Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #92415744 válasza d4Y.187 (#1250) üzenetére


#92415744
törölt tag

Barátunk nem igazán törte magát, hogy rendezze a dolgot, egy darab üzenetet nem írt péntek óta, én már írtam neki elég üzenetet, hogy rossz alaplapot adott el, átvert vele.
A lapot ma beadtam egy szervizbe, ott letesztelték, nem ment nekik sem, beszámították egy másikba minimális összegért, nem foglalkozom vele tovább...
A tényen nem változtat ez, át lettem verve, és akkor még felém van a bizalmatlanság, hogy vajon visszaküldöm-e a lapot...
Eddig itt a Ph-n ha nem vettem 200 alaplapot, akkor egyet sem, érdekes módon azokat mind sikerült életre kelteni. Persze volt, amit ugyanígy nem működött, de az eladó nem is volt benne biztos, hogy jó még utólag.
A sztori még egyszer röviden:

Elmentem az alaplapért, már vettem egyet az eladótól régebben, akkor felajánlotta, most nem, hogy kipróbálható nála.
Ő azt állította, hogy ment neki hibátlanul, stb...
Ehhez képest egy döglött bios elem volt benne, a procifoglalaton egy elhajlott tű volt.
Mondtam neki, hogy nem megy az alaplap.
Itt stílusával már kilőtte a biztosítékot, hogy "papi, velem van a gond, vagy a memóriával, procival..."
Kérdésemre, hogy van e neki még hasonló alaplapja, azt mondta nincs.
A mai napig árul egy gépet ugyanilyen alaplappal...
Már adott el egy hibás alaplapot valakinek itt, ugyanez a kálvária, akkor megírta, ezentúl csak úgy ad el, hogyha kipróbálja a vevővel a cuccot...ehhez képest...
Már akkor bebizonyosodott pár dolog róla, hogy nem biztos, hogy igazat mond...
Tehát kérném a feketét neki, nehogy más ugyanígy járjon, mint én...
Nem csak velem szúrt ki, a gyerekemmel, rabolta az időmet, utazási költség, stb...és tetejébe még kapom azt, hogy tíz Forintosonként lenyomja a torkomon...
Nagyon kilőtte a biztosítékot nálam a figura, nem hinném, hogy idevaló lenne továbbra is.
Köszönöm.

(#1252) d4Y.187 válasza #92415744 (#1251) üzenetére


d4Y.187
tag

kaptunk egy hetet, szerinted miattad szaladni fogok reggel a bankba ?
ha ilyen sürgős, gyere el személyesen. szívesen látlak egész nap !

[ Szerkesztve ]

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#1253) d4Y.187 válasza d4Y.187 (#1252) üzenetére


d4Y.187
tag

ha eljössz személyesen akkor már azzal is jobban jársz, hogy egyben megkapod a pénzed. :)

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#1254) #92415744 válasza d4Y.187 (#1252) üzenetére


#92415744
törölt tag

Persze, végül is ki vagyok én, hogy miattam felkelj, hogy bankba menj?
Nem merek elmenni hozzád, félek, hogy megversz. :D

(#1255) d4Y.187 válasza #92415744 (#1254) üzenetére


d4Y.187
tag

akkor vársz. :)

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#1256) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Segitségeteket szeretném kérni, adód egy kis probléma üzletelés során.
Személyesen bonyolitottuk le a cserét, két db vga-t adtam egy vga-ért.
Én egy GTX260+HD4670-et ő egy GTX280-at. Tehet az én karimról elküldtem neki a teszt képeket mindent dátum minden ott van, ő is küldöt két képet. Eddig ok. Elcseréltük a kártyát, épp hogy haza értem hiv hogy nem jó a GTX 260 a hd4670 jó. Egy az én 260-am mint egy zsír új kari úgy volt rá vigyázva, amikor az övét megláttom háth nem tudtam hogy elcseréljem-e olyan retkes volt.
Tehát hivot hogy nem jó, közbe nekem se add képet a 280. Már mindent próbáltam semmi.
mind2-en adtunk próba garit, mondtam én adok akár 1 hetet is mert tudom hogy jó a kari.
Ezt nem értem, sőt a 280 csak bele volt rakva egy zacskóba, mellete vmi két vas darab, ez gondolom simán megsérthette a karit. Mig az én kártyáim buborékos zacsiba dobozukba.
Én már nem akarok ezzel foglalkozni, ebből is tanultam nem kis károm lett.
Ebből kinek milyen baja lehet?

