Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Evgenii


Evgenii
tag

Sorban válaszolnék!
FehérHolló: Privátban/e-mailben történő beszélgetés a bizonyító eljárás során felhozható bizonyítékként! Tehát az is a vevő mellett szól!
A szerződés pedig nem csak írásban, hanem szóban, ráutaló magatartással is létrejöhet! (PTK)
Persze ezt utólag bizonyítani, védeni, támadni elég nehéz, és mondjam úgy lehetetlen!

Mr X: Ez abszolút így van! Viszont mégis jobb, hogy a vevő sértett és nem tettes! :)

(#702) FehérHolló válasza Evgenii (#701) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az életben nem bizonyítasz egy szóban létrejött szerződést. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#703) Evgenii válasza CrawLinG (#700) üzenetére


Evgenii
tag

Nem kell! Írd a hirdetésbe a következők:
"Büntetőjogi felelősségem teljesen tudatában kijelentem, hogy a készülék tulajdonosa Én vagyok! Az értékesítés (eladás) során kijelentem továbbá, hogy az adott készülék per- és tehermentes! Vagyis semmilyen harmadik fél nem támaszt követelést a későbbiek során!
Amennyiben ilyen mégis előfordul, teljes kártalanítási felelősséggel tartozom a vevő felé!"

Ebben minden benne van jogilag, ami téged véd!

(#704) Mr X válasza Evgenii (#701) üzenetére


Mr X
veterán

A legjobb megoldás, ha nem rizikózik, akkor nem lesz károsult sem. Vegyen olyan készüléket, aminek kapcsán nem merül fel kétség. :)

(#705) Evgenii válasza Mr X (#704) üzenetére


Evgenii
tag

Azért itt érdemes megjegyezni, hogy egyfajta bizalommal lenni kell a másik fél iránt!
Panaszkodtak itt már eladóra, akivel Én simán üzletet kötöttem, és rendkívül korrekt volt!
Az, hogy valakihez az ember úgy áll ahogy, annak oka van!

Amikor tegnap kb. a 10-ik ember kérdezte meg, hogy elcserélem-e az iPhone-t, aminél oda írtam, hogy CSAK KP. akkor már Én sem voltam túl kedves! De nem is vulgáris! Csupán éreztettem, hogy ami sok az sok!

(#706) CrawLinG


CrawLinG
tag

köszönöm segítségeteket. :)

(#707) ikarusz29


ikarusz29
csendes tag

Akkor ha jól értem nyugodtan lehet itt hazudozni ugye?
Tehát ha valamit megveszek részletre és eladom dominó csomagosnak az nem baj?
És az is normális ,h majd én rohangálhatok mint jóhiszemű vevő ,h lebegtessem az adásvételit legyenek szívesek a tiltást oldani?! (Nem unlock)
Csak azért mert elhittem amit írt!

Szép...

U.I..: Lehet már rég felraktam volna azt a bizonyos papírt és nem lenne vita... (Persze ha nem hazudoznék)

Szerk.: A fő problémám még mindig az ,hogy a vevő hazudott!

[ Szerkesztve ]

(#708) CrawLinG


CrawLinG
tag

ezek szerint te továbbra se érted,olvasd vissza a kommenteket.Természetesen egy bocsánat kérés a minimum........ :(( gyerekes hogy probalod folyamatosan rontani az üzletet gratulalok hogy ennyi szabad időd van ! :C

[ Szerkesztve ]

(#709) ikarusz29 válasza CrawLinG (#708) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Tehát terheli részlet a telefont vagy nem? Ilyen egyszerű a dolog!

Hazudtál vagy nem? Semmi többre nem vagyok kíváncsi!

(#710) Evgenii válasza ikarusz29 (#707) üzenetére


Evgenii
tag

Akkor súgok, hogy a lelked megnyugodhasson végre!
Az IMEI számot, ha megadja, azt az adott T pont megmondja neked, hogy letiltott-e vagy sem!
Viszont, ha tiltásra kerülne a telefon, akkor az IMEI számmal se sokra mész, mert amíg felszólítást kap az eladó a T-től, addig az IMEI nem lesz tiltólistás!

Ezen kívül lehet itt még ragozni 1.000 hozzászólást is! A végeredmény ez lesz:

1, Megveszed, de előtte utánajársz!

2, Nem veszed meg, hanem keresel másik ugyanilyen telefont!

De, azt még halkan megjegyezném, hogy már leírtuk a nászmenetet!

Ui.: Amennyi időt itt már elvesztegettél az írással, már rég találtál volna másik telefont, ha ez annyira kétes, vagy zavaró! :)

[ Szerkesztve ]

(#711) Mr X válasza CrawLinG (#708) üzenetére


Mr X
veterán

Meg ne haragudj, de igaza van. Még mindig nem válaszoltál egy igen egyszerű kérdésre. És ez témakerülgetés fura...

(#712) ikarusz29 válasza Evgenii (#710) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok!

Feltettem az eladónak egy kérdést ,h Terheli e részlet a telot vagy nem?
Ö azt írta ,h nem mert Dominos!
Kértem ,h Fotózza le a papírját a készüléknek! (Számla)
Ezt megtette és abból látszik ,h részletre vette! (Lehet csak előfizura).

Tehát ebből az derül ki ,h hazudik! Én emiatt írtam ide nem paragrafusok és egyéb miatt!

A tiltás meg az adásvétel létrejötte után akár hónapokkal is bekövetkezhet amikor a bank szerződésszeges miatt kéri a tiltást...

u.i.: Teljesen igazad van... De nem szeretem ha megpróbálnak átverni és ha tudom megakadályozom ,hogy mást átverjenek!

