Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ququry


ququry
csendes tag

Tisztelt tagok véleményt szeretnék kérni erről a levelezésről:
[link]

Lehetőleg priviben.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#502) Balinov válasza ququry (#501) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel csak az a baj, hogy rajtad kivul senkinek nincs hozzaferese a te sajat privatjaidhoz :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#503) zozo1414 válasza zozo1414 (#500) üzenetére


zozo1414
csendes tag

tárgytalan

(#504) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Tisztelt tagok .

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok .

ide le van minden írva.

Ti mi ként cselekednétek ??

Válaszotokat és tanácsotokat előre is köszönöm :R

Üdv

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#505) Soucaller


Soucaller
tag

Akkor legyenek szívesek.
[link]

De már az az igazság, nem számít, mert végleg nem fogja vissza adni az ÉN pénzem mert le bíráltatta és megint jogosan érzem magam átbaszva, és meg lopva. Igen jogosan.

(#506) @rglaaf válasza hegeanabol (#504) üzenetére


@rglaaf
veterán

Mielőtt valaki döntene valamiben is személyesen bizonyíthatom, hogy jelent voltam onnattól kezdve hogy át lett véve a kártya postástól
1-igénytelenül becsomagolt kártya még csomagoló papírba se volt becsomagolva, csak a tetejére rágányolva valami fehér boríték
2- Kibontás után egy szimpla nvidia 8800gtx vga ütött kopott volt a teteje nem XFX mint ahogy az meg volt hirdetve
3- Alaplapba berakás után szanaszét a kép csak csökkentett modba volt hajlandó elindulni
4- Everest és a gpuz is sima 8800gtx-t mutatott tehát XFX-nek nyoma sem volt

Tehát ennek fényében kérem az ügy elbírálását

PSN:BiZzare_0 ️

(#507) hegeanabol válasza @rglaaf (#506) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

eddig ez se volt :)) h te ott voltál .

meg nem tudsz meg különböztetni egy 8800GTXet és 9800GTXtől ...hm.

Nem a hűtő számít nem fogod fel ? XFX csak nem referencia nyákos ennyi .

És a csomagolást jó lenne nem fel hozni mikor szoltam előre h milyen lesz :W

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#508) jeni


jeni
félisten

Üdv mindenkinek

hegeanabol

Boccs,hogy írok nem voltál véletlenül hege232 tagként regisztrálva a P.H-n
Sajnos vele volt vitám és az jogos volt és annyira jogos volt,hogy végleg kizárták azon a nick néven
Ha még sem te lennél az akkor elnézést kérek. :R

[ Szerkesztve ]

(#509) hegeanabol válasza jeni (#508) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Minden hege én vagyok a fórumon :DDD

De azért köszönöm .

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#510) @rglaaf válasza hegeanabol (#507) üzenetére


@rglaaf
veterán

Akkor miért egy ilyen képet linkeltél a hirdetéshez? [link] már ezzel is megtévesztetted a vevőt a másik az hogy nem az hogy nem is merem fel hanem elírtam de mindegy, a lényeg átvertél egy vevőt és még neked áll feljebb

eddig ez se volt :)) h te ott voltál .

igen ott voltam a másik szobában de gondolom ehhez semmi közöd

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#511) Soucaller válasza hegeanabol (#509) üzenetére


Soucaller
tag

Talán azért mert a [Hege232] Az utolsó feltűnés és a TE regisztrációdat? [Hegeanabol]
Nem érdekes szerintem érezted már a veszted hogy hamarabb reggeltél egy másik acc ot, ja és még az sem kizáró ok hogy még az avatar is egyezik. oh
Ennyit erről ezt most buktad be szerintem :)

(#512) Bluegene válasza Soucaller (#505) üzenetére


Bluegene
addikt

egyértelműen Soucallernek van igaza

1. nem létezik h vki megtisztel valakit a bizalmával, előre utal, megbízik egy vadidegenben, és hegeanabol egy hétig ül rajta és csak utána küldi(ezt vhogy kifelejtette), de ez a kisebbik baj

2. utána miután megjön a kártya kiderül h nem gyári a hűtő, többször szét lett szedve(ez is a kisebbik baj)

3. utána kiderül hogy instabil a kártya, ez már nagy baj, tehát játékra alkalmatlan, több táppal is ki lett próbálva, így alakult ez egy dolog, lehet a szállítás/becsomagolás/gépkivétel során megsérült, azt kizárnám h a vevő tápja kevés, hisz más táppal is ugyanezt csinálta

4. mindezek után hegeanabol(akit már 1x kirugtak innen), nem képes kártalanítani a vevőt miután visszaküldte azt a selejtet

Senkise örülne a felismerésnek ha egy használhatatlan selejtet kap a pénzéért, ami több mint egy Deák Ferenc, és nem kapja vissza a pénzét

ennek fényében Soucaller mellett állok ki, mert az ő pénze bánja, és Hegeanabol-nak pedig kártalanítania kéne, azt is elképzelhetőnek tartom h Hegeanabol már észlelte hogy a kártya rendellenesen működött(néha lekapcsolt) és gyorsan meg kívánt szabadulni a haldokló GTX-től

szal Hegeanabol visszakapta a kártyáját, és vissza kéne utalnia a károsultnak a pénzét ennyi, én se szeretnék így járni mint Soucaller és sztem mások se

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#513) hegeanabol válasza Bluegene (#512) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

ez mind szép és jó tudod ?!

