Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) PhaetonV10 válasza F_Gergely (#1450) üzenetére


PhaetonV10
tag

Nem, nem voltal korrekt. Mivel a neten leirtad h mi a hibaja es hibatlankent hhirdetted. DE ne kezdjuk elorol talan ugy latszik megallapodtunk, holnap kiderul. Mellesleg en se vagyok haragtarto, holnap remelem kette vallnak utjaink es sose futunk ossze. Nem ismersz te engem ugyhogy ne legyel biztos abban h nem en jovok ki jobban abbol ha megtalallak. Beke es szeretet.

(#1452) F_Gergely válasza PhaetonV10 (#1451) üzenetére


F_Gergely
őstag

Irj majd idopontot, de lehetoleg ne azt hogy 30 perc mulva. Ha lehet ne siess majd atnezem a keszuleket, illetve legyen meg minden tartozeka.
En a tiszteletet megadtam, ugy gondolom a korrekt az ha ez kolcsonos. Sose becsuld le a masikat.
A szavad pedig tartsd, mosd tisztara a nevem holnap.

(#1453) PhaetonV10 válasza F_Gergely (#1452) üzenetére


PhaetonV10
tag

Rendben. Nyugodj meg idoben szolok majd. De te meg ne talalj ki kitalalt seruleseket vagy barmit mert a telefon neopren tokban pihen az aztalon hozza se nyultam nagyon a heten, a dolgaimra tudok vigyazni. Miutan rendben vissza csereltuk termeszetesen tisztara mosom a neved ott ahol szeretned. Udv.

(#1454) F_Gergely válasza PhaetonV10 (#1453) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ok, akkor holnap!
Ide is ird ki az idopontot es kuldj pm-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1455) F_Gergely válasza PhaetonV10 (#1453) üzenetére


F_Gergely
őstag

Del van, mikor akarsz talalkozni? Serulest nem lehet kitalalni, az vagy van vagy nincs. Ha akar egy pixel is lesz a kijelzon azt nem en talalom ki hanem van. Legalabb egy fel oraval szamolj, mert beulunk egy kavezoba es atnezem a telefont ez pedig ido, teszt program felrqkni, bootloadert ellenorizni stb.

(#1456) PhaetonV10 válasza F_Gergely (#1455) üzenetére


PhaetonV10
tag

Van egy par millio pixel a kijelzon :/ meg dogozok, keso delutan este fele erek haza. Nezegetheted a bootloadert en nem ertek hozza nem babraltam. Remelem nincsen turpissag ebbe a sztoriba.

[ Szerkesztve ]

(#1457) F_Gergely válasza PhaetonV10 (#1456) üzenetére


F_Gergely
őstag

Semmifele turpissag nincs a reszemrol. Egy hibat kifogasoltal - ha ez a hiba nem all fenn, vagy egyeb hibat talalok nem lesz uzlet. De szerintem ez teljesen ertheto. Ha csak annyi lesz a hiba amit mondtal es valoban meglesz es nem csak a gyari bongeszoben akkor visszaveszem.
Reszemrol ennyi, es bizom benne hogy te is tartod a megallapodast, es ha a hiba nem igazolt, vagy talalok mas hibat nem problemazol hanem elfogadod a tenyt. :R

(#1458) F_Gergely válasza PhaetonV10 (#1456) üzenetére


F_Gergely
őstag

Jo lenne ha irnal egy idopontot mert fel 5. De remelem nem este 9kor akarsz talalkozni.

(#1459) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Este 6 ora van, de meg mindig nem jelentkeztel. Nyilvan en huzom az ido, tegnap este ota nem tudtal egy idopontot mondani.

(#1460) mtade


mtade
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni.

Eladtam egy mobilt, amiről igazából csak azt tudtam, hogy a kijelzője rossz. Ezt írtam is, hibásként, gari nélkül hirdettem.

Kolléga megvásárolta, de részére használhatatlan a készülék, SIM gondjai vannak szoftverfrissítés után.
Frissítés előtt is volt gond, frissítés után teljesen kuka a készülék.
Korrekt volt a kolléga, jelezte a hibát, és lépni szeretne, utolsó ajánlatában csökkentett áron vásárolnám vissza.