[ Szerkesztve ]

(#713) Evgenii válasza ikarusz29 (#712) üzenetére


Evgenii
tag

A reális menete a dolognak:
1, Megszeretne venni az ember egy telefont, amit állítólagosan nem terhel semmilyen további anyagi felelősség!
2, Elkéri az eladótól a telefon IMEI számát, és beballag egy aktuális T boltba, és érdeklődik, hogy mivel megszeretné venni a telefont, azt terheli-e bármi? Ennyi információt kifognak adni!
3, Amennyiben az adott illető nem adja meg az IMEI számot, az már gyanús!
4, Szintén gyanús, hogyha nem akar szerződést kötni!

Tehát, amennyiben a 3-4-es pontoknak az eladó nem tesz eleget, onnantól kezdve minősül csalásnak!

Viszont, ilyen vétel esetén érdemes bemenni egy T üzletbe, ahol XY időn belül megtörténik a készülék átírása, és csókolom!

(#714) ikarusz29 válasza Evgenii (#713) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

"Viszont, ilyen vétel esetén érdemes bemenni egy T üzletbe, ahol XY időn belül megtörténik a készülék átírása, és csókolom!"

Igazad van! Ha hazudott akkor nem írják át a készüléket!! (Mivel részletfizetéses)

Igazából engem a hazugsága bosszantott fel! (Amivel szerintem már lebukott!)

(#715) FehérHolló válasza ikarusz29 (#714) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mi kötelez téged arra, hogy megvedd a telefont? Kifizetted már, elküldte?
Ha nem érdekel már az üzlet, akkor hagyd a fenébe.

Lehet, hogy pont ebből az X ezer forintból akarja kifizetni a maradék részletet. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#716) ikarusz29 válasza FehérHolló (#715) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Csak azt nem értem ,h büntetlenül megpróbálhat átverni? :D

Mivel a részletes dologról azóta is mélyen hallgat!

Ha megpróbálnék eladni egy orvosi acél nyakláncot aranyozva.
És megkérdeznék ez arany IGEN.
Küldök képet amint látszik ,h ezüst nem történik semmi? :D

Persze ,hogy hagyom a fenébe!
Elejétől arról volt szó ,h azt hiszi büntetlenül hazudhat!

De látom igaza is van...

(#717) FehérHolló válasza ikarusz29 (#716) üzenetére


FehérHolló
veterán

Eddig nem arról volt szó, hogy kap-e büntetést, hanem arról, hogy hogyan tudod lebonyolítani az üzletet jogszerűen, hogy ne égjen meg a kezed, ha mégis részletre vette a telefont.

A hazugságot szerintem nyugodtan beírhatod a megfelelő topicba, ami leginkább az "akikkel jó vigyázni üzletelés során" névre hallgat. (Első hozzászólást olvasd ott el, ha még nem tetted volna).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#718) CrawLinG válasza FehérHolló (#717) üzenetére


CrawLinG
tag

Minden fel lett sorolva:
IMEI
személyes találkozó: papirok
T-mobilba bemetel
Adás vételi

eleve találkozásnál adok egy személyi igazolványt hogy igazoljam kivagyok ha bármi probléma lenne az áruval (telefonszám csere stb)

(#719) ikarusz29 válasza CrawLinG (#718) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Választ még mindig nem kaptunk...
És kezd bosszantani ,hogy hülyének nézel... (mindenkit annak nézel)
Küldj PM-be egy IMEI-t akkor... ;)

Ide meg ne szemeteljünk szerintem...

(#720) CrawLinG válasza ikarusz29 (#719) üzenetére


CrawLinG
tag

ha már volt időd tönkre tenni az üzletemet akkor nem fogom megkönnyíteni a dolgodat :)

Szépen hergeld csak magad tovább, egész délután főzted,keverted a kakit ,most már edd is meg :P

(#721) Evgenii


Evgenii
tag

Tisztelt Urak!

Az, hogy kinek van igaza, vagy sem, azt hagyjuk meg eldönteni a rendőrségnek és a bíróságnak!

Ha megakarja valaki venni a telefont, ott a T üzlet, belehet menni, és megbeszélni a dolgokat! Illetve a már említett adásvételi szerződést is meglehet kötni egyúttal!

De, praktikus egy saját adásvételit is vinni a T-hez, és azzal már duplán megvan erősítve a dolog! Üzleti szerződés átíratással + magánszemélyek által kötött adásvételi szerződés!

Ettől többet nem lehet tenni jogi lépés nélkül!
Egyéb kérdés? Óhaj, sóhaj?

(#722) mrlujoak válasza Evgenii (#721) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hmm, végigolvasgattam a hsz-at az utóbbi adásvételis ügyben, és sajnos azt kell mondjam, hogy sok tévedés van.

Saját tapasztalat: IMEI szám alapján a szolgáltató csak hatósági személynek ad ki információt hivatalosan. Az, hogy van ismerősöd és ő illegálisan közli veled, hogy az adott IMEI-hez tartozó készülék milyen státusú teljesen irreleváns.
(kivételt képez, ha már van élő új adásvételi szerződés, és azzal a régi és új tulajdonos is befárad az üzletbe - de ezek után már elég nehéz mosni a kezeket, mert eleve a szerződés megkötése előtti ellenőrzés a cél)

plusz: az IMEI számot még én sem adnám ki (ha a vevő kérné) mert az bizony visszaélésre is okot adhat, ha a vevő rossz szándékkal kéri.

A konkrét esetben olvasottaknál az a bibi, hogy ha az eladó félrevezeti a vevőt (vagy leendő vevőt), miszerint a telefon Domino csomagban került anno megvételre, pedig nem, az bizony már jogalap a megtévesztésre, hiszen ha már az első - akár szóbeli, akár írásbeli - alkalomnál kiderül, hogy a telefon nem egy összegben került a szolgáltatótól a mostani eladóhoz, akkor bizony azonnal hagyom ott a hirdetett telefont...

