Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) adamcsuk válasza ancika-- (#945) üzenetére


adamcsuk
csendes tag

Ha garanciát nem vállaltál rá az adás-vételiben akkor nincs semmiféle kötelezettséged.
Ha aláirtátok,hogy kipróbált állapotban vette át.
Rendőrség tényleg nem foglalkozik ezzel,ez polgári peres út max.

(#952) fasyrt


fasyrt
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma megoldásában.

Eladtam postán egy alaplapot. A vevő (ismeretlen nicknév, e-mailben jelentkezett) kérte még a hirdetésben mellékesen ajánlott processzort is, megegyeztünk: az árukat előre utalással kifizette, a postát belealkudta az árba. Megbeszéltük, hogy a küldés módja ajánlott levél. A pénz megérkezett, 2 nap múlva küldtem a levelet: az alaplapban benne a proci, rajta a hűtő. Így be vannak csomagolva egy antisztatikus zacskóba, a doboz alján szivacs, a felesleges hely gyűrt újsággal kitöltve, hogy ne mozdulhasson semmi. Az egész barna papírba csomagolva. A feladóvevényt szkennelve elküldtem a vevőnek.

Vevő 3 napra rá írt, hogy megérkezett a lap. Újabb két nap múlva kezdődik a gond, nincs kép a monitoron. Értetlenül álltam előtte, igyekeztem e-mailben segítséget nyújtani. (E-mailen kívül más kapcsolattartási adatom.) Pár (teljesen normális hangvételű) levélváltás után most ott tart a dolog, hogy küldött 3 videót (step-by-step: 1. üresen a lap: sípol, nincs mem. 2. lap+mem: sípol, nincs vga. 3. lap+mem+vga: boot indulna, de nincs miről.) Állítja, hogy ezután vinyóval nem indult a lap és kéri, hogy cseréljük vissza a pénzt és a lapot.

Az én véleményem viszont az, hogy a hirdetésben jeleztem, hogy posta a vevő költségére és felelősségére van, amit a ráutaló magatartásával elfogadott, így sem személyi sem anyagi felelősség engem nem terhel.

Kérlek titeket, mint külső szemlélők: segítsetek megoldani ezt a nézeteltérést. A partnernek evvel egyidejűleg jelzem, hogy szólaljon meg ő is.

Szerk.: a teljes levelezést elküldöm bárkinek (személyes adatok nélkül) aki szeretne abba is betekintést kapni, ha a vevő is beleegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#953) Pizzu válasza fasyrt (#952) üzenetére


Pizzu
aktív tag

tessék kipróbálni másik memóriával!!!!
másik slotba is, ha nem megy akkor se, a DIMM foglalatot izopropil vagy gyógyszertári alkohollal kitakarítana tessék

:R

[ Szerkesztve ]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#954) bloky001 válasza fasyrt (#952) üzenetére


bloky001
csendes tag

Sziasztok!

Az említett témában a másik fél vagyok.
Fasyrt mindent a valóságnak megfelelően írt le, az ő álláspontja ezek szerint, hogy a szállítás közben sérült meg a lap.
Az enyém: Szállítás közben nem sérülhetett, hiszen antisztatikus zacskóban és alatta szivaccsal volt a kibélelt dobozban. Újonnan sincs másként csomagolva. Viszont azt sem állítom, hogy már hibásan csomagolta volna, hiszen elég régóta regisztrált tag itt.
Egyszerűen valamelyik hardverem nem tetszik a lapnak.

(másik memóriám, VGA-m, egyebem nincs)

[ Szerkesztve ]

(#955) stevve válasza fasyrt (#952) üzenetére


stevve
nagyúr

"Az én véleményem viszont az, hogy a hirdetésben jeleztem, hogy posta a vevő költségére és felelősségére van, amit a ráutaló magatartásával elfogadott, így sem személyi sem anyagi felelősség engem nem terhel."

Ez szép mondat, de a helyzet az, hogy nem írtatok szerződést, így ez nem jelent semmit önmagában. Szerintem a korrekt hozzáállás segíthet az ügyben. Neki nem jött be a lap, de te meg jóként adtad el. Mivel nem akkora tétel, hogy nagy érvágás legyen, én azt javaslom, hogy a fele összeget utald vissza, a lap meg marad nála - vagy visszaküldi, ha nagyon nem jó és úgy adod vissza a felét. Én legalábbis erre törekednék, de ez csak vélemény.