Ezzel annyi a baj hogy te ki játszottad a bizalmam .....

És neked is el mondtam privátban hogy vissza kapja csak ki kell vennem a pénzt valamiből .

Ennek lesz folytatása. :K

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#514) Bluegene válasza hegeanabol (#513) üzenetére


Bluegene
addikt

semmi baj nincs ha visszakapja a pénzét, vagy legalább a felét

hisz balesetek előfordulnak

akkor van gond ha nem kapja visza a pénzét vagy a felét ;)

nekem nincs semelyikkőtökkel semmi bajom, csak szeretem a tisztességes üzletet ennyi

tudom elég vitatható a dolog, én nem hiszem h az ő tápja károsította volna meg a GTX-et, inkább a szállítás során, ez benne van a pakliban, érzékeny szerkezetek ezek

a lényeg a lényeg ő nem kapta azt a pénzéért amit szeretett volna

Ezzel annyi a baj hogy te ki játszottad a bizalmam ..... a te bizalmad? egy olyan emberét akivel az életbe nem üzletelnék ezek után? akivel ha probléma adódik csak hosszas kínszenvedés árán lehet dűlőre jutni? nem vesztettem semmit :P ;) rajta vagy a feketelistámon, kivel nem érdemes üzletelni

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#515) hegeanabol válasza Bluegene (#514) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Köszönöm szépen .

Ez mind szép és jó , csak az a baj ha téged valaki végig sérteget és kötekedik és nem hallja meg amit mondasz neki ....lehet nem juttok dűlőre .

Meg mondtam neked is hogy vissza kapja amint el adtam valamit .

Sajnálatos dolog ez ami történt de nem szánt szándékkal reagáltam így le :(((

Téma le zárva.

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#516) jeni


jeni
félisten

Sajnos a hege232 állandóan aszal jött a viták követően,hogy 60-70 piros pontja van,ellenben az enyém csak 3db :Y és a regisztrációt tekintve én 2005 körül regéztem és a hege232 csak 2009 évében
Arról nem is szólva,hogy állandóan követelte a piros pontokat holott ő csupa újoncoktól kapta meg és azokkal kereskedett,gondolom őket is átverte rendesen,akkor is kérte a piros pontokat mikor még a csomagot sem kaptam meg időben,nekem kellett felhívnom a figyelmét,hogy fáradjon el a falubeli kocsma melletti postára a gyerekkori ismerős nénihez és kérdezze meg,hogy akkor hol is csomag?
engem is a két videokártyával vágott át és a 2x256DDR ramokkal eltérő frekiset mely az egyik 400MHz a másik 333MHz,akkor ez miért ment együtt a lapban. Holott arra nekem 1db 512 DDR ramot mondott,ráadásként az egyik 256 DDR1 ram totál rossz volt.ráadásul arra hivatkozott,hogy nála letesztelve ment a gépében. Még a videokártáyra is azt mondta ,hogy jó :W Az Asrock lapban a gyári driverrel és a win7 alap meghajtó programmal sem ment rendesen,állandóan csíkozott.

természetesen a fenti megjegyzés a hege232-nek szól :R
bár tény és nem vitatható a hegeanabol és a hege232 egy időbeni eltűnését és feltűnését a P.N-n ráadásként az avatar kép is azonos,minő véletlen egybeesés :Y
de kizárólag az írásom a hege232-nek szól és ha az illető ráismer önmagára,akkor gondolkodjon el a ténykedése alapján

(#517) Soucaller válasza Bluegene (#514) üzenetére


Soucaller
tag

Köszönöm szépen ez jól esett, nem térve el attól hogy hege egy szélhámos, és valszeg hirdeti magát hogy hibás kártyákat javít lehet hogy nem sikerült egyet "megjavítani" és elküldte ezt ugye bár mert azt hiszi ő bármit meg tehet multiregges így kb csöndbe is maradhat, ;) aki ilyen kitervelt módon vágja át az embereket és feltételezem nem ez az első esete. Jeni nek is volt vele gondja és még ki tudja hány embert verd át csak nem szóltak vagy nem jutottak el ennyire messzire.
"a lényeg a lényeg ő nem kapta azt a pénzéért amit szeretett volna" ami engem megillet így várom vissza a pénzemet.