Ami pedig a hirdetést illeti... Huh... garanciáról beszélünk, amikor már bizonyítottan mókolt oprendszer fut rajta, ráadásul illegálisan függetlenítést is felajánl... :Y Jáj!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#723) Evgenii válasza mrlujoak (#722) üzenetére


Evgenii
tag

1, Az IMEI számot, ha valóban enyém a készülék, és erről papírom van, kiadhatom! Azzal sokra nem mennek, hiszen minden dokumentációja a telefonnak engem fog védeni!

2, Amennyiben beballagok a T üzletbe, és közlöm, hogy XY márkájú telefont kínál eladásra egy illető, és számla szerint a T-hez tartozik, valamint a készülék IMEI száma ez, és annyit kérek csak, hogy van-e bárminemű tartozás rá, vagy egyéb dolog, ami miatt a tulajdonos nem adhatja el, erre egy IGEN-t vagy NEM-et mondanak!
Nem nevet, lakcímet, stb. dolgot kér az ember!
Maximum az ügyfélszolgálatost kicsit fel kell világosítani, mert szokás szerint lövésük nincs, hogy mi adható ki és mi nem! Az ügyfél tájékoztatásába ez belefér, és nem sérti az adatvédelmi törvényt!
Ez az Én tapasztalatom!

3, Felajánlotta az eladó, hogy a vevővel beballag a T-hez! Innentől nem tudom miért kell agonizálni?! :F

(#724) FehérHolló válasza mrlujoak (#722) üzenetére


FehérHolló
veterán

Következő futam: az eladó egy másik telefon imei számát adja meg a vevőnek ellenőrzésre, amivel semmi problémát nem fog tapasztalni. ;]
Túl gonosz vagyok, de az "egyen kakit" kifejezés után megérdemli.

Skynet is real. It's called Google.

(#725) FehérHolló válasza Evgenii (#723) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én azt nem értem, hogy a vevő kifejtette már, hogy nem szándékozik vásárolni tőle a hazugság miatt. Az eladó ezek után még erősködik, hogy márpedig de, vásárolni fog, bemennek tépontba, kutyafüle.

Közben meg pörög a topic az elméleti háttérről, amikor már rég nem arról van szó, hogy vásárlás lesz. A vevő bosszút akar állni (pedig anyagi kár nem érte), az eladó meg le akarja dugni a torkán a készüléket (pedig nem akarja már megvenni az illető). Semmi értelme folytatni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#726) Evgenii válasza FehérHolló (#724) üzenetére


Evgenii
tag

Az adásvételnél az IMEI számot *#06#-el le lehet ellenőrizni!
Innentől nincs semmi gond! Viszont, ha más IMEI-t ad meg, akkor máris jogsértést követ el! :)
Szóval semmi gond nincs ezzel!

(#727) Evgenii válasza FehérHolló (#725) üzenetére


Evgenii
tag

Ezt már írtam Én is, csak más szavakkal! :)

Ezzel kapcsolatban egy megjegyzés:
A csalást be kell tudni bizonyítani! Mindaddig, amíg írásos bizonyíték nincs róla, vagyis a vizsgálati eljárásba a sértett nem tud betárni bizonyítékot, addig a rágalmazás kategóriába esik!
Vagyis a sértettből tettes lesz!

Amúgy, ameddig anyagi kár, testi sérülés, nem éri a vevőt, addig sok értelme nincs agonizálnia!

(#728) CrawLinG válasza FehérHolló (#725) üzenetére


CrawLinG
tag

bocsánat azért azt hozzá tenném irtam kommentekbe is hogy ha 100 ezret adna a teloért se adnám már el neki :) , félrevezetés a részemről nem történt mivel domino csomagal vettem a készüléket ahogy a számlán is látszik.+ ebben az esetbe ha vevő elgondolkozna hogy jéé 1 éves a teló és minden ok vele akkor valoszinű hogy már lejárt a részlet (ha volt rá).Ilyen telefonvásárlás esetekben 99999 alaptalan gyanúsitás lenne. Mert mindenki feltételezhetné hogy amit vesz interneten telefon az a késöbbi időben halozatról le lesz tíltva, mert vagy lopott vagy nem lett fizetve a részlet.Garancia hardvere szól : 10 perc alatt meg lehet oldani hogy gyári t-mobilos 1.6 os rom legyen rajta logoval együtt és észre se veszik hogy modositott vagy rootol telefon volt.Csak olyan esetben van gáz ha betéglázodott a telefon azaz( room telepítés közbe áramszünet egyéb probléma lép fel).Teljesen korrekt üzletet akartam létrehozni(nem az első) erre valaki 0 napos regisztrációval olyan stílusban és (hangnemben) lép fel hogy elviselhetetlen.Kérdéseire válaszoltam képet is küldtem (meggyanúsitott) innentől kezdve nem is foglalkoznék vele.Amit kedves ikarusz elfelejt leirní az az hogy a gyanusításai után még 3 levélben kér hogy adjam oda neki a telefont 31 ezer ft-ért, na hát szép mondhatom.Mivel nem kapja meg a telot semmiképp folyamatosan szétfirkálja a hírdetéseimet.

Azért köszönöm az itteni hozzászolásokat és fáradalmakat sajnalom ha sok idő ment el ilyesmire.

üdv Crawl :R

(#729) Mr X válasza CrawLinG (#728) üzenetére


Mr X
veterán

"...ebben az esetbe ha vevő elgondolkozna hogy jéé 1 éves a teló és minden ok vele akkor valoszinű hogy már lejárt a részlet (ha volt rá)"

Miért nem tudod egyértelműen leírni, hogy részletre vetted-e vagy sem? Mire jó ez a ködösítés? A "vevő" leírta, hogy szerinte az a domino csomag részletfizetéses. Neked csak annyit kellett volna írnod, hogy igen, részletre vettem, de már kifizettem, vagy nem, nem részletre vettem. De csak terelsz.