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#1257) XaraX válasza Csak.TnT (#1256) üzenetére


XaraX
addikt

(#1258) Csak.TnT válasza XaraX (#1257) üzenetére


Csak.TnT
tag

Erről annyit hogy amit küldtem, minden ott van hogy gainward minden.
Nah meg ő hirdete úgy hogy 260at be számol, mert neki van egy másik 260.
és ha az rossz? lecseréli a hűtőt és ennyi.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#1259) sony198


sony198
csendes tag

Az amit belle tettem tartozékok voltak dobozába igaz egybe volt - ( poros volt mert mert használtam ) és az táskában szerintem nem sérűlt meg
de nállam az műkődőtt ellőte egy napal kűldtem képet - de te is azt mondod hogy a tied is- haza jőtt tesom mert őtt kűldtem el érte .
Bettetem a gépbe és nem válti át a monitoromat meg nem sérűlt mert tényleg buborékos zacsiba volt meg a dobozában..

sony198 megbizható

(#1260) sony198


sony198
csendes tag

hirdetésbe xfx káryát kerestem mert tesomnak az van nem gainward..És kiakartam trobálni slibe hogy mit tudnak ..

sony198 megbizható

(#1261) Csak.TnT válasza sony198 (#1260) üzenetére


Csak.TnT
tag

Tudom hogy XFX. Nem vádaskodom csak ezis megfordult a fejemben.
Végülis mi nem vitázunk mert normálisan megbeszéljük a helyzetet. Csak így egyikőnknek sem jó.
Többit pm-ben akkor. :R

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#1262) sony198


sony198
csendes tag

okés

sony198 megbizható

(#1263) mtade


mtade
aktív tag

Remélem, jó helyre írok.
Vita nincs, de szeretném elkerülni... :)
Eladtam egy 3/4 konfigot, bagóért.
A vevő megírta, hogy procit akar majd benne cserélni procit. Gép átvéve, tesztelve, de az ő prociját nem viszi. Nem hiba, fsb inkompatibilitás az ok. Adtam neki 3 nap próbagarit, bár ez a kész konfigra vonatkozott, az átvételnél meg is beszéltük, hogy 99%ban tuti, hogy nem fog menni. 5k nem fájna annyira, de úgy érzem, nem jogos a garis visszavétel, ráadásul egy másik vevőt el is küldtem emiatt.
Kérhetek véleményezést?
Köszönöm előre is a válaszokat.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1264) Dodder válasza mtade (#1263) üzenetére


Dodder
tag

ha az eredeti konfig tökéletesen működik akkor semmi kötelezetséged nincs. Ha az ő processzora nem megy a lapban az az ő gondja nem a tied. Ha vesz boltban egy konfigot és utánna bőviti és nem kompatibilis procit vesz bele a bolt sem veszi visza a konfigot.

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#1265) mtade válasza Dodder (#1264) üzenetére


mtade
aktív tag

Valahogy így látom én is, csak megerősítés kellene...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1266) #92415744 válasza mtade (#1265) üzenetére


#92415744
törölt tag

biosfrissítés nem segít az alaplapnak?
Én is vettem egy procit, beletettem az alaplapba, meg se nyikkant vele.
Frissítés után szépen megy vele.

(#1267) mtade válasza #92415744 (#1266) üzenetére


mtade
aktív tag

Bonyolódik a dolog, kiderült, hogy az új procinak menni kéne, mert a lapnak bírni kéne azt az fsb-t. Holnap felmegyek, megnézem, ha tényleg nem megy, kp vissza és viszonylátás.

Nemigen találtam hozzá biost, régi abit bh7-e a lap.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1268) #92415744 válasza mtade (#1267) üzenetére


#92415744
törölt tag

Hát, ha a vevő procijával nem megy csak az alaplap, tényleg nem vagy köteles visszavenni, bár attól függ, hogy állapodtatok meg.
Igen, sajna az Abit eléggé felszívódott már, de valahol biztos van egy bios hozzá.
Én ezt egy ACER alaplappal játszottam el legutóbb amit írtam, pont egy frissebb biost találtam valahol.
A legnagyobb g.cik a gyártók, mert nagyon meg tudják szivatni a népet az inkompatibilitásokkal.

(#1269) d4Y.187 válasza #92415744 (#1268) üzenetére


d4Y.187
tag

más a kép a puska mindkét végéről, igaz kollega ?

