csendes tag

mi is így gondoltuk hogy ez garancia egyben de látszik ő nem így üzletel

(#403) EmberXY válasza peetsz (#401) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha fenyegetőzik, akkor biztos, hogy arra játszik, hogy hátha nem mered feljelenteni, mert esetleg többet tud ártani neked, mint te neki....
Ez hülyeség, nyugodtan tedd meg a szükséges lépéseket, hiszen ha arra apellál, hogy nincs elég bizonyitékod, kvázi nincs adásvételi, stb, csak a kommunikáció.., akkor ő mi alapján akar perelni?
Leirta, hogy kapni fog hibás laptopokat, nyilván eladni akarja majd őket, nem falidisznek, ezért van rá esély, hogy te is ilyen szállitmányból kaptál egyet..
Neked nincs vesztenivalód, hiszen téged vertek át, ha fenyegetőzik, ezzel magát minősiti, és elismeri, hogy szép szóval nem tudja megoldani, tehát vaj van a füle mögött..
Jelentsd fel, nem kell betojni az ilyenektől, esetleg kérj segitséget a moderátoroktól, hogy mik a szükséges lépések, stb, de ne hagyd magad, mert csak neki segitesz ezzel.

Up the Irons!

(#404) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali a kérdésem a következő lenne, ha eladtam a vinyot, és aki megvette egy progival talált rajta 4 hibás szektor, amelyek a tartalék területre lettek áthelyezve, én azt köteles vagyok visszavenni?
Természetesen garancia van rá, és olvastam gyártásnál is elöfordulhat ez hogy van rajta iylen, és ha átlett helyezve a tartalék területre az azt jelenti hogy azt a vinyó nem fogja már használni többet...

Előreis köszönöm a válaszaitokat... :R

[ Szerkesztve ]

(#405) Janoska26 válasza B-L-A-C-K (#404) üzenetére


Janoska26
addikt

Ha a próbagari alatt derült ki akkor igen. Akkor meg főleg ha erre a "pici" hibára nem hívtad fel előre a vevő figyelmét...vagy kárpótolhatod is ha így is igényt tart rá, fizess neki vissza 1-2 ezrest ha belemegy, ha meg kéri vissza a pénzét, akkor nincs mese, fizetned kell.

(#406) B-L-A-C-K válasza Janoska26 (#405) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudtam a hibáról, probagari nem volt, érvényes gari van rá, igyis ugyis visszafizettem volna, csak kiváncsi voltam iylen helyzetben mi aszitú...

(#407) hoax válasza B-L-A-C-K (#404) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha garanciális, akkor tök mindegy, hogy mikor hibásodott meg, maximum egy kis kellemetlenség... ;)
Viszont ha HD Sentinel-el nézte, akkor könnyen előfordulhat, hogy semmi baja!
Ugyanis hajlamos a szentem mindent hibának vélni... A gyári tesztprogival nézd át, az a tuti!

Inkább átrakom OFF-ba...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#408) syC válasza #92888064 (#384) üzenetére


syC
addikt

A becsület olyan mint a szüzesség. Ha egyszer elveszted... :U

[ Szerkesztve ]

(#409) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

Üdv ALL!!!

Zundapp, valaki?

1000 forintos ember... Csak óvatosan!, Tele"off"oltam, de látom megoldotta...
Igazából ittmár ugyebár nem is a pénzről kell beszélni, pont azért is írtam...
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#410) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok nagy üzletelős a PH-n, ezért lenne egy kérdésem.
Eladtam a fél éve porosodó inno 3d 7600GS karim dec 3.-án adtam postára.
Ma írt a vevő, hogy beszart a kártya.
Megkérdeztem mit szeretne, még nem válaszolt, de ilyenkor mit szoktak(szoktatok) csinálni?
Hardver simán tönkremehet bármelyik pillanatban (én ezért nem is veszek csak újat szigorúan.)

(#411) D1Rect válasza Gerisz (#410) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmit. Ha nem írtál garit a hirdetésbe, akkor így járt.
Egyébként a használt cuccoknál próba, vagy 3 nap gari szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#412) Kakumix


Kakumix
senior tag

Sziasztok!