(#730) CrawLinG válasza Mr X (#729) üzenetére


CrawLinG
tag

teljesen jo a meglátásod :) sajnos ezt nemtudtam elmagyarázni neki: mivel egyből ment a flame mielőtt bármit írtam volna

(#731) ikarusz29 válasza CrawLinG (#730) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Akkor ugye nem részletre vetted?
Tudnád bizonyítani az igazadat nem lenne nehéz...
Ugyan azt a papírt kéne lefotóznod és felraknod amit nekem küldtél csak a teljes A4es méretbe. (Adatokat kitakarva....)

Még mindig csak a hazugságod bosszant engem!

Egy telefont tiltani a részletek nemfizetése miatt meg nem 2-3-4 hónap...

Remélem a jövőben nem próbálod a vevőjelöltjeidet félrevezetni!

(#732) Evgenii válasza ikarusz29 (#731) üzenetére


Evgenii
tag

EZT olvastad?

(#733) CrawLinG válasza ikarusz29 (#731) üzenetére


CrawLinG
tag

Senkit nem vezetem félre nézd vissza a privát leveleket :) kérdeztem hogy jo e így a kép vagy a4 be kéred mindkettőt :) mind1 túl van tárgyalva részemről bocs ha félre érthető voltam

de stílusodon van mit csiszolni:) :C

(#734) FehérHolló


FehérHolló
veterán

De most halál komolyan: Nem akarjátok elfelejteni egymást?
Privátnál letilt, név megjegyez, és soha többé nem üzletel egymással. Ennyi.

Mi nem bírók vagyunk itt, ez a civódás meg azon felül, hogy felesleges, nyugodtan elfér privátban is. Persze ott nem látják mások, és ti is hamarabb megunjátok.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#735) Evgenii válasza FehérHolló (#734) üzenetére


Evgenii
tag

Egyetértek veled! :)
Egy kicsivel kiegészíteném ki az írásod:

Azért, mert az eladó nem pötyögi le A-tól ZS-ig a termékről a dolgokat, attól az még lehet valóban tehermentes!
Ezen kívül, az eladó írta, hogy besétál a T-hez és az eladó előtt rendezi a dolgokat!
Az ilyen eladóra nem lehet 100%-osan azt mondani, hogy hazug! Azt, hogy érdekes, azt lehet, de az is szubjektív!

Érdemes megnézni pl. a processzorokat, memóriákat (ram), stb., amik lehetnek lopottak, mert ott aztán nem igazán lehet megtudni, hogy milyen forrásból származnak!
De ettől függetlenül mégse tömeges jelenség, hogy garipapírt, meg számlát kérnek róla!

A másik fele a dolognak az, hogy bizonyíték nélkül azt állítani valakiről, hogy csaló, vagy hazug, az már ezen kategóriába esik:
BTK
Rágalmazás
179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást
a) aljas indokból vagy célból,
b) nagy nyilvánosság előtt,
c) jelentős érdeksérelmet okozva
követik el.

Illetve:
PTK
78. § (1) A személyhez fűződő jogok védelme kiterjed a jóhírnév védelmére is.
(2) A jóhírnév sérelmét jelenti különösen, ha valaki más személyre vonatkozó, azt sértő, valótlan tényt állít, híresztel, vagy való tényt hamis színben tüntet fel.

Ezekkel jó tisztában lenni! Mert az eladó, ha nagyon megunja a dolgokat, és feljelentést tesz, akkor az a másik félnek elég jó kör lesz, mivel Ő járkálhat a rendőrségre!
Szóval előbb a bizonyíték, utána a jogos jelző!

(#736) ikarusz29 válasza Evgenii (#735) üzenetére


ikarusz29
csendes tag

Számomra hihetettlen ,hogy egy hazug van itt védelmezve!

Az eladó hazug!

Jogaimmal most már 100%-ban ismerem!

Várom az idézést!

u.i.: Persze ha szükséges akkor személyes adataimat is közlöm!

(#737) Evgenii válasza ikarusz29 (#736) üzenetére


Evgenii
tag

Akkor utoljára leírom, hogy megértsd!
1, Senki sincs se védve, se támadva! Ami jogos, az mindkét fél esetében jogos!

2, Ha zavar, és nem akarsz vele már foglalkozni, akkor tojd le! Vélelmezem, hogy lennének jobb elfoglaltságaid!

3, Ha zavar, és foglalkozni szeretnél vele, akkor irány a rendőrség, ahol tehetsz feljelentést, hogy hamis dolgokat állított az eladó termékről! Kérésednek eleget téve a rendőrség lefolytat egy bizonyítási eljárást, és amennyiben jogos lesz a panaszod, Őt megsulykolják egy kis szabálysértési bírsággal!

4, Ha telefont akarsz venni, elég széles az internet sztráda!

+1: Komolyan ér ennyit ez az egész hirdetés dolog, hogy napok óta ez megy? :F

(#738) CrawLinG válasza ikarusz29 (#736) üzenetére


CrawLinG
tag

sztem komoly bajok lehetnek ikarusznál :), két másik hirdetésemhez is odafirkált.Ez már a szánalmas kategóriába tartozik :)

(#739) 5teve


5teve
senior tag

sziasztok.
bár még nincs vita belőle, de kiváncsi volnék véleményekre.

eladtam egy VGA-t, amire garanciát vállaltam.
postán küldtem, az eladó visszajelzett, hogy kipróbálta, minden rendben van.
rá néhány napra jött az üzenet, hogy nem ad képet a VGA, és elvitte egy szervízbe, ha nem tudják megcsinálni, gariztatom-e?
mondtam, vállalom a gariztatást, de csak akkor ha más nem piszkál bele.
aznap este jött a válasz, hogy megoldották. --> tehát mégis elvitte... :
másnap újra privi, hogy 4500Ft-ot fizetett a szervízbe, és küldené vissza a karit, mert mégsem jó, de nem piszkáltak bele (!?!?).
megkérdeztem, és akkor mire és főleg minek fizetett ki 4500Ft-ot?
jött a válasz, biost frissítettek rajta. (na itt majdnem leestem a székemből)
egyre zavarosabb ez a sztori nekem...
ha nincs kép hogy lehet bios frissíteni? eleve ezzel szerintem ugrott a gari.
ha vállaltam rá garit minek kell máshoz vinni, fizetni érte?