A kérdésem az, hogy ilyenkor ki mit tenne.
Nem akarnék kiszúrni a kollégával, de tudta, hogy nem is használtam a készüléket, garit nem vállaltam rá.

Köszi a válaszokat.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1461) kisselandras válasza mtade (#1460) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia!
Hát ez elégé kótya vetélt !
Az a baj hogy a vevő hibázott és nem te! te a kijelző gondját tudtad !
Ő elkezdte frissíteni a szoftvert ami már az ő baja és nem a tied!
De ha korrekt akarsz lenni akkor nagyon minimális készpénzé vedd vissza mert ő elbaszta a telefont azzal hogy játszót a rot tal ! ami egy kezdő embernek is mint neki elbaszta ! egy profi itt a hardveraprón biztos újra tudja éleztetni ! :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#1462) mtade válasza kisselandras (#1461) üzenetére


mtade
aktív tag

Gyári frissítést tett fel.
A gond az, hogy kifejezetten hangsúlyoztam, hogy nincs gari, ezért kapta féláron. Közben derültek ki dolgok, amit valószínű nem tudunk megoldani, kiserült pl, hogy ez egy kínai belpiacos készülék, se play, se magyar nyelv...

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1463) szami777 válasza mtade (#1462) üzenetére


szami777
addikt

Eső után köpönyeg, de nem kellett volna eladnod, amíg az első féllel nem rendezed a dolgot. (Ha jól értelmezem, még nem telt le az 1 hónapos határidő) Nehéz helyzet, én is jártam hasonlóan más termékkel. :)

Én a helyedben visszavenném attól, akinek te eladtad, így a korrekt szerintem, nem jó, ha két tűz között vagy. Ezután pedig keresd meg azt, akitől te vetted, mert eléggé átvert téged.
Ne ússza meg, a hirdetésben azt írja, makulátlan állapot, erre kapsz egy rossz kijelzős, használhatatlan telefont.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1464) mtade válasza szami777 (#1463) üzenetére


mtade
aktív tag

A csalós topicban már írtam róla, kiváncsi leszek, mi lesz belőle.
Amikor vittem vissza az eladómnak a készüléket, a feleségével együtt bizonygatták, hogy a kijelzőt én is tönkretehettem, ajánlottam nekik spéci időtöltést és eljöttem. Azóta kiderült ugye egyéb rumli is, ezt benyaltam rendesen, jó értékelései voltak a komának, de azthiszem, itt be is fejeztem a HA-s vásárlásokat.
Köszi a figyelmet,
Árpi

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#1465) Azazel1


Azazel1
csendes tag

Sziasztok !
Lenne egy konkrét kérdésem ,,(problémám).. amire bizom benne , hogy valaki tud válaszolni..
A hardverapro oldalán ,érttékesitettem egy terméket .Az üzletkötés után a vevöm külömbözö mondva csinált dolgokkal leértékelt , és amire csak tudott negativat adot....Én jelentettem az oldalon hogy problémám van az értékeléssel és a kedves vevöm minden állitását megtudom cáfolni , ha a moderátor megnézi , illetve csatolhatom a privát üzenetváltásainkat!
Ekkor jött számomra a fekete leves , mert a moderátor közölte ,hogy ezt csak akkor tehetem meg , ha a másik fél is hozzá járul!
Természetesen nem járult hozzá,sem irásban történö, sem telefonos kérésemre sem !
Ezekszerint tényleg nem tudok tenni semmit ???
Köszönettel : Azi

[ Szerkesztve ]

(#1466) Iginotus


Iginotus
őstag

Kicsi vitám támadt kikivia33-val. Üzletem nem volt vele. írt, hogy vinné egy alkatrészt és miután megadtam a számomat, nem hívott, hogy kellene neki tuttira az áru, ezért el adtam másnak aki fel hívott.

(Állítólag ő is hívott holott a telefonom nem jelzett és még beszéltem is holott akkor még aludtam.
Idézem amit írt privátban.
"reggel 8 hívlak húzod a szád. szakadj meg a pénzeddel faszfej..
nem kell válaszolni mert tiltalak.")

Privátban lekezelő és felháborító stílusban beszél az emberrel, és csak neki lehet igaza. Nem ezt várnám egy normális embertől.