(#518) Bluegene válasza hegeanabol (#515) üzenetére


Bluegene
addikt

ha engem vki sérteget, én higgadtan válaszolok

esetleg telón megbeszéljük

nekem többet ér a becsületem mint egy Szent István vagy egy Deák Ferenc Bankjegy

de látom hajlandó vagy a megegyezésre ez dicséretes, legyen úgy! :R igérgetni lehet :) végülis nem az én bizniszem az egész(szerencsére :P :)) ), de el tudom képzelni a csalódás érzését és az átvertség érzését a vevőnek, h ahelyett h kitesztelné a fáin karit és tolná a modern warfare2-t, szívnia kell és meglopottnak kell éreznie magát, meg veszekednie meg stresszelnie, nem irigylem :(

téged se mert elhiszem h nálad jól ment, ha visszautalod a pénzét igazolod azt h nem haszonszerző kis akció volt, az is lehet ha még pár napig használtad volna a gtx-et nálad is döglődött volna, öreg csúcskategóriás kártyák nem mennek 6-8 évet

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#519) Bluegene válasza Soucaller (#517) üzenetére


Bluegene
addikt

nembaj ha nem küldi vissza a pénzedet ;] hívjuk Chuck Norrist, h igazságot tegyen

vajh Mátyás Király 'ogyan döntött vala volt?

ha visszaküldi békébe hagyjuk

mondom én melletted vagyok ;) főleg azért mert én se örülnék egy ilyennek, ennyi erővel egy követ is küldhetett volna a csomagolásban :D

de megmondom őszintén én elhiszem neki h nála ment egyébként, lehet mikor kivette a gépből, kóboráram végezhetett vmi kis pusztítást, nem jó ezeket ki be pakolni

ettől függetlenül a te szempontodból végeredmény szempontjából mind1 mikor és miért ment tönkre, nálad nem ment a minimum h visszakapd a pénzed(vagy a felét mert azért hegeanabol is szív ezzel ha jóhiszemű volt), lehet okosabb csak a felét visszakérni mert abba kkönnyebben belemegy, pláne ha nála ugye ment

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#520) hegeanabol válasza Bluegene (#519) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Vicces az egész .

Valaki aki esetleg még okosat akar mondani ?! Minden volt itt csak az nem hogy vissza kapja ;)

Nem baj szerencsére vagyok olyan hülye hogy be nyelem .

És bárki bármit csinálhat hiszem a szabályzat és minden törvény a csalókat védi meg elösször nem pedig azt aki nem tehet semmiről .

A kártya nálam ment , ott az idő /dátumos teszt róla :(((

Rosszul kaptad meg . Sajnos ez benne van a pakliba .

És én kénytelen vagyok ezt be nyelni :(((

Örülhetsz :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#521) hegeanabol válasza jeni (#516) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Jeni ....erre nem tudok mit mondani sajnos .

És nem is mennék bele a részletekbe hogy miért és hogyan kerültem ide pont akkor .

Ha szeretnéd tudni privátba elmondom de CSAK neked :R :R .

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#522) Bluegene válasza hegeanabol (#520) üzenetére


Bluegene
addikt

Rosszul kaptad meg . Sajnos ez benne van a pakliba .
És én kénytelen vagyok ezt be nyelni
te úgy gondolkozol ha feladtad és megkaptad érte a pénzt akkor agyő, közbe nem, akkor van lezárva ha megkapta a kártyát sértetlenül és megerősíti h rendben van a dolog, a szállítás kockázatát sztem az eladónak is vállalnia kell, ha nem tetszik miért nem adtad el egy környékbelinek?

egyelőre úgy tűnik te vagy a csaló, hisz nem a te pénzed bánja, hogy lehet valaki csaló ha bukik huszonvalahányezer forintot? milyen csaló az, magyarázd el nekem

az miért csaló aki előreutal és selejtet kap? magyarázd el ;)

egyébként lehet ha leszeded a hűtőjét és újrapasztáznád meg kitakarítanád, lehet csak melege van a gtx-nek azért kapcsol le

azt meg h mit személyeskedtetek privátba az csak az idegességnek tudható be azt felejtsétek el és peace

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#523) hegeanabol válasza Bluegene (#522) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Én nem fűzők többet ehhez a témához mivel ragozni lehetne még pár hetet .

Nem érzem magam csalónak . Mivel elküldtem egy jó kártyát ami bizonyíthatóan jó volt és valami oknál fogva rossz lett :F :F

Csak ha valakinek azt mondom hogy várjon akkor váni is kéne a döntés végéig .

Am meg súgom hogy moderátor azt mondta hogy nem lenne kötelességem vissza adni semmit. És ne foglalkozzak vele . )erre az volt a reakció hogy haver . :F :F

A beszélgetések és a teszt láttán gondolom én .

Részemről le zárva .

Szép napot .

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#524) Bluegene válasza hegeanabol (#523) üzenetére


Bluegene
addikt

Am meg súgom hogy moderátor azt mondta hogy nem lenne kötelességem vissza adni semmit. hát megnézném azt a modit, nem hiszem el, jóérzésű ember nem mond ilyet, vagy úgy tálaltad neki a dolgot a te szád íze szerint

bizonyíthatóan jó volt nehogymár az a screenshot bizonyíték legyen, az semmi, bárhonnan összevágok neked még paint-el is egyet vagy töltök a netről, és ha eredeti is akkor attól még instabil lehet a kártya ha kibír egy 3dmarkot, erre ne nagyon hivatkozz, elhiszem h nálad ment de az a kis screenshot az nudlaj

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#525) hegeanabol válasza Bluegene (#524) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Egyre jobb ......a történet :(((