én úgy érzem ezekután nem vagyok köteles garanciát vállalni a VGA-ra.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#740) Viktor77 válasza 5teve (#739) üzenetére


Viktor77
titán

Biost lehet frissíteni pl. egy pci-os vidkarival, de ha látatlanban jó vagy parancssorban, úgy is.

A szavam meg nem perdöntő, de szerintem igazad van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#741) Evgenii válasza 5teve (#739) üzenetére


Evgenii
tag

Szia!

A próbagaranciában csak és kizárólag azt kell értelmezni, hogy:
Amennyiben az eladásra szánt termék nem üzemel a vevő gépében, akkor egyeztetés után visszafizetés, stb. történjen meg!
Onnantól, hogy a vevő akár saját kezűleg, akár harmadik féllel beavatkozott a termék állapotába, onnantól Te nem vagy felelős a bekövetkezett hibák miatt!

Én az egészet ÍGY oldom meg! A piacon csak így van védve az ember, az olyan vevőktől, mint amilyenbe Te is botlottál!

(#742) Prison85 válasza CrawLinG (#738) üzenetére


Prison85
senior tag

Végigolvastam a vitátokat és én teljes mértékben neked adok igazat Ikarusz-szal szemben. Mielőtt nekiállt a friss regisztrációjával összevissza jelentgetni és az eladót piszkálni (mert nem engedett az árból és ez szálka volt a szemében) elolvashatta volna a szabályzatot, melyek közül többet is megszegett. Néhányat ki is emelnék :U

"amit tiltunk fórumunkban:

-a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat

-minden olyan hozzászólást, amely "flame"-nek minősül. Ide értve az erőteljes érzelmi töltettel ellátott, személyeskedő, felesleges indulatokat gerjesztő, öncélú, a másik fél lejáratására és a közösség rombolására alkalmas, észérveket nélkülöző, provokáló hozzászólásokat.

-a privát üzenetek nyilvánossá tételét. A privát üzenetek, mint a nevük is mutatja, magánlevelezésnek minősülnek. Sem a moderátorok, sem a házigazdák nem látnak bele. Ezért a másik fél hozzájárulása nélkül még részletekben sem tehetőek nyilvánossá"

Az üzletrontást ne is említsük...

Mindezek ellenére ő lobbizik azért, hogy egy több mint 4 éve regisztrált fórumtagot bannoljanak? 4 év alatt nincs negatív értékelése, nem értem mi szúrja ennyire a szemét.

Ha ennyire bizalmatlan vagy, akkor miért nem mész be egy üzletbe és vásárolod meg újonnan a kiszemelt terméket? :F

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#743) tajcsi


tajcsi
senior tag

http://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/friss.html#msg6297

Nem szeretnem a dolgokat ketszer leirni ezert kernek mindenkit, foleg a moderatorokat olvassak el a panaszomat. Aztan majd folytatjuk.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#744) Evgenii válasza tajcsi (#743) üzenetére


Evgenii
tag

Ne linkelj, hanem írd le ide a részletes panaszt, hogy segíteni tudjunk, ha tudunk! Ebből a linkből most aztán a kutya se tudja, hogy mit szeretnél!

Viszont:
"Akarod hogy nyilvanossagra hozzak egy kvazi taggal lefolytatott beszelgetest amiben a tag elmondja mit is csinaltal?"
Ezt a jog és az oldal szabályzata is tiltja! Szóval nincs jogod publikálni! Ha megteszed, akkor jogsértést követsz el!

(#745) tajcsi válasza Evgenii (#744) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ebben tisztaban vagyok. Ennek ellenere is ha majd ugy gondolom nyilvanossagra hozom, es termeszetesen vallalom a kovetkezmenyeket is. :R

Nade, vissza a temahoz kezdenem is...

Szeretnék jelenteni egy csalót. polo493-ról van szó. Egy phobya s1366-os cpu blokkot vettem tőle, amely a hirdetésben tökéletes állapotban került eladásra - topic már nem aktív remélem azért az adminok a hozzásyólások után kitudják keresni még..

Szóval előeutaltam, a megbeszélt ár ellenére még aztán többet is kért, aztán mikor kibontottam a blokkot volt mit látni. Akinek ez tökéletes állapot az menjen szemorvoshoz.
Arról nem bszélek, hogy még neki állt feljebb és jött a szokásos csaló-rizsa "ki tudja mit b*sztal el rajta lehet csak ki akarod cserélni..."

Óvakodjatok tőle...

link: ez egy RAR file nehany keppel. Nem linkelem kulon kulon, szar a netem es kesz, igy tudtam csak feltolteni.

tökéletes fos

Erre ez volt a válasz:

"tajcsi:

Még egyszer mondom ,én ilyen karcokra nem emlékeszem.
kérdeztem hogy milyen processzora akarod használni nem tudom hogy ebben mi olyan eget rengető.
Nem tudom te mire használod de nem is rám tartozik.de a fenyegetés az már más!
"Ráadásul azzal is békülj ki, ha egy nap valaki majd bekopogtad hozzád"

Általános:

Én arra használtam amire rendeltetett és nem a falra bekeretezve nézegetni,én ezekhez a karcokra őszintén nem emlékszem,de ha tényleg az én blokkomon lennének akkor elnézést kérek,mivel ha valami nem jó akkor azt oda írom mint pl a ps3 hirdetésemnél.

A 17000ft-os blokkomat 6500 árultam és még azt a 500 ft is leakarták alkudni meg még a 700 ft postát is én álltam+még 2db 10mm highflow csatlakozót is adtam hozzá.