(#956) fasyrt válasza Pizzu (#953) üzenetére


fasyrt
őstag

Az ötlet nem rossz, egy próbát megér.

@bloky001:
Így van, én a posta számlájára írom a zűrt. Kingmax (ddr2) és Kingston (ddr1) memóriákkal is ment, vga pedig főleg az agp slot volt használva 9600xt ill 9550xt-vel, de volt benne rövid ideig 7600gt pci-e is. Tehát mindegyik funkciója használva volt a lapnak, "alvó hibája" nem volt legjobb tudomásom szerint.
Az inkompatibilitás már más fejezet.

@stevve:
Nem is kell. Nem kötelező az írásbeliség, a szerződés létrejöhet szóban vagy ráutaló magatartással, lásd BKV, MÁV.

Nem véletlenül kötöm az ebet a karóhoz: nem akarok kitolni a vidékiekkel, hogy náluk nincs akkora piac elérhető közelségben, mint Pesten, ne maradjanak ki a jóból. Viszont a csomagküldéssel járó plusz kockázatot én nem akarom viselni. Úgy gondolom, hogy én a tőlem elvárható megfelelő gondossággal jártam el.

(#957) stevve válasza fasyrt (#956) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerződésről akkor sem beszélünk, bár ez most lényegtelen. A lényeg a további mondatokban van. szerintem kompromisszummal ezt jól fel lehet oldani. :R

(#958) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Most én is egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. Történt ugyanis, hogy megbíztam valakiben, akiben nem kellett volna. Sürgősen kellett neki egy keverőpult. Cserébe hangfalakat ajánlott. Sajnos én naiv, mivel eddig még nem vertek át, gondoltam segítek rajta, elküldöm a keverőt, és cserébe vártam a hangfalakat. Jut eszembe: azért bíztam meg benne, mert írta, hogy websopja van, ahol telefonokat, pda-kat stb. árul, megnéztem a honlapot, és elég nívós volt ahhoz a honlap, hogy azt gondoljam, hogy ez nem átverés. De sajnos nem kaptam semmit a keverőmért cserébe. Lehet-e ilyenkor bármit is tenni, vagy nyeljem le ezt a dolgot? Postaszelvényem van, hogy küldtem neki egy csomagot, de nincs rajta feltüntetve, hogy keverő. Tudom, hogy így visszaolvasva több sebből is vérzik a történet, de akkor és ott nem fogtam gyanút. Az egész összeg nincs 20E ft, így nem tudom, érdemes-e bármit is lépnem.

AVR

(#959) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy 9800GX2

Eladtam ezt a kártyát janos80 fórumtársnak.
A kártyát a gépemből vettem ki, hibátlanul ment egy 800W FSP everest tápegységgel. (előtte még nálam egy Be quiet 600W tápegység kevés volt neki).
Átadtam a kártyát, még aznap keresett hogy nem megy neki. Egy 700W Hipro tápegységre kötötte rá. Az ő gépe el sem indul vele az esetek nagy részében vagy ha elindul vga hibát jelez (egy hosszú és 2 rövid csippanás). A venti sem megy a VGA-n.
Elvittem neki a régi lapomat amiben ment procival, rammal és az FSP táppal. Nekem indult vele viszont csak integráltra adott képet. Őnála csak DVI átalakítóval d-sub csatlakozón tudtuk kipróbálni. Így a venti sem pörgött. Én HDMI-n használtam így bevittem egy boltba kipróbálni az én konfigommal ahol a HDMI-n (hdmi->dvi átalakítóval) sem adott képet. Viszont indításkor ilyenkor már elindult a venti és a kék led is kigyulladt a HDMI mellett.
A vevő azt mondta szétszedte a kártyát, azt mondta azért hogy lehet a hűtőtől nem ül bele rendesen a foglalatba.

Mi a véleményetek? Én hiba mentesen használtam a kártyát, erre több tanúm is van és direkt kipróbáltam még egyszer mielőtt elvittem volna neki. Direkt anti sztatikus zacskóba raktam bele szállításkor nehogy ezzel is gondja legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#960) Oczu válasza yohnsee (#958) üzenetére


Oczu
senior tag

Mindenképp jelentsd fel, a 20.000Ft-os határ eltörölve. Ha PH-s üzlet volt, légyszives add meg a nevét a csalós topic-ban

Kis Joe :Ő is látta a próbaüzemet?