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#526) jeni válasza hegeanabol (#521) üzenetére


jeni
félisten

A történteket nem akarom tudni mert utólag úgysem oldana meg semmit,az akkori történtek egyértelműen engem igazolnak,még annak is megerősítést nyer,aki vissza lapoz a kérdéses beírásokhoz mikor egymásnak írogatunk ki a hibás és ki kit vert át,én már lezártam,nem is küldők vissza semmit és ne is kérek érte semmit
AZ OMINÓZUS ESETEK ENGEM ERŐSÍTENEK MEG,HOGY végig nekem volt igazam,és nem én károsítottalak és nem én csaptalak be.Pedig kézzel lábbal tiltakoztál,hogy hazug vagyok és elferdítem az igazságot.
Még szerencsére,hogy a károm 4-5e.Ft és nem több ezt lenyelem azzal a tudattal,hogy a történtekre visszatekintve sosem fogok tőled semmit se vásárolni és senkinek sem foglak beajánlani,kizárt,hogy valaki 1x küld általa jónak,és tesztelt hardver elemeket és útközben elromlik.Akkor igen ha a kedves postás kézbesítő dekázik vele egyet-kettőt. Sajnos ez a jelenség,hogy mire a kedves vevőhöz ér az általad feladott csomag jó 1-2 hét csúcssással,mindig a vevőnél romlik el.ÉS sajnos gyakori eset nálad. Furcsa,hogy nálam is 2x elromlott a videokártya meg a Soucaller tagnál. Saját magadat tetted azzá ami most van. Nem értem a dolgot,lehet,hogy rendelkezel elektronika végzettséggel,de ha rossz kártyából akarsz jót készíteni ahogy hirdeted a topikodban a javításokat illetően,meg kell,hogy mondjam sokat kell még tanulnod ahhoz. Dicsérem az építő,javító készségedet,de ez nem elég.
Itt a P.H.-n el kell döntened,hogy lelkiismeretedre hivatkozva tovább viszed a dolgokat ami nem működik,mert minden honnan kiutálnak majd téged,ugyanis ezek az infók több emberhez jutnak el nap mint nap. Egy se lesz aki neked segítene bármilyen szakmai tanáccsal. Te akartad ezeket,nem én és nem a Soucaller tag.

Ennyit az egészről,innentől csak annyit,hogy további fórumozást neked és békés probléma mentes életet a pároddal a mindennapi életedben. :R
További szép napot :K

(#527) hegeanabol válasza jeni (#526) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Sajnálom hogy így jártál .

De nem kell mindent 1 kalap alá venni szerintem :(((

téma off és köszönöm az építő jellegű hozzá szolásókat :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#528) Viktor77 válasza hegeanabol (#527) üzenetére


Viktor77
titán

Na jó, itt már muszáj beleszólnom. Két kérdésre adj választ, ezzel vagy tisztázod magad, vagy úgy repülsz innen, hogy a lábad nem éri a földet.

1. Ez a nicked napra pontosan akkor tűnt fel, amikor hege232 ki lett téve. Ez még nem is lenne érdekes, de milyen meglepő, az IP-tek is egyezik.
2. hege232-nél van egy olyan moderátori bejegyzés, hogy "szteroidot árulna". És mit lát az ember? A neved "egészen véletlenül" hegeanabol.
3. Azt már meg sem említem, hogy azonos a szóhasználat, helyesírás (hiánya), smileyhasználat, mert ezek nem bizonyítanak semmit.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#529) hegeanabol válasza Viktor77 (#528) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Viktor nem tudom mi a hibám talán az ,hogy becsületesen üzleteltem .

Az urat kár pótoltam :R :R és azóta "barátok lettünk"

Szóval nem értem a felindulásod .

Sajnálom .

Üdv

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#530) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Mielőtt feketét adnék gondoltam megkérdem másnak mi a véleménye: Troy89-től vettem 21.-én egy videokarit: [link]
6 napja összeraktam egy gépet, beletettem. Működött rendesen, 3dmark is lefutott hiba nélkül, de aztán nemsokára kezdtek lefagyogatni, indokolatlanul akadni a játékok. Először azt hittem driver vagy más, de tegnapelőtt elkezdett csíkozni és szemetelni is a kép. Ránéztem a kártyára, levettem a hűtőt is, és látom a gpu egyik sarka sérült. Mivel én úgy kaptam hogy a hűtő (AC Twin Turbo) rajta volt, a probléma okozója nem én vagyok. A kártya most működik, de a probléma max. félóra után előjön.
Erre a válasz az volt, hogy nála 2 hónapig gond nélkül ment, és tökéletes volt mikor odaadta, és ha nem lett volna jó akkor már nálam is azonnal jelentkeztek volna a gondok.

Szerintetek?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#531) jeni válasza Zooka (#530) üzenetére


jeni
félisten

terhelésre nem közölte a kari működését
igaz elsőre nem jött elő a hiba nálad,ez az átka a használt termékeknek :W
méltányossági alapon ha vissza adná vagy kölcsönös megállapodás kettőtök között

megjavítani meg érdemes lenne?