Nem tudom ,de nekem eszembe se jutott volna egy áron alul adott dologból még alkudni ,ha rendesen utánanézek a termék árának felépítésének stb ez már szerintem pofátlanság,szegény embernek tartom magam a mai világban ,de ilyet..."

Erre én ezt válaszoltama kedves kollégának:

Ha te ilyen karcokra nem emlekszel akkor enyhen szolva is vak vagy mert SZEPEN LATSZIK, HOGY EZEK BIZONY NEM FRISS KARCOK. Masik dolog az meg az, hogy akkor miert nem tettel fel kepeket a blokkrol, hogy lassuk tenyleg tokeletes???Ja mer nem volt ra syukseg ugye, hisz tokeletes :W ey nem igy megy.

Az a mondtat nem fenyegetes - en felnek ember, ha valakit igy atvagnek - gondolj bele elkuldesz valakinek valamit ami nem olyan amilyennek arulva volt ott a cimed meg minden...Alapbol esyembe se jutna meghirdetni valamit nem olyannak mint amilyen. :W

``Én arra használtam amire rendeltetett és nem a falra bekeretezve nézegetni,én ezekhez a karcokra őszintén nem emlékszem,de ha tényleg az én blokkomon lennének akkor elnézést kérek,mivel ha valami nem jó akkor azt oda írom mint pl a ps3 hirdetésemnél.``

Hogyan is volt hirdetve a blokk??? TOKELETES ALLAPOTBAN Senki nem a felhasznalasrol beszel de ugy latom te meg mindig nem erted - HAZUG VAGY mivel nem olyannak hirdetted meg a termeket amilyen allapotban van - es meg van keped / volt keped olyanokat mondani, hogy ki akarom cserelni meg minden - nem mindenki magabol indul ki.

``A 17000ft-os blokkomat 6500 árultam és még azt a 500 ft is leakarták alkudni meg még a 700 ft postát is én álltam+még 2db 10mm highflow csatlakozót is adtam hozzá.``

Emberem, en 6000 forintot ajanlottam erte csatistol, postaval, eloreutalassal, te mondtad, hogy OK, utana neked mar 6200 kellett, mondtam OK, utana meg 6500-at kertel szoval ne okoskodj - tettem egy ajanlatot te elfogadtad aztan 2x modositottal HA KELL BEMUTATOM A PRIVIKET IS

17000 es?? Irtad, hogy fix az ara?? :W :W :W Ebbol is latszik az utolagos rinyalasbol milyen ember is vagy, josz az uj termek araval aminek a te karcos, letoredezett blokkodnak semmi koze. Es tudd meg inkabb vettem volna 17ert ujat, nem ilyet - bocsanatkeresre regen keso van mar - tudtad te jol mit kuldesz, utkozben ilyesmi nem keletkezhetett DE HA MEG KELETKEZETT IS VOLNA akkor az is latszodna, hogy a serules uj nem mint pedig ezek - es megegyszer kihangsulyozom LESZ*ROM hogy te mire hasznaltad /a nem falra aksztas dologgal maris elarultad magad/, hulyet csinaltal belolem es most is annak nezel, amit ne haragudj baratom de nem fogok annyiban hagyni. :P ;] :K

A kepek magukert beszelnek, a zip fajlban jol lathato minden. Kerem az adminokat, hogy bannoljak ki a forumrol. Ilyen kis tetelben ha ekkorat csal mi lenne ha valami eletbevago dologrol lenne szo??? Soha nem tudnek igy lehuzni valakit. Nem a penzrol van szo, TAG statuszod van en tiszteltelek, eloreutaltam vadidegennek, es nesze... :((

a kedves kolléga válasza ez volt:

"1.Voltak róla képek!
2.Attól hogy azt mondom hogy ok ,még átgondolhatom hogy+posta+csati=4500 maradt volna a haszon már elnézést ,hogy azt mondtam erre hogy fix 6500!
3.Mikor kifizetted utána meggondoltad magad ,vagy nem is ilyen procid van!
4.rakd fel és használd a blokkot.
5.Nálam tökéletesen és még egyszer tökéletesen működött ergo számomra tökéletes volt.

A képeken lévő karcok miért akadályoznak meg abban hogy használd amire való?
komolyan mondom nem értem.

Én csak egy valakitől félek magamtól."

Erre ment válasz:

1) Hol? Tessek mutasd csak meg, de a topiccal egyutt!!!

2) Eleg baj, ha valaki azt mondja OK es meg atgondolja. :W :W Bravo, ehhez csak gratulalok :D Majd ha megkered egy csaj kezet es igent mond, aztan lemondja az eskuvot jusson eszedbe, talatal egy olyan embert aki hozzad hasonloan gondolkodik. :DD :D

3) Normalis vagy te????? SEMMI KOZE ENNEK A PROCIHOZ NEZD MAR MEG A HIRDETESEIMET, MILYEN PROCIT ARULOK!!!! Mi koze a karconak, h milyen foglaltu procit hasznalok te idiota, HA UNIVERZALIS lefogoja van :W :W :W

4) ???Teged kene feltenni majd megmondom hova... :C

5) :W :W NEM A MUKODESROL VAN SZO HANEM ARROL AHOGYAN KINEZ :W :W
A KEPEKEN LEVO KARCOK AZERT AKADALYOZZAK MERT HAZUDTAL HOGY TOKELETES ALLAPOTBAN VAN!!!!!! Meg sem vettem volna ha latom hogy milyen.

Reszemrol veled az ugyet itt a forumon lezartam. Az adminok majd eldontik mi lesz a sorsod. A tobbi meg jon magatol :K Sott, ha kell meg a rendorsegen is fel foglak jelenteni, ezt garantalom, megnyugtatak, es ha kell a vegsokig el fogok menni.

ps: enis felnek magamtol ha olyan lennek mint te, egy szemet hazug csalo. Amikor az adminok jovahagyjak, a neved ki lesz irva ide es nem csapsz be senkit. Az olyanoknak mint te nincs helye ebben a csodas kozossegben.