(#961) yohnsee válasza Oczu (#960) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm a választ, nem PH-s volt az üzlet, csak máshol nem találtam olyan fórumot, ahol megkérdezhettem volna.

AVR

(#962) Kis Joe válasza Oczu (#960) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Nem, mivel a vasút állomásra jött ki érte

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#963) Oczu válasza Kis Joe (#962) üzenetére


Oczu
senior tag

Viszont, ha szétszedte, sérülhetett valami...

(#964) Kis Joe válasza Oczu (#963) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Emiatt sem tetszik nekem az ügy. Ha 1-2 nap alatt meghibásodik a cucc mindig korrekten szoktam eljárni, de ez ügyben nem tudok mit nyilatkozni...

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#965) Oczu válasza fasyrt (#956) üzenetére


Oczu
senior tag

A tapasztalatom ezekkel a lapokkal az, hogy az inkompatibilitás jelentős faktor. Jó lenne tudni, mivel próbálta a Vevő, nem e esetleg jumperelni kell. Ki nem állom ezeket az öszvér lapokat és az általános vélemény is ugyanez. Nem néztem meg a user manualt, e egy kompatibilitási listát nem ártana csekkolni.

A leírt hiba nekem eső körben kompatibilitási problémára utal.

[ Szerkesztve ]

(#966) bloky001 válasza Oczu (#965) üzenetére


bloky001
csendes tag

Amikkel próbáltam:
PQI 1gb DDR2 667mHz RAM
Elpida 1gb DDR2 667mHz RAM (külön-külön a két RAM-ot)
Radeon 9600SE VGA
Maxtor DiamondMax 16 80gb vinyó
300W-os FSP táp (pontosabbat nem tudok róla)
és a hozzá adott, addig is azzal üzemelő proci: Celeron D352
ja, és egy LG DVD meghajtó...
(a felsorolt dolgok másik konfigban bizony működnek)

[ Szerkesztve ]

(#967) Pizzu válasza bloky001 (#966) üzenetére


Pizzu
aktív tag

MANUAL itt láthatod mit hol mit miért

nagyon úgy fest nem autón van...

próbálj meg egy BIOS resetet (kihúz minden és BIOS elem ki vagy JUMPER)

ha ez sem segít akkor kell egy DDR ram valahonnan

BIOS hang kódok meg itt:[link]
remélem tudtam segíteni...

Oczu: úgy utálom ezeket a mindent tudó lapokat... :)

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#968) fasyrt


fasyrt
őstag

A fentiek tükrében ezt tudom felajánlani:
Küldd vissza a lapot. Az eredeti alkatrészek közül a vga kivételével még megvan minden, letesztelem velük. Innentől 2 opció lehetséges:
1.) Itthon működik. Ebben az esetben visszautalom a lap árát.
2.) Nem működik. Ebben az esetben a posta a ludas és nem tudom visszaadni az árat.

Ha ez így megfelel neked is, akkor belevághatunk.

Sz.: ez válasz volt bloky001 részére.

[ Szerkesztve ]

(#969) alfaman512


alfaman512
tag

Üdv urak!
Áthoznám ide a esetemet, mert ez már ebbe a topicba való:
Előzmények:
értékelés
eladó
én a vevő
ismét én

(#970) #92415744 válasza Kis Joe (#964) üzenetére


#92415744
törölt tag

Remélem nem boltoltad vissza a kártyát.
Sok olyan buherátor ember van, hogy el sem hiszed...
Nem vette fel a szemüvegét, sötétben szerelte, egyik kezében a cigi volt, másikkal evett...
Mindennek tetejébe a gyártók is olyan trehányak, hogy na...vagy bíznak a hamar tönkremenetelben, elvégre fogyasztói társadalom van.
Rengeteg olyan GPU-val találkoztam, ahol elég lett volna kicsit megbillegtetni a hűtőt, és máris rövidre zár a GPU tetején pár ellenállást, stb-t.

Éppen ezért szigorún csak úgy adok el valamit, ha ÉN teszem bele az illető gépébe a cuccot, és mindketten látjuk, hogy működik. Ha nem, akkor inkompatibilitás(rohadt sokszor van ilyen, múltkor szívtam egy x1950pro kártyával, meg nforce chipsettel, végeredmény, hogy a kettő együtt egyszerűen nem megy!)
Ha meg nem akarja kipróbálni, akkor mondom neki, bocsi, de akkor garancia nincs.