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#1270) #92415744 válasza d4Y.187 (#1269) üzenetére


#92415744
törölt tag

:F
Az az alaplap tényleg nem volt oké. :(

(#1271) DEV_NULL válasza sony198 (#1262) üzenetére


DEV_NULL
őstag

sony198 megbizható

Az ám az aláírás! :))

(#1272) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nevet még nem írok, de sajnos ma küldenem kellett egy ilyen privát üzenetet valakinek:

Nos, ha záros határidőn belül nem jutsz döntésre, azzal sem fogod elkerülni a "vitát", mert meg kell kérjelek arra, hogy ha reklamálni szeretnél, akkor tedd meg egyértelműen, és akkor megpróbálunk valahogy megállapodni, vagy ha nem, akkor teljesítsd a vállalt fizetési kötelezettséged.

Most jelen szituációtól függetlenül, és általánosságban közlöm a véleményem, miszerint egy televíziókészülék felhasználói menüjében található képmód beállítások bármilyen jellegű (akár szélsőséges) megváltoztatása sem okozhatja közvetlenül a készülék meghibásodását.

Közvetett módon lehetséges, hogy egyes beállítások szélsőséges megváltoztatása bizonyos mértékben befolyásolhatja a természetes elhasználódás sebességét (például egy magasabb fényerő fokozottabban terhelheti az érintett áramköri elemeket, amitől rövidülhet azok élettartama), vagy bizonyos esetekben felszínre hozhatja a már eleve meglévő (gyártás, vagy a kérdéses beállítások érvénybe lépése előtti üzemeltetés, esetleg javítás/módosítás során kialakult) hibákat. De ez olyan véletlenszerű és kis valószínűségű esemény, amire én sohasem vállaltam garanciát és senki sem vonható érte felelősségre, aki nem vállalta ezt előre.

Semmi olyan jellegű beavatkozást nem végeztem a készüléken, ami megszegné a gyártó garanciális feltételeit. Épp ezért nem vagyok felelősségre vonható a készülék esetleges meghibásodásáért, hisz a gyártó már a garancialevél hitelesítésének pillanatától (annak jövőbeni lejártáig) már magára vállalta azt. Ha pedig a gyártóé a felelősség, a készülék meghibásodása pedig a te káreseményed, amire én nem vállaltam garanciát (vagyis pontosabban biztosítást, mert én közvetlenül nem okozhattam a káreseményt), akkor nincs kihatással a köztünk létrejött szóbeli szerződésre.

Kicsit közelítve ahhoz, amit leírsz, ez számomra inkább tűnik a forráskészülék, vagy a kábelezés hibájának.
TV adásoknál és külső lejátszóról is egyformán jelentkezik a hiba?

Perszer lehet a TV hardware-es hibája is. Ez esetben ha nem cserélnek panelt, vagy panelmeghajtót, csak tápegységet vagy alaplapot (szakszerűen, azonos típusra, a gyári beállítások átmentésével -> viszont a nem szakszerű javítás sem az én saram), akkor az általam meghatározott beállítások továbbra is érvényesnek tekinthetően a készülékre, így ez sem érinti a szóbeli szerződésünket.

Olyan alapon is nyújthatsz be reklamációt, hogy bármilyen okból egyszerűen csak elégedetlen vagy a szolgáltatással, de akkor csak jóindulatból, szimpátia alapon és/vagy imidzsjavítás céljából, egyéni mérlegelés alapján adhatok bizonyos mértékű (de nem 100%-os, legfeljebb csak a nettó haszonig terjedő) árkedvezményt.

Bocs, hogy így kell reagálnom, de ebből most kénytelen leszek elvi kérdést csinálni (ha szükséges), ugyanis azt sem engedhetem meg, hogy esetleg bárki, bárhogy, bármilyen formában hülyének próbáljon nézni (és akkor sorban találják ki az emberek, hogy nekem nem kell fizetni, ha nincs kedvük), és valamilyen formában reagálni is kénytelen vagyok (ha mégis hagynék elmenni egy fecskét, mert nincs kedvem belemenni egy esetleges vitába), mert a hallgatás úgy tűnhetne, hogy beismerek valamit, amit nem követtem el.

Gondolom megállja a helyét.

Az előzmény annyi, hogy május végén abban állapodtunk meg, hogy 30 napon belül fizet (de ettől is hamarabb ígérte, csak én adtam kerek számot), ami már kb. 15 napja eltelt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1273) knarpad