A dolog kimenetel az lett, hogy elküldtött két képet ugy az egyik a blokk bázisáról a másik meg a komplett cuccról, DE TERMÉSZETESEN KÉPET A HIBÁTLAN, TÖKÉLETES ÁLLAPOTBAN LÉVŐ blokkról nem kaptam.

Szóval igy etet, még ő rágalmaz engemet, hogy ki akarom cserélni meg ilyesmi a szégyentelenje. Egy idő után nem válaszolt a privátokra azért irtam a topikba. A bolondját járatja velem, és szó szerint teljesen hülyének néz, ami látszik a beszélgetésből is. Egész végig a blokk hibátlan működését firtatja, amivel semmi gond, kivéve az, hogy ő ezt TÖKÉLETES ÁLLAPOTBAN-nak hirdette, ami sajna korán sem az, messze nem az.

Remélem kicsit felgyorsul az ügy menete :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#746) Evgenii válasza tajcsi (#745) üzenetére


Evgenii
tag

Nos, egyszerűsítsünk!

1, Szerződés volt?
Ha, igen, akkor az abban foglaltak után lehet bármit is követelni!
Ha nincs benne próbagarancia, akkor értelemszerűen ahogy megvetted a Te felelősséged a megvett termék további állapota!
Megjegyzés: Ha hirdetésben/privátban írta a próbagaranciát, az is a szerződés részét képezi!

2, Hogyha nincs szerződés, akkor tehetsz feljelentést!
Viszont 20.000 ft alatt nem igazán fogja magát az eljáró hatóság összetörni! (Ezt többször írtam!)

Az ügy úgy nézne ki, hogy feljelented, lefolytatnak egy bizonyítási eljárást, amiben neked be kell tudnod bizonyítani, hogy a hiba nem nálad jelentkezett! Az eladónak szintén bizonyítania kell, hogy nem nála volt hibás!
Ezek után szembesítésig megy a dolog, ahol, amennyiben 1 állítás kontra 1 tagadás van, akkor polgári peres utat javasol a hatóság!
Az pedig annyiba kerül, mint egy új CPU!

Viszont, a peres eljárást nem javasolnám, mert az rengeteg idő és pénz! És, ha mégis megítélnék azt, hogy az eladó visszafizesse neked a vételárat, akkor is ott tartasz, hogy már a processzorod árát még egyszer elköltötted!

Szerződés híján főleg bonyodalmas egy ilyen ügy! Mérlegelj mi éri meg!

(#747) tajcsi válasza Evgenii (#746) üzenetére


tajcsi
senior tag

Én tudom nekem mi fogja megérni, ő meg majd elgondolkodik azon, amit tett. Afórumról az ilyen szemeteket meg takarítsa már ki valalki. Felkérnék egy admint, írjon a tagnak egy utolsó üzenetet hogy adja vissza teljes vételárat, ha ezt nem teszi, jöhet a bann.

Másik, ne haragudj a jogi rizsára nem vagy kiváncsi. Tudom hogy mennek a dolgok, semmi újat nem mondtál a számomra. Azt akarom, hogy a moderátorok döntsék el mi lesz annaka csalónak a sorsa.

Harmadik, nem szeretem, ha nem olvassák el a hozzászólásom, akkor láttad volna miről beszélek és egyetértettél volna velem, így még most is egy helyben vagyok sajnos, de mindenképpen kösz.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#748) Evgenii válasza tajcsi (#747) üzenetére


Evgenii
tag

Attól, hogy az admin ír neki, ettől még nem fog fizetni, ha eddig nem tette! Ez egészen biztos!
Az admin levele nem egyenlő egy jogi felszólítással! Azt csak és kizárólag ügyvéd által teheted meg!
Ezen kívül, ha kizárják, regisztrálhat újra! Innentől ismételten nem lett vele kiszúrva!

Ha a jogi rész nem érdekel, akkor miért szólíttatod az adminnel fel, hogy fizesse vissza a vételárat? Ezt csak jogi úton lehet érvényesíttetni!
Ha pedig tudod, akkor tedd meg a lépéseket!

Ha olvassák, és tegyük fel, hogy az eladó is olvassa, nem igazán fog vele semmi se történni!

Az pedig, hogy kivel értek egyet, az a magánügyem! Nem állhatok senki pártjára, csupán segítek jogi dolgokban!
Mivel az ártatlanság vélelme mindenkit megillet, Én nem fogok egy elmondásra alapozni! Ez szubjektív lenne, és elfogultságnak kellene tekinteni! Az pedig nem az Én asztalom!

Az admin is mérlegelni fogja, hogy az itt leírt dolgok mennyire helytállóak! Ha megáll ott, hogy vagylagos a dolog, akkor értelemszerűen nem fog belefolyni!

Már jó pár embernek elmondtam, hogy adásvételi szerződés nélkül ne vegyen semmit! Ez védi az eladót és a vevőt is!
Ha mégis adásvételi nélkül vásárolna, akkor viszont legyen tisztában azzal, hogy a későbbiekben felmerülő jogos / jogosnak vélt / stb. problémák már csak jogi úton érvényesíthetőek! Ott is a bizonyítási eljárás függvényében jár csak sikerrel az ember!

Szintén hangsúlyoztam már itt-ott, hogy a piros és fekete pont nem ér semmit! A kitiltással pedig csak annyit lehet elérni, hogy az adott illető X ideig nem tud az oldalhoz hozzáférni. Utána új néven fog megjelenni!

Ez jogilag és reálisan is nézve ugyanott köt ki!