(#971) Steve(AMD) válasza #92415744 (#970) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Bakker... Mennyire igazad van!!!! :R

(#972) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok T.Szep kollégát szeretném jelenteni
.A bűn annyi,hogy lassan 2 hete vettem tőle egy HTC Wildfire-t,gyári függetlenül 2 év gyártói garanciával volt hirdetve.
Meg vettem tőle mert szinte rám tukmálta,meg állapodtunk egy számomra kedvező árban és elmentem érte.Ő készséges volt és kommunikatív,hisz szerette volna eladni.
A személyes találkozókor derült ki h az a 2év garancia nem is létezik még mert "el kell indítani",és a papírt ő tölti ki,de h rá következő hétre találkozzunk és oda adja!

Mondom: - Rendben,oké

Következő héten írtam neki 2xer,és próbáltam kedvező időpontot találni a garancialevél érdekében.Többször nem válaszolt,majd írt egyszer annyit hogy : - nem felejtettelek el!

Azóta eltelt már egy hét lassan és 2xer írtam még neki.Többször fellépett de választ nem adott semmire sem.Azért 2év garanciát így elsunyítani elég kellemetlen lenne.

Kérném az illetékeseket hogy bírják valamilyen módon szóra az illetőt! Köszönöm!

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#973) péter19


péter19
csendes tag

Sziasztok.
azzal fordulok hozzátok hogy,Kiki18 tag átvett tölem egy alaplapot tegnap.
haza ment tesztelte.
elösször irt hogy valami nem stimmel.
utána irta h mégis stimmel minden csak a ramja nemjó.
küldte a piros pontot hogy minden nagyon korrekt.
és mai napon azt a pü-t kaptam h szeretné vissza adni nekem a lapot mert nem megfelelö neki.
elismerte hogy tökéletesen megy a lap csak kifagy a ram miatt.
fölajánlottam neki hogy adok hozzá ramot neki de mindenáron vissza akarja velem vetetni.
ienkor mitt tegyek?
hiszem müködik a lap énis ezt használtam.
elöre is köszönöm.

(#975) Dodder válasza péter19 (#973) üzenetére


Dodder
tag

Az már rajtad áll,hogy vissza veszed-e a lapot vagy nem. De nem vagy köteles visszavenni.Nem tehetsz arról,hogy nem kompatibilis a ramjaival. Ő elismerte a működését a lapnak. Az hogy nem tájékozodott a felől hogy kompatibilis-e a két termék az már az ő sara.

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#976) lsc


lsc
nagyúr

Történetem:
Árulok egy 6870-es kártyát, imike90bpcs érdeklődik vasárnap hogy neki kell a kártya. Írtam amint befizeti az árat postázom. Hétfőn este rákérdezek mi újság, írja hogy kedden 13-14 között befizeti. Kedden 15 körül hívom, magyarázat hogy majd 18 körül. Visszamondtam az egészet, nem hiszem hogy 2 munkanap alatt nem lehet találni egy otp banfiókot pesten. Ezekután még okos is [link], kedves hangon "eligazít". Remélem más nem jár vele így.

Az élet kegyetlen .

(#977) shady9027


shady9027
csendes tag

Sziasztok!

Kerestem egy kábelt xbox classic-hoz: itt is van a hirdetés
[Borgmedve] tagunk ajánlott is nekem egyet, cserébe csak egy hagyományos kábelt kért, és egy rosszul működő kontrollert alkatrésznek, ezt a cserét le is beszéltük.

Kérdezte, hogy van-e még kontrollerem, jól működő, mert akkor kellene még neki, és mivel beszéltük, hogy nekem kell xbox memóriakártya, ő szerez nekem a tőle nem messze lévő konzolshopban vadi újat, és ez is mehet cserébe, ezt is sikerült megbeszélni.

Továbbiakban felajánlott nekem egy Logitech xbox kormányt, amiért cserébe csak egy xbox távkapcsolót kellett adjak neki, miután ezt is megbeszéltük elő is készítettem mindent.

A baj, ott kezdődik hogy:

- én a kért dolgokat (2db kontroller, videokábel) összecsomagoltam, és feladtam
- az xbox távkapcsolót megrendeltem egy másik oldalon, kifizettem, postával együtt, és az ő nevére címezve elküldettem

P.ü.-kben értekeztünk, hogy ő meg is kapott mindent. Még DECEMBERBEN

Én viszont 2 hét után sem kaptam semmit, az ő elmondása szerint véletlen rosszul lett címezve, várjam meg míg visszaér hozzá, majd időgarantáltan feladja.
Egész idő alatt, bármikor ha postai feladóazonosítót kértem, akár telefonon, valamilyen oknál fogva sosem kaptam meg.