Plug and Pray... :)

(#1467) h1mpi válasza mtade (#1464) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jelentsd fel a rendőrségen csalás miatt az eladódat. Figyeld meg, hogy 2 napon belül vissza adja a pénzed.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1471) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

SalpiLaci felhasználóval 4nappal ezelőtt megbeszéltem hogy megveszi ezt a TabletPC-t.
Félretettem neki, 16órára beszéltük meg mai napra, úgy szerveztem a programomat is hogy időben ott tudjak lenni a találkozó helyén. Rá is kérdezett reggel hogy akkor minden okés-e, írtam neki hogy természetesen. -nyilván nem csinálok segget a számból, ha már lebeszéltük az üzletet. De ezzel csak én voltam így. Fél órával a megbeszélt találkozó előtt feljöttem a Hardveraprora, és várt egy üzenet (amit 15:10-kor írt) hogy bocs, talált egy jobb ajánlatot, mégsem jön. Megbeszélt üzletet alapból jellemtelenség visszamondani szerintem, de akkor már legyen annyi hogy telefonon, hogy biztos ne menjen hiába az üzletfél a megbeszélt helyre.
Előttem leírta magát, aki vele fog üzletelni, tudja hogy az adott szava ennyit ért ez esetben.

[ Szerkesztve ]

(#1474) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#1475) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

http://hardverapro.hu/tag/ennijofat kartárssal bonyolítottam le ezt az adásvételt. http://hardverapro.hu/apro/thermaltake_commander

Amiket állítok, mindent tudok bizonyítani! Jan 6-án vettem ezt a keyboard-ot, feb. elején tettem fel ide. Feb. végén vette át tőlem.. tehát másfél két hónapos volt. Én kb 3 hetet használtam, nem tetszett, de már túl voltam az elállási időn az Iponnál, mire eldöntöttem hogy ez nem lesz jó. Ezért döntöttem úgy meghirdetem itt, egér nélkül, mert a hozzá tartozó egér tetszik, azt használom most is. 10 ezer körül volt a csomag (egér plusz billentyűzet), 6 ezerért tettem fel elsőkörben, aztán levittem 5-re... Emberünk még lealkudott egy ezrest. Tehát 4 ezer forintért jutott hozzá, majdhogynem fél áron, egy lényegében új termékhez. Mivel ugye senki nem vitatja, hogy ha 3 hetet használtam, és 1 hónaposan tettem fel, nem állítottam valótlant a hirdetésben hogy új. Persze el lehet rajta vitatkozni, de nem írtam hogy original bontatlan, csak azt hogy új, 3 hét használat után, még az alig használt is túlzás lenne ugyebár.
Barátunk errefel, adott egy negatív értékelést, hogy nem a megfelelő állapotban adtam neki oda a portékát, mivel nem új és koszos volt. A levelezésünkben ott van hogy szólt, hogy kicsit poros volt. Válaszoltam hogy hát el volt téve ugye vagy 3 hetet és lehet kicsi por szállt rá. Node könyörgöm ha veszek egy keyboard-ot, akkor letisztítom, ha tudom hogy nem original. Tehát teljesen irreleváns hogy kicsit poros volt. Nyálkás meg nem volt, az egyszerű szemen szedett hazugság!
Megkértem hogy vonja vissza, de nem vonta, sőt még reklamált, hogy a garanciát egér nélkül nem fogja tudni érvényesíteni (fénymásolt számlát és garanciát kapott Iponhoz), holott ez nyilván butaság, de írtam neki, hogy ha netán mégis akkor, segítek, viszem hozzá az egeret, ha kell.
Jelentettem az ügyet, a moderátor igazat adott nekem, és lehetőséget kaptam újra értékelni a kollégát, természetesen mindenre negatívot adtam, inkkorektségre inkorrektséget tettem valóban, mivel nyilván kifizette, de úgy voltam vele, hogy hátha ezzel a kis retorzió tudom motiválni arra, hogy vonja vissza a hamis és téves negatív pontozást. Erre ő is jelentett engem, hazudozott a moderátornak és kapott ő is újra értékelési lehetőséget és fullra lepontozott. Privátban közben hisztériázott és már azzal is jött hogy késtem is. Valóban késtem 10 percet, igaza van... 10 perc késésért megintcsak inkorrekt jelenteni valakit nyilvánvalóan...
Ergo most már nem csak egy téves negatív pontom van, hanem még másik 4 hazug, hamis negatív pontot adott... Most így állunk. Jelentettem újra és kértem a moderátort a helyzet korrigálására.