Problémám van. Múlt hét kedden eladtam egy HTC Touch Diamond telefont, müködő de kicsit kopott állapotban 35eFt-ért, még sok hónap kisker gar-ral. Megkötöttük az üzletet és a végén mondtam, hogy természetesen a 3 nap próbagar jár ahogy a Ph-n az szokott, majd eszembe jutott a négynapos hétvége és hogy nem leszek itthon, ezért gyorsan módosítottam hétfőre (mára). Tegnap este 22:46-kor priviben jelzi, hogy 2 bibi van:

1. Vételnél rezonál a hangszórónyílás, és emiatt nem lehet jól érteni a másikat.
Ugyanebben az üzenetben jelzi, hogy lecserélte a ROM-ot amivel adtam. És igen az ehhez a telefonhoz készített nem hivatalos ROM-ok egy részében hangosítanak a telefonon és ez rossz hangminőséget eredményez. Ezt a válaszlevelemben is írtam, és még azt hogy ugyanott ahol átadtam megejthetjük a visszavételt is.

2. A kijelző két szélén gyengén érzékeli a nyomást, ott ahol az elszineződés is látszott mikor próbáltam
Az elszíneződést valóban mutatta is eladáskor (a képernyő két hosszabb szélén középen megnyomva, szivárványos lett). Nekem még nem tűnt fel korábban, valószínűleg már a kezdetektől ilyen volt, gyári állapotában is. TFT a kijelzője és ott a rossz tervezés miatt gyengébb lehet az érintőpanel távtartója. Passz.

Ma jött egy újabb PM ebben újabb hibát ír:

GPS is süket, bár ez lehet hogy Budapest hibája, lát műholdakat de egyik se fixál
A telefon vezetett el múlt hét kedden is a találkozóra, ez biztos nem volt hibás.

Mit tehetek, hiszen én ajánlottam fel a 3 (6) napos cserét, de honnan lehetek biztos benne, hogy a készülék a több féle ROM és rádió ROM felrakása után/közben nem nála hibásodott meg. Illetve hogy tényleg hibás-e és nem csak talált egy olcsóbbat, jobbat? Ebben az esetben igazi madár lennék, ha visszaadnám a pénzt vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#413) Kakumix válasza Kakumix (#412) üzenetére


Kakumix
senior tag

Már tárgytalan. Visszafizettem a pénzt, lehet jönni röhögni rajtam :)

Legyen szép napod!

(#414) Maxxxim

haVLix-al üzleteltem nem sok szerencsémre.
1200-as ramokat vásároltam tőle, egy hét próbagart/pénzvisszafizetést ígért.
Első nap kiderült, hogy sajna az én lapomban nem állnak fel a ramok 1200-on, kértem, hogy akkor a megállapodásunknak megfelelően adja vissza a lét.
Ettől totálisan elzárkózott, mondván mit akarok én, hiszen 1066-on simán mennek a memóriák ?
Idézek tőle: "Számít annyit az a néhány mhz? Én ezt nem vágom."
Ezek után felrakja újra a hirdetést megadva az én elérhetőségem, hogy keressek rá vevőt én.
Szerintetek NORMÁLIS ???

(#415) Dany007 válasza Maxxxim (#414) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem itt az a kérdés, hogy pontosan(!) miben állapodtatok meg.

Mert ha te említetted neki, hogy lehet, hogy a te géped nem bírja 1200-on, vagy Ő mondta, hogy ha nem tetszik a ram, akkor visszaveszi, akkor köteles visszavenni.

De ha csak sima graiban állapodtatok meg, akkor nem az ő hibája, hogy a te laptopodban nem viszi 1200-on a ramokat. Ezesetben neked kellett volna jól utánanézni, hogy az adott típus vajon megy-e 1200-on nálad. Vagy úgy megállapodni az eladóval, hogy amennyiben nem megy vegye vissza.
Mert ha jól értem maga a ram hibátlan.

(#416) Maxxxim

Arról volt szó, hogy pont a kompatibilitási problémák miatt, ha normálisan feláll vele a gépem akkor minden ok. Azt ugye senki nem gondolja, hogy az volt a feltételem, hogy ha megy 1066-on akkor hurrá ?! Nekem az nem a normális müködés, ha az 1200-as ram megfutja az 1066-ot. Ezzel az erövel, ha 800-on megy, az üzlet megnyugtatóan megköttetett ?