A múlt héten január 8. péntekig vártam, semmi sem jött. Azóta a telefont sem veszi fel, fentvan hardveren, de privátokra sem válaszol, msn-ről szerintem letiltott, január 12. van, és valószínűleg nincs semmilyen csomag!

Időközben, mikor erre már egyszer rákérdeztem felháborodottan írt, hogy nem érdemel ilyen mértékű bizalmatlanságot.

Az utolsó elküldött p.ü.-m:
shady9027 privát üzenete borgmedve számára
Új Törlés 2012-01-10 17:42:37

Szia!

Figyelj, ermélem ha fellépsz, legalább olvasod a p.ü.-ket amiket küldök, rendben van, hogy részemről bizalmatlanságot feltételez, az, hogy megkérdezem, egy hónap után miért nem kaptam még semmit? -de szerintem ez teljesen érthető, és jogos. Ennyi idő alatt sokmindent ellehet intézni. Nem akarok nyilvánosan mutogatni, légyszíves oldjuk meg a dolgokat, mert van pár dolgom, ami hiányzik, mivel nem kaptam meg.

Legalább írj valamit, hogy tudjam mi van....

Mostmár szeretném, ha itt, nyilvánosan válaszolna nekem, így ezt elküldöm neki is, privátban, és megkérek egy hardverapródot, hogy ő is küldjön neki felszólítást!
Eszem ágában nem lenne vitatkozni, ha meg lehetne vele beszélni a dolgokat, mivel másképp nincs rá módom, most itt teszem meg.

Hozzájárulok, hogy az illetékes hardverapródok elolvassák a privát levelezésemet Borgmedve taggal.

[ Szerkesztve ]

P.ü.-t írj, azt látom is! :)

(#978) PHM válasza shady9027 (#977) üzenetére


PHM
addikt

Jelezd itt a dolgot.
Ha továbbra sem sikerül az ügyet rendezni, ide is írj.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#979) shady9027 válasza PHM (#978) üzenetére


shady9027
csendes tag

Rendben, holnap átteszem oda a dolgot, most nem érek már rá. Köszönöm az észrevételt! :R

P.ü.-t írj, azt látom is! :)

(#980) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Ezzel a hirdetéssel kapcsolatban írok :
Fujitsu laptop!!! 30-35eFt-ért!!!
norbert0907 kollégától vásároltam meg.
2011.11.28-án elutaltam a pénzt (32500), 2011.11.30-án meg is jött a laptop Álklította, hogy már több sikeres üzelte is volt a hardverapro-n, ezért vállaltam az előra utalást. A DVD valóban nem volt jó benne, de ez rendben is van, hiszen szerepelt a hirdetésben. Az viszont sajnos nem, hogy a HDD 18%-os a HDDsentinel szerint. Emiatt sokkal lassaban bootol be (így tűnt fel), meg.. hát így elég megbízhatatlan. Ezután még beszéltünk telefonon, állította, hogy nála jó volt, és biztos a futárszolgálat szúrta el valahogy. A futárszolgálatnál azt mondták, hogy a feladónak kell reklamálnia. Ezt még megbeszéltük, megígérte, hogy beszél velük. Azóta nem veszi fel a telefont (szinte minden nap próbáltam hívni), üzenetre nem reagál.
Lehet vmiféle jogorvoslattal élni?
Mondjuk félrevezetés vagy ilyesmi címen?

Köszi: Gábor

(#981) Lasy válasza Gaborka30 (#980) üzenetére


Lasy
veterán

benne van, hogy 1 hó garit vállalt, így igen. te időben szóltál.

szerk.
@982
Sajna azzal nem sokat fogsz elérni. :(
Mehetsz, de mivel az 1 hónap már lejárt nem sok esélyt látok.
Hacsak nem tudod bizonyítani, hogy már akkor sem reagált.
De jogilag csak a polgári peres út van. :(

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#982) Gaborka30 válasza Lasy (#981) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Ilynekor lehet menni feljelentést tenni a rendőrségen? ):

(#983) ProZsolt válasza Gaborka30 (#982) üzenetére


ProZsolt
tag

Igen, de elég nehezen bizonyítható a dolog!