(#749) tajcsi válasza Evgenii (#748) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mivel az en felszolitasomr anem valasozl, talan az adminera fog. Az adminok dolga, hogy az ugyet megoldjak itt a forumon aminek az eredmenye remelem bann lesz. A forumon kivuli jogi nem jogi reszt azt majd EN intezem, az az en asztalom.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#750) MongooseNX71


MongooseNX71
csendes tag

Sziasztok.
Ismét én vagyok és ismét a nem túl régi Sega DramCast pakk eladása miatti bonyodalmak miatt írok. Hogy felelevenítsem az eddigieket:

"Problémám merült fel zoombee nevű felhasználó társunkkal.
A történet apropója egy komplett SEGA DREAMCAST pakk, amit 35000 forintért vásárolt meg, 05.16 -án.
A csomag tartalmazott egy tökéletesen mülködő és egy hibás (hírdetésben jelzett) gépet, tartozékokat és játékszoftvereket.
Konkrétan az adás-vételnél nem volt jelen, mivel nem tudtunk egyeztetni időpontot. Ám megoldotta, hogy egy rokona átveszi, természetesen kipróbálást követően. A gép perfektül mülködött, és a huszonegyből általa véletlenszerűen kiválasztott három darab kipróbált eredeti játékszoftver is.
Én a gépre illetve a gyári alapcsomagra (kábelek, irányító, memóriakártya) vállaltam garanciát, vagyis hogy hibátlanúl mülködik. A próba idején felhívta az illetőt, aki átvette-kipróbálta a holmit. Kérte bediktálni az átvett lemezek címeit, mit hoztam el. Az előre megbeszélt 25 darabból 21 darab volt ott. Említettem, hogy a többit következő jövetelemkor elhozom, mert otthon valamerre elkeveredett. Amúgy is jönnöm kellett volna még hozzá, mert a hírdetésben szerepelt még rengeteg sajtó-anyag,újság,magazin, amit egyszerűen nem is tudtam elhozni mert fizikálisan képtelenség lett volna. (Távolsági busszal, egy nagy bőröndben + teli hátizsákban vittem Bp-re Székesfehérvárról). De ez miatt már előzőleg hívtam, nem volt kifogása ellene.
A probléma ott kezdődött, hogy másnap kipróbálta az összes játékszoftvert és 4db nem műlködött valamint összességében keveselte a szoftverek számát. (21db volt ott +5 db maradt nálam, amit vittem volna még neki a magazinokkal együtt 2-3 héten bellül)
Valamint inkorrektnek tartotta azt, hogy az adásvétel lezajlása előtt 2 nappal átjavítottam a szoftverek számát. Ennek oka az volt, hogy alapból 35db volt, de eladtam külön néhányat (ez a kommenteknél szerepelt) és akkor nem javítottam, csak az adásvétel előtti napokban De hangsúlyozom,előre már ő tudott róla, ez nem az adás-vételkor derült ki.
Viszont most vissza akarja boltolni a dolgot, gyak. mindent visszaad én pedig visszafizetném neki a pénzét.
Hivatkozik a 3 napon bellüli üzlettől való elállásnak a lehetőségére. Én ilyent sem szóba sem írásba nem adtam és nem hinném, hogy ami mülködik a Média Markt-ban, az a használt cikkek internetes apróhírdetéseire is érvényes volna."

Szóval ez történt annó. Aztán végül bevállaltam, visszaveszem az egész cuccot és visszaadom a pénzét. Megbeszéltük a helyet, időpontot (Május 28. 17:00, Székesfehérváron, a lakásomon). Eljött, de előtte kérte, mégis készítsem ki a múltkor hozzá el nem vitt holmikat. Megnézi és lehet, hogy elhozza és nem kell visszacsinálni a boltolást. Sokat nem is gondolkodott, felnyalábolta a holmit és angolosan távozott.
Ezzel -azt hittem- végre lezárult a történet, mindenki megnyugodott, béke van.
Erre tegnap (Június 6-án délután) küldött egy privát üzenetet.
Abban az állt, hogy a tökéletesen mülködő gép szét van "gányolva", köze nincs a makulátlan állapothoz (ahogyan én hírdettem). Ezért NEGATÍV értékelést ad.
Nos: a gép nem egy új darab, ezt ő is tudta. Több éves, használva lett, de javítva SOHA.
Már én is használtan vettem, kb. 4 éve, de soha nem bontottam meg. Nem tudom, előző gazdája mit csinált vele vagy mit nem. Én arra vállaltam garanciát, hogy tökéletesen mülködik. Ez így is volt. Sam zajt nem adott ki magából, sem nem melegedett.
A lemezeket (eredeti és biztonsági másolatot) elsőre és hibátlanúl olvasta minden esetben. Nem mondtam, hogy a gép BELSEJE esztétikailag milyen, mert nem tudtam.
Ezért erre nem vállalhatok semmilyen garanciát. Ismétle, a gép TÖKÉLETESEN mülködött, majdnem egy hónapja nála van. Most merült fel vele problémája, gondolom elkezdte szétszedni és talált benne olyan dolgot, ami nem tetszik neki. (por vagy átkábelezés vagy mittudomén micsoda ???)
Nagyon sajnálom, de panaszt teszek az illető ellen.
Erőszakos, zaklató, kötözködő stílusú. Nem ide való az olyan, aki a használt holmik eladóitól vadonatúj, karcmentes, gyári állapotot vár el. Mégis hogyan képzeli ezt ??
Végtelenül felháborodott minden egyes kis problémája miatt.
Azt ilyen hiszi, a világ fekete és fehér. JAvaslom minimum egy figyelmeztetést küldeni a számára!
Köszönöm hogy elolvastatok és véleményezitek pár szó erejéig az esetet.
Üdvözlettel !

PSN ID: zoli72HUNGRANA, Wii Friend Code: 5122-4521-1697-5898, 3DS Friend Code: 3093-7152-7524. Ha felveszel valamelyikre, dob privát üzit !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.