knarpad
csendes tag

Üdv

Van egy "ember" itt a ph-n, aki megkeresett azzal, hogy cseréljek el egy tápegységet és a nála fellelhető gyér választékból válasszak valamit a tulajdonomat képező egy 500w sl 500 pfc-s tápegység ellenében. Megbízhatósága 0/0 értékelésével kapcsolatban előadta, hogy már többször regisztrált és emiatt az esetlegesen létező pontjait nem tudja bizonyító erővel igazolni. Kapacitált arra, hogy küldjem én előbb amire a cserét ő kérte. Visszautasítottam. Majd azzal állt elő küldjük egyszerre a teremékeket.
Annak rendje módja szerint elküldtem a tápot, sőt még a csomag bar kódját is elküldtem a bűnözőnek. A csomagot július 16-án átvette. A részéről küldendő ellenértéket (csomagot) azóta sem küldte el, felszólítás és feljelentésre való figyelmeztetés ellenére sem. Internetes csalás és biztatási kár térítés okán kénytelen vagyok feljelenteni és erről a fórumról kérném töröltetni -mint persona non grata. Megakadályozandó, hogy másokat is ilyen formában megkárosíthasson a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#1274) PHM válasza knarpad (#1273) üzenetére


PHM
addikt

Jelentsd itt a dolgot.
A csaló nevét linkeld, ne a privátjaid, azt nem látja rajtad kívül senki.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1275) dilfor87


dilfor87
csendes tag

Kedves Nagyérdemű!

Tudom, újonc vagyok még, de kezd kihullani a hajam, így a tanácsotokat kérem.

Tegnap eladtam egy fórumtársunknak egy garanciás HD6870-et 23-ért. A kártyának semmi baja, de sajnos mikor találkoztunk a garanciapapírt elfelejtettem magammal vinni. Abban egyeztünk meg, hogy ma odaadom neki délelőtt, de sajnos egy tonna munkám lett. Erről szóltam is neki, hogy annyi munkám van mint égen a csillag, így sajnos ma nem tudom átadni a garjegyet.

Hangsúlyozom: A KÁRTYA HIBÁTLAN, ezt az eladó sem vitatja.

Mindenesetre egyre agresszívebben lép fel privát üzenetekben, amit persze a hozzájárulása nélkül nem is oszthatok meg, de magyarázza, hogy Ő kimegy a korábban megadott lakcímemre... Nem egészen értem a logikáját, mert amikor megkérdeztem, hogy azért házhoz jön-e, hogy átvegye a garlevelet, nem kaptam egyértelmű választ. Kicsit olyan szaga van a dolognak számomra, hogy mégsem kell neki a kártya, és most vissza akarja lapátolni a dolgot.

Tegnap több jelentkező is akadt a kártyára, Azért őt választottam mert már ezeréve fórumtag, de most rettenetesen elkezdett bosszantani a dolog.

(#1276) Lasy válasza dilfor87 (#1275) üzenetére


Lasy
veterán

adjon egy címet, amire te feladod postán ajánlott elsőbbségiként.
ez 500.- forint, és nem kell rohangálni.
mivel ajánlott át kell vennie.
így mindenkinek tiszta.

+36702778032

(#1277) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv. nem tudom hova irjam, de kaptam 2 pirosat, utána volt Eddig frissítve, a piros pontokat kiosztottam... hsz. de nem kaptam meg a pontokat, legutóbb a phmegbizhatosag egyből frissült

(#1278) kumár


kumár
csendes tag

Heló!

Jelentettem a csalásos történetemet 13.-án és azóta pihentettem a dolgot, de egyre nem hagy nyugodni a tény, hogy a CD kulcs amit vettem már nem jó.
Pedig csak annak a két személyek ( starcraft111, NémethJános) linkeltem a kódot akikkel megállípodtunk.
A dolog hátulütölye, hogy én egy BF3 premium kulcsot hírdettem, és mind2 esetben ott szakadt meg az üzlet, hogy miután el küldtem a kulcsot, arra hivatkoztak, hogy csak az alapjáték érdekli őket. ( elöttte figyelmeztettem, hogy olvassa el figyelmesen a hírdetésem, ahol jeleztem alapjáték szükséges)
Másnap elkértem az origin felhasználója nevét mind 2 embernek és megnéztem nem e aktiválták a kódot, mert akkor látszana a játékaik között.
Na már most mindkettejüknek megvan a BF3 alapjáték. És felteszem előző nap is megvolt.

Remélem, segítettem valamit, és mihamarabb kiderül ki a csaló! :)

starcraft111:[link]
NémethJános: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1279) Kaci84


Kaci84
őstag

Szóljatok hozzá!