(#984) spartan1


spartan1
aktív tag

Szeretném mindenki figyelmét felhívni malibu01 emberkére,aki engem csúnyán átvert. Vettem tőle ezt a telefont, és mint a hirdetésében írta karcmentes, és hibátlan. Én hittem neki, de sajnos nem kellett volna. A telefont kicsit késve, de karácsonyi ajándéknak szántam, és nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem. Kaptam egy karcos, törött, állandóan kikapcsoló, fél napos aksis telefont.Próbáltam vele 31 levélen keresztül megegyezni, de nem sikerült, cserébe ezt írta nekem-->Innentől szarok a fekete pontra és bármi másra. Törölhetném magam és regelhetnék más nicket. Felesleges, nem fogok emiatt eltűnni. Írtam, hogy rendezve lesz az ügy. . Sajnos azóta nem jelentkezik, pedig többször is járt fent. Én próbáltam kultúráltan, szinte már hülyét csináltam magamból módon visszakérni a pénzem, mert nem azt kaptam, amit hirdetett. Soha nem akartam senkinek fekete pontot kérni, mert mindenkivel kultúrált, intelligens üzletet kötöttem. Most viszont csalót szeretnék jelenteni malibu01 személyében, mert nem szeretném, ha másokat is megkárosítana. Bármilyen segítségeteket előre is köszönöm. Üdvözlettel: Soós László

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#985) talpas válasza spartan1 (#984) üzenetére


talpas
aktív tag

Tedd meg itt a feketét. Az itt leírtakat nem kellene a neveddel publikálnod!. A spartan1 is elég nekünk.
Köszi, hogy szóltál erről.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#986) spartan1 válasza talpas (#985) üzenetére


spartan1
aktív tag

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#987) #15446016 válasza spartan1 (#984) üzenetére


#15446016
törölt tag

Szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy malibu01 emberke, aki Téged nem vert át, válaszol.

Vetted tőlem azt a telefont, és mint a hirdetésben írtam, karcmentes ("esetleg zsebkarcos", ahogy a privát üzenetben is írtam! - pontosan ezekkel a szavakkal)). Engem nem érdekel, hogy minek szántad, az, hogy késve rendelted szerintem nem ide tartozik. Tehát kérlek ne offolj.

Amit a hirdetésbe linkeltem képet, az tájékoztató jellegű volt, vagyis, hogy egy ilyen fajta készülékről van szó. A készülék nem karcos, arról a kikapcsolós hibáról ÉN nem tudtam, mivel nem az enyém volt a készülék, én csak hirdettem. De ezt leírtam Neked, nem egyszer és nem kétszer. A pénzem után én is futok, mivel az ismerős váltig állítja, hogy nincs semmi baja a készüléknek. Az aksi biztos, hogy nem fél napos, hanem legalább 2-3. Továbbá a barátnőd a Te nevedben a Te accountodról írt egy fenyegető hangnemű levelet, amit nem igazán vettem jó néven. Már csak azért sem, mert úgy tudom, hogy Veled leveleztem és nem vele, ha írni szeretne, regeljen magának saját nicket.

"amit tiltunk fórumunkban:"

1. "a privát üzenetek nyilvánossá tételét. A privát üzenetek, mint a nevük is mutatja, magánlevelezésnek minősülnek. Sem a moderátorok, sem a házigazdák nem látnak bele. Ezért a másik fél hozzájárulása nélkül még részletekben sem tehetőek nyilvánossá."

Márpedig Te az én üzeneteimből másolgatsz nyilvánosan.

2. A Prohardver Kft. semmilyen formában sem vállal(hat) felelősséget az itt vett/eladott termékért, ellenszolgáltatásért, illetve az adás-vétel által okozott közvetlen és közvetett károkért.

Nem érzem, hogy bármilyen kárt okoztam volna Neked. Jócskán lealkudtad az árat is, én odaadtam annyiért, holott hirdethettem volna tovább, de elfogadtam a kisebb árajánlatod, így ha úgy vesszük a biznisszel én is károsodtam. Arról nem is beszélve, hogy a készülék még mindig Nálad van. Ha olyan nagy gond van a cuccal, miért nem küldöd vissza?

Sosem aláztak meg még itt így a hardveraprón, ahogy Te tetted nyilvánosan. Pedig szerintem 100nál is több üzletet bonyolítottam itt le, amiből érdekes, hogy még senki sem panaszkodott.