(#417) Maxxxim

Hogy pontosítsunk, idézek a saját privimből:

"Meg tudjuk oldani, hogy ki tudjam próbálni a gépemben ?
Ahogy a lapom manualja is írja: "DDR2 1200+ csak bizonyos AM2+ processzorok és memóriák kombinációja esetén támogatott", úgyhogy jó lenne látni hogy feláll vele a gépem rendesen."

Ebbe havlix belement, és ezek után nem akarja érvényesíteni a gart.
Nos ?

(#418) Dany007 válasza Maxxxim (#417) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez alapján szerintem egyértelmű.
Egyértelműen megbeszéltétek, hogy neked csak akkor kell a cucc ha ha kipróbáltad és fut 1200-on. Ebbe ő beleegyezett.
Nálad nem futott el. Így köteles lenne visszavenni, és visszaadni a pénzedet. Bár gondolom még aznap elköltötte :)
Remélem sikerül rendeznetek.

(#419) haVLix válasza Dany007 (#418) üzenetére


haVLix
csendes tag

Nekem nem egyértelmű, hogy a gyárilag 1066mhz-n meghatározott ramok 1200mhz-n nem futnak akkor köteles vagyok visszavenni.
Ha ennyire ért az egész RAM OC- dologhoz, akkor miért nem olvasott utána fórumokon Maxxxim annak, hogy megy e a gépében.
Én úgy tudom, hogy OC-re senki sem vállal garit, én is csak arra vállaltam, hogy elindul e a gépében, az ő gondja, hogy nem tudja 1200mhz-re húzni.

Ennek ellenére, annyit mondtam, hogy segítek eladni, mert így előbb megszabadul a ramoktól, mint hogy én Pesten járok. Ez azt jelenti, hogy Pestre megyek, akkor megegyezhetünk.
A másik, hogy ezek új ramok voltak, amik még nem voltak gépben. Ez után korrekt új ramokként hírdetni?
Végszóként: mivel Vizsgaidőszak van ritkán járok pesten, de ha megyek visszaveszem a ramokat. Addig is segítek eladni őket.
Így rendben van?
Sajnálom, hogy nem pontosítottunk jobban, mikor megegyeztünk. Mindketten tanultunk belőle. Nem szeretném, ha ezért csak engem hibáztatnátok.

(#420) haVLix válasza Dany007 (#418) üzenetére


haVLix
csendes tag

"Hát ez alapján szerintem egyértelmű.
Egyértelműen megbeszéltétek, hogy neked csak akkor kell a cucc ha ha kipróbáltad és fut 1200-on. Ebbe ő beleegyezett.
Nálad nem futott el. Így köteles lenne visszavenni, és visszaadni a pénzedet. Bár gondolom még aznap elköltötte :)
Remélem sikerül rendeznetek."

Sajnos nem volt egyértelmű a megállapodás, félreértettük egymást, ezért fajultak idáig a dolgok.
Amúgy nem költöttem el a pénzt még el aznap, most is megvan, félreraktam arra az esetre, ha ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#421) Maxxxim

Valószínűleg félrerakta, mert most felajánlotta, hogy elutalja a lét meg 2k-t "fájdalomdíjként". A 2k-ból fel tudom adni neki postán, és hirdetheti tovább.
Ha megjött a lé, lezártnak tekintem az ügyet, és egyel több ember akitől soha nem vásárolok...

(#422) haVLix


haVLix
csendes tag

Megint félreértettük egymást :N
ezt írtam priviben:

idézet Maxxxim-tól "Én sem vagyok szent, nekem is volt már meghiúsult vásárlásom, ami az én hibám volt. Akkor elkértem az eladó bankszámlaszámát és felajánlottam neki, hogy utalok "fájdalomdíjként" egy kialkudott összeget. Én így éreztem korrektnek, és így volt utána tiszta a lelkiismeretem..."
erre megkérdeztem:
Ez alapján neked megfelel, ha 2000ft-ot átutalok neked és nem kell ezzel a dologgal foglalkoznom többet?

Maxxxim, ugye nem gondoltad komolyan, hogy 28000ért veszem vissza a ramokat, mikor 26000ért sem akartam visszavenni?

