Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) I_Am válasza ppenta (#50) üzenetére


I_Am
veterán

Jelenleg ez a totyik a legjobban figyelt, ahova elfér a mondanivalód.

És akkor Bordoival közösen (és az egész Staff-al) feszült figyelemmel várjuk a megoldásod az aprók pontozásának jobbá tételére.

(valamint egyből egy elgondolást is, hogyan lehetne leprogramozni a dolgot php-ben :) )

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#52) ppenta válasza I_Am (#51) üzenetére


ppenta
csendes tag

Meg adjak már egy szervert is amin elfut nem? (majd szólok kovbalnak dobjon össze valamit :C )

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#53) I_Am válasza ppenta (#52) üzenetére


I_Am
veterán

Szóval?

Mert fél órája csak az időt húzod, de 10 postot már töröltem utánad....

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#54) Bordoi válasza ppenta (#52) üzenetére


Bordoi
őstag

Természetesen egy olyan megoldást várunk, ami 2-3000 esetleg több aktív piacozónak teljes mértékben megfelel.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#55) ppenta


ppenta
csendes tag

Szóval:

Fekete pontok!

Szerintem súlyozni kéne a fekete pontokat, és nem egy kalap alá venni azokat akik feledékenységből, vagy egyéb okból elenyésző kárt okoznak, azokkal akik kifejezetten átverésre utaznak.

Ezért én több színű pontot (3-4 féle) vezetnék be (amit még nem is nehéz leprogramozni) ...

Pl.: ABAKUS felhasználónak 1db. fekete, 2db. barna, 3db. szürke pontja van.

Ez megjelenhetne az adatlapján is linkként és a link egy pici táblázatra mutatna, ahol egy mondatban leírná a pontozott és a pontozó is a szitut. Ha valakit meg jobban érdekel akkor ezután privátban rákérdezhetne a feleknél a szitukra.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#56) ppenta


ppenta
csendes tag

Természetesen a pontok színét az erre érdemeseknek kell megítélni.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#57) ppenta


ppenta
csendes tag

Piros Pontok.

Szerintem a hirdetés zárásába be kellene építeni ezt a lehetőséget, és ott egy rublikába be lehetne írni a nyertest és hogy pirospont neki.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#58) orkester válasza ppenta (#50) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Olvastam, amiket írtál a másik topikba. Arra reagálnék, hogy a piros pontos részleget igen sokan használják. 4 nap alatt kb. 200 hozzászólást kellett átnéznem legutóbb. Ha csak az érdekel, hogy gyorsan megnézd kiben bízhatsz meg és kiben nem, akkor arra teljesen megfelel a fekete lista és a Ph megbízhatósági oldal is. Ha részletesen szeretnéd látni ki, miért kapott feketét ill. pirosat akkor a topikokban rákeresel az illető nevére (balra fent gyorskeresés) és már olvasgathatsz is. Azt meg ezek után teljesen szubjektíven megítélheted, hogy üzletelsz-e azzal, aki 50Ft-al károsított meg mást, vagy aki 5E-el.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#59) Bordoi válasza ppenta (#55) üzenetére


Bordoi
őstag

Egyébként szerinted ezt, hány ember tudná folyamatosan naprakészen tartani.
Természetesen ingyen?
Hogyan lenne eldöntve az, hogy ki milyen színű pontot kap?

A keresőbe beírod a user nevét például és rögtön megjelenik az olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#60) ppenta


ppenta
csendes tag

Szerintem azt kijelenteni, hogy pontokat nem változtatunk meg az enyhén szólva baromság.
De ez a saját véleményem. Idővel kiderülhetnek dolgok. Én azt mondanám, hogy pontokat csak NAGYON INDOKOLT esetben változtatunk meg.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#61) ppenta válasza orkester (#58) üzenetére


ppenta
csendes tag

Szia!

A pirosakkal semmi bajom, csak szerintem lehetne akár automatizálni si a hirdetés zárásakor.

És akkor egyszerűbb is lenne, mert a pirosokhoz nem kell szöve, hogy miért kapta az illető.

üdv.:
ppenta

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#62) ppenta válasza Bordoi (#59) üzenetére


ppenta
csendes tag

"Hogyan lenne eldöntve az, hogy ki milyen színű pontot kap?"