Nem érzem, hogy bármiben is hibáztam volna, fillérekért kaptad meg ezt a szuper telefont. Apropó. Milyen törés? Törött a készülék? Hol? Kaphatnánk róla képet Uram? :R

(#988) spartan1 válasza #15446016 (#987) üzenetére


spartan1
aktív tag

Holnap este kapsz róla képet.A készülék persze,hogy nálam van,mivel kifizettem.Ezt te,hogy gondolta?Nálad legyen?A levelekre sem válaszoltál a végén és még én küldjem vissza.Tartok tőle,másnak is eladnád és őket is megszívatnád.Ha pedig nem tudtál a kikapcsolós hibákról mivel nem is a tied akkor,hogy merted meghirdetni úgy mint hibátlan.Honnan tudod a 2-3 nap aksi időt ha nem a tied?Akkor gondolom onnan tudod ezeket,hogy a volt tulaja közölte veled,ez ám a korrekt dolog.Nincs a telefonnal személyes tapasztalatod de hibátlannak hirdeted.Nézd meg az üzleti minősítésünket és gondolkodj el :K :K Annak semmi köze nincs ehhez a dologhoz,hogy én alkudtam,ne evvel takarózz.Átvertél és rövidebb lettem 9600 ft-al.Te vagy az első humbuk ember akivek idáig találkoztam a ph-n.Eddig sosem volt problémám az üzletek folyamán.Magad írtad,hogy rendezve lesz az ügy miután leírtam ugyan ezeket a problémákat!!Na akkor ki kamuzik????????

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#989) #15446016 válasza spartan1 (#988) üzenetére


#15446016
törölt tag

Kamuról senki se beszélt. :) Vagy mit értesz kamuzás alatt? Ha egy humbuk ember lennék, most nem vitáznék Veled / Veletek :Y :W

(#990) #15446016 válasza spartan1 (#988) üzenetére


#15446016
törölt tag

Nekem azt hiszed ez jó? Direkt szivatlak? Mi a garancia rá, hogy ha visszaküldi az ismerősöm a pénzt, visszaküldöd a telefont? Főleg egyben, hibátlanul, ahogy el lett postázva Nektek. :R

(#991) spartan1 válasza #15446016 (#990) üzenetére


spartan1
aktív tag

Úgy kapod vissza ahogy én kaptam.Miért félsz,hogy visszakapod?Netán tudod milyen állapotban van??Na ugye,itt van a kutya elásva.Mi a garancia,hogy visszakapod-e??Az,hogy én nem csinálok ilyet,ahogy én bíztam benned mert én ilyen hülye vagyok te is bízz bennem.Bármennyi bosszúságot is okoztál akkor is visszajuttatnám a készüléket.Bennem fel sem merülne az ami benned.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#992) talpas válasza #15446016 (#990) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez a telefon szerintem OK. Már sajnáltam a telót annyiszor ki-be.
A doboz bukott. Kár volt ez a sok idegesség, nagy vita. A repedt gomb lehetett itt a gond, én úgy látom. Innentől spartan1 visszakozott.. A legjobbat akarta a hölgynek de akkor nem itt kell vásárolni hanem szalonban és vacsi origit. De ez a magánvéleményem. Használtban mindig ott van a mi van ha. Biztos tanultatok belőle és én sem azért írok, hogy a bírátok legyek csak olvastam a vitát.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#993) Katacomb


Katacomb
csendes tag

Sziasztok.
Volt egy üzletem, ahol telefont vettem.
Megbeszéltem az eladóval, hogy akkor utalok neki, ha itt van. Telefon +PK. 6500Ft
Hétfőn állítólag fel is adta, csütörtökön nem voltunk itthon, és értesítőt kaptam.
Aznap utaltam (Még nem volt a kezembe a telefon a postán volt) 6000Ft-t mert a nejem kivett a tárcámból 5000-et.
Így 500Ft-vel adós maradtam, meg is írtam a delikvensnek, s mondtam neki, hogy másnap utalok nem 500-at, hanem 1000-et. (Na itt már el kezdett sírni, hogy tuti nem fogja megkapni, meg átvágtam)
Megjegyzem, 6000 már ott volt.
Pénteken 2 gyerekemet el kellett vinni orvoshoz, gondolván, hazafele menet rádobom.
A utaló cég természetesen zárva volt, így nem tudtam utalni.
Kaptam is a fejmosást, hogy biztos nem fogja már megkapni......STB.....
Ma elutaltam a fent maradó 500Ft-ot, azért nem 1000-et, mert soha életembe ennyire mint jocsavo19898, nem aggodalmaskodtak
500-at utaltam, nem 1000-et, mert ennyire "síró" emberkét még sose láttam.
(Ha nem sírt volna folyton megkapta volna az 1000-et)
Erre csak azt a választ kaptam "enyit érsz ez a gerinctelenség "
Szerintetek, akkor átvágós gerinctelen vagyok?