(#423) Maxxxim

Újabb havlix-kör. 2k-t akarsz utalni ??? Te normális vagy, mi a tökömet kezdjek vele ?
Olvasd már vissza mit írtál ma 3 órája: "Végszóként: mivel Vizsgaidőszak van ritkán járok pesten, de ha megyek visszaveszem a ramokat"
Nekem ne gyere pestre, hogy visszavedd őket majd 3 hét múlva. Ha ekkora a hajlandóság benned, hogy visszaadd a lóvém UTALD EL vazzze...
Megírtam a számlaszámom, nem kell a 2k-s fájdalomdíjad sem, állom a postát csak már legyünk túl rajta.
Vagy most egy újabb hazugsággal állsz majd elő ? "Őőőőőőőőőő izé Pesten visszavettem volna a ramokat, de utalni nem tudok" ???

(#424) haVLix válasza Maxxxim (#423) üzenetére


haVLix
csendes tag

Újra megkérlek, hogy vegyél vissza a sértegetésekből és beszélj velem normálisan.
És most az a játék jön, hogy ki adja fel előbb? Én sem akarok úgy járni, hogy elutalom a pénzt aztán várok a ramokra, és persze te is feltételezed, hogy ha feladod, akkor nem utalom el a pénzt...
Kezdem unni. Írogatunk egymásnak, mint két gyerek itt mindenki előtt.
Hogyan tovább?
Miért nem fogadod el a 2000ft-ot, és passzolod el te a ramokat? Pesten ez könnyebben megy. (így 24000-ért jutottál hozzá az új ramokhoz, amiket boltban min. 30000ért árulnak.)
Tényleg nem tudom mikor jutok fel Pestre, mert dolgozom és csak a vizsga időpontjára kapok szabit, ami még bizonytalan, hogy mikor lesz.

(#425) Maxxxim

Bruhahaha. Én vagyok a megbízhatatlan, aki nem adja fel a ramokat mi ?
Havlix-havlix belezavarodsz a hazugságaidba nem veszed észre ?
Beidézem mit írtam neked a biznisz megkötése előtt, ahol konkrétan 1200-ról írtam, de te még mindig 1066-ról nyünyörögsz.
Állítólag visszavásárolnád a ramokat ha pesten jársz majd 2 hozzászólással lejjebb közlöd, hogy 28-at ugyanúgy nem adsz érte, mint 26-ot, majd a végén mikor kérdőre vonlak még engem állítasz be megbízhatatlannak ?
Nézd már meg az értékeléseim, a "kivel üzleteljünk" topicban, de megtalász Vaterán is szintén Maxxxim néven 158 pozitív értékeléssel, és köztudott, hogy Vaterán előreutalással működnek a dolgok.
Ne próbáld rám hárítani a felelősséget, amiért egyik hazugságodból a másikba csöppensz.
Ezek után már ne haragudj, de hadd engedjek meg bármilyen hangnemet veled szemben...
Nem akarok a szaros ramjaid eladásával szórakozni, a PÉNZEMET AKAROM.

(#426) haVLix válasza Maxxxim (#425) üzenetére


haVLix
csendes tag

Holnap megy a 26000.-
A postát te fizeted.

A bunkózást meg tényleg befejezhetnéd, ki nem állhatom, ha valaki csak káromkodással tudja kifejezni azt amit akar. Tapló dolog.

Ez az egész félreértés volt. Egyikünk sem volt kellően körültekintő.
Bocsánatot kérek Tőled a kellemetlenségekért és a sok felesleges üzenetváltásért. És azoktól is bocsánatot kérek, akiket terheltünk ezzel az egésszel. (Aki meg élvezte annak szívesen. )

Amúgy van egy új, bontatlan Seagate 2TB-os winchesterem, ha esetleg érdekel
Újra meghírdetem a ramokat, légyszíves 1 upp-ra nézz majd be. :DDD

(#427) Maxxxim

Ha megjött a pénz, megy a ram és lezártnak tekintem a témát.

(#428) haVLix válasza Maxxxim (#427) üzenetére


haVLix
csendes tag

deal

(#429) Dany007 válasza haVLix (#419) üzenetére


Dany007
veterán

De én meg azt nem vágtam, hogyha 1066 az alap, akkor a hírdetésben mért 1200 volt...
De már mind1. Örülök, hogy sikerült megegyeznetek.

(#430) syC válasza Dany007 (#429) üzenetére


syC
addikt

Ahogy nézem, 1200MHz, de CL6. Lehet hogy user error.