Tegnap ilyentájt telefon hirdetésemre jelentkezett egy tag aki azzal kezdte a privát üzenetet, hogy érdekli a dolog, de nem szívesen utalna előre, személyesen szeretné átvenni (Tehát személyes átvételt akart) A hirdetésemben az szerepel 3000Ft előre utalás esetén feladom utánvéttel. Erre én írtam, hogy a felét át utalja a felét meg átvételkor (itt nem írtam én se, hogy a teló felét, de hát személyes átvételnél csak a vételár van nem?) Kérdem hol lakik, írja Debrecen pedig a hirdetésben Székesfehérvár van személyes átvételre. (Ezt sem értem pl.) Írom neki 300km-re vagyunk ha utal feladom elsőbbségivel ajánlva (de az elöző megbeszélés nem változott a termék árának felét illetően csak közbe kiderült, hogy hol akarná átvenni fentebb pedig a félár csak a vételárra vonatkozhatott mivel átvételnél nincs szállítás) Erre ő oké kell neki utalja a felét. Aztán elutalt 1500Ft-ot, hogy hát ő elküldte a felét :-)
Mondom neki, hogy ez vicc a termék felére gondoltam, (mivel láttam elég értetlen) írom, hogy a a termék teljes ára után feladom neki, ha nem jó visszaküldöm a pénzt. Erre írja küldjem vissza a pénzt azonnal.
Erre már nem válaszoltam, hisz mindent megbeszéltünk.
Ugyan felléptem a PH-ra, de nem foglalkoztam az üzeneteivel, viszont mire hazaértem látom, hogy jelentett a csalók közt és a hirdetésem alá is beírta, hogy ne vegyen tőlem senki semmit, mert tőle is kicsaltam 1500 Ft- ot :-) 2 óra telt el azóta, hogy utoljára írtam. kb. 24 óra telt el még nem utaltam neki, nem is ez a gond neki is írtam visszaküldöm a pénzét, de így, hogy elrontotta az üzletemet, most akkor várjon pár napot, látom a HSZ ekben, hogy más is bírt várni pár napot, meg nem gondoltam, hogy ekkora összegbe belehal. Meg üssön meg valami emberi hangnemet. Rendőrséggel feljelentéssel fenyegetőzik meg, hogy mindenhol lehord. A jelentés pillanatában szerintem alaptalanul tette ezt, mert írtam, hogy visszaküldöm a pénzt és nem tudhatta, hogy feladtam-e? Itt azt írják az alaptalan jelentés kizárással jár.
Valami szankciót azért szeretnék felé, mert le kellett vennem a terméket, mert irkálta alá a hozzászólásait és így nem tudom eladni a hülyesége miatt.

Na erre írjatok okosat! Szerintetek ez jogos vagy alaptalan jelentés, követelőzés, fenyegetés? Ja 12 pozitív 0 negatív van ebből 5 előre utalás volt többi személyes átvétel.

[ Szerkesztve ]

(#1280) lafaty80 válasza Kaci84 (#1279) üzenetére


lafaty80
őstag

Megnéztem a hirdetést, illetve amit írt rólad az emberke. Hát eléggé két esélyes a dolog.

Ő makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy látta a hirdetésben:
"3000 Ft postaköltség előre utalás esetén utánvéttel feladom, INGYEN elsőbbségivel, ajánlva (persze ez lejön az árból)" részt.

Szóval ha benne volt és megbeszéltek után lett kivéve, akkor neki van igaza, ha nem volt benne, akkor arra kell rágyúrni. PÜ-s levelezésetekben ha tisztázva volt hogy mit kell előre utalni, tegyétek közzé.

Kb. ennyi...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1281) Kaci84 válasza lafaty80 (#1280) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen benn volt a hirdetésben de ő nem hivatkozott h úgy akarja, én azt írtam felét utalja. Jó félreértettük egymást vissza utalom azt kész.
Én a szándékos üzletrontásért szeretnék szankciót. Oda is van írva, hogy ha ok nélkül jelemtenek valakit kizárás jár. Szerintem ok nélkül jelentett, mert 2órán belül jelentett h nem utaltam vissza a pénzét. Ettöl még nem vagyok csaló hisz megírtam neki h visszakapja ha nem jó neki ahogy gondoltam.

(#1282) lafaty80 válasza Kaci84 (#1281) üzenetére


lafaty80
őstag

Szerintem válaszolj rá, írd meg, hogy visszautalod.

Az viszont hidd el eléggé "érdekes", hogy egy ilyen bejegyzést törölsz a hirdetésből. Nem kötekedni akarok, de a gyanú sajnos felmerhülhet gyorsan...

Próbáljátok meg tisztázni, aztán a modik eldöntik hogy mi lesz.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1283) Kaci84 válasza lafaty80 (#1282) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért töröltem mert láttam nem lesz ez így jó nem a komoly vevőket vonza.
A hiba nem ott van mert írtam neki AZZONNAL HA NEM JÓ VISSZAUTALOM a pénzét
Erre 2 órán belül jelentett h megloptam. Csak akkor tehetné ha napokig nem küldőm neki a lóvét. A jelemtés meg a hsz ek miau akarnám elmarasztalni és ebben kérek véleményt meg h hol tudó megtenni ezt.
Értsétek meg többször is írtam neki h VISSZAKAPJA a pénzét de nem állt le a hozzászólásaival 1500Ft miatt. Ez még csak tegnap történt ennyi idö alau nem tudtam elintézni.