(#1476) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Először is elnézést, hogy ide írok, de nem találtam jobb topikot!

Szóval az alábbi történetben szeretném a véleményeteket kikérni.
Történt ugyanis, hogy egy telefont az itteni szokás szerint meghirdettem és eladtam egy fórumtársnak.
A készüléket házhoz vittem, helyszínen ki lett próbálva, az illető egy ezrest is alkudott és így az üzlet megköttetett. A telefonra próbagaranciát vállaltam, mivel a gyári garancia már lejárt.
Másnap jelezte az illető, hogy az akkumulátora gyenge a készüléknek. (egyébként beépített, nem kivehető akkus készülékről van szó). Megegyeztünk abban, hogy ő teszteli és ha nem elégedett vele, akkor visszaveszem a készüléket és visszaadom az árát.
11 nap múlva ismét jelentkezett, hogy ez az akku tényleg nem jó. Én ismét felajánlottam, hogy visszaveszem a készüléket, amennyiben az átadás kori állapotban van. Erre nem kaptam választ.
Most, nemrég 2 hónap után előkerült, hogy a készülék elromlott és kezdjünk a helyzettel valamit.
Mint kiderült vásárolt bele akkumulátort és ha jól gondolom, saját kezűleg ki is cserélte. Egy kis idő után azonban a készülék meghibásodott.
Most azt kéri tőlem, fizessem vissza a készülék árának a felét és ő visszaadja a telefont.
Szerintetek hogyan járok el etikusan? Én erre a készülékre csak próbagaranciát vállaltam, illetve arra semmit, hogy esetleg szét is szedik, megpróbálják megjavítani. stb.
Lassan 11 éve vagyok itt a fórumon, ritkán fordult elő kifogás az általam eladott termékekkel kapcsolatban, de ha ilyen volt, mindig mindenki elégedetten zárta az üzletet.

(#1477) Oczu válasza ÉM (#1476) üzenetére


Oczu
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#1478) távcsőves


távcsőves
senior tag

Eladó VGA hírdetésemre jelentkezett ez a tag, név szerint chan wah shu. Mikor minden lebeszélve, de tényleg minden, 5 percen belül visszamondja, hogy most 2 hétre elutazik, stb szóval mégsem. Eldurran az agyam, mert visszamondtam egy mindkét kártyára szóló korrekt ajánlatot. Kárt okozott ezzel, nagyon nem ajánlott üzletfél. 2 hétre elutazni , nem 5 perc alatt jön.. Kamu nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1479) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
Sajnálom hogy ide írok , de inkább megosztom másokkal is a történteket.

Adott egy Asus GTX 970 black vga amit itt árultam jelentkezett rá egy fórum társ aki mondta hogy megvásárolná mondtam rendben de még nincs nálam a vga hátsó lemeze amivel a gépházhoz lehet fogatni
mert aki használta a videókártyát az asztalba beszerelve használta ezért leszedte azt , de ez nem befolyásolja a garanciát se semmit mert az csak 1 hátlap. 2 sima csavar fogja oda.
Mondta rendben ha nalam lesz hivjam és jegeljem neki ,
így is tettem aztán tegnapi nap akie volt a vga elhozta nekem a hátlapot és 2csavart ra csavarozva dobozában minden tartozékával ami = doboz kiskönyv és a vga elvittem neki a népligethez
megnézte és ki is fizette