(#532) Zooka válasza jeni (#531) üzenetére


Zooka
tag

Hárította hogy köze lenne hozzá, szóval megszívtam. Javíttatni meg nemhiszem hogy lehet egy sarkazott gpu-s karit.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#533) levi1108


levi1108
tag

Hm, olvasom itt a hsz-eket, és ezek szerint jó volt a megérzésem, hogy hege csaló...mivel nem egyedül látom ezt így....és még te írkálsz az én hirdetésembe kötekedésképpen???Szánalmas....
De megnyugodtam, hogy nem csak én vettem észre egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#534) ->Raizen<- válasza levi1108 (#533) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ahhoz képest hogy csaló elég sok hirdetése van fent. Talán egy "megtért" csalóval van dolgunk gondolom már párszor megütötte a bokáját én elolvastam a vele összefüggő történeteket hát érdekes egy srác.

(#535) jeni válasza ->Raizen<- (#534) üzenetére


jeni
félisten

:K :Y :U

(#536) sb


sb
veterán

Kérdés:

Utánvéttel feladott csomag, amit b*sznak átvenni több mint 1 hete. (És eddig visszaküldetni is... bár lehet, hogy ennyit nem is tartja a posta és már visszafelé jön?).

Bevált ötletek? Nekem is vannak... kicsit keményebbek is, de hátha van vmi "rutineljárás"...

(#537) Silent77 válasza sb (#536) üzenetére


Silent77
veterán

Még ott tartják egy darabig, aztán visszamegy hozzád, amiért persze neked fizetni kell.
Nekem tök jó bevált módszerem van, nem küldök utánvéttel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#538) sb válasza Silent77 (#537) üzenetére


sb
veterán

Ez így utólag már nem sokat segít.
Álmomban nem gondoltam, hogy vannak ilyen kis taknyok, akik 5x meggondolják magukat 1 hét alatt. Már bocsánat a fogalmazásért...

De vissza a lényegre:
Az utólagos szankciók tekintetében érdekelt volna valami, ha erre van bevált módszer.

(#539) PHM válasza sb (#538) üzenetére


PHM
addikt

Itt kérhetsz neki fekete pontot.
Ezen kívül nem árt, ha megtalálja a nevét a kereső.
Ha gyanús valami, mindig itt csekkolom a partnert.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#540) user321


user321
csendes tag

Szóval én user321 vagyok és albi31 nevű taggal van némi problémánk/üzleti vita. Albi31 profiljában nem tetszett, hogy „..kerüljön minden hülye..ha nem tudsz normálisan beszélni,kerülj inkább el!”, de másnak sajna nem volt ilyen működő lapja akkor eladó

Vettem tőle egy 7320GW FuSi notihoz egy alaplapot + a notebook ház alsó és felső burkolatát, mert egy illetőnek tönkre ment az alaplapja. Először a lapban egyezkedtünk, de mivel 15e HUF-ért adta a lapot, majd felkínálta, hogy egy minimális összegért odaadja a házat – tapipadostól – bele mentem ebbe (2. idézet). Ezért beszereléssel 17e HUF-ot akart kérni, de mivel ő nem szerelt ezért engedett 500 HUF-ot. Egyébként volt arról is szó, hogy megvenném a kijelző nélküli teljes gépet, de erre ő azt írta, hogy az nekem sok lenne.

Ehhez idézem az ő privát üzeneteit:
1. idézet: „..a lapot 15eFt-t oda tudom adni”
2. idézet: „lapnak semmi hibája, egyben sok lenne neked,de annyit tudok segíteni,hogy mondjuk a tiedből a TFT keretestől és az optikát,hdd-t,billentyúzetet átteszük,és egy minimális összegért odaadom a házat-tapipadostúl,mert nagyon szép állapotban van,és így sokkal kevesebbet kell szerelni.”
3. idézet: „..az alsó házzal együtt,úgy hogy én szerelem át,legyen 17eFt!”

Lett még pár gond a vétel után:
A helyszínre késve érkezett, mert előttem már bizniszelt valakivel, de ez volt a legkevesebb. Ugye szerettem volna kipróbálni a lapot – ehhez én szétszedtem a notit, hogy csak be kelljen rakni a házba az alaplapot és ha műxik, akkor minden ok vagy akár az ő házába berakni a cuccot. Ez volt az én tervem. Albi31 viszont nem szedte szét a notebookot egyáltalán, hanem a házban egy törött kijelzővel hozta oda a lapot és az alsó és felső burkolatot, full összecsavarozva stb.. A BurgerKingben ültünk le, ő elment venni vmit – nekem is hozott inni + vmi apróságot - ami akkor kedvesnek tűnt részéről. Mire vissza jött én már ki is szedtem az rossz alaplapot a házból – nem raktam bele csavart, kábelek szét voltak húzva, tehát kb. 3 perc alatt meg volt - és arra vártam, hogy kapjuk ki a másikat, de itt volt egy bökkenő. Ekkor vette elő a notit, de nem szedett szét semmit + a VGA kimenet csavarjait nem lehetett kézzel kicsavarni ezért ki se lehetett szedni a lapot. Ekkor vki hívta telefonon, majd ő elment vkivel ismét bizniszelni. Röviddel később visszajött, próbálta kiszedni a kijelzőt, de azt végül nem szedte ki, amire később azt írta már „A másik dolog,én nem akartam nagyon szerelgetni ott a Burger King-ben”, ill. közben már jeleztem neki, hogy 16:45 óta azért eltelt több mint egy óra és még mindig semmi nem történt, azért jó volna sietni, mert nekem 18 órára haza kellett volna érni, mivel vendégek jönnek hozzánk,de szeretném látni, hogy működik a lap vásárlás előtt, ahogy megbeszéltük.