Modjuk Fekete anyagi kár 5000+, Szürke anyagi kár 5000-, barna erkölcsi kár.

De ezt meg is lehetne szavaztatni, hogy mik legyenek a színek kritériumai.

Dönteni meg sokkal egyszerűbb lenne szerintem, mert áranyalási lehetőség lenne...

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#63) ppenta válasza Bordoi (#59) üzenetére


ppenta
csendes tag

"Egyébként szerinted ezt, hány ember tudná folyamatosan naprakészen tartani.
Természetesen ingyen?"

Szerintem semmivel nem kell több ember hozzá. Ugyan úgy eldöntitek, hogy milyen színt kapjon, beregisztrájátok és kész....

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#64) ppenta


ppenta
csendes tag

Már egyébként az is sokat jelentene, ha valaki kap egy rossz pontot akkor azt is tudhatnánk, hogy ki volt a másik fél akinek baja volt, mert rá lehetne kérdezni, hogy mi volt a gubanc.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#65) Bordoi válasza ppenta (#64) üzenetére


Bordoi
őstag

A gond csak az, hogy magával a rendszerrel sem vagy tisztában.
Fogalmad sincs, hogy ki mit csinál a lista környékén.
Azt mondod, hogy ez így rossz és javasolsz egy sokkal bonyolultabbat?

Már egyébként az is sokat jelentene, ha valaki kap egy rossz pontot akkor azt is tudhatnánk, hogy ki volt a másik fél akinek baja volt, mert rá lehetne kérdezni, hogy mi volt a gubanc.

KERESŐ a megoldás, erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#66) ppenta válasza Bordoi (#65) üzenetére


ppenta
csendes tag

De ez miért bonyolultabb?

A pontok színét szavazással a felhasználók dönthetnék el. Gondolom ez egyszerű.
A pontokat ugyan úgy vita után ítélnétek meg mint eddig. Gondolom ez sem bonyolult.
A PH megbízhatóságon nem fekete, hanem negatív pontok lennének ami egy lapon hozná a találatokat mondjuk a két fél nevével, és esetleg 2x1 mondattal. Ezt meg kell kérdeznem egy programozótól, hogy mennyire bonyolult, illetve hogy ehhez legyen admin felület azt is....

A piros pontok hírdetés zárásával egyben történő kiosztása szerintem nem lehet bonyolult.

A felhasználóknak meg szerintem sokkal egyszerűbb lenne, és szerintem ez az apró rovat megbízhatóságát, átláthatóságát, rangját is nagyban emelné...

üdv.:
ppenta

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#67) ppenta válasza ppenta (#66) üzenetére


ppenta
csendes tag

"KERESŐ a megoldás, erre a problémára."

A PH megbízhatóságin kikerestem a 38. legmegbízhatatlanabbat utána végig kattingattam 200-as blokkonként az akivel jó vigyázni...topikot és semmit nem találtam.

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#68) Bordoi válasza ppenta (#67) üzenetére


Bordoi
őstag

Bal felül a keresőbe beírod a user nevét és kidobja.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#69) ppenta válasza Bordoi (#68) üzenetére


ppenta
csendes tag

Nekem az írja nincs találat.

Biztos én vagyok béna...........

üdv.:
ppenta

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#70) djculture válasza ppenta (#69) üzenetére


djculture
félisten

Ja a PH! megbízhatósági oldal akarmit ir be az ember ezt adja ki:

Találat

-nak 3 pozitív értékelése van és 2 negativ értékelése a fórumon!

(#71) Foglalt név válasza djculture (#70) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nálam működik, helyesen írtad be a nevet?

(#72) barnam_ válasza ppenta (#69) üzenetére


barnam_
nagyúr

Itt is érdemes keresni.

(#73) Tom-e


Tom-e
aktív tag

Hello mindenki

Volt egy nortek nevű egyén pár napos reggel, aki ma megszüntette a hirdetéseit.
Érdekelne, hogy mi lett azokkal az emberekkel, akik utaltak neki?
Megkapták a rendelt terméket, vagy átverés volt?
Csak szimplán érdekel az ügy, mert egy iciri picit gyanús volt.. [link]

(#74) Hawk1979 válasza Tom-e (#73) üzenetére


Hawk1979
őstag

Még jó,hogy csak csütörtökön értem volna rá lemenni hozzá :)
Utalás alapból kizárva egy két napos reggel megáldott,piszkosul olcsó árakon cuccokat kínáló eladónál,de azért ez hülye vicc volt.
Ha meg van aki tényleg utalt neki,akkor erős a gyanú hogy cumi és futhat a pénze után.

(#75) g@bo válasza Hawk1979 (#74) üzenetére


g@bo
nagyúr

Megjegyzem, sok mohó ember ráharapott a jó árakra. 0 napos regisztráció mellett, előreutalás és posta? Nem tanulnak az emberek.

Egyébként, szerda / csütörtökre mondta az első lehetséges személyes átvételt, pont előtte zárta is a topikot. Szerintem a megadott telefonszámot (sim) 100 forintért vette az apróneten.

Nem értem, ezeket a furcsa topikokat miért nem kiséri fokozott moderátori figyelem. Nem beleszólni az üzletmenetbe, de....

(#76) limabp


limabp
csendes tag

....alul írom a lényeget

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#77) Foglalt név válasza g@bo (#75) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért nem figyeli, mert nem vagyunk robotok. Ha a sok kételkedő közül egy is szólt volna a modkerben, akkor talán odataláltunk volna :U

(#78) limabp válasza Hawk1979 (#74) üzenetére


limabp
csendes tag

Erre kiváncsi leszek mi lesz belőle,mert még senki sem említette hogy megkapta volna a cuccot....

Szerk:már tisztán látok kiváncsi leszek a mai postára.... Foglalt névnek szól.

[ Szerkesztve ]

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#79) krivy


krivy
tag

Én nem voltam elég figyelmes nortek -vel és 28k-m bánta. :W
Én idáig mindent úgy vettem itt a ph-n,hogy előre utaltam és soha nem volt belőle gond. Az ilyen férgek miatt nincs bizalom az emberekben. :(((

(#80) djculture válasza Foglalt név (#71) üzenetére


djculture
félisten

sütitörléssel megoldódott köszi.Sajnos én is azt látom.Átverősdi emberek különböző nicken egyszerre hírdetik erősen a cuccaikat ezért totál ovatosnak kell lenni.Kommunikáció az üzletféllel sokat segit.Szerencsére vagyunk itt sokan akik pár ezer forintért nem járatjuk le magunkat mások előtt. :K

[ Szerkesztve ]

(#81) syC válasza Tom-e (#73) üzenetére


syC
addikt

No igen,nem kicsit... Remélem senki nem utalt neki.

krivy:28ezret utaltál neki?

[ Szerkesztve ]

(#82) qdak válasza krivy (#79) üzenetére


qdak
addikt

ne szórakozz 7napja regelt te meg elöre utalsz neki ? wááááááááááááááááá :W :W :W

MOD: azt nem tudom a csalókat miért nem banolják? :Y

g@bo na pont ezt mondom én is, ha üzletelek az az 1. h megnézem mien multja van !
sztem tanulságos!

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#83) krivy válasza qdak (#82) üzenetére


krivy
tag

Nem voltam elég figyelmes. Nem néztem,hogy friss reges.
Most már mindegy,mert lehúzott a kis ...... Remélem mind gyógyszerre költi.

[ Módosította: Bordoi ]

(#84) tupacamaru válasza krivy (#83) üzenetére


tupacamaru
veterán

Feljelentetted?? :F :U Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot, ha utaltál neki akkor megvan a számlaszáma és a neve is.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#85) krivy válasza tupacamaru (#84) üzenetére


krivy
tag

Már megtörtént. Remélem előkerül ez a ........! ;]

[ Módosította: Bordoi ]

(#86) startgate válasza krivy (#85) üzenetére


startgate
csendes tag

Bocs, hogy beleszólok, de én is ebbe a hibába estem...nortekkel kapcsolatban. :((
A franc se gondolja, hogy ilyen ........ is vannak errefele, mondjuk erre a PH-nak is jobban kellene figyelni!
Vaterázok, de ott kicsit biztosabb a reg, számlaszám és egyébb infók nélkül nem is lehet regelni!
Mindegy megtettem a feljelentést a név és a számlaszám megvan, a többi már a rendőrségen mullik!
Ha tudnám a cimét azt hiszem hamarabb meglenne a pénzem!!!! :W

[ Módosította: Bordoi ]

(#87) D1Rect válasza startgate (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

Az IWIW csodákra képes... ;)

(#88) VinoRosso válasza D1Rect (#87) üzenetére


VinoRosso
veterán

én előreláétóbb voltam és próbáltam megkeresni iwiwen és írtam is hogy nincs fennt igaz csak a gt200 topicba. Amúgy számolta már valaki hogy mennyi a fekete/piros arány?

(#89) Zebu


Zebu
addikt

Bocs kedves tagok nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha neten utalok akkor az a rendőrségnek miért problémás?

Olvastam, hogy itt valakinek az volt a szerencséje, hogy bankból utalt és nem pedig netről. Nem értem mi a különbség, hiszen annyi az egész, hogy a banktól kérek hó végén egy dokumentumot az előző havi pénzmozgásról a számlámról és az máris a bank által hitelesített adatnak minősül...

Nem értem, hogy ezzel mi a baj..... vagy egyáltalán a netes utalással úgy általában....

(#90) danilla


danilla
őstag

Pár napig nem volt dolgom és unalmamban beleolvasgattam a Jelentsd a csalókat!!! és az Akikkel jó vigyázni üzletelés során! topikokba, bár ne tettem volna. :)
Énis azt vallom, hogy nagyon csúnya dolog valakit becsapni és anyagilag megkárosítani, de szerintem az áldozatok 50% megérdemli, hogy átverték.
Ha valakinek csak annyi sütnivalója van, hogy ismeretlennek ( főleg egy újoncnak akinek van pl 5db hozzászólása ) elutal egy nagyobb összeget mondván "megbízik" benne, vagy eladóként elküld egy csomagot és majd utal a vevő. pff :))
Az más ha valaki már régóta tag, és soha nem volt rá panasz, de ott is érdemes odafigyelni.
Legtöbb esetben, a fórumtárs panasza úgy kezdődött, hogy átverték, ő elutalta a pénzt de nem küldték neki a csomagot, vagy ő elküldte a csomagot a vevőnek de ő még nem utalta a pénzt. Ha valakit ennyire egyszerű átverni...hmmm :DDD
Magyarországon élő emberek átlaginteligencia szintje közeledik Amerikáéhoz :F siralmas...
Kérdem én nem kéne már lassan megtanulni az emberekben, hogy nem szabad vakon megbízni mindenkiben :F
Tök egyszerűen vissza lehetne szorítani ezeket a csalásokat, vagy legalábbis egy részét.

Nem szabad mérhetetlenül naívnak lenni! :))

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#91) Bordoi válasza danilla (#90) üzenetére


Bordoi
őstag

Én is alapvetően megbízok az emberekben.
Az újonc rang még nem feltétlenül jelenti azt, hogy átver bárkit is.
Mindenki újoncként kezdi, és van aki 5 év múlva is az. Akkor ő ne üzleteljen?
Inkább arra kellene odafigyelni, hogy egy 80.000Ft-t érő VGA-t miért hirdetnek 40.000-ért.
Egyből 10 ember utal, hogy végre fogott egy madarat.
Pedig ő a madár.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#92) danilla válasza Bordoi (#91) üzenetére


danilla
őstag

Igazad van az újonc rang eggyátalán nem azt jelenti, hogy a illető csaló, de jóval nagyobb rá az esély ő csal, mint egy olyan ember aki már régóta tag.
Azt nem mondom, hogy az újonc ne üzleteljen, mert hát valahogy túl kell lépnie az újonc státuszon, de azt viszont állítom, hogy sokkal jobban oda kell rájuk figyelni, legalábbis mostanában. :((

Az amit meg példán felhoztál, sajna tényleg igaz szokott lenne, de ez meg azért van, mert a vásárlók esztelenül ( észtelenül ) ugranak az ilyen dolgokra :(((

https://twitch.tv/ddplayzone

(#93) Bordoi válasza danilla (#92) üzenetére


Bordoi
őstag

Persze, mert egyesek elhiszik, hogy nekik olyan szerencséjük van, hogy mindent féláron megtudnak venni. :(
Egyébként az öreg tagokról is lehet szép számmal negatív példát hozni.
Sajnos néha csak egy félreértésen vagy nem megfelelő kommunikáción múlik egy-egy fekete pont.
Továbbra is állítom, hogy a rang nem jelent semmit. Aki a PH-n kívül is megpróbál becsületes lenni, az itt is és fordítva is igaz lehet.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#94) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] Jó nagy baromság ez a keresztbe küldögetősdi...

Hogyne lenne kár? Nekem jópár agysejtembe került mire értelmeztem a fogyatékos írását..amúgy 250GB->232GB ugye, valszeg a hozzáértés 0. Másrészt mi az, hogy nem a megbeszélt vételárat küldi, hanem amennyit neki megér?? Ha nem tetszik neki, küldje vissza ahogy kapta! Szerintem ez úgy büdös ahogy van és az előzmények ismeretében nyílvánvaló mitől\kitől bűzölög.

(#95) keroatis válasza Speed® (#94) üzenetére


keroatis
tag

csabatra Attol függetlenül mit állitasz, még a kialkudott öt rugo sincsen itt sajnálatos modon, belementem a játékodba mert éreztem , hogy gáz lessz ebböl az üzletből.
Mondom akkor legtalább 5 rugot látok nem pedig semmit, de ahogy nézem még ennyi sem lesz belőle.
Ha megküldöd akkor személyesen keresem meg a ocu-t vagy a házigazdát, és meg irom nekik, hogy megküldted a pénzt.
Figyelj csak ide mennyi ideje huzódik ez az ügy ?
Te is tudod hibátlan a winyo, amugy meg irtam hogy adok rá visszavásárlási garanciát, ki sem fizetted akkor meg ha nem jó : KÜLD VISSZA !
Hogyan gondold ezt ki sincsen fizetve és még neked áll feljebb !?
Van itt még rólad egy kis érdekesség : [link]
nem én leszek az egyetlen akinek csak igérgettél.

(#96) Djroberto válasza Speed® (#94) üzenetére


Djroberto
tag

nekem is írt,és ezt írtam az elöbbi topikba.

Valószínűleg ezt kitörlitek,nem is azért írom.

csabatra elöbb említett személy szeretett volna venni tőlem ecc memóriát.
Mondtam neki előreutalással mehet.-----teltek a napok,fogyatékos módon leírta hogy nincsen számlaszáma,erre mondtam neki semmi probléma be is fizetheti.(azt nem tudta hogy működik)

teltek a napok: mondta küldjem el utánvétellel mert csak 200ft,mondtam neki hogy hát azért nem annyi.--nem vette a lapot.

Utána kérdezte miért nem küldöm,azt is elég fogyi módban.

(na miva viccelődől vagy mi. persze hogy kérdezem. na kűldöd vagy sem)--írtam neki hogy előreutalással küldöm,arra már nem írt.

arra akarok kilyukadni,hogy sorry srácok,vagy keroatis,de lehet érezni az írásaiból meg a sya lányos köszönésből hogy valami nem kóser.(én speciel olyan aggodalom miatt nem kldtem,mert féltem hogy több lesz az utánvét díja,mint amit ő megállapított,és nem fogja átvenni.)

:-)

(#97) Djroberto válasza Speed® (#94) üzenetére


Djroberto
tag

szerintem egy más nyelvet jobban beszél.. c-vel kezdődik és y-al végződik.
(nehogy én kapjak valami rosszat azért ha kiírom)

:-)

(#98) keroatis válasza Djroberto (#97) üzenetére


keroatis
tag

Üdv Djroberto !

Én is csak azért nem irok ilyeneket, mert nem sülyedek le a szintjére, de igen csak más nyelvet beszélün csabatra kolegával .

(#99) keroatis válasza keroatis (#98) üzenetére


keroatis
tag

Oczu neharagudj elirtam a nevedet a #95 hozzászolásomban .

üdv:Attila

(#100) Oczu válasza Speed® (#94) üzenetére


Oczu
senior tag

Örülök, hogy így vélekedsz Speed (R). Ha nem lennék ennyire jólnevelt, én is írnék valami szép választ neked, de nem teszem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.