[ Szerkesztve ]

Végzetúr!! Van aki árul, s van aki el is adja, cseréli!! Alma = vitamin, Vitamin = izom, Izom = hatalom, Hatalom = pénz, Pénz = csajok, Csajok = sex, Sex = aids, Aids = halál... Kérsz almát? Ha nem válaszolsz csak téged minősit!!

(#994) syler válasza Katacomb (#993) üzenetére


syler
aktív tag

No ezen ne idegeskedj. Én sem utaltam volna ezek után, ha így beszél. Megkapta a kialkudott összeget, téma lezárva. Feljegyzed, hogy soha ne köss vele üzletet többé és kész is van:) Nem ér ez annyit, hogy idegeskedj rajta. Gondolom számtalan más nagyobb problémád is akad ezen kívül is:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#995) talpas válasza Katacomb (#993) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem lettél az, kifizetted nem?.
De!. Vállaltál valamit, vevő lettél. Ezzel írott, íratlan szabályokat magadra vállaltál.
Puff a csomag meg megérkezett. Te meg pont akkor nem voltál otthon. Ez az élet. Amit te megélsz /gondok,család stb./ az az üzletben a fé..ökű lőtéri kutyát nem érdekli!. Tudod, a szó elszáll, hát elkezdett aggódni, már kiadta a kezéből az értéket. De a mentalitás, hogy rögtön beszól, annak ellenére, hogy írtál is neki, rendezed a dolgot már őt minősíti, nem téged.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#996) azurad


azurad
csendes tag

A következő csere ügyben kérnék tanácsot:

Hírdettem itt egy alkatrészt, amire érkezett egy üzenet roland_17 -től, hogy cserélné a termékeire. Nekem egyedül egy x8-as telefon tetszett a termékei közül, szó-szó végül megegyeztünk, hogy rádobom még a HTC Touch Diamondom, és akkor elcseréljük. Elmentem hozzá, teszteltünk, megegyeztünk. Kicsivel később hívott, hogy nem tetszik apujának a telefon, cseréljük vissza(már ez nem semmi), de időközben valamivel(talán kulcscsomóval) teljesen szétkarcolta, tönkre vágta a Htc-t. Természetesen ezek után, hogy cserélném vissza? :F Most ott tartunk, hogy rendőrséggel fenyeget (beméreti a telefon számom, meg ilyenek), mivel elvitte a telefont szervízbe, és ott mondták neki, hogy 15000 Ft. a javítás (arra a kárra amit nem én okoztam). hozzáteszem, hogy az x8-ra én közben költöttem, hogy rendbe tegyék a szoftverét amit ő szétszedett.

Mit lehet tenni ilyen esetben?

(#997) Angelo69 válasza azurad (#996) üzenetére


Angelo69
senior tag

Kb. ki kell nevetni... :U

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#998) syler válasza azurad (#996) üzenetére


syler
aktív tag

Én ebben az esetben, megírnám neki a címem, hogy ne kelljen beméretnie a telefonom :Y :C Mondanám, hogy gyere haver megbeszéljük!! ;] Viccet félretéve, ne idegeskedj ezen, válaszban küldj neki sok sok mosolygós smiley-t!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#999) borowka


borowka
csendes tag

Hello!

Mi tegyek???

Vettem tőle egy bontott dvd írót és akksit:
[link]

Pénzt Jan.23-án átutaltam neki.
Csak az a baj,hogy másfél hete nála a pénzem és azóta még választ sem kapok tőle a kérdéseimre.Ugyan mikor küldi már el?
Érdekes a pénz elutalásáig nagyon gyorsan kommunikáltunk.

Ami külön vicces,hogy soha nem utalok előre pénzt senkinek.
Vele kivételt tettem mert 12 pozitív üzleti visszajelzése van.
Úgy látszik már ez sem jelent itt semmit.

(#1000) PHM válasza borowka (#999) üzenetére


PHM
addikt

Jelentsd az esetet itt.
Ha nincs pozitív fejlemény, ide is írj.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.