Ezt követően javaslatomra bekapcsoltuk a törött kijelzős notebookot, a kijelzője jobb oldalán látható volt egy világos folt, de elindult az alaplap. Ok, fizettem neki 16000 HUF-ot a lapért + akkor azt gondoltam az alsó és felső burkolatért. Próbálta kiszedni a kijelzőt, de nem tudta kapásból kiszedni (ill. nem volt hozzá kedve? vagy menni kellett neki is: „albi31 írta „A másik dolog,én nem akartam nagyon szerelgetni ott a Burger King-ben”). Én úgy ítéltem meg, hogy nem tudta – habár így utólag egy csavar tartja és simán ki lehet húzni az alsó burkolatból -, ezért úgy egyeztünk meg elviszem a törött kijelzővel együtt a cuccot és majd a törött kijelzőjét + cpu-t és coolert + Wifit + bluetooth (ehhez sem volt kedve, hogy kiszedje) visszaküldöm neki. Ő ott kiszedte a HDD-t, memóriát + utólag vettem észre, hogy elvitte a burkolat egy részét (a felsőház bekapcsoló gomb részét + mivel ő kezdte kiszedni a kijelzőt, amit nem fejezett be - eltette a zsanért takaró műanyag részt is. Gondoltam a kapkodás miatt véletlen volt, mert nekem ott pl. fel se tűnt.

Később mikor aznap késő esete beraktam az alaplapot a kijelző jobb oldalán szintén láttam egy fehér csíkot otthon. Mivel előtte rossz volt az alaplap és még nem kacsoltam be soha a notit, nem tudtam mire vélni a dolgot + a törött kijelzőn is volt jobb oldalon egy világos rész - hát azt gondoltam, hogy esetleg az alaplapon a VGA, vagy mi más gázos és ezt küldtem neki: „hali, szóval a burkolat bekapcsoló része nálad maradt ill. a zsanért borító és rögzítő pöckök. Szerintem nem minden oka lappal: ugye a törött kijelzőn is a jobb oldal világos volt, nos a jó kijelzőn is ilyen - egy kb. 1cm-es rész!!! Ez tuti nem a kijelző hibája! Később kiderült, hogy tényleg a kijelző volt a gond, amiért már elnézést kértem tőle, de ő csak fikázni kezdett.

Azt, hogy esetleg gz van, még aznap esete jeleztem albi31-nek, de nem reagált. Majd másnap küldött egy PÜ-t, hogy péntekig nem lesz, illetve:
„..semmi nem maradt nálam,ami kelhet neked,mivel neked csak az alaplap kell,a többi nálam marad,ami azt jelenti,hogy 2eFt-t visszautalok neked,hogy el tudd az összes cuccot küldeni. + AKKOR KÉRNÉK EGY SZÁMLASZÁMOT,ÉS AKKOR VISSZAUTALOK NEKED 2000FT-T(1000FT POSTA+1000FT-T AMIVEL TÖBBET FIZETTÉL A LAPÉRT KEDDEN...A KAJÁRA MEG VOLTÁL HÍVVA!),TE MEG VISSZAKÜLDESZ MINDEN RÉSZÉT AMIT ÉN VITTEM.(KIVÉVE AZ ALAPLAPOT,HISZEN AZT VETTED MEG!)
Pénteken leszek legközelebb!

Mivel próbagariról nem esett szó és nem igazán érettem, hogy miért nem maradt nála semmi és csak az alaplapot vettem meg, amiért 1000 HUF-al többet fizettem (JÓ DUMA!), próbáltam felhívni másnap telefonon főként azért, hogy akkor, ha esetleg mégis alaplap gond lenne, hogyan tudjuk visszacsinálni a boltot. Ő nem vette fel – a nap különböző időpontjaiban próbáltam -, majd aznap a 4. próbálkozás után, küldött 17 óra körül egy újabb „visszahívást kérek üzenetet”. Minden alkalommal mikor beszélni akart ezt tett!. Ezt azért említem, mert már így keresett meg a lap eladásával kapcsolatban is, ami azért elég kisstílű dolog.

Mikor felívtam, elmondta, hogy ne zaklassam, mert éppen nyaral a Balatonnál és, hogy a lap tuti jó. Így utólag, de ezt meg is írtam neki „azt elismerem, hogy nem kellett volna azonnal rád csörögni, de mivel próbagarról stb. szó se esett, kicsit főtt a fejem, hogy lehet vettem egy szar lapot.”

Azóta váltottunk jó néhány privit, de csak köti az ebet a karóhoz, hogy én csak az alaplapot vettem meg tőle. Szerintem pedig a „+1000Ft-t amivel többet fizettél a lapért kedden..”, pont az alsó és felső burkolatot takarja! Egyébként miért fizettem volna többet az alaplapért????? Persze, valószínű kéne neki az alsó és felső burkolat vagy utólag már olcsónak tartotta az, hogy„egy minimális összegért odaadja a házat” és olyanokat írogat, hogy „Nem érdemled meg még 11eFt-ért sem”, mármin ta burkolatot. Vicces.