(#431) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok törént 1 tanulságos esett a tegnapi nap volt egy alaplapom Gigaybyte P965 DS4 néven futott ! 1 srác rám írt hogy érdekli az alaplapom adna érte cserébe GA-EP35C-DS3R DDR2/DDR3 alaplapot de csak abban az esetben ha adok mellé egy 7600gs vga-t pci express hát bele mentem ugy akart cserélni elsönek hogy utcán át veszük egymástól és csókolom én mondtam ez kizárt látni szeretném müködés közbe az alaplapot mondta rendben igy is lett át mentem hozá vittem az én alaplapom+vga-t meg néztem működött az alaplapja minden rendben volt de ő azt mondta nem probálja ki az enyémet .. amit nem értettem miért na de mind1 ja előtte mesélte hogy vga-kat tud javitani stb stb mind1 nyélbe ütöttük a cserét elindultam haza de vissza forudltam és be kopogtam hogy tudna adni e egy telepitö lemezt holnapig kölcsön azt mondta sajna nincs neki mondtam rendben hali de lattam hogy már szereli is össze a gépet eltelt 1 óra és még mindig nem hivot ugy voltam vele nincs semi probléma ja azt le szögezem hogy estig mig elnem indultam azt az alaplapot hasznaltam hibátlanul müködöt .. na szal eltel 1 óra nem hiv 2 nem hiv rendben reggel negyed 8 kor rám csörög hogy nem jó az alaplap sceréljük vissza meg ilyenek :D vcore faild meg ilyeeket ir ez egyértelmüen arra utal hogy tul sok feszt adot az alaplapnak és csödött mondot a tuning . amiről nem én tehetek ja és ha rossz let volna az alaplap hivot volna az utan miutan elmentem 15percnél tovább nem tart 1 gép össze rakas .. és akkor most igy cseréljem vissza hogy adtam 1 teljesen hibátlan alaplapot és vissza kapok 1 roszat ja és mellete eladtam a ramomat és a procimat mert ddr3 as ramra váltotam az alapalp miatt és procibol is nagyobbra váltotattam és akkor még ö fenyegetözik hogy következményei lesznek és le tilt msn en komolytalan az egész és büzlik mint a pöce gödör .. mondtam vigye el szervizbe ott meg állapitjak mi a probléma .. de ő nem sajnalni tudom a tanulság ha valaki nem akarja ki probalni a te cuccod akkor is eröltesd rá legközelebb ! :D hogy de problaja ki hogy tényleg müködik .. na mind1 egyébként meg tisztába volt vele hogy azal az alaplapal voltam neten de lényegtelen mondtam neki elmehetünk poligráfkikus tesztre vagy bármire ha ö fizeti és meg nézhetjük hazudok e :))

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#432) dvd_R+


dvd_R+
őstag

bocs a regényért és a sok helyes írási hibáért csak picit ideges vagyok aludtam 3és fél órát és ki vagyok borulva idegileg ... :W

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#433) dvd_R+


dvd_R+
őstag

egyébként most nézem 3 napja van fent prohardveren ... vicc

ja meg miert vinném házhoz a saját alaplapom ha szar lenne ? érdekes a srác érdekes ..

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#434) dvd_R+


dvd_R+
őstag

ja most pedig árulja az egész gépét az én "hibás" alaplapomal ami kiderült hogy ö rontotta el s meg javította .. ati 3780x2 1gb os videokarival és nekem azt mondta azt a videokarit eladta :D és azért kellet neki a 7600 gs videokarim mert ugye adtam az alaplap mellé 1 videokarit neki szal ez is hazugság volt.. ja és ugy hirdette meg hogy az alaplapra garis papir jár miközbe én nem adtam neki és neki sem volt . talán nyomtatott 1 et ? :F .. ez uton szeretnék fekete pontot adni neki a neve Dr.Skype köszönöm :W :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#435) milapsy


milapsy
aktív tag

megtudná valaki mondani miért tiltották ki [link]?