(#1284) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok volna egy kis gondom ! Hétfőn jött egy teló [kis Csávó -tól ]
[Hirdetésben] Azt szerepelt hogy Kopottas az állapota és azon kivül a telefonnak semmi baja a kopottas állapoton kivül !
Meg érkezett a Mobil Sima nagy borítékban telefon doboz toltó szépen be csomagolva! be indítottam és a jobb alsó sarok nem érzékel ! tulaj erről nem szólt! azt hozzá tenném !kérném neki a szép kővér feketét !
ui :még a hirdetését is le zárta nehogy idő után osszam neki a feketét !

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#1285) PHM válasza kisselandras (#1284) üzenetére


PHM
addikt

Itt tudod jelenteni és feketét kérni az eladónak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1286) kisselandras válasza PHM (#1285) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszönöm!!! :R :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#1287) hardy123


hardy123
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy problémám van, hogy csirió nevű felhasználó megvette tőlem ezt a procit. Elutalta rá a pénzt, 3500ft-ot, irtam neki a posta kb. 300-500ft, mondta, álljam én, mondom ok. 11én reggel megkaptam reggel fél 9kor a pénzt, és úgy egyeztünk meg, hogy egyből föl is adom. Föl is adtam, lefényképeztem a bizonylatot róla, elsőbbségivel küldtem,de nem ajánlva, mondom minél kevesebbet fizessek. Ugye 11.e péntek volt, a postás hölgy azt mondta, hétfőre megérkezik a levél.
A probléma a következő: még nem érkezett meg a levél, és a postán nem tudnak utánanézni, mert nem ajánlottan adtam föl. Az ürge meg már hétfő óta hisztizik, hogy hol van már, és utaljam vissza a pénzét.
Posta terén elég tapasztalatlan vagyok, ajánlva kellett volna feladnom. :W
15.-én jött a cifraság: Idézem. :
csak elöfog kerülni!én is nagyon várom már mert ez kurva lassu ez a gép:( :R kárpotlásul adhatnál nekem ddr ramot:)
És kiválasztotta ezt
a memória kitemet, hogy cseréljük el az ő pentium 2.66os procijára.
Mondom ok, akkor add föl, és én is föladom, erre ő: ha megérkezik hozzá a kit, akkor utána ő is föladja a procit. én már föladtam ajánlva a kitet..
Idézem:
Infineon hys64d32300gu-5-b 512 Mb DDR Kit (2X256Mb) 400Mhz ezért odaadom az én 2.66ghz procimat na?
ma ezt írta:
szia ma se jött meg a proci!biztos jo helyre külted??vagy a barátnöd???ez nem létezik már!holnap lesz 1 hete már külföldröl is megjött volna már!nézzé má utána?!!!!! vagy szerezz nekem olyan procit!
Kérdésem, mit lehet ilyenkor tenni?
Meddig várjunk a megérkezéssel, holnap lesz egy hete, hogy föladtam. :W
Ha ezen túl leszek, soha többet nem postázok, isten bizony.
Kérlek, segítsetek. :(
Üdv: hardy :R

Ha üzleteltünk dobj egy pirosat és megy tőlem is. hardy123 felhasználónak 115 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Az éj sötét, és tele iszonyattal!

(#1288) Lasy válasza hardy123 (#1287) üzenetére


Lasy
veterán

ez sajnos a te hibád, mert lehet megérkezett a csomag, de az is lehet hogy nem.
mindenféleképpen kell ajánlott mert még reklamálni sem lehet a postán a nélkül.
mind a ketten hibáztatok.

+36702778032

(#1289) hardy123 válasza hardy123 (#1287) üzenetére


hardy123
csendes tag

Újabb fejlemény: Kitalálta, hogy vegyek neki itt a fórumon egy procit, és postáztassam el neki.
Irtam hogy tegyünk pontot az ügy végére, visszautalom a pénzét és kész.
Erre a válasz:
számlaszámom nincs mert elveszett a kártyám és lelett tiltva!nemérted veszel nekem procit mástol és az én cimemet adod meg akinek elutaltad a pénzt! otvan 2500ft ért proci legyen a posta 500ft akkor is kijösz 3000ft-bol!elutalod a lovét neki és az én cimemre postáztatod akinek elutaltad a pénzt!az én cimemet adod le mi bonyolult ezen?