Sőt elkezdett fenyegetőzni, hogy „megy a negatí értékelés, azt megígérhetem,hogy szépen megfogalmazon, ne félj!” + „..mint azt említettem,nem foglakozom tovább ezzel a témával,ezt a levelet is úgy írom,hogy el sem olvastam a leveledet,úgyhogy ne lepjen meg,ha bármiféle kritikával illetsz,és én nem reagálok,mert nem érdekel,ahogy azt mondottam,a téme le van zárva!
Add meg a számlaszámod,és vessünk már véget ennek a dolognak,mert csak az időmet rabolod,és abból van a legkevesebb!” +
„még véletlenűl sem akarom nálad hagyni,ami nem illet meg és itt vége a történetnek..semmid nincs nálam,csak az én dolgaim vannak nálad,ha tetszik ha nem! Holnapig adok időt, hogy a számlaszámod megadd, vagy megy a negatív értékelés, azt megígérhetem, hogy szépen megfogalmazon,ne félj! Ne rabold tovább az időm,megértettük egymást”

A gondom ugye csak az, ha én postázom neki a törött kijelzőjét + cpu + cooler + stb-t, akkor valószínű soha nem fogja elküldeni a bekapcs részt + pöcköt, habár ezt szerinte meg se vettem tőle, hanem csak ugy jókedvemben fizettem neki 1000 HUF-al többet. Ezért javasoltam neki egy pesti találkát vagy az is ok, lenne, ha elküldi nekem a burkolat részeit és én elküldöm neki a cuccait.

Egyébként kizárták a srácot a PH-ról egy ideig vmiétt, ezt ugye láttam a profiljánál és említettem neki. Erre ezt reagálta: ,de hamár ennyire kíváncsi vagy,...volt egy paraszt,akinel el kellett magyráznom,hogy kivel beszéljen olyan stílusban,ahogy azt ő tette(na menj a faszoba...hangzott a szájából,vagyis a billentyűjétől),majd amikor randira hívtam,hogy mint férfi a férfival megbeszéljem,akkor futott anyukája szoknyája alá,vagyis szólt az adminoknak,és milyen véletlen az egyik pont a barátja volt)ennyi röviden!

A gondom nekem a Mr. Nagyarccal a következő:
1. Már elnézést kértem tőle a „zaklatásért”, ha az egyáltalán annak lehet venni. Ha élete végéig neheztel emiatt az az ő baja, ez is valószínű a személyisége része, azaz az iszonyat beképzeltsége miatt van.
2. Mi az, hogy én csak a lapot vettem tőle?
3. Vaktában fenyegetőzik.
4. Igen nagy arca van a gyereknek: „volt egy paraszt, akinel el kellett magyráznom,hogy kivel beszéljen olyan stílusban. + amikor randira hívtam,hogy mint férfi a férfival megbeszéljem,akkor futott anyukája szoknyája alá”: ezzel kapcsolatban az a gond, hogy itt is ő állít vmit, ami nem biztos, sőt biztosra veszem hogy nem igaz, nem úgy történt és tele lett a hócipőm. „Mikor randira hívtam”: itt is úgy állítja be a dolgot, mintha ő lenne a terminátor, a harcművészetek mestere és igen csak ferdíti a valóságot. Csupán azt felejtette el, hogy mi már találkoztunk az életben és – habár a kissé nyálas külső rejthet maga mögött egy igazi kemény férfit, akár egy gyilkológépet –, hát én nem ezt vágtam le. Sőt ugye csendben megjegyzem, hogy én már fel is ajánlottam neki, hogy hajlandó lennék vele személyesen elintézni a dolgot, ha jár megint Pesten, mert bizonyára jár……

Mindenki ítélje meg maga a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#541) user321


user321
csendes tag

ja, és valszeg azért állítja, hogy nem adta el az alsó és felső burkolatot, vagy már nem akarja, mert itt ezt árulja: http://hardverapro.hu/apro/fujitsu_siemens_amilo_l7320gw_alkatreszei/hsz_1-50.html

(#542) user321 válasza user321 (#541) üzenetére


user321
csendes tag

vagy nem tudom miért

(#543) DerDer válasza user321 (#540) üzenetére


DerDer
tag

sry :/

(#544) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Ezt olvassátok, én nagyon felkaptam a vizet, nem tudom lehet e kérni hogy kapjon valami büntetést de ez felháborító. Nem csak drágán akarta adni a dolgot, -- erre barátságosan leírtam neki hogy ez az ár nem korrekt és így reagált rá.

"Ez komoly? Áh felejtős akkor 41-42k újonnan 3 év garral.
Ennyiért senki nem fogja megvenni még ha új lenne se, nem hogy rendes gari nélkül, nembántásból mondom.
Itt a ph-n az a lényeg h valamivel a bolti ár alatt kaphatóak a dolgok, de ez az ár-érték nem hogy alatta nincs hanem jóval felette, ez a proc gari nélkül idősebb mint 3 év akkor tán 30at ha ér.
Vannak itt akik ezt a procot 1-2 év garral adják 33-35ért."
Ez az én levelem
Válasz kopi33-tól ez.
"Te ostoba 2009 . 08-hóban jött ki még hogy 3 éve ez jó látom te már csak szép lehetsz mert okos nem ,pedig te mindent megtettél előző leveledben átmentél tanárba is vagy is csak próbáltál . :DDD Egyébként meg van még rá garancia több is csak nem tudom merre van ,de nem sok értelme van megkeresni pláne nem neked ha 30e akarsz venni 45e cput. akkor ott kell megvenned ahol 30a ez ilyen egyszerű . ;)
Hirdetek itt a ph 200e cput is 90e és azt is akarták már a feléért megvenni mindegy mit mennyibe teszel ki nem ezen múlik ."