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#436) PHM válasza milapsy (#435) üzenetére


PHM
addikt

Nincs kitiltva. Lehet, hogy kapott pár óra pihenőt valami kihágásért.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#437) z0d1AK válasza milapsy (#435) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mindössze 6 óra pihenőt kapott, vulgáris megnyilvánulásaiért.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#438) apacs11


apacs11
csendes tag

Sziasztok!
Gondom a következő,itt 1 kolágátol vettem 2800mah akumlátort gyári SciPhone márkájut!
2500ft-t átutaltam,pár napra megjőtt az aksi persze a zsacsekja nyitva volt((Ő aszt írja mert kipróbálta mielőtt elküldte) szóval meg csináltam a 16-órás első tőltést kikapcsolt telóval,ahogy meg van írva.De az aksi nem bírt ki 1,5 napot használat nélkül ,Utánna meg már fél nap alatt lemerül készenléti üzemmódban .Írtam a kolegának,hogy ez az aksi nem jó,azt válaszolta ,hogy mükődik nem? ő azt nem igérte,hogy az aksi 1 hétig mökődik.
De ha az 1200mah aksi használva 2 napot bír akkor a 2800mah aksinak min 3-4 napot kéne bírni nem? Ebből kiindulva az aksi hiába mükődik, de hibás! Azt válaszolta,hogy ő igy rendeli ,és ha mükszik akkor nincs rá gari csere,és ne gondoljam azt,hogy ő othon rá ragassza a használt aksira a címkét,,további rábeszélésemre megígérte reklamál a szállitójánál,De eltelt kb 1 hónap s nem jelentkezik, azóta írtam neki 2 pü-t kb 1 hete arra sem reagál!
Kérdésem, jogos a reklamációm,és mitt tehetnék ,de nem is a pénz bosszant ha nem az ,hogy nem tudom használni az aksit! Nem szeretném rögtön lejáratni a kolégát,ezért várom a tippeket,mi előtt le írom a nevét! előre is kösz Üdv ! :W

(#439) Dudu67 válasza apacs11 (#438) üzenetére


Dudu67
tag

Gyári újnak vásároltad az akksit ?

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#440) apyka


apyka
tag

Valaki megtudná mondani őt miért tiltották ki? [link]

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#441) PHM válasza apyka (#440) üzenetére


PHM
addikt

[link]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#442) apacs11 válasza Dudu67 (#439) üzenetére


apacs11
csendes tag

Persze gyári újként,több mint 1 hónapot vártam míg meg rendelte valahonnan !

(#443) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

Kaptam egy kormányt(G25) 35k-ért cserébe, gyári csomagolás szinten volt becsomagolva, ergó nincs rögzítve semmi a dobozban. Törékenyként feladták, mire hozzám elért, a váltóban belül vmi megsérült, mert bizonyos dolgok nem működnek(lükverc nem megy ill. 6. fokozatból 4.be ugrik két secen belül), ill. elszakadt a pedál vezetéke, bár ez nem komoly probléma, könnyen orvosoltam.

Először mondtam az eladónak, hogy elég, ha 5k-t visszautal, megpróbálom megcsináltatni.
Ebbe nem ment bele, ill. kijelentette, hogy a 35k-t elköltötte, ő vissza nem adja.

Utána átnéztem a posta szabályzatát, hogy ilyenkor mi a helyzet. Abban világosan benne van, hogy törékeny csomagot tartalmának megfelelően be kell csomagolni, nyilván nem jó, ha lötyög... Közöltem vele a tényállást, azt mondta, hogy ő leszarja a posta szabályzatát.

Aztán írtam neki, hogy akkor kivizsgáltatom a postával, aztán majd kiderül, hogy ki a hibás.
Ezután belement abba, hogyha a posta úgy állapítja meg, hogy ő a hibás, akkor állja a javítás költségét.

A postánál már a második jegyzőkönyvnél tartok, több mint két hete bent van, elvileg Miskolcon van már, mert ott tudják kivizsgálni. Írtam a srácnak, hogy hogyan áll a posta, ill. azt, hogy ha nem tudom megjavíttatni, akkor vissza az egész biznisz, küldöm vissza a kormányát ő meg a pénzt. Erre írta, hogy azt felejtsem el... Aztán jöttem megint a posta szabályzatával ill. hogyha megállapítják, hogy ő a hibás és nem tudunk kompormisszumot kötni, akkor megyek a rendőrségre. Azt írta, hogy kiröhögnek, ha ezzel bemegyek a rendőrségre. Aztán írtam, hogy majd meglátjuk....