Ha üzleteltünk dobj egy pirosat és megy tőlem is. hardy123 felhasználónak 115 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Az éj sötét, és tele iszonyattal!

(#1290) hardy123 válasza hardy123 (#1289) üzenetére


hardy123
csendes tag

már a hajamat tépem,de komolyan. Én buktam a processzort, ez van.
De ennek már átverés szaga van eléggé így... :(

Ha üzleteltünk dobj egy pirosat és megy tőlem is. hardy123 felhasználónak 115 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Az éj sötét, és tele iszonyattal!

(#1291) hardy123 válasza hardy123 (#1290) üzenetére


hardy123
csendes tag

Megegyeztünk, holnap visszaküldöm a pénzét, és lezárjuk. Buktam egy procit.
Sorry a sok hszért. :W

Ha üzleteltünk dobj egy pirosat és megy tőlem is. hardy123 felhasználónak 115 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Az éj sötét, és tele iszonyattal!

(#1292) Lasy válasza hardy123 (#1289) üzenetére


Lasy
veterán

tvan 2500ft ért proci legyen a posta 500ft akkor is kijösz 3000ft-bol!elutalod a lovét neki és az én cimemre postáztatod akinek elutaltad a pénzt!az én cimemet adod le mi bonyolult ezen?

itt a következő lehúzás szaga.
én a helyedben a felét fizetném, mert az ő hjibálya is, és nem csak neked kell bukni, ilyen esetben.

+36702778032

(#1293) hardy123 válasza Lasy (#1292) üzenetére


hardy123
csendes tag

Föladtam neki a pénzt plusz 550ft a költség. :(

Ha üzleteltünk dobj egy pirosat és megy tőlem is. hardy123 felhasználónak 115 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Az éj sötét, és tele iszonyattal!

(#1294) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdv Mindenkinek !!! lehet egy üzletemből vita lesz !
Na szóval van egy 5230 navis készülékem ami nem karcos és nem ütött kopott ! tegyük azt hozzá !a vásárló rám írt elvinné utánvétellel ! írtam neki az sokba fog fájni mert plusz 2ezer ft lesz ami kicsit több lett! azt írta semmi baj át veszem csak küldjem neki mert karácsonyra lesz !így is lett elküldtem neki utánvétel !1 vagy 3 nap alatt meg is érkezett neki pontosan nem tudom mikor!rám ír nem jó neki mert ütött kopott meg karcos :DD mondom nem karcos és nem ütött kopott !írja nekem eláll a vásárlói 1 napos jogtól mondjuk én nem írtam van nálam garancia és vissza vásárlás!de rendben ha nem jó neki küldje vissza vissza küldöm a pénzt ha meg érkezik !erre máma ide érkezik a telefon utánvétellel 11ezer ft ról !mondom mi van a postásnak !jól hallod annyi a pofám le szakad úgy vissza küldtem neki nehogy már én fizesem ki az ő hülyeségét ! ilyenkor mi lesz tanács? mindég bele botlok évente 1 hülyébe!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#1295) talpas válasza kisselandras (#1294) üzenetére


talpas
aktív tag

Be mész a málnásba vagy nem mész be a málnásba. Régi trükk szerintem. Ha volt róla fotód akkor semmi gondod, van bizonyítékod. Én a történtek után betenném a visszaküldés ára miatt a jelentéses topicba.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1296) kisselandras válasza talpas (#1295) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia van róla fotóm !vissza küldtem neki a telót mert még én váltsam vissza ki a telóm !!köszönöm a választ!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#1297) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Kellene egy pártatlan vélemény, amire hivatkozhatok az eladó előtt, mert értetlenkedik kicsit a használt eszközökre vonatkozó próba garanciával kapcsolatban.

A pontos szitu:
Vettem egy Motorola V3i telefont a minap. Rendben meg is érkezett, este vettem át, feltöltöttem és másnap reggel használatba vettem. Másnap a délelőtt folyamán 6-7 telefonom volt és egy sms. Majd nem sokkal később megnyomtam az oldalán egy gombot, hogy megnézzem a pontos időt, ekkor újra indult és azóta sem lehet bele lelket verni, mert csak a sim kódig jut el és már ott semmit nem fogad el.
Küldtem üzenetet az eladónak a problémámról, amire azt válaszolta, hogy nem tud garanciát vállalni rá, mert beszámított cucc volt és hogy kit lehet ez ügyben megkérdezni a fórumon.