Tények:Nem tudni mennyi idős a procija, elsőre azt mondta hogy 1 hó gari van rá ( vállal ) most már van rá gari de elvesztette a gari levelet 40k+hűtő+1k Phenom 965 ennyiért újnonan is lehet venni

Minden jó, ha a vége jó!

(#545) jeni válasza De4d (#544) üzenetére


jeni
félisten

tény mindenki annyiért adja amennyiért akarja ebbe senki sem köthet bele,sajnos van(nak) aki(k) nem veszi(ik) figyelembe

én se adom olcsóbban,mint amennyiért egyes vevők akarják,szeretnék

az,hogy vállal garanciát egy termékre legyen az 1 hónap 1 év az már az eladóra és a vevőre tartozik.

(#546) De4d válasza jeni (#545) üzenetére


De4d
őstag

Csak hogy amit állít az is hazugság egy szóval nem írtam hogy 30ért akarom megvenni az ő oriciját csak annyit h kb annyit érhet egy gari nélküli lehasznált cucc és itt a ph-n bizony árulnak 35ért is ugyanilyen procot ergo 41et az övé nem ér, árulja ha akarja ennyiért, én nem sértegettem semmivel, amit olvashatod írta a levelébe hogy 1 hó garit vállal aztán már garis még csak nincs meg a levele, ez mi hogy képzeli, és ezt alapból nem említette, ergó átvágós és ezen felül sértegető, fikázós a levele, és valótlan dolgokat állít.
Itt az én levelem is bizonyítéknak:

Ez komoly? Áh felejtős akkor 41-42k újonnan 3 év garral.
Ennyiért senki nem fogja megvenni még ha új lenne se, nem hogy rendes gari nélkül, nembántásból mondom.
Itt a ph-n az a lényeg h valamivel a bolti ár alatt kaphatóak a dolgok, de ez az ár-érték nem hogy alatta nincs hanem jóval felette, ez a proc gari nélkül idősebb mint 3 év akkor tán 30at ha ér.
Vannak itt akik ezt a procot 1-2 év garral adják 33-35ért.

Hol írtam én azt pl. hogy én 30ért akarok ilyen procit venni? Csak azt hogy az ő lehasznált és akkor kitudja garos e még meg mennyi idős kb 30at ér.
:((
Hazug--átverő--sértegető, Mondja valaki hogy nincs igazam..:S vagy, hogy igen és lenyugszom. :W

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#547) PHM válasza De4d (#546) üzenetére


PHM
addikt

Ha az írásod nyilvánosan, a hirdetés topikjában követted el, nincs igazad.
Hiába vezérelt jó szándék, ezzel üzletrontó lettél.
Ha privátban tetted, igazad van.
Bárhogy is, erőltetni a dolgot nem érdemes, csak felesleges indulatokat szít.
Szerintem...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#548) De4d válasza PHM (#547) üzenetére


De4d
őstag

Nem nem, ez privi volt, az egész, direkt, nem akartam én rontani a hirdetését, megint egyel kevesebb ok hogy így beszéljen vissza, mert ha rontottam volna az üzletét még ok, szemét dolog, de nem tettem, még egyszer mondom az egész párbeszéd privi volt.
De nem az ár zavart, hogy átverős, meg hazudott a gariról, akkor már eldöntöttem h tőle nem veszek semmit, hanem az hogy még erre föl ő kezdett sértegetni.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#549) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintetek az mennyire korrekt dolog 1 eladótól, hogy ha lebeszéltünk valamit, hogy megveszem tőle, akkor hirtelen eladja másnak, mert jobb ajánlatot kapott rá? (úgy értve hogy határozottan lefoglaltam, el ne vigyék előttem) Kerestem, 7végén el akartam menni érte, hisz pénteken írta, hogy akár aznap átvehető. Kerestem itt, e-mailt írtam neki, telefonszámot nem hagyott és az adatainál sincs, sehol nem válaszolt, most az előbb pedig közölte, hogy van 1 jobb ajánlata (én annyiért vettem volna meg, amennyiért kinn van a hirdetése), ha azzal nem tudja elintézni, akkor maradok én. (nincs ló jó a szamár is? Szerintem ez nagyon inkorrekt dolog mind emberileg, mind üzletileg :( )

Nevet egyelőre direkt nem írok, majd kiderül mi lesz belőle, de újonc-ról van szó...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#550) Omega81 válasza A_ScHuLcZ (#549) üzenetére


Omega81
senior tag

Jogilag ha nem adtál rá foglalót vagy előleget, akkor az utolsó pillanatban is elállhat az üzlettől minden további nélkül. Senki nem a saját ellensége. Más az illem és a szokásjog...

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.