Eléggé egyértelmű, hogy nem korrekt a hozzáállása és hogy itt ő a hunyó, ugye?
Illetve milyenek az esélyeim szerintetek?
[igazából az ő bátyja, ketten használják ezt az accountot]

Googyi

(#444) Gerisz válasza mgoogyi (#443) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez szerintem parasztság. A másik, hogy hibás terméket adott el (vagy megsérült) ez ugye nem olyan egyszerű, hogy kiröhög a rendőrség, mert nagy érték, simán lehet feljelentést tenni és ki kell vizsgálják az ügyet.

Meg kellett volna egyezni, hogy megveszed, kipróbálod, ha nem jó akkor vissza az üzlet.

Nekem is volt hasonló januárban. Eladtam a lapom, nem működött a vevő szerint és el volt törve egy memória clip amiről nem tudtam. De azt mondta nem érdekli csak működne.
Visszaadtam a vételárat, visszakaptam a lapot. Mikor megérkezett kipróbáltam és nálam teljesen hibátlanul működött, mint kiderült amit bele vett proci volt a rossz.
De már azóta eladtam és új tulajdonosa van remélem boldogan használja.

Sőt egy videókártyával is volt "gond" amit eladtam. Egy hónap múlva jelezte a vevő, hogy rossz. Mondom akkor küldje vissza és ha tényleg rossz akkor visszafizetem az árat. De végülis a VGA kábel volt a hibás.

Lehet itt millió ok mindenre, de azért a hozzáállással egyre nagyobb bajok vannak a PH!-n is.
Nem csak az apróban.

(#445) ambrus14


ambrus14
tag

Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni mivel gondom akadt egy üzlettel kapcsolatba, mivel már jó ideje húzódik ezért szeretném valaki véleményét kikérni mit tegyek, de nem akarom közzé tenni a priviket, ezért amelyikötök kompetens ebben kérem jelezze nekem priviben és ott leírom a történetet! Köszönöm!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#446) hege232


hege232
csendes tag

Helló !!
Lenne egy kis problémám konkrétan vele !!!
A lényege az egésznek
MSN-en beszéltük meg azt hogy mit kér /kap !!
Asrock i65PE+intel P4 2,8Ghz+512 DDR 1+Ati 9550 őket ! el is küldtem neki ! a porvédőt a lapnak nem küldtem el ... kihagytam !! OK !
elküldtem 2-3-4 napra rá jelezte hogy a vga nem jó neki ! Oké akkor cseréljük ! vissza küldte ! teszteltem nálam JÓ VOLT SEMMI BAJA !! Eladtam másnak mai napig jól megy és használja a srác ! kb 1-1.5 hétre küldtem neki a másik vgát geforce 4200 ti! Gyári hütése szarrá ment ... Épitész nevű ph -kollégánk javasolta hogy ragasszak rá pillanat ragasztóval egy kisebb méretü 478-as vagy 370 -es proci hütűt böven jó lessz ! Mivel kellet a kártya ezért meg csináltam kb 2 hétig volt a gépembe !! Semmi baja nem volt !
Elküldtem neki meg kapta beszéltem vele 2x is mondta hogy nem jó a kártya ! erre mondom az lehetetlen de mondja hogy majd valami barátja meg nézi ! NÁLA JÓ VOLT A KÁRTYA MÁR! Ennyit a hozzá értésről !!Utánna meg megint ir rá 1-2 napra hogy nem fér el neki a vga le szedik a hütését mivel van oda ragasztva ?? Mondtam h pillanat ragasztóval oké meg próbálják LE FESZEGETNI! Mondtam h nem ajánlom + 1 helyet foglal el és max 50 fokon ment a vga !! Szerintem baráti ... erre kb 2 hete nem látom msn-en meg sehol és kapok tölle egy feketét [link]arról nem is beszélve hogy Ő saját maga elismerte hogy utánna nézett és az alaplapja nem kezelte az ati 9550 VGÁT mert a listában nem volt benne .......de én vagyok megint a hülye!!!
és én járatól le magam !! szólt hogy baj van a vgával közbe nem is volt cseréltem neki első szora !! vissza fele a küldés gondos volt 1-1.5 hét volt de akkor is KÜLDTEM ! és cseréltem neki ! Most nem szól meg semmi hogy baj van vagy sem ! ha szól azt is cseréltem volna neki ! de azók után hogy az atinak semmi baja nem volt JÓ VOLT az meg hogy nem ért hozzá nem lett volna kötelseeégem ki cserélni neki de meg tettem mivel én ekkora egy gerinctelen emberke vagyok :) ezek után meg kérdezem hogy jár .-e az a fekete és a srác mit is kap a hazudozásáért !!
Meg mire meg tanúja ??? arra hogy 1 vgát nem tud rendsen a helyére tenni ahhoz is segitség kell neki és már sipákol h rossz !! Mind a 2 vgát jól küldtem el minden a 2 ő rossz volt nála .... erre MIT MONDJAK ??
Meg köszönném ha valami moderátor rendet tenne itt !!
417. hege232 18 szavazattal. vagyok 113 nap alatt a top listán !!!
a tőbb több ezer felhasználó közül !! Csak ennyit szerettem volna mondani :R :R :R
Döntsetek ti ahogy jogosnak találjátok
Üdv hege