Én a következőket írtam neki:
Hat kiprobalasi garancia itt mindenre szokott lenni, ami 2-3 nap. Sajnos ez egy napot se birt ki. Kellemetlen az egesz, mert nekem meg kellene ez a telefon, de hat igy hasznalhatatlan.
3 dolgot tehetunk, egy visszautalod a lovet, en meg vissza postazom a telot. Ketto: elfelezzuk az osszeget, s benyeljuk a 3 bukot, ez esetben nem postazgatok. Vagy bevagod a durcit, s lelepsz. Ez esetben lehet kuldok neked 1-2 feketet.
Na hogy csinaljuk, vagy van egyeb otleted?

Szerintem az a korrekt választás, amit erkölcsileg elvárnánk a másik féltől hasonló esetben, de ez csak az én véleményem.
De mondjatok ti is véleményt!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1298) Kisfundy válasza Mankó (#1297) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

És én lennék az eladó!

Ahogy írtam is beszámított darabvolt,viszont 1 napot használtam kipróbálás céljából,ami hibátlannak bizonyult!
Nem tudom ez a 2-3 nap garancia mire,és kinél érvényesíthető, de én szerintem,kiindulva azon hogy én sem kaptam, egy jó pár éves használt készülékre nincs.

Bár jelenleg sem azt akarom ezzel kifejezni hogy nem állnék kötélnek valami alkuval,de szeretném hirdető,vásárló társaim véleményét,esetleg tapasztalatait kikérni mit lehet csinálni ilyen esetben!?

A pontos hirdetés itt található!

hab a tortán hogy az ára még le is lett alkudva! :)

Köszönöm

(#1299) Mankó válasza Kisfundy (#1298) üzenetére


Mankó
veterán

Hasznalt termekeknel mar alapnak szamit a proba garancia adasa. S ez akkor is igaz, ha az mar nem egy mostani darab. A mukodeset nem lehet ramondasra biztosra venni, ezert szoktak adni ra nehany nap garanciat, hogy a vevo biztosabbra mehessen. Gondolj csak egy hasznalt hdd-re! Mindenki kiakadna, ha egy fel nap mulva, a telepitesek utan beadna a kulcsot. Ez ugyanolyan muszaki cikk, mint a hdd, jar a proba gari.
En mar rengeteget uzleteltem ezen az oldalon, sosem kerdojelezte meg senki ezt a proba garancia dolgot. A merteke persze egyeni megallapodas alapjan tortenik, de az alap a 3 nap szokott lenni, de legalabbis 1-2 nap. Nagyjabol azert talaltak ki, mert az uzletek egy resze nem szemelyesen tortenik, hanem posta, futar egyeb uton.
Hasonlo esetben gondolom te sem szeretnel venni egy ramondasra mukodo cuccot, ami egy fel nap hasznalatot sem bir ki!
Muszaki cikket ma mar nem vesz senki, ha legalabb proba garancia nincs ra. Ez mar itt a hardverapron es szerintem mashol is egy elfogadott alap.
Annak hogy a telefon beszamitott darab, a kettonk kozotti uzlethez semmi koze. Az elado te vagy ez esetben a proba garanciat az eladonak, azaz neked kell vallalnod. A proba garanciat kiallo termek csereje, vagy aranak visszafizetese - ezt jelenti a proba garancia.
Az, hogy mennyire alkudtam le az arat, szinten nem szamit semmit. Ez egy piac, alkudni szabad. Szep is lett volna ha a multkor eladott iphone 3g-re nem adtam volna meg a proba garit, mert alkudtak 3 ezret. :-)
Nem nagy osszeg ez a 6 ezer ft, de az erkolcsi erzetem nem hagyja, hogy csak egyszeruen lenyeljem ezt a dolgot. Hasonlo esetben mas is reklamalna, hogy nem azt kapta, amiert fizetett.

De mar csak azert is jo ezt tisztazni, hogy a kesobbi uzleteid soran tudd mihez illik magad tartani. Mas, dragabb muszaki eszkoz eseteben mar kemenyebb eszkozokhoz nyulnanak masok, ahogy mar volt is erre nem egy pelda. En szeretnem kulturalt modon megoldani ezt, masreszt ez nem is egy nagy osszeg.

Talaljunk mindkettonk szamara elfogadhato megoldast erre a problemera! S aki erre jar legyenszives mondjon velemenyt!

Koszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1300) Mankó


Mankó
veterán

Annyit azert meg hozzatennek, hogy amig mi itt filozofalgatunk, addig nekem meg mindig nincs mukodokepes telefonom es a penzem is nalad van. Azert az megsem jarja, hogy kifizettem 6 ezret egy fel napig mukodo telefonert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.