Aztán jött ma az üzenet hogy ajdak neki 5000FT ot kárpotlásért vissza mert nem az a 2 gyári csavar van a hátulján ami gyárilag volt .. hát néztem egy nagyot.. aztán le írtam az lehet de nem tudom akkor az eredeti csavarját hogy hol van mert nem én használtam , aztán mondtam még neki hogy szerezzen be 2 sima lapos standard csavart.. bárhol hozzá vágják akár ingyen is..
Aztán jött azzal hogy nem minden tartozéka volt benne mert a vga-n levo dvi kupak meg ilyen müanyag kupakok nem volta kbenne.. néztem megint 1 nagyot kb azt nem hasznalja semmire és nem is besfolyásolja a vga-t és azért nem volt benne mert nem kaptam hozzá , közöltem vele hogy remélem tudja nem boltban van hanem hardverapron hasznaltan vesz 40 ezer ft -al olcsobban egy vga-t ne várja azt el hogy bontatlan vga-t kapjon
hibátlan allapotu doboza és a benne levo össze tartozékával gari papirral adtam neki egy tökéltes vga-t
aztán csak jött még és inkább nem másolom be h ogy miket írt és hogyan ..
de csak erőltette hogy 5000ft ott adjak neki a 2 csavar ért mert hogy neki kell szereznie meg mit tudom én..
Ha ennyire zavarja az a 2 csavar és hogy neki kell lecserelnie akkor miert nem mondta azt hogy cseréljük vissza adja vissza a vga-t én vissza adom a penzet és viszlát..
nem ő neki 5000 ft kell vissza :D hihetetlen emberek vannak.. Minden esetre ha esetleg valaki üzletelne az úri emberrel legyen nagyon körültekintő .. nehogy belekössön valamibe amiert utana pénzt kér vissza. :W
Természetesen leírtam a véleményem hosszasan neki amiutan jött a leszarom üzenet stb.. de azt hiszem megértette h ne madok vissza pénzt
persze le írtam neki is üzenetbe hogy nem kell ez az áll duma ha ennyire zavarja hogy neki kell le cserélnie 2db csavart akkor hozza vissza és vegye meg boltba vagy mástól itt aprón.
persze erre nem jött válasz.
Szóval fekete pontot nem adnék neki mert korrektül ott volt ahol kell és kifizette (egyébként akkor is megnézhette volna..)
csak jelzem itt hogy részemről rossz pont :(

az adatlapja [link]

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1480) looser


looser
addikt

Sziasztok, erről mit gondoltok?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1481) h1mpi válasza looser (#1480) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Semmit, az eladó nem tehet róla, sajnos Neked kellett volna jobban utána nézned vásárlás előtt, gondolom azért nem veszi vissza, mert naponta találkozik ilyen problémákkal...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1482) Borzoló


Borzoló
senior tag

Üdv Mindenkinek!

ezt a konfigot vettem meg, majd azonnal eladtam. Felmentem az eladohoz teszteltük, kifizettem és Yg0r segített lecipelni a cuccokat Joy 444(vevő) kocsijàhoz.

Joy 444 erre a hirdetésemre jelentkezett 2016.10.08. bonyolítottuk le az üzletet Yg0r hàza előtt

Az értékelésében nem foglalkoztam vele és a problémàjàval àllítása szerint. 52120.hozzàszólàstól az àlltalam telefonon-privibe megfogalmazott problémákatbírtam le. A RAM topicba is àr irányítottak, ott is. Közbe többször is kértem Bios screenshotot, de nem kaptam.

Azt követelte vegyem vissza a konfigot, mert "sz@r". Én ezt megtagadtam, mivel a topicba írták hogy 1066-1333mhz én kezeli a lap a ramokat. Tehát jó. KÉSOBB EL IS ADTA,AMENNYIBE VETTE A "hibàs-sz@r" lapot :P

A ramokra is azt írta hogy hibàs, pedig köztudottan, ha az lenne nem futnànak 1066-on sem. Kisipolnà az alaplap. A corsair ramok garisak voltak, az OCZ ramokra írta hogy működik.

A cpu foglalatban állítólag volt 2db "PICIT" hajlott làb,amire a reakció az volt, hogy mondhattam volna,"de f@sza működik minden"

Tehàt minden hibátlanul teszi a dolgát, csupàn az a baja, h.: "B@zd még ezt a ddr2 is legyorsulja"

Nos ha kérdezett volna utànnanézek...vàlaszolok mindenre. NEM TETTE! Ràmírt, hogy: "holnap megveszem"

Yg0r megkapta a pirosakat az üzletért és Joy 444 is mivel pontos volt és kifizetett.
Én még több mint egy hónap múlva kapok 3 negativat?
A 3nap gari meghibàsodàsra szól! Miért venném vissza? Mert meggondolatlanul vàsàrolt?
Jelentettem az értékelést és a hardveraprod azt irta vissza, hogy "ez a véleménye Joy 444-nek, nem törölhető az értékelés"(tudom,hogy törölhető. Szerencsére Speed(R) foglalkozott velem és irányított ide)
Lejarathatok konkurenciát...bàrkit csak vàsàrolni kell tőle?

Az àllitasaimat Yg0r alátámasztja!

[moderálva]

Kérem töröljük a negatív értékeléseim, mert nem szolgáltam rà!

[ Módosította: radi8tor ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1489) Borzoló


Borzoló
senior tag

Íme a foglalatrol készült egyetlen kép. És az egyetlen dolog amivel belém lehetne kötni, ha lehetne hinni Joy444-nek, de nem lehet.

A képen se làtni hibàt!!!!

Eladàskor is "elhanyagolhatóként titulàlta a 2 hajolt làbat. Privibe is azt mondta nem gond. Az értékelésembe ellenben nyomatékosan kiemelte.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1490) shteer válasza Borzoló (#1489) üzenetére


shteer
titán

Rossz minőségű a kép de látni a 2 reformált lábat így is

..szerintem jónak tűnik

(#1491) Borzoló válasza shteer (#1490) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen? Én nem vettem észre,de nem is kellett nagyon nézegetni mivel a képre-problémàra írta privibe, hogy "fasza,mukodik meg minden...:)".

Nem ezen problémàzott, hanem a Ram frekin!!!

Mikor eladta a lapot a hirdetésben "elhanyagolható"-nak titulàlta a cpu foglalat hibàjàtol.

Megbukik a haazugsàgokkal...Ezek utàn(privibe megvan minden, de a fórumokon is...működik minden), higgyem el hogy nem ő csinálta?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1492) Borzoló


Borzoló
senior tag

Másik oldalról: Személyes átvétel volt. Nem pedig posta. Megnézhette volna. Nem tette. Esztetikai dologról van szó. Mukodeseben nem befolyásolja.
Ezredjére is leírom. A 3 nap gari a meghibàsodàsra szól.
Elismerte hogy mukodik, saját hirdetésében is, így a làbak deformitàsàval se lehet piszkàlni engem.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1493) mghltm


mghltm
addikt

ph staff-tol kerek velemenyt / allasfoglalast:

hablaty123 megvasarolta tolem a garancialis z97 sniper lapomat.

keszitettem par tesztet a mukodeserol: 3dm11, 3dmark illetve aida64 tesztet es riportot, amiket elkuldtem az email cimere. ( ezt akar illetekes ph tagnak tovabbitani is tudom )

elore utalassal fizetett, en pedig csomagoltam es feladtam a postan ertekbiztositott uzleti csomagkent. a doboz tartalma:

- alaplap - procin a foglalatvedo kupakkal
- hatlap
- papir alapu szamla
- papir alapu garancialap
- sata kabelek, konyvek, cd, levonok, sli hid

a lap antisztatikus zacskoba kerult, majd ment a sajat dobozaba a tartozekok fole. kulsoleg 4 reteg ujsagpapirral vontam be es tisztessegesen korberagasztottam. a feladas hetfon 12:30 korul tortent, ma delutan mar a cimzettnel volt ep es sertetlen csomagolasban.

atvetel es osszeszereles utan hivott a vasarlo, hogy a lap nem indul, felporognek a ventik es semmi. a lap rendelkezik fedelzeti diagnosztikaval, de semmilyen kodot nem ir ki. kertem, hogy tesztelje csak a procival es 1 vagy 2 rammal valtogatva a foglalatokat, sajnos semmi. bios reset volt, nincs javulas. most egy ismerosenel probalnak eletet lehelni a lapba, remelem sikerrel.

mit lehet tenni az ugyben? o hibazott valahol? en rontottam el valamit? esetleg mindketten bunosek vagyunk?

a lap 1 eves mult, meg majdnem 2 ev garancia van ra, nalam tobb mint fel evig hibatlanul uzemelt. postazas elott csinaltam par tesztet, bar o kifejezetten nem kerte, de kotelezonek ereztem, mert egy korabban vasarolt szinten garancias lap hibasnak bizonyult nala es nem akartam csalodast okozni az uzlet soran.

koszonom a valaszt!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#1494) lafaty80 válasza mghltm (#1493) üzenetére


lafaty80
őstag

Amit tudni kellene:
- milyen procival és rammal szeretné használni (ezt ő tudja)
- milyen bios verzió van rajta (ezt neked kellene tudni, ha ő el sem tudja indítani)

Ezek alapján esetleg meg lehetne tudni hogy ilyen jellegű gond van-e (régi verzió vagy nem támogatott cpu)

Mert lehet hogy szimplán csak ennyi...

u.i.: Öööö két fiókod is van? :F

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1495) Bird válasza lafaty80 (#1494) üzenetére


Bird
addikt

Miért lenne? Élt a névváltoztatás jogával....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1496) lafaty80 válasza Bird (#1495) üzenetére


lafaty80
őstag

igaz... nem is figyeltem erre, sorry :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1497) Faterkam válasza lafaty80 (#1496) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem kicsit keveredik meg ez miatt a fórumozás ;) :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1498) mghltm válasza mghltm (#1493) üzenetére


mghltm
addikt

megoldodott, a vevonel volt hibas az egyik alkatresz, a csere utan minden rendben mukodik. ezeket kerem torolni!

nagyon koszonom!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#1499) Borzoló


Borzoló
senior tag

Megoldódott a probléma!
Köszönöm az illetékesek közbenjárását!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1500) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Helló,

Múlt héten szerdán vettem egy félgépet Szaki Bácsi-tól.
Minden alkatrésze garis, kivéve a tápot, amin átvételkor jeleztem, hogy nincs rajta a felbontást igazoló matrica.
A félgépben volt egy videokártya is, ami külön is megvolt hirdetve (így bontva lett), így azt nem kértem.
A "régi" gépemben volt táp (aláírásomnál még ott van, garis is), de a 750W mégiscsak jövőbe néző és ajánlott tápok között van, így megtartottam.
Csütörtökön összeraktam a gépet, teszteltem és értékeltem pozitívan a vásárlást (ahogy az szokás is).
Sajnos vasárnap délelőtt játék közben nagy pukkanás és kisebb villanás keretében (gép alja felől jött) elment az áram.
Sejthető volt, hogy valami a táppal lesz, mert még az automata is lecsapódott. Visszaraktam a régi tápomat, hogy megnézzem érte-e kár a többi alkatrészt, de szerencsére nem.
Ezt még délelőtt (3 napig ment a táp) jeleztem telefonon az eladónak, aki kérdezte, hogy nem-e az üvegbiztosíték ment el benne, de a csavarok leszedése után láttam, hogy nem, mert nincs benne.
Kérdezte mi legyen, mivel a táp nem működik, így még ha meg is lenne javítva nem szeretném a gépembe rakni (főleg, hogy a bent lévő alkatrészek értéke nem kevés), így visszakérném az árát.
Ő mondta, hogy megoldható, de kisebb számolgatás után neki 5.000 Ft jött ki a 18.000 Ft-os tápra (ennyi van a hirdetésben). Ami nekem még a 2.000 Ft-os alkuval is 16.000 Ft-ra jött ki.
Mivel láttam, hogy a teljes ár visszakérése lehetetlen lesz (nálam ez meg sem történhet), így mondtam, hogy felezzük a táp árát (kölcsönös felelősségvállalás) és legyen 9.000 Ft (tehát 4.000 Ft-al több).
Azt mondta lehetne az is, de volt egy kis habozás a hangjában, így mondtam, hogy kérdezze meg az előző tulajt mi a táp előélete, mert ha nem is ő (nem is feltételeztem), de valaki már felnyitotta a tápot valamiért.
A kalkulációját az 5.000 Ft-ra majd ő kifejti, mert neki jobban megy és privát üzenetet nem másolunk.
Nekem ha nem is az egész összeg (amúgy a tápos topikban is azt írták) jön vissza, de legalább a korrektség elve élhetne.

Amúgy lehet azt hozzátok ki, hogy a sok kalkuláció végére a 18.000 Ft-os táp tényleg csak 5.000 Ft-ot ér és akkor ezt elfogadom és elnézést kérek, majd tőle, hogy át akartam verni pénzzel.
De az elmúlt pár évben lehet én számoltam eddig rosszul, amikor egy portéka árát vissza adtam.
Ha a gép elszállt volna a táp miatt mondjuk, akkor lehet más hangnemben írok, vagy lehet nem is írok ide, vagy mi.

Várom az ötleteket. Ezt megosztom az eladóval is, hogy tudjon válaszolni.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.