[ Szerkesztve ]

(#447) hege232 válasza hege232 (#446) üzenetére


hege232
csendes tag

bocsánat rossz linket adtam meg !
ő volna az

(#448) hege232 válasza hege232 (#447) üzenetére


hege232
csendes tag

Arról nem is beszélve hogy kb 3-4-5 héttel a vétel után jelenkezik az esedékes hibákkal ! mikor gari 3nap meg 1 hét járt rá ! akkor most mit is reklamál ? gusztustalan az ilyen ember :(
2 teljesen 1 forma ramot küldtem neki ! most meg magyarázza hogy nem is egyformát küldtem ! JAH ÉS MÁR A RAM IS ROSSZ ! :W :W

(#449) mgoogyi válasza hege232 (#448) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Pár kérdés, hogy világosak legyenek a dolgok.

1, Megegyeztetek, hogy 1-ben lesz az az 512 DDR RAM, vagy közölted, hogy az két darab 256-os? Mert ha nem egyeztetek meg és te 512-nek tüntetted fel és 2x256-ot küldtél, az nem ugyanaz.

2, Ezt az egész pakkot, amit küldtél neki, úgy küldted el, mint amik kompatibilisek egymással és tudva azt, hogy ezt egyben szándékozik használni a vevő? Ha tudtad, hogy egyben szándékozik használni és komptaibilitási gond van, akkor köteles vagy visszavenni.

3, A pillanatragasztót komolyan gondolod tényleg? Hővezető pasztát szoktak hővezetésre használni, rögzítésre meg csavarok használatosak. Ez tényleg butaság volt.

4, Viszont abban igazat adok, hogyha 3 nap garit beszéltetek meg, akkor 3 napon túl nincs mit beszélnetek, ha a megbeszélt cuccokat kapta meg és egyrészt nem tudtad, hogy együtt akarja őket használni (bár szerintem ezt sejthetted...) ill. hogy a vevőnek világos volt, hogy 2 db pontosan milyen 256-os ramot fog kapni. Bár úgy érzem, hogy ez nem áll fent, de javíts ki, ha tévednék. Bár ott van egy kis ellentmondás, hogy "nekem azzal a lappal is ment a kártya", a vevő állítása szerint meg inkompatibilis. Itt nyilván egyikőtök kamuzik. Itt ezt kéne igazolnia a vevőnek: "Egyébként mások is panaszkodtak,hogy az Asrock lapban sose volt jó az ATI 9550".
Harmadik dolog lehet, hogy valami egyéb ok miatt inkompatibilis lett a két cucc, de ezt nem tartom túl sanszosnak. Másrészt meg annyit érdeklődhetsz ilyen esetek elkerülése végett az első 3 napon belül, hogy minden ok a cuccal.

Másik dolog: Helyesírásra, tagoltságra figyelj oda, mert senki sem fog komolyan venni.

(#450) mgoogyi válasza mgoogyi (#449) üzenetére


mgoogyi
senior tag

@hege232:
Upsz, itt te keveredtél ellentmondásba saját magaddal:

"nekem azzal a lappal is ment a kártya",

vs

"arról nem is beszélve hogy Ő saját maga elismerte hogy utánna nézett és az alaplapja nem kezelte az ati 9550 VGÁT mert a listában nem volt benne .......de én vagyok megint a hülye!!!